Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) goldnarmz válasza c41r0^ (#1250) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, mindent pontosan ugyanúgy csináltam. Pedig már reménykedtem, hogy a 48 KHz megoldja a problémát. Igaz, azt változtattam ott folyamatosan, de 96 alá nem mentem. Semmi különbséget nem tapasztaltam egyébként... :U
Validity checket is csináltam, meg ugye buzeráltam a Win7 beállításait.
Illetve tettem egy próbát Vista 32 bit alatt, ugyanez a helyzet.
Nincs itten valaki, aki megpróbálná ugyanezt, amit én csináltam? Hátha a kártyám "bugos".
Ja, kis érdekesség:
Asus site-ról Win7 beta driver lehúz, telepít, és a Firefoxom elkezd nem működni. Egyszerűen nem indul el, bármit teszek. :F
7végén up-to-date Win7 clean telepítést még kipróbálok, hátha.
Nem akarok újra X-Fi-t venniiiiiiiiiii :O

(#1252) c41r0^ válasza Salvador20 (#1242) üzenetére


c41r0^
őstag

alapszabály, hogy minden input vagy nem kellő csatornát le kell mute-olni az output/playback panelban (csak a wave, SW meg a digital CD, ami ne legyen mute, ellenben az analog CD/AUX/Microphone és stb. szigorúan mute!), Asusnál a driverben van még plussz a "monitoring" opció, tehát a szem-ikonokat nézd végig, nincs-e még bekapcsolva valami, nem kéne sehogyan sem sisteregnie

(#1253) fradi81 válasza goldnarmz (#1251) üzenetére


fradi81
veterán

Már volt erről szó, most a vistás drivert raktam fel de ezzel is csinálja, hogy nem indulnak el a programok, lefagy a tálca, msconfig, autómatikus indítás és ki kell venni a pipát a HsMgr elől.

moto g72, Ninebot d28e

(#1254) goldnarmz válasza fradi81 (#1253) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Igen, köszönöm, megtaláltam. :R

(#1255) bozont válasza goldnarmz (#1251) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem elég szerencsétlen megoldás amivel próbálkozol (eleve mindig bekapcsolni a pc-t is ha konzolon játszol :F ,csak feleslegesen eszi az áramot) és nem hiszem hogy jól fog működni akármilyen hangkártyával is próbálkozol (nem is ahogy olvasom :) ), én azt mondom felejtsd is el a dolgot egyből. Két megoldást látok hirtelen, vagy összekötöd analóg módon az erősítővel és megelégszel a stereo-val, vagy a másik költségesebb, ha veszel egy olyan erősítőt amin optikai bemenet is van.

[ Szerkesztve ]

(#1256) goldnarmz válasza bozont (#1255) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Szia!
A gépem úgy is folyamatosan be van kapcsolva.
Szeretném, ha megindokolnád azokat, amiket írtál. Mert ez így ok, csak nem értem, miért... :U

(#1257) goldnarmz


goldnarmz
aktív tag

Kipróbáltam egy DVD recordert rádugni optikain. Az megy faszán. Ergo a kártyával minden ok. De hogy a boxnak mi a franc baja lehet...

(#1258) c41r0^ válasza goldnarmz (#1257) üzenetére


c41r0^
őstag

csalódtam benned Töki... "Barátok közt 5.1 Surround Edisön THX" :DD

(#1259) Salvador20 válasza c41r0^ (#1252) üzenetére


Salvador20
őstag

tudsz nekem képet mutatni, nem találom ezt a monitoringot. alapzaj az sajna van egy kicsi, tehát valami még megy

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1260) c41r0^ válasza Salvador20 (#1259) üzenetére


c41r0^
őstag

mixer/record sávok alatt "szem ikon" szürke legyen, azaz off

(#1261) Salvador20 válasza c41r0^ (#1260) üzenetére


Salvador20
őstag

hát s mixer fül alatt csak ennyi van: left chaner, right chanel van. Tehát nem így néz ki, hanem így

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1262) goldnarmz válasza Salvador20 (#1261) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

A képeken a Playback (zöld felirat a csúszkák felett) )részét látjuk a mixernek. Kattints a Recordra a Playbacktől jobbra. Ott lesz az a bizonyos szem... :K

(#1263) c41r0^ válasza Salvador20 (#1261) üzenetére


c41r0^
őstag

ahogy goldnarmz írja...

és természetes, hogy neked csak 2 csatorna van a mixer/playback alatt, hiszen a kártyád "csak" stereo hangkártya

D1 és D2-vel a sávok száma Vista/Win7 alatt változik a mixer/playback alatt annak függvényében, hogy a main/analog out-nál mi van kiválasztva, tehát pl. stereo vagy headphone esetén nekem is csak 2 csatorna van a mixer/playback alatt

(#1264) Salvador20 válasza c41r0^ (#1263) üzenetére


Salvador20
őstag

az addig rendben, de akkor az első képen az essence centerben miért van wave, cd, stb, és csak utána left-right

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1265) c41r0^ válasza Salvador20 (#1264) üzenetére


c41r0^
őstag

mert a screenshot XP alatt készült

(#1266) Salvador20 válasza c41r0^ (#1265) üzenetére


Salvador20
őstag

áh, értem

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1267) c41r0^ válasza Salvador20 (#1266) üzenetére


c41r0^
őstag

más a WDM driver felépítése XP óta, azért van ez és ezért nem működik Vista és 7 alatt néhány funkció, ami XP alatt pedig igen, és ez még az én D1-emnél is előfordul

igazából sajnos azt lehet mondani, hogy minden feature és minden variáció csak XP alatt működik tökéletesen, számomra az látszik az egészből, hogy a Win XP driver modelre íródott a legelső driver ASUSéknál és utána "foltozgatásokkal" lett belőle Vista és 7 kompatibilis, nekem nagyon ez az érzésem egyébként

pontosabban úgy fogalmaznék, hogy néhány funkció XP feletti oprendszerben azért nem érhető el, mert a driver model változott meg...egyébként hogy példát mondjak, ilyen a 7.1 virtual shifter, a DolbyPro Logic , és pl. a VoiceEX feature-ök...ezek nem mennek nálam Vista alatt, XP-ben viszont igen... és ugye a master/wave/cd stb. csúszkák nem láthatóak XP feletti oprendszernél, ugyanis Vista és 7-ben midnen egyes alkalmazásnak más hangerőt lehet megadni, így a "wave" csúszka értelmét vesztette, ez pl. viszont konkrétan az új Windows driver model miatt van

de a lényeg: találtál bekapcsolt "monitoring"-ot?

[ Szerkesztve ]

(#1268) Kicsimix válasza Salvador20 (#1233) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hali mki :)

Salvador, mire gondolsz ,hogy win 7 alatt nem működik ? Én is stx-et tervezek venni win 7 alá és egyik fő profil a zeneszerkesztés lenne ...
ASIO működik?
Mi nem jó w7 alatt?

Thx :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1269) Salvador20 válasza Kicsimix (#1268) üzenetére


Salvador20
őstag

hello simán nincs driver, ez elég?:D az asus oldalán rajta is van, hogy a driver nem működik a végleges win7-el. Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy ha be van kapcsolva az eax emulátor akkor a 32bites (azaz kb az összes dolog amit használok) programok egyszerüen nem indulnak el....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1270) Salvador20 válasza c41r0^ (#1267) üzenetére


Salvador20
őstag

vasárnap kipróbálom. a kollégiumba van a gép, én meg hazajöttem

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1271) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, letöröltem a W7-et és Vista lett rakva és felraktam a hozzátartozó driverét a Xonar D1-nek. Nade, a mikrofon torzítása még mindig nem működik! Lehet, hogy ez a kari nem képes rá? Esetleg más kipróbálná? Mikrofon erősítés belejátszik? Elég fontos lenne.

:R

(#1272) c41r0^ válasza Vasinger! (#1271) üzenetére


c41r0^
őstag

XP alatt nekem megy a Magic Voice vagy mi a neve (nem otthon vagyok), mic boost-tal és nélküle is. x64 Vista alatt nekem sem megy.

Salvador20 : hivatalosan végleges Win7 sincs még, így nem várhatod el a végleges, jó drivert sem az ASUS-tól...

[ Szerkesztve ]

(#1273) Salvador20 válasza c41r0^ (#1272) üzenetére


Salvador20
őstag

van már, csak októberben lehet aktiválni. Már a gyártóknak is kiadták a végleges verziót, hogy driverekett kreáljanak

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1274) c41r0^ válasza Salvador20 (#1273) üzenetére


c41r0^
őstag

ez így ebben a formában igaz, hisz MSDNAA-ról is letölthető akármelyik telepítő média, de itt a "hivatalos starton" van a hangsúly, az oprendszert egyelőre csak előrendelni tudja, aki nem rendelkezik MSDNAA hozzáféréssel

(#1275) Salvador20 válasza c41r0^ (#1274) üzenetére


Salvador20
őstag

akkor is lusta az asus.... :U én mind2 fél helyében elkerülném a vistával történteket, amikoris nem voltak épkézláb driverek csirka 3-4 hónapig, és most a 32bites verzióról beszélek, hogy a x64-et szóba se hozzam.
Pl az alaplapomhoz egyetlen 1 darab driver sincs kint. essencehez meg van "shit"

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1276) Vasinger! válasza c41r0^ (#1272) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hm...Ez fura. Elég idegesítő. :(((

(#1277) Kicsimix válasza Salvador20 (#1269) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hát akkor nemveszek vazze... grrr :(

Meg jó ,hogy benéztem...

Thx..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1278) Vasinger! válasza Kicsimix (#1277) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És szerinted a Creativéknak van? :U Nekik vistához sincs rendes...
Az Asus meg dolgozik az ügyön és már van RC-hez is. Én simán használtam RTM-n avval a driverrel a karit , csak le kell tiltani valamit.

(#1279) Salvador20 válasza Kicsimix (#1277) üzenetére


Salvador20
őstag

én nem azt mondam,hogy ne vegyél.....a hangkari mindent üt, amit én ismerek, egyszerüen win 7 alatt még nem megy normálisan...de sztem ez nem fog olyan hosszúra nyúlni, mint a SB és a vista vitája (pláne, hogy ez azért apróbb hiba). Azt hiszem a hiba itt abból fakad, hogy vistás drivert raktak föl win7-esnek, mert nekem a vista driver teljesen ua. a problémát produkálja win 7 alatt,mint a másik dr.

Vasinger!: A te hsz-edet már nem is olvastam, könyékből jött a válaszom :D

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1280) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni. Kinéztem egy Essence hangkártyát. A kérdésem az lenne, hogy van belőle ST és STX változat, és úgy láttam csak az ST-hez lehet kiegészítő kártyát csatlakoztatni az STX-hez nem. Jól tudom, vagy az STX -hez is lehet?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1281) Kicsimix válasza Salvador20 (#1279) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igazándiból hangminőségre mentem így paraméterek alapján űberel kategóriájában mindent... Tetszetős... Működnie kellene rendesen főleg asio téren ezt szeretném : )
Talán már akkor most is megy nagy eséllyel: )

Ha jól értelmeztem akkor fejhalgató kimenet van rajta erősítővel együtt?
Egy monitor fejhalgatót kihajt ? ezt pl: Audio-Technika ATH-M50? (Úgy ,hogy nélkülözöm az erősítőt)

Köszönet + a pü-t is : )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1282) Kicsimix válasza Vasinger! (#1278) üzenetére


Kicsimix
őstag

Én nemtudom a creativéknak mi van de olyat nem is akartam : )

Ha nem asus akkor E-MU valószínűleg a választás...

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1283) Salvador20 válasza Kicsimix (#1281) üzenetére


Salvador20
őstag

Van egy olyan kimenet,ami fölerősíthetsz (jack) a driverben és van egy olyan, amelyiken (RCA) nem erősít rá, ha pl hangfalat dugsz rá. Egyébként a driverben az erősítésre maxra ~300ohm-es füles van írva. Nekem 150-es a sennheiser, de már brutálisan hangos, ha maxra rakom az erősítést.
Ha még ez is kevés lenne akkor az opamp-k nyitva maradtak, így tudsz különböző hangszíneket belőni magadnak, ill. láttam olyat is, ami max volume, max gain, max power és stb-re van kihegyezve....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1284) gothic20 válasza gothic20 (#1280) üzenetére


gothic20
aktív tag

Erre a kártyára gondoltam.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1285) Salvador20 válasza gothic20 (#1284) üzenetére


Salvador20
őstag

a csatolófelület megvan a kiegésyítőhöz,d arról fogalam se volt, hogy ilyet lehet rárakni....hol lehet ezt a hdav-s kiegészítőt megvenni?
st és stx között szimplán a sín a különbség

Az amit te látsz az st-n, az a Videókarira köthető HDMI kimenet.....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1286) Salvador20 válasza gothic20 (#1284) üzenetére


Salvador20
őstag

most egy kicsit utánajártam és úgy tünik igazad van. de sztem nem árilják külön ezt a kiegészíytőt

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1287) Salvador20 válasza gothic20 (#1284) üzenetére


Salvador20
őstag

ha engem kérdezel, szerintem csinálni fog az asus egy teljesen új kiegészitő kártyát, nagy mérgelődés lenne belőle, ha csakk az st változatot lehetne ilyen formán alakítani....lehet, hogy majd a 4 tűs s\pdif-hez lehet majd kapcsolni, rengeteg lehetőség van

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1288) gothic20


gothic20
aktív tag

Az STX-en nincs olyan csatlakozó mint az ST-n :


STX


ST

Elég fura, hogy nincs az ST-n ilyen hiszen a két kártya azonos tudású csak egyik PCI még a másik PCI-E.
Hogy csinál-e az ASUS a többihez is ilyet azt nem tudom eddig is lett rá volna lehetőségük de eddig csak ehhez és a HDAV Deluxe-hoz láttam ilyet. Bár a HDAV hoz gyárilag jár ehhez meg úgy tudom nem ez is furcsa.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1289) Salvador20 válasza gothic20 (#1288) üzenetére


Salvador20
őstag

Essence ST is designed to allow full 7.1 surround enjoyment with future upgrade. The high fidelity Xonar H6 multi-channel extension board sold separately in the future provides 120dB signal-to-noise ratio, offering the ultimate surround sound quality ever in the market.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1290) gothic20 válasza Salvador20 (#1289) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ha jól értem a szöveget amit bemásoltál akkor majd lesz az ST-hez külön megvehető H6-os kártya.
Érdekes, hogy csak ehhez csináltak ilyen opciót az STX-hez nem. Akkor eldöntöttem ST-t veszek nem STX-et.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1291) Salvador20 válasza gothic20 (#1290) üzenetére


Salvador20
őstag

én nekem nincs hely pci 2.2-n csak ex hely van. De most, hogy gondolkodom én a d2x-en (az meg túl hosszú vollt az alaplapomba) is ritkán használtam az analogot, mindig optikain mentek a dolgok

Amugy jól értetted, később lesz majd ilyen kiegészítő hozzá....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1292) gothic20 válasza Salvador20 (#1291) üzenetére


gothic20
aktív tag

Már meg is rendeltem, elvben 23.-án érkezik meg.
Kíváncsi vagyok már nagyon milyen hangja lesz, már csak valami jó fajta kábelt kell vennem, hogy össze tudjam kötni az erősítővel. A mostani elég gagyi bár az integrált hangkártyához ez is jó volt.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1293) Salvador20 válasza gothic20 (#1292) üzenetére


Salvador20
őstag

nem értelek....ennek a hangkarinak az a lényege, hogy a fülest fölerősíti a kártya, de ha optikain akarod összekötni egy erősítővel, akkor elég kevés köze lesz a hangkarinak....vagy most hogy is lesz ez?
Én az 5.1-es fülesemet használom optikain, filmekhez, live-al bekapcsolva, de ott nem érzek különbséget a d2x és az essence között...sőtt,ha még az rca-ra rakom a sennheiser fülest, akkor se, csak akkor van érezhető tisztulás a hangképben, amikor a 6,3-as jackbe dugom.....

Elég sok idő...nekem németországból megérkezett hétfői rendeléssel péntekre.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1294) gothic20 válasza Salvador20 (#1293) üzenetére


gothic20
aktív tag

Az erősítőmön nincs optikai csatlakozó. Per pillanat 2 B&W DM601-es hangfalam van egy sztereó erősítő társaságában. Azért választottam ezt a kártyát mert ugye van beépített fejhallgató erősítője ami a fő érv mellette de hangfalat is rálehet kötni ami azért nem rossz. A 7.1-es kiegészítés csak a ráadás lenne, ha egyszer vennék még egy center sugárzót(ami sajna 100k körűl van) is bár ez nem most tanába lenne.

Hát tényleg sok idő a még megérkezik de itt volt a legolcsóbb.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1295) Salvador20 válasza gothic20 (#1294) üzenetére


Salvador20
őstag

hát nem tudom....én, de kifejezetten én- azért vettem ezt a karit, mert már alig használok nagy hangszórókat, csak a fülest, ja meg az 5.1-es fülest (de az digitális). Sztem ami neked kellene,az egy d2\d2x másrészről persze- sztereó az erősítőd, ezt értem, de sztem az rca, amiről te tudod majd használni az erősítőt, az meg nem fog annyit dobni, a 6,3-as jack erősítése meg kiüti a g˝˝˝˝˝˝be a hangfalat. Pláne, ha meg mondod, hogy kellene még a 7.1-es kiegészítő...akkor 32K-ból megvan ez a d2x-ben. Érted mire akarok kilyukadni? Rendbe, mostmár mind1, mert megrendelted, meg igazából tényleg szépen szól, de félek, hogy ez csak füleseken jön ki ( én eddig 1X próbáltam a logi-valm de semmi különleges).

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1296) .gigabyte. válasza CséZé (#1050) üzenetére


.gigabyte.
tag

szerintem igen célszerű asus hang karit venni mert jok! nekemis azvan megvagyok vele elégedve

[ Szerkesztve ]

privit irj!!!! arra válaszolok

(#1297) Salvador20 válasza .gigabyte. (#1296) üzenetére


Salvador20
őstag

De kivagy :) Azt több mint egy hónapja írták :B

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1298) gothic20 válasza Salvador20 (#1295) üzenetére


gothic20
aktív tag

Értem hova akarsz kilyukadni.
Valamit csak fog azét javulni a hangzás. Ősze hasonlítottuk nemrégiben haverom X-FI Xtreme Gamer hangkártyájának a hangját az integrált vacakkal ami az lapomon van érezhető volt a különbség. A 7.1 meg talán egyszer kategória B&W-ből össze szedni egy komplett házimozit... jó pár túlórát be kéne vállalnom érte.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1299) Salvador20 válasza gothic20 (#1298) üzenetére


Salvador20
őstag

persze, nyilván fog valamennyit javulni. Azt mondják az asus hangkártyák szinezik a hangokat, vagy mi. Az a lényeg, hogy szerintem asus d2x és essence között hangfallal nem fogsz hallani különbséget. (de mivel sejtem d2x-el sem próbáltad, így biztos siker lesz)

A hangfalakat meg majd megveszed egyesével. De sztem egy komoly rendszerhez már komoly erősítő is illik ;) :B

Más:a musashi neked hány helyet foglal el ventikkel együtt?

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1300) gothic20 válasza Salvador20 (#1299) üzenetére


gothic20
aktív tag

Hát igaz komoly erősítő is illene majd.... még jó pár túlóra elé nézek :)

Musashi ventikkel 2 helyet + 1 mivel kell a szabályzónak is egy hely bár azt más hova is ellehet rejteni. Itt van pár kép a main látszik.

[ Szerkesztve ]

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.