Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:50:55

LOGOUT.hu

                                  ASUS routerek

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) z123456789 válasza dolon75 (#19000) üzenetére


z123456789
addikt

Ez az egyetlen megoldás? Mármint kérhetem őket erre? Ha igen, OK, már hívom is.
Ha nem, akkor utána még van valami okosság? Csak mert ha nincs, akkor nyilván karakánabb leszek velük.
Amúgy is fel kell őket hívnom, mert a sebességet elfelejtették felkapcsolni... :(((

(#19002) Jim74 válasza z123456789 (#19001) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ki kell vegyenek NAT-ból. Publikus IP címre van szükséged a biztonsági kameráid távoli eléréséhez és ennyi. De egyébként indoklás nélkül is biztosítaniuk kell a publikus IP címet szerintem.

(#19003) NoX válasza RudY (#18990) üzenetére


NoX
senior tag

Ebből a Twitter szálból a következőket tudtam kihámozni:
- egy belső security daemon (asd - ami az eszközön keres malware-t és egyéb rosszindulatú dolgokat) kapott korrupt frissítőfájlt, a fájl neve chknvram20230516 volt
- az ASUS már nem küldi ezt a rosszul formázott fájlt, a router-ek idővel megjavulnak, ahogy új frissítő fájt kapnak
- az Asuswrt-Merlin 386.10 (és .11) és 388.xx verziók nem érintettek
- a gyári 388 és 386_51xxx firmware verzió sem érintett

Haladó javítás (SSH kell hozzá):
1. In SSH session, type: rm /jffs/asd/chknvram20230516
2. In SSH session, type: reboot

(#19004) Multibit válasza z123456789 (#19001) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, ez az egyetlen megoldás. A jövőre nézve készülj fel arra, hogy ez bármikor megismétlődhet - akárhányszor.

(#19005) szaboi6512 válasza z123456789 (#19001) üzenetére


szaboi6512
őstag

Nincs semmi plusz. Csak mondd hogy szükséged van publikus ip címre, pl webcamerád eléréséhez. De ha nem kérdezik ne is mondd. Csak a publikus ip-t. Pikk-pakk beállítják. Nekem is volt ilyen pár éve, azóta is publikus ip van.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#19006) kpityu2 válasza z123456789 (#19001) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha nem vesznek ki a CGNAT alól, akkor még ott a Tailscale lehetőség. Nekem teljesen jól működik több gépen, Windows, Linux, Android vegyesen. Simán látom az otthoni Home Assistant szervert és az Asus mobilapp is látja a routert. Annyi a bibi, hogy kell egy futó gép otthon ami route-ol a belső hálózatra. Legalábbis ha a routerre nem lehet felhegeszteni a tailscale-t.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#19007) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Nos.a tegnapi internetkieséssel,igazából ma volt időm foglalkozni. Szóval. Hard reset után belépek a router (AC65P) felületére,elkezdem beállítani a netet,és ahogy van kapcsolat,kidob a felületről. Onnantól kezdve nem tudok belépni. A telefonomon van letöltve as asus router alkalmazás,onnan be tudok lépni,de fogalmam sincs mit kéne átállítanom hogy gépről is elérjem az oldalt. Firmware verzió 3.0.0.4.382-52516-gcca929d,azt írja hogy ez a legfrissebb.

(#19008) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Az nem lehet, hogy a szolgáltatói eszköz meg a routered ip címe egyezik és emiatt nem megy?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19009) ultio válasza Bubaaa (#19007) üzenetére


ultio
senior tag

Múlt héten jártam így. Nálam az volt a gond, hogy a Chrome veszélyesnek ítélte az Asus bejelentkező oldalát és letiltotta. Sehogy nem tudtam engedélyezni.
A megoldás az lett, hogy ip (192.168.1.1) címmel érem el.
Az Edge böngészőben viszont gond nélkül ment/megy.

rasti rusti

(#19010) Bubaaa válasza Kicsirics77 (#19008) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Közben úgy néz kis sikerült. addig állítgattam mindent telefonon,míg egyszer csak beengedett. Utoljára a DNS-t állítottam át google-ra. nem is értem az hogy változott meg. Visszatettem a biztonsági mentést,azt mégsem jegyezte meg valamiért. Hogy ez volt e a ludas nem tudom,de most működik. Köszönöm ASUS ezt a felejthetetlen 2 órát :W :DD

(#19011) Bubaaa válasza ultio (#19009) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Engem azzal sem engedett be,végül a 192.168.50.1 lett a nyerő :)
Ki érti ezt

(#19012) Kicsirics77 válasza Bubaaa (#19011) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ja igen, vannak olyan szériák aminek az ip címe alapból ez, én ezért használom a login.asus.com címet, ha nem megy akkor megnézem a hálókártya mit kapott dhcp-n.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#19013) Jim74


Jim74
nagyúr

Most hívott egy ismerős.
AX55 tegnap reggel óta nem tud netre csatlakozni. Valószínűleg ő is régi fw-n volt még...

(#19014) daniel84 válasza dudika10 (#18977) üzenetére


daniel84
újonc

Nem latok 5Ghz es halozatot
Ez a vicc
Csak a 2.4 et latom Ami igazabol 5

(#19015) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!
Vodafon 500-as netem van (még UPC Connect Box), RT-AC66U B1 routerrel. Az UPC eszközt csak modemnek használom.
Mostanában naponta többször a router elveszti a fonalat, csak újraindítással sikerül megint netet csiholni a hálózatba. Mivel eddig évekig nem volt ugyanezekkel a beállításokkal gondom, gyanítom, hogy a Voda mostanában csinálhatott valamit.
Van javaslat, hogy a leírtak alapján a router paraméterezésével a Voda hálózati kimaradásait/IP váltásait/stb tudjam újraindítás nélkül áthidalni? Esetleg egyéb javaslat?
Sajnos nem értek annyira hozzá.
Köszi előre is!

(#19016) woodworm válasza Bozso68 (#19015) üzenetére


woodworm
veterán

Tényleg csak egy kicsit kellene visszaolvasni.

(#19017) z123456789 válasza Jim74 (#19002) üzenetére


z123456789
addikt

#19002Jim74
#19004Multibit
Most már legalább tudni fogom, hogy ha 100-zal kezdődik, akkor mi a helyzet. :)
#19005szaboi6512

#19006kpityu2
Erre így akkor most nem volt szükség, de ha esetleg nem vesznek ki a NAT alól, akkor ezek szerint járok el.

Összességében köszönöm mindenkinek a segítséget, meoldódott a probléma. :R

(#19018) vissza3


vissza3
csendes tag

Sziasztok, egy régebbi ASUS RT-AC-s routert szeretnék úgy beállítani, hogy WAN felé ne engedjen ki forgalmat, a LAN hálózaton lássák egymást az eszközök, és kívülről csak VPN kapcsolatot engedjen be, de a nyílt internet minden formában tiltott legyen az összes alá csatlakozó eszköznek.

Elvileg elegendő lenne, ha kikapcsolom a DHCP-t, és minden eszköz fix IP címet kap, átjárót pedig nem állítok be rajtuk, de inkább másik utat választanék. Hálózati szolgáltatás szűrővel hogyan kellene ezt megoldani? Fekete listával, vagy fehér listával?
Ha bekapcsolom a fehér listát, de nem veszek fel semmit a szűrőbe, akkor gyakorlatilag így fog működni? Vagy fekete listával kéne tiltanom? Ezesetben mi kerüljön a szűrő táblába?

(#19019) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy AX86S router, amihez szeretnék AiMesh node-ként egy AC58U v3-at adni. Kábellel összekötöttem őket, első nekifutásra felismerte, de a hozzáadás végén azt írta ki, hogy nem sikerült. Azóta meg sem találja hozzáadáskor. Többszöri reset volt már az AC58U v3-on, de nem segített.
Mindkét eszközön friss FW van.
Az lehet a gond, hogy az AC58U már egy régi darab és nem szerencsés AX-et AC-vel vegyíteni? Vagy valamit rosszul csinálok?

Köszönöm a segítséget :R.

(#19020) Bozso68 válasza woodworm (#19016) üzenetére


Bozso68
senior tag

A Voda, UPC, Connect Box szavakra keresve nem találtam semmit, ezért merészeltem kérdezni.
A támpontot, hogy az előző 10-20 hozzászólásban találok kapaszkodót, megköszönöm, viszont aki nem követi a topic folyamát, pláne, ha totál amatőr, annak csípőből nem fog eszébe jutni, hogy olvasson visszafelé egy kicsit, (főleg, ha tényleg).
FW frissítés úgy néz ki, megoldotta a dolgot. Család által tesztelve most pár napig. Ha ismétlődik a probléma, visszatérek.

(#19021) Bacusuz válasza Jim74 (#19019) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálam a köztük lévő switch szokta megbolondítani ezért már direktbe kötöm őket,
bár akkor meg sem szokta találni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#19022) Jim74 válasza Bacusuz (#19021) üzenetére


Jim74
nagyúr

Direktbe voltak kötve a beállítás idejére.

(#19023) Szotyi25 válasza Jim74 (#19019) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia!

Szerintem az ax+ac párosítással semmi probléma. Nálam az ax86u mellé egy ac68u van berakva. Kábelen nálam sem akarta megcsinálni, viszont amikor kihúztam a kábelt, wifin pillanatok alatt megtörtént a párosítás. Visszadugtam a kábelt és azóta is problémamentes.

(#19024) Jim74 válasza Szotyi25 (#19023) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, ezt még megpróbálom. :R

(#19025) Krinyo


Krinyo
senior tag

Kb. 1 órája megint szarakodik a 2,4 GHz-es hálózat, ledobál mindent (is), újraindítás után el is tűnt... megint a pár nappal ezelőtti konfigos probléma? Másnál is jelentkezik?

(#19026) Pocak71 válasza TaMo (#11667) üzenetére


Pocak71
újonc

Szia,
Tudom, hogy régi a bejegyzésed, de sikerült megoldani ezt a problémát? Ha igen, hogyan, mert most én pont ugyanezzel küzdök.

Köszi: Szabolcs

(#19027) gjoe


gjoe
őstag

De jó, hogy ide is beleolvastam a témába. Nekem az ax82U pár napja szívat. Net csak kábelen, de néha az sem. Szóval ő is megkapta ezt a csoda frissítést.
Tudni kb mikor javítják?
Már kinéztem egy új routert és majdnem megrendeltem. Jó lenne ha minél előbb helyretenné ezt az asus.

(#19028) Jim74 válasza gjoe (#19027) üzenetére


Jim74
nagyúr

Legfrissebb firmware van rajta?

(#19029) gjoe válasza Jim74 (#19028) üzenetére


gjoe
őstag

update május 12. 3.0.0.4.386.41700 ezt írja
Wifiket rendszeresen ledobja. De a nappaliban a nagy tv, még kábelen sem tud netre csatlakozni.
Az emeleten van még egy asus router AImesh-ben , de most nincs.

(#19030) Jim74 válasza gjoe (#19029) üzenetére


Jim74
nagyúr

Az egy nagyon régi fw. Azóta már volt több frissítés.
Mindenféleképpen frissítsd a firmware-t.

A node-ot is frissítsd.

[ Szerkesztve ]

(#19031) kezo0 válasza gjoe (#19029) üzenetére


kezo0
addikt

Az a fw több mint két éves, azóta tizenvalahány alkalommal jött ki frissítés a routeredhez…
Most ez a legfrissebb:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#19032) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus RT-AC58U v3 routerem, és egy Alcatel Link Zone MW40V 4G mobil wifim.
Hogy tudnám beállítani, hogy az Asus router USB-n csatlakoztatva a mobilwifiről vegye a netet, és azt szórja a wifin (esetleg a LAN-okon is). A router felismeri a mobil wifit, ha rádugom. Gondolom ki kell kapcsolni a mobil wifin a wifi-t. A routeren milyen beállítást végezzek el?

indul a sörös aludni

(#19033) gjoe válasza kezo0 (#19031) üzenetére


gjoe
őstag

Köszönöm.
Frissítettem. Most megy a tv is, meg az emeleti router is repeater módban.
Meg bekapcsoltam az automata frissítést, mert eddig az nem is volt.
Az update idejéből (aláírás ideje) gondoltam, magától frissült, de nem.

(#19034) Jim74 válasza Szotyi25 (#19023) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Így sikerült hozzáadnom, de sajnos a roaming nem olyan tökéletes, mint az AX86U + AX86S kombónál. (AX86U bedöglött, azért van ez a kényszermegoldás most.)

(#19035) Szotyi25 válasza Jim74 (#19034) üzenetére


Szotyi25
tag

Nagyon szívesen! :C
Arra sajna nem tudok megoldást! Az ax86s kapott full resetet? Sajnos van amikor ez a megoldás a problémára.

(#19036) Jim74 válasza Szotyi25 (#19035) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én voltam már megint a béna... Vendég hálózatra nem volt beállítva az AiMesh... :DDD.
Így jó lesz, amíg rendeződik az AX86U ügye.
Próbáltam switche-en keresztül bekötni, de sajnos az nem volt stabil. Végül is mindegy, mert a router nélkül úgysem ér semmit a node.

(#19037) Szotyi25 válasza Jim74 (#19036) üzenetére


Szotyi25
tag

:DDD Előfordul az ilyesmi. Switch-el nem próbáltam még összehozni (nem tudom hova tettem el :O ).
Az a lényeg működik!

(#19038) Jim74 válasza Szotyi25 (#19037) üzenetére


Jim74
nagyúr

Működik, de azért ez az AC58U az AX86 után kínszenvedés...

(#19039) Probert75 válasza Jim74 (#19038) üzenetére


Probert75
addikt

Sziasztok! Asus router tulajdonos ként lenne egy kérdésem, hátha tud valaki segíteni.
A Home Assistant nevü progit akarnám használni a telefonomon az otthoni klíma vezérlésre. Az Asus routerben csináltam hozzá egy DDNS-t, de nem tudom elérni WAN-ról a routert. Mit kell még engedélyeznem, hogy elérhessem más böngészőből akár mobilnetről a telefonról?

(#19040) bigdigit


bigdigit
addikt

AC87U. Rendszernaplóban ezt látom folyamatosan:
dnsmasq-dhcp[7410]: failed to write /var/lib/misc/dnsmasq.leases: No space left on device (retry in 60s)
Processzor használat is majd 100%-on teker a routerben.

Ez mi lehet?

(#19041) Jim74 válasza Probert75 (#19039) üzenetére


Jim74
nagyúr

VPN kapcsolatot kell létrehozni a mobil eszköz és a router között.

(#19042) Jim74 válasza bigdigit (#19040) üzenetére


Jim74
nagyúr

Firmware a legfrissebb?

(#19043) bigdigit válasza Jim74 (#19042) üzenetére


bigdigit
addikt

Direkt nem kerestem rá de jelezni szokta ha van újabb.
Gyári szoft fut rajta.

Most rákerestettem nincs újabb azt írja.

[ Szerkesztve ]

(#19044) Probert75 válasza Jim74 (#19041) üzenetére


Probert75
addikt

Húú, ez magas! De jó pap holtig tanul. Ha esetleg elmagyaráznád megköszönném!
Hogy ne szemeteljük a fórumot, lehet privátban is, ha másvalaki is tud segíteni.

(#19045) Jim74 válasza Probert75 (#19044) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én openvpn-t használok. Azt a router felületén bekapcsolod, beállítasz egy portot, egy felhasználónevet, egy jelszót. Ha kész vagy, ebben a menüpontban exportálod a certificate-t a klienshez (telefon). Ezt a file-t valahogy eljuttatod a telefonodra, vagy olyan helyre, ahol a telefonnal eléred.
Telefonra felraksz egy open vpn kliens programot, importálod a certificate-t, majd a routerben a vpn-nél beállított felhasználónév/jelszó párossal csatlakozol.
Ha sikerül, akkor a telefonoddal beléptél a belső hálódra, bárhol is vagy, ugyanúgy megy minden, mintha otthon lennél.
ASUS-nak is van sajat VPN megoldása, de azt nem ismerem még.

(#19046) Probert75 válasza Jim74 (#19045) üzenetére


Probert75
addikt

Még így is magas, de megnézek egy pár dolgot a router menüjében.
:R

(#19047) Jim74 válasza bigdigit (#19040) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ehhez jó régen jött ki fw frissítés. :Y
Nem tudom. Én megpróbálnék kikapcsolni minden extra szolgáltatást és megnézném úgy.

(#19048) Jim74 válasza Probert75 (#19046) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem atomfizika, csak elsőre ijesztő. Nekem is az volt, sokára szántam rá magam, hogy utánanézzek, de most már el nem tudnám nélküle képzelni a hálózatot.
Kocsiban is első dolgom, hogy VPN bekapcs és az otthoni NAS-ról szól a zene a fejegységen. :D

(#19049) Intruder2k5 válasza bigdigit (#19040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Restart volt már, lehetőleg néhány másodperces áramtalanítással egybekötve? Szerintem megtelt a tmpfs.

(#19050) Multibit válasza bigdigit (#19040) üzenetére


Multibit
veterán

Elfogyott a hely a háttértáron. Nem tudom, hogy a konzumer routereknél mi ilyenkor a teendő, hogy lehet takarítani. Factory resettel biztos lehet, de az “szomorú megoldás”. Sajnos ezeken az eszközökön a fillérb…ás jegyében a háttértárat IS szűkre szabják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.