Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) bzoley válasza harylmu (#548) üzenetére


bzoley
veterán

Monitorozás nincs bekapcsolva.

(#552) harylmu válasza c41r0^ (#550) üzenetére


harylmu
őstag

Megoldódott.

[ Szerkesztve ]

(#553) bzoley válasza harylmu (#552) üzenetére


bzoley
veterán

Még szerencse, hogy másoknak is elárultad, mi volt a gond.

(#554) harylmu válasza bzoley (#553) üzenetére


harylmu
őstag

Kihúzódott a mikrofon kábele. :DDD

(#555) c41r0^ válasza bzoley (#551) üzenetére


c41r0^
őstag

a monitorozást miért kéne bekapcsolni? azzal hallod az outon, mi megy be az in oldalon. az csak saját magad visszahallgatására van

harylmu : LOL

(#556) ako127 válasza ako127 (#549) üzenetére


ako127
csendes tag

Valaki?
Fontos lenne, olyan határozatlan vagyok :F :D

(#557) kopidoo válasza ako127 (#556) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szia!

Koaxon nem jön ki digitális jel a kártyából!!! A toslink adaptert kell használni optikai kábellel. 5.1-ben így csak akkor tudsz játszani ha bekapcsolod a Dolby Digital Live-ot, vagy a DTS Connectet. Mindkettő veszteséges tömörítést használ, persz nem mp3 kategóriában :) . A DTS jobb mint a DD. Hogy az analóg 5.1, vagy az optikai szól jobban, az már a te hallásodon és az erősítődön múlik.

[ Szerkesztve ]

(#558) Salvador20


Salvador20
őstag

végleg elbúcsúztam a xonaromtól :( Ha egyszer kitalálnak egy olyan lapot amin lesz elég hely a xonarnak,akkor biztos újból vennék egyet!

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#559) bzoley


bzoley
veterán

Asusék hallgattak a felhasználókra, és az aktuális beta drivert a legtöbb hangkártyához elérhetővé tették, nem kell moddolni.

Xonar D1 - Vista x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D1/PCI_D1_090225_8_17_64Vista3264.rar
Xonar D1 - XP x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D1/PCI_D1_090225_8_17_64XP3264.rar

Xonar DX - Vista x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_DX/PCI_DX_090225_8_17_64Vista3264.rar
Xonar DX - XP x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_DX/PCI_DX_090225_8_17_64XP3264.rar

Xonar D2 - Vista x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D2-PM/PCI_D2_090225_8_17_64Vista3264.rar
Xonar D2 - XP x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D2-PM/PCI_D2_090225_8_17_64XP3264.rar

Xonar D2X - Vista x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D2X/PCI_D2X_090225_8_17_64Vista3264.rarXonar D2X - XP x32/x64:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/Audio_Card/Xonar_D2X/PCI_D2X_090225_8_17_64XP3264.rar

Changelog:
1. Fix BSOD issue when running the Dxdiag application.
2. Fix the wrong 5.1 Channel audio output in Red Albert III.
3. Fix Swedish issue.
4. Fix the issue that when you minimize UI into taskbar, you cannot reopen the UI from quick start.
5. Fix the issue that the VovalEX(ChatEX and Magic voice) may not work in MSN.
6. Fix the issue that Winmp may has no sound when enable GX function.
7. Fix the issue that ASIO may fail in Steinberg Sequel 2.
8. Fix the issue that when the VocalFX\Magic Voice function is enable, Magic Voice function is still working after the call end.
9. Fix the DDL+SVN full issue.
10. Fix the BSOD issue when playing WoW.

(#560) LGA 911


LGA 911
tag

sziasztok!

szeretnék venni egy asus xonar essence stx hangkarit de nem találok sehol
ha tudtok egy helyet ahol lehet venni szóljatok légyszi

köszi

(#561) Ijk válasza Salvador20 (#558) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az én homlokomat is ellepte a verejték amikor a vga hűtőtől kb. 4mm-re csusszant be a dx-em. Másik oldalon (cpu felől) pedig beleütközött a ram foglalatba. Érthetetlen miért rakják a vga slotok közvetlen közelébe, még a legkisebb vga is kiüt nálam egy pci-e 1x foglalatot. Bezzeg pci-ból van 3, csakj azt nem tudom mit lehet még belerakni. [link]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#562) Salvador20 válasza Ijk (#561) üzenetére


Salvador20
őstag

áh kész, ugyanez nekem is. Ramig elér a hangkártya. Azt nem értem, hogy pont egy asus alaplapba nem megy bele??? Hogy gondolkodnak a mérnökök?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#563) c41r0^ válasza bzoley (#559) üzenetére


c41r0^
őstag

én már moddoltan teszteltem a drivert kb. 1 hónapja, de amint visszaolvasható itt a topicban, pattogott a hang multimédiás videok alatt. (aznap este pont filmet néztem, nem is teszteltem máshol, de ez épp elég volt...) de azért lehet megnézem még1szer

(#564) bzoley válasza c41r0^ (#563) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, hogy kipróbáltad, de a 1762-ről írtál, ez meg 1764. Mondjuk ez sem mai darab, és HDAV-hoz már korábban elérhető volt.

(#565) c41r0^ válasza bzoley (#564) üzenetére


c41r0^
őstag

ja OK, a verziószámot nem is néztem, mert csak rákuksiztam gyorsan...akkor mindenképp megér 1 próbát, thx

(#566) Salvador20 válasza bzoley (#559) üzenetére


Salvador20
őstag

2. Fix the wrong 5.1 Channel audio output in Red Albert III.

Ezzel a játékkal még nem játszottam, lehet letöltöm :DDD :DDD :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#567) bzoley válasza Salvador20 (#566) üzenetére


bzoley
veterán

Én csak bemásoltam.
De próbáld ki, biztos jó :)
Looks like the Red Albert has made it into the changelog.

[ Szerkesztve ]

(#568) Salvador20 válasza bzoley (#567) üzenetére


Salvador20
őstag

nyilván nem te írtad el, ezt akkor is vágtam, mikor még nem néztem meg az asus oldalát :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#569) c41r0^ válasza c41r0^ (#565) üzenetére


c41r0^
őstag

no, bevált a legújabb beta driver a D1-hez :K

(#570) Skizz


Skizz
addikt

Milyen hangzásbeli különbségek lehetnek a DX (vagy D1) és a D2 között? Egy z-5500-zal hajtva, szóval semmi millás hifi és egyebek. Zene, film, játék, minden jöhet, zenéből lossless, filmből dts, játékból 5.1... hangerőt küldeném mint az állat. Egy X-Fi gamert cserélnék (meghalt).

(#571) bzoley válasza Skizz (#570) üzenetére


bzoley
veterán

Nagyon minimális. Pl. egy DX-et fölösleges csak a hangja miatt D2/D2X-re cserélni. Mondjuk én megtettem, de csak a kíváncsiság hajtott. Ahhoz, hogy meghalld a különbséget, jobb hangfalakra lenne szükség.
Már a DX-t is jobbnak ítéltem az X-fi-knél, ebből korábban már voltak viták :)
Szóval akár elég lehet a DX/D1 is.

(#572) Ijk válasza Skizz (#570) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát, őszintén szólva azon a rendszeren semmi különbség nem lenne. Nem leszólni akarom, de szvsz egy 300k fölötti hifivel lehetne talán elvéreztetni a dx-et.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#573) Skizz válasza bzoley (#571) üzenetére


Skizz
addikt

Akkor nem költök a D2-re annyit. Fölösleges, durcább hangfalak itt úgysem lesznek a "helyhiány" miatt. X-Fi-vel nekem nem volt bajom, de a gari lejárta után 3 héttel bedöglött... A szonárokat meg már nagyon sokan dicsérik, gondoltam kipróbálom. Akkor D1 lesz valszeg, nincs szabad PCI-e 1x.

(#574) bzoley válasza Skizz (#573) üzenetére


bzoley
veterán

Olvastam a haláláról, részvétem. D1-et is lehet bömböltetni rendesen.

(#575) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Hello! Tudja valaki mi a különbség a XONAR D2X és a D2X/XDT között?

Öné a híd Egyes!

(#576) bzoley válasza NoName?! (#575) üzenetére


bzoley
veterán

Az egyik típus név, a másik termék kód.

(#577) NoName?! válasza bzoley (#576) üzenetére


NoName?!
csendes tag

köszi, csak mert 2 külön terméknek volt feltüntetve egy oldalon. ;)

Öné a híd Egyes!

(#578) Móci


Móci
addikt

Üdv!

Annyit olvasgattam a topicban, hogy nagyon is elcsábultam egy Asus hangkarira.
A mostani Xtreme Music-ot szeretném lecserélni. Zenehallhatásra, filmre lenne jobban használva, játékra nem annyira. Jelenleg egy csoda C betűs hangrendszerrel idegesítem magam na meg néha a környezetemet, de lassan megérne egy cserét.
A D1-es tetszik árban, s tudásban is.
Esetleg mennyit 'nyerhetek', ha mégis egy D2 mellett döntök? Egyenlőre komoly hangcucc nincs, s ebben a jó helyzetben lehet nem is lesz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#579) bzoley válasza Móci (#578) üzenetére


bzoley
veterán

Lásd: #571, vagyis nem feltétlenül éri meg a drágább, ha nincs hozzá "sokszázezres" hangcuccod. Max. szolgáltatásban kaphatsz érezhetően többet, ha szükséged van rá.

(#580) Móci válasza bzoley (#579) üzenetére


Móci
addikt

Azt olvastam, akkor azthiszem megvan a befutó, D1 lesz, ha sikerül eladni előtte a mostanit.
Nagyon kíváncsi vagyok már, mit is tud az Asus kártya...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#581) bzoley válasza Móci (#580) üzenetére


bzoley
veterán

Azért hatalmas különbséget ne várj a Music-hoz képest.

(#582) abridabri válasza bzoley (#579) üzenetére


abridabri
veterán

szia
es errol mi a velemenyed ?
erosito [link]
hangfal [link]

kerdesem hasonlo, megeri a d2-t vennem ehez, vagy jo lesz a d1 is ?

(#583) bzoley válasza abridabri (#582) üzenetére


bzoley
veterán

Semmi, nem értek hozzá.

(#584) abridabri válasza bzoley (#583) üzenetére


abridabri
veterán

aha oks :)
valaki mas esetleg ? :)) #582 re ?

[ Szerkesztve ]

(#585) Móci válasza abridabri (#582) üzenetére


Móci
addikt

ITT érdeklődj, biztosan kapsz választ a kérdésedre. ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#586) abridabri válasza Móci (#585) üzenetére


abridabri
veterán

koszi, de miert pont egy hazimozis topicot ajalnasz sztereo rendszerrel kapcsolaos kerdesre ? :DD

(#587) Móci válasza abridabri (#586) üzenetére


Móci
addikt

Azért, mert jó pár ember ott, aki képben van az erősítőkkel. Ha nem is 5.1, de lehet, hogy tudnak értelmesen hozzászólni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#588) abridabri válasza Móci (#587) üzenetére


abridabri
veterán

oke azt ertem, de az erosito az mar megvan, en az asus hangkari tulajoktol kerdeztem , lehet felreertheto volt a kerdesem. nem erositovel kapcsolatos a dilemmam, hanem 2hangkari kozott vacillalok ( D1 es D2 )

[ Szerkesztve ]

(#589) Móci válasza abridabri (#588) üzenetére


Móci
addikt

Az biztos... be is néztem. :B

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#590) Soja


Soja
aktív tag

Sziasztok!

Megérett bennem az érzés, meg összejött rá a pénz, és szeretnék venni egy xonar dx-et.
Ez a kisebbik pci-e -es kártya.
Valakinek van tippje, hogy hol lehet ilyet beszerezni? (webshop)
Érdeklődtem én is több helyen. Vagy nem lehet beszerezni, vagy lesz, de nem tudják mikor :F .

[ Szerkesztve ]

(#591) Salvador20 válasza Soja (#590) üzenetére


Salvador20
őstag

itt próbálkoztál már? Azt írja van nekik raktáron.

De ha minden kötél szakad:
árgép.hu

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#592) Skizz


Skizz
addikt

Nem hiszitek el!!!!!! :W
A tönkrement X-Fi után megvettem a D1-et, és ennek is ugyanezt írja ki telepitésnél a driver, nem található D1 csatlakoztatva (nem pont így) :W :W Összes PCI slot megvolt. Ötlet? :(((

(#593) Skizz válasza Skizz (#592) üzenetére


Skizz
addikt

Ok, nagy nehezen megoldottam, de probléma még mindig akad. Ugyanis az analóg részlegen csak a front jacknél reagál a kártya, a másik 3ba dughatok akármit, semmi se történik. Frontba bármit bedugok, szól (első, hátsó, center/sub).

(#594) Skizz válasza Skizz (#593) üzenetére


Skizz
addikt

Na, összefoglalva. A kártya már működik, driver felment, hi-fi módot bekapcsoltam (mást nem). Vista és a D1 driverében található tesztnél minden tökéletesen szól, de se zene se dvd se játék alatt nincs 5.1 Csak a két front meg a mély szól.

Egyébként Gamerrel összehasonlítva, az ASUSnak picit lágyabb és dinamikusabb a hangzása. Az X-Fi feszesebb volt, de a mélytartománya nem volt ilyen szép. Más különbség nem igen van, de mivel ugyanannyiba kerülnek, szvsz sokkal jobban megéri a D1, főleg ha sokaknak vannak az X-Fivel driver gondjaik.

(#595) bzoley válasza Skizz (#594) üzenetére


bzoley
veterán

Mitől jött rendbe? Nem lehet, hogy az alaplapod pusztul?
Játékhoz a legtöbb esetben be kellhet kapcsolni a GX módot.
Vista-ban ugyanúgy beállítottad az 5.1-et, mint azelőtt?
Annó hasonlókat írtam róla, igaz kicsit lelkesebben. A mélye jobban tetszik, főleg, ha kicsit ütősre van állítva. Nekem a magas is jobb tetszett egy kicsivel, D2X-szel meg még egy árnyalatnyival.
A nem rég linkelt 1764-es driver használata ajánlott lehet. Akár a hangzás miatt is, bár nem tudom D1-nél lesz-e változás.

(#596) Skizz válasza bzoley (#595) üzenetére


Skizz
addikt

Volt egy bios frissítésem. Lapnak nincs baja. Jaja, GX-et bekapcsoltam, így már fain.
Hogy érted, hogy ütősre van állítva? Megint a mélyvágás? :D Esküszöm nem értem, X-Finél meg itt is üresebbek a mélyhangok ha bekapcsolom meg akárhogy állítgatom. :)

(#597) bzoley válasza Skizz (#596) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, azt nem használom. EQ-val szoktam néha babrálni. Az elsőt egy kicsit feljebb, a másodikat meg mínuszba húzom egy kicsit. Akkor kevésbé visszhangzik a mély, csak "üt" egyet. Mondjuk hangulattól függően folyton állítgatom.

(#598) Skizz válasza bzoley (#597) üzenetére


Skizz
addikt

Hm, majd kipróbálom. Arra emlékszem, hogy X-Fi-vel az EQ-ból adott plusz mély miatt mindig torzítottak a szatellitek. Remélem itt nem fognak.

(#599) Salvador20 válasza Skizz (#592) üzenetére


Salvador20
őstag

használj pcx-et :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#600) Egon


Egon
nagyúr

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de a Xonar D2-kön van aktív hűtés? A a luk középen úgy néz ki, mintha egy venti lenne alatta...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.