Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) MrPetya19 válasza #20221952 (#10850) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem wifi 6-os klienssel ~1,5Gbit volt a max.
(5670)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#10852) tobias40


tobias40
veterán

Frissítettem azAC87-esemet,előtte nem volt reset,és ezt írja ki:

Hogyan reseteljem az nvram-ot?
Ha reseteltem akkor minden beállítást bukni fogok és újra kell beállítanom?
Mivel most AP módban vagyok,nem tudom állítgatni a dhcp-t,ha jól értelmeztem azt ajánlja fel... :U

(#10853) Intruder2k5 válasza tobias40 (#10852) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, sajnos ez erről szól, minden beállítást buksz. A reset lényegében az NVRAM törlése.

[ Szerkesztve ]

(#10854) tobias40 válasza Intruder2k5 (#10853) üzenetére


tobias40
veterán

És hogyan kell resetelnem,sosem csináltam még?(reset gomb 30mp-ig nyomva tartva vagy innen menüből is lehet?)
Ha resetelem és újra indul a router akkor AP vagy router módban fog elindulni?
A mostani ip-je is visszaáll gondolom a gyár 192.168.1.1-re de most ezen a telekomos routerem van.

(#10855) Intruder2k5 válasza tobias40 (#10854) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A reset gombot tartsd lenyomva áram alatt ~10mp-ig! Router módban fog indulni, a default IP címmel, felhasználónévvel, és jelszóval.

(#10856) tobias40 válasza Intruder2k5 (#10855) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Ha így hagyom és nem resetelem akkor lesz vmi gondja?Lassulás vagy instabilitás?

(#10857) Intruder2k5 válasza tobias40 (#10856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Előfordulhat, hogy nem tud a működéshez szükséges dolgokat elmenteni, de ezt lehetetlen előre megmondani. Az is lehet, hogy nem fogsz észrevenni semmit.

(#10858) tobias40 válasza Intruder2k5 (#10857) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor kivárok és majd ha észreveszek vmi gondot akkor resetelem.. ;]

Az én routeremben a 160 MHz-es sáv az 5 gigás wifin nem elérhető?
Ezért frissítettem,hátha..

(#10859) dkess válasza MrPetya19 (#10849) üzenetére


dkess
őstag

Az még csak egy dolog, hogy az 5670 -es WiFi -jét legalább annyian szidják, mint amennyien dicsérik. Az igazi gond, hogy a WiFi és mondjuk egy 2.5 Gbps full-duplex ethernet kapcsolat teljesen két különböző állatfaj. A "bedobált" Mbps értékek nem összehasonlíthatóak felelősségteljesen anélkül, hogy tisztában lennénk ezzel ... Mintha egy felhőkarcolót hasonlítanánk egy almához és azon értekeznénk, hogy "amennyiben a baloldaláról nézzük, akkor az alma is elég magas" avagy "azért az almában is van elég emelet" ... Nem.

Aztán két ilyen kemény sarkos kijelentés érkezik a 2.5 Gbps full-duplex ethernet -hez viszonyításképpen és az emberünk teljesen összezavarodik:

"Akkor lehet hogy simán elég lesz az ont wifije."

meg:

"De tény hogy 2gbit-es nethez lehet kevés a csak wifi."

Még a sima gigabit -es ethernet is masszív overkill az ONT AX -es WiFi -jéhez képest - nem "simán elég". A másik meg nem lehet, hanem biztos ... Pláne:

- 10 -nél több WiFi kliens -hez,
- plussz 5 db PC -hez amit eredetileg vezetékre terveztek,
- plussz ki tudja még mihez ...

Önmagában lehet "király" az ONT WiFi -je. Azonban attól az még csak WiFi marad (azaz a példánál maradva: "az alma - alma marad").

(#10860) GSP válasza dkess (#10859) üzenetére


GSP
aktív tag

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#10861) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!
Segítségeteket kérném a megfelelő router kiválasztásában!
Alábbi paraméterek a fontosak:
1Gbps port, 1000Mbps digi nethez kell, legyen benne letöltő kliens.
Mekkora felárat jelent ha tudja a játék gyorsítást?
Jelenleg az Asos RT AC 66U B1 eszközzel szemezek, van ennél ár érték arányban jobb?
Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10862) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Asus RT-AC65P router. Szeretném rá feltenni a legfrissebb MerlinRdev-t. Linux Mint alól van rá megoldás? Van telepítve egy win10 is linux mellé, de már fél éve nem használtam és semmilyen jelszóval nem enged be....pedig pot az ilyen szituációkra lett meghagyva.
Előre is köszönöm.

Csend a lelke mindennek!

(#10863) vargalex válasza gabikiraly2 (#10862) üzenetére


vargalex
félisten

Bármilyen tftp klienssel küldhető rá firmware...

Alex

(#10864) Gubek-Einste válasza belaazallat (#10861) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A letöltő kliens miatt nincsen, ha erről lemondasz és/vagy jó lesz ha csak CFW-vel tudja ezt akkor az AC65P jobb választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10865) gabikiraly2 válasza vargalex (#10863) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Köszi a választ. Kerestem számomra is értelmezhető leírást, de eddig nem jártam sikerrel.

Csend a lelke mindennek!

(#10866) vargalex válasza gabikiraly2 (#10865) üzenetére


vargalex
félisten

Így kell feltölteni egy firmware-t RT-AC65P-re is.

Alex

(#10867) belaazallat válasza Gubek-Einste (#10864) üzenetére


belaazallat
addikt

Torrent, illetve média tárként lenne kötve egy vinyó az eszközre. Mi az a CFW, valami Firmware?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#10868) Gubek-Einste válasza belaazallat (#10867) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi az a CFW, valami Firmware?
Igen, nem gyártó által készített firmware.
AC65P-re OpenWRT vagy MerlinRdev van mint lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#10869) #20221952 válasza dkess (#10844) üzenetére


#20221952
törölt tag

A tegnapi nap folyamán megtörtént a megrendelt szolgáltatások bekötése, igaz ez sem volt zökkenőmentes, de a végeredmény kárpótol mindenért.
A digitális elosztó a Sagemcom F@ST 5670 eszköze lett és nekem teljesen megfelel, maximálisan kielégíti az igényeimet. A vezeték nélküli nyomtató kivételével minden vezeték nélküli eszközömet a Mac Filter segítségével kitiltottam a 2.4GHz-es tartományból, így az 5GHz-es tartományt használja az összes eszközöm a lehető legnagyobb sebességen akadás, vagy szakadás nélkül, emiatt úgy döntöttem, hogy nem építek ki vezetékes hálózatot, az egyetlen számítógépnek - amelynek nincs vezeték nélküli hálózati kártyája - vettem egy vezeték nélküli hálózati kártyát.
Ami viszont nagyon meglepett az a TV adások képminősége (és itt nem a bitrátára gondolok), eddig DVB-C vétel volt és valahogy sohasem volt jó a kép, vagy a szín, vagy a fényerő, vagy a kontraszt, vagy ezek együtt nem adtak jó képet, akárhogy állítottam, de most ilyen nincs, tökéletes minden. :R

(#10870) dkess válasza #20221952 (#10869) üzenetére


dkess
őstag

Köszi szépen a visszajelzést. Gondolom a nappali IPTV -t WiFi -s egységgel oldották meg ...

A MAC fileternél egyszerűbb megoldás talán, ha minden eszközön az automatikus csatlakozást csak a számára érdekes sáv SSID -re engedélyezed (sőt akár a másikét konkrétan meg sem adod).

Pedig a Digi (írtad, hogy az volt korábban Neked) bitrátája vagy a duplája és hát minőségben pedig kb. zongorázni lehet a különbséget ...

Ugye nagy "építkezés" nem kellett volna. Egy (vagy akár mindhárom) kábelt átrángatni - pár perc. Persze olcsóbb is lett volna, mint plussz eszközöket venni. Persze így most a internet sávszélességet sem tudod kihasználni, de ennek ellenére örülök, hogy Neked megfelel. Végülis ez a lényeg.

(#10871) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok kiváncsi lennék egy dologra, a 5GHz-es frekvencia károsabb az emberre mint a 2,4GHz? Vagy nincs kulombség. Koszi :R

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#10872) TeeJay válasza mSchumi87 (#10871) üzenetére


TeeJay
félisten

100mW teljesítmény mellett mit számít?
Fent a Széchenyi hegyi adótórony 5 multiplexen is egyenként 100kW-al tolja a DVB-T-t azt senkit se zavar akiknek a sok száz millás palotája van a hegyen ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#10873) #20221952 válasza dkess (#10870) üzenetére


#20221952
törölt tag

Most írjam azt, hogy az újabb Telekomos ember nem is értette, hogy mit akartak az előszobával a kollégák, amikor a TV a nappaliban található és neki eleve az lett volna a jó, ha ott van az optikai kábel vége. Egyszerűen fogta és a nappali és előszoba közötti koax kábelt kihúzta a fali csatornából, illetve ezzel együtt az optikát behúzta és a meglévő optikával összeforrasztotta egy ilyen eszközzel.


Igen, korábban DIGI volt és az elmúlt négy évben nem volt olyan nap, amikor elégedett voltam a tv a szolgáltatással, pedig volt tapasztalat DVB_C és szolgáltatói eszköz külön-külön és együttesen történő használata esetén is, sőt még UPC, akarom mondani Vodafone Horizon GO is ki lett próbálva a tv-n és nem volt jó a kép minősége (és ahogy írtam, nem a bitrátára gondolok, mert az - nekem - a Telekom esetében is lehet bőven több). Próbáltam az össze képmódot, az RTINGS ajánlott beállításait, de sohasem volt jó a kép, de legalább nem olyan problémám, mint másnak, hogy apró megakadások bosszantották a tv vételt.

Egyébként a kábel lecserélése tényleg nem egy nagy feladat, de többe került volna, mint az egy vezeték nélküli hálózatra képtelen géphez venni egy a sávszélességet maximálisan kihasználó vezeték nélküli kártya vásárlása, ráadásul egyik gép sem képes vezetékes hálózaton 1000MBps-nél nagyon sebességre ...

(#10874) dkess válasza #20221952 (#10873) üzenetére


dkess
őstag

Azért is értetlenkedhetett, mert az ONT logikus helye az előszobában lett volna - és nem a nappaliban. Másfelől azok - az egyébként semmire nem használt - 3 db koax kábel szintén nem segített a helyzet feloldásában.

Igen, pontosan ilyen egyszerű egy kábel áthúzása. Az másik kérdés, hogy mindjárt UTP -t is húzhatott volna a helyére. Meg akár a másik kettő helyére is.

Hogy mondjuk 5 méter UTP (előszobából a középső szobába) drágább lenne, mint egy AX200 -as kártya? Nem, nem hiszem. Úgy egyébként nézd meg mi van írva arra a kártyára. Nem használnád ki az interneted sebességét töredékét sem - még akkor sem, ha tök egyedül lenne és egy helyiségben az ONT -al ... Ugyanakkor nincs egyedül. Van ugye 14 WiFi kliens meg ezen a PC -n kívül még 4 db PC a legtávolabbi szobában ... Ennyit a kihasználásról ...

Abba a leghátsó szobában OK, hogy mind a 4 db PC gigabit -es kapcsolatra képes legfeljebb. Azonban az ONT 2.5 Gbps ethernet portjából odamenve mondjuk a legelső hsz -edben említett AX86U -val (vagy akármi mással amin van legalább egy 2.5 Gbps port) a teljes sebesség meg lett volna a 4 PC -nek ...

(#10875) #20221952 válasza dkess (#10874) üzenetére


#20221952
törölt tag

Nem, ahogy írtam is, pontosan azért értetlenkedett, hogy miért nem eleve a nappaliban lett az optikai kábel vége, pontosan ugyanannyi munka lett volna megoldani, ráadásul nem kellett volna neki a fentebbi eszközzel forrasztani. Abban egyetértek Veled, hogy ma koaxot bárhova is behúzni butaság, pláne úgy, hogy tudott dolog volt, hogy itt csak optikai hálózat lesz (persze akkor már még jobb lett volna eleve az optikát behúzni a házba az építéskor, de ez most mindegy is).

Lehet, hogy rögtön húzhatott volna a meglévő koax helyére UTP kábelt, de nem volt nála annyi méter, amennyi kellett volna ...

Az előszobától a nappaliig nagyjából 15 méter koax kábel lett kihúzva a falból és az én számításaim szerint úgy 100 méter kellene, ha mindenhol le akarnám cserélni, ennek költsége már majdnem annyi, mint az általam vásárolni kívánt vezeték nélküli hálózati kártya. Emellett még kellene vennem egy 5 portos 2.5 Gigabites switch-et, ami 70 ezer felett van, vagy a korábban említett ASUS RT-AX86U AX5700 router-t (ami 90 ezer felett van), de - mint írtam csak bérlem az ingatlant és még az is lehet, hogy néhány hónap múlva már máshol vagyok, ahol teljesen más környezet van.

(#10876) dkess válasza #20221952 (#10875) üzenetére


dkess
őstag

Biztos, hogy nem azért értetlenkedett. Dehogy akart Ő koax -ot kihúzni meg a helyére optikát. Ő úgy tervezhetett, hogy berakja az ONT -ot a helyére ahogyan előre meg volt beszélve (ezt írtad is) aztán megy "Isten hírével". Ehhez képest fogadta a 3 db koax -os installáció meg a felhasználói igény, hogy az eredetileg egyeztettek ellenére a nappaliba kellene húzni a optikát ... Ugyanakkor persze mindent a kedves ügyfélért ...

Ez egyébként valami új Feng-Shui áramlat, hogy az ONT -nak az ingatlan egyik nagyon a csücskében a nappaliban kell lennie? Az lenne a nappali dísze vagy mi értelme? Műszakilag ugye semmi - hiszen innen vezeték sem tud menni sehova és hát WiFi szempontjából sem ideális ...

Az előszoba-nappali távolság (15 m) a középső szobában levő PC szempontjából irreleváns. Ugye ide vettél AX200 -as PCIe kártyát a PC -be. Ide a távolság jóval kevesebb lett volna ... Ugyanakkor legyen - számoljunk 100 méterrel. Ez 4-5000 HUF. Ez nem majdnem annyi, mint a kártya ára - hanem a tört része (az ezt megelőző hsz -edben meg azt írtad, hogy még a kábelezés lenne a drágább - ez azért finomodott). És ennyiből már mindenhol kábel lett volna ...

Ugye lehetett volna az ingatlan két oldalán egy-egy mesh egység és akkor király vezetékes és WiFi hálózatod is lett volna egyúttal. Switch nem (feltétlenül) kellett volna. Pl. a 4 PC -s szobába raktad volna az általad felhozott AX86U -t és ezzel meglett volna a 2.5 Gbps kapcsolat az ONT -al, a switch feladatot is ellátta volna a 4 db PC -hez és még pl. az AiMesh WiFi főegység is lehetett volna (egy másik olcsó AX -es router meg a nappaliba Node -nak ...). Na ez így kerek lett volna ... Persze valóban nem feltétlenül kellett volna ilyen drága routerbe sem fektetni illetve ha megvetted volna, akkor azt természetesen lehet vinni tovább adott esetben.

Így meg - ha a nappali előszoba 15 méter, akkor a leghátsó szobába mennyi? A 4 PC -hez WiFi -vel N+1 falon keresztül? Úgy, hogy közte is lesz PC WiFi -n meg még 14 másik WiFi kliens az ONT -ra ...

(#10877) #20221952 válasza dkess (#10876) üzenetére


#20221952
törölt tag

Most nem azért, de még hely sem volt kialakítva a szolgáltatói eszköz részére, amit - szerintem - a szolgáltató egyébként asztali eszköznek szánt. Arról most nem is írok, hogy egyeztetés velem nem volt senki részéről sem, Neked írtam le, hogy mennyi eszközt kellene használni az előfizetéssel. Természetesen műszakilag semmi értelme, hogy az ONT a nappaliban legyen, de akkor legyen megoldva a megfelelő működés.

Pontosabban 6590,- forint, illetve még a csatlakozó dugók ára 309,- forint és van még a szállítás ára, ami 999,- forint; ez így egyben már 7898,- forint és akkor még az EDIMAX 5 portos 2.5 Gigabites switch 70 ezer feletti, vagy az ASUS RT-AX86U AX5700 router 90 ezer feletti vásárlását nem is számoltam.

Nyilván lehet vinni a vásárolt eszközöket magammal az újabb helyre, de minek vegyem meg, amikor a jelenlegi helyzet is bőven megfelel. Más lenne a helyzet, ha saját tulajdonú lenne az ingatlan, de nem az!

(#10878) dkess válasza #20221952 (#10877) üzenetére


dkess
őstag

Valakivel egyeztettek mert az alapján lett a kialakítás. Erre hivatkoztál is még az elején. Azt is többször kiemelted, hogy direkt az ONT -nak lett oda pl. áram vezetve az előszobába, Az ONT nem asztali eszköz. Még ha valaki annak is titulálná, akkor sem kell asztalra tenni. A hely "épkézláb módon" történő kialakítására számos lehetőség van (lett volna). Doboz vagy rack szekrény (ezt ugye írtam is) vagy csak egy egyszerű lebegő polc és mehet(ett volna) is az ONT oda.

Ahogy írtam van olcsóbban is UTP kábel. Ugyanakkor még az Általad hozott árral is jóval olcsóbb opció. Arról nem is beszélve, hogy úgy lenne "sportszerű" a dolog, ha a teljesen feleslegesen behúzott 100 méter koax kábel is ott lenne a másik serpenyőben ... Úgy egyébként akkor még egyszer - nem kell(ett volna) se 2.5 Gbps switch, se AX86U. Ezek opcionális tételek melyek dobtak volna még az élményen, de egyáltalán nem kellettek volna. Amennyiben az 5 db PC (+ TV -k ilyesmi) kábelen vannak, akkor sokkal jobb WiFi is maradt volna a maradék 14 db WiFi eszköznek ...

(#10879) #20221952 válasza dkess (#10878) üzenetére


#20221952
törölt tag

Ja, hogy Te az építtetőről írtál ...
Azt én nem tudom, annyi biztos, hogy amit a fényképen láttál fali hely az egy műanyag lappal el volt zárva (én nem is tudtam róla, hogy ott vannak a koax kábelvégek), abba még az én ZyXEL switch eszközöm is csak éppen elfér, na most az ONT ennek a kétszerese legalább ...
Természetesen, meg lehetne csinálni, hogy ott legyen az ONT, de az már ne az én költségem legyen a ki tudja mennyi időre ...

Nyilván van olcsóbban is kábel, ez csak egy példa volt az árakra. A 100 méter koax kábel meg nem az én költségem, nekem ahhoz nincs közöm. Egyébként a 13 darab vezeték nélküli eszköz köszöni szépen, jól van az ONT által adott maximális sebességgel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10880) eszakas


eszakas
senior tag

Üdv.

Ezt logolja folyamatosan az RT-AX82U ruter. Ilyen MAC címet nem találok a hálózatban, mi lehet ez?

CC:38:BF, status: 0, reason: Disassociated because sending station is leaving (or has left) BSS (8), rssi:0
May 18 22:41:26 wlceventd: wlceventd_proc_event(527): eth5: Auth F4:A9:97:8F:85:54, status: Successful (0), rssi:0
May 18 22:41:26 wlceventd: wlceventd_proc_event(556): eth5: Assoc F4:A9:97:8F:85:54, status: Successful (0), rssi:-46
May 18 22:41:30 wlceventd: wlceventd_proc_event(491): eth5: Deauth_ind F4:A9:97:8F:85:54, status: 0, reason: Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3), rssi:-47
May 18 22:41:31 wlceventd: wlceventd_proc_event(527): eth5: Auth F4:A9:97:8F:85:54, status: Successful (0), rssi:0
May 18 22:41:31 wlceventd: wlceventd_proc_event(556): eth5: Assoc F4:A9:97:8F:85:54, status: Successful (0), rssi:-47
May 18 22:41:31 wlceventd: wlceventd_proc_event(491): eth5: Deauth_ind F4:A9:97:8F:85:54, status: 0, reason: Deauthenticated because sending station is leaving (or has left) IBSS or ESS (3), rssi:0

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#10881) gabikiraly2


gabikiraly2
aktív tag

MerlinRdev (AC65P) alatt akövetkező hibát generálja a router, ha a frissen ext4-re formázott merevlemezt rácsatlakoztatom. Mi ennek az oka?

May 19 13:16:52 kernel: usb 2-1: Parent hub missing LPM exit latency info. Power management will be impacted.
May 19 13:16:52 kernel: add_ep parameters, dev_speed 5, is_in 1, isTT 0, ep_type 2, maxp 1024, interval 1, burst 15, mult 0, ep 0x8b5ff180, ep_ctx 0xacd0d080, sch_ep 0x8f430400
May 19 13:16:52 kernel: add_ep parameters, dev_speed 5, is_in 0, isTT 0, ep_type 2, maxp 1024, interval 1, burst 15, mult 0, ep 0x8b5ff1ac, ep_ctx 0xacd0d0a0, sch_ep 0x8b1d2700
May 19 13:16:53 kernel: scsi 4:0:0:0: Direct-Access asmedia ASMT1053 0 PQ: 0 ANSI: 6
May 19 13:16:53 kernel: sd 4:0:0:0: Attached scsi generic sg0 type 0
May 19 13:16:53 kernel: sd 4:0:0:0: [sda] Spinning up disk...
May 19 13:16:54 kernel: .ready
May 19 13:16:54 kernel: sd 4:0:0:0: [sda] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/465 GiB)
May 19 13:16:54 kernel: sd 4:0:0:0: [sda] Write Protect is off
May 19 13:16:54 kernel: sd 4:0:0:0: [sda] Write cache: enabled, read cache: enabled, doesn't support DPO or FUA
May 19 13:16:54 kernel: sd 4:0:0:0: [sda] Attached SCSI disk
May 19 13:16:56 kernel: EXT4-fs (sda1): Cannot load crc32c driver.
May 19 13:16:56 kernel: EXT3-fs (sda1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (240)
May 19 13:16:56 kernel: EXT2-fs (sda1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (244)
May 19 13:16:56 usb: USB /dev/sda1(ext) failed to mount at the first try!
May 19 13:16:56 kernel: EXT3-fs (sda1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (240)
May 19 13:16:56 kernel: EXT4-fs (sda1): Cannot load crc32c driver.
May 19 13:16:56 kernel: EXT2-fs (sda1): error: couldn't mount because of unsupported optional features (244)
May 19 13:16:56 kernel: FAT-fs (sda1): utf8 is not a recommended IO charset for FAT filesystems, filesystem will be case sensitive!

Csend a lelke mindennek!

(#10882) szaboi6512 válasza gabikiraly2 (#10881) üzenetére


szaboi6512
őstag

Tegnap csatlakoztattam egy HDD.-t. RTAC85P_B5.1.4-g91552f3.trx fw van a routeren, nem volt ilyen problémája.
1 próbát megérhet nálad, hátha rendbe jön.
Aomei Partition Assistant 9.2 programmal formáztam.

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10883) gabikiraly2 válasza szaboi6512 (#10882) üzenetére


gabikiraly2
aktív tag

Eddig linux alatt formáztam és nem volt jó. De kipróbáltam win alatt és működik. Köszönöm az ötletet. :R

[ Szerkesztve ]

Csend a lelke mindennek!

(#10884) Cyrin


Cyrin
addikt

Adott már ki az Asus az új sebezhetőségekre gyári javítást valakinek?
Nagy a csönd nálam...

(#10885) szaboi6512 válasza gabikiraly2 (#10883) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ritkaság ha valami windowson működik, linuxon meg nem.... :DD
Szivesen. ;)

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10886) mrmft válasza Cyrin (#10884) üzenetére


mrmft
senior tag

Adott, folyamatosan jonnek, az AX-es modellekre legalabbis biztosan:
"Security Fix:
1. Fixed CVE-2020-25681, CVE-2020-25682, CVE-2020-25683, CVE-2020-25687, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685, CVE-2020-25686
2. Upgrade dropbear to version 2020.81
3. Fix buffer overflow vulnerability
4. Fix slowloris denial of service attack.
5. Fix authentication bypass vulnerability.
6. Fixed the fragattacks vulnerability."

(#10887) Cyrin válasza mrmft (#10886) üzenetére


Cyrin
addikt

Az enyém RT-AC66U B1

Egyelőre nincs még rá.

(#10888) blakey válasza Cyrin (#10887) üzenetére


blakey
titán

Azért az sincs elhanyagolva.
ASUS RT-AC66U B1 Firmware version 9.0.0.4.386.41994 (Beta Version)
Security Fixed:
Fixed CVE-2020-25681, CVE-2020-25682, CVE-2020-25683, CVE-2020-25687, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685, CVE-2020-25686

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10889) Cyrin válasza blakey (#10888) üzenetére


Cyrin
addikt

Igen, ez fent is van....

Csak én már az újakat várom.

(#10890) kisbalazs83 válasza blakey (#10888) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A Fragattacks vulnerability-ra gondolt.

#10889 Cyrin:
A Merlin-ben elvileg már benne van 386.2 (2-Apr-2021) -óta.:
- Merged GPL 386_42095

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#10891) blakey válasza kisbalazs83 (#10890) üzenetére


blakey
titán

Tisztában vagyok vele, csak írtam, hogy annyira nincs lemaradva. De ott a Merlin FW amiben benne van.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10892) vargalex válasza kisbalazs83 (#10890) üzenetére


vargalex
félisten

Ez valószínűleg így van, csak sikerült egy olyan hozzászólásra, amiben pont a kolléga által is felsorolt CVE-k vannak azt válaszolnia, hogy az RT-AC66U B1-re még nincs...

Alex

(#10893) kisbalazs83 válasza vargalex (#10892) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Nem. Azok a felsorolt CVE-k nem a Fragattacks, hanem a dnsmasq -hoz tartozó javítások.
A kolléga jól írta, hogy várja az újat, mert még nincs hivatalos javítás kiadva AC68U-ra ezek a sebezhetőségek ellen.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#10894) vargalex válasza kisbalazs83 (#10893) üzenetére


vargalex
félisten

Egy szóval nem mondtam, hogy Fragattacks javítások. Tisztában vagyok a témával.
Viszont te szerintem olvasd vissza, hogy milyen hozzászólásra és mit válaszolt a kolléga...
Szerk.: hogy egyszerűsítsem a dolgodat:

kérdés
válasz
észrevétel

Utóbbit olvasva szerintem csak úgy érthető, hogy az tök jó, hogy az AX-es modellekre jöttek javítások, de az RT-AC66U B1-re nem,

Majd megírta blakey, hogy arra is megvannak ugyan ezek, ami már fenn van a kollégának.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10895) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok AX92U (2db wired mesh) router lenne az alany. Smart connectet lehet valahogy finomhangolni? 1 fal van a router és köztem és kb 3-4m távolság a jel pedig kiváló. Folyamatosan kapcsolgat a sávok között és nem tudja eldönteni, hogy most melyik is lenne a jó. Videónézés közben nincs probléma, de mikor némi online játék van terítéken folyton kidobál emiatt. Lenne tippetek esetleg? :R

[ Szerkesztve ]

(#10896) dkess válasza Atish19 (#10895) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Lehet finomhangolni. Azonban, ha tényleg a sávok között kapcsolgat, akkor a legegyszerűbb megoldás a SmartConnect kikapcsolása és az érintett eszközre csak az 5 GHz -hez tartozó SSID -re engedélyezni az automatikus csatlakozást (két sávra az SSID különbözzön - és lehet is sakkozni, hogy mi melyik sávon legyen).

Amennyiben mégis a routerek között barangolna, akkor is a legegyszerűbb, ha a közelebbi/erősebb/amelyiken kevesebb kliens van AiMesh egységre egyszerűen odabinding -eled (bocsánat a "szép" magyar szóért, de tényleg így találod meg) az adott kliensről. Mobilapp -ból is lehet: a klienst kiválasztva - annak képe alatt van a gomb. Egy pillanat és készen is van. Amennyiben mobileszközről lenne szó, akkor meg játék után kiveszed a binding -et az adott kliensről ...

Egyszerűbbek ezen megoldások, mint a finomhangolás ami alapvetően egy iterációs folyamat (kísérletezgetés/mérések stb.) végén állna elő ...

(#10897) Atish19 válasza dkess (#10896) üzenetére


Atish19
őstag

Köszi a választ. Nem találtam meg a bin opciót, de át tudtam állítani alkalmazásban a telefont játékra. Így nem dobál le most. :R

(#10898) Apucy01


Apucy01
őstag

AX55 re is érkezett frissítés nem vettem észre semmi különöset gyári visszaállítás megvolt, ujjra bepötyögtem mindent és működik. :)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#10899) kisbalazs83 válasza Cyrin (#10889) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

ASUS RT-AC66U B1 Firmware version 3.0.0.4.386.43129
2021/05/21
1.Fixed the FragAttack vulnerability.
2.Fixed DoS vulnerability. Thanks for Tsinghua University NISL's contribution.
3.Improved system stability.
4.Fixed GUI bugs.
5.Security Fixed: CVE-2020-25681, CVE-2020-25682, CVE-2020-25683, CVE-2020-25687, CVE-2020-25684, CVE-2020-25685, CVE-2020-25686

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
MD5: d5a0acb8cabcf912680f455025aedc7d

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#10900) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Hogy lehet blokkolni pl a YouTube-ot hogy az app menjen de a honlap ne? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.