Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) chros válasza dudika10 (#1750) üzenetére


chros
őstag

Hany hangfalad van? A kimenetek szamat allitsd "hangfal-szam"+2 -re a Main tabon az Analog Output nal (azaz ha 2 hangfal a 4 speakerre) es a hangfalat dugd be az egyik a fulhallgatot a masik csatiba (kezikonyv/manual irja melyikbe):
igy mindig mindketton szol, es csak azt hallgatod, amielyiket akarod ...

Remelem segitettem ...

(#1752) chros válasza Shrike7973 (#1739) üzenetére


chros
őstag

@Shrike7973, c41r0^ : Koszi, ma is tanultam valamit ... :) Nyomtam egy reset-et ...

Egy ket kerdes meg a beallitasokkal kapcsolatban:
- Main tab, Sample rate-et mennyire allitsam ??? most PCM 96 KHz -en all ... (mp3, neha divx, mkv-k mennek)
- nem tud valaki valami kellemes eqalizer beallitast trance, dance, eurodance zenehez ? :)
- a VocalFX tab mi a fenere jo ???
- WinXP-n install utan a registrybe a helyi gep inditofajlai koze bekerult ket ertek:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"Cmaudio8788"="RunDll32 cmicnfgp.cpl,CMICtrlWnd"
"Cmaudio8788GX"="C:\\WINDOWS\\system\\HsMgr.exe Envoke"

En ezeket toroltem (ne fusson olyan ami nem kell), es igy is mukodik minden, nem kell a rack-et elinditani hozza, csak ha allitani akar valamit az ember ...
Ez a ket dolog kell valamire, vagy tenyleg torolheto ???

Koszi az ertekes infokat!

(#1753) chros válasza Salvador20 (#1743) üzenetére


chros
őstag

Ha csak egy felhasznalod van (az alap Rendszergazda mellett), akkor alapbol belep ...
Neked tobb van?

(#1754) dudika10 válasza chros (#1751) üzenetére


dudika10
veterán

Egy fejhallgatót meg egy hangfalat akarnék felváltva használni dugdosás nélkül.
Kösz, ez a módszer működik, de sajnos nagyon romlik a hang.
Mind1, majd átállítom 4CH-re és kikapcsolom a hangfalat ha a fejhallgatót szeretném használni. Az alaplapival simán átraktam a kimenetet bemenetre és akkor nem szólalt meg, de itt ezt nem tudom megcsinálni. :(
Más hibát nem találtam a kártyában. A driver nagyon egyszerű, könnyen kezelhető, a HIFI mód nagyon jó. :C

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1755) tigipuf válasza dudika10 (#1754) üzenetére


tigipuf
senior tag

És így miért nem volt jó? :F :[link].Én is így használom,tökéletes,csak egy katt az audio centerben...

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1756) dudika10 válasza tigipuf (#1755) üzenetére


dudika10
veterán

Elég hamar meghalna szegény kábel ha ki kéne lógnia a ház elejéből.
Vagy 5 centire kinyúlna és nem tudnám becsukni az ajtaját a háznak rendesen, elég hülyén nézne ki.
Egyébként így is ugyan annyi kattintás, csak pluszban még ki kell kapcsolni a hangszórót. Ennyit még túlélek, csak heti 2x van használva max a fejhallgató. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1757) chros válasza dudika10 (#1754) üzenetére


chros
őstag

Hogy erted, hogy romlik a hang? 4ch-ben maskepp szol mint 2ch-ben ???

(#1758) dudika10 válasza chros (#1757) üzenetére


dudika10
veterán

Nem is kicsit. Elég nagy különbség van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1759) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogyha az asus p5kc alaplapi 7.1 -es hangkarit kiváltom egy xonar ds-el mennyi hangzásbeli különbséget fogok hallani ha egyáltalán lesz különbség, vagy esetleg nagyobbat érdemesebb nézni? Mert itt fentebb azt mondta v.ki hogy nem nagyon vett észre különbséget. :Y

PSN - RedFoxHun

(#1760) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok! Mi a véleményetek erről a hangkártyáról: Asus xonar DS? Igazából eddig mindig alaplapi hangkártyám volt és most szeretnék egy viszonylag normálisat, mert ez a realtekes nem valami nagy cucc. Tulajdonképpen egy f.scsomó. Legfőképp filmnézésre használnám (DVD, mkv) semmi hókusz-pókusz, egy Genius SW-HF5.1 4000-rel. :) Köszönöm a segítséget!

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#1761) kopidoo válasza chros (#1757) üzenetére


kopidoo
senior tag

Még szép hogy romlik a hang, ha a fülest nem a front out-ba dugja, hanem a side surround-ba. A 4 csatornát nem úgy hozza létre hogy a hátsó kettőre csak kilöki a sztereó jelet. Valami filter biztos megy rá. Ez alapból rossz megoldás. A kimenetek közül csak a front out rendelkezik a fejhallgatóhoz való erősítővel (user manual 13. oldal), amit rá lehet vezetni a FP Headphone-ra is.

redhunter: lesz hallható különbség! Hogy észre veszed-e az már csak a füleden és nagy részben a hanfalakon/fejhallgatón múlik. Nagyobbat (d2x és társai) szerintem nem érdemes venni, mert ahhoz már komoly felszerelés kell, hogy ki tudd használni.

Rubbi: az alaplapi hangkártyáknál biztos jobb, mint már fentebb is írtuk. DVD/MKV videókhoz bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1762) brembo


brembo
tag

Sziasztok,

Akinek Xonar D2 kártyája van, meg tudná mondani, hogy azonn milyen digitális kimenet van? A D1-en úgye csak toslink adapterrel szerelt optikai kábellal lehet kiküldeni a jelet viszont nekem koax kellene. A D2-n van ilyen vagy ez is optikai kimenettel rendelkezik?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv: brembo

(#1763) c41r0^ válasza brembo (#1762) üzenetére


c41r0^
őstag

első odlalon lévő képtalálat gugliban:

KATT

tehát a D2-n van natív koax SPDIF kimenet és bemenet is (a mikrofon meg gondolom szintén megosztott optikai SPDIF és tolink adapterrel használható, de ez nem 100%, nem néztem át a manualt)

(#1764) brembo válasza c41r0^ (#1763) üzenetére


brembo
tag

Köszi a tippet, de a kép nem ad egyértelmű választ a kérdésre.
Valamiért nekem is ez a tippem, (mármint, hogy mindkét kimenet van rajta), de örülnék, ha valaki, aki használ(t) ilyet, megerősítené.

(#1765) bozont válasza brembo (#1764) üzenetére


bozont
veterán

Én nem használok, de a gyártó oldala szerint van rajta coax kimenet is.

(#1766) brembo válasza bozont (#1765) üzenetére


brembo
tag

És tényleg.

Digital S/PDIF Output:
Coaxial and High-bandwidth Optical Combo Connector
Supports 192KHz/24bit

Ez alapján nem is a mikrofon jack funkcionál optikai kimenetként, hanem a koax 2in1.
Hogy én ezt eddig miért nem találtam... :U

Köszi srácok! :R

(#1767) Peetr86


Peetr86
tag

Üdv,

Mitől lehet az,hogy ha hirtelen egy hangosabb vagy mélyebb hang szólal meg akkor a lejászás automatikusan halkabb lesz és kompresszált. Ilyet eddig csak házimozinál tapasztaltam. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? :F
Xonar D1 kártyám van mellesleg.

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#1768) fradi81 válasza Peetr86 (#1767) üzenetére


fradi81
veterán

A beállításokban van egy ilyen opció azt kapcsoldki, asszem AEC a neve.

moto g72, Ninebot d28e

(#1769) bozont válasza Peetr86 (#1767) üzenetére


bozont
veterán

Az Audio centerben kapcsold ki az SVN (smart volume) funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#1770) modflow


modflow
veterán

Ma megérkezett az Asus Xonar D1-em.

Remélem nem fogok csalódni benne!

[ Szerkesztve ]

(#1771) modflow


modflow
veterán

Nincs hang Tv tuneremen. :(
Leadtek WinFast PxDVR3200H. Pedig belül össze van kötve.

(#1772) bzoley válasza modflow (#1771) üzenetére


bzoley
veterán

Összekötni kevés. Be is kell állítani mindenhol.

(#1773) modflow válasza bzoley (#1772) üzenetére


modflow
veterán

De itt már választási lehetőség sincs, mint Creativ -nél volt 100. Itt van a line, meg a mikrofon.
Bárhogy állítom, nem szól. :(
PVR 2
A másik, ami nem Vonalbemenet az a mikrofon.

A hangerő a Xonarban 76%, a W7 szerint 50%. Most ez így jó? Vagy állítsam a W7 hangerőt 100% -re, és a Xonart hagyjam 76%-on?
KÉP

(#1774) modflow


modflow
veterán

Na jó. Van hang, csak amikor elindítom a PVR2-t némítja a hangot. Ez miért lehet?

(#1775) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

ASUS Xonar hangkártya vásárlását tervezem. DS és D1 között vacillálok.
Végigolvastam nagyjából a topikot, de biztosra szeretnék menni.

A DS csak annyival "butább" a D1-nél, hogy nem támogatja a Dolbyt?
A Dolby headphone használható "sima" fülhallgatóval is. Sokat dob a hangzáson?

(#1776) kopidoo válasza cowboy_bebop (#1775) üzenetére


kopidoo
senior tag

A D1 a Dolby Live-ot nem támogatja.
Igen, használható sima fülhallgatóval. Hogy mennyit dob a hangzáson azt nem tudom, de ad térérzetet. Én játékoknál használom és nekem bevált, bár meg kell szokni.

(#1777) tigipuf válasza cowboy_bebop (#1775) üzenetére


tigipuf
senior tag

A D1 támogatja a dolby live-t,(a kolléga biztos csak elírta :) )
A dolby headphone meg ízlés kérdése,meg nálam például nagyon zenefüggő,van amikor bekapcs,de van olyan stílusú zene amikor kimondottan nem csípem,és kikapcsolom.
Számomra néha olyan,mintha sokszor épp a sztereóhangzást b...ná el,de ez az én fülem véleménye szigorúan! :DD
ja most látom mit írt kopidoo,valahol igaza van,játékban jó,de zenében nem mindíg,sőt...

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1778) kopidoo válasza tigipuf (#1777) üzenetére


kopidoo
senior tag

Jaja el elszabtam. BOCS!
Miért kevertem össze a DS-sel...??? Biztos a munkahelyi stressz :)

(#1779) cowboy_bebop válasza kopidoo (#1778) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

3.650,-nel lenne drágább a D1 és nem tudom, h. megér-e ennyit a Dolby live, az aranyozott csatlakozók meg szilárdelektrolitos kondenzátorok. :F

(#1780) bozont válasza cowboy_bebop (#1779) üzenetére


bozont
veterán

Ha nem használsz erősítőt akkor nem mert úgy sem használod akkor ezt a funkciót. De ha mégis akkor a DS megint csak jobb a DTS Connect miatt a nagyobb bitráta miatt, szerintem. Ha előbb jelenik meg a DS én is azt vettem volna, mert később tervezek valami jobb hangcuccot, de most már mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#1781) cowboy_bebop válasza bozont (#1780) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Köszi, akkor lehet h. DS lesz.

(#1782) modflow válasza modflow (#1773) üzenetére


modflow
veterán

A kérdésem második részében tudna valaki segíteni?

(#1783) Sdi


Sdi
addikt

Aki esetleg Linuxot is használ, annak nem ajánlott vétel a DS, mert jelenleg még nem támogatott kari, ergo nincs hang.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1784) kopidoo válasza modflow (#1782) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem nagyon régen volt tunerem, akkor még az audigy volt a csúcs kártya.
Nézd meg hogy nem némítja-e le a bemeneti csatornát amikor elindítod.

(#1785) cowboy_bebop válasza Sdi (#1783) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Attól meg lehet ajánlott vétel, mert nemsokára úgy is berakják kernelbe.

(#1786) Sdi válasza cowboy_bebop (#1785) üzenetére


Sdi
addikt

Egy ideje már megvan, de hiába várok rá :D. Persze aki ráér annak jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1787) modflow válasza kopidoo (#1784) üzenetére


modflow
veterán

Nem az a kérdés, az már megoldódott. Hanem ez:

A hangerő a Xonarban 76%, a W7 szerint 50%. Most ez így jó? Vagy állítsam a W7 hangerőt 100% -re, és a Xonart hagyjam 76%-on?
Mert olvasta, hogy a 76 a normál valami érthetetlen oknál fogva.

Kép

Valamint mi az a GX 2.0?
Hol lehet bekapcsolni a Dolby cuccokat?
Xonarban van a CMSS3D-nek megfelelője? Ez azt csinálta creative -nél, hogy a hátsó hangfalakra is küldött jelet, nem csak az elsők szóltak.

(#1788) dudika10


dudika10
veterán

Vettem a bátorságot, hogy összedobjak egy új első hozzászólást, amiben nem csak 2-3 kártya szerepel.
Nyugodtan jöhetnek kritikák, hibákat is lehet jelezni, esetleg lehet bővíteni is.
Ha nincs rá igény nem muszáj használni, csak gondoltam átláthatóbb így a helyzet. :B
[link]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1789) grunge


grunge
addikt

Sziasztok! Jóvő héten belépek a klubba egy DS-el, amint megérkezik a kértya. Nagyon kíváncsi vagyok rá, milyen lesz a ZS-hez képest :U

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1790) Sdi válasza grunge (#1789) üzenetére


Sdi
addikt

A sima Audigy 2-höz képest jobban szól, ZS-m nem volt.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#1791) grunge válasza Sdi (#1790) üzenetére


grunge
addikt

Nagyon elégedett voltam a hangjával nagyon sokáig. Csak vista/win7 alatt meguntam a driverekkel való szopást...Erről a xonarol meg sok jót olvastam eddig, gondoltam kipróbálom. Amúgy ezt a dolby-dts dolgot nem telsjesn értem (D1-DS között)...csak digitális hangcuccnál van jelentősége? :F Én úgyis analóg eszközökkel fogom használni: füles + logi z5300.

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1792) cowboy_bebop válasza dudika10 (#1788) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Jó lett, én kiegészíteném az ASUS honlapjáról való leírás bemásolásával, meg a kártyák nevének az ASUS honlapjára mutató linkké való átalakítással.

[ Szerkesztve ]

(#1793) #72042496 válasza dudika10 (#1788) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó lenne a fehér keretből levágni, hogy ne kelljen scrollozni, ill. ha nem fehér lenne a képek háttere, hanem olyan színű, mint a Ph!, az dögösen nézne ki. Mondjuk pl. IT Café alól meg hülyén mutatna. :)

Amúgy frankó, csak a HDAV-nál van kavarás. A HDAV 1.3 Delux, ami igazából Deluxe, duplán szerepel benne, ráadásul a sima HDAV képét szúrtad be alá. Nem vizsgáltam át olyan tüzetesen, többi ránézésre stimmelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#1794) dudika10 válasza cowboy_bebop (#1792) üzenetére


dudika10
veterán

A képekre kattintva megjelenik a kártyák honlapja elvileg. A neveket már fölöslegesnek tartottam linkké alakítani, de megoldható természetesen. Ha pedig teljes leírást odarakom akkor nagyon sokat kell scrollozni.

Balika911: azt néztem én is, hogy a HDAV-nál valami kavarás van. De amikor írtam a hozzászólást még stimmelt és a magamnak kimásolt hsz-ben is jól van, ott valami hiba lehetett, azt még könnyen kijavíthatom, de a képek szerkesztéséhez sajnos csak paint áll rendelkezésemre, úgyhogy ezt másra bíznám.
Esetleg keret nélküli képeket nem tudom, hogy lehetne csinálni mint az avataroknál. Az minden oldalon jól nézne ki.

Teszteket rakjak még bele a végére? Esetleg valaki egy frappáns kis pár soros szöveget írhatna az elejére, így talán túl száraz. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1795) dudika10 válasza dudika10 (#1794) üzenetére


dudika10
veterán

Itt van javítva az előző hiba.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1796) kopidoo válasza modflow (#1787) üzenetére


kopidoo
senior tag

A control paneles hangerőt szerintem a tuner progija állítja csak lehet, hogy valamiért a Xonar master hangerő-kijelzője nem frissít rá. A Xonar bemeneti-kimeneti jele maradjon 76%. Próbáld ki hogy megnyitod a windowsos hangszórók-tulajdonságok-jelszintek opciót és elkezded mozgatni a csúszkát. Ha minden f@sza, akkor a Xonar master gombja szépen forog vele együtt, ez oda-vissza működik. Ha a tuneren állítasz a hangerőn, akkor nézd meg hogy a windows jelszintet módosítja-e, vagy csak a bemeneti jelet. De ha nem zavar, akkor sz@rd le. :)

A GX 2.0, ami Vista és Win7 alatt 2.5 (ha jól informálódtam), ez hozza elő az EAX-ot. Tehát ha ütős 3D hangzás kell a játékokban, akkor kapcsold be. Csak az EAX-ot emulálja, máshol nem avatkozik be.
A Dolby cuccokat az Audio Center main fülén az SPDIF Out-nál tudod bekapcsolni: PCM vagy Dolby Digital Live. Ha az analog out-ot FP Headphone-ra teszed, akkor jön elő a Dolby Headphone opció.
Hogy CMSS3D van-e azt nem tudom. Én QCD-t használok zenére és nekem szól az összes hangfal. Egy kicsit javíthat a helyzeten a 7.1 Virtual Speaker Shifter

(#1797) bozont válasza kopidoo (#1796) üzenetére


bozont
veterán

A GX funkció azt is tudja, hogy felkeveri a stereo hangot akár 7.1-re is, ha valakinek olyan funkció kell mint a CMSS3D.

(#1798) #72042496 válasza dudika10 (#1794) üzenetére


#72042496
törölt tag

Esetleg az avatarok készítőinek meg lehetne ereszteni egy privátot. Szerintem nekik rutin munka lenne. Az avatarok gif formátumúak, de ezekből is biztos lehet olyat készíteni.

(#1799) modflow válasza kopidoo (#1796) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, később kísérletezek vele.
Az Audio channel -t te mire tetted?
Az analog out az ugye 5.1. De a filmek, amik 5.1-es hanggal rendelkeznek csak akkor szólnak jó - centerből a center-, ha az Audio channel 2 Channel -ev van, különben össze vissza szól.

A Xonar D1 centert hogy lehet beállítani, hogy automatikusan indítsa a W7?

[ Szerkesztve ]

(#1800) kopidoo válasza modflow (#1799) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha nem a megfelelő hangszóróból jön a hang, akkor valami gebasz van. Nézd meg hogy a telepített kodekek hogy vannak beállítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.