Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) bnss


bnss
veterán

Xonar DX-szel szemezek, egyedül a tápellátás szúrja a szemem, valóban szükséges hozzá floppy tápkábel? :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#902) audi100td válasza bnss (#901) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen szükséges, de ha nincs szabad floppy kábeled, nem gond mert adnak hozzá molex átalakítót. Szerintem csapj le rá, én ma lettem a tulajdonosa egy DX-nek, nagyon jó hangkari, X-Fi Xtreme Music-ról váltottam és sokkal zeneibb, tisztább a hangzása (Win7 alatt is), a driver telepítése is csak kb. fél percet vesz időbe. Zenére/filmre szerintem nincs jobb 30k alatt. :)

(#903) bnss válasza audi100td (#902) üzenetére


bnss
veterán

Köszönöm a választ! Nem örülök neki, mivel így kell egy plusz tápkábel az így is szűkös házba. Valami valamiért, ettől függetlenül valószínűleg belevágok, mivel nagyon sok pozitívumot olvasni róla. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#904) dudika10 válasza audi100td (#902) üzenetére


dudika10
veterán

Te talán meg tudod mondani a kérdésemre a választ.
A driverben lehet olyat csinálni, hogy egy kimenetet külön lenémítani, vagy csak átrakni vonalszintű vagy mikrofon bemenetre? Azt szeretném, hogy a fejhallgató csak akkor szóljon mikor kell neki, de nem szeretném dugdosni.
Ha van időd megnéznéd nekem? Előre köszönöm. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#905) kopidoo válasza dudika10 (#904) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én a fülhallgatómat kivezettem a házra. A mixerben be kell állítani a fejhallgató kimenetet és akkor lekapcsolja a hangfalakat és bekapcsolja a fülest. Így mindig bedugva hagyhatom.
A csatornákat lehet külön némítani.

(#906) dudika10 válasza kopidoo (#905) üzenetére


dudika10
veterán

Köszönöm a választ. Már csak a pénzt kell előteremteni rá és rohanok is megvenni a hangkarit. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#907) adamssss


adamssss
veterán

Zene minőségben van valami különbség dx és d1 között?
Illetve valamivel tud többet a dx?
kösz

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#908) audi100td válasza adamssss (#907) üzenetére


audi100td
nagyúr

Elvileg nincs különbség, csak annyi, hogy a DX PCIe a D1 meg sima PCI csatlakozással rendelkezik, illetve a D1-re nem kell külön tápcsati.

(#909) adamssss


adamssss
veterán

Magyarországon hol lehet a legolcsóbban megvenni a xonar d1-et?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#910) adamssss


adamssss
veterán

Megrendeltem a d1-et:)
Kíváncsian várom a hangját. Remélem jobb lesz mint az alaplapi integrált realtek chip:)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#911) audi100td válasza adamssss (#910) üzenetére


audi100td
nagyúr

Annál nem kicsit, de persze normális hangfalak is kellenek. ;)

(#912) adamssss válasza audi100td (#911) üzenetére


adamssss
veterán

G51-es elég lesz? :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#913) audi100td válasza adamssss (#912) üzenetére


audi100td
nagyúr

Persze, az már a célnak megfelel. :DDD

(#914) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali! Aki csak szigorúan digitális öszeköttetést használ az erősítője felé,annak érdemes-e befektetni 1 dx-be?Azaz hallható-e lényeges különbség a hangzásban az alaplapi(giga p35,realtek)vagy az asus kari digitális kimenete között? :F Magyarul, szebben szól az asus,vagy digitális jeltovábbításnál tök mindegy?

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#915) audi100td válasza tigipuf (#914) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tudtommal ebben az esetben nincs különbség, mivel nem a hangkártya, hanem az erősítő DAC-ján megy át a jel.

Szóval ebben az esetben nincs értelme váltani.

(#916) tigipuf válasza audi100td (#915) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi :R ,értem,így sejtettem én is :K .De ha viszont jó minőségű sztereó zenehallgatás a cél analóg rca átvitellel akkor már mindjárt más a felállás,igaz?(a digitális meg megmarad 5.1-es,dts-es filmekhez, zenékhez,játékokhoz)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#917) audi100td válasza tigipuf (#916) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, akkor más a helyzet, abban az esetben a hangkártya DAC-ját érdemes használni, tehát analóg összekötettéssel.

(#918) grunge válasza c41r0^ (#886) üzenetére


grunge
addikt

köszi! végülis mindegy is, uj szerzemény a kis z5300, és most nézem felkeveri ez magátol is ha szükséges, a matrix gomb hatására. már csak találni kéne jo áron egyet és alpasszolni audigyt. nagyon kiváncsi vagyok a karira :U

159 SW 1.9 jtdm <3

(#919) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm a tippet megvettem a xonar d1-et és nem győzöm eleget csodálni.
Elképesztő mennyit javult a hangminőség. Van egy tesz oldal ahol ugyan csak 15000Hz-ig lehetett tesztelni, de apám már azt sem hallotta:)
Eszetlen jó! Csak ajánlani tudom.
Kösz még egyszer!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#920) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Hali! Tegnap végigolvastam a topicot, hatalmas up! Hétfőre jön futárszolgálattal egy Xonar D1... (pont szülinapomra esik) :D Audigy Se-t cserélek le rá, sokáig a C betűs cég legújabb kártyáján gondolkodtam, sőt néztem itt a ph-n is eladókat. Nem bántam meg már most, hogy nem ugrottam bele! :) Üdv!

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#921) #72042496 válasza Majkee84 (#920) üzenetére


#72042496
törölt tag

Boldog szülinapot! Ha a Xonaron múlik, akkor biztos meglesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#922) grunge válasza Majkee84 (#920) üzenetére


grunge
addikt

füled bokáig!:) jól tetted, C-nél sok a szívás, kevés a biztonság:) én is vennék már egy ilyen karit...kár hogy itt helyben nem lehet hozzá jutni:(

159 SW 1.9 jtdm <3

(#923) Majkee84


Majkee84
aktív tag

Már a gépben van... Sokkal szebben szól és vista alatt is teljesen tökéletes. Eddig csak ezért nem tudtam vistat rakni, mert kibaxott buta driverei voltak az audigymnek és nagyon gyengén muzsikált. Ezzel teljesen meg vagyok elégedve, szerintem a szomszédok is! :D Igaz, hogy csak egy Jazz J-9902 hangrendszer van hozzá, de lakótelepi lakásban még ez is sok. A kártyát csak ajánlani tudom mindenkinek! :) Üdv

Steam / Origin / Discord / RSC / PUBG : Majkee84

(#924) hossszú


hossszú
őstag

Mindenki agyonra dicséri ezt a hangkarit :) kezd az agyam azon járni, hogy le kellene cserélnem a jelenlegi X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Pro karimat egy ilyenre, amivel használom Z-5500 és Sennheiser HD595, észrevehető jelentős mértékben a különbség? :F

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#925) bnss


bnss
veterán

Beszeretem a Xonar DX-et, egyelőre csak a probléma van vele - vagy a Win 7-nel még nem kompatibilis a driver. Kezdjük ott, hogy csak a bal oldal szól (jelenleg csak egy Genius fadobozos hangfalat hajt; előlapi kivezetés teljesen süket); ha az Audui Centerben Music módot választok, akkor a jobb oldalon recsegés kezdődik.

Megpróbálom a béta Vista drivert (32bit), aztán meglátjuk...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#926) bzoley válasza hossszú (#924) üzenetére


bzoley
veterán

Mikor még csak páran dicsértük, hülyének néztek :)

Bon3ss:
Próbálj ki másik drivert. Pl. 1764 nálam teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#927) bnss válasza bzoley (#926) üzenetére


bnss
veterán

Kipróbáltam XP alatt a 1764-et, a helyzet változatlan. Próbálkozom tovább.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#928) bzoley válasza bnss (#927) üzenetére


bzoley
veterán

DX-hez mintha lenne valamilyen patch a driverek mellett, nézd meg az Asus oldalán. Részletekre nem emlékszem.

(#929) bnss válasza bzoley (#928) üzenetére


bnss
veterán

Release notes alapján nem az én gondomat orvosolja, de holnap ki fogom próbálni, mára elég volt a szenvedésből. Köszönöm a tippet!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#930) harylmu


harylmu
őstag

Hali.

Lenne egy problémám a D1-emmel. Mikor firefoxban tabokat nyitok meg vagy csak egyszerűen rányomok valamire, akkor megakad egy pillanatra a zenelejátszás. De játékokban is szokott akadozni. Ha nem csinálok semmit, akkor szépen megy. Tipp?

[ Szerkesztve ]

(#931) bnss válasza bnss (#929) üzenetére


bnss
veterán

Ez a patch (Win XP béta drivernél található patchről van szó) sem volt jó semmire - legalábbis látszólag -, indításkor kiírta, hogy újra fog indulni a rendszer, szeretném-e. Ennyi volt, amit csinált. Kicsit elkeserítő a lassan egy napos kínlódás.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#932) harylmu válasza harylmu (#930) üzenetére


harylmu
őstag

Nem tudom miért, de a legújabb drivert feltettem és már jó. Érdekes... Na mindegy, már jó..

(#933) bzoley válasza bnss (#931) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos, hogy a kábelezéssel, egyebekkel minden rendben? Nem szokott ilyen jellegű javíthatatlan probléma előfordulni. Ill. biztos, hogy nem hibás a kártya?

(#934) bnss válasza bzoley (#933) üzenetére


bnss
veterán

Kábelezés természetesen rendben, ahogy a PCI-E slot is, a drivert két különböző operációs rendszeren is kipróbáltam. A hangfal ill. a füles integrált hanggal rendben szól, az integrált hang BIOS-ban letiltva. Holnap fogom kipróbálni másik PC-ben, akkor ki fog derülni, hogy ki a ludas. Mindenesetre az eddigi segítségedet köszönöm!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#935) bzoley válasza bnss (#934) üzenetére


bzoley
veterán

Azért furcsa, mert eddig nem nagyon panaszkodott ilyesmire senki, valami oka kell, hogy legyen. Esetleg még szétnézhetnél az Asus fórumon.
Nálam ugyan a center, és a sub fel van cserélődve(1771), de más kártyához tartozó drivert használok, szeretek kísérletezni. A többivel minden rendben.

(#936) bnss válasza bzoley (#935) üzenetére


bnss
veterán

A kártyán semmiféle rendellenes nem látszik, a PCI-E slot(ok) biztosan működnek, a tápegység is. Asus fórumot elkezdtem olvasni, nem egy panasz olvasható, igaz, a legtöbbet már orvosolták. Lehetséges, hogy még egy modolt drivert kipróbálok, végül is nem sokat vesztek vele.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#937) ImI87


ImI87
őstag

Tettem egy utsó kisérletet, hogy hátha maximálisan jó lesz a DX2:
Újraraktam a Vista-t, driver-t (gondoltam arra, hogy annak ellenére, hogy minden Creative cuccot kipucoltam mindenhonnan, mégis bekavarhatott valami). És még át is raktam a karit egy másik slot-ba is. De nem változott semmi. Nekem ugyanúgy kicsit gyengébbnek tűnik, mint az X-Fi Elite Pro. :U Ugyanahhoz a hangerőhöz 3 "kockával" feljebb kell csavarni a Z-5500 gombját. Igaz, gogy Creative-nál ott volt a Crystalizer, ami sokat dobott a hangzáson, de szerintem egy kicsit gyengébb a D2X. :(( Nem azt mondom, hogy rosszabb, hanem kisebb hangerőt produkál.

Ennek ellenére egy megváltás a kártya, és nagyon örülök, hogy lecseréltem. :C Drivertelepítés 15 másodperc, a programja egyszerű és nagyszerű, nem olyan csilivili sz@r, mint a Creative cuccai.

(#938) audi100td válasza ImI87 (#937) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szeritnem a hangminőség fontosabb, mint a hangerő, én is tapasztalom a DX-nél, hogy valamivel halkabb mint az X-Fi, viszont sokkal természetesebb, tisztább a hangja, nem mosódnak annyira össze a különböző hangszerek egy zenében, mint ahogy azt a Xtreme Music-nál tapasztaltam.

(#939) ImI87 válasza audi100td (#938) üzenetére


ImI87
őstag

Ebben igazad van! :K Én is észrevettem, hogy pl jobban kihallatszik a zongora, meg a sípok, stb.... És ha magas hangú csaj énekel, az is élethűbb, meg jobban elkülönül a hangszerektől.

(#940) Daneeka


Daneeka
senior tag

Két fajta analóg kimenetet választhatok az U1-en.

2 Speakers vagy Headphone.

A 2 Speakersnél kihagyja a saját szar erősítőjét és csak az 1 volt körüli Line-Out jelet adja ugye?

(#941) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!
Asus Xonar d1 és egy genius 5.1 hangfalam van ami analog. A xonar előtt volt egy audigy 2 nx-es hangkártyám és az spdif beállítva az ac3 filterben, a hang éles és szép volt xp alatt. A xonar d1-et már nem tudom így beállítani. Ha ac3 filterben bepipálom az spdif-t akkor hang pattog recseg, Powerdvd-n meg a hang egyáltalán nem szól. Most Vista oprendszert használok, ha valakinek van ötlete legyen szíves segítsen, hogy mit kell beállítani. Előre is köszi mindenkinek.

(#942) Móci


Móci
addikt

A Win7-es béta drivert próbálta már valaki? Nekem jelenleg a vistás 64 bites meghajtóval gyönyörűen működik, de azért hajt a kíváncsiság...
Amúgy minden tökéletes, imádom ezt a kártyát! Megérte megvenni... :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#943) ImI87


ImI87
őstag

Meg tudná mutatni v.ki pontosan, hogy a D2X-en hová kellene kötni a 2pin-es hangkábelt, amivel a VGA-n keresztül HDMI-vel kimegy a hang is? :F

(#944) bozont válasza GoZoL (#941) üzenetére


bozont
veterán

Az spdif az nem a digitális kimenetet jelenti? Érdekes lenne ha működne a genius-sal, azon csak analóg bemenet van :F

(#945) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Beléptem a klubba egy Xonar DS-sel. A hasonló árú Audigy SE-nél sokkal jobb. Nem hittem benne, hogy az Asus ennyire odateszi magát, piros pont nekik ebből a szempontból. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#946) audi100td


audi100td
nagyúr

Üdv,

tudom, hogy nem a reklám helye, de ha valakinek nehezen beszerezhető Asus hangkarira fáj a foga, nálam szinte az egész termékpalettát megtalálja: [link] :)

(#947) bzoley válasza audi100td (#946) üzenetére


bzoley
veterán

Egész jó áron adod őket.

(#948) audi100td válasza bzoley (#947) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszönöm, szerintem is. :)

(#949) Ájvé


Ájvé
veterán

Hello!
Kérdésem az lenne milyen szintű különbség van Asus Xonar DX és DS között, utóbbi leírás alapján gyengébb, ill. a mi fontosabb nagyobb a hang torzítása.
Nekem DX van és tökéletesen elégedett vagyok vele (kivétel a néhány kört lefutott driver probléma amit béta driver orvosolt már, de amúgy tökéletes), azért a kérdés, hogy ajánlhatom-e ismerősnek a Xonar DS-t, vagy jobb-e a hasonló árú Creative SoundBlaster X-FI Xtreme Audio-nál (hangzás az egyetlen szempont).
üdv

(#950) audi100td válasza Ájvé (#949) üzenetére


audi100td
nagyúr

Xtreme Audio-nál, Audigy SE-nél azért jobb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.