Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) wandR


wandR
csendes tag

üdv!
Én most vettem egy xonar D1-t!
Lehidalok!apám! olyan hangok jöttek elő :)
de azért egy kérdésem is lenne: most a 5.12.8.1738 -as driver van fönt (ez volt a cdn), ha találok jobbat nyugodtan frissítsem vagy sokkal nem lesz jobb?

thx

sc2: MeTa#2245

(#1352) Salvador20 válasza wandR (#1351) üzenetére


Salvador20
őstag

általában ha van újabb, ami nem béta,akkor azt érdemes föltenni, egyébként valószínü játékokhoz kompatibilitást és stb-t javít

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1353) wandR válasza Salvador20 (#1352) üzenetére


wandR
csendes tag

köszi! épp nézelődöm... :)

sc2: MeTa#2245

(#1354) wandR


wandR
csendes tag

[link] ha valakinek hasonló gondja lenne! találtam egy új verziót! :C

sc2: MeTa#2245

(#1355) Salvador20 válasza wandR (#1354) üzenetére


Salvador20
őstag

ez nekünk így nem sokat fog segíteni,mert a választóképernyőt fogja megnyitni,ha onnan linkelsz

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1356) wandR válasza Salvador20 (#1355) üzenetére


wandR
csendes tag

hopp! kissé kapkodtam! :)
[link]

sc2: MeTa#2245

(#1357) Salvador20 válasza wandR (#1356) üzenetére


Salvador20
őstag

tökéletes, de nekem essence stx-hez kell már végre egy win 7 X64-es driver :O Csak kiadják e hónapban....

Valaki olvasott vmit, hogy mikor jön?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1358) bozont válasza Salvador20 (#1357) üzenetére


bozont
veterán

Gondolom ahhoz előbb a Win7-nek kellene végre a piacra kerülni, az meg ugye október végén esedékes, előbb sztem ne számíts rá hogy új driver jön. A Vista driver nem jó hozzá? Az enyémhez azt használom és jól működik Win7 alatt is vele (igaz nem D1 van).

(#1359) Salvador20 válasza bozont (#1358) üzenetére


Salvador20
őstag

ezzel meg ne viccelj már, a gyártói verzió hónapok óta ott van a cégek asztalán, sőt már le is tölthető a teljes, csak októberben lehet aktiválni

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1360) bozont válasza Salvador20 (#1359) üzenetére


bozont
veterán

Eddig oké, de attól még hivatalosan még nem startolt el az új rendszer és addig a hivatalos driver sem fog a rendszer "hiányában". Persze lehet már rég készen van a driver (remélem), de a hivatalos megjelenés előtt nem fogják kiadni, nem adhatják ki. Azt mondjuk simán megjátszhatnák, hogy béta-ként kiadják még idő előtt az új drivert, de úgy tűnik ez nem fog megtörténni.

(#1361) Salvador20 válasza bozont (#1360) üzenetére


Salvador20
őstag

legyen úgy :) akkor októberben új driver, erre iszunk :K

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1362) Shrike7973 válasza kkarika222 (#1333) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Sikerülni fog.
Vedd meg a xonar d1 hangkártyát például nyugodtan. Rákötöd majd 5.1-re, aztán bemész a driverbe, kipipálod a Dolby Pro Logic-ot, az meg lekeveri neked szépen 5.1 re mindenhonnan szólni fog. Még mellé a flexbasst is aktiválni kell, akkor fog rendesen szólni a sub. A csúszkákat meg kitapasztalod =).

(#1363) kkarika222 válasza Shrike7973 (#1362) üzenetére


kkarika222
csendes tag

Zsír!
Köszi szépen!
Veszek egyet, de 20 perce értem haza és úgy néz ki, hogy az 1 hetes hangfal szett, Genius SW-HF 5005 megadta magát, nem kapcsol be, szóval garancia, utána meg hangkártya!

:)

(#1364) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni hangkártya ügyben.

Van egy Gigabyte GA-MA78GM-DS2H alaplapom, amin Realtek integrált hangkártya van, és van egy Logitech X-540 5.1-es hagszóróm. A problémám,, hogy a hátsó sugárzókat alig lehet hallani és már így is a max-ra van állítva. És ezt is csak a Realtek 7.1-es beállításával tudtam elérni.
Kérdésem, hogy melyik ASUS Xonar (valamelyik - nem tudom melyik lenne az, amelyikkel érezhető külömbség érhető el) hangkártyával érhetnék el sokkal jobb hangminőséget, amivel a hátsó sugárzókat is erőteljesebbre lehet állítani.

Még egy kérdés, hogy az integrált hangkártya és egy ASUS Xonar hangkártya között mekkor a külömbség?

Előre is köszönöm a tanácsotokat.

Szép napot!

(#1365) makimano


makimano
tag

Még egy megjegyzés: Windows 7-en szeretném használni. (a csatlakozók szín szerint vannak bekötve)

(#1366) Salvador20 válasza makimano (#1364) üzenetére


Salvador20
őstag

nagyon nagy változást lehet elérni bármelyik xonarral, de a te esetedben a dx,d1-et ajánlom, eseteg a d2,d2x, ha nagyobb a keret, ja és a ds. És ezzel szólnia kell minden hangfalnak, bár szerintem az alaplapinak is kéne ezt csinálnia :F
Win 7-en egyelőre nincs hivatalosan jó driver, de ettől függetlenül megy rajta, csak egy aprót trükközni kell, de azt 5 mp megcsinálni

Akkor is halkan szólnak a hátsók, ha pl teszthangot adsz le a gépből? ( left-front; right-font stb...) Mert ha ekkor meg jó, akkor sztem valami kodekkel van a gond...

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1367) makimano válasza Salvador20 (#1366) üzenetére


makimano
tag

Köszönöm a gyors választ.

A teszthangkor az elsők jó szólnak, a hátsók nagyon halkak.
Viszont, ha bekapcsolom a mátrixot, akkor hangosabbak a hátsók és a középső is.

(#1368) Vasinger! válasza makimano (#1367) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Sztem épp ez az. A matrix halkítja le. Olvass után, hogy mire is való az, most én sem tudom pontosan, hogy mi van, de az pont ilyet tud bekavarni.

Az biztos, hogy minden hangosabb lesz, mert én amit elértem alaplapi karival hangerőt 3/4-en, azt megkapom most felesen, természetesen szebben is. A hangkártya, egyben erősítő is. :K

Megnéztem Neked:

[I]Matrix üzemmód

A régebbi játékok hangját – más kétcsatornás hangforrásokkal együtt – 5.1-es térhatású hanggá alakítja. Teljesítmény? Többet is megtudhat az audioeszközökkel kapcsolatos fogalmakról és gyakorlati jelentőségükről.[/I]

Szóval, ha bekapcsolod, akkor ez teljesen kilő sztem minden szoftveres cuccot és beállítja neked azt, hogy 5.1-ben szóljon a stereo is. :K

[ Szerkesztve ]

(#1369) makimano válasza makimano (#1364) üzenetére


makimano
tag

Igen, valóban, amikor bekapcsolom a mátrixot hangosabb lesz egy kicsit az egész, de ez főleg a középső és a hátsó sugárzókon lesz jobban érzékelhető.
Az audio managerben van egy lehetőség, ahol be lehet állítani a hangszórók távolságát és a hangerőt, de a hátsót és a középsőt hiába állítom bármire, nem változik semmi (mátrixszal és anélkül sem).

Kérdés: valakinek van tapasztalata, hogy ez az X-540 sajátossága, vagy egy Xonar kártyával állítható minden hangszóró külön-külön is? És egy Xonar kártyával sokkal jobb hangminőséget érhetek-e el, mint egy alaplapival? (bár erre már kaptam választ, hogy igen)

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#1370) Vasinger! válasza makimano (#1369) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A xonar D1-ben nálam lehet állítani minden egyes hangszóró hangerejét és igen, szebben fog szólni.

(#1371) makimano válasza Vasinger! (#1370) üzenetére


makimano
tag

Köszönöm "Vasinger"

(#1372) Vasinger! válasza makimano (#1371) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nincsen mit. Csak azt mondom ami igaz.

Ezek a kártyák nagyon bejönnek, bár driverből lehetne jobb is, mert W7-hez ez a beta nem volt túl jó. Bár így is a legjobb driver-ellátotsággal rendelkezik a hangkarik között. :K

(#1373) Salvador20 válasza Vasinger! (#1372) üzenetére


Salvador20
őstag

ha nem írod le a 2. részét a HSZ-nek (Bár így is a legjobb driver-ellátotsággal rendelkezik a hangkarik között.), sztem megcibáltak volna :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1374) Vasinger! válasza Salvador20 (#1373) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tisztában vagyok vele, ezért is írtam azt, amit írtam. :DDD

(#1375) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

Valami ilyesmire gondoltam! :DD
Nem vittem túlzásba, de a Xonar D1-gyel ég és föld a külömbség az alaplapi kártyához képest. Megynyíltak a hangok, olyat is hallok most, amit eddig nem. A mély hang pedig nem olyan, mintha egy dobozból "kopognának". Az egész elárasztja a teret. Pedig azt gondoltam, hogy az X-540-től ne várjak túl sokat. De kellemesen csalódtam. Egy 10 nm-es szobában még ki sem lehet használni úgy igazán, mert a szomszédok még felszállnának tőle a Holdra. :DD

Köszönöm mégegyszer.

Szép napot mindenkinek!

(#1376) Vasinger! válasza makimano (#1375) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Valahogy én is így éreztem, csak nekem egy szar Z-2300 jutott + egy Sennheiser HD202. :)

(#1377) kkarika222


kkarika222
csendes tag

Megvettem az Asus Xonar D1 hangkártyát!

Nagyon szépen szól, filmben, játékban, de igazán zenében veszem észre a különbséget.
Ad 1, mert már végre minden hangszóróból szól a dallam; ad 2, mert tényleg sokkal lágyabb, finomabb lett tőle minden zene. Tucc-tucc-nál itt értendő, hogy tényleg sokkal komolyabb basszust varázsol elő a Genius SW-HF 5.1 5005-ből.

Előtte az integrált hangkari volt.

(#1378) kopidoo


kopidoo
senior tag

Xonar Essence ST-hez van Win7 Beta driver!

(#1379) Salvador20


Salvador20
őstag

eddig nem volt? Azt hittem van :F

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1380) Salvador20 válasza kkarika222 (#1377) üzenetére


Salvador20
őstag

még egy elégedett vásárló:)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1381) Móci válasza Salvador20 (#1380) üzenetére


Móci
addikt

Egy Xonarral csak elégedett lehet az ember, nem? :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1382) kopidoo válasza Salvador20 (#1379) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem tudom, hogy volt-e. De 27-én jött ki egy új(abb).

(#1383) Salvador20 válasza kopidoo (#1382) üzenetére


Salvador20
őstag

de érdekes, nem szokták törölni a régebbieket, úgy tudom, de látom, hogy nemrég jött ki, tényleg. Várom már az STX-hez a jó drivert

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1384) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Én már csak a hangkártyám driverére várok, abból nincs még egyedül végleges driver, a többiből van.

De a Xonar D1-hez csak nem akar jönni RTM driver. :\ :W

(#1385) jilian


jilian
addikt

Én meg a D2X-hez...
:W

(#1386) Salvador20 válasza Vasinger! (#1384) üzenetére


Salvador20
őstag

az essencehez sincs még alfa...úgy nézem akkor mégse csak neked hiányzik :P

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1387) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hajháló all!

asus xonar-t szeretnék venni. (ki hitte volna, ha itt vagyok...)
ds vs. dx
elvesztem az infók közt...

amit szeretnék:
pcie 1x
maga a kari félmagas legyen
a hátlap viszont teljes magasságú (azaz ilyen is legyen, necsak alacsony legyen a csomagban)
alapból legyen benne a dolby home theatre, (főként a dolby headphone kell), tök mindegy, hogy haardveres chip-en, vagy csak szoftveresen. - nem tudom melyiken van, melyiken nincs. mert úgy nézem, ha jól láton, hogy a dolby hp. csak a drágábbik, dx-en van, de ha ad s-en is van szoftveresen, nekem az is elég lenne.

ja, és nagyon fontos: egyszerre lesz a gépben 2 winyón 32 xp és 64 win7. mindkettőt támogassa, mert most éppen idegbajt kapok, hogy az alaplapi és a sb live közt dugdosok, mert az egyik os az egyik karit, a másik os a másik hangot nem szereti...

előre is thx! :R

(a kérdést azért teszem fel máshol is, mert sürgős...) :B

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1388) szab.tam


szab.tam
nagyúr

ja, és azt sem látom, hogy mi a különbség a dx és a dx/xd közt. mert az asus honlapján az utóbbit nem is találom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1389) dudika10 válasza szab.tam (#1387) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem már az első feltételnél kilőtted a ds-t, az ugyanis ha minden igaz pci-s. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1390) szab.tam válasza dudika10 (#1389) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez kész. a sok részlet miatt azt már észre sem vettem. thx. :R

már csak egy: dx és a dx/xd közt van különbség, vagy az ugyanaz?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1391) Vasinger! válasza szab.tam (#1390) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ugyanaz.

(#1392) szab.tam


szab.tam
nagyúr

thx

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#1393) Morden24 válasza Salvador20 (#1386) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem csak nektek... eléggé élvezném, ha végre összerittyentenének egy STX drivert is. Főleg, hogy ST-re már 3 napja van.

Sectumsempra - For Enemies

(#1394) Vasinger! válasza Morden24 (#1393) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De, ha engem kérdezgettek, egységesen fognak kiadni mindenkinek W7 RTM-es alfa driver szvsz. Nem hinném, hogy egyenként írnák rájuk a drivereket....

Szóval ha valaki meglát valamit, írjon. :DDD

Esetleg valahogy meg lehetne kérdezni Asusékat? Van Magyarországi képviselet? :F

(#1395) Morden24 válasza Vasinger! (#1394) üzenetére


Morden24
nagyúr

Már ST-hez van, szóval nem egyszerre jön...

Üszi van, de csak notikra és monitorokra. Pont leszarják a hangkártyádat. Meg aztán a magyar csávóka itt kb. annyit tud a dologról, hogy weniccdán, tehát mint mi :D
Annál már egyszerűbb, ha emailt írsz nekik, amire a válasz szintén weniccdán lesz :K

Fórumokon meg felesleges Asusékat terrorizálni, arra teljesen immunisak. Egyébként most már ki kell, hogy jöjjön ez a nyavalya. Bár igazság szerint ha már eddig elhúzták (~2 hónapja tudnak a problémáról), akkor akár elszüttyöghetnek okt. 22-ig is :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1396) Vasinger! válasza Morden24 (#1395) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Beta Version 7.12.8.1774

Description Xonar Essence ST WIN7 Driver (For Windows 7 RTM, 32/64bit)
Xonar Essence ST beta driver for Windows 7 RTM

Hát ezt nehezen nevezném végleges, alfa drivernek, de valóban, RTM-hez van. :W

Kíváncsi vagyok meddig nyammognak rajta még. :U

[ Szerkesztve ]

(#1397) Morden24 válasza Vasinger! (#1396) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az alfa az korábbi, mint a beta, tehát alpha = pre-beta :)

A lényeg a lényegben, hogy oda már van RTM driver, míg nekünk csak olyan van, ami nem működik RTM driveren :D
Amúgy a félreértések elkerülése végett: most nem köpködöm az ST-tulajokat, csak elképzelésem nincsen, hogy miért nincsen DX vagy D2X meg D1 driver - ezek a kártyák a leggyakoribbak.

Én meg Salvador20 meg ugye azért háborodhatnánk fel, mert a prémiumkategóriás kártyánkra még mindig kakkantanak :D - bár ez utóbbi sokkal lényegtelenebb és érthetőbb, mint a "populár" kártyáik drivertelensége...

Sectumsempra - For Enemies

(#1398) Vasinger! válasza Morden24 (#1397) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Teljességgel igazad van, én is ezen a véleményen vagyok, csak te szebben fogalmaztad meg.

(#1399) bzoley válasza Morden24 (#1397) üzenetére


bzoley
veterán

DX-hez van 1775-ös. Most raktam fel D2X-hez. Hsmgr.exe egyelőre nem okoz problémát.
A többinél meg near future szerepel, úgyhogy hamarosan várható azokhoz is.

(#1400) jilian válasza bzoley (#1399) üzenetére


jilian
addikt

:R
.kircsi! holnap fel is rakom
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.