Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) dudika10 válasza #72042496 (#1798) üzenetére


dudika10
veterán

Kész. [link]
Köszönet érte Ndruu kollégának! :R

Amennyiben rábólintotok, lehet szólni egy moderátornak, hogy rakja be első hsz-nek. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1802) modflow válasza kopidoo (#1800) üzenetére


modflow
veterán

De ha tesztelem a hangszórókat, akkor a teszt az jól szól. Mármint a megfelelőből a megfelelő szól, csak film alatt nem.

Neked akkor az "Audio channel: 6 Channel" ?

A Xonar D1 centert hogy lehet beállítani, hogy automatikusan indítsa a W7?

(#1803) cowboy_bebop válasza dudika10 (#1801) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Jó lett.

[ Szerkesztve ]

(#1804) Salvador20 válasza dudika10 (#1801) üzenetére


Salvador20
őstag

deluxe, amugy kira lett

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1805) dudika10 válasza Salvador20 (#1804) üzenetére


dudika10
veterán

Mea culpa, mea maxima culpa. Sokadjára se sikerült tökéletesen. :B
Benyújtottam a kérvényt a modker-ben és kértem, hogy javítsák ki deluxe-ra. Már csak idő kérdése. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1806) Salvador20 válasza dudika10 (#1805) üzenetére


Salvador20
őstag

hiányos a spanyolom, csak az olaszból következtetek, hogy a colpa az hibát jelent

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1807) #72042496 válasza dudika10 (#1801) üzenetére


#72042496
törölt tag

Még ha megtennéd, hogy átírod Deluxe-ra, s mellé ezt a képet szúrod be... Egy sornyi kihagyást még el tudnék képzelni a név alatt, illetve kb. három sornyit a képek alatt, hogy tagoltabb legyen.

Ez lehet csak az én kukacoskodásom. Szó mi szó, így is nagyon dögös és úgy látom, teljes. :R

(#1808) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szeretnék gratulálni annak, aki frissítette az első hsz.-t.
Szerintem nagyon szép lett, grat!
Az enyém a második helyen. :D

(#1809) kopidoo válasza modflow (#1802) üzenetére


kopidoo
senior tag

A teszt alatt jónak kell lennie az nem vitás, viszont ha van fent valamilyen audio kodek, akkor lehet, hogy be van kapcsolva a remap funkció vagy mi. Ezzel fel lehet cserélni a hangfalakat. A kodekben meg be lehet állítani, hogy hány hangszóróra kódolja szét a forrást. Én pl a MP HC-ben sehogy nem tudtam beállítani a DTS-nél a 3front 2 surround + lfe beállítást. Minden programindításkor csak 1 surround-ra volt beállítva. Ezért nem is használom, inkább optikain hagyom kimenni a jelet.

Az audio centerben nekem 8 channel van, mert néhány játék csak így (volt) hajlandó 3d-ben szólni.

Nekem elindul az Audio center. Taskbaron fekete háttérrel a xonar logo az ikonja. Kettö klikk és meg is nyílik.

(#1810) dudika10 válasza Salvador20 (#1806) üzenetére


dudika10
veterán

Latin, és igen, hiba. Pontosabban "Én vétkem, én legnagyobb vétkem." :)

Balika911: A névért már szóltam, előbb-utóbb csak megcsinálja valamelyik kedves moderátor. Aki kíváncsi a különbségre az majd rákattint, most már marad a kép, nem akarom leterhelni a moderátorokat, meg egyébként is meg kéne csinálni előbb, hogy átlátszó legyen körbe, azt meg nem tudom, hogy kell. :B
Pont azt akartam, hogy ne kelljen annyit görgetni, ha most berakok 3 sort a képek alá akkor elkopnak majd a görgők az egereken. :P

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1811) modflow válasza kopidoo (#1809) üzenetére


modflow
veterán

Először nekem is indult, de msconfig -ból véletlenül ezt is kipucoltam, automatikus indítás start menüben meg már nincs W7 alatt. (Vagy csak én nem látom.)

(#1812) kopidoo válasza modflow (#1811) üzenetére


kopidoo
senior tag

Van automatikus indítás a W7-ben. Indítópult a neve :)

[ Szerkesztve ]

(#1813) Salvador20 válasza dudika10 (#1810) üzenetére


Salvador20
őstag

spanyol az latin ;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1814) modflow válasza kopidoo (#1812) üzenetére


modflow
veterán

Bakker, tényleg! Meg is van. Köszi!

(#1815) Vasinger! válasza kopidoo (#1812) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Pont a minap történt olyan W7-ben, hogy az indítópultban lévő progi nem indult el..
Azóta beleástam jobban a windows cuccokba és ott bekapcsoltam és jó. :F

(#1816) Salvador20 válasza Vasinger! (#1815) üzenetére


Salvador20
őstag

van kedved megosztani velem priviben?:D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1817) Vasinger! válasza Salvador20 (#1816) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

PÜ. ment. ;)

(#1818) modflow


modflow
veterán

Az miért lehet, hogy pl. winamp alatt meg-megakad az mp3?
Meg pattan is néha?
Olyan vontatottan megy, néha még meg is nyújt egy egy ütemet. Kurvára idegesítő!

Media Player az lejátsza rendesen!

[ Szerkesztve ]

(#1819) tigipuf válasza modflow (#1818) üzenetére


tigipuf
senior tag

Azt nem tudom,csak azt,hogy én már régen hanyagolom a winamp-ot,jetAudio-t,meg néha aimp-ot használok,de leginkább az előbbit.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1820) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Valakivel előfordult már az windows 7 esetében, hogy jó a hang meg minden, de mondjuk egyszer egy héten gyakorisággal az egyik oldal nem szól fülesben, csak a másik rendesen. (a hibás szól, csak olyan halkan, hogy szinte hallhatatlan). Asus Xonar DX 7.1 em van, windows 7 ultimate összes update-el, és win7 rtm driver asus honlapról a legfrisebb. Maga a rendszer amúgy nincs egy hetes sem. Vezérlőpult driver beállítások minden tudásom szerint rendben vannak.

(#1821) chros válasza Shrike7973 (#1740) üzenetére


chros
őstag

Nos, ez nalam is erdekes ... :(

Win7 x64 bit: Winamp-on keresztul 4 ch szol mp3 eseteben, de csak akkor ha !!!:
a vezerlopult -> hangok -> beallitasan belul 16bit ->48 KHz van beallitva ...
Ha barmi mas, akkor csak 2 channel van ... Otlet erre, vagy valaki masnak hasonlo tapasztalata ?

Illetve:
- XP alatt nem volt Analog Input resz, W7 alatt van? Ezt mire kell allitani (most ezt is 4 ch-re allitottam ...)
- W7 alatt nem lehet elnemitani a mikrofont???

Koszi

(#1822) tigipuf válasza Shrike7973 (#1820) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nálam is volt egyszer már ilyen eset,csak én nem is foglalkoztam vele,azt hittem én b...tam el valamit,de ezek szerint másról lehet szó,még be is rezeltem,gondoltam elszállt a fülesem,gyorsan át is nyomtam hangfalra de ott is dettó ugyanaz,csak a bal csati szólt,a jobb pedig csak úgymond suttogott. Én újraraktam a drivert azóta nem jelentkezett,most már ,hogy más is tapasztalta ezt a dolgot azt gondolom,lehet,hogy driver hiba :F ?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1823) kopidoo válasza tigipuf (#1822) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én nem tapasztaltam a hibajelenséget.

(#1824) grunge


grunge
addikt

megjött a DS, eddigi tapasztalatom hogy jóval halkabb a ZS-nél és az alaplapi hangkeltőnél. kicsit más a basszus is, sokkal lágyabb az egész. eddig tetszik!

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1825) cowboy_bebop válasza grunge (#1824) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Örülök neki, én is a napokban leszek egy DS-nek a gazdája. Remélem hozza az elvárásokat.

[ Szerkesztve ]

(#1826) cowboy_bebop válasza grunge (#1824) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Dupla. :(

[ Szerkesztve ]

(#1827) grunge válasza cowboy_bebop (#1825) üzenetére


grunge
addikt

megéri az árát nagyon. fél nap után ez a mérleg:)

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1828) wdarty


wdarty
tag

Volt már valaki kezébe DS és DX ?

Zenét hallgatok az esetek 80%-ában, 20%-ban filmet nézek. Ha jól láttom a DS nem kapott Dolby cuccokat, kellenek zenéhez egyáltalán?

Alaplapit cserélném le, nem bírom már a TrashNoiseFX funkcióját.

(#1829) dudika10 válasza wdarty (#1828) üzenetére


dudika10
veterán

A dolbys cuccokról nem tudok nyilatkozni. Én Hifi módban használom a DS-t, így kikapcsol minden szirszart. Csak zenét hallgatok és meg vagyok vele elégedve. (nézek filmet is meg játszom is, csak ott nem érdekel milyen hanga van. :) )

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1830) grunge válasza wdarty (#1828) üzenetére


grunge
addikt

nekem eddig nagyon bejön a ds, mind zenére+filmre. halkabb az audigym-nél, de valahogy máshogy, szebben szól. megtartom az tuti :K

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1831) chros válasza wdarty (#1828) üzenetére


chros
őstag

Ha analog modon hajtod oket akkor mindegy melyik (egyik sem hasznalja), a DS olcsobb, akkor inkabb ez (nekem is ez van) ... Ha optikain, akkor inkabb DTS es nem dolby, szoval itt is a DS ...

Zenere, filmre (en is ezekre hasznalom) tokeletes, alaplapihoz kepest nem tudom milyen ...
En meg egy kis eqalizert is hozzanyomtam ...

(#1832) grunge válasza chros (#1831) üzenetére


grunge
addikt

Lapomon alc888-as hang van. maga nemében nem rossz, még eax4et is tud emulálva. ne mvolt gond vele driver téren sem. egy játékot próbáltam ki, il2 sturmovik 46, jobba na szól a ds. zenéknél is részletesebb a hangzás.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1833) cowboy_bebop válasza dudika10 (#1829) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ma jött meg a DS-em, csak elismerően tudok róla nyilatkozni.

(#1834) ram34


ram34
tag

Hi!
Nemrég én is tulajdonosa lettem eme nagyszerű karinak. (Xonar DS).
Tényleg minden úgy működik ahogy a nagy könyvben írva vagyon.
Lehetőségem adódna venni a géphez egy hangszóró-rendszert (mondjuk a pénz hatért szab a lehetőségeknek sajnos)
Szóval 20-25 ropi lenne rá.

Kérdésem, eddig ezt a két hangszórót néztem ki.
- Genius 5.1 SW- HF5.1 5005
- Creative INSPIRE T7900 7.1

Vajon melyik a jobb választás illetve ennyiért van-e jobb ezeknél.
Amit szeretnék:
- Minimum 5.1-es legyen
- Nem zeneszerzésre, illetve progi hangminőségre vágyok, de azért a maga nemében szépen szóljon.
Köszi a segítséget.

(#1835) cowboy_bebop válasza ram34 (#1834) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

(#1836) c41r0^ válasza Shrike7973 (#1820) üzenetére


c41r0^
őstag

igen, előfordult, néha elment egy-egy csatorna hangja nálam is és csak és kizárólag Win7 alatt (5.1 és headphone esetén is), de ha ez már 3unknak előjött, akkor ez az RTM driver bugja lesz, tehát célszerű feltenni a következőleg kijövő drivert/patchet, remélem nem késik sokat

[ Szerkesztve ]

(#1837) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Vettem ma egy minőségi fejhallgatót(Plantronics Gamecom 367) és az alaplapi hangkártyával már azért szépen szól de a hangerő az kevés nekem.
Egy Xonar DX el az is nőne vagy csak a minőséget javítaná tovább?

:R

(#1838) kopidoo válasza Pepe78 (#1837) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem Sennheiser HD200-om van azt fél hangerőn szoktam hajtani, de még úgy is hangos. Szerintem simán elég lesz a hangerő.

(#1839) Pepe78 válasza kopidoo (#1838) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hali!

Az alaplapihoz mérten nem próbáltad esetleg?
Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy a hangerő ennyi maradna ha vennék egy tuti kis hangkarit.
:D

:R

(#1840) AT1S


AT1S
tag

Sziasztok!

A HsMgr.exe-t az Asus oldalán lévő legújabb drivernél ( 7.12.8.1775 ) is tiltani kell win 7/32 -alatt? Csak mert mintha ugyanez az RTM driver lett volna anno is, csak most már nincs ott, hogy béta. Köszi.

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#1841) kopidoo válasza AT1S (#1840) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nem, nem kell tiltani.

(#1842) chros válasza AT1S (#1840) üzenetére


chros
őstag

Mert mire jo is ez ?

(#1843) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Csak én nem látom, vagy valóban nem lehet balanszt állítani 2.1-es speakernél? :F

(#1844) Osynho


Osynho
addikt

Üdv!
Szopat az Audigy win 7 alatt. Nagy nehezen telepítettem, de digit out-ot sehogyse tudok kicsiholni belőle. Az a kérdésem, h érdemes-e venni egy Xonar D1-et, vagy az alaplapi spdif is tudja ugyanazt a minőséget (ha jól tudom, spdif passthrough-nál megkerüli a dac-ot a jel, így a hangkari nem is avatkozik bele a dolgokba). Hangcucc az adataimnál.

(#1845) betonfelhő


betonfelhő
tag

van valaki, akinek van konkrét rossz tapasztalata a Xonar U1-gyel? mert ha nincs lootolok egyet online, mert a tököm tele van az audigy2-vel.

(#1846) dudika10 válasza Vasinger! (#1843) üzenetére


dudika10
veterán

Ott kéne lennie a mixer fülön, nem? :F

Osynho: digitális átvitelt használva tökéletes az alaplapi is.

betonfelhő: nyugodtan rendeld meg szerintem. Nincs vele sok tapasztalatom, de szerintem laptop mellé nem találni jobbat hason árban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1847) Osynho válasza dudika10 (#1846) üzenetére


Osynho
addikt

Okés, ennek örülök :) Ki is próbáltam, de sajnos csak sima rca kábelem volt itthon. Ezzel a stereo hang szépen átmegy, de pl km playernél a dts, dd már nem :((( Ez a kábel hibája lehet?

(#1848) dudika10 válasza Osynho (#1847) üzenetére


dudika10
veterán

Hát hogy a kábel hibája-e azt nem tudom, még sose próbáltam RCA kábelt dugni a koax helyére. Én inkább valami szoftveres gubancra gondolok.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1849) Vasinger! válasza dudika10 (#1846) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben meglett.

Csak elég hülyeségnek találom, hogy nincs külön vízszintes csúszka, amivel lehetne állítani a balanszt.... Nah mind1, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1850) Tommmmka


Tommmmka
senior tag

Hi all!

Tudom, h. nem ide való, de esetleg nem tud valaki, valami boltfélét ahol lehet kapni NORMÁLIS minőségű elosztót az aljzatokhoz? (vettem egy Razer Barracuda 5.1 fülest és nem nagyon szeretnék mindig az asztal alatt mászkálni ha szükség van rá és ezért kéne valami elosztó, h egyszer tudjam rákötni a hf6000-et és a barracuda-t)

Előre is köszi :R

Illetve a másik ugyebár vannak a hangzásmódok, h Hifi music Game stb. namost ezekben mikor beállítom az eq-t meg a bass-t akkor tökéletesek de amint átváltom mondjuk a musicról hifire, majd vissza musicra elfelejti az összes beállítást és kezdhetem előről, van erre valami megoldás (Xonar D2/PM)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.