Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) gabro0 válasza blakey (#9550) üzenetére


gabro0
őstag

A böngésződ és valószínűleg az OS-ed is majdnem biztos, hogy nem magyar nyelven van.

Ez a függvény pakolja oda azt a figyelmeztetést:

function corrected_timezone() {
const today = new Date();
let StrIndex;

if (today.toString().lastIndexOf("-") > 0)
StrIndex = today.toString().lastIndexOf("-");
else if (today.toString().lastIndexOf("+") > 0)
StrIndex = today.toString().lastIndexOf("+");

if (StrIndex > 0) {
if (timezone != today.toString().substring(StrIndex, StrIndex + 5)) {
document.getElementById("timezone_hint_div").style.display = "";
document.getElementById("timezone_hint").innerHTML = "* Megjegyzés: a rendszer-időzóna eltér a helyi időbeállítástól.";
}
}
}

Nem tudom ki látja a hibát :) Itt a today.toString() ezt adja vissza:
Mon Feb 22 2021 21:08:24 GMT+0100 (közép-európai téli idő)

Ebben a szövegben keresi az utolsó plusz és mínuszjelet. Magyar lokalizációnál a közép és az európai szavak közt lévő kötőjel zavarja meg, mert nem azt adja vissza, amit kellene.
A timezone != today.toString().substring(StrIndex, StrIndex + 5) összehasonlítás igaz, mert a timezone változó "+0100" értéket kap, a másik pedig a hibás parsolás miatt "-euró"-t.

tl;dr Ha átállítjátok valami más (nem magyar) nyelvre a böngészőtöket, akkor eltűnik.

[ Szerkesztve ]

(#9552) sgeza válasza gabro0 (#9551) üzenetére


sgeza
veterán

Én bírom az ilyen jellegű hibákat, illetve annak megtalálását! :)
Mennyivel jobb lenne GMT+ vagy GMT- karakterekre keresni!

(#9553) TeeJay válasza blakey (#9512) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké én azért mielőtt lehet vennék egy olyat megnézném mit tud 1gigabites torrentes letöltés esetén prociterhelésre. Elhiszem hogy már nem CTF-es HWNAT van benne mint az AC66U-B1-ben de többször nem akarnék beszívni vele.
Biztosra megyek szóval ha lesz gigabites torrentes + router CPU terhelés grafikon akkor leszek nyugodt hogy meg lehet venni az AX Broadcom routereket ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9554) blakey válasza gabro0 (#9551) üzenetére


blakey
titán

OS-t, programokat többnyire nem magyarul használom. "Kiráz" a hideg a rossz fordításoktól, angolul használom, ha időm engedi akkor segítek a fordítésban, javításban. Ha megtaláltad a hibát akkor lehet, hogy jelezni kéne az illetékeseknek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9555) #78121280 válasza blakey (#9539) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nekem is rendben van macOS + Safari böngésző alatt, de ha Chrome böngészőt használom akkor már jelentkezik ez a bug macOS. Windowson meg mindegy milyen böngésző, jelentkezik a bug. :D

[ Szerkesztve ]

(#9556) blakey válasza #78121280 (#9555) üzenetére


blakey
titán

Safari, Edge, Firefox, Opera, mind hibátlan, Chrome-ot nem tudom, 1 éve qkáztam.
A két képernyőkép épp Edge alatt készült. De már írták, hogy mikor és hogyan jelenkezik, tehát Chrome alatt is jó kéne, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9557) poolbig válasza blakey (#9556) üzenetére


poolbig
aktív tag

Win10Pro, Firefox, Chrome, Edge mindegyiknél ugyanaz. Leellenőriztem a laptop időzónáját, DST-t, minden paraméterben megegyezik a routerben beállítottakkal. Mégis kiírja a sárga figyelmeztetést.

(#9558) Dragon3000 válasza blakey (#9548) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem csak 3 másodperc, de ettől függetlenül írja a router a megjegyzést, mondjuk engem nem érdekel, így használom már több, mint 1,5 éve.

(#9559) woodworm válasza poolbig (#9557) üzenetére


woodworm
veterán

Próbáltad angolra állítani a böngésző nyelvét?

(#9560) sgeza válasza poolbig (#9541) üzenetére


sgeza
veterán

Én is kipróbáltam az imént, de semmi különbséget nem jelentett a MU-MIMO kikapcsolása. Ugyanazzal a szerverrel próbáltad mindegyik esetben? Ha a speedtestet használod, akkor érdemes az Antenna Hungáriával tesztelni, én azt tapasztaltam, hogy az hozza mindig a legjobb sebességet!

(#9561) #78121280 válasza blakey (#9556) üzenetére


#78121280
törölt tag

Végül is mindegy is, mert hamarosan megválok az AX86U-től ha megjön és beválik, a QNAP QHora-301W. :)

(#9562) poolbig válasza woodworm (#9559) üzenetére


poolbig
aktív tag

Kipróbálom. :)

(#9563) poolbig válasza sgeza (#9560) üzenetére


poolbig
aktív tag

Megnézem majd így is. De amikor be volt kapcsolva a MU-MIMO, olyan érzésem volt, mintha 300-nál limitált volna a sebesség. Többször is mértem és fixre beállt 300-ra, tehát nem ugrándozott fel-le.

(#9564) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Üdv
Asus AX 58U merlin fw esetén tud valaki útmutatót adni entware telepítéséhez?
Csak a transmisit vagy qbittorrentet szeretném rátenni, de amit próbáltam az nem találja....
Köszi

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9565) sgeza válasza poolbig (#9563) üzenetére


sgeza
veterán

Ez mondjuk roppant furcsa. Ilyennek nem kellene pedig történnie szerintem ettől a beállítástól függően.

(#9566) ^Boss


^Boss
őstag

szerintetek az mitől lehet, hogy ax88-on az 5GHz-es AP "messzebbre elér", mint a 2.4-es?
pont egy pici kellene hogy lefedjen mindent, 5GHz-en már a lakás "szélén" instabil, néha elmegy, néha egész jó, ezt 2.4-en meg kéne tudni oldani. tudnátok segíteni?

másik: a diversion youtube blokkoló része nektek jól megy? még friss, elvileg tanulja a reklámokat, nektek mennyi idő volt mire nagyjából szűrt? :R

(#9567) dkess válasza dkess (#8907) üzenetére


dkess
őstag

Nos úgy látom már egy ideje kapható az AX68U nálunk is: [link] . Olyan 68K HUF magasságában nyitott, ami már az AX92U szintje árban ...

Ez ugye Dual-Band AX, 2.4 GHz -en 3x3 és 5 GHz -en 3x3 MIMO, de HT160 -at nem tud (AX2700). Érdekes választás lehet olyan környezetbe, ahol mondjuk AC 5 GHz 3x3 -as laptopok is vannak mondjuk AC/AX -es mobilok mellett ...

Viszont azt jól látom (/feltételezem), hogy ugyanaz a SOC van benne, mint a AX92U -ban (Broadcom BCM4906 @ 1.8 GHz dual core)? Abból is gondolom, hogy USB3 másolásban nagyon durván tolja (azaz pl. jóval erősebb az AX58U/AX82U tandemnél is pl.):


(forrás: [link] - AX68U review)

Külföldi webshop -okban úgy látom, hogy az ára nagyjából az AX58U és AX82U közé lett belőve ($159-$199-$229). Amennyiben mondjuk - az arányokat tekintve - nálunk is olyan 55-56K HUF magasságában lenne, akkor érdekes alternatíva lehetne.

Így viszont adott esetben hiába ugyanaz a SOC van benne, mint az AX92U -ban - azért, ha az ára is az AX92U -val egyezik meg, akkor inkább azt venné az ember ... :) Persze tudom - valószínűleg ez egyelőre "bevezető ár" nálunk ...

A szintén a CES -en idénre beharangozott ASUS ZenWiFi XD6 -t (ez ugye kvázi egy AX82U "ZenWiFi -sített" változat) és ASUS ZenWiFi AX Hybrid XP4 -t (XD4+Poweline hibrid - AX56U belsővel) nem láttam még ...

(#9568) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.

Van egy Asus RT-AC65P routerem, ami eddig működésileg rendben volt. Az 5GHz wifi egy kicsit nehéz ügy panelban (vasbeton falak, ~15 db 5GHz AP), de ahol még van értékelhető jelerősség ott adja a sebességet.

Jelenleg gyári "3.0.0.4.382_52272-g73d3ea2" fw van rajta, normál hungary location van (ssh), tehát ez alapján lehet wifi csatornát választani. Hosszú ideig nem is volt semmi gond vele, gyakorlatilag eszembe sem jut, hogy van router, tette a dolgát. Azonban újabban azt a játékot kezdte, hogy az 5GHz AP csak úgy eltűnik. Azt veszem észre, hogy lekapcsolódtak az eszközök. Keresem az ssid-t, de sehol. A 100-as csatornán használom, arra gondoltam talán radar detected volt és átugrott máshova, amit az eszközeim nem látnak. Elméletileg nem ugorhat olyan csatornára, de hátha. Van egy Mikrotik AP-m, amivel limit nélkül tudok a csatornákon pásztázni, de azzal sem találtam semmit. Vagyis teljesen eltünt.

Restart vagy power off/on megoldja a dolgot egy időre, de aztán teljesen hektikus módon újra megtörténik. Van hogy fél nap, 2-3 nap vagy akár 1 hét múlva. Nem találtam rendszert benne. Nem számít a wifi terhelés sem (nas<->pc másolás), sem a bolygók együttállása. Firmware bugot is kizárnám, mert eddig nem volt vele gond. A 2.4GHz wifi rendben működik közben. (már amennyire panelban ~30 db AP mellett használható)

Találkoztatok már ilyen jelenséggel?

[ Szerkesztve ]

(#9569) Bubaaa válasza #68216320 (#9568) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Ha át megy másik csatornára,attól még látni kéne az ezközöknek. Ugyan ilyen van nekem is,és nekem is a 100-as csatornára van állítva. Néha nekem is elmászik más csatornára,de azt csak onnan veszem észre hogy gyengébb a jel a telefonon,vagy meg meg akad a Chromecast.

(#9570) galaxys80


galaxys80
veterán

AC57U-n milyen állásba érdemes a 4 antennát állítani? Mivel 2 szintes a ház, így mind a 4 antennát kb. 45 fokos szögben állítottam be. Ez jó így? Vagy érdemesebb az ajánlott 90 fokon hagyni?

(#9571) Alex91 válasza #68216320 (#9568) üzenetére


Alex91
félisten

Sajna igen, de ez AX92U...

Apple cuccod van esetleg?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9572) #68216320 válasza Bubaaa (#9569) üzenetére


#68216320
törölt tag

Ezzel tisztában vagyok én is. Ezért is írtam, hogy "Elméletileg nem ugorhat olyan csatornára, de hátha"
Szóval valami más van a háttérben. Talán hw gond? Túlmelegedés?

(#9573) #68216320 válasza Alex91 (#9571) üzenetére


#68216320
törölt tag

Csak egy macbook. Miért?

(#9574) Gubek-Einste válasza galaxys80 (#9570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó lesz a 45 fokos beállítás, ha még se lenne megfelelő a jelerősség/sebesség a másik szinten akkor oda kell majd egy másik eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9575) galaxys80 válasza Gubek-Einste (#9574) üzenetére


galaxys80
veterán

Jelen állásban tökéletes a felső szinten is a sebesség. :) Úgyhogy akkor marad a 45 fok.
Köszönöm.

(#9576) blakey válasza #68216320 (#9568) üzenetére


blakey
titán

Az AC65P elég érzékeny és gyorsan "elmászik" a 100-as csatornáról. Használd 36-48 között, az betonbiztos. Nálam AX92U-val 98%ban folyamatos volt a 100-as csatornán, de sok eszközöm nem is tudja azt a csatornát így már nem is használom az AX82U-n.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9577) #68216320 válasza blakey (#9576) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem elmászik, hanem eltűnik az 5GHz. Ez nagyon nem ugyanaz. A 100-as csatornán fogom használni ezután is, ahogy eddig is. 36-48 nem játszik a sok, erős AP miatt. 52-64 gyenge lenne neki a limit miatt és itt üzemel a Mikrotik.

(#9578) Alex91 válasza #68216320 (#9573) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem ez a gyanus, hogy esetleg ezeket nem szereti, nalam van belole par... De lehet, hogy semmi koze nincs hozza.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9579) gabro0 válasza dkess (#9442) üzenetére


gabro0
őstag

Köszönöm a segítséged. Végül az AX58U mellett döntöttem (az AX55/AX56U helyett) ment is rá egyből a Merlin és úgy tűnik jó lesz.

A lefedettsége jócskán elmarad az N18U-tól és a WiFi sebessége se sokkal nagyobb az 5Ghz-es rádió ellenére sem (866Mbit/s AC linksebesséből olyan 360 a max ami tényleg átjön). Még úgy is, hogy a N18U adóteljesítményét minimumra tekertem, emez meg "balance" beállításban megy.

No nem baj, haladni kell a korral :) Legalább van gyártói és hivatalos Merlin támogatás, WiFi 6 + nem laggol a webUI.

(#9580) blakey válasza #68216320 (#9577) üzenetére


blakey
titán

Az majdnem ugyanaz, mert olyan csatornára ugrik amit sok eszköz nem tud kezelni, nem is lát és olyan mintha nem is létezne. Ilyennel már találkoztam. Router felületére belépve mit látsz? OpenWrt, módosított gyári FW-t próbáltad? Az AC65P 100-as csatornán való "eltűnését", "elmászását" már sokan írták, panaszkoddtak rá, hogy nagyon nem komálja. Ha ezután is azon a csatonán szeretnéd használni akkor próbálj ki másik FW-t és ha utána is ua. akkor egy másik router kéne kipróbálnit. Ha közel van valamilyen meteorológiai állomás akkor bármit csinálsz úgyis egyszer el fog onnan mászni.
Szerencsére nálam jó a 36-48-as sáv így tudom használni de nekem is jó lenne a 100-as ha nem lenne több eszközöm ami nem is látja, mint 5GHz-es Wifit ha így van beállítva.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9581) #68216320 válasza blakey (#9580) üzenetére


#68216320
törölt tag

"Van egy Mikrotik AP-m, amivel limit nélkül tudok a csatornákon pásztázni, de azzal sem találtam semmit"
Engedjük el ezt az "olyan csatornára ugrik" dolgot.

Alex91 #9578:
Nagyon ritkán használom. Mint fentebb írtam, van egy Mikrotik AP-m, ami képes a teljes 5GHz-es tartományt végignézni. Kikapcsolható/állítható benne a country besorolás és nincs coutry power limit sem, jobban mondva az is kikapcsolható. Szóval a lényeg, hogy nem volt sehol. Teljesen kikapcsolt az 5GHz. Persze az asus webfelületen továbbra is a 100-as csatornán állt és minden normálisnak tűnt, kivéve hogy a kliensek eltűntek róla.

(#9582) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok!
AiMesh beállítással kapcsolatban kérdeznék.
A csomópontnál kell valamit állítani a fw update+restore után?
Tehát van olyan menü, ahol külön be kell állítanom, hogy Aimesh node?
Mert nem találja a fő router. :R

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9583) blakey válasza #68216320 (#9581) üzenetére


blakey
titán

Engedjük, szerintem te is engedd el az AC65P-t. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9584) Alex91 válasza #68216320 (#9581) üzenetére


Alex91
félisten

Tudom, nalam is ez van... :((

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9585) #68216320 válasza blakey (#9583) üzenetére


#68216320
törölt tag

HW gond lehet? Azért engedjem el? Beadhatnám garanciális hibára, de mivel elég rendszertelenül csinálja tartok tőle, hogy azzal, hogy a szervizben néha megnézik, hogy még van e a kliensekkel kapcsolat nem tesztelik másképp. Aztán ott vagy csinálja vagy nem. Van, hogy nekem is megy 1 hetet teljesen hiba nélkül aztán megszűnik az 5GHz. Restart és visszajön.

Alex91 #9584:
Ajjaj, ez nem túl biztató. Lehet kilövöm akkor a fenébe az 5GHz-et inkább. Használom a Mikrotik AP-t. Lassabb ugyan (~250-300Mbit/s), de stabil és nagyon nagy a jelerősség. (52-64 csatornán használom, ott nincs más AP és nincs benne country limit, nagyobb a jelerősség, mint bármi másnak bármelyik csatornán és érzékenyebb az antenna is -15dBi)

[ Szerkesztve ]

(#9586) blakey válasza #68216320 (#9585) üzenetére


blakey
titán

Maga a hardver jó lenne, de csak feltételes módban, mert azért abból a cuccból lényegesen jobbat is ki lehetne hozni. Elég sokan írták AC65P esetében ezt a jelenséget, tehát a 100-as csatornán instabil. Írtam, hogy próbálj ki másik FW-t hátha jobb. Az AC65P-t nem használtam 100-as csatornán de nálam soha nem volt gond a Wifivel, OpenWrt-vel használtam, AX92U-t hónapokig használtam 100-as csatornán, nem mászott el illetve 1x fordult elő, hogy nem volt Wifi, de egy újraindítás megoldotta és utána nem jött elő. AX82U-t használtam néhány napig a 100-as csatornán, ott sem volt gond.
Ha feltennéd az AC65P-re az OpenWrt-t akkor ott is erősíthetnél a Wifin, sokmindent be tudnál állítani és elképzelhető, hogy nálad jól viselkedne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9587) #68216320 válasza blakey (#9586) üzenetére


#68216320
törölt tag

OpenWRT-n már túl vagyok. Kipróbáltam amit az egyik fórumtárs rakott össze (régebbi kernel) de nem volt kedvem az angol nyelvet felvarázsolni rá. A hivatalost is próbáltam, de az napi build-el készül, többször futottam már bele bug-ba. Alapvetően nem használtam sokáig.
Persze, lehet erősíteni az AP teljesítményén, de attól még 2dBi antenna marad rajta és a vétel nem lesz erősebb sajnos. Szóval lefedettségen javít valamit, de valódi kommunikációban nekem panelban nem számított igazán.
Maradnék a gyárin. De mint említettem, hosszú ideje a mostanit használom már, eddig nem volt gond vele, nem hiszem h a firmware lenne problémás. Ez valami hardveres döglődés lesz :((
Ha megunom beadom szervizbe és addig visszamegy az N66U tomat fw-el. A hw nat azon egy vicc, de a wifi stabil (kis hűtési hack után persze)

(#9588) vargalex válasza #68216320 (#9587) üzenetére


vargalex
félisten

Nem lehet olyan OpenWrt firmware-t build-elni, amiben nincs benne az angol nyelv...

Alex

(#9589) Intelligencs válasza #68216320 (#9585) üzenetére

Engedd el ezt az "Engedjük el ezt az "olyan csatornára ugrik" dolgot." :DDD Sajnos hiába írja le az ember precízen, hogy miket zárt ki, néha elölről kezdik magyarázni azt, amit az ember már leírt, hogy már ellenőrizte. Kicsit olyan feeling ez, mind amikor feladsz egy precíz hibajegyet, de az indiai szupportos visszajön, és végigkérdezi azokat a dolgokat, amiket te már leírtál, hogy megcsináltad. :)

A szervizbe adással kapcsolatosan pedig azt tudom mondani, hogy nekem is egy hasonlóan nehezen megfogható hiba volt az AC86U-val. Én egy A4-es papírra pontosan leírtam, hogy mi a hibajelenség, és külön hangsúlyoztam, hogy a hiba van, hogy 2 nap múlva jön elő, van, hogy 2 hét múlva. A szervizbe a papírral együtt adtam le, amit hozzátűztek az általuk felvett hibajegyhez, és úgy küldték vissza Asusnak. Le is garanciázták a cuccot minden további nélkül (Rufusz).

The Amiga, Born a Champion

(#9590) pixta78 válasza pixta78 (#9582) üzenetére


pixta78
senior tag

Megoldva. FW update után csak alaphelyzetbe kell állítani a Node-ot, majd így kerestetni a Routerral.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#9591) blakey válasza Intelligencs (#9589) üzenetére


blakey
titán

Ha én írok egy hasonló hszt akkor megsértődsz?
Én nem lepődöm meg azon, hogy valaki leírja, hogy "tutibiztosan", 1000%-ban minden leellenőrzött és több kör után kiderül, hogy ja, mégsem, egy apró hiba van a gépezetben de már jó. Na ezért vannak ilyen " indiai szupportos" kérdezösködések. Elhiszem, hogy itt "mindenki" szakértő, mindenki mindent jobban tud a másiknál. Mások viselkedésének minősítése nélkül is lehetne társalogni, próbáld meg.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#9592) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Cserélem az RT-AC57U v1 routeremet egy másikra. Egyelőre csak tesztelgetem az újat, de ha véglegesen marad, akkor az Asus-t eladom vagy odaadom egy ismerősömnek.
Kérdés: vissza kell kötnöm a hálózatba az Asust a gyári beállításokra történő visszaállításhoz, vagy elég áram alá helyezni, és megoldható a hátlapon található Reset gombbal?

(#9593) szaboi6512 válasza zaskar (#9592) üzenetére


szaboi6512
őstag

Elég áram alatt a reset gomb.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#9594) nyimsolt


nyimsolt
tag

Sziasztok,

AiMeshben AX-es fő router mellé AC-s node köthető? PL AX55/AX56/AX58U és RT-AC58U V3?
Vagy AiMesh nodenak RP-AC55? Ezzel van valakinek tapasztalata? Nincs szükségem igazából routerre (pl, AC58U v3 és olcsóbbank is tűnik a RP-AC55), mert a ház már be van kábelezve amihez kábel kellett (így tudok adni kábelt a RP-AC55-nek is), viszont tartok tőle, hogy az N18U után bármelyik AX-es router is kerül a helyére, szükség lesz a WIFI megtámogatására AiMesh-el.
Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9595) nyimsolt válasza gabro0 (#9579) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
Mennyivel kisebb területet képes ellátni az AX58U? Én is most tervezem leváltani a N18U-t, de tartok tőle, hogy bármelyik AX-es verziót veszem (55/56/58) nem lesz elég a házba.
Köszönöm!

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9596) dkess válasza nyimsolt (#9594) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Miért szeretnéd az AX és AC -s routereket keverni? Amennyiben 5 GHz -en 2x2 -ben gondolkodsz, akkor legyen 2 db AX56U AiMesh kábeles backhaul. Nem fogod megbánni.

Mindenekelőtt az RT-AC55 -öt kerüld, mint ördög a szenteltvizet. Pont előtted (is) panaszkodtak rá itt - [link] . Olcsó Node -nak AC vonalon pl. az AC57U v3 megfelelő lehet.

Amennyiben bármilyen módon képbe kerülhet az AX58U is, akkor javaslom vess egy pillantást az AX82U -ra is. Teljesen ugyanaz a hardver - mindössze az 5 GHz -en 4x4 HT160 -as rádió a különbség (a 2x2 HT160 helyett). 10K HUF -al kerül többe - ezen a szinten megérné ...

"Ultima Ratio" - mondjuk: AX82U + AX56U ? Tudom ez már túl lehet a fájdalomküszöbön ...

(#9597) Intelligencs válasza blakey (#9591) üzenetére

Őszintén szólva nem néztem kinek a hozzászólására írt, én csak a jelenségre reagáltam, szóval részemről nem szántam személyeskedésnek. Sajnálom ha megbántottalak.

Engem speciel nagyon idegesít, hogy leírok egy problémát, amiben precízen kifejtem, hogy miket csináltam, és sokszor a válaszban visszakérdeznek arra, amit már leírtam, hogy megcsináltam. Ez nekem azt mutatja, hogy a másik nem olvas figyelmesen és csak a begyakorolt lemezt nyomja, vagy csak a ticketet akarja gyorsan lezárni. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#9598) nyimsolt válasza dkess (#9596) üzenetére


nyimsolt
tag

Szia,
Próbálom költséghatékonyan kihozni az N18U leváltását (amivel amúgy sok gondom nincs, leszámítva, hogy nem mai darab). De akárhogy nézem, olvasom a tapasztalatokat, ahol eddig egy N18U elég volt, oda AX-esből normális áron (max 40K, de már ez sem kevés) két eszköz fog kelleni csak a házban és akkor az udvari EAP110 leváltását (ha már AiMesh akkor legyen rendes) még nem is kalkuláltam.
Az AX55 és AX56U között csak annyi a különbség, hogy az AX56U USB-vel is rendelkezik (és így pl tud 3G/4G modement kezelni) vagy másban is jobb/több és ezért inkább azt éri meg?

Asus RT-AX58U, RT-AX55 & RT-AC57U V3

(#9599) dkess válasza nyimsolt (#9598) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Az AX56U vs AX55 dologhoz: AX56U -ben - erősebb SOC, dupla annyi RAM, USB3 (figyelem - az AX55 -ben az USB hiánya magával vonja az összes ahhoz kapcsolódó funkció hiányát is értelemszerűen). Dula-Band AX (2.4 GHz -en is AX). Valamivel nagyobb lefedettség.

Hálózati routernek és/vagy AiMesh Routernek inkább az AX56U -t tenném meg.

N18U -nak 2.4 GHz -en lehet akár némileg nagyobb hatótávja - az AX -es routereknek meg nagyjából mindenhol (AX -es kliensel pláne). Megy a falakon, mint kés a meleg vajban ... :)

Mi éri meg? Szinte nem tudunk semmit a környezetről. A költségkeret is csak nagy vonalakban van meg illetve, hogy ez mennyire "érzékeny" Neked. Nehéz kérdés.

(#9600) #68216320 válasza Intelligencs (#9589) üzenetére


#68216320
törölt tag

Elengedtem. Sőt, a témát is lezártam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.