Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) imibogyo válasza Ijk (#1661) üzenetére


imibogyo
veterán

Lehet én vagyok hülye, de nem értem mit nem értesz?
Hiába van alaplapi digitális kimenet (például nekem, meg fél Magyarországnak), ha azon csak a kódolt többcsatornás jel jön ki...

Aki játszani is akar és nem akarja a gépet analógban is bekötni az erősítőre (például a zajossága miatt), annak kell egy jó hangkari (DD Live, DTS Connect). Ehhez jön még, hogy az adott hangkari milyen digitális csatlakozással bír, ami nem mindegy, nekem például csak egy coax és egy optikai csatlakozóm van az erősítőn, amiből nekem az optikai foglalt, szóval a coax lenne a megoldás, ami nincs az asus hangkariján (hozzáteszem ezt most tudtam meg :B ).

Nem beszólok, csak próbálok tisztán látni..... :DDD

Mondjuk azt látom, hogy ő direkt analógra vette.. :U

[ Szerkesztve ]

(#1702) kandi88 válasza Shrike7973 (#1699) üzenetére


kandi88
tag

Itt található mindenféle Asus termékhez hivatalos driver :C
Annyi. hogy a listából ki kell választani a terméket ez esetben (audio card), utána a szériát (PCI-E Audio) és végül a modellt (ami ugye a xonar DX) :)

[ Szerkesztve ]

(#1703) 0805


0805
tag

Sziasztok!
Szerintetek ebbe az alaplapba érdemes lenne venni hangkártyát az asustól?
[link]
[link]
Ez a kettö csak a csatlakozásában különbözik??
Ezek már jó minöségüek?
Köszi!

(#1704) kopidoo válasza 0805 (#1703) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem tudom, hogy érdemes-e bele Xonart venni.
Viszont ha igen, akkor csakis a D1-et, mert a 2 slotos a VGA, akor nem fér el a DX.
Csak a csatlakozásuk különbözik.
Igen, jó minőségűek, de hát ez attól függ mire kell, mert a nagytesók jobbak.

(#1705) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

Beléptem a klubba egy Asus Xonar D2/PM hangkártyával. :D

Sokáig vacilláltam, hogy X-fi vagy Xonar de egyéb tényezők és tesztek alapján a Xonar lett a befutó.

Amúgy ez miben más mind a D2x (kivéve a pci expresst)

(#1706) Peetr86


Peetr86
tag

Üdv!
Nem tudjátok miért lehet,hogy az Audio Centerben nem jelez ki az EQ és több beállítást nem tudok alkalmazni ? Korábban már működött és tudomásom szerint nem állítottam el semmit. Ha igen akkor mit is? :)
köszi :R

Xonar D1-ről van szó

[ Szerkesztve ]

(#1707) modflow


modflow
veterán

Windows 7 alatt következő a problémám:

A szobámba a székem nem középen van, sem oldal, sem rá merőleges irányban.
Így alaphelyzetben egyik helyen sokkal hangosabban szól a hangfal, hizs közelebb van hozzám.

Itt meg ne mtudo mbeállítani:
ITT a kép

Mert hiába állítom be például, hogy:
75
100
100
100
75
100
75
100
eltelik kis idő, és mint 100-on lesz. Szóval ezt más progi, pl. PVR2 elállítja. :(

Ti hogyan oldják azt meg, hogy nem tökéletes kör alakú szobában, nem középen ülve is megfelelő hangerővel szóljanak a hangfalak?

A hangrendszeren nem mindenki tudja ezt a módosítást megtenni, hisz kevesen van ilyen opció.

Most egy Audigy 2-m van.

Egy Xonar DX -ben, illetve a driverében van olyan opció, ahol ez frankón beállítható?

(#1708) bozont válasza modflow (#1707) üzenetére


bozont
veterán

Van és nálam nem állítódik el semmilyen program hatására. De asszem az Audigy kártyádhoz is kell lennie valami THX Console-nak, ahol ezek állíthatók.

(#1709) modflow válasza bozont (#1708) üzenetére


modflow
veterán

Ha lenne jó lenne. Nekem nincs sajna. :(

(#1710) modflow


modflow
veterán

Hol lehet olyat beszerezni?

(#1711) kopidoo válasza modflow (#1707) üzenetére


kopidoo
senior tag

Fúú én is szívtam ezzel. De szerencsére jó sok spórolás után volt lehetőségem olyan erősítőt vennem, amihez van mérőmikrofon. Az elvégzi a munkát helyettem...

(#1712) modflow válasza kopidoo (#1711) üzenetére


modflow
veterán

Jó neked! Mid van? :)

Amúgy meglepő számomra, hogy az általam leírt probléma másoknál nem jelentkezik.
Ez nyilván azt jelenti, hogy mindenki egy tökéletes kör alaprajzú szoba középpontjában ül, és körbe vannak a hangszórók. Vagy esetleg halláskárosultak az emberek.
Nem tudom. :(

(#1713) bozont válasza modflow (#1712) üzenetére


bozont
veterán

Vagy csak nem érdekli őket, 5.1 és kész, a térhangzás fogalma meg tök ismeretlen számukra. Van egy ismerősöm akinek pl mind az 5 hangfal az asztalon van szépen egymás mellett. Na annak mi értelme van? De hát ez van, ha nekik így jó, nekem tök mindegy. :)

(#1714) modflow válasza bozont (#1713) üzenetére


modflow
veterán

Akkor lehet, hogy az X-Fi helyett Egy Xonar DX-et veszek, mert az számomra iszonyatosan fontos, hogy a hangszórókat egyesével tudjam hangerő szempontjából állítani.

Ez egy alap dolog szerintem. Nem is értem, creative ezt miért szüntette meg.

Akiket kérdeztem X-Fi tulajokat, hogy mit tudnak THX consol -ról, azt se tudják mi az. :(

(#1715) chros válasza ImI87 (#1689) üzenetére


chros
őstag

@ImI87: analog kimenettel hajtod a karit ?

Sleep-be megy a gep es fel is tud kelni belole? (A jelenlegi Philips driver-em ebbol a szempontbol szar: elalszik, de nem kel fel :( )

Koszi

(#1716) kandi88 válasza modflow (#1714) üzenetére


kandi88
tag

modflow fórumtársnak én is igazat adok... hülyeséget csinált ezzel a creative, hogy nincs a hangkarikon hangerő szabályozási lehetőség. Pedig én is mennyit kerestem... bár hozzáteszem, hogy az X-fi Audio-n van még ilyen lehetőség... de azt mindenki tudja, hogy nem számít X-fi-nek :N

[ Szerkesztve ]

(#1717) modflow válasza kandi88 (#1716) üzenetére


modflow
veterán

Azon hogyhogy van?

Tegyél már be képet arról a részről.

(#1718) kopidoo válasza modflow (#1712) üzenetére


kopidoo
senior tag

Egy yamaha 363-om van.

(#1719) kandi88 válasza modflow (#1717) üzenetére


kandi88
tag

Sajnos nem tudok róla képet betenni mert már rég nincs meg :N
De azon tuti lehetett állítani mert sokáig használtam :K

(#1720) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Hali!
Felraktam a win7 ultimate-t, leszedtem hozzá a mutatott rtm win7 drivert, felraktam, müködik. De gépresi után már nem. Ott van az ikon, fel tudom hozni, de nem müködik rajta semmit. Ha szól a zene, akkor a kezdőfülön levő sávok sem mozognak. Nem működik sem az equalizer, sem dolby headphone váltás, se semmi. Viszont amit beállítottam restart előtt megmaradt, és müködik.. fél év xp s haszánlat mellett hallom, hogy a dolby bennvan... csak nem tudom átrakni 2 es be meg 3asba és az equalizert is módosítanám. Reinstallnál ugyan eddig működik a dolog. Másnál is így van ez?

(#1721) kopidoo válasza Shrike7973 (#1720) üzenetére


kopidoo
senior tag

Alaplapi hangkártya le van tiltva? A vezérlőpult/hang alatt mi az alapértelmezett hangeszköz?

(#1722) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Megoldottam.
Control panel sound settingsben én alapból 192 khz t és 24 bitet adtam meg, mert a dobozra is az van ráírva.. akkor miért ne..? De 24bit 48 khz felett nem megy a driver.. még a dolby sem.. pedig azt írtam hogy megy.. xDD.. hozzászoktam egy szám meghallgatása alatt úgy látszik. Szal se 96 khz se 192 khz 24 bit nem megy, csak 48 khz.. mennyit vesztek amúgy ezzel?

(#1723) bozont válasza Shrike7973 (#1722) üzenetére


bozont
veterán

Érdekes, nálam működik rendesen, sőt jó hogy ránéztem mert 16bit/44KHz-re volt állítva, mikor az Audio centerben 96-ot állítottam be :W (pedig mintha már egyszer beállítottam volna a control panel-nél is). Azt nem tudom, hogy placebo e vagy sem, de mintha most szebben szólna kicsit, főleg a mélyek. Talán a dinamikatartomány javult valamelyest így.

mod.: A Win7-hez a megfelelő verziójú drivert szedted le (32bit vagy 64bit)?

[ Szerkesztve ]

(#1724) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi!

Nah átvettem a Xonar D2-t hát eddig elégedett voltam az alaplapival, de most h. egy csomó gameben olyan hangok jöttek elő amikről nem is tudtam.....hát nem semmi :D egyszerűen gyönyörű hangja van.

Mindenkinek bátran ajánlom :R

(#1725) modflow


modflow
veterán

Akinek van Asus Xonar DX -e és Windows 7 -et használ, erősítsen már meg, ill. cáfoljon meg a következőkben, mert én direkt a Windows 7 miatt vennék most hangkártyát, és az X-Fi -ről lebeszéltek, így a Xonar felé hajlok.

Fontos dolgok számomra:

1. Az 5+1 db hangszórón külön - külön állítható a hangerő? Amiatt, hogy a különböző távolságban lévő hangszórókat azonos hangerővel hallhassuk.

2. Ezt a beállítást felül tudja valami bírálni? Mert a mostani moddolt driver, mert csak így meg az Audigy 2-m, a Ballance -ben hiába állítom be az adott hangerőt, egy idő után valami elállítja. Pl. a PVR2 TV néző progi. Ez idegesítő, mert mindig állítgatni kell.

3. A Xonar-nak van valami effektje, mint creative -nál a CMSS3D, EAX?

4. Valóban jobb választás egy DX, mint egy X-Fi Xtreme Gamer?

5. Hangzásban is megfelelő? Ha hozza egy Audigy 2 szintet, akkor az nekem már jó.

Aki tud az segítsen légyszi!
Köszi!

(#1726) bozont válasza modflow (#1725) üzenetére


bozont
veterán

[link]
Számomra jobban szól mint az (volt) X-fi kártyám, de ugye mindenkinek más hallása van. Nekem eddig nem állította el semmi a hangsávok hangerő beállításait szerencsére.

(#1727) modflow válasza bozont (#1726) üzenetére


modflow
veterán

"de játékban sem marad el sokkal az X-fi kártyáktól, viszont szebben szól"
Akkor miben marad el?

"És működik rendesen az 5.1 is a GX funkció segítségével."
Mi az a GX funkció?

"A DX és D1 közötti különbségről meg pont az előbb volt szó."
Visszakerestem, de nem találom.
Csak az a különbség, hogy az egyik PCI-E, a másik meg sima PCI-os?

(#1728) bozont válasza modflow (#1727) üzenetére


bozont
veterán

Másban szerintem nem nagyon, de a játékok terén is jól teljesít a GX 2.5-nek köszönhetően, viszont előfordulhat hogy egy-két játéknál nem lehet bekapcsolni az EAX effekteket, bár többnyire működik.

Igen, a DX és D1 között csak a csatlakozó a különbség.

(#1729) modflow válasza bozont (#1728) üzenetére


modflow
veterán

Akkor már csak a kártya paraméterei érdekelnének.

Ilyen lapom van:
Gigabyte GAEP45DS3R

A PCI-E csatikat valaki agytröszt helyezte el. Az egyiket a VGA alapból lefedi, szóval az kilővel.
A másik, ami a kép bal oldalán van, abban van a tunerem, így marad a jobb oldani.
Itt van egy nagy sárga borda, emellett remélhetőleg elfér, viszont a hossza se mindegy, hisz ott meg merőlegesen ott a RAM.

Szóval hány cm hosszú a Xonar DX?

(#1730) bozont válasza modflow (#1729) üzenetére


bozont
veterán

A méreteit nem tudom pontosan, de találtam egy képet róla beszerelve, bár nem a legjobb szögből fotozták, de hátha segít: [link]
De különben, ha a PCI foglalatok szabadok, akkor vehetnél D1-et is.

(#1731) modflow válasza bozont (#1730) üzenetére


modflow
veterán

Ja csak a DX 17k, a D1 meg 26k.

Nem mindegy!

Gondoltam csak akar itt olyan ember, akinek van DX-e, és leméri nekem.

(#1732) modflow válasza modflow (#1731) üzenetére


modflow
veterán

Amúgy látom, csak ott drágább, ahol én akarom venni, de mindegy. :D

(#1733) sirdond válasza modflow (#1731) üzenetére


sirdond
őstag

171mm hosszú

(#1734) modflow válasza sirdond (#1733) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, az necces.

Ha a DX és D1 tényleg ugyan az, csak a csatolója más, akkor egy D1 -et kellene beszereznem.

(#1735) bozont válasza modflow (#1731) üzenetére


bozont
veterán

Ahhoz képest hogy a legtöbb helyen még olcsóbb is 1000-2000Ft-tal! :Y Azért kérdezz rá telefonon, vagy személyesen, lehet csak elírás. Vagy keress egy másik boltot.

(#1736) modflow válasza bozont (#1735) üzenetére


modflow
veterán

Már kerestem másik boltot, meg is rendeltem a D1-et.
15.600 HUF.
Remélem nem fogok csalódni benne.

(#1737) modflow


modflow
veterán

Megpróbáltam leszedni asus honlapjáról a legfrissebb drivert hozzá, de 546 byte/mp -el tölt.

Máshol nem érhető el ez a driver?

(#1738) chros


chros
őstag

Nos, en is beleptem az Asus hangkartyasok taboraba egy Xonar DS-el ...

Vegre !!!! Megvalosult az alom:
Filmre alszom el es mp3-ra ebredek ... :)
- MPC-HC -ban "After playback" -> "Stand by"
- Winamp-nal ClockAmp plugin-ban: "Alarm"

Es mindez koszonheto a Xonarnak (WinXP-n teszteltem):
- winamp-ban van 4 utas analog kimenet
- es fel is tud kelni a sleepbol (amit a rohadt Phillips driver nem tudott ... :) )

Sajna mindezt plusz 11.500 Ft-ert ... :(
Egyebkent hangminosegben nemsok, pontosabban semmi kulonbseget nem hallok ... :)

Kerdes:
- alapbol miert van leszedve a Xonar centerben az osszes channel hangereje ??? (en most feltoltam max-ra)

Most mar csak a regi Asus A8N-E -s nforce4 ultras alaplaphoz kene Win7-es driver, hogy ott is ki tudjam probalni ... :(

(#1739) Shrike7973 válasza chros (#1738) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Az szépen reseteld és rakd vissza alapból, mert a 76 ami alapból van az a max, ha 100 ra állítod az olyan mintha 125% on futtatnád a szatelliteket, és nem fognak szépen szólni.

(#1740) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

A windows 7 rtm drivert szedtem, 7.12.8.1775 -s verziót. Driver reinstall volt. Amúgy a win7 em meg olyan tökéletesen fut mindennel hogy öröm nézni, nem hinném hogy azzal lenne gond. Final 32bit ultimate version. Minden update is fennt van. Szóval ha 24bit et és 48000 hz et állítok be ami szitén stúdió minőség müködik minden beállítás. Ha 24bit mellé 96 khz vagy 192 kgz, akkor már olyan mitnha a win felülvezérelné a drivert, a hang jön, mintha a khz miatt kicsit szebb is lenne, de megszünik a driver funkcionailtása, az equalizer, a dolby headphone nem üzemelnek. Az alap ablakon levő sávok sem mozognak a hanggal együtt. De akár ha zenehallgatás közben visszaállítom 24bit 48 khz re máris beüzemel magától minden. Szal érdekes. De lehet nekem teljesen mindegy, mert cod:waw ozok multiban, és ahhoz meg 48 khz re kell állítani a hangot különben nem indul el.. bár ha driverben 192 khz et raktam itt is meg xp ben is a játék ment... ezt csak így olvastam forumon.. azét jó lenne ha 192 khz re tudnám rakni.. valaki ötlet? :S

szerk: ha 24bit 48 khz et állítok akkor a driverben még mellé berakhatom a 192 khz et csak nemtudommüködik e mert nem hallok különbséget :S

[ Szerkesztve ]

(#1741) modflow válasza Shrike7973 (#1739) üzenetére


modflow
veterán

76 a 100%? HM?

(#1742) c41r0^ válasza modflow (#1741) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, 76 felett kiemelés van (recsegni fog a füles/hangfal), ezért nyomj egyet a RESET gombon, a mixer/playback oldalon az audio centerben

(#1743) Salvador20 válasza chros (#1738) üzenetére


Salvador20
őstag

mondj el nekem valamir, hogy kapcsoltad azt ki, hogy ne kelljen bejelentkezni a winbe, csak rögtön indulásnál belépjen??

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1744) Colos1 válasza c41r0^ (#1742) üzenetére


Colos1
őstag

Nahát! Ezt én is beszívtam! 4 napja van meg, és azzal kezdtem, hogy felhúztam maxra...aztán lestem, hogy egyes zenéknél miért "szaggat". Recsegni nem recsegett, de az erősebb, dinamikusabb mélyhangoknál kicsit mintha kimaradt volna....Rá nem jöttem volna, hogy ez a probléma. :R

Amúgy meg kell jegyeznem, hogy az Audigy SE, ami előtte volt labdába sem rúg mellette. Pl. a hangszíntér olyan jó lett, hogy komolyan mondom eleinte szinte zavart...de nem volt túl nehéz megszokni :DDD
De említhetném még a szebb mélyeket is.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#1745) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Rendeltem magamnak egy Xonar DS-t.
Akinek van ilyen: meg tudná nekem mondani, hogy van-e arra lehetőség, hogy egyszerre bedugva legyen a hangfal és a fejhallgató is és egyszer egyiket másszor másikat használjam?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1746) kopidoo válasza dudika10 (#1745) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem DX-em van, de szerintem majdnem ugyanúgy működik. Ezt úgy tudod megoldani, hogy a hangártyáról a ház elejére kivezeted a fejhallgató kimenetet (már ha van a házon) és oda bedugod a fülest. A hangszóró és a füles között az audiocenterben az analog outnál tudsz váltani: pl 5.1 speakersről átteszed FP headphone-ra.

(#1747) 2o1i


2o1i
senior tag

Sziasztok!

Beújítottam egy Xonar DX-et a döglődő XremeGamer helyett. :)
Driver telepítésekor hallottam, hogy kattog. Utána restartkor és induláskor is. Ekkor picit megijedtem, de visszaolvastam és látom ennek ilyennek kell lennie. Így már teljesen oké a dolog. :)
Eddig nagyon tetszik a kártya! :DD

(#1748) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

HAngkártya vásárlást tervezek. Sajnos az alaplapi nem elégíti ki az igényeket.
Gigabyte 790Xt-UD4P lapom van.
Rengeteget játszok , néha zene vagy film.
Az Asus kártyák közül melyik ami leginkább megfelelne erre a célra?
Remélem könnyen kezelhető egyértelmű kártyákról van szó. :)) :))
Olyan 15K körül belefér, felette nem nagyon gondolkodom.

:R :R

(#1749) kopidoo válasza Pepe78 (#1748) üzenetére


kopidoo
senior tag

PCI csatolóval D1(Dolby Live) vagy DS (DTS Connect), vagy PCI-E csatolóval DX.
DS: 10-12k
D1/DX:15-17k

(#1750) dudika10 válasza kopidoo (#1746) üzenetére


dudika10
veterán

Szóval úgy, hogy mindkettő a hátába van dugva, úgy nem tudok váltogatni?
Hát az bizony kár.
Viszont nagyon szépen szól, jobb mint az integrált. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.