Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) mgTerminator válasza pohár (#21000) üzenetére


mgTerminator
veterán

Egy mentést és utána egy resetet kipróbálhatsz esetleg. Utána vissza tudod tenni a mentést.

(#21002) MaCS_70 válasza dudika10 (#20999) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Bevált, sikerült kapcsolódni -- de sok örömöm nem lett vele. A 900 Mbps sebesség visszaesett 2 Mbps-ra. Értem én, hogy egy router nem egy erőgép, de a saját belső OVPN-hálózatomon is bőven több száz Mbps-okat mérek...

Egyébként mi ez az ncp? Csak hogy a szolgáltató kikapcsoltatná a kliensoldalon, holott működik -- és az aktuális kliensszoftver már régen nem engedi kikapcsolni... :W

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21003) dudika10 válasza MaCS_70 (#21002) üzenetére


dudika10
veterán

Negotiable Crypto Params, a client meg a server alkudoznak, hogy ki milyen ciphert meg digestet ismer, hogy a legerosebb kozoset tudjak hasznalni.

Sajnos a sebesseghez nem tudok hozzaszolni azon kivul, hogy az OVPN nem eppen a leggyorsabb megoldas. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#21004) tobias40 válasza MaCS_70 (#21002) üzenetére


tobias40
veterán

Jó lenne tudni hogy ha a proton vpn-t szeretném feltenni asus routerre akkor én is így járok?
Mert akkor nem veszem meg,vmelyik AX-es routerre gondoltam de ez lényeg lenne hogy tudjon jól működni az asus routeremen! :U

(#21005) ffodi válasza tobias40 (#21004) üzenetére


ffodi
veterán

Nálam (egy AX11000 esetén) a Proton VPN Wireguard-dal 500-600 Mb/s között teljesít általában (nem ez a gond, inkább az, hogy manapság kicsit sok server maintenance van...), OpenVPN mellett max 150-200 Mb/s.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21006) pohár válasza mgTerminator (#21001) üzenetére


pohár
félisten

igen, ezt megcsináltam, de eredménytelen volt :(

gyorsan elugrottam az AX57-ért, az AX55-öt pedig leadtam a szervizben egyúttal, itt már szépen jön a 850-900Mbit, és még az AX55-ög CFG-jét is megette a router szerencsémre! :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#21007) tobias40 válasza ffodi (#21005) üzenetére


tobias40
veterán

Én valami olcsóbb routerben gondolkodom max 50.000-ig de lehet hogy kettő kellene a mesh miatt tehát még vacillálok.. :B (sok server maintenance van---ez mit jelent?)

[ Szerkesztve ]

(#21008) ffodi válasza tobias40 (#21007) üzenetére


ffodi
veterán

50k körüli routerrel szeirntem nem lesz ilyen teljesítményed. :)
Szerver maintenance: a VPN szervereket manapság sokszor karbantartották Protonék, így voltak lassulások és kisebb leállások.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21009) tobias40 válasza ffodi (#21008) üzenetére


tobias40
veterán

Szóval a gigabitet nem hajtja ki az 50.000-es router a vpn-en keresztül?
Nekem a fele is elég ,nem vagyok nagy torrent huszár,gigabit is azért van mert alig drágább mint az 500-as net.. :)

(#21010) ffodi válasza tobias40 (#21009) üzenetére


ffodi
veterán

Nem. OpenVPN-nel 100-150 Mb/s lesz a vége kb., Wireguard-dal ennek mondjuk a duplája, vagy annál kicsit több.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21011) tobias40 válasza ffodi (#21010) üzenetére


tobias40
veterán

Legfeljebb azt a klienst nem a vpn-en keresztül engedem ki amivel torrentezek és akkor nem szól bele a sebességbe.. :)

(#21012) bogabi válasza tobias40 (#21009) üzenetére


bogabi
senior tag

Ahhoz, hogy VPN-en ki tudd használni a gigabites sávszélességet (amihez ideális esetben mimdkét oldalon a fel/le sávszél is megvan), bőven nem a SOHO kategória.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21013) tobias40 válasza bogabi (#21012) üzenetére


tobias40
veterán

Mint írtam arra az lenne a megoldás hogy azt nem teszem be a vpn mögé.
ASUS RT-AX58U v2 AX3000--- jó lehet a vpn szempontjából ha a vpn sebessége nem annyira fontos számomra?
Vagy mi lenne itt a jó választásom?

(#21014) proradeon válasza tobias40 (#21013) üzenetére


proradeon
őstag

Annyi pénzért inkább ASUS TUF-AX4200. Újabb, Cortex-A53-ra épülő SoC van benne, így kitol magából OpenVPN-en ~300 megabitet.

Ettől függetlenül az RT-AX58U v2 is kiváló router, de VPN sebességben valószínűleg kevesebbet tud. (kb. mint a TUF-AX5400 a linkelt képen)

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#21015) bogabi válasza proradeon (#21014) üzenetére


bogabi
senior tag

Nekem a AX58U v2 Open VPN-en olyan 40-50 Mbps-öt tud. WireGuard állítólag gyorsabb, azt meg nem próbáltam. A céges Sophos SG330 sem tud gigabitet, pedig abban van kakaó (az is OpenVPN-t használ).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21016) MaCS_70 válasza dudika10 (#21003) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az ember azt hinné, hogy ez a beszélgetés triviális a szerver és a kliens között. Biztosan van avalami oka annak, hogy mégis kikapcsoltatják a klienssel, holott nélküle nem is működik az egész -- csak ehhez még nem vagyok ideológiailag elég érett.

Történetesen azért választottam őket, mert több ajánlásban feketén-fehéren le volt írva, hogy van náluk WireGuard -- ami ugye az Asus routeremben is ott vár tettre készen.

Hát nincs. OpenVPN van. Az ismert bravúros megvalósításban.

Köszönöm a segítséget!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21017) MaCS_70 válasza tobias40 (#21004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nincs náluk pénzvisszafizetési garancia? Én is csak ezért mertem belevágni -- és kérem is vissza a pénzemet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21018) tobias40 válasza MaCS_70 (#21017) üzenetére


tobias40
veterán

Még tudnom kellene vásárlás előtt hogy mire számíthatok,de az 50.000-es határt nem akarom átlépni mert ismerve magam mesh lesz a vége tehát 2 db. kell majd.
Még agyalok rajta,reméltem hogy a wiregard menni fog rajta mert a protonban is van wiregard...

[ Szerkesztve ]

(#21019) Alex91 válasza tobias40 (#21018) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , bar nem Asus...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#21020) tobias40 válasza Alex91 (#21019) üzenetére


tobias40
veterán

Nem ismerem ezt a márkát,mindíg asusom volt,melyikhez kellene hasonlítanom ezt?
Mesh képesség kellhet a jövőben és a vpn is fontos.. :) (nem feltétlen kicsi pénzért de na! :D )

(#21021) dudika10 válasza MaCS_70 (#21016) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudom az openvpn-nel mi a tortenet, de sok tenyezo van amit figyelembe kell venni itt.

Legegyszerubb eset, ha a klienseken es a szerveren ugyanazt a biztonsagosnak gondolt paramterehalmazt allitod be.
De mi tortenik, ha tobbfele klienst akarsz hasznalni es nem midnegyik ismeri a legujabb algoritmust amit hasznalnal?
Nem downgraed-elned az osszes clientet azert, mert van egy regebbi altalaban.
Szoval bevezetsz valami negotiationt, hogy az osszes kliens az altala supportalt legjobb megoldast tudja hasznalni.
Persze itt vigyazni kell, nem akarsz ajtot nyitni egy tamadonak, hogy downgrade-elhesse a protokollt, szoval csak olyan paramtereket fogsz engedelyezni, amiket mind megbizhatonak talalsz.

Es akkor el lehet kepzelni, hogy ezek a requirementek szepen sorrban elokerultek az openvpn-nel, ugy valtozott az implementacio is. De ez csak egy tipp. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#21022) MaCS_70 válasza tobias40 (#21018) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Wireguard elvben jól működik az Asus routereken, és gyakorlatban sem hallottam még panaszt róla -- igaz, elég kevesen használják így a látókörömben.

MaCS

UI: Én néznék egy AX86-ost. Szerintem megéri miatta átlépni a kerethatárt.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21023) MaCS_70 válasza dudika10 (#21021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Logikus, de gyanúm szerint inkább csak hosszú a reakcióidejük, illetve tesztelnek és biztosan van megfigyelési időszak is.

De egy readme-be beleírhatnák...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21024) tobias40 válasza MaCS_70 (#21022) üzenetére


tobias40
veterán

És te miért nem használsz wiregard-t,nincs a vpn szolgáltatódnál,vagy hogy van ez?
Még csak kapizsgálni próbálom a vpn-t,eddig nem használtam csak egy ismerősöm rábeszélt a proton vpn-re és előfizettünk rá.

[ Szerkesztve ]

(#21025) MaCS_70 válasza tobias40 (#21024) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont az a gondom, hogy ebben a reményben fizettem elő (leírások alapján), de legalábbis routerre telepíthető formában nem ajánlják fel a WireGuardot.

Pedig már az Asuson is teszteltem, hogy tényleg érdemben gyorsabb, mint az OVPN.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21026) ffodi válasza MaCS_70 (#21025) üzenetére


ffodi
veterán

Az imént elolvastam mit írnak a weboldalukon, és úgy látom alapvetően mindenhez app-ot adnak, egyéb eszköz esetén (pl. router) pedig a következők érvényesek:

"Read me first: How to use CyberGhost on a Router, Raspberry Pi, Synology NAS, Sat-Receiver

Your CyberGhost subscription can be used smoothly with different devices, if it supports the native protocol OpenVPN."

Ebből nekem egyértelmű, hogy ilyen esetben csak OVPN van.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21027) MaCS_70 válasza ffodi (#21026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én a hirdetésükre csaptam le, amelyben megkülönböztetés nélkül ott állt, hogy WireGuard. Megnéztem két minősítő oldalt, mindkettőn a legajánlottabb VPN-szolgáltatás volt, a PRO-k között a WireGuardot listázva.

Értem én, hogy mit jelent ez, de azért nem kicsit megtévesztő.

Ez a 2-3 Mbps, ami az idő nagy részében átjön, azért messze van a smoothtól. És nem az AX86 a szűk keresztmetszet. A családi VPN-en, a túloldalon egy AX58-cal stabilan 40 Mbps az OVPN sebessége -- ami talán több is lenne, ha nem ennyi lenne a linksebesség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21028) tobias40 válasza MaCS_70 (#21025) üzenetére


tobias40
veterán

Na akkor ennek én is utánanézek hogy a Protonnál lehet-e telepíteni asus routerre a WG-ot... :R

(#21029) ffodi válasza tobias40 (#21028) üzenetére


ffodi
veterán

Nem kell utánajárnod, működik, feljebb linkeltem eredményt is. ;)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#21030) bogabi


bogabi
senior tag

Aki kíváncsi volt, mekkora sebességet lehet elvárni a WireGuard VPN-nel. Teszt környezet: Telekom FTTH 1/1 Gbps, Asus RT-AX58U v2, QNAP NAS, másik oldalt 500/500-as bérelt vonal, 4 éves HPE noti 1Gbps-os végponton, WireGuard kliens. QNAP FileStation download (https): ebben a környezetben min.160 max.280 Mbps letöltési sebességet lehetett mérni, 200 környékén (picit felette) általában.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21031) rErEaT válasza TeeJay (#20943) üzenetére


rErEaT
senior tag

Erre már én is rákérdeztem párszor egyébként, nem ajánlotta senki az 5.1.7 utáni verziókat, pedig már van pár, lehet érdemes lenne rápróbálni, de őszintén szólva nem is értem mit ír a readme.txt megá-n
(https://mega.nz/folder/FZ9xVK6K#WvvfkZSaKa-sepGN3Rw7ng)

[ Szerkesztve ]

(#21032) tobias40 válasza ffodi (#21029) üzenetére


tobias40
veterán

Elkerülte a figyelmem hogy te ezt élesben tesztelted,ezek szerint neked is van Proton előfizetésed.
Hogy vagy vele megelégedve,van hozzá vmi kis tanácsod,ajánlott beállításod egy ezdő usernek? :)

(#21033) bogabi válasza bogabi (#21030) üzenetére


bogabi
senior tag

Ugyanez a környezet, csak OpenVPN-el 4x Mbps.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#21035) TeeJay válasza szaboi6512 (#21034) üzenetére


TeeJay
félisten

Na és ha már nálad sikerült mit tapasztaltál? Wifiben jobb?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#21036) szaboi6512 válasza TeeJay (#21035) üzenetére


szaboi6512
őstag

Az már nagyon régen volt..
Már a router sincs meg.
Talán a 160 Mhz volt a legnagyobb előnye, és az entware telepíthetőség.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21037) rErEaT válasza szaboi6512 (#21034) üzenetére


rErEaT
senior tag

Értem, nálam a gyári fw nem az igazi, folyamatosan eldobja a 2.4 Ghz kapcsolatot :/ Próbáltam már több féle csatornánk is...

Azért gondoltam hátha valaki felrakta már a bootloadert cserével és akkor van esetleg tapasztalata...

(#21038) szaboi6512 válasza rErEaT (#21037) üzenetére


szaboi6512
őstag

Anno feltettem, de csak 2 napi szenvedés után tudtam nehezen visszaállítani a gyári állapotot.
Az 5.1.7 verzió is eldobálja?
Nagyon kockázatos a bootloadert cserélni, ezt már megmondta itt a fórumon elismert szakember is.
Anélkül meg újabb fw-t nem tudsz telepíteni.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21039) rErEaT válasza szaboi6512 (#21038) üzenetére


rErEaT
senior tag

Igen, az volt fent sokáig, most visszatettem inkább a gyárit pár hete, lehet be kéne próbálkoznom a bootloader cserére, igazából sokat nem veszíthetek...

(#21040) szaboi6512 válasza rErEaT (#21039) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sok szerencsét.
Nehogy azt hidd, téglázhatod ha nem jól sül el a bootloader módosítás.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#21041) woodworm válasza rErEaT (#21039) üzenetére


woodworm
veterán

Bár valóban lecserélték azóta, de hetekig (hónapokig) rossz uboot volt az oldalon. Csak akkor tedd fel, ha nem fogod sajnálni az esetleges téglásodását

(#21042) FOX888


FOX888
tag

Tudomásom szerint nincs Asus AiMesh képes kültéri használatra szánt egység.
1 - létezik esetleg másik gyártótól származó eszköz, ami kompatibilis az Asus-szal és kültéri használatra alkalmas?
2 - mennyire bírják a routerek a hőmérséklet ingadozást? Kiraknék egy routert, egy kerti, zárt, de a hőmérséklet szempontjából a külső hőfokkal és feltehetően párásabb levegővel rendelkező épületbe. Mennyit veszít az élettartamából ebben a környezetben? Van ilyennel tapasztalata valakinek?

(#21043) FF23 válasza FOX888 (#21042) üzenetére


FF23
senior tag

Operating Temperature: 0~40°C
Operating Humidity: 50~90%

Valamennyire azért bírja. Tisztán kell tartani, mert a por megköti a párát és az tud zárlatot okozni.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21044) FOX888 válasza FF23 (#21043) üzenetére


FOX888
tag

Köszi az adatokat!
A jövő hét elején lehet -5C fok. Az még beleférhet?
Esetleg egy műanyag dobozzal lefedve, megvédhető a károsodástól?

(#21045) Intruder2k5 válasza FOX888 (#21042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Korábban nekem volt kint WiFi AP gyanánt a műhelyben egy RT-N12 D1, az egy régi vályog épület, szóval nyáron hűvösnek mondható, télen viszont hideg, lévén fűtve nincs. Azt a routert én már használtan vettem garancia nélkül, szóval tuti elmúlt akkor egy éves, és szerintem 4-5 évet használtam is kint, mielőtt megadta magát. Szerintem ha folyamatosan működik, a pára és a hideg kevésbé okoz gondot, mert - főleg a BroadCom chipset - termel annyi hőt, hogy a pára ne rakódjon le benne. Talán inkább a nyári meleg lehet gond, ha mondjuk padlásra kerül.

szerk.:
Na meg ne legyen ki/be kapcsolgatva, pont a fentebbiek miatt. Akkor ugyanis visszahűl, lerakódik benne a pára, bekapcsolod, és bumm...

[ Szerkesztve ]

(#21046) FF23 válasza FOX888 (#21044) üzenetére


FF23
senior tag

Én is erre gondoltam, hogyha 0-24-ben megy, akkor kevésbé lehet gond a hideggel és a párával.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#21047) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#21045) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos ingoványos terület. Nálunkis van hosszú évek óta kültéren kibátlanul működő beltéri eszköz (Xiaomi kamera), de arra is volt példa, hogy egy nyáron a teraszon felejtett telefon egy harmatos reggelt nem élt túl.

Nálunk éppen -5 fok van és 95% páratartalom, és kezdenek jégvirágosodni a kinti tárgyak. Télire érdemes kis hőingású helyre tenni az eszközöket, és sokak szerint nem hülyeség egy nem zárt dobozba téve valamilyen párafogót tenni melléjük.

MaCS

UI: Egyébként én sem értem, hogy az Asusnak miért nincs kültéri felhasználói eszköze. Nekemis nagyon kéne, és rendszeresen kérdezik tőlem, hogy van-e...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21048) mgTerminator válasza MaCS_70 (#21047) üzenetére


mgTerminator
veterán

Létezik IP védett kültéri villanynak szerelő doboz, abba is lehet rakni. Én vettem egy hasonlót amibe konnektor elosztót lehet tenni és abba tettem a kocsinak a töltőjét így védve van a víztől. Routernek is megfelelne hasonló, esetleg még le is lehetne szigetelni hungarocellel télire :))

(#21049) MaCS_70 válasza mgTerminator (#21048) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gond az, hogy a nem túl hideg napokon azért szellőznie is kell...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21050) mgTerminator válasza MaCS_70 (#21049) üzenetére


mgTerminator
veterán

Akkor ki kell venni belőle a szigetelést már ha tesz bele valaki. Nekem a töltő ebben a dobozban nem főtt fel nyáron sem, igaz kívül van, nem padláson, tehát veri az időjárás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.