Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) Salvador20 válasza Vasinger! (#1200) üzenetére


Salvador20
őstag

azt hiszem a sample rate csak akkor ér valamit, ha optikain küldöd a jelet, egyébként nem. Én legalábbis nem vettem észre semmit analógon. Optikain ha fölraktam 192-re akkor a logi sípolt.
Az svn egy zajkiegyenlítő funkció, nem tudom, hogy minek a rövidítése. Az a lényeg, hogy a nagyon hangos és nagyon halk hangokat egy szintre hozza, ezért van, hogy sokkal erősebben szól a hang ha be van kapcsolva.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1202) Vasinger! válasza Salvador20 (#1201) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, így már világos.

Még annyi érdekelne, hogy miért nem működik a VocalFX-nél semelyik funkció se? Akármit kapcsolok, semmi. :F

(#1203) Salvador20 válasza Vasinger! (#1202) üzenetére


Salvador20
őstag

hát ha benyomod a kis kockát mellettük,akkor mennek. :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1204) Vasinger! válasza Salvador20 (#1203) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna nem megy úgy sem. :(

(#1205) Salvador20 válasza Vasinger! (#1204) üzenetére


Salvador20
őstag

az már érdekesebb, küldesz egy képet róla?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1206) VIBO


VIBO
őstag

üdv

lehet rossz helyen vok , dee nem találtam hirtelen jobb topikot, ahol kérdezhetek

van egy rampagne formula lapom és azon a hangkari
ehhez van egy sony házimozi amin van scart, rcarca bemenet.

kérdésem, van e rá esély hogy össze tudom őket ugy kötni hogy 5.1 átmegy a házimoziba.

bocs ha rossz helyen teszem fel a kérdést :B
ha nem itt kellene kérek egy linket hol :R

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1207) Salvador20 válasza VIBO (#1206) üzenetére


Salvador20
őstag

hát ha van rajta rca, akkor vegyél 3 darab 3,5-ös jack rca átalakítót, és dugdosd be a megfelelő helyre az erősítőbe.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1208) VIBO válasza Salvador20 (#1207) üzenetére


VIBO
őstag

de csak 2 rca bemenet van a házimozin :U

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1209) Salvador20 válasza VIBO (#1208) üzenetére


Salvador20
őstag

tehát sztereó erősítő? Akkor miről beszélünk? Nem lehet 5.1-et rákötni....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1210) Vasinger! válasza Salvador20 (#1205) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

(#1211) Salvador20 válasza Vasinger! (#1210) üzenetére


Salvador20
őstag

na hát ez nálam is így néz ki....Ez így működik, neked nem? A micbe is hülye hangom van ha beszélek

VIBO:

De egyébként nem teljesen értem... Ez most akkor egy dvd lejátszó beépített erősítővel?

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1212) Vasinger! válasza Salvador20 (#1211) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem semmit nem változtat. :( Milyen OS-ed van?

(#1213) Salvador20 válasza Vasinger! (#1212) üzenetére


Salvador20
őstag

Pista

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1214) Vasinger! válasza Salvador20 (#1213) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm...Lehet, hogy akkor ez csak a Beta driver átka!? Majd meglátjuk végleges driverrel vagy Vistával..

(#1215) VIBO válasza Salvador20 (#1211) üzenetére


VIBO
őstag

igen
dvd lejáccos erősiitő

olyan átalakiito nincs ami a 3 jacket alakitja át scartra? ;)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1216) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valaki megmondaná, hogy miért recseg a hangfalam is és a fülesem is, mióta D1-em van? Ha egy kicsit hangosabban hallgatom őket (feles hangerő felett), teljesen készek. De van, hol 1/10-ed hangerőn is recseg, bár ott sztem a számmal volt a problem...
Nos?

[ Szerkesztve ]

(#1217) Salvador20 válasza VIBO (#1215) üzenetére


Salvador20
őstag

tudtommal nincs.....

küld el légyszi a márkáját meg a tipusát az erősítőnek,megnézem hogy néz ki képen

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1218) VIBO válasza Salvador20 (#1217) üzenetére


VIBO
őstag

ilyen a cucc

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1219) Salvador20 válasza Vasinger! (#1216) üzenetére


Salvador20
őstag

szar a hangfalad.

szerk.: és persze a fülesed is :)

Szerk2.: Amugy milyen drivert használsz?

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1220) Salvador20 válasza VIBO (#1218) üzenetére


Salvador20
őstag

ez hasonló az enyémhez, igen, az enyémen is csak tv-t tudok rákötni,mert stereó a bemenet

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1221) Vasinger! válasza Salvador20 (#1219) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

W7-es Beta drivert használok 7600-as buliddel.

Miért a hangfal lenne a rossz? Integrálttal nem recsegett. :N

(#1222) VIBO válasza Salvador20 (#1220) üzenetére


VIBO
őstag

de ha lenne egy 3 jack -scart átalakiito akkor elvileg menne.
bár még én sem hallottam roola :O

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#1223) Salvador20 válasza Vasinger! (#1221) üzenetére


Salvador20
őstag

csak vicceltem,lehet driver, de lehet interferál vmivel

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1224) Vasinger! válasza Salvador20 (#1223) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Interferál? Nem nagyon vagyok tisztában a jelentésével, de ez nem interferálás, hanem mintha elfogyna a szusz egy helyen. Érdekes... Kicsit idegesít, de akkor beletörődök, hogy ez ennyit bír. :\

(#1225) Salvador20 válasza Vasinger! (#1224) üzenetére


Salvador20
őstag

nem bírom elhinni, hogy egy ilyen hangkártya berecseg egy fél hangerőnél, amiket mondtak erről a hangkártyáról(bár nekem csak d2x-em volt) nem birom elhinni, hogy egy integrált hangkari szintjén lenne.....
Másrészről a logim se reccsent be soha 3/4 hangerőn, amikor integráltam volt....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1226) Vasinger! válasza Salvador20 (#1225) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát igen...én is ezért kérdem mi a baj. Pedig minden jól van összekötve és csak is 1000 kbit/s-es számokat hallgatok. Attól meg, hogy beta a driver, ilyen baj nem lehet miatta szvsz. :N

(#1227) Morden24 válasza Vasinger! (#1216) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ott lesz valami hibás beállítás. Állítgattál valamit driverben/szoftverben?

Sectumsempra - For Enemies

(#1228) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Sziasztok!
Olvasgattam Asus oldalán hogy a Xonar DS az tudja a DTS-t de a Dx csak a Dolby-t. Melyiket érdemesebb megvenni?

GTA V : Pacikuki007

(#1229) Vasinger! válasza Morden24 (#1227) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Természetesen. Sok mindent kipróbáltam, mint javasoltátok, de utána kb mindent visszakapcsoltam alap állásba. :K

(#1230) Morden24 válasza Vasinger! (#1229) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Windows hangbeállításokon belül a default format-al próbálj meg variálni esetleg.

Sectumsempra - For Enemies

(#1231) Vasinger! válasza Morden24 (#1230) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És ott mire állítsam? Igazából ott ugyanazt állítom mint az driverben. Analógon hány bit és hány khz legyen? Gondolom 16bit 44.1khz?

(#1232) Salvador20 válasza Vasinger! (#1231) üzenetére


Salvador20
őstag

Én maxra szoktam rakni analógon, digitálon meg 96/24-re

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1233) Salvador20


Salvador20
őstag

Na win 7 alatt nem működik az essence stx :(

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1234) c41r0^ válasza Vasinger! (#1231) üzenetére


c41r0^
őstag

A Mixer fülön az outputoknál nem vetted véletlenül maximumra a csúszkákat? Nyomj ott egy "reset"-et (külön gomb), és visszaáll a csúszkák max. magassági méretéhez képest kb. 70%-ra az állásuk, az a default helyük és ez a normál maximum. ha onnan feljebb tolod, az már +dB-nek, kiemelésnek számít! Ekkor van a recsegés.

SVN-t ne használd zenéhez, játékhoz, mert ez egy limiter (állandó hangerőn tartja a kimeneti hangot), ami miatt változik a master hangkép, szétszedi a zenét és a játék hangjait is. Legfeljebb szöveges audio anyaghoz lehet jó az SVN (Smart Volume Normalization).

Win7 alatt, a beta driver miatt lehetséges, hogy nem működik a VoiceFX és hasonló ökörségek :)

Sample rate: mindig legyen a Windows hangbeállításaival szinkronban és a forráséval is, analógon is számíthat a beállítás, pl. egy HD-rip film hanganyaga 48KHzes, ha olyanra állítod be, akkor jobb hangban részesülsz, mintha a hangkártyának 44.1KHzre le kell a 48KHzest konvertálni, mert a control panelban azt adtad meg.

Ha 2.1-es szetted van, ahogy írtad, akkor "2 channels"-t állíts be, zenéhez, játékhoz, filmhez 44.1KHz, egyéb esetben (médiafüggő) mást állíts be, ahogy a fenti példa is mutatja. FlexBass-t megnézheted, hogy ne a kis csipogókra küldje a pl. 120Hz alatti frekvenciát, hanem a mélynyomóra, próbálgatni kell. A Windows hangbeállítása is legyen sztereó, de a legjobb minőség elérése érdekében 44.1KHz/24bit, 48KHz/24bit, 96KHz/24bit és 192KHz/24-bit beállításokat válaszd, magyarul ha a hangkártya 24 bites, akkor használd is ki.

Mondjuk én ezt lusta vagyok állítgatni, analógon mindig 192KHz/24 bit van panelban is és a Win alatt is, és eddig nem volt anomália. A hangkártya így pl. felkonvertálja 192KHz/24bitre az CD hanganyagát is, ami ugye "csak" 44.1KHz/16bit, de hát úgysem hallani ezt egy kommersz hangszórón. Sokak szerint a felkonvertálás is ronthatja a minőséget (mert ugye nem a natív hangot hallod, ahogy az rögzítve lett), ez hitvallás kérdése. Ezért van a manualban és a driverben is segítségként leírva, hogy mindig a médiához igazítsd a beállításokat.

Még annyi, hogy előfordulhat néhány játékban, hogy csak 44.1KHzen lesz hang a tapasztalatok alapján itt a fórumon. Bár ez lehet, csak driver bug volt.

[ Szerkesztve ]

(#1235) C s a b i


C s a b i
csendes tag

64 bites Win 7 en melyik drivert rakjam fel a D2x hez?Mert elég nagy keveredés van.

(#1236) Morden24 válasza C s a b i (#1235) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem semmi kavar nincsen. Az Asus honlapján egyetlen egy Win7x64-re vonatkozó drivert látok D2X-hez, a 8.17.71-es betát.
Sanszos, hogy neked is ki kell majd kapcsolnod a process-ek közül a MsMgr.exe-t (a 64-eset ne!), ha lesznek pl. programindulási problémáid, akkor ezzel érdemes kezdeni.

Sectumsempra - For Enemies

(#1237) Salvador20


Salvador20
őstag

iszonyat hangos alapzaja van a hangkarinak....ez elviselhetetlen, néha túlszólja amit éppen hallgatok. Már slotot is próbáltam cserélni, de az sem segített....van valami ötletetek???? :(

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1238) Salvador20


Salvador20
őstag

na hát ez igen érdekes.....tehát van ez az alapzaj. de pl ha meszibe valaki ír,akkor lehalkul, jön a tritritri-hang, és utána visszahangosodik a sistergés....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1239) bzoley válasza Salvador20 (#1238) üzenetére


bzoley
veterán

Nem aktív valmelyik nem használt bemenet, pl. miki? Nálam piezzo is van a Z5500-on de még azokból sem jön semmi "sziszegés".

(#1240) Móci válasza C s a b i (#1235) üzenetére


Móci
addikt

Megpróbálhatod a Vistás 64 bites drivert is Win7 alá. Nekem azzal megy a D1, gond nincs vele. A bétát még nem próbáltam, inkább megvárom, míg kijön a rendes verzió.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1241) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Sziasztok! (szevasz cairo, rég láttalak. ;) Pedig podbot meg pr0 meg hasonlók még annak idején...)
Lenne egy hatalmas problémám eme remek Xonarral. Esetemben a D2-ről van szó.
Kimondottan azért vettem meg ezt a kártyát, mert az xboxom hangját szerettem volna optikai kábellel a hangkártyámon keresztül kinyomni az 5.1-es rendszeremre.
X-Fi kuka, gondoltam, jöjjön az Asus. Sok jót olvastam, blablabla... De a lényeg:
NEM MEGY :O
Először csak a hozzáadott driver cd-t telepítettem, nem ment. Gondoltam, update. Leszedtem a Win7 x64-hez tartozó beta drivert, de semmi változás.
A hiba a következő:
sisetereg
Kábelt rádugom az optikai in-re, másik felét a box-ra. Bekapcsolom, az intronál még van valamennyi hangja (bár az is rohadt mély), aztán amikor bejön a Dashboard, sistereg, süvít, marha idegesítő hangokat ad ki magából. Ahogy lépegetek a menükben, hallom, hogy változik a hang, tehát jel van, csak torz.
Megpróbáltam másik kábellel, másik xboxon, de ugyanez a helyzet.
Állítottam csatornát, boxon más beállításokat, de mindig sistergés van.
Audio centerben rányomok a recordra, ott az SPDIF In-re, és elkezd zúgni. De tényleg marha idegesítő. Mint amikor nem talál csatornát egy rádió pl. :W
A Win7 audiobeállításain is állítgattam. Ha kiveszem a pipát az SPDIF In-nél a Figyelés elől, akkor megszűnik a zúgás, de minden más is. Lehet, hogy itt kellene valamit kevernem?
Tud valaki segíteni a problémámon? Nekem nincs több ötletem, és ahogy látom, elég puritán a control center (legalábbis az X-Fi-omhoz képest), nem tudom, még mit lehetne állítani.
Előre is köszönök minden építő hsz-t! :R

(#1242) Salvador20 válasza bzoley (#1239) üzenetére


Salvador20
őstag

úristen, te isten vagy :DDD

A mic csinálta ezt a hangot.....

Egy csöndes zörgés marad így is, de már nem olyan nagyon zavaró

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1243) kopidoo válasza goldnarmz (#1241) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szia!

Nekem ugyan DX-em van de azért kibickedek. :B Szerintem próbáld meg lejjebb venni a S/PDIF In jel erősségét a mixerben. Vagy a recording selectort kapcsold az S/PDIF In-re és úgy játssz a monitoringgal/jelerősséggel. Off: Amúgy csak akkor hallod az SPDIF in jelét ha Loopback-et választod ki?
On: próbáld ki a digi bemenetet sima sztereo jellel, hogy ott is van-e gebasz.

(#1244) goldnarmz válasza kopidoo (#1243) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szeva!

Próbáltam lejjebb venni, sajna nem segített. Recording selector? Nem tudom, mi az, majd megnézem, köszi.
Nem csak akkor hallom, ha a loopbacket álasztom. Az gyakorlatilag ettől független.
Próbáltam sztereoval is, ugyanaz. :W

(#1245) Salvador20


Salvador20
őstag

Tudom, hogy sokat akarok, de azért el tudtam volna képzelni az essence stx-be is a dolby digitalt.... :))

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1246) c41r0^ válasza goldnarmz (#1241) üzenetére


c41r0^
őstag

Szeva Töki :DD

Nem igazán értem elsőre a dolgot. Az XBOX360-nak milyen audio-kimenetei vannak egyáltalán? Meg milyen a házimozi rendszered? Külön erősítő, optikai bemenettel? Mert akkor mi akadálya az erősítőt közvetlen összekötni a box-szal optiai kábelen?

Írd le légyszi, hogy pontosan milyen cuccok vannak D2-n kívül (erősítő, XBOX) és milyen audio in/outtal rendelkeznek.

Ugyanis én úgy látom az XBOX360 speceiben, hogy van spdif kimenete és így közvetlen összeköthető egy optikai-in-es erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#1247) goldnarmz válasza c41r0^ (#1246) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Még mindig az a szuper Ozaki szettem van, amit Janitól vettem vagy 4-5 éve. Azon csak analóg ki- és bemenetek vannak. Ezért akartam úgy megoldani, hogy a hangkarin bemegy a hang a boxból, majd ugyanazon a kártyán ki is jön, de a végeredmény az Ozakin lesz hallható.Tehát erősítő nincs, csak a PC és az Ozaki B50-es.
Én is azt gondoltam, hogy így menni fog a "bokszolás", de nem...
Boxon csak 2 analóg és egy optikai kimenet van.

(#1248) c41r0^ válasza goldnarmz (#1247) üzenetére


c41r0^
őstag

Aha, most már értem.

tehát, akkor leírom, mit kéne csinálni szerintem, digitális csatlakozás esetén.

1. a box-ot optikai kábelen összekötöd a hangkártyával: boxon az audio setupban ki kell választani hogy a digital audio outputon küldje ki az audiojelet, ugye 5.1-et szeretnél, tehát ezen belül Dolby Digital-t kell kiválasztani

a kábelt a Xonar D2-n az SPDIF IN-be kell bedugni, toslink adaptert mellékeltek. Mivel az audio jelfolyam egészen eddig digitálisan megy át a kártyára, a kártya fogja dekódolni a DAC-ján keresztül analóggá a jelet és küldi azt ki az analóg outputokon.

2. Két módot támogat az SPDIF In, ahogy olvasom a manual alapján: loopback és recording. A loopback az SPDIF Out-ra vonatkozik, tehát amit kap a kártya SPDIF In-en digitális audio jelet, azt az SPDIF out-ra kinyomja, "visszacsatolja". Ez neked nem jó, mivel analóg outra kell a jelet továbbítani. Akkor marad a record.

3. Mixer/Record alatt az aktív recording inputként ki kell jelölni az SPDIF In-t, és meg kell nyomni a szem-ikont, ez a monitorozás funkció, azaz az analóg outputokra kinyomja azt, amit az spdif in-en kap. Ekkor alakul át digitálisból analóggá a jel. A kulcs ikonra kattintva kipróbálhatod a "validity check" on/off-ot, még mindig maradva az SPDIF in oszlopon. Lehet, hogy az az oka a sistergésnek, hogy ez on vagy off.

4. a Main fülön audio channels: 6, sample rate: 48KHz (mivel az xbox is 48KHzes hangot küld ki az spdifen), analog out: 5.1

Szerintem így mennie kéne.

A másik megoldás analógon, szerintem egyszerűbb és olcsóbb. A box analóg outjára 2 RCA csati-jack kábellel összekötöd a hangkártya Line Injébe, és szintén a monitorozás funkcióval (persze a Line In-nél kell a szem-ikonra kattanni) kiküldöd a kapott jelet a hangkártya analóg kimeneteire. És ebből az analóg sztereó jelből a hangkártya Dolby Pro Logic IIx feature-ét kihasználva csinálsz 5.1-es analóg jelet, hiszen ha minden igaz, ha az "Analog Out"-ot 5.1re teszed, alul ki tudod pipálni a Dolby Pro Logic IIx-et. És így a hangkártya analóg 5.1-re keveri fel az analóg stereo jelet. Persze itt is a Main fülön 6 channels és pl. 48 avgy 41.1 KHz.

Ez mind elméleti eszmefuttatás, de sztem gyakorlatban is működik mind2 megoldás, ha nem, cáfoljatok meg.

(#1249) goldnarmz válasza c41r0^ (#1248) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Ejjj... Bazz. A 48 KHz-et nem próbáltam ki, csak a 96-ot meg a 192-t. :W No, reméjjük, bejön. Kösz, Töki, maj' írok, hogy mi a status :C

(#1250) c41r0^ válasza goldnarmz (#1249) üzenetére


c41r0^
őstag

tehát akkor mindent úgy csináltál eddig is, ahogy leírtam?

hát, sztem annak nem sok köze lesz a recsegéshez sajna...mivel az már csak az analog out mintavételére vonatkozik, tehát inkább minőségi jellemző csak...de persze nem árt, ha megegyezik a forrás jel mintavételi frekijével. De én inkább a "validity check"-re tippelnék...ezt próbálgattad ON/OFF?

egyébként az analógos megoldáshoz még annyit, hogy persze a digitális összekötés jobb, mert valódi 5.1 lesz a végeredmény. míg a kártya által támogatott dolby pro logic feature ki tudja, hogy az analóg stereo jelet hogy keveri fel 5.1-re, sztem csak "2.0 duplikálás 4.0-ra, plussz 2 front keverése a centerre és subra monoban" módszerben merül ki az algoritmus, de ki tudja...de sztem így van, mert egy stereo jelből hogy fejtené meg, hogy ennek a leeső töltényhüvelynek bizony csak a bal hátsó side-on/rear-en/surroundon kéne hallatszania...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.