Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok mi a véleményetek Asus Xonar U7 MK2-ről?

Mai nap rendeltem egyet, azt olvastam hogy még mindig nincs kijavítva a kék villogás, valaki tapasztalat?

(#12002) VoidXs válasza demmer123 (#12001) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nálam hibátlanul működik. Egyetlen problémám van, hogy a kimenő jelszint nem olyan nagy, mint a DX-nél.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12003) demmer123 válasza VoidXs (#12002) üzenetére


demmer123
őstag

Cssk egy hyperx cloud alpha lesz használva róla. Előző hangkártyám creative Soundblaster z volt csak belső zajokat felvette és zavart

[ Szerkesztve ]

(#12004) VoidXs válasza demmer123 (#12003) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

65 Ohm azért elég magas impedancia, 5 mW kimenete van a cuccnak. 0.5 volt RMS-t fogsz kapni, ami nem túl nagy hangerő (-6 dB).

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12005) demmer123 válasza VoidXs (#12004) üzenetére


demmer123
őstag

Hogy érted akkor kevés lesz hozzá? Nagyon nem vagyok ebbe a témába, azt mondták kb ugyanaz a hangzás lesz vele.

(#12006) VoidXs válasza demmer123 (#12005) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A minőséggel nem lesz gond, arra sosem panaszkodott senki. Annyi a gond, hogy ez a leghalkabb külső hangkártya, amit ismerek. Valószínűleg a maximum hangerőd fele annyira (Windows skálán 80%-ra) esik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12007) Zsömica válasza demmer123 (#12001) üzenetére


Zsömica
aktív tag

De - mkII-n már javították ezt a problémát/ bár míg megvolt az 1.szériás példányom; annál sem jött elő szerencsére..!

(#12008) weiss


weiss
addikt

Xonar DX tulajoktól kérdezném, hogy az normális, hogy a kártya eléggé melegszik?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#12009) VoidXs válasza weiss (#12008) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha rajta tudod tartani a kezed, az nem forró.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12010) weiss válasza VoidXs (#12009) üzenetére


weiss
addikt

Ennyire mondjuk nem próbáltam, csak egy gyors tesztre raktam be a gépbe /működött/, és mikor kivettem fura volt, hogy meleg az egész, mert nincs rajta semmi, ami fűthetne, talán csak a PCI-PCI-E konverter chip, de nem csak az a rész volt meleg.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#12011) VoidXs válasza weiss (#12010) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Elég erős DAC-k vannak rajta, olyanok, amikhez hűtőborda javasolt, az eredeti tokozáson van is kivágás a középpontnak.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12012) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Sziasztok,

ha a front kimeneten sokszor elmegy az egyik oldal hangja, szerintetek van olyan szervízes/műszerész, aki ezt meg tudná csinálni? Itt írta egyikőtök, hogy valszeg valami relé szállt el. Vagy lehet túl sok lenne megcsináltatni?

(#12013) VoidXs válasza G.I.JOE (#12012) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nálam ez szoftveres gond volt. Újraindítás megoldja?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12014) G.I.JOE válasza VoidXs (#12013) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Ritán használom, de most megfigyeltem, ha újraindítom, jó lesz. Uninstall-reinstall elég lehet?

(#12015) VoidXs válasza G.I.JOE (#12014) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Egy próbát megér, én csak simán együttéltem vele. Annyi még feltűnt, hogy valahogy a Chrome-hoz van köze.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12016) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Az kivitelezhető valahogy, hogy egy Stix Soar és egy Xonar d1 ekte használható legyen Win10 alatt? A Soar és az X-fi régebben gond nélkül működött így, tudtam váltani a 2 kártya között. Most a d1-et kiválasztva az eq-n látszik, hogy megy, de nincs hang. Próbáltam az Uni Xonar driverrel is. Létezhet, hogy ütközik a kettő Asus kártya? Bár teljesen más DSP van rajtuk.

(#12017) VoidXs válasza Zsocó (#12016) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az ütközés lehetséges, nekem a D1 magában működött Windows 10-en.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12018) kisgeee


kisgeee
tag

Sziasztok,

kérdésem, hogy melyik (xonar) hangkártyát ajánlanátok, ami win11 kompatibilis?
Külső és belső is szóba jöhet.

Köszönöm :R

"kisgeee felhasználónak 155+104 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon!"

(#12019) - = Zk = - válasza kisgeee (#12018) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem a DGX maradt, UNi Xonar progival...
filóztam, hogy leváltom...de egyelőre nem tudom mire, nem tudom mi legyen helyette ami 2023ban is friss...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12020) Acélfarkas válasza - = Zk = - (#12019) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Mikor jelent meg az uccsó ASUS hangkártya? Vagy egyáltalán bármelyik gyártótól mikor jelent meg utoljára nem integrált hangkártya?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#12021) - = Zk = - válasza Acélfarkas (#12020) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jóó rég, azt se tudom, van-e olyan gyártó, akinek van friss kártáyja ÉS hozzá friss driver?! :U tényleg nem tudom...
szerintem már az SB sem hajszolja ezt a vonalat...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12022) LGyuri


LGyuri
tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.

Tudtok olyan hangkártyát ajánlani max 30k-ig, ami PCI-E vagy usb-s, van legalább 5.1-et átadni képes spdif csatlakozója, és a legfrissebb W10-zel stabilan működik?

Nagyon köszönöm előre is!

(#12023) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Van egy Win10-es gépben egy PCI-Express-es Asus Xonar DX-em gyári driverrel, optikán összekötve az erősítővel. Szépen megy a PCM küldés zenénél, vagy a játékoknál az 5.1-es DD Live kódolás.
Arra viszont nem tudom rávenni, hogy passthrough módban működjön, tehát pl. filmeknél a DTS-t mindig átkódolja DD-be. Többféle lejátszóprogramot is próbáltam, VLC-t, Kodi-t PT módban, stb.
Ha a Win10 Hang vezérlőpultban átváltok az Asus Xonar S/PDIF Passthrough Device-ra, akkor viszont mindig PCM lesz a kimenet.
Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12024) VoidXs válasza DoItYourself (#12023) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Bitstream a lejátszóban be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12025) DoItYourself válasza VoidXs (#12024) üzenetére


DoItYourself
addikt

A passthrough?

Viszont most megoldottam a Kodiban és a VLC-ben is. :B
Az volt a gond, hogy ezek a lejátszók fütyülnek arra, mi van kiválasztva hangeszköznek a Windows-ban, a saját beállításuk a mérvadó.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#12026) VoidXs válasza DoItYourself (#12025) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a bitstream ilyen, átveszi a hangkártyát.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12027) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A mostani gépemet szeretném újítani és Windows 11 kompatibilitássá tenni. Adott egy ASUS Xonar DX kártya. Tudom majd használni, vagy esélytelen? A neten nem túl jókat olvastam! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12028) Azharel válasza Dolphine (#12027) üzenetére


Azharel
aktív tag

Tudod használni, nekem is az van, unixonar driverrel használom.

Lassan már 11 éves a kártyám és rohadtul unom a nyűgjeit.... Váltanék, de mire ? az alaplapi egy borzalom azt soha többet. Akinek van valami javaslata azt szívesen várom.

(#12029) Kbhont válasza Dolphine (#12027) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Én is most szívok vele...
Elíndul, szól, de a közelébe sincs mint W10-el.
Nem jövök rá hol a hiba. Másik PCIe slotba került.
OLyan mintha vágva lenne minden hang. Van egy két referenciának számító zeném, ahol tudom, hol milyen hang jön, de most sokminden nem szólal meg.
Van esetleg valakinek valami ötlete?
ASUS Xonar Phoebus
ASUS Rampage VI Apex

(#12030) Dolphine válasza Azharel (#12028) üzenetére


Dolphine
addikt

Az unixonar driver elég régi, ha jól látom :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12031) ericdrawen74


ericdrawen74
senior tag

Most találtam a fiókban...

Olyan világ jön, amikor mindenki gyanús, aki szép. És aki tehetséges. És akinek jelleme van… A szépség inzultus lesz. A tehetség provokáció. És a jellem merénylet!… Mert most ők jönnek… A rútak. A tehetségtelenek. A jellemtelenek. (Márai Sándor)

(#12032) Kbhont válasza Kbhont (#12029) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Megpróbáltam én is ezt a Unixonar drivert.
Ezzel is működik, és nem is szól rosszúl, de csak 2 hangsáv van. Esetleg van ehhez valami kiegészítő szoftver?
Teljesen amatör vagyok ezen a területen! (Is)

(#12033) Dolphine


Dolphine
addikt

Most lehet, hogy butaságot kérdezek, de hogyha egy meglévő Win10-es rendszert 11-re upgradel az ember, és Win10 alatt működik a hangkártya megfelelően, akkor 11-en alatt is fog, vagy gondok lesznek? Magyarán a Win11 problémára és upgrade megoldás lehet, vagy ugyanott leszek, hogyha tiszta 11-et telepítek? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12034) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

DGX-szem van évek óta, W11 alatt használom már, UNIXonar-ral és hibátlanul teszi a dolgát. HyperX Cloud2-vel...

próbáltam a Z690 Hero alaplaiját is, de W11 alatt belemeredtem a beállításokba, ment vissz az DGX.... arra, amire kell nekem pöpec. Gémelésre fejessel. Sávokat belőttem ahogy a guglin fórumokon láttam és ennyi. Évek óta úgy használom.

DE! ha volna valami alternatíva, jó áron, és új, akkor cserélnék én is...
vagy Strix SOAR.... bolond voltam, hogy anno eladtam a fejhallgató mikrofonjának nyűgje miatt :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12035) VoidXs válasza - = Zk = - (#12034) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én a laptop miatt U7-re váltottam. Sajnos bitang drága, de akkoriban jobb híján kénytelen voltam kitejelni érte. Most viszont van egy Axagon ADA-71-em, amit alternatívának mernék mondani. Nem hoz kiemelkedő számokat, de halk mozira elég.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12036) Azharel válasza VoidXs (#12035) üzenetére


Azharel
aktív tag

Milyen a drivere? Kezelő felület? És a legfontosabb, tud stereo upmix-et?

(#12037) Dolphine válasza - = Zk = - (#12034) üzenetére


Dolphine
addikt

Melyik UNIXonar drivert használod? Mármint melyik verziót?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12038) VoidXs válasza Azharel (#12036) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem telepítek drivert, hagyom a Windowst közvetlenül használni, upmixre meg ott az Equalizer APO, ott az van, amit csak akarsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12039) - = Zk = - válasza Dolphine (#12037) üzenetére


- = Zk = -
félisten

A legutolsót.
Nem tudom melyik az, 1.32 talán?! Passz... Nem is vagyok otthon. De ha kell, hazaèrek, megnèzem

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12040) Dolphine válasza - = Zk = - (#12039) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt megköszönném ha ránéznél! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12041) - = Zk = - válasza Dolphine (#12040) üzenetére


- = Zk = -
félisten

a legfelső, 1.81a
[link]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12042) Dolphine válasza - = Zk = - (#12041) üzenetére


Dolphine
addikt

Először is köszönöm :R
Másodszor kérdezném, hogy ennél a drivernél mi működik? Most Win10 van a gépen és még a gyári szoftver van fenn, azt ismerem, ezt nem.
Végezetül, a uni szoftver mellé még kell telepíteni valamit, vagy ennyi elég?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12043) - = Zk = - válasza Dolphine (#12042) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Nem, nem kell semmi más....

Telepítèskor felmegy a c-media panel, ha akarod. Èn nem tettem fel jó nekem az alap asus xonar felület, ui.
Nem ismerem a w10 gyári felületèt ilyen szempontból, èvek óta dedikált hangkártyát használok

Szívesen..

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12044) Razor18


Razor18
tag

Urak,

10 éve gond nélkül használok egy DGX-et játékhoz, a 2015-ös gyári Asus driverrel, Win 11 alatt is hiba nélkül. Most láttam csak, hogy az SE aránylag friss, és a jel/zaj viszonya 106 helyett 116 dB. Van értelme elgondolkodni az upgrade-en SE-re, vagy ha nem vagyok annyira audiofil, akkor tul kép teljesen felesleges?...

Köszi az infokat...

(#12045) Azharel válasza Razor18 (#12044) üzenetére


Azharel
aktív tag

Kicsit utána keresve elég sok rosszat olvasni az SE-ről. Pedig felcsillant a szemem nekem is, hátha jó lesz ez....

(#12046) VoidXs válasza Razor18 (#12044) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Emiatt váltani akkor is felesleges, ha vájtfülű vagy. A 106 is azt jelenti, hogy egy 30-as alapzajú szobában 136-on, vagyis koncert első sor előtti hangerőn kell járatnod a zajosodáshoz. Természetesen a valóság nem 106, inkább 90 körül, de azzal sincs semmi gond.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#12047) Razor18 válasza VoidXs (#12046) üzenetére


Razor18
tag

Köszi !

(#12048) Dolphine válasza Razor18 (#12044) üzenetére


Dolphine
addikt

A Win11 friss telepítés volt, vagy upgrade? :U

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#12049) Razor18 válasza Dolphine (#12048) üzenetére


Razor18
tag

Upgrade.

(#12050) Dolphine válasza Razor18 (#12049) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.