Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) MeTaL válasza dudika10 (#1547) üzenetére


MeTaL
tag

esetleg vmi meggyőzőbb érv ?

(#1552) dudika10 válasza MeTaL (#1551) üzenetére


dudika10
veterán

Sokkal jobban fog szólni, mert sokkal jobb a füleserősítője a kártyának.
Egyébként alapból is sokkal szebben szól, nem csak fejhallgatóval. Az audigy se már a mai integrált hangkártyáknál se sokkal jobb.

Én inkább DX-re cserélném, ha nem probléma a pci-e csatlakozó és a külön tápkábel, mert szépen lassan eltűnik az alaplapokról a pci csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1553) MeTaL válasza dudika10 (#1552) üzenetére


MeTaL
tag

Jaja, utólag mondták nekem is a DX-et, az lesz.

(#1554) tigipuf válasza dudika10 (#1552) üzenetére


tigipuf
senior tag

Hát azért még ahogy látom a legújabb deszkákon is van 2 pci csati ,és pl.én sem bírtam volna dx-et tenni a gépemben,mivel olyan jó a giga lapomon az elhelyezésük a pci-e csatlakozóknak,hogy a videókártya miatt nem férek hozzájuk :( .Persze látom,hogy megjegyezted: "ha nem probléma" :) ,sajna sokaknál az.

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1555) dudika10 válasza tigipuf (#1554) üzenetére


dudika10
veterán

Nyilván nem egyik pillanatról a másikra fog eltűnni, de egy hangkártyát nem 1-2 évre vesz az ember. :)
Egyébként sajnos a P35-ös lapok többségén rossz az elrendezés -tudom, nekem is az van- ezért is volt az a pici megjegyzés. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1556) tigipuf válasza dudika10 (#1555) üzenetére


tigipuf
senior tag

jaja,a p35-ösök :K ,de viszont az integrált hang tényleg elég komoly rajtuk,olcsóbb ,meg noname hangkártyákát nem érdemes beleerőltetni :) .Nagyon kíváncsi vagyok a d1 fejhallgatóval,hogy szól,mert most csak 1 nagyon ratyival tudtam meghallgatni,és ugye az természetesen nem mérvadó!Örülök,hogy jókat írsz róla,mindenképpen beszerzek 1 minőségi fülest.Remélem nem olyan vészes, hogy a basszus sokak szerint gyengusz :F az audigy-hez viszonyítva!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1557) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

D1-et vettem, mert a DX nem fért volna el rendesen... Szép hangja van:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1558) mikrofon válasza Orgi (#1550) üzenetére


mikrofon
addikt

Szervusz!

Köszönöm szépen! Megoldódott! Feltelepítettem mindent, amiket a vista 64bit-es op.rendszerhez ajánlanak az ASUS honlapján. Azóta hiba nélkülműködik és nagyon szépen szól!

Köszönöm!

Üdv!

(#1559) tigipuf válasza tigipuf (#1556) üzenetére


tigipuf
senior tag

Micsodaaaaaaa???
Nagyon ott van a hangja fülessel is :DD ,csak egy AKG kellettt hozzá,félhangerőn is szétvágja a bogyóm :Y

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1560) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok!

Vista64 alatt bebootoláskor 2 fájlra is felteszi a kérdést, hogy futtatom-e, merthogy nincs "igazolva" vagy mi... Hiába ikszelem ki hogy erre a fájlra ne tegye fel többet ezt a kérdést, minden újraindításkor ez fogad. Mit telepítettem rosszúl, vagy mi történik? Xonar D1- ről lenne szó...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1561) Vasinger! válasza Tutivesztes (#1560) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elvileg ez a csodálatosan sikerült Vista, nem telepít fel aláíratlan drivereket, sztem ezt írja ki, vagy csak simán az UAC. Esetleg megpróbálhatod kikapcsolni az UAC-ot, ha még nem lenne. Nekem ilyet nem csinált se Vistán, se W7-en a D1.

(#1562) Tutivesztes válasza Vasinger! (#1561) üzenetére


Tutivesztes
tag

Igen, azt írja "A gyártót nem lehet igazolni..." na ezzel mit tudok kezdeni? A bebootolás is leáll amíg nem nyomok rá a futtatásra. Idegesítő:( (UAC kikapcsolás megvolt, nyista eredmény. Esetleg valamit rosszul telepítettem? Vagy létezik hogy az ASUS vista64 szoftvere nincs aláírva?? Mert az akkor szánalom)

[ Szerkesztve ]

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1563) Tutivesztes válasza Tutivesztes (#1562) üzenetére


Tutivesztes
tag

Nos, visszaolvastam és kikapcsoltam a HsMg-t, viszont ez -ha jól láttam- eddig win7-nél fordult elő mint hiba, nekem meg Vista64 van. Mi történik?:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1564) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

dts formátumot csak 6 csatornás rendszerrel érdemes hallgatni vagy a stereo-val is van értelme?

(#1565) Vasinger! válasza Tutivesztes (#1562) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én nekem Vista 64 van fent és nem tapasztalok ilyet. Szóval a hiba nálad van. Eredeti a vistád?

CséZé:
Max. a magas bitráta miatt, én legalábbis ezt vettem észre. Kicsit szebben szól, de nem nagyon. DTS-t 6 csatornán érdemes hallgatni tapasztalatim szerint. :K

(#1566) Tutivesztes válasza Vasinger! (#1565) üzenetére


Tutivesztes
tag

Eredeti, de tökmindegy (szerintem) mert "A gyártót nem lehet igazolni." Passzolom:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1567) Vasinger! válasza Tutivesztes (#1566) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor paszolom kérdésed.

Esetleg Vista topikban még rákérdezhetnél. :K

(#1568) Tutivesztes válasza Vasinger! (#1567) üzenetére


Tutivesztes
tag

Annyira nem érdekel, a vista topikban már kérdeztem anno (vmiért nem képes a net 67Mbit fölé menni) de nem nagyon foglalkoztak vele..:)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1569) CséZé válasza Vasinger! (#1565) üzenetére


CséZé
őstag

hát én is cska annyit vettem észre mintha dinamikusabb lenne vmivel
de akkor marad a flac

(#1570) Lajkó


Lajkó
őstag

Nemrégen beszereztem egy Xonar U1-et! :B
Tipp-topp a "kártya" úgy ahogy van! Tetszetős és elég okos a kezelőfelület is! Nameg teljesen leveszi a hangprocesszor a cpu-ról a terhet, szóval gémereknek kiválló választás notebook mellé! Sőt talán egyben az egyetlen alternatíva is! :U
Win. 7 Ultmate alatt hiba nélkül teljesít minden szinten! :C Attól függetlenül, hogy a Win7 driver még csak beta!

(#1571) fradi81


fradi81
veterán

Játszik/játszott valaki az oblivionnal asus xonar hangártyával?

moto g72, Ninebot d28e

(#1572) Lajkó


Lajkó
őstag

Hátha valakinek segít: Windows 7 alatt Xonar U1 el akadt egy kis problémám játék (game) közben, de megoldódott amint kiszedtem a HsMgr.exe -t az automatikus indítások közül!
Egyébkén mi ez a HsMgr? Mit csinál ez tulajdonképpen? :F vagy mit nem?

Szerk.: Nekem így is megy az 5.1 (S/PDIF)

[ Szerkesztve ]

(#1573) Salvador20 válasza Lajkó (#1572) üzenetére


Salvador20
őstag

az az eax emulátor, de már van rá orvosság

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1574) chros


chros
őstag

Sziasztok!

Jelenleg Philips Rythm Edge 4.0 hangkartyam van 4.1 hangfallal (analog csatlakozassal). Tokeletesen mukodik WinXP alatt, de sajnos nincs driver support mas OS-hez (Vista, Win7).

Igy ujat szeretnek venni, ami megfelel a kovetkezo felteteleknek:
- 4 utas analog kimenet (a jelenlegi erositomhoz)
- igy a Winamp stereo jelbol (mp3) 4 utas jelet csinaljon !!! (a Philips tukrozi a sztereo jelet driver szinten, mig a Sounblasterek talan nem???)
- igy ffdshow / ac3filter tudjon helyes 4 utas downmixing-et
- sleep-et (stanby) normalisan kezelje (a Philips-el elalszik ugyan a gep, de nem ebred fel :) )
- elony: hdmi kimenet lpcm/pcm -el (jelenlegi erositohoz)
- elony: hdmi kimenet bitstream-el DTS-HD, EAC3, stb -hez ... (kesobbi erositohoz)

Tudtok ilyet ajanlani?

Amit lattam, es megfelelo lenne:
- Asus XONAR DS PCI hangkártya kb 12.000-ert
(- Asus XONAR HDAV 1.3 Slim PCI hangkártya kb 40.000-ert, ez azert nagyon huzos ... :) )

Van valakinek DS? Hasznalja valaki analog kimenettel 4 hangfallal? ki tudna nekem probalni az igenyeimet?

Koszonom!

(#1575) fradi81 válasza chros (#1574) üzenetére


fradi81
veterán

Ha 5.1-el megy valószínű a 4 hangfallal is megbírkózik :) Egyébként választható 2,4,6 és 8 csatorna.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#1576) Lajkó válasza Salvador20 (#1573) üzenetére


Lajkó
őstag

Akkor ne titkold el ha lehet! ;)
Én figyelek!

[ Szerkesztve ]

(#1577) fradi81 válasza Lajkó (#1576) üzenetére


fradi81
veterán

Az újabb driverrnél már nem kell tiltani...

moto g72, Ninebot d28e

(#1578) Lajkó válasza fradi81 (#1577) üzenetére


Lajkó
őstag

A pont-nont-pont alatt at érted, hogy ettől függetlenül még lehetnek problémák, vagy esetleg arra gondolsz hogy nem a legfrisseb drivet töltöttem le az U1-hez?
Jelzem, hogy eddig még nincs hozzá csak beta verizó! :(

(#1579) fradi81 válasza Lajkó (#1578) üzenetére


fradi81
veterán

Nekem nem u1 van de játékok alatt nincs gond, kivéve obliviont, de milyen játékkal van problémád? HsMgr.exe-vel az volt a gond hogy nem indultak el windowsos programok, ha nem volt letiltva de új driverben már nem kell tiltani.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#1580) Lajkó válasza fradi81 (#1579) üzenetére


Lajkó
őstag

Fear Combat alatt adódott a gond, de ezzel meg is oldódott! Más játékot (mivel új az os.) egyenlőre még nem tettem fel! Az U1-nél Win7 alá lehet hogy nincs is csak ez az egy driver nem? (mivel beta) :U

(#1581) imibogyo


imibogyo
veterán

fradi81: Milyen problémád van az Oblivion-nal?? Én is most tervezek venni Xonar-t, és az Obi első helyen van a játékranglistámon, szóval fontos lenne az infó...

Mindenkihez: tudom, hogy már jó párszor leírtátok, hogy mik a különbségek DS és D1 között, de arról van-e tapasztalat, hogy a DD Live, vagy a DTS Connect szól-e szebben?? Mondjuk D2/D2X tulajok tudnák ezt megnézni, ha jól láttam az ő kártyájuk tudja mind a kettőt...

Mert végig nyálaztam az Asus honlapján az összehasonlítós oldalt (DS, D1), és nem látok nagy különbségeket, csak annyit hogy a DS a DTS Connect-et, a D1 pedig a DD Live-ot tudja....

Azért lenne fontos, mert ha nincs nagy különbség, akkor nem érne meg nekem plusz 5k-t a D1, hanem akkor lesz egy kis DS-em..... A csatlakozókat, meg a kicsit rosszabb DAC, kondi kombót is olvastam, de ez nem hiszem, hogy nagy érvágás, annyira nem vagyok vájtfülű, meg aztán alaplapi után szerintem ez is egy hangorgazmus lesz.......

Amúgy erősítőre menne a hang, méteres hangfalakhoz......... :P

És ezt láttátok már??? LINK. Nem flame, csak a teljes kép érdekében kérdezem. Nekem is volt X-fi Gamer-em, köszönöm többet nem kérek belőle, pedig nekem nem volt driver gondom sem, csak az a fél órás telepítő kergetett a sírba.....

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1582) imibogyo válasza imibogyo (#1581) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos nem fértem bele a szerk.-be

És még egy érdekesség, a DS-en ugyanaz az AV200 chip van, mint a D2/D2X-en ????
Mert a D1/DX-en AV100-as van.....

Így jobban belegondolva, a DS még szimpatikusabb is a D1/DX párosnál.... Na jól van megvárom tulajok és hozzáértők vélemyényét.... :R

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#1583) Lajkó válasza imibogyo (#1582) üzenetére


Lajkó
őstag

Anno sb4-el és egy Thomson alsókategóriás házimozierősítővel sem kellett "vájtfül" ahhoz, hogy különbséget tudjak tenni a DD, és a DTS között! Filmeknél sokkal részletgazdagabb a DTS! :K Bár elég ritka najainkban a magyar dts sound! :DDD én meg lusta vagyok nyelvettanulni! :))

(#1584) fradi81 válasza imibogyo (#1581) üzenetére


fradi81
veterán

Vannak apró hibák, más is írta egy külföldi fórumon, pl varázslásnak olyan visszhangos hangja van, néha meg semmilyen, de nálam nincs semmi zene a játékban csak hang ez gáz, ja és időnként kilép windowsba, mintha a hangbeállításoktól is függne milyen gyakran.

moto g72, Ninebot d28e

(#1585) jilian


jilian
addikt

Béke!

Szemezgetek egy ILYEN-nel..
Az lenne a kérdésem, h ha veszek egyet, akkor "löttek" a hangkarimnak amint bedugom ezt a fejhalgatot? (mert ebben is van 1 ,v mi a szösz)
Vagy mi fog történni?
Automatikusan váltani fog a win ha ki-be huzogatom? (win7 x64)
:F
Hátrányok?

[ Szerkesztve ]

(#1586) kopidoo válasza jilian (#1585) üzenetére


kopidoo
senior tag

Én személy szerint nem ruháznék be rá, mert ez is csak a dolby headphone-t használja. Tesztek szerint nem kompatibilis minden játékkal. Helyette valami jófajta füles mikivel és a Xonar Dolby Headphone-ja. Ha van lehetőséged, akkor próbáld ki és hasonlítsd össze más fülesekkel.

(#1587) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali srácok ! Érdekelne engem is egy asus Xonar hangkari, melyiket ajánlnátok nekem végigolvastam a hozzászólásokat de nem sok szó esett a típusok közötti különbségekről.
Mindhárom tipus érdekel ha ugyanazt a tudást nyújtsa, asus oldalon nézegettem de pl: Xonar D2/PM és Xonar D2X között csatlakozón kívül nem sok különbséget láttam viszont az ára jóval barátibb a D2/PM-nek mért lehet ez ?!

Ilyen alaplapba menne bele :

Segítséget előre is köszönöm !

(#1588) Salvador20 válasza Zsozsooooo (#1587) üzenetére


Salvador20
őstag

a d2x később jött ki és a tesztek alapján javítottak a hangképen, okulva 1-2 apró hibájából a d2-nek. Hangsúlyozom APRÓ :)
A d2x nem fog elférni pce-e 1X slotban, csak a 4X-esben vagy a 16X-osok valamelyikében( túl hosszú), akkor amikor d2x-em volt, akkor nem birtam berakni az első slotba én se. El is kellett adnom :(((

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1589) jilian válasza kopidoo (#1586) üzenetére


jilian
addikt

Szerintem az csak egy dolog,h "nem kompatibilis 1es játékokkal", ugyis adnak ki hozzájuk mindig ujjabb drivert ahogy mindenhez.... :K
DE!
Én nem erre lennék kiváncsi, hanem arra amit kéreztem:
""Az lenne a kérdésem, h ha veszek egyet, akkor "löttek" a hangkarimnak amint bedugom ezt a fejhalgatot? (mert ebben is van 1'hangkártya' ,v mi a szösz)
Vagy mi fog történni?
Automatikusan váltani fog a win ha ki-be huzogatom? (win7 x64)
""

:F :F
Egyébként ö lenne a másik:
SENNHEISER PC 350
...csak hát elég húzos az ára... :(((

[ Szerkesztve ]

(#1590) dudika10 válasza jilian (#1589) üzenetére


dudika10
veterán

Bedugod és ugyan úgy mintha a jack-be dugtad volna lesz hangja (tehát a hangkártyára kötött egyéb hangforrás ugyan úgy fog működni) a fejhallgató viszont a saját hangkártyáját fogja használni a saját driverével ha minden igaz.
Tehát teljesen független a számítógépben található hangkártyáktól, ha nincs hangkártya akkor is működni fog.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1591) Salvador20 válasza jilian (#1589) üzenetére


Salvador20
őstag

a pc 350 jó, nem hittem volna , hogy ilyen térhatást lehet kellteni egy stereo fülessel. Játékok közben folyton forgolódok, ha távolról jön egy hang, mert azt hiszem, hogy valaki a "való világból" szól. Viszont ami kicsit zavaró nekem,az az, hogy amikor beszélek nem hallom a saját hangomat sem ezért eleinte csak fél fülessel játaszottam, mert nem tudtam, hogy most üvöltök, vagy suttogok a micbe:D

A logi egy lókuki ehhez képest, hallottam azt is szólni. És hogy miért kapta meg azokat a díjjakat? Nyilván amiatt, ami miatt a z-kategória a THX-et

Hát nyilván vesznek maguknak díjjat.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1592) Salvador20 válasza dudika10 (#1590) üzenetére


Salvador20
őstag

jah, a sharkoonnál is, ha bedugom az optikait, akkor csak a dekóderről tudok micet használni, és az usb-s, amikor bedugom rögtön írja, hogy új hand és nemtom milyen eszköz és a felvevőkben lesz egy olyan, hogy c-media .......mic

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1593) jilian válasza Salvador20 (#1591) üzenetére


jilian
addikt

:DD
"amikor beszélek nem hallom a saját hangomat sem ezért eleinte csak fél fülessel játaszottam"

Ez vicces, akkor tényleg ilyen jol kiszüri a külsö hangokat???!!!
Kezdek hajlani a dolog felé... :DDD
:K

(#1594) jilian válasza dudika10 (#1590) üzenetére


jilian
addikt

Köszi!

De ahhoz,h igénybe tudjad venni a lehetöségeit, nem kell telepíteni a szoftját?? (másképp nincs értelme ugyebár) :F
Gondolom persze.h ha csak bedugod szolni fog, de ugy mint egy 7köznapi, nem?
És ha már telepíted..nem azt fogja alapnak venni? Mindenhol?
Szerintem itt lenne a nagy bibi.
Ha elinditasz egy game-t akkor mihez küldi majd a jelet? Pl ha nincs bedugva a füles?(de ugye a szoftvere-/egyedi hangkártyája/ fennt van)
Szerintem összeakadna a D2X-el...
Bár lehet igazad van.
De nem tudom,h meg-e kockáztassam.. :P

(#1595) Salvador20 válasza jilian (#1593) üzenetére


Salvador20
őstag

igen, az elsővel sajnos pórul jártam, mert nem értettem, hogy mi az a bejáratás és így a 3-4. napon beszakadt a membrán, így minden egyes mély hangnál csak egy rezgést lehetett hallani. A gyártó kicserélte 3 hét alatt és visszaküldték a hibásat is:D de olyan szinten szét volt szedve, hogy használhatatlan, viszont jól látszott, hogy a jobb oldali fülesnél levált a ragasztás.

Am. Nem tudom hogy lehet így összerakni egy fülest (mármint hogy lehetséges:) ), gyakorlatilag 4 csavar van benne, a többi dolog az mind ragasztás, meg pattintott cucc.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1596) dudika10 válasza jilian (#1594) üzenetére


dudika10
veterán

Tapasztalatom nincs vele ilyen téren, de szerintem alapból küldi mindkettőnek a jelet, ugyan úgy ahogy a hangkártya is küldi az összes kimenetére a jelet ha beállítod neki, még akkor is, ha oda nem dugsz semmit. :)
Egyébként én is a Sennheiser-t ajánlanám. Sokkal jobb, bár az igaz, hogy annyira durván nincs meg benne a térérzet, de ami van az is bőven elég még a profi szintű játékhoz is. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1597) Salvador20 válasza dudika10 (#1596) üzenetére


Salvador20
őstag

Sokkal jobb, bár az igaz, hogy annyira durván nincs meg benne a térérzet,

kár, hogy ezt mondod, nekem nagyon bejött. volt már pár fülesem "játékra", de eddig ez a legjobb....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1598) dudika10 válasza Salvador20 (#1597) üzenetére


dudika10
veterán

Marha jó térérzete van, de eddig a G35 volt az, ahol tényleg olyan érzésem volt, hogy mindent tudok hol van. A PC 350-ben néha volt olyan érzésem, hogy "na ez most előttem vagy mögöttem van?", persze nem sokszor, de előfordult.
Mindkettőt csak kb max 2 órán át tesztelhettem, úgyhogy lehet, hogy nem tökéletes a kép ami kialakult bennem róluk, de összességében szerintem a Sennheiser sokkal jobb volt. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1599) CséZé


CséZé
őstag

Jöhetne már a Win7 driver, addig nem rakom fel az új op. rendszert. :U

(#1600) jilian


jilian
addikt

:R :R
Salvador20 @ dudika10

..még rágodom rajta. :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.