Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) bzoley válasza Vasinger! (#1493) üzenetére


bzoley
veterán

Nevezd át .dts-re. A lejátszótól függ, boldogul-e vele. Ha korábban ment, most is jónak kell lennie. Nálam nincs ilyen gond.

(#1502) bozont válasza bzoley (#1501) üzenetére


bozont
veterán

Biztos hogy kodek probléma, az ffdshow nekem sem játssza le rendesen sajnos, az AC3 filter meg nincs fent.
Viszont rákerestem a dologra és egy fórumon a KMplayert ajánlották, azzal le tudta játszani. Kipróbáltam és tényleg működik.

[ Szerkesztve ]

(#1503) Vasinger! válasza bozont (#1502) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sajna sehogy sem sikerül, akármit is írtok. Csak a sima sistergés. :W

(#1504) bzoley válasza bozont (#1502) üzenetére


bzoley
veterán

Az hát, de én nem is kísérletezgetek sokat. Foobar, dts plugin és kész.

(#1505) bozont válasza bzoley (#1504) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk én sem, érdekes módon a filmeknél nincs gond a dts hangsávval, azokat gond nélkül lejátssza, ilyen wav meg hasonló dolgokat nem sűrűn hallgatok. Most is inkább csak kíváncsi voltam miről van itt szó.

(#1506) CséZé válasza Vasinger! (#1503) üzenetére


CséZé
őstag

nekem a km playerrel működik

bzoley: azt a plugin-t hol találom? nekem a foobar az istenért sem akarja lejátszani...

(#1507) Owerlord


Owerlord
tag

Szevasztok!

Vettem egy DX karit,betettem a gépbe.elindítok videoót kiakad.Jó,Feltettem 64bites Win7et,megint kiakad a video,feljöttem ide nézeem le kell tiltani HsMgr.exe-t,megvolt,még mindig kiakad.... Mit tegyek????? az ideg szétb@sz : DDDDD

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#1508) Salvador20 válasza Owerlord (#1507) üzenetére


Salvador20
őstag

próbáltad már más slotba tenni a kártyát?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1509) bzoley válasza CséZé (#1506) üzenetére


bzoley
veterán

Biztos több helyen is, de mivel már volt róla szó korábban, felraktam az enyémet, máig elérhető. Legalább is ha jól emlékszem ez az.

(#1510) Vasinger! válasza bzoley (#1509) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem ezzel sem jó. Bemásolom a megfelelő helyre, foobar indít és ugyanúgy recseg, pedig a program beállításai között látom, hogy betöltötte....

WTF? :F

(#1511) bozont válasza Owerlord (#1507) üzenetére


bozont
veterán

Ha legfrissebb drivert tetted fel akkor a HsMgr probléma már amúgy sem játszik, valami más lesz ott. A tápcsati rá van dugva a kártyára?

(#1512) Owerlord válasza bozont (#1511) üzenetére


Owerlord
tag

Hi! Átraktam másik slotba,ott sem jó a dolog,tápcsati rajtavan.

Ezt a drivert tettem fel.: PCI-DX-090923-8.17.75(Vista_W73264-RC-01)

Az alaplapi hangkarit meg letiltottam.

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#1513) Salvador20 válasza Owerlord (#1512) üzenetére


Salvador20
őstag

ha a tápcsatni nincs rajta,akkor annyi történik, hogy nagyon-nagyon halkan szól, tehát az nem lehet gond

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1514) CséZé válasza bzoley (#1509) üzenetére


CséZé
őstag

elsőnek úgy próbáltam h letölöttem egy foo_dts.dll komponenset, azzal nem ment, aztán az általad linkeltet is bemásoltam az adott mappába, úgy sem ment
kitöröltem az elsőt, és láss csodát :D

mod: dts-t csak 6 csatornás rendszerhez érdemes használni és stereohoz felesleges?

[ Szerkesztve ]

(#1515) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali!
Az érdekelne,hogy a sz.házban lévő előlapi fejhallgató kimenet beköthető-e a d1-re,és hogy mi a tapasztalat tud a kártya előerősítője elég kakaót kiadni egy fülesre,vagy inkább az erősítőm fejhallgató kimenetét használjam?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1516) kopidoo válasza tigipuf (#1483) üzenetére


kopidoo
senior tag

Kicsit későn reagálva:
Nyugodtan hagyhatod DDLive-on, mert ha érzékeli a DTS hangot, akkor érintetlenül engedi tovább a külső dekóderhez/erősítőhöz.
Az előlapi kimenetet rá lehet kötni a D1-re. A meghajtásra nekem a DX mellet nincs panaszom. Fél hangerőn, szinte elviselhetetlenül hangos a Sennheiser HD200.

[ Szerkesztve ]

(#1517) Owerlord válasza Salvador20 (#1513) üzenetére


Owerlord
tag

nah mostmár összevissza megy a gépem, inkább el sem indul :S kivettem a hangkártyát,ugyanúgy csinálja a fesztivált,szóval nem ott lesz a gond :D :S

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#1518) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Úgy látom itt a többségnek Dx van. Akkor ezek szerint jobb mint a Ds, ennyivel? (többet ezt a kérdést már nem teszem fel, de gondoltam a tudatlanoknak is dobtok vmi döghúst. Tévedtem).

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1519) tigipuf válasza kopidoo (#1516) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi,akkor szét is kapom a gépet,és megvizsgálom a hol van a karin a csatlakozás :R

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1520) tigipuf válasza Tutivesztes (#1518) üzenetére


tigipuf
senior tag

hali!
Nem tudom miért nem válaszolnak a kollégák,biztos nincsennek a közelben :) keresd meg a google-ben a 2 tipus leírását,nincs olyan nagy különbség szerintem,attól függ mik az igényeid, a( DS talán nem tudja a dolbyt vagy valami ilyesmi)
Mehetett volna egy hozzászólásba is,de nem tudom,hogy kell szerkeszteni :W

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1521) Tutivesztes válasza tigipuf (#1520) üzenetére


Tutivesztes
tag

Az összehasonlítást megtaláltam, csak az igényeimnek nem tudom hogy melyik felelne meg, ehhez kéne a tudás meg a rutin, de az csak a kártyabirtokosoknak van:) Főleg zenét hallgatok rajta, egy 2.0 hangfalon, viszont nem tudom minőségben mennyire jobb vagy rosszabb az egyik a másiknál. (a Ds újabb, már AV200 as proci/??/ van benne, ami a Dx-ben 100-as, de nem tudom ez mit számít flac vagy mp3 hallgatásakor)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1522) tigipuf válasza Tutivesztes (#1521) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát én csak a d1-ről,(ami végül is csak a csatlakozásában különbözik dx-től ha jól sejtem) tudok nyilatkozni.éppen Mike Oldfield-et hallgatok sztereóban flac formátumban,mit mondjak szépen adja :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1523) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok,

D1 -em van és kicsit furcsálom, hogy fülesen szinte semmi basszust nem hallok, ha bekapcsolom a flexbasst akkor csak rosszabb lesz, pattogósabb de nem mélyebb, pedig egy HD 555 ös fülessel tolom. Előtte egy X-Fi extreme gamer kártyám volt azzal csak úgy remegett a füles a basszusoknál de ennél semmi, olyan mintha csak a közép és a magas hangok jönnének át. Tud valaki rá valami megoldást?

Köszönöm!

Atoka

(#1524) Owerlord


Owerlord
tag

újabb fejlemény.megy a gép,de amint elindítok egy filmet azonnal behal,viszont most már nem akasztja a hangot....

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#1525) Salvador20 válasza Owerlord (#1517) üzenetére


Salvador20
őstag

vagy az bakott el mindent:D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1526) Salvador20 válasza atoka1 (#1523) üzenetére


Salvador20
őstag

sennh. pc350-em van,ami elméletileg a robbanásokra és basszusra van kitalálva, de én se veszem észre, hogy nagy basszus lenne...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1527) Owerlord válasza Salvador20 (#1525) üzenetére


Owerlord
tag

jaja :D gyanús :D az mé van h a flash videók mennek szépen,vinyóról indítanák filmet,percen belül meghal befagy minden . D

Illa berek,nádak erek,a motorosok jó emberek! :)

(#1528) mikrofon válasza mikrofon (#1473) üzenetére


mikrofon
addikt

Szervusztok!

Az én problémámban senki nem tud segíteni?
Senki nem használ Xonar kártyát win7 alatt?

Üdv!

(#1529) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Az asus xonar d1/dx kártyán lehet használni egyszerre coax spdif és 2.0 analóg kimenetet?
úgy egyszerre,hogy mindegyiket be lehet dugni

(#1530) kopidoo válasza sirdond (#1529) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem lehet egyidőben használni a kettőt, bedugni viszont be lehet :)

mikrofon (#1473) Tegyél fel minden javító patchet, meg asszem van firmware update is az asus oldalán. Nekem Win 7 alatt semmilyen problémám nincs.
(#1523) atoka1 Én a fülessel midig kikapcsolom a FlexBass-t, így elég basszust ad. Csak a GX van bekapcsolva, meg játékoknál a Dolby Headphone :) - A creative tapasztalatom szerint szereti alapból kiemelni a mély hangokat. Lehet hogy csak megszokás kérdése - De ha még így sem jó, akkor finoman tekerj rá az Effectben.

(#1531) kopidoo válasza Tutivesztes (#1518) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem azért van DX, mert mikor vettem asszem még nem volt DS :)
Valóban a nagyobb/újabb/jobb? proci van benne és támogatja a DTS Connect-et, viszont ha jól tudom a Dolby Live-ot nem. Másik lényeges különbség, hogy a DS-ben gyengébb DA konverterek vannak, de azok is bőven jók.
Hogy melyik a jobb? Nem tudom, csak azt, hogy az Audigy 2ZS-nél ezerszer jobb.

(#1532) sirdond válasza kopidoo (#1530) üzenetére


sirdond
őstag

köszi a választ :)

(#1533) sirdond


sirdond
őstag

Esetleg valaki nem akarja mostanában eladni a xonar d1/dx kártyáját?
Vevő lennék rá :)

(#1534) Tutivesztes válasza kopidoo (#1531) üzenetére


Tutivesztes
tag

Tudom, helyettem nem fogtok döntést hozni, de akkor Ds vagy Dx vagy D1????:D:D:D::D:D

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1535) kopidoo válasza Tutivesztes (#1534) üzenetére


kopidoo
senior tag

A DX és D1 között ha jól tudom csak a csatoló felületben van különbség. PCI-E és PCI.
A DS hátránya a gyengébb kondik és DA konverterek, kommersz jack aljzatok az aranyozottal szemben, nincs Dolby Live. Előnye? a DTS Connect, ami elméletileg jobb hangot produkál, mint a Dolby Live a tömörítési eljárás (és talán a nagyobb dinamikatartomány) miatt.
Nekem a DX jobban tetszik kinézetre és a felhasznált alkatrészek és a tulajdonságai miatt. Ha most vennék, akkor ismét a DX mellett döntenék.

[ Szerkesztve ]

(#1536) sirdond


sirdond
őstag

ugye a xonar dx-hez nem csak low profile bracket (nem jut eszembe hogy hívják magyarul) van? hanem úgy mint a d1-nél van low profile és sima is?

(#1537) shteer válasza sirdond (#1536) üzenetére


shteer
titán

hátlap :) van sima is

..szerintem jónak tűnik

(#1538) sirdond válasza shteer (#1537) üzenetére


sirdond
őstag

köszönöm :)

(#1539) Vasinger! válasza sirdond (#1536) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én csak ajánlani tudom. Jah, és ahhoz is adnak alacsony és magas hátlapot vagy mit. :)

És egyébként is, az előbb elég sok rossz dolgot lehetett olvasni a DX-szel kapcs. Meg arra kell külön táp is...

[ Szerkesztve ]

(#1540) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok

Asus Xonar DX hangkarim van, ami egy Genius 5.1-est hajt. Észrvettem, hogy zenék és film nézés közben ha azt akarom, hogy legyen mély a subból, akkor a center alig szól. Ha swap center/sub-ot nyomok akkor meg a center szól, de a mély szinte meg se mukkan, pedig olyankor maxra tekerem. Ez mitől lehet? Eddig minden driverrel ezt csinálta.

Üdv.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1541) Newlocal válasza Newlocal (#1540) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Ha a FlexBass-t bekapcsolom akkor egyébként jó, de nem ez lenne a normális....

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1542) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
szemezgetek egy Asus D1 hangkártyával és érdekelne, hogy tud ez olyasmit, hogy clone front to rear és így egyszerre van bedugva az erősítő frontba, fejhallgató rearba és kattintással váltok, hogy melyiken hallgatnám éppen? Ez egy állandóan és gyakran használt, ezért lényeges funkció lenne nálam.

(#1543) MeTaL


MeTaL
tag

van egy audigy SE hangkártyám, és szeretnék venni egy sennheiser hd 448 vagy hd 215-ös fejhallgatót. szerintetek bekéne szereznem egy jobb hangkártyát hozzá? ha igen milyet és miért szükséges ez, ha nem akkor miért nem szükséges ?

(#1544) MeTaL


MeTaL
tag

audigy se-t érdemes lecserélni xonar d1-re ?

(#1545) MeTaL


MeTaL
tag

bocs még az is lemaradt hogy nem használok erősítőt , direktbe kötném össze a fejhallgatót a hangkártyával.

(#1546) sirdond


sirdond
őstag

Xonar DX-hez 4pines tápcsatlakozóhoz átalakítót hol tudok venni,amivel rá tudom kötni a molex csatlakozóra is?

(#1547) dudika10 válasza MeTaL (#1544) üzenetére


dudika10
veterán

Érdemes.

sirdond: adnak hozzá ha minden igaz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1548) kopidoo válasza Orgi (#1542) üzenetére


kopidoo
senior tag

Hát ez jó kérdés, de szerintem nem tud olyat.

(#1549) mikrofon válasza kopidoo (#1530) üzenetére


mikrofon
addikt

Szervusz!

Köszi a választ. Hol találok javító patch-eket és az említtt fimrware? Mert az ASUS honlapján csak ezt találtm win7-hez: Xonar DX WIN7 Driver (For Windows 7 RTM, 32/64bit) Xonar DX beta driver for Windows 7 RTM

Üdv!

(#1550) Orgi válasza mikrofon (#1549) üzenetére


Orgi
őstag

Utilitiesnél van ilyen, hogy:

"PLX fireware update Ver 1.1
Description:
1.Fix Xonar D2X/ Xonar DX/ Xonar HDAV 1.3/ Xonar HDAV 1.3 Deluxe channel swap or noise/latency during 192kHz 5.1/7.1 playback when used with certain motherboards (like Gigabyte GA-MA770-DS3, Gigabyte GA-MA790FX-DQ6, etc.)
2.After installing, please reboot your system to get the patch take effect."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.