Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

ASUS rog rapture gt-ax6000 routeren a gaming port priorizálást ki lehet kapcsolni valahogy? Erre a feature-re nincs szükségem és nem szeretném, hogy bármilyen random eszköz amit LAN1-re kötök az prioritást élvezzen a többivel szemben.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#20002) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék itthonra˛a kertbe wifi-t
Volna erre a célra egy RT-N12 D1 routerem
Az sem baj ha külön wifi ssid hálózat lesz kint.
Hogyan kell beállítani a routert?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#20003) Gubek-Einste válasza hódmaci (#20002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt kell AP módra állítani az eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20004) hódmaci válasza Gubek-Einste (#20003) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#20005) fodos


fodos
csendes tag

Sziasztok,

Nagy a család :) , sok kamasz gyerek a Tiktokon/Instán/Netflixen lóg, én meg még torrentezek is (a torrent kliens Qnapon fut). Vodafone szolgáltatói routerem úgy veszem észre, ehhez gyenge. Nem a sávszélesség (500Gb) kevés, hanem a sok szálat nem bírja. A jelenség, hogy egy honlap betöltésére akár 5-10 másodpercet kell várni. Ha leállítom a torrenteket, javul a helyzet.
Ezért vennék routert, a Vodafonos sz@rt meg modem módba tenném. Asus routerem volt régebben, tetszett, meg van rajtuk kamaszgyerek szivatós (parental control, time schedule) feature, ez külön tetszik :).
Van céges adat SIM kártyám, azt betenném backupnak, ha elmegy a zsinóros net.

Az ASUS 4G-AX56 AX1800 routert néztem ki, a fentiek alapján az jó lehet nekem?

Aggodalmam, hogy a processzoráról nem írnak semmit, így nem tudom hogy a sok szálat elkezeli-e, vagy esetleg van-e nála processzorban erősebb? A tudása nekünk elég.

Köszönöm előre is ha segítetek!

FoDoS

(#20006) kezo0


kezo0
addikt

Sürgősen ajánlott firmware-t frissíteni három Asus routeren (angol nyelvű cikk, de a modellszámokat érteni fogják az angolul nem értők is):
If you have one of these three Asus routers, update it right now

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#20007) vottokar válasza kezo0 (#20006) üzenetére


vottokar
senior tag

Hipp-hopp. Pont vigyorog itthon egy AX55. Mondjuk még nem üzemel, mert jövőhéten venném meg a harmadik tagját a mesh-nek, és lehet hogy az is egy AX55 (vagy AX57) lesz... Akkor valamikor azért összedugdosom őket és frissítek.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#20008) Imco


Imco
őstag

Hali!

Valakinek volna ötlete egy TUF-AX3000 részletes beállítás forrásra?
/ a gyárinál jobb, részletesebb érdekelne. Kerestem, de nem találtam./
Lecseréltem a TPlink AX50-et és 4 napja küzdök a beállítással.
Valószinűleg a port forwarddal nem bírok, csak nem értem miért.
Már minden forwardolva van. :)
T 2/1 Gb F@st5670 megy passthruogh, az AX3000 tárcsáz. DDNS, nas, sok torrent van. A fő probléma a torrent. 500-700 seedből /eddig ment éveken át/ 30-200 látszik most per pill. Folyamatosan változik.
Volt hogy a seed ment rendesen, de a transmission kliensek nem látták a torrenteket. Ezt már megoldottam.

Mindennek tudok örülni! :)
Köszi!

Üdv! Imco

(#20009) attila.86 válasza Imco (#20008) üzenetére


attila.86
tag

Pedig router oldalról kb csak a portnyitás befolyásolja a dolgot, amit nálam a transmission nyit magának UPnP-n, mondjuk közel sem ennyi torrentet pörgetek, aminek egyébként mennie kéne passzív módban is (vagy limit lenne?), ha nincs nyitott port, csak akkor a többi passzív nem tud tőled tölteni. Fix nyitott porttal még nem próbáltam. Transmission-ben a test port mit mond?

(#20010) woodworm válasza Imco (#20008) üzenetére


woodworm
veterán

A kliens-tracker kapcsolathoz nem kell port forward, annak működnie kell anélkül is.

(#20011) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Ahhoz képest, hogy június-július körül volt egy cikk, hogy valami súlyos hibát találtak az ASUS router-ek firmware-ében, a TUF-AX5400-as routeremre azóta se jött ki semmilyen FW frissítés, 2023.05.18.-i az utolsó. Pedig nem egy ősrégi készülékről beszélünk, szóval illene rá ilyenkor javítást kiadni. :(
Nem sietik el a befoltozását, de gondolom vannak más típusok is, amelyekre már hónapok óta nem jött ki új javított firmware.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#20012) GoodSpeed válasza kezo0 (#20006) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

https://m.hvg.hu/tudomany/20230906_asus_wifi_routerek_biztonsagi_hiba_serulekenysegek_hibajavito_frissites_rt_ax55_rt_ax56u_rt_ac86u

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20013) Jim74 válasza Exelsior24 (#20011) üzenetére


Jim74
nagyúr

AX86S-re sem jött, ami az AX86UPRO-ra jött, az meg sz@r (DDNS-t nem frissíti, ha változik a Wan IP cím).

(#20014) Exelsior24 válasza Jim74 (#20013) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Köszi! Végignéztem amúgy az ASUS támogatási oldalán, és bizony a legtöbb AX-es router 2023.05. hónapban kapott utoljára FW frissítést, vagy még annál is régebben.

Találtam viszont egy szép kis új routert náluk [RT-AX59U (AX4200)] , ami ráadásul falra szerelhető, és szép kis letisztult dizájn, nem ilyen űrhajónak kinéző csoda. :))

Vásárolt már esetleg, valaki ilyen routert, innen a topikból? :F
Sajna még nem nagyon vannak róla tapasztalatok, pedig ígéretesnek tűnik.
Az ára ami kevésbé tetszik 50k HUF körül van, de leakciózzák majd olyan 40k körülire tutira berendelek egyet, és lecserélem az RP-AC55-öt.
Mesh-be nagyon jó lenne egy ilyen RT-AX59U a TUF-AX5400 mellé.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#20015) Jim74 válasza Exelsior24 (#20014) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ha dizájn nem olyan fontos, akkor szerintem inkább egy AX86S.

(#20016) GoodSpeed válasza Jim74 (#20015) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem úgy néz ki az AX59U mint egy fekete radiátor :D Viszont az AX86S-t még a DIGI-s szerelő is lefotózta, annyira tetszett neki :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20017) Exelsior24 válasza GoodSpeed (#20016) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

@Jim74: Nem a dizájn fontos igazán, bár nekem nagyon bejön ez az egyszerű, letisztult megjelenés, a Xiaomi termékeket is ezért kedvelem nagyon. Emellett eléggé kompakt méretű, és adnak hozzá egy falra felcsavarozható tartót, amivel egyszerűen felszerelhető, illetve bármikor levehető onnan könnyedén.

@Goodspeed: Tényleg kissé fűtőtest kinézete van, nekem valahogy mégis nagyon bejön. Az AX86S azért feljebb van árban, bár nem olyan vészesen sokkal, de még nem is annyira ez, hanem az, hogy méretileg sokkal nagyobb, jóval nagyobb helyet foglal. Azt viszont én is elismerem, hogy dizájnilag, kinézetre nagyon szép és jól eltalált router az is.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#20018) GoodSpeed válasza Exelsior24 (#20017) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nálam is fontos volt a dizájn, mert kb fejmagasságban van, és ezért fontos volt, hogy álló legyen, ne pedig fekvő, így láthatom a ledeket :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#20019) Imco válasza attila.86 (#20009) üzenetére


Imco
őstag

Egyetértek, de mégsem megy rendesen. Újra indítom a NAS-t.
Utána megy minden: [kép] Pár perc múlva: [kép] 1 órája 20 volt, most éppen 237. Van mikor 0.
Eddig minden rendben ment az TPlink AX50-nel évek óta.
A transmission szerint zárva a port. [kép]
A port teszter szerint is zárva van.
A routerben ki van engedve. [kép]
A DMZ-t kihagynám.
Köszi!
Mindennek tudok örülni.

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#20020) attila.86 válasza Imco (#20019) üzenetére


attila.86
tag

A 9091-es port a transmission-nél a felület portja szokott lenni, nem használnám azt bejövő portnak (is?), egyébként nem kéne befolyásolja a seed-et, max a csatlakozni tudó peer-ek számát, hacsak nem pont az a baj, hogy a felület portját írtad be neki. A "use port forwarding from my router" pipa engedélyezi az upnp funkciót, ehhez csak bökd be még a "randomize port on launch" funkciót, és utána a router oldalán a rendszernapló menüport port továbbítás fülén látod, sikerült-e nyitnia magának portot.

(#20021) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a külső ip-m eltérő lett valamiért a napokban. Tehát a saját asus routerem wan ip-je eltér a telekom eszközének az ip-jétől. így kintről nem érem el a belső hálózatomat. Az elmúlt egy évben mióta Telekom a szolgáltató nem volt ilyen gond.

Mi lehet a megoldás? Ügyfélszolgálatot hívjam? Vagy van más megoldás?

(#20022) Jim74 válasza RobexX10 (#20021) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Szólj az ügyfélszolgálatnak, hogy vegyenek ki NAT-ból.

(#20023) RobexX10 válasza Jim74 (#20022) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Köszönöm! Úgy lesz.

(#20024) Imco válasza attila.86 (#20020) üzenetére


Imco
őstag

Háááát.... :)
A pipát betettem. Az összes forwardoltat kitöröltem a routerból.
Seed megy 3 órája, ahogy szeretném.
Kivülröl semmit sem értem el. Így visszatettem az 5000-et/nas/ és a 9091-et /TM kliens/. /Majd még a kamerák fognak kelleni./
Most per pill. boldogság és béke honol a tájon! :D
Nem mondom, hogy értem, de most müködik. :)
Köszi a törödést.
Napközben még majd csekkolom.

Üdv! Imco

(#20025) bogabi válasza Imco (#20024) üzenetére


bogabi
senior tag

A torrenten kívül mást ne nagyon forwardolj direkt módon befelé (TM kliens webes felület, NAS webes felület), ha jót akarsz magadnak meg az adataidnak.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20026) TOZ válasza RobexX10 (#20023) üzenetére


TOZ
addikt

Valamiert a minap en is gcnat moge kerultem a Telekomnal. Ugyfelszolgalat megoldja, de nekem pl az elso embernek valamiert nem sikerult. Level2 supportnak meg igen. Erre figyelj oda! Azt mondja, hogy par perc es ujrainditas is jo lesz, ha nem lesz jo, akkor telefon ujra, mert akkor nem lesz jo. Nem nalad lesz a bibi, hanem rosszul allit valamit a call centeres level1-en.

(#20027) RobexX10 válasza TOZ (#20026) üzenetére


RobexX10
aktív tag

Ma reggel hívtam őket és megoldották. Nekem is két ügyintézős volt a menete.

(#20028) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Újabban egyre többet szívok az RT-AX55-ömmel. Egyre több eszköz nem tud csatlakozni a wifi-re, ami eddig gond nélkül működött. Az egyik kliensen pl ahogy látom nem kap IP-t, a többi smartsocket, így sok debug forrásom nincs. Asus oldalon teljesen hetikusan látszanak a csatlakozott eszközök, a valósággal teljesen ellentétes infókat mutat. Ez egy router restart után sem változik. Próbáltam factory reset-et nyomni, de csak centrifugázik a végtelenségig a felület. Fizikai reset-et is nyomtam, amíg a power LED villogni kezdett, utána sem történt semmi.

Van esetleg valami ötletetek, mert ez így teljesen kaotikus. Kerestem, de custom fw-t nem nagyon találtam. Merlin meg nincs erre a modellre, ahogy nézem. Illetve az se nagyon fejlesztik, amennyire a release date-eket látom.

Most revertáltam Telekomos routerre, mert meguntam ezt a szopást egyelőre.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#20029) Imco válasza Imco (#20024) üzenetére


Imco
őstag

Úgy néz ki, hogy megoldódott a bajom.
Sajnos nem értem miért, de örülök. ;)
Semmit nem csináltam azon kívül, hogy a randomize port pipát betettem a TM-nek. Viszont enélkül is ment éveket.
A másik amit változtattam, hogy a router ajánlatát 2. Az önálló portok között vesszőt „,” használunk az egyes portok elválasztására, például: 566, 789.
semmibe véve kitöröltem ezt [kép] és egyesével felvettem a portjaimat így [kép] .

@bogabi
Csak a NAS, a TM, és a Kamerák vannak forwardolva.

Köszönöm a segítséget!

Üdv! Imco

(#20030) halisa válasza Imco (#20029) üzenetére


halisa
tag

Azért a Nas 5000-es portot változtasd meg, mert hamar megtalálnak a rosszakarok!

(#20031) Raiden_ válasza TheProb (#20028) üzenetére


Raiden_
tag

Az utolsó firmware 3.0.0.4.386.52041 (2023.08.31)
ez úgy másfél hetes, (nem hetente frissül).
A Merlin firmware is hasonló ütemben frissül ott némelyik modell
pl. ahhoz képest tíz nappal azelőtt kapott frissítést (2023.08.21).
Inkább más irányból próbáld megközelíteni a problémádat,
lehet nem az igényeidnek megfelelő routert vettél és fedi le rendesen
egy RT-AX55 eszköz a kívánt területet, ilyenkor aiMESH rendszerben
kellene gondolkodnod. Lehet valaki/valami zavarja a jelenlegi sávokat
(szomszédok, egyéb vezetéknélküli eszközök) ennek a legjobb módja
a WiFi radar alkalmazás használata.
Amennyiben egyéb feladatokat is kap a router (letöltés, média szerver stb.)
akkor az alap feladatai rovására mehet, ilyenkor szintén aiMesh rendszerben
Ethernet Blackhaul használatával kellene megosztani a kettő, három,
esetleg négy aiMesh eszköz közt a terhelést. Amennyiben a WiFi radar
alkalmazással megnézted a lehetséges foglalt csatornákat akkor lehet
költözni fix. szabad csatornára a 2,4 GHz esetén ez 1-11 közt legyen
5 GHz esetén 38-62 közt, ha van olyan eszközöd ami támogatja
akkor lehet 100 felett is. Kapcsold ki az összes routert szórakoztató
erőforrásokat amiket nem használsz pl. Adaptive Qos, Guest Network,
Parental Controls, amennyiben nincs javulás akkor a Smart Connect-et
is kapcsold ki és külön külön használd a két sávot fixen beállított
(előtte megnézett) szabad csatornán.
Amit lehet csatlakoztass kábelesen a WiFi kapcsolat a jellegéből kifolyólag
sosem lesz stabil, érzékeny az útjába kerülő tereptárgyakra meg
a szomszéd(os) WiFi forgalomra is.

[ Szerkesztve ]

(#20032) Imco


Imco
őstag

Üdv újra!
TUF-AX3000 a vas. Miért nem tudok bejelentkezni rá az androidos klienssel sehogy, illetve a böngészőböl távolról bejelentkezni?
Állítgattam a "Helyi hozzáférés konfigurálása" és a "Webhozzáférés engedélyezése a WAN-ról" gombokat is. Sikertelenül.

Mindennek tudok örülni!
Köszi!

Üdv! Imco

(#20033) Multibit válasza Imco (#20032) üzenetére


Multibit
veterán

Nem lehet, hogy NAT-ol a szolgáltatód?
Az androidos klienst nem ismerem, így nem tudom, hogy annak működéséhez kell-e publikus IP cím. Ha felhős, akkor nem kell.

(#20034) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus N56U routerem, amit nyaralások során szoktam használni egy sim stickel, de most másra lenne szükségem. Be tudom valahogy állítani, hogy egy meglévő hálózatnak egy repeatere legyen a router vezeték nélkül? messze van a router a szobámtól és kevés a jel.

Köszi :R

(#20035) Bazsi747


Bazsi747
aktív tag

Sziasztok
Kis segítség kellene!
Vettem egy második asus routert mert össze szeretném kötni AiMesh be.ax1800 u
Van már egy AX86S fő készülék .
Össze kell kötnöm Nettkábellel az újat vagy elég csak az áram neki,és akkor a fő router felületén állítom be?
Mert ez nem teljesen világos!
köszönöm

(#20036) kpityu2 válasza Bazsi747 (#20035) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindkettő járható út. Tud kapcsolódni wifin és kábelen is. Van akinek az egyikkel sikerült könnyebben, van akinek a másikkal. A kezdő beállítás módja nem befolyásolja a későbbi üzemmódot, tehát nyugodtan kikapcsolhatod konfigolás után a node-ot és átrakhatod a végső helyére, megtalálják egymást wifin és kábelen is. Nekem pl. wifin sehogy se akart sikerülni az induló beállítás, kábelen meg elsőre. Az Asus oldalán a GYIK között részletes magyar leírás van.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20037) Bazsi747 válasza kpityu2 (#20036) üzenetére


Bazsi747
aktív tag

Köszönöm

(#20038) Imco válasza Multibit (#20033) üzenetére


Imco
őstag

Nem, nem NATol.
Dyndns, camera, transmission müxik rendesen. Az ip-t csekkoltam még az elöző problémánál.

Üdv! Imco

(#20039) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok!
Próbáltam utánanézni de még nem egészen világos a mesh.

Digi net van otthon és szeretnék AI mesh rendszert kiépíteni.
A digi eszköz bridge módban van, ez nem hagyható ki. Úgy is fel tudom állítani a rendszert, hogy mindkét Asus router a digi elosztójába csatlakozik kábellel?
Vagy a két Asust egymáshoz kéne kötni? A két terület között akkora a távolság, hogy jelenleg a wifi nem ér el oda ahova a második routert tenném. :U

(#20040) kpityu2 válasza Peetey91 (#20039) üzenetére


kpityu2
őstag

A beállításhoz össze kell dugni vagy azonos wifin kell lenniük az AiMesh eszközöknek. Utána már lehet közöttük switch, de azonos LAN hálózaton kell lenniük. Ha a digi bridge módban van, akkor az Asus router WAN oldalára kerül, szerintem úgy nem menne a mesh. A mesh egyszerűen annyit csinál, hogy a WiFi LAN rádiók között automatikusan tudja vándoroltatni a klienseket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20041) Peetey91 válasza kpityu2 (#20040) üzenetére


Peetey91
senior tag

Tehát ha jól értem kb az alábbi kép az egyetlen járható út, egy switchet mindenképp be kell iktatnom?

(#20042) kpityu2 válasza Peetey91 (#20041) üzenetére


kpityu2
őstag

A modemet a router WAN portjába kell csatlakoztatni, a Node-ok mehetnek a router LAN portjaiba közvetlenül vagy switchen keresztül.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20043) dudika10 válasza Peetey91 (#20041) üzenetére


dudika10
veterán

Ez nem egeszen az, amit te szeretnel.
Itt a modem router is egyben, es ez igy van jol, mert kell egy router az egesz elejere.
Nalad a bridge mode miatt ez igy nem mukodne, de ha visszarakod router modeba, akkor mar ez az abra mukodik (a switch nem kell kulon, az a digi boxban van).

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#20044) kpityu2 válasza dudika10 (#20043) üzenetére


kpityu2
őstag

Kell egy AiMesh router, mert az menedzseli a node-okat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#20045) Peetey91 válasza dudika10 (#20043) üzenetére


Peetey91
senior tag

Huha nekem ez lehet kicsit magas. Valaki tudna esetleg egy guideot adni?
Lényeg, hogy van egy digi elosztó, valamint két emelet. Az előszobában, ahol a digi van onnan van végigvezetékelve utp kábellel a ház, tehát vezetékkel onnan tudnám feljuttatni a jelet az emeletre, ahova a földszinti wifi már nem, vagy csak nagyon korlátozottan ér el. Ezért gondolom, hogy csak kábellel jönne szóba.

(#20046) w.miki válasza NoX (#19370) üzenetére


w.miki
veterán

Asus DSL-AC68U hogyan tudnám az 5Ghz Wifi-t kikapcsolni?
Elég nekem ha a 2.4Ghz-en sugároz, ott nagyobb is a hatótávja.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#20047) Atish19


Atish19
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Az éjjel nagy vihar volt nálunk és becsapott a villám. A szolgáltatói modem teljesen elhalálozott, de ezt a szolgáltatóm szó nélkül cserélte. A modem mögött van 2db Ax92u vezetékes mesh hálózatba. Modem cserével újra van internet szolgáltatás, de a 200mbitből csak 100 elérhető. Routereket kikerülve kint van a 200mbit. A wan portot átirányítva lan portra végigpróbálgattam a lan portokat és ez alapján a Wan és a Lan1 porton 100mbites korlát van így kb 90mbit jön ki maximum. A többivel szépen működik. A kérdés, hogy van magyarországon szervíz aki ezt javítja? Előfordulhat, hogy laphibás lett és gazdasági totálkár vagy csak a portok sérülhettek? Ha cserélném mit ajánlanátok helyette ami kicsit talán erősebb wifiben?

(#20048) Bacusuz válasza Peetey91 (#20039) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nálam a digi bridge módban van onnan megy kábelen a fő mesh routerbe ami a ppoe kapcsolatot tárcsázza.
A mesh routerből megy kábelen a switchbe, onnan a másik két mesh node-ba.
De a fő routertől akár mehetne úgy is hogy a switchet kihagyod és a minden mesh node a fő mesh routerre csatlakozik.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#20049) NoX válasza w.miki (#20046) üzenetére


NoX
senior tag

Wireless / Professional:
Kiválasztod az 5 GHz-t és alatta Enable Radio: No

(#20050) Atish19 válasza Atish19 (#20047) üzenetére


Atish19
őstag

Ha esetleg abban tudnátok segíteni, hogy GT-AX6000 vagy AX86U Pro lenne a jobb választás már azzal is előrébb lennék. Elég hasonszőrű mindkét típus számomra és ahol venném 2000ft a különbség. Szoftveres támogatás ezekre meddig várható vajon? Vagy érdemes lenne várni a Wifi7 eszközökre? Az említett eszközök között van különbség wifi lefedettségben?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.