Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) Beni2360 válasza Cr00py (#15000) üzenetére


Beni2360
félisten

Igaz nekem ac65p van nem tudom mennyire mas a menu, de majd bemegyek a gepre es onnan masolok kepeket. Adig kerdeznem, hogy a telefonodon mennyi a wifi max sebessege? Ugye nalam a Aida 433-t ir sebessegre. Ez ha jol tudom feleződik, de lehet, hogy tevedek. En is most ismerkedek sz ASUS-al. A tk modemem egy kalap c@r alig lehet belepni kell vagy 3 perc mire valami megjeleni a web oldalon.:W A xiaomi 3g szinten AP-ba megy a madik szobaba a szomszedomnak most ismerkedik az okos telefonnal.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15002) woodworm válasza Beni2360 (#15001) üzenetére


woodworm
veterán

Ugyanaz a két router és nincs bennük smart connect. Vagy néztél másik asus routert, vagy a 3G-ben van hasonló opció.

(#15003) Cr00py válasza Beni2360 (#15001) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nos, ez jó kérdés. Elvileg tudja az AX 1200Mbps-t is.

iPhone 13 pro max az alany.

De mások ettől sokkal régebbi készülékekkel is simán mértek ( szintén ac85p-vel ) 600 környékét..ez itt nálunk inkább ~250 kb.

Otthon ( Nekem unifi eszközeim vannak ) nálam minden rendben.
vagy ezzel a routerrel ( ac85p ) van valami..vagy én már nem tudom.
Teljes factory reset is volt már.. hagytam mindent default-on..úgy sem változott semmi.
Ha állítottam fix csatornát ( végig próbáltam az összesen ) vagy ha a sávszélt váltogattam auto ( 20/40/80 ) avagy manuálisan 20, 40, 80 között.. szintén ugyanazt az eredményt kaptam. napló szerint 20Mhz-n mennek a dolgok.. nem értem hogyan..illetve miért.

Ha fix 40-re állítom, akkor napló is 40-et mutat reggel óta.. ( korábban az is 20-t jelzett ) , de a mért sebesség marad a régi. fix 80-nál ismét 20 a naplóban.

[ Szerkesztve ]

(#15004) Beni2360 válasza woodworm (#15002) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen most átnéztem a gépemről és ez az oldal zavart meg, de látom az csak a WPS opcióhoz való választási lehetőség.
Mivel írták, hogy a Xiaomi 3G routerembe ugyan ez a SOC ketyeg és ott igen választható a WIFI-két sáv egyben opció. De ez akkor ezek szerint szoftver függő.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15005) dolon75 válasza XFishboneHUN (#14832) üzenetére


dolon75
aktív tag

Vásároltál már?

Én ezt üzemeltem be a héten: [link]

Ez a két darabos ASUS ZenWifi XD6 verzió.

Három szintes a ház, régi, szintenként 100nm, vastag tégla falak, a szintek között vastag vasbeton födém.
A felső szinten jön be a digi, ott van az XD6 router, kábel van a középső szintre, így kábeles backhaul-lal vannak összekötve.

A középső szintről alulra még lemegy az 5GH-es wifi is, 40-50Mbit/sec le-fel forgalommal.

Kábel nélkül én kizártnak tartom, hogy jó lenne nálunk az alsóbb szinteken a WIFI sebessége, egyszerűen a távolságok miatt.

A fő eszközhöz csatlakozik a többi, nálam most csak egy, a te csomagodban kettő. Ha középső helyre tudod tenni a fő elemet, akkor talán a másik kettő jól rálát.

Nálam fő router is ez lett, nem tudom, miért mondják, hogy kell elé egy fő router? Én azt tapasztaltam, hogy itthonra bővel elég a funkcionalitása ennek is.
A másodlagos elemet rákötöttem a kábel végére, megnyomtam rajta a reset gombot, és fél perc múlva működött.
Magic. :)
(nem tudom, hogy örüljek, vagy sem, de tény, semmit nem kellett állítani)

Én elégedett vagyok ezzel az XD6-tal egyelőre.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15006) Beni2360 válasza woodworm (#15002) üzenetére


Beni2360
félisten

Na de rákerestem a neten és ott ezt írja az asus.com. Most akkor van vagy nincs DUAL BAND?

Vagy akkor ez csak a MU-MIMO technológia a többfelhasználós játékhoz érvényes?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15007) Beni2360 válasza Cr00py (#15003) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvileg tudja az AX 1200Mbps-t is. - De ezt nem csak WI-FI 6-n tudja? 802.11-kompatibilitás és frekvenciasáv: 802.11ax (Wi-Fi 6) A te RT-AC85P-d AX-s?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15008) woodworm válasza Beni2360 (#15006) üzenetére


woodworm
veterán

Miért, nincs benne 2,4 és 5 GHz-es rádió is?

(#15009) blakey válasza Cr00py (#15000) üzenetére


blakey
titán

Volt AC65P-m ami 100%-ban megegyezik az AC85P-vel. Gyári rendszerrel nem használtam, OpenWRT-vel egész jó volt
Amúgy nem egy csúcs router, és a gyártó által eléggé el van hanyagolva, egy jó szofftverrel sokkal többre lenne képes. Tegyél egy próbát az OpenWRT-vel, hátha azzal jobb eredményt érsz el.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15010) Beni2360 válasza woodworm (#15002) üzenetére


Beni2360
félisten

Na volna még kérdésem.
Ez a kiválasztott N/AC Mixed itt az 5 GHz-nél mit takar?
Ja és ez csak az 5 GHz-nél választható.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#15011) Cr00py válasza Beni2360 (#15007) üzenetére


Cr00py
senior tag

De igen, wifi6-on.
A 85p csak ac-t tud.

Ebből a szempontból telesen mindegy szerintem, mert a kérdés magára a készülék sebességére érkezett.

ac-n is elég karcsú az a ~200-250 amiket mérek, nem igaz?
Sőt..az is fura, hogy a naplóban 20M-ként jelenik meg, hiába nem az van kiválasztva.

#15009blakey: Megnézhetjük végülis..viszont ilyen 3'rd party dolgokkal én még nem próbálkoztam. Nem a sajátom az említett 85p, rokonoknak vettük.
Amennyiben kellene, vissza lehet tenni a gyári sw-t rá az openwrt helyett?

Van valami leírás / tutorial jellegű dolog, hogy hogyan kezdjek neki?

(#15012) woodworm válasza Beni2360 (#15010) üzenetére


woodworm
veterán

Ha ez az opció van beállítva, akkor engedi a csak n szabványt ismerő kliensek csatlakozását. Mivel 2,4GHz-en nincs ac, ezért ott nincs értelme pontosan ugyanilyen lehetőségnek. Van helyette a b/g/n.

(#15013) Sanyi.mTs válasza dolon75 (#15005) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Második egységen mennyi ethernet port van?

(#15014) dolon75 válasza Sanyi.mTs (#15013) üzenetére


dolon75
aktív tag

mindkettőn van 3 ethernet (sárga a fotókon, amiket találsz), és egy kék.
A fő router kékjébe ment a digi, és egyik sárgát kellett dugni a másodlagos kékjébe.

Azaz a fő routeren marad kettő, a másodlagoson három szabad ethernet.

A másodlagos nem tud router módban működni, nem is tudom, hogy egyáltalán el tudom-e érni valahogy a felületét. A fő routeren megjelenik a mesh hálózaton, de nem sok mindent lehet állítani.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15015) Sanyi.mTs válasza dolon75 (#15014) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Köszi. :R
A legtöbb ilyen mesh csomagban a második egységen többnyire 1 vagy 2 port szokott lenni. Nekem meg pont a másodiknál kellene még 2 szabad port a vezetékes összeköttetésen túl.

(#15016) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#15015) üzenetére


Alex91
félisten

Ha kulon veszel 2 db-ot, akkor kicsit olcsobbra is kijohet most: [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15017) dolon75 válasza Sanyi.mTs (#15015) üzenetére


dolon75
aktív tag

Én sokat nézegettem, hogy WIFI-n milyen elméleti sebességet tudnak az egyes eszközeik.

Pl. XD6: [link]
XD4: [link]

Feltételezem, ami elméletben gyorsabb, az gyakorlatban is, még ha sose használom ki ezt a sávszélességet.

Gondolkodtam, hogy XD4 lesz, a három eszköz miatt, és egy plusz switch. Végül az XD6-ot rendeltem, legfeljebb visszaküldtem volna.
De működik szépen.

A leggyorsabb wifi-s eszköz fiam RedmiNote9 PRO telefonja, azon a speedteszt olyan 500-600Mbit/sec tempót mutat letöltésre, a routertől 10 méterre és két 20centis téglafallal arrébb.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15018) dolon75 válasza Alex91 (#15016) üzenetére


dolon75
aktív tag

Egyszerű beállítani a másik routert, hogy csak "másodlagos eszközként" működjön?
Nálam semmit nem kellett csinálni, a fő router felismerte, beállították egymást.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15019) Alex91 válasza dolon75 (#15018) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel ugyanaz a ket db eszkoz a pack-ben is…

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15020) adise


adise
őstag

sziasztok!

ASUS RT-AX86S
ASUS RT-AX92U
tuf-ax5400

ezek közül melyik ajánlottabb? kb egy árban vannak.

(#15021) blakey válasza adise (#15020) üzenetére


blakey
titán

Erősorrend: AX86S-AX92U-TUF5400, AX képességek szerinti sorrend: AX86S-TUF5400-AX92U. Amúgy ezekről elég sok vélemény van itt a topikban is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15022) adise válasza blakey (#15021) üzenetére


adise
őstag

köszi, akkor végülis az ax86s nem? ha kb egy árban vannak..
meg a merlin is megy rajta, ahogy látom

[ Szerkesztve ]

(#15023) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

másodlagos netnek szeretnék digi mobilnetet AX58U-hoz. Tudtok ajánlani stick-et, amit szeret a router? Vagy ebből kellene szemezgetnem bármit? Hungary nincs.

(#15024) dolon75 válasza Alex91 (#15019) üzenetére


dolon75
aktív tag

Biztosan az? Bénáztam kicsit, és a másodlagos eszközt nem tudtam elérni routerként, mint az elsőt. Csodálkoztam is, de aztán arra gondoltam, hogy az butább.

Most már marad így, mert jól megy minden. :)

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15025) mastodon


mastodon
aktív tag

Az miért van, hogy az ASUS Router app mobilneten át nem látja a routert? Mintha korábban ment volna.

(#15026) Alex91 válasza dolon75 (#15024) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, ra volt valahol irva, hogy melyik a router es melyik a node? Vagy latsz rajtuk valami kulonbseget?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15027) dolon75 válasza Alex91 (#15026) üzenetére


dolon75
aktív tag

Nem, nem volt semmi.
Én is úgy gondoltam, hogy a kettő megegyezik.
De amikor próbálgattam, az egyiket nem tudtam elérni úgy, mint a másikat. Kábellel csatlakoztattam laptopot a sárga ethernetbe, és vártam, hogy kapjak IP-t.
De simán lehet, hogy csak ügyetlen voltam!
Az is lehet, hogy induláskor ez a másik eszköz észlelte a fő router-t WiFin, és eleve alárendelt üzemmódban indult el.

Valahol vagy olvastam, vagy jutubos videón hallottam, hogy ezek a párba adott eszközök elő vannak konfigolva, hogy könnyen tudjanak csatlakozni egymáshoz.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15028) Alex91 válasza dolon75 (#15027) üzenetére


Alex91
félisten

Google forditoval…

Mitől olyan egyszerű a ZenWiFi XD6 sorozat beállítása?
Egyszeri beállítás, automatikus szinkronizálással az egyes csomagokban található összes hubhoz
Problémamentes: minden egység működhet fő útválasztóként vagy bővítő csomópontként

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15029) dolon75 válasza Alex91 (#15028) üzenetére


dolon75
aktív tag

Megvan a link is? szívesen elolvasnám, mit írnak még.

És köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15030) Alex91 válasza dolon75 (#15029) üzenetére


Alex91
félisten

Asus honlap :) : [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15031) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok gond van. Van 2db Ax82u Aimeshbe kötve Ethernet backhaullal. Ehhez vettem egy Ac59u v2-t. Wifin gond nélkül felvettem az aimesh hálózatba, majd kábellel is bekötöttem. Mi den működik szépen egészen addig amíg el nem viszem egy 50 méterrel arrébb lévő épülethez kábelen. Ott már azt írja, hogy nincs csatlakoztatva. Ha ugyanazt a kábelt egy laptop a dugom akkor jön rajta az internet. Ha a routerbe akkor nem. Wifi lefedettség természetesen nincs odakint. Ha befuszem vissza a házba és a meglevő routerek közelében kötöm kábelre akkor megint jó. De nyílván nekem a távoli helyen kellene. Mi lehet a gond?
Remélem nem kell a routereknek wifi kapcsolat is a meshez ha kábellel vannak osszekotve.

[ Szerkesztve ]

(#15032) enginev3.0 válasza mastodon (#15025) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most nálam is ez van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15033) Cr00py válasza Cr00py (#15003) üzenetére


Cr00py
senior tag

Elvittem hozzám az asus-t, ott is ugyanazt hozta, mint rokonoknál.

Próbaképp kiszedtem itthon a rack-ből az udm pro-t, elvittem magammal, megnézni, hogy az mit tud náluk. Katt

Ezek alapján akkor kb kijelenthető, hogy a 85p-vel nem okés valami?!

[ Szerkesztve ]

(#15034) dolon75 válasza Alex91 (#15030) üzenetére


dolon75
aktív tag

köszi!
fene gondolta, hogy az overview-ban van haszos infó a marketing duma mellett... 😁

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#15035) SteeWe


SteeWe
aktív tag

Sziasztok,

2db Ax82U van beüzemelve kábellel összekötve. A fő router az emeleten, a node a földszinten.
A gondom az, hogy a 2.4GHz-es hálózat, csak a node-on látszik elérhetőnek. Az "okos" cuccok így mind a földszinti routerhez csatlakoznak az emeletről is.
Hogy lehetne megoldnai, hogy az emeleti routeren is látszódjon a 2.4GHz-es hálózat?
2.4G, 5G

Gyári FW van fent. Ezek a 2.4G beállítások.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#15036) Jim74 válasza SteeWe (#15035) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

A node-on engedélyezve van mindkét band (2,4GHz, 5 GHz)?

Kezelőfelületen kedzőlap, bal oldali menüben Aimesh, utána középen válaszd ki a node-ot, majd a jobb oldali menüben a "Rádió engedélyezése" menüt nyisd le és nézd meg, hogy be van-e kapcsolva a 2.4 GHz.

(#15037) Jim74 válasza SteeWe (#15035) üzenetére


Jim74
nagyúr

(#15038) Szaszabond válasza Szaszabond (#15031) üzenetére


Szaszabond
aktív tag

Na megvan a hiba. A kabel volt a rossz. Érdekes ugyan, hogy az internet vidáman jött rajta úgy hogy a 8 szálból 3 hibás volt....

(#15039) Alex91 válasza Jim74 (#15037) üzenetére


Alex91
félisten

A kovetkezo Asus routered melyik lesz? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#15040) Jim74 válasza Alex91 (#15039) üzenetére


Jim74
nagyúr

Semelyik :P
Ezzel egyelőre elleszek. Remélem :DDD
Egyébként a szülői felügyelet miatt restartol a router. Ha be van kapcsolva és a klienslistában van eszköz. Még azt nem tudom, hogy bármelyik tartalomkategóriánál kiakad, vagy csak bizonyosnál (4 kategóriából 3 jelölve volt, akkor restrtolt). Most az van tesztelés alatt, hogy csak a felnőtt kategória van tiltva. Egyelőre majdnem 3 napja megy a router.

(#15041) SteeWe válasza Jim74 (#15036) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Szia,

Köszi a választ.
Igen, engedélyezve van a node-on mindkét band. Nem is node-al van a gondom hanem a fő router-en nincs 2.4 GHz.
Master

Node

(#15042) Jim74 válasza SteeWe (#15041) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elnézést, félreolvastam. Azt hittem, hogy a node-on nincs 2.4GHz.

Ez így elég érdekes...

(#15043) nOvOp


nOvOp
senior tag

Nem biztos hogy asus probléma, de hátha van ötlet az alábbi probléma megoldására:
Chromecast Google TV-n routeren (asus ax58u) lévő hdd-ről játszanék le filmeket. Eddig sorozatokat néztem VLC-n, de ahogy volt egy (fekete) vágás a sorozatban, onnantól már csúszik a hang (előbb jön). Ha kilépek a sorozatból és utána elindítom (ugyanonnan folytatva), akkor megint jó, egészen a következő vágásig, és így tovább. Ezzel lehet vmit csinálni. Ugyanazon sorozat több részével is ezt csinálja. Amennyiben ezeket a sorozatokat mondjuk a Google TV-n lévő Kodi programmal nézem ott teljesen jó. Sőt, ha a Tv-n (LG43UH661V) lévő beépített lejátszóval nyitom meg, ott is jó. A Tv is wifin csatlakozik. Szerintem a VLC a ludas szerintem. Próbáltam a Nova lejátszót is a GTV-n, de ott is ez a gond. Tud vki vmilyen beállítást erre vonatkozóan? 5Ghz-en használom, de kipróbáltam 2,4-en is, de ua. Köszi!

(#15044) blakey válasza nOvOp (#15043) üzenetére


blakey
titán

Ez valóban nem Asus router probléma.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#15045) nOvOp válasza blakey (#15044) üzenetére


nOvOp
senior tag

Reméltem, hogy van vmi router beállítás, de akkor tovább kutatok. Köszi! :)

(#15046) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,

Asus AC65P routerre kötöttem egy külső HDD-t. Samba szervert hoztam létre. Létrehozott 3 mappát: sda1, sda2 és sda3. Mi a különbség?

Másik kérdés, hálózati meghajtót szeretnék, amit laptopról érnék el, belső hálózaton. Samba szervert hozzak létre, vagy FTP-t? Mindkettőre van lehetőség.

(#15047) Intruder2k5 válasza RAiN91 (#15046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Minden bizonnyal három felé van particionálva a lemez, ezek a partíciók kapták az sda1, sda2, és sda3 jelölést.

Samba szervert.

(#15048) fecke78


fecke78
senior tag

sziasztok adott egy müködő asus tuf -ax 5400
és adott egy xiaomi 11 lite ne 5g teló , ami nem akar a routerrel 5ghz kapcsolodni
Mi lehet a gond ?
munkahelyemen teszteltem ott gond nélkül kapcsolodot a régi upc routerhez

[ Szerkesztve ]

(#15049) fecke78


fecke78
senior tag

lehet megvan a 160mhz engedélyezését kivettem , és müxik

(#15050) Balinov válasza nOvOp (#15045) üzenetére


Balinov
félisten

Írtam a chromecast topikban, less rá ha időd engedi

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.