Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) jilian válasza jilian (#1400) üzenetére


jilian
addikt

hmmm...hol is találom a 1775-öst?

(#1402) Salvador20 válasza jilian (#1401) üzenetére


Salvador20
őstag

Services, support, ott pedig download drivers, beállítod, hogy dx, és ott van .1775

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1403) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv!

Az miért van, hogy Win7 X64 RTM-re nem megy fel az Asus honlapról leszedett hozzá való béta driver? Felrakom, és ahogy indítanék programot, olyan..hogyismondjam..nem indulnak el a programok, még a jegyzettömb se. Hang az van, de semmi se működik. Leszedem a drivert és minden megint jó.

Egyedül egy driverrel működik most. Az eredeti CD-jét betettem (szerintem win7-et se támogat, nemhogy 64 biteset :DD), nem kérdez semmit, feltelepít valamit, restart, és van hang.

Ráadásul úgy van hang, hogy az Audio Centerben külön be tudom kapcsolni a 7.1-es Virtual Speakert, amitől eszméletlen jól hangzik. XP alatt ezt nem lehet, mert ez már magától aktiválja a Dolby Digital Speakerts, amitől kifejezetten fos lesz a hangzás. Ha a MUSIC presetet használom, akkor is aktiválja a Dolbi Digital Speakerst meg a Dolby Pro Logic IIx-et, amitől megintcsak irdatlan fos lesz a hang, teljesen máshogy szól, mint normális esetben. Pár számnál nincs nagy különbség, de pölö: black metálnál kifejezetten csőhangzás megy rá. Vagy ez lehet a driver hibája?

Make Love not war!

(#1404) bozont válasza SirRasor (#1403) üzenetére


bozont
veterán

"Note:
The version currently does not support Win7 RTM version. Win7 driver for RTM will be provided in the near future."

Vagyis még nincs az RTM-hez való driver, majd később valamikor (ami remélem minél hamarább lesz). Esetleg próbálkozz a Vista driverrel, hátha.

(#1406) Móci


Móci
addikt

Vista driverrel menni fog az, nekem is úgy működik kifogástalanul.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1407) jilian válasza SirRasor (#1405) üzenetére


jilian
addikt

:DD
Én is mit szívtam ezzel!
Nem hittem el, mindent felpakoltam...aztán amikor legközelebb bekapcsolom, :W :W
És miért is ne akkor történjen vmi amikor mutatni akarsz vkinek vmit...és jön a duma, milyen szar, ennyit beleöltél aztán nem jo! :((
Nehezen de én is rájöttem a driver a hibás... :C

Móci

Én ugy emlékszem nekem még a Vistás is szarakodott..

Salvador20

:R :C

[ Szerkesztve ]

(#1408) Racecam válasza SirRasor (#1403) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Warez miatt figyelmeztetlek!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#1409) footy


footy
addikt

Tudja valaki melyik Vista-s driver működőképes Win7 RTM alatt?

(#1410) footy válasza footy (#1409) üzenetére


footy
addikt

Hopp a lényeget nem írtam Xonar U1ről van szó

(#1411) killer1203


killer1203
senior tag

Hamarosan vásárolnék egy ASUS Xonar D1 -et, de lenne előtte egy kérdésem, gép elejére kivan vezetve egy hangszoró és egy mikrofon csatlakozó amit az alaplapra kell rádugni, Ha kicserélem a hangkártyát és letiltom az alaplapit akkor az előlapi kimenetek kábelét ugyan oda az alaplapra kell rádugni? Mert a hangkártyán nemláttam ilyen csatlakozót.

Ozaki WR 450-es hangrendszerem van, jobban szólna mint alaplapi hangkártyával ?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1412) Vasinger! válasza killer1203 (#1411) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szóval. Van a hangkártyán előlapra előrevezetési csatlakozó pont. Nekem le van tiltva az alaplapi hangkari és a hang, előre van vezetve az Xonarról és tökéletesen müxik.
A használitájában fogod látni hova kell kötni.

Mindenféleképp szebben fog szólni, mint az alaplapi, ez nem kérdés.

(#1413) jilian


jilian
addikt

Hol találom pontosabban azt a D2X -es 1775 -ös beta win 7-es drivert??

Linket ha lehetne, az a service/support-os téma nem akar müxeni :(((

THX

(#1414) bzoley válasza jilian (#1413) üzenetére


bzoley
veterán

Sehol, tudtommal még nincs ilyen.

(#1415) jilian válasza bzoley (#1414) üzenetére


jilian
addikt

Salvador20 1402-es Hsz-e?? :F

[ Szerkesztve ]

(#1416) bzoley válasza jilian (#1415) üzenetére


bzoley
veterán

Annak a post-nak mégis mi köze a D2X-hez? Mindketten DX-ről beszéltünk. A többi "a közeli jövőben".

"...beállítod, hogy dx, és ott van..."

[ Szerkesztve ]

(#1417) Salvador20 válasza jilian (#1415) üzenetére


Salvador20
őstag

mi van veled, kivagy? :)

amugy bzoley asszem megbuherálja a drivereket, és így lesz jó a dx-es a d2x-hez, már nem emlékszem pontosan, de valami ilyenről van szó

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1418) Salvador20


Salvador20
őstag

meg is van HSZ_308

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1419) bzoley válasza Salvador20 (#1418) üzenetére


bzoley
veterán

Ez sem most volt :)
Amúgy igen, hwID átír, és mehet is.
Még mindig nem értem, miért nem engedik default az összes kártyához használni a drivereket.

(#1420) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Szeretnék a laptopomhoz egy külső hangkártyát venni, nagy vonalakban egy X-Fi Surround 5.1 vagy egy Asus Xonar U1 között kéne döntenem.
(ill. van egy Audigy2 ZS notebook) pcmcia kártya ami talán jobban tetszene, de én úgy értelmezem, h vista alatt nincs 5.1es DD)

A kérdés, h ezek a cuccok mennyire mennek megfelelő software nélkül? Pontosabban a natív win driverrel mire képesek? Ha a filmek Dolby Digital 5.1es vagy a DTS hangsávját akarom optikai kábelen keresztül továbbítani egy erősítőbe, akkor kell, h külön soft legyen a rendszeren vagy ezek a dolgok mennek automatikusan?

Egy creativval anno befürödtem vista alatt, mert egyszerűen semmiféle támogatás nem volt hozzá, így ha ezeket a dolgokat szoftveresen vezérlik, akkor inkább asus-t veszek, de ha maguktól is tudják, akkor lehet, h inkább a creative-ot választom.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1421) bzoley válasza _ak_ (#1420) üzenetére


bzoley
veterán

Ebben a topikban nem beszélünk X-Fi-ről, és a többiről testvéréről sem. :)
Amúgy a kérdésednek van megfelelőbb témája, de szerintem itt már minden le van írva.

(#1422) jilian válasza Salvador20 (#1417) üzenetére


jilian
addikt

csak 1 senki... :B
Vmit nagyon el(be)néztem.
sorry

bzoley a 1399-es HSZ-t néztem el.

Ne hari emberek. :B

[ Szerkesztve ]

(#1423) killer1203 válasza Vasinger! (#1412) üzenetére


killer1203
senior tag

Köszönöm, Gondoltam énis hogy valahogy bisztos rálehet dugni, de inkább rákérdeztem.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1424) Vasinger! válasza killer1203 (#1423) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincs mit. Azért egy ilyen felső kategóriás kártyán, ha nem lenne ilyen csatlakozó elég érdekes lenne. :D

Ha esetleg W7-ed van, akkor arra készülj fel, hogy nem lesz egyszerű. :B

(#1425) Salvador20 válasza bzoley (#1419) üzenetére


Salvador20
őstag

még idén volt, az a lényeg ;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1426) Salvador20 válasza jilian (#1422) üzenetére


Salvador20
őstag

a kivagy-ot egybeírtam, tehát ez annyit tesz, hogy meg vagy zavarodva? :)) Ha külön írom akkor már bunkó lettem volna :R

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1427) Salvador20 válasza Vasinger! (#1424) üzenetére


Salvador20
őstag

ezt nem tudom mire vélni
Nem lesz egyszerű csatlakoztatni?
Vagy a driverről beszélsz?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1428) killer1203 válasza Vasinger! (#1424) üzenetére


killer1203
senior tag

Win7 -et használok, Énis kiváncsi lennék mi nemlessz egyszerű :F :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1429) jilian válasza Salvador20 (#1426) üzenetére


jilian
addikt

Semmi gond, vettem a lapot.(már az elöbb is) :DDD

(#1430) Vasinger! válasza killer1203 (#1428) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Miután felraktad a drivert, le kell tiltani az automatikusan induló folyamatokból a HsMgr és a HsMgr64.exe-t. Aztán restartolni, ezután működni fog. Amíg nem fog kijönni RTM driver, ezt így kell hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#1431) jilian válasza Vasinger! (#1430) üzenetére


jilian
addikt

Ha ezek le vannak tiltva, akkor milyen funkcioi nem lesznek elérhetök a kártályának?

(#1432) Vasinger! válasza jilian (#1431) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nem vettem észre semmi különbséget, így vistára visszatérve.

(#1433) bzoley válasza jilian (#1431) üzenetére


bzoley
veterán

A DX mód, ami az EAX effektekért felelős, vagyis semmi fontos. Amúgy csak a 32bites hsmgr tiltandó, de a 1775-ben már az is jó. Úgyhogy kicsit várni kell, vagy moddolni.

[ Szerkesztve ]

(#1434) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Hoppá!!!

Nincs fent az Asus honlapján W7 driver, beta se! Még a menüpontot is kitörölték. Valamira készülnek, vagy feladták? :D :DDD

(#1435) CséZé válasza Vasinger! (#1434) üzenetére


CséZé
őstag

remélem hamarosan jön a végleges driver, legalább mire kész a W7 addig az is legyen kész

(#1436) jilian válasza bzoley (#1433) üzenetére


jilian
addikt

Inkább várok, bár lehet megprobálkoznék azzal a 'moddolással is.
Tudnál Hsz számot adni, melyikben irtad le.

:B plííz ;)

(#1437) Vasinger! válasza CséZé (#1435) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nah, visszatették a régi Bétát. :( Lehet, hogy csak átmeneti karbantartás volt, pedig már kezdtem örülni. :(((

(#1438) killer1203 válasza Vasinger! (#1430) üzenetére


killer1203
senior tag

Mire megveszem addig hátha lessz végleges driver :DDD

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1439) Vasinger! válasza killer1203 (#1438) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nincs az sem kizárva. Már igazán ideje van. :K

(#1440) Morden24 válasza Vasinger! (#1437) üzenetére


Morden24
nagyúr

Francba... pedig reménykedtem, hogy azért tűnt el a Win7 opció az STX-nél, mert éppen rakják fel a drivert :D

Azért még él bennem a remény :B

Sectumsempra - For Enemies

(#1441) Vasinger! válasza Morden24 (#1440) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem lesz ebből valami, mert megint eltűnt. Össze-vissza van. Szvsz valamit dolgoznak rajta. Majd idővel kiderül. :K

(#1442) killer1203


killer1203
senior tag

Valami teszt van a Xonarról hogy mennyivel jobb mint egy alaplapi hangkártya?

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#1443) footy válasza killer1203 (#1442) üzenetére


footy
addikt

Ilyen teszt szerintem nincs, ez olyan mintha egy suzukit hasonlítanál egy lexushoz. Egyszerűen nem egy kategória és most nem fikázom a suzkuit(nekem is az van), mert a maga kategórájában elmegy, de a lexus teljesen más...

Xonar vs X-Fi tesztet viszont rengeteget találsz...

[ Szerkesztve ]

(#1444) Morden24 válasza Vasinger! (#1441) üzenetére


Morden24
nagyúr

Áh... eddig komolyan mondom, nem is nagyon érdekelt, mert az EAX támogatás kb. annyira izgat, mint egy lavór szennyes. Ellenben most már csak passzióból is agyvérzést kapok.

Se Diamond2 WM6.5 rom, sem Xonar driver... francba már :D

Sectumsempra - For Enemies

(#1445) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Valamiért nem akar működni a Xonar DX-em és a Genius 5.1 HF. Kábelek a helyén, minden rendesen összrakva. A két fronton kívül semmi se szól :( Mind a driverben mind windowsban átállítottam 5.1-re.
Mi lehet a gond? A legujabb beta driver van fent, az Asus honlapjáról tölöttem le.

Köszi a segítséget előre is.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1446) Salvador20 válasza Morden24 (#1444) üzenetére


Salvador20
őstag

én csak azért akarom,hogy legyen végleges, mert igy olyan hibásnak érzem a progit, pár én se hiányolom....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1447) Newlocal válasza Newlocal (#1445) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Sikerült megoldanom :D

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1448) Morden24 válasza Salvador20 (#1446) üzenetére


Morden24
nagyúr

Na igen... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#1449) smkb


smkb
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, hogy mi a tényleges hallható érezhető különbség a Xonar DS, D1, DX között? Gondolom a két utóbbi csak a PCIE vs PCI csatolófelületben tér el, de a DS miben van butítva? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#1450) Salvador20 válasza smkb (#1449) üzenetére


Salvador20
őstag

jól tudod, a ds pedig úgy sejtem pont, hogy a dx/d1-nél újabb kategória, pl már 2.5-ös az EAX emuláció. Meg pl olyan mint az én essencem, hogy cserélhetők rajta az opamp-k. hirtelen nem látok több külömbséget
Szerk: Szerintem ebben az esetben az "S" nem a small-t akarja jelölni, hanem a supert :P

Megvan, annyiból van butítva, hogy csak dts kódolás van benne pénzspórolás miatt

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.