Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) dkess válasza Jmihaly73 (#9890) üzenetére


dkess
őstag

A mobilklienssel amikor csatlakozol hozzá, akkor milyen WiFi szabványt és kapcsolati sebességet ír ki?

Nekem ez a kép gyanús kicsit: [link] . Itt ugye olyat ír, hogy N és AC támogatott mód meg max. adatátviteli sebesség: 1733 Mbps? Egy AX -es mobillal nézve?

Mi is ez a 1733 Mbps? Ez a 5 GHz AC 2x2 160 MHz sávszélessége egész pontosan. A mobilod nem támogat 160 MHz -et illetve amennyiben más ezt nem támogató kliensed sincs akkor érdemes kikapcsolni egyelőre. Különösen ilyen zsúfolt környezetben.

Azaz, ha a 160 MHz -et kivesszük a képletből (mert az eszköz amivel mérsz az ezt nem támogatja), akkor marad (elméleti max. kapcsolódási sebesség): 867 Mbps. Most ehhez képest a mért közel 500 Mbps -es eredmények nem is rosszak ...

Továbbá a térerősséged nem valami jó - konkrétan még a szomszéd WiFi -k is jobbak. Nyugtass meg, hogy nem 3 szobával odébb mérünk? Esetleg a TV mögül a falba szerelt Faraday kalickával kombinált vastag ólom falú széfből vegyük ki ...

Azaz a WiFi6 -ot kapcsoljuk be (bár mint, ha az egyik képen láttam volna bekapcsolva). AX -el meg lesz a hőn áhított sebesség - főleg, ha a router környékén mérünk majd ...

(#9902) Buckey válasza TeeJay (#9900) üzenetére


Buckey
senior tag

Én feltettem, de reset nem volt. Én nem mondanám így, hogy stabilabb a WIFI. A TV-vel azóta minden bekapcsoláskor szenvedek.
Aki nem ért hozzá, illetve úgy állították be neki, az meg szív, mint a torkosborz (pl. kollégám).
2021-ben azért profibban meg lehetne oldani egy frissítést, szerintem, hiszen nem mindenki informatikus. :(((

(#9903) TeeJay válasza Buckey (#9902) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem simán router menüben frissítette magát és a reset azért jó mert így nem kavar bele az előző beállítások.

Nálam betonstabil, wifivel sincs gondom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9904) Buckey válasza TeeJay (#9903) üzenetére


Buckey
senior tag

Az enyém is a menüben frissítette magát. Ma este újraindítottam a routert is, meg a TV-t is, és most jó lett. Hogy meddig, majd kiderül.
Majd, ha lesz időm, kedvem, akkor lesz egy reset és egy új beállítás.

(#9905) Dragon3000 válasza TeeJay (#9903) üzenetére


Dragon3000
veterán

Előbb felraktam, minthogy írtad volna itt a topikban, lusta voltam resetelni, egy újraindítás után ment minden, azóta is hiba nélkül üzemel.

(#9906) tt_to


tt_to
tag

Sziasztok. AX56U routeren cserélném le a DM-et mert a gyári az kritikán aluli sebességben. Olvastam hogy Merlin FW kell hozzá, utána az Entware mint csomagkezelő, majd Transmission telepítése.
Merlin-t feltettem, viszont utána elakadtam mert az SSD formázásnál a router csak NTFS, FAT, HFS opciókat kínálja fel, a leírásban meg ez van: "Works only on usb drives formatted as EXT2, EXT3 or EXT4 for Arm devices"
Megformáztam az SSD-t laptop alól EXT4-re, viszont akkor meg a router nem látja. Ti hogyan oldottátok meg ezt a 22-es csapdáját? Vagy ezzel nem kell foglalkozni és NTFS rendszerben is működhet? (Megpróbáltam ugyan így felrakni az Entware-t, de nem ment fel, mondjuk lehet más probléma is van).

(#9907) #68216320


#68216320
törölt tag

Valaki a log alapján meg tudná mondani, hogy az AC65P routeren miért tűnik el folyton az 5GHz sáv?
Nem, nem más csatornára vált, nem radar detect és hasonló dolgok vannak. Szóval ne kezdjük el ezt újra. Az 5GHz AP megszűnik sugározni, holott menü szerint működik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9908) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Bekötésre került hozzánk a 2000/1000 optika, kaptam egy Sagemcom f@st 5670 eszközt, de amennyiben csak ezt használom, a wifi kapcsolatokat össze-vissza eldobálja.
Vettem "mögé" egy ASUS AX86U routert, az 5670-est áttettük bridge módba, a két eszközt összekötöttem CAT7 kábellel a 2.5G portokon.
A két router mellett van egy asztali gépem, B550 chipset és AX integrált wifivel.

A bridge beállítás előtt az 5670-re kábelen csatlakozva stabilan jött a 2000/1000 1ms ping.
5G wifire csatlakozva 1500/1000 volt kb a sebesség.

A bridge beállítás után az AX86U-ra csatlakozva kábelen 1000/1000 7ms megy, a sebesség érthető, mivel 1G porton tudok csatlakozni, viszont a 7ms meglep.

Az AX86U 5G wifijére csatlakozva pedig arra számítottam, hogy menni fog a 2000/1000, ezzel szemben kb 900/500 2ms van.

Van esetleg valakinek ötlete, hogy miért esik így vissza a teljesítmény az ASUS routerre csatlakozva? El tudom valahogy érni, hogy nagyobb sebesség jöjjön össze az asztali számára wifin keresztül?

Köszi,
Mosqu!to

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9909) dkess válasza Mosqu!to (#9908) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Két kérdésem lenne:

1.

Amennyiben az AX86U gigabit -es internetet kap, akkor miért számítottál arra, hogy majd WiFi -n ennél több lesz a sebesség internet irányban (LAN irányban - pl. egy 2.5 Gbps -re kötött NAS felé meglenne)?

2.

Miért csak 1 G porton tudsz csatlakozni?

Konkrétabb kérdés - miért nem a Sagemcom f@st 5670 2.5 Gbps portját kötötted össze a AX86U 2.5 Gbps portjával? Nem ezért vetted pont az AX86U -t, mert van rajta egy 2.5 Gbps port is?

Szerk.: A 2.5 Gbps kapcsolathoz elég Cat5E is - pláne ilyen extrém rövid távolságra (amúgy 100 méterig hivatalosan is OK). Persze nem rossz a Cat7 - nem lebeszélni akarlak róla, pláne nem utólag.

[ Szerkesztve ]

(#9910) tothjozsi96 válasza Mosqu!to (#9908) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A képen láthatod hogy kettő WAN portja van a routernek, szerintem rosszba csatlakoztattad a kábelt.

#9909 dkess
Hogy lenne már elég a CAT5e?
Nem rossz a CAT7, ezt hogy érted? ;]

(#9911) Mosqu!to válasza dkess (#9909) üzenetére


Mosqu!to
addikt

1. Az AX86U a 2.5-ös porton kap netet az 5670 2.5 portjáról CAT7 kábellel. Tudtommal a Cat5e nem tudja átvinni a 2G-t, de lehet tévedek. Mindenesetre 1900 Ft volt a kábel, nem dől ezen meg a budget :)

2. Ezt tettem, lehet félreérthető voltam.

#9910tothjozsi96
A zöld 2.5-ös portba csatlakoztattam, direkt figyeltem rá :)

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9912) dkess válasza tothjozsi96 (#9910) üzenetére


dkess
őstag

Már hogy a fenébe ne menne el?

NBASE-T és 802.3bz szerint nemcsak a 2.5 Gbps, de még az 5 Gbps is elkaristol(hat) 100 méterig is Cat5E -n. Hogy miért a zárójeles rész? Azért (és ez főleg 5 Gbps -nél érdekes persze) amennyiben tucatjával futtatod közvetlenül egymás mellett az UTP kábeleket legalább 5 Gbps -el forgalmazva miközben az ívhegesztő brigád teljes erőbedobással nyomja az ipart szintén mellette, akkor persze nem lesz meg a 100 méter ...

Otthoni környezetben (itt azért 100 méteres kábelhosszok sem szoktak lenni) ahol ezek nincsenek meg pláne csak 2.5 Gbps gyakorlatilag esélytelen, hogy ne menjen.

Továbbá nem vagyok teljesen kibic sem - itthon multigigabit -es LAN -t üzemeltetek ...

@Mosqu!to, #9911

Azért vetnék egy pillantást a routerben a linksebességre, mert amennyiben mind kábelen (OK, kábelen a gigabit -es portokon nem is tud több), mind WiFi -n pont gigabit jön át, akkor lesz ott galiba ...

[ Szerkesztve ]

(#9913) Mosqu!to válasza dkess (#9912) üzenetére


Mosqu!to
addikt

AX200 wifi kártya van a gépben. Az ASUS router kliens listájában azt látom, hogy a csatlakozás ehhez a kártyához 1201Mbps (Tx Rate és Rx Rate). Ennek ha jól gondolom 2400-nak kéne lennie, nem? Miért nem megy nagyobb sebességgel?
120MHz eddig nem volt engedélyezve, most megtettem. A letöltés nem javult, a feltöltés felment 800Mbitre.

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9914) tothjozsi96 válasza Mosqu!to (#9913) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Telefonnal vagy bármival sikerült kimérni Gigabit feletti sebességet?

Amúgy az ASUS oldala azt írja hogy ez a 2,5Gbit ez konfigurálva érhető el, valami ilyesmit olvastam. Nincs egy kapcsoló a webes admin felületen ahol esetleg át kell váltani 1Gbit-ről -> 2,5Gbit-re?

(#9915) dkess válasza Mosqu!to (#9913) üzenetére


dkess
őstag

Az a "120MHz" az inkább 160 MHz lesz.

Az AX200 alapértelmezés szerint automatikusan viszi a 2x2 160 MHz -et, ha a routeren ez engedélyezve van. Egyébként AX 2x2 80 MHz=1,2 Gbps és AX 2x2 160 MHz=2,4 Gbps maximum kapcsolati sebességet jelent - igen.

Namost "sima" AX 2x2 80 MHz -en (1,2 Gbps max. kapcsolati sebesség) is kellene mennie 800 Mbps környékén (+/- 50 Mbps).

Asus AX82U (5 GHz -en ez is 4x4 HT160 -al - csak gyengébb SOC -al és feleannyi RAM -al) router - AX -es mobiltelefonnal (azaz nincs 160 MHz -es sávszélesség 5 GHz -en) - Digi 1000/300 Mbps -es internettel:

Tényleg milyen szerverre mérsz rá? Ugye az Antenna Hungáriára?

(#9916) johnny82 válasza Gubek-Einste (#9885) üzenetére


johnny82
őstag

WPS-t, UPnP-t kikapcsoltam.
"Fix eszközöknek ajánlott MAC cím alapján lefixálni az IP címet..." - ezt a LAN - DHCP szerver beállításoknál, ugye?

Más: nagyon örülök, hogy van vendég hálózat, mert kipróbáltam, hogy a tv-t azon keresztül nem lehet vezérelni pl., csak net van. Ez így tökéletes. Másik épületbe átraktam a régi Archer C5 routeremet, ami kábelon csatlakozik az AX82U-hoz. Aki a C5-re csatlakozik, az láthatja az egész hálózatomat? Mert jó lenne, ha vendég hálózatként funkcionálna. Be lehet, vagy be kell ezt valahol állítanom?

(#9917) farkas-j válasza johnny82 (#9916) üzenetére


farkas-j
őstag

Ebben a leírásban megtalálod a kérdésedre is a választ.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9918) johnny82 válasza farkas-j (#9917) üzenetére


johnny82
őstag

Köszi, ezt majd holnap szépen lassan átolvasom! :B

(#9919) krealon válasza johnny82 (#9916) üzenetére


krealon
veterán

"Másik épületbe átraktam a régi Archer C5 routeremet, ami kábelon csatlakozik az AX82U-hoz. Aki a C5-re csatlakozik, az láthatja az egész hálózatomat?"

Latja.

"Mert jó lenne, ha vendég hálózatként funkcionálna. Be lehet, vagy be kell ezt valahol állítanom?"

A gyari szoftver az AX82U-n nem alkalmas arra, amit szeretnel.
A C5 kabeles kapcsolatat, nem nem lehet a vendeg halozat VLAN-jahoz rendelni.
Multi Access Point-on keresztuli vendeghalozathoz legalabb valami MESH rendszerre van szukseg, de lehet hogy meg az sem eleg.

[ Szerkesztve ]

(#9920) gahor72 válasza johnny82 (#9916) üzenetére


gahor72
aktív tag

Másik aimesh képes asus router kell neked. de csak a 386-os fw - ben van benne a "vendég hálózat vándorlás". Azt meg le tudod tiltani a belső hálóról.
Üdv

(#9921) dkess válasza krealon (#9919) üzenetére


dkess
őstag

Fogja azt a C5 -öt és sima router módban annak WAN portjába dugja a AX82U LAN portjából jövő UTP kábelt. Ilyenformán bárki aki a C5 -re csatlakozik kábellel vagy WiFi -n az külön subnet -ben lesz. Itt lesz dupla NAT, de gyakorlatilag - "kit érdekel" (persze, ha szeretne portot nyitni a C5 -re, akkor igen, de ez nem volt igényként megfogalmazva).

(#9922) krealon válasza dkess (#9921) üzenetére


krealon
veterán

"Fogja azt a C5 -öt és sima router módban annak WAN portjába dugja a AX82U LAN portjából jövő UTP kábelt. Ilyenformán bárki aki a C5 -re csatlakozik kábellel vagy WiFi -n az külön subnet -ben lesz."

Nem ez volt a kerdes.
A C5-os alhalojabol, a cimforditas ellenere, el tudja erni az osszes ASUS-ra csatlakozo eszkozt IP cim alapjan.
Egy rendes Vendeg halozat eseten ez nem lehetseges, a Vendeg es a helyi halozat el van szeparalva egymastol.

Ha a Vendeghalora csatlakozonak vannak minimalis halozati ismeretei, akkor pillanatok alatt beleturhat a helyi haloba, vagy rosszabb esetben a vendeg gepen levo Ransomware alkalmazas lekodolja a vedettnek gondolt helyi halo gepeit.

(#9923) aximcore válasza Stukker1987 (#9873) üzenetére


aximcore
csendes tag

Szia, nálam is ugyan ezt csinálja a router 386-os FW-n. 384.9177-en meg teljesen stabil mind a kettő. ( Mesh-ben van 2db ax92u, digi szolgáltató )

[ Szerkesztve ]

(#9924) TeeJay válasza #68216320 (#9907) üzenetére


TeeJay
félisten

Frissítsd le a legújabb FW-re és utána csinálj nagy reset-et aztán állítsd be újra szépen
Ha akkor is elszáll akkor gariba mehet vissza, nálam betonstabil a wifi
2darab Redmi Note 9S lóg rajta egész nap a karantén miatt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9925) dkess válasza krealon (#9922) üzenetére


dkess
őstag

Amennyiben azon a C5 -ön csinálnánk egy az alábbihoz hasonló Deny (tiltás) típusú szabályt az AX82U -n használt IP címekre? Persze a C5 -ön ne használjunk guest WiFi -t (hiszen maga a C5 maga a "Guest") - avagy, ha igen akkor a C5 guest WiFi pool -jára is csinálunk egy hasonló szabályt.

Itt még olyannal is lehetne szórakozni, hogy a céltartományon kívül eső eszközöket akkor mégis el tudják érni - pl. egy NAS -t aminek az IP -jét alacsonyabbra/magasabbra rögzítjük és akkor a C5 LAN -ból azt egyedül elérhetnék mondjuk. Persze, ha az a cél, hogy semmit ne érjenek el, akkor a teljes AX82U tartományt tiltjuk.

Értelemszerűen a C5 felhasználónevét és jelszavát (melyet az alapértelmezettről elváltoztatunk - ez igaz az AX82U -ra is) nem adjuk ki, de feltételezem eredetileg is ez volt a terv.

(#9926) Soma01 válasza dkess (#9925) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem is így kellene, ez volt az ötletem nekem is, amikor olvastam a problémafelvetést. Ok, nem külön VLan, de jobb mint a semmi. De az Asus tartományt 1.1-től is lehet tiltani. Nem kell kihagyni a routert. De ki kell próbálni. Mert jobb lenne tiltani az Asus beállítási felületét is. (ha több is van, akkor pláne)

[ Szerkesztve ]

(#9927) johnny82


johnny82
őstag

Köszi srácok mindenkinek! Nagyon bonyolult nekem, amit írtatok, de csak kérdés szintjén merült fel, mert a C5 egy saját különálló épület (alsókonyha), ahol vendégek is vannak néha, meg onnan erősebb a jel az udvarra. Nem kiadvány, idegenek nincsenek itt. De majd megpróbálom értelmezni, amit írtatok és megpróbálom beállítani! :R

mod: ez a guest hálózat pedig azért tetszik, mert korábban volt olyan, hogy megadtam a wifi jelszót haveroknak és azzal szopattak, hogy hol az egyikük, hol a másikuk vezérelte a saját telefonháról a tv-n a Youtube-ot, amíg ki nem kapcsoltam a tv-n a wifi-t. Persze ez pár sör és tüske után...! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9928) dkess válasza Soma01 (#9926) üzenetére


dkess
őstag

Én a gateway -t nem tiltanám a hálózatból. Ugyanakkor úgy gondolkodtam (ugye azt írtam is, hogy mindkét routeren a felhasználó/jelszó elváltoztatva és nem megadva senki "vendégnek"), hogy amennyiben félünk, hogy megtörné az AX82U felületét, akkor ennyi erővel a C5 felületét is megtörhetné ... Sőt amennyiben fizikailag hozzáfér, akkor fogja és ráköti a saját "húszforintos" routerét és már bent is van az AX82U LAN -on. Amennyiben nagyon "para" lenne a helyzet, akkor ezt is meg kellene oldani, de ahogy olvasom a következő hsz -t talán nem ilyen helyzetről van szó ... :)

Ugyanakkor nem akartam feleslegesen pénzt költetni a kérdezővel sem VLAN képes routerre (amikor most vette az AX82U -ját) - sem mondjuk egy 20K HUF -os menedzselt switch -re amivel ezt meg tudná ejteni.

@johnny82, #9927

Nagyon szívesen.

Tulajdonképpen úgy könnyű megérteni a dolgot, hogy (a vastag betűs rész a "varázslat" mindössze):

- AX82U LAN portjából UTP a C5 WAN portjába,
- C5 normál router módban és WiFI bekapcsolva és azt mondom, hogy a C5 -ön a guest WiFi -t kapcsoljuk ki (megoldható, hogy legyen, akkor eggyel több dolgot kellene beállítani - ennyi),
- ekkor ugye két külön alhálózatban kerülnek a két külön routerre vezetékesen és vezetékmentesen csatlakozó eszközök - ugyanakkor a C5 -re csatlakozók alapértelmezés szerint elérhetik az AX82U LAN -ján levő eszközöket (amit nem szeretnénk),
- ezért a C5 -ön beállítjuk, hogy a AX82U LAN -ján (akár ethernet - akár WiFi) ne érjenek el semmit a belső hálózaton.

Ennyi az egész. A fentebbi képernyőkép akár valós beállítás része is lehet. Az egy C5 kezelőfelülete és mondjuk:

- 192.168.1.1 - az AX82U IP címe és ez a gateway. C5 másik alhálóban pl. a 192.168.0.1,
- példában az AX82U LAN tartománya (vezetékes és vezetékmentes eszközöknek): 192.168.1.2-192.168.1.254 (ezt lehet kisebbre venni vagy variálni vele), Amennyiben a guest WiFi -jén lennének érzékenyebb eszközök permanens módon (pl. kamerák ilyesmi) - akkor az is kapna egy tiltás a C5 LAN felől,
- példában az C5 LAN tartománya (vezetékes és vezetékmentes eszközöknek): 192.168.0.1-192.168.0.254 (saját magát is belevettem). Amennyiben a C5 -re is akarnánk guest WiFi -t (szerintem felesleges), akkor arra is csinálnunk kellene szabályt ...

Ennyi az egész, szerintem nem bonyolult ...

(#9929) ^Boss


^Boss
őstag

sziasztok!

mi lehet a gond akkor, ha 80mhz-en ax-es eszközökkel AX88 esetében tök jók a sebességek, de amint 160mhz-re teszem, a csak 80mhz-re képes eszközök belassulnak, noha 80mhz-en kapcsolódnak továbbra is? és a 160mhz-es eszközök sem gyorsulnak igazán...
alapvetően érdekelne valakinél egy bevált setup hasonló környezetben (80mhz-es ax-es telók, tabletek, stb, és 160mhz-es laptopok, gépek)

köszi előre is :R

(#9930) dkess válasza ^Boss (#9929) üzenetére


dkess
őstag

Mennyire lassulnak be Nálad? Nálam is belassultak, de nem "katasztrofális" mértékben - pl. ilyen 50 Mbps, esetenként mondjuk 100. Ugyanakkor így is bőven maradt ... :)

Érdekes módon idegen WiFi -k által igencsak zavart környezetben a 160 MHz előnye még az azt támogató eszközökkel sem volt igazán szembeötlő (azaz az azt nem támogató eszközök kicsit lassultak - az azt támogatók kicsit gyorsultak). Inkább maradtam a 80 MHz -nél akkor ... Nomeg, ha fogsz egy radart DFS csatornán az se segít a dolgokon ... :)

Mondjuk ezeken majd a 6E fog segíteni - ott lesz dögivel 160 MHz -es csatorna illetve radar sem lesz 6 GHz -es sávban ...

(#9931) ^Boss válasza dkess (#9930) üzenetére


^Boss
őstag

800-850-ről akár 500 környékére is lementek.. :(
nálad mik az 5GHz-es beállítások a professional résznél? valami nem kerek, most nyomtam egy teljes resetet pár napja, és a főgépen, amin eddig 800+ volt a sebesség, ugyanazokkal a beállításokkal már csak 500, 80mhz-en is

(#9932) dkess válasza ^Boss (#9931) üzenetére


dkess
őstag

AX tekintetében több(féle) off-topic router -el van saját tapasztalatom leginkább. Asus terén aránylag korlátozott és "áttételesen" (nem saját eszköz). Csináljuk fordítva - tedd be az alap és a Professional füles beállításaidat (személyes info -kat kisatírozva) és a topik lakóival együtt "megköpködjük" ...

Egyébként mennyi 160 MHz -et tudó eszközöd van? Nekem konkrétan egy (ráadásul azon is megoldható a ethernet kapcsolat is) - így aránylag könnyű volt könnyes búcsút venni ettől a beállítástól ...

(#9933) ^Boss válasza dkess (#9932) üzenetére


^Boss
őstag

köszi előre is, felraktam a képeket:
[kép] [kép]

2 160-as van, igazából a 80 nekem is oké, csak az a célom, hogy hozza stabilan amit már hozott korábban, kishíján azt, amit kábelen: 850+ / 40, és amit valamiért most képtelen minden eszközön, ami képes rá :(

(#9934) Stukker1987 válasza aximcore (#9923) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Kiraly...akkor nem lehet vele mit kezdeni?!

Nalad is dupla Nat van?

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9935) Clemi


Clemi
veterán

Üdv mindenkinek,

Beszálltam a ringbe egy AX-58U routerrel. Eddig nem volt ilyen gyártmányú routerem és van nem kevés menüpont amit még nem vágok, hogy mit befolyásol, de most csak egy dolog van amit nem értek, illetve pontosabban ami zavar.
LAN-on a hálózati sebességem az előfizetésemnek megfelelő kb 920/320, viszont WiFi-n fogalmazzunk úgy, a letöltési sebesség szinte kisebb, mint a feltöltési. :W Melyik menüpontot piszkálhattam el, van valakinek erre tippje? :F :F :F

(#9936) Gubek-Einste válasza Clemi (#9935) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben van használva?
Milyen kliens eszköz/adapter van használatban?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9937) sgeza válasza Clemi (#9935) üzenetére


sgeza
veterán

Valamint melyik szerveren méred?

(#9938) Clemi válasza Gubek-Einste (#9936) üzenetére


Clemi
veterán

Panelben használom és ha mérek, odaviszem jelen esetben a telefont a router mellé. Távolabb tudom, hogy esik a sebesség, de ezzel a telefonnal a TP-Link AX50-en 837/259-et is mértem. Ha mérek, akkor a speedtest.net applikációt (weboldalt a PC-n) használom és magyar telekom, vagy a digi szervert választom ki.
A sebességet Iphone11-en és Ipad 6th-n mérem.

Jelenleg ezek a beállításaim:

De kipróbáltam a smart connectet de semmi nem változott:

(#9939) Zebu válasza Clemi (#9938) üzenetére


Zebu
addikt

Qos? Kapcsold ki!

(#9940) Clemi válasza Zebu (#9939) üzenetére


Clemi
veterán

Ki van kapcsolva, sose használtam.

(#9941) Mosqu!to válasza dkess (#9915) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Azt hiszem megvan a probléma.

Ha a Wireless - General - Channel bandwidth 20/40/80/160 MHz (és külön az Enable 160 MHz bepipálva) van, akkor csak 1201Mbps-re teszi a gépemet.

Ha lekapcsolom a Channel bandwidth-et fix 160-ra teszem, akkor megy a 2400 és kapja a gép a kakaót, hurrá!

Azt vettem még észre, hogy fix 160-on a 60-as Control Channelt használja, az összes bekapcsolásával meg a 104-est. Van ennek jelentősége? Érdemes valamire fixen állítani?

Ha a Channel bandwidth 160-ra van fixen téve, az jelenthet gondot, lehet hogy valami nem fog tudni csatlakozni?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#9942) Gubek-Einste válasza Clemi (#9938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csatorna legyen a helyi viszonyoknak megfelelően lefixálva, a Smart Connect-et nem használd, legyen más a sávonkénti SSID.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9943) Clemi válasza Gubek-Einste (#9942) üzenetére


Clemi
veterán

Próbáltam, smart connectel és anélkül, gyakorlatilag nem változik a sebességekben semmi. A csatorna fixálásra már gondoltam, de IOS-en sajna nincs a csatornák monitorozására alkalmazás, az egyetlen androidos eszközünkhöz meg elég korlátozott a hozzáférésen (szinte sosincs itthon) de megpróbálom kilesni melyik csatorna a legikevésbé zsúfolt.

(#9944) dkess válasza ^Boss (#9933) üzenetére


dkess
őstag

Én ezeket kapcsolnám be:

IGMP Snooping - Be
Multi-User MIMO - Be

Aztán kísérletezgetnék, hogy az 'Universal Beamforming' milyen állapotában inkább megfelelő Neked. Alapvetően, ha csak újabb WiFi vezérlővel rendelkező klienseid vannak, akkor ezt ki lehet kapcsolni.

@Mosqu!to, #9941

Nem lesz probléma a 160 MHz -re állítással - ami 80 -at tud, az annyival fog csatlakozni ...

(#9945) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

1 hete cseréltem le az 5 évet szolgált N18U-t egy AX86U-ra. Majdnem minden jó, de van 1-2 érdekesség probléma és szeretném tudni, hogy van-e esetleg ezekre valakinek ötlete, esetleg tapasztalata?

A 2,4 Ghz-es sávot úgy konfigoltam be, mint az N18U-n, 13-as csatorna, 20/40 Mhz, elvileg más különbség nem volt. Van egy Logitech G Pro X Wireless fülesem, na az új routerrel gondjai vannak, mivel folyamatosan pattog a hang, illetve szakad a kapcsolat, konkrétan azóta használhatatlan. Most visszaraktam a régi routert ellenőrzésként, és azzal tökéletes ismét, szóval biztos az új router és valami beállítási gond lehet.
Most frissítettem az AX86U-n a fw-t, megy neki a reset és az újbóli kézzel beállítás.

Annyit még, hogy ennek a posztnak az 5-ös hsz-ének javaslatait alkalmazom.
Milyen beállítás lehet a ludas, mire figyeljek? Bármilyen észrevételt és ötletet szívesen veszek és köszönök előre is.

Üdv,
Kox

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#9946) koxminator válasza koxminator (#9945) üzenetére


koxminator
senior tag

Na nem tudom, mi lehetett, reset és manuális újrakonfigolás után egyelőre jól működik minden, lekopogom. :F :)

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#9947) aximcore válasza Stukker1987 (#9934) üzenetére


aximcore
csendes tag

Jelenleg nincs két NAT, digi(pppoe) -> router és második router kábeles backhaul. Ez előtt wifin volt, az viszont nem volt elég stabil.
Próbáltam már minden kombinációban reset és anélkül, raktam elé plusz routert (akkor volt két NAT), felcseréltem a mesh nodeokat. De sajnos nem vált be, egyedül a béta szoftvert nem próbáltam még.

(#9948) Stukker1987 válasza aximcore (#9947) üzenetére


Stukker1987
senior tag

Hat nem ezt varnam 70e-ert

Eredendő bűnünk: vagy mindenben hiszünk, vagy semmiben sem.

(#9949) gezatata válasza nyimsolt (#9601) üzenetére


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

Mit jelent az, hogy "2.4 GHz -en is AX" -es egy router? Milyen előnyei vagy annak hiányának milyen hátrányai vannak?

Azért zavar a dolog mert beruháztam hosszú távra egy AX92U routerbe ami sok dicséretet kapott. Ezért vettem meg. De mostanában olyan híreket olvasok róla amik kezdenek elbizonytalanítani döntésemben.

Például a "Milyen routert? topikban"
Alex91
[Az AX92U ugyan három band-es, de 2,4 GHz-en nem AX-es.]
Blakey
[Tapasztalatom szerint az AX82U jobb, az AX92U második 5GHz-es sávja AX-es, a többi nem az. Maga a router erős és jó viszont az AX-es router megnevezés egy picit megtévesztő, csak részben AX-es.]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#9950) dkess válasza gezatata (#9949) üzenetére


dkess
őstag

Szia,

Szerintem ne parázz rá erre annyira - jó router az a AX92U.

Ez a "2.4 GHz -en is AX" témakör több dolog függvénye is - pl. a környezeté. Pl. mennyire zsúfolt az 2.4 GHz (pl. társasházban) vagy éppen fogsz-e radart 5 GHz -en (inkább családi házas övezetben) stb. ami hatással lehet arra hogyan osztod szét a vezetékmentes klienseket a sávok között.

Továbbá akkor számítana ez igazán, ha már halomba hemzsegnének pl. a 2.4 GHz -en AX -es WiFi -t támogató IoT eszközök (ez nem így van). Ugyanakkor AX92U -nál kompenzál az erős SOC meg az, hogy Tri-Band. Azaz itt azért lehet osztozkodni ezzel együtt is.

Ez inkább olyankor kerül elő, amikor pl. az AX82U 58K HUF körül van - az AX92U meg mondjuk 75K HUF körül, akkor pl. önmagában vagy AiMesh kábeles backhaul esetén az előbbi ajánlottabb és az előnyöknél szoktuk emlegetni, hogy igen - az AX82U Dual-Band AX ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.