Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) VoidXs válasza cyber86 (#11000) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

TS-en jól be van állítva a mikrofon? Mert az felül szokta írni a rendszer beállítását.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11002) Dolphine válasza VoidXs (#10999) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Megnéztem. Hogyha a Panelt állítom, akkor a rendszer is automatikusan átállítja magát. Tehát, hogyha a Panel 2 csatornára van állítva, akkor a rendszer is automatikusan két csatornás lesz és így tovább :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11003) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Használ valaki OPA2604 erősítővel ASUS DS kártyát? Ha igen akkor működik neki az előlapi fejhallgató kivezetés érzékelése?

Nem értem mi köze hozzá, de kicseréletem és amikor ez van benne akkor csak elhallgat a zene ha bedugom a (HD Audio) jack kimenetbe a fülesemet. Ha a gyári műv.erősítőt teszem vissza akkor meg rendesen jön a zene onnan mindig ahonnan kell... :F

Amúgy sokkal szebbek a mélyek a OPA2604-el, ugyhogy mindenképp váltanék egy ilyenre. Tudtok megbízható boltot ahonnan érdemes rendelni egy másikat?

Köszönöm! :R

(#11004) Kroni1 válasza Kroni1 (#11003) üzenetére


Kroni1
veterán

Az első rész sztornó, most mindent szétszedtem, ujra összeraktam és most szerencsére jó az előlapi érzékelés is... Nem tudom elébb miért nem ment.

Ettől függetlenül megbízható forrás érdekelne, hogy honnan tudok esetleg ilyenből eredetit beszerezni.

:R

(#11005) VoidXs válasza Dolphine (#11002) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Két beállítás van rá a panelben is, az egyik valóban a rendszert állítja, az legyen végig 5.1-en. A másik az analóg kimenet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11006) Dolphine válasza VoidXs (#11005) üzenetére


Dolphine
addikt

Kezdem érteni.
Viszont 7.1-es hangrendszerem van, akkor gondolom, az analóg kimenet 7.1.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#11007) VoidXs válasza Dolphine (#11006) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11008) cyber86 válasza VoidXs (#11001) üzenetére


cyber86
őstag

Igen.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#11009) VoidXs válasza cyber86 (#11008) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

És ha minden más bemeneti eszközt letiltasz?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11010) HANDO88


HANDO88
senior tag

Hali mindenkinek.Légyszi segitsetek. Van egy DGX karim ami az 5.1-el normálisan müxik viszont ha fülest használok nagyon halk.A front panelen használom a fülest.Van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata.ötlete?A segitséget előre is köszönöm. :R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#11011) VoidXs válasza HANDO88 (#11010) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A hátsó zöld jack erősítős, fülhallgató módban állítható.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11012) HANDO88 válasza VoidXs (#11011) üzenetére


HANDO88
senior tag

Ott tényleg hangosabb :K :R . De mi és hol állitható? Nem vágom ezeket a dolgokat. :DD

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#11013) VoidXs válasza HANDO88 (#11012) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az eredeti driverben a kimeneti mód mellett van egy ikon, az hozza elő az erősítést. Arra figyelj, hogy ha túltolod, tönkreteheti a fülest.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11014) HANDO88 válasza VoidXs (#11013) üzenetére


HANDO88
senior tag

:R :R :R :R

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#11015) ot93


ot93
senior tag

Üdv,a két mintavételezési beállítási lehetőség miben különbözik? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#11016) VoidXs válasza ot93 (#11015) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A bal oldali lesz az, amit az alkalmazások látnak, és próbálnak erre leképezni, viszont a jobb oldali az, amit a hangkártya valójában kiad. A kettő illik, hogy megegyezzen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11017) ot93 válasza VoidXs (#11016) üzenetére


ot93
senior tag

értem.. akkor mindegyiket állítsam 192KHz-re? :) ha már a hangkari olyat is tud :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#11018) VoidXs válasza ot93 (#11017) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Forrásfüggő. A filmek/játékok a szabványaik (általában követik őket, bár a Unity-korszak óta annyira nem) miatt tökéletesek 192-n, 96-on, és 48-on is, viszont a zenék nagy részét 44.1-re keverik, így kisebb hibák előfordulhatnak az átalakítás során. Persze minél nagyobb a cél mintaszám, annál kevesebb. Nálam is 192, nem szoktam piszkálni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11019) ot93 válasza VoidXs (#11018) üzenetére


ot93
senior tag

értem :R

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#11020) Henrik000


Henrik000
csendes tag

Üdv!
Kérem valaki tudna segíteni ?
Most vettem ujonnal ASUS Sonar DX et minden a helyen van müködik.de nincsen sehogysem hang. Másrészt nincs hang, de marha gyorsan melegszik szinte már süti az ujjam ha hozzá érintem.

Henrik

(#11021) Aby_2014 válasza Henrik000 (#11020) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Windows nem állította át az alapértelmezett lejátszóeszközt HDMI-re vagy digitális kimenetre, alaplapi hangot kikapcsoltad?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#11022) Henrik000 válasza Aby_2014 (#11021) üzenetére


Henrik000
csendes tag

Már meg szenvedtem mindent! :O

Jó volt egy darabig aztán cseréltem a jacket és kikapcsolt közben a gép utána ha bedugtam a jacket csak istentelenűl zúg és nem tudom miért..

Henrik

(#11023) Acélfarkas válasza Henrik000 (#11022) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Sikerült kifognod szerintem 1 hibás darabot. Az meg hogy süti az ujjadat, utalhat arra hogy valahol zárlatos lehet a cucc. Helyedben vinném vissza a boltba, de a gépből mindenképp kikapnám.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#11024) ot93 válasza Acélfarkas (#11023) üzenetére


ot93
senior tag

hangkariknál amúgy mekkora melegedés normális még? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#11025) VoidXs válasza ot93 (#11024) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Abszolút minimális.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11026) Lidl


Lidl
senior tag

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy leveszi-e a hangkártya hangfeldolgozó processzora a terhet a CPU válláról a hangok lejátszásánál? Régebben tudom, hogy így volt, de nem tudom, hogy manapság a ez működik-e, vagy az egyre erősebb CPU-k miatt, az API-knál már nem fordítanak erre figyelmet? Valahol mintha azt olvastam volna, hogy nem úgy működik már a DirectSound mint régen.

A konkrét téma az, hogy van egy második gép otthon netezésre és a gyerekeknek egy kis Minecraft-ozásra. Ez egy Core2Duo-s gép, (Dell, alaplapi hangkártyával, azt hiszem Q935-ös chipset, Win10).
De miközben megy a Minecraft hallom, hogy szaggat a hang. Ez régebben akkor fordult elő, ha túlságosan le volt terhelve a CPU.
Van egy nem használt DG-m és egy szabad PCI slot a Dell gépben. Ha betenném a gépbe lenne javulás? Tehát besegítene-e a CPU-nak a DG a hangkezelésbe? (UNI drivert használnék)
Nem tudom pontosan, hogy a Minecraft milyen API-t használ. Szerintem nem DirectX / DirectSound.

Tehát szerintetek segítene a jobb hangkártya?

(Azért nem próbálom ki csak úgy, mert elég nagy munka lenne kibányászni a gépet a helyéről és megbontani, szóval, ha Ti, mint nálam okosabbak azt tanácsoljátok, hogy jobb lesz, akkor nekiállok, ha nem, akkor hagyom így.)

Előre is köszönöm a választ!

Lidl

(#11027) VoidXs válasza Lidl (#11026) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kizárólag a keverés és a visszhang volt megoldható hangkártyán, a tömörített fájlok dekódolása nem. Minden Xonar támogatja a szabványt, csak a játékok vagy egy évtizede nem. Minek is, mivel ez a mai játékoknál több CPU-t enne, mintha maga a játék (vagy a DirectX) csinálná. Egy MP3 visszaalakítása (úgy emlékszem, a Minecraft abban tárolja a zenéket) sokkal keményebb munka, mint egyszerűen bekeverni.

Volt is egyébként rá példa, hogy egy Core 2 Duo-ra optimalizált játék (Titanfall) úgy települt, hogy közel 20 giga hangot kibontott WAV-ba, mert azt elég egyszerűen beolvasni (esetleg még castolni float-ba, de az megint nem tétel). Úgy tudom, hogy a hangok Minecraft esetében is így vannak, szóval a hang terhelése kizárólag zenéből jöhet.

Viszont: a Minecraft egy szemtelenül rosszul optimalizált cím, egy magon képes csak futni (még a hangot se dobja külön). Az OptiFine nevű modot próbáld ki, az szét tudja szedni több szálra, így ha a játék esetleg akadna is, a hangnak nem kéne.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11028) Lidl válasza VoidXs (#11027) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszönöm a választ!
Akkor nem érdemes vele bűvészkednem. :)

Amennyire láttam, a játék maga nem akad, csak a hangok (pontosabban a zene) akadozik, szaggat.

Megnézem még ezt a mod-ot, amit mondtál, hátha segít. Bár a gyerekek nem panaszkodnak, de nekem bántja a fülem, amikor szaggat a zene.

Köszönöm a magyarázatot!
Üdv
Lidl

(#11029) yusukee


yusukee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Asus Xonar U5 külső hangkártyám. Ennek használom a line-in bemenetét, de elég sok a statikus zaj. Egy PS4 van rákötve a line-in-re. Van arra valami mód, hogy csökkentsem a zajt hangerő csökkentés nélkül? (esetleg valami olcsó külső cuccal, nem értek hozzá.)

(#11030) VoidXs válasza yusukee (#11029) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Line-in-en, ha mindent jól csináltál, lehetetlen zajt hallanod annál a kártyánál. A PS4 hangerejét told maxra mindenképp, így lesz legjobb a jel-zaj arány, majd driverből vissza tudod halkítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11031) Henrik000


Henrik000
csendes tag

Sziasztok!

Végre kicserélték a hang kártyámat. Asus Sonar DX és most végre jó. Kérdésem lenne, hogy a driverben mi az a dolby digital live ? rá kapcsolom nem szól.
Köszönöm a válaszokat.

Henrik

(#11032) VoidXs válasza Henrik000 (#11031) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra jó, hogy digitálisan is tudjon 5.1-et kiadni. Ha az erősítő nem támogatja, akkor nem működik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11033) ImpersonatoR

Ti mivel szoktatok tisztitani a hangkartyat? Komkretan a hatuljarol van szo, ami a gepbe rakva a teteje lesz ugye, ergo arra szall az osszes por + a videokartya is vereti ra azert.
Az a baj sok kis raforrasztott dolog miat keptelenseg csak ugy letorolni.
Nedves ecsettel meg nem merek nekimenni. :F
Suritett levegos spray nem viszi le. Meg a kicsapodo nedvesseg sem tesz neki jot gondolom.

(#11034) Met válasza ImpersonatoR (#11033) üzenetére


Met
nagyúr

Száraz ecset :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11035) VoidXs válasza ImpersonatoR (#11033) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem elég sűrített az a levegő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11036) Met válasza VoidXs (#11035) üzenetére


Met
nagyúr

Ilyen célra a tartósított hegyi levegő a legjobb :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#11037) Jimmy1010


Jimmy1010
újonc

Üdv Mindenkinek!

Korábban én is CL használó voltam egy X-FI Elite Pro személyében, ma viszont már egy Xonar Essence STX boldog tulajdonosa vagyok. :) Én csak is a zenehallgatásra használom a gépet illetve netezésre. Nálam nagyon szépen teljesített az elite pro és a maga idejében valóban a csúcsok csúcsa volt. Driver problémám soha nem volt vele Win7 64 bites rendszeren. 6 hónapja használom az STX-et és mára már azt hiszem hogy tudok különbséget tenni a kettő között. Nos elmondhatom hogy nagy különbségeket nem véltem felfedezni a 2 kártya hangja közt, de azért van.
A xonar nagyobb dinamikával rendelkezik, amit a 2 kártya adatlapján is olvasható 116 illetve 124 DB. A maga idejében egyedülálló volt az elite pro teljesítménye is. A sztereó színpadot is nagyobbnak érzem a hangszerek jól elkülönülnek szinte kottázhatóak. A mélyek teltek dinamikusak és a magas hangok is szép tiszták,de nem tolakodóak. Zaj még az erősítő teljes hangerőre való állításakor sem halható. NAD C541i simán veri ezzel sok mindent elárulok. Ezt a hangkártyát valóban csak annak ajánlom aki a muzsikát komolyan gondolja. Egy ilyen kártyához már egy komoly hangrendszer kell, hogy élvezhessük teljesítményét és persze a Foobar + Asio. MP3 és egyéb tömörített állomány, + hangszínszabályzó vagy EQ kizárva. :)) :C 5 csillagos termék.
Mindenkinek jó "Zene" hallgatást kívánok!

(#11038) VoidXs válasza Jimmy1010 (#11037) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A Xonarok egy nagyon jó tulajdonsága, hogy minimum a front csatornán csúcskategóriás DAC-okat használnak. És miért ne tennék, ha azok sem kerülnek többe 3000 forintnál. Még a DX-ben is az van, mint a Marantz CD-lejátszóiban.

Az EQ-ellenzéssel nem értek egyet. Nyilván nem a beépítettet használom, mert az n-band EQ-k közül sok az elvi hibás és ezért pontatlan, és az AVR-gyártók szerencsétlenkedése is aláásta a hifisták bizalmát, de ideális esetben az hozza a legközelebb a hangot a valósághoz, ha már tökéletes hangszóró nincs. Moziban például kötelező az EQ, a Dolby szerint 3 dB-es kitérés tolerálható csak, ilyen pedig alapból még a 10 milliós és ötutas IMAX Kangánál sincs, csak süketszobában, de zenét nem ott hallgatsz.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11039) Jimmy1010 válasza VoidXs (#11038) üzenetére


Jimmy1010
újonc

Az EQ ízlés dolga kinek a pap....én csupán a saját véleményemet írom. Ha van egy jó rendszered és minőségi hanganyagot hallgatsz hidd el hogy felesleges az EQ. Magam mindent audio direktben hallgatok és gyönyörű közepek és csilingelő fényes magasok és persze telt meggyőző mélyek vannak. Emlékszem valamikor én is basszus imádó voltam és az erősítőn az összeset feltekertem. Az volt a lényeg minél jobban dübörögjön a ház. Na én ezt a koromat már kinőttem. Most is szeretem ha szép telt mélyek vannak, de hát ahol nincs ott nincs.

(#11040) VoidXs válasza Jimmy1010 (#11039) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze, végső soron az számít, hogy tetszik-e vagy nem, de az EQ nem a basszusimádatra van, arra ott a mélynyomó potmétere. Én szigorúan a mozis szabványokra kalibráltam a saját rendszerem, mivel szeretném pontosan azt hallani, amit és ahogy a hangmérnök szánt. Általában elégedettebb vagyok az eredménnyel, mint a fülre beállított EQ-val. A személyes észrevételem egyébként az, hogy minél jobb rendszered van, annál jobban kihozza belőle a maximumot egy kalibráció. Ahol rossz maga a doboz (pl. a centeremet utálom, egy Klipsch R-25C), ott semmi EQ nem javítja a csengését, de JBL Pro-val játszani öröm volt.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11041) Jimmy1010 válasza VoidXs (#11040) üzenetére


Jimmy1010
újonc

Igazad van, a mozit és a zenét ne keverjük. Magam is szeretem a házimozit és aktív mélynyomót is használok hozzá. Szerintem is akkor jön át egy film 100%-ba ha a hangok a valóságosnak, de legalábbis megközelítőleg olyanok mint a valóságban.

(#11042) #34576640


#34576640
törölt tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni.
Honnan tölthetem le az Asus Sonic Studio-t a wireless headsetemhez, illetve a firmwaret hogyan lehet frissíteni?

Köszi!

(#11043) Razi


Razi
tag

Üdv mindenkinek!

30 hónapja boldog Xonar Essence STX tulaj vagyok. A mai nap mikor bekapcsoltam a gépet arra eszméltem, hogy nincs hang. A helyzet a következő. Analóg kimeneteket használva (Jack és RCA) olyan minimális hangot ad ki, hogy ha mindent maxra tekerek akkor egy picit hallom a hangot amit a gépnek ki kell adnia (zene, film, játék stb...) de ha normál hangerőn szeretném hallgatni ahogy eddig is tettem akkor néma a cucc. Az optikai kimenet tökéletesen működik. Arra a következtetésre jutottam, hogy míg az optikai kimenet digitális jelet küld nem kell hozzá komoly áramforrás addig az analóg kimenetek komoly igénybevételt jelenthetnek. Előfordulhat hogy valami forrasztás elengedett ebben a nyári nagy melegben vagy valahol kontakt hiba van a kártyán? Drivert újra telepítettem, minden beállítást többször ellenőriztem. Előzmény nem volt se fizikailag se frissítés formában szóval ezért gondolok arra hogy fizikailag történt valami változás a kártyán. Valakinek valami ötlet / hasznos tipp? Válaszokat előre is köszönöm :R

Ui.: A kártyára még 4 hónap ipon gari van, szóval legvégső esetben gariztatás lesz belőle.

(#11044) VoidXs válasza Razi (#11043) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha garanciás, ne próbáld meg magad javítani. A hiba okát jól gondolod, az erősítés nem kap elég áramot, ennek viszont rengeteg oka lehet, akár táp is.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11045) Razi válasza VoidXs (#11044) üzenetére


Razi
tag

Köszönöm a válaszodat kolléga! Közben írtam egy e-mailt az ipon garanciális ügyintézésének. A tápot kizárom a lehetséges hiba okai közül. Egy 1000 wattos platinás FSP gondoskodik a gép tálellátásáról és jelenleg (a hangot leszámítva) bármilyen komoly igénybevételű felhasználásnál tökéletesen üzemel a gép. Egyedül a hang az ami elszált (legnagyobb bánatomra). Még azon gondolkodtam, hogy esetleg nem-e maga a moxel csatlakozóval lehet a gond. Még sose tapasztaltam olyat hogy egy kábel vezetőképessége "elszált" volna vagy csak úgy álló helyében meghibásodott volna ezért erre nem látok sok esélyt.

(#11046) VoidXs válasza Razi (#11045) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nagy valószínűséggel az OPAMP környezetében lett valaminek baja. Kábelek egyébként szoktak "maguktól" meghalni, pl ha annyira meg van törve, hogy már csak egy apró ponton érintkezik, az bármikor elengedhet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11047) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

mivel meghalt a régi Xonar D1-em (egy villámcsapás következtében nem szól a front - a többi igen, de gondolom, hogy ez nem javítható, vagy tévedek?), szóval szeretnék egy új hangkártyát.

ezeket láttam elfogadható árban:
- DX
- Strix SOAR
- U7

filmnézéshez, zenéhez kellene - melyik a legjobb választás ezek közül? :F

[ Szerkesztve ]

(#11048) VoidXs válasza scott_free (#11047) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nem számít a pénz, akkor U7.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#11049) bbarni97


bbarni97
újonc

Sziasztok!

Egy Asus Strix Soar hangkártyát tervezek venni, viszont ahogy olvastam nincs rajta előlapi hangkimenet. Mivel nem szeretném állandóan kézzel ki-be rakosgatni a fejhallgató és a hangfal jack dugóját, gondoltam a fejhallgatót a kártyába, a hangfalat meg az alaplapi hangkártya kimenetére kötöm. Megoldható hogy szoftveresen váltsak a kettő között?

(#11050) VoidXs válasza bbarni97 (#11049) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, a Windows tud ilyet (tálcán hangszóró jobb klikk, lejátszóeszközök).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.