Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) hossszú


hossszú
őstag

Win7 64bit drivert honnan lehet most leszedni?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1452) bzoley válasza Salvador20 (#1450) üzenetére


bzoley
veterán

Az a 2.5, aminek a nevébõl most csak a D-re emlékszem, mindegyiknél frissül.

(#1453) Vasinger! válasza hossszú (#1451) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mondjuk a hivatalos honlapról?

Egyébként, nekem ott sincs fent az enyémhez W7-es driver ma(tegnap előtt még volt). Ha neked sincs, akkor szedd a Vistás drivert.

[ Szerkesztve ]

(#1454) fradi81 válasza hossszú (#1451) üzenetére


fradi81
veterán

ITT van ami van.

moto g72, Ninebot d28e

(#1455) jilian válasza fradi81 (#1454) üzenetére


jilian
addikt

:R :C :C :C
Végre megjött a :

Beta Version 8.17.75 Win 7 x64

:DD :DD

(#1456) Vasinger! válasza jilian (#1455) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó neked. Nekem még W7-hez sincs driver, nem, hogy beta version az RTM-hez. :(

(#1457) Morden24


Morden24
nagyúr

Na mifene. Asus összekapta magát.

Nemsokára meg is nézem, mi a helyzet az új driverrel :D

Sectumsempra - For Enemies

(#1458) bozont válasza Vasinger! (#1456) üzenetére


bozont
veterán

Már hogy ne lenne [link], lehet tölteni az Asus oldaláról, elvileg már október 5-től. Asszem teszek vele egy próbát, bár nekem az RC-vel nincs semmi driver gondom.

(#1459) Vasinger! válasza bozont (#1458) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Befosok. Amikor még a hsz.t- írtam, nem volt fent, de a te linked nézésekor már fent volt.

Nekem úgy néz ki kicsit megkésve rakták fel, de sebaj.

És az, hogy beta mit jelent? Tele van buggal? Az előzőnél csak jobb? Valaki írhatna véleményt, mert akkor visszarakom a W7-et jövő 7végén. :K

(#1460) Morden24 válasza Vasinger! (#1459) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mostanra sikerült felraknom és megnéznem (Xonar STX jó kis Win7 x64 Enterprise trial RTM-el).

Eddig semmi különös, most gond nélkül megy a MsMgr.exe meg a HsMgr64.exe is. Úgy tűnik, megoldották a problémájukat. Majd szépen kiderül használat közben, hogy bugzik-e a driver vagy van-e egyéb baja, de egyelőre úgy tűnik, hogy rendben van minden. :K

Sectumsempra - For Enemies

(#1461) Salvador20 válasza Morden24 (#1460) üzenetére


Salvador20
őstag

hasonló észrevételek, most megnyitja a 32biteseket is....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1462) Vasinger! válasza Morden24 (#1460) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez akkor egyelőre biztató. Várom a további észrevételek a driverrel kapcs.

(#1463) Salvador20


Salvador20
őstag

na egy olyan hibát jelentenék,ami eddig nem volt.
NFS: Shiftben ha be van kapcsolva a GX mód (tehát a feladatkezelőben mindenképpen megy, csak a centerben van bekapcsolva ill. ki) akkor néha kidob a játékból, (nfs hibás művelet blabla) és beakad a hang, olyan mintha a fatboy slim egyik zenéjét hallanám:)
Ha kivan kapcsolva, akkor egy óráig játszottam és nem jelentkezett a probléma

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1464) Morden24 válasza Salvador20 (#1463) üzenetére


Morden24
nagyúr

Gondolom azért nem volt eddig ez a hiba, mert az eddigi drivernél nem működött 32bites appok alatt a GX, azaz az EAX-emuláció.
Ergo ez lehet akár a driver, akár a Shift hibája is.

Sectumsempra - For Enemies

(#1465) Salvador20 válasza Morden24 (#1464) üzenetére


Salvador20
őstag

lehet...tehát lehet a driver is. Am. viszont amig megy gx-el, nagyon dúrva hatást kellt a fülesben, állandóan nézegettem hátra, hogy hol előznek :)
Kinek kell ide hardver EAX..... :U

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1466) tigipuf


tigipuf
senior tag

hali!
Nem tudtok valami buherált drivert d1-re amivel DTS-t is tudna?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1467) bozont válasza tigipuf (#1466) üzenetére


bozont
veterán

Ez engem is érdekelne. :U

(#1468) Vasinger! válasza tigipuf (#1466) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az mire jó? Miben lehetne észrevenni különbséget?

(#1469) tigipuf válasza Vasinger! (#1468) üzenetére


tigipuf
senior tag

Azt szeretném megtudni :C ,van egy-kettő zeném dts-ben,meg filmem is amin van dolby,meg dts hangsáv is,szeretném meghallgatni,csak ennyi :K.Van egy demó dvd,amin DTS-ben és DOLBY-ban is megtudsz nézni filmrészleteket,és házimozi erősítőn hallgatva vannak egészen hallható különbségek,amúgy hülye vagyok hozzá,tényleg csak érdekelne,hogy szól(mivel a DS tudja)

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1470) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
Lenne egy problémám! Tudtok nekem javasolni játékhoz ExpressCard csatolású hangkarit ajánlani? Valami rendes hangprocesszorral ellátottra gondolok, ami nem terheli a noti processzorát játék illetve dvd és hd filmek lejátszása közben.

(#1471) Vasinger! válasza tigipuf (#1469) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A DTS, ha jól tudom 5.1. Nekem is vannak ilyen zenéim, de ha DTS be lenne kapcsolva nem nagyon vennék észre különbséget 2.1-en?! :(

(#1472) tigipuf válasza Vasinger! (#1471) üzenetére


tigipuf
senior tag

passz!
nem tudom hülye vagyok hozzá mondtam :K ,most speciel csak azért jutott eszembe,mert meg akartam hallgatni ákos koncert dvd-jét ,DTS-ben is ,milyen lehet a hangzás,amúgy én 90%-ban sima sztereó kimeneten használom zenére a karit. Szerintem 2.1-ben nem nagyon volna észrevehető,mivel nincsennek háttérsugárzók meg nincs center,így nem tudod az arra kikevert hangokat élvezni,mert úgyis a frontokon szól minden,ja meg a sub-on.

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1473) mikrofon


mikrofon
addikt

Szervusztok!

Először is bocs attól, aki kétszer olvassa, de most leltem rá erre a topikra és itt nagyobb a forgalom. Gondolom így a tapasztalat is. Ezért felvetem a problémámat és felteszem a kérdéseimet is.
Előre is, köszi, hogy elolvassátok és próbáltok segíteni.

Néhány napja használok ASUS Xonar DX kártyát. Minőségével elégedett vagyok.
Azonban felmerült egy problémám. Mikor zenét hallgatok szépen szól, jól beállítva. Közben dolgozok a gépen (net, Word, Excel, aCAD) és bizonyos időközönként elállítódik a hang, tehát, hogy meg szűnik a hang a mélynyomóból, Ezen úgy tudok segíteni, ha megnyitom Xonar DX Audio Center és ott a MAIN ablakban az audio channel-t át állítom 2 channels-től különbözőre, majd vissza 2 channel-re akkor újra jó egy ideig. Ez rendszeresen ismétlődik.
Ennek kiküszöbölésére, ha jól tudom a Creative drivernél volt/van egy olyan, hogy szinkronizálja a beállítást az operációs rendszerrel, és ha ez nincs be pipálva, akkor megoldódik....
Valakinek van ötlete, javaslata, esetleg találkozott ilyen problémával?
Ja és Windows 7-et (64bit) használok és Csak az ASUS honlapjáról letölthető Xonar DX WIN7 Driver (For Windows 7 RTM, 32/64bit) 7.12.8.1775 verziójú drivert telepítettem.
Valaki használja Win7 alatt? Milyen driverrel?
Illetve valakinek van infója, tapasztalata a Linux-os kompabilitásról?

Üdv!

(#1474) Lajkó válasza Lajkó (#1470) üzenetére


Lajkó
őstag

Keresgéltem, és rájöttem magamtól is, hogy ilyen portékával nem rukkoltak elő! :B
Az Asus Xonar U1-ről mi a véleményetek?
Szintén arra lennék kíváncsi hogy ennek van-e processzorszükséglete a számításokhoz, vagy megoldja a saját erejéből? Multiplayer miatt érdekelne!

szerk: még annyi lenne, hogy szerintetek ez a mod miről szól? :U

[ Szerkesztve ]

(#1475) Morden24 válasza Salvador20 (#1465) üzenetére


Morden24
nagyúr

Normális játékoknál meg szerencsére szoftveres sem kell :D
Ahogy elnézem, egyre kevesebben lesznek azok, ahová musthave az EAX :C

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1476) Salvador20 válasza Morden24 (#1475) üzenetére


Salvador20
őstag

Creative visszahúzódhat hangfalakat gyártani...A Fatal1ty champ is már csak a xonar mintájára rukkolt elő EMI pajzsal ( persze nem ez az egyetlen újítása, de azt nagyjából lesz*rom, mert hiánytalannak érzem az asust)

Viszont ma reggel néztem, hogy mostmár 100%-os a hangkari kihasználtsága: A füles és a mic a 2 db nagyban, (az rca-n a z-2300), az optikain pedig a sharkoon, faxán néz ki. A z-2300 az hétfőn érkezik meg Deutschland-ból. Majd akkor rakok föl képeket :)

Szerk.: most, hogy mondod rég láttam az EAX emblémát játéknál:D, talán az alap stalkernél, de nem esküszöm meg rá :B

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1477) Salvador20 válasza Lajkó (#1474) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem minimálisan kell processzor hozzá, de abban biztos vagyok, hogy kevesebb szeletet vág le, mint az alaplapi. Valószínűleg szinte észrevehetetlen.

Sose hallottam az U1-et szólni, de ami ASUS hangkari, az már rossz nem lehet ;)

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1478) Salvador20 válasza Salvador20 (#1476) üzenetére


Salvador20
őstag

hú basszus tévedtem, az előlapira nincs dugva semmi....szégyen....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1479) Lajkó válasza Salvador20 (#1477) üzenetére


Lajkó
őstag

Értelek, és köszömön! :R
Most egy Augigy 2 NX-em van (még egy napig), ami eléggé poc.-gényes! Játék alatt 15-30%, movie alatt (hd,dvd) külső kodekkel pedig (pl. ac3) határ a csillagos ég! :U
Eax-ot be sem mertem kapcsolni! :D

(#1480) Salvador20 válasza Lajkó (#1479) üzenetére


Salvador20
őstag

az elég sok(k)....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1481) kopidoo válasza tigipuf (#1472) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha dts-ben akarod hallgatni ákost, akkor simán bypassold a hangot a digitális kimeneten és akkor a DTS jelet küldi ki. Ezt még az alaplapi hangkártyák is tudják. :)

(#1482) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ma leülök zenét hallgatni és gondoltam meghallgatok pár DTS minőségű számot. Hát az egészből csak egy nagy sercegés lett. Én azt hittem, hogy legalább megszólal, de azt se. Az alaplai karival, úgy emléxem ment. :Y

Hogyan hallgathatnám meg ezen is?

(#1483) tigipuf válasza kopidoo (#1481) üzenetére


tigipuf
senior tag

És azt ,hogy kell,mert a kártya SPDFouton csak PCM,vagy dolby digital live-t tud,nincs infóban aDTS :( ,én úgy tudom az is fizetős licenszes dolog mint a dolby cuccok,vagy nem?
giga lapom is tudja DTS-t,de kizárt ,hogy a legolcsóbb deszkák is is simán alapból tudnák(szvsz)Vagy te arra gondolsz,hogy a HM erősítő meg tudja oldani?Persze úgy működik,de én arra vagyok kíváncsi hogy a D1 DAC-ja rávehető-e vajon,mivel mint amint már többször utaltam rá az olcsóbb DS kari papír szerint igen.
"A DTS, vagyis Digital Theatre System ugyanazt az 5.1-es hangszóró konfigurációt használja, mint a Dolby Digital, viszont háromszor nagyobb területet igényel a tárolása, ezáltal a minősége is sokkal jobb. Sajnos azonban a filmiparban egyelőre langyos fogadtatásra talált a DTS, ugyanis a legtöbb filmben felesleges az alkalmazása: minőségi fölénye minimális (alig észrevehető) a moziban. Nem szabad azonban eltemetni a DTS-t, hiszen profi többcsatornás hangrögzítésre (pl. koncertfelvétel) a Dolby Digital általában alkalmatlan, ilyenkor a DTS fölénye erőteljesen jelentkezik."

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1484) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi all!

Most került a gépbe próbára egy Essence STX. Direktbe hajtok róla egy Sennheiser HD430-ast és a füleim közel állnak az orgazmushoz az alaplapi hangkari után. :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1485) Vasinger! válasza TESCO-Zsömle (#1484) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát ennyi pénzért, már ez a minimum. :B

(#1486) TESCO-Zsömle válasza Vasinger! (#1485) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csináltam képeket, ha gondoljátak feltolom a netre...

Mindenevő vagyok, e most Limp szól...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1487) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Sziasztok...

Rátok bíznám hogy mire legyen igényem:) Az biztos hogy xonar, de lehet hogy nekem elég a Ds, nem kell a D1 vagy Dx. Leginkább zenét hallgatok rajta, sztereo hangfalakon (gigaworks T20), és videókat, esetleg néha egy-két játékot "hallgatnék" rajta... A konfigom a nevem alatt, mit ajánlotok? Elég nekem így a Ds?

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#1488) CséZé válasza TESCO-Zsömle (#1486) üzenetére


CséZé
őstag

jöhet

(#1489) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Kicsomagolás, tartalom:

Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás Nagyítás

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1490) tigipuf válasza TESCO-Zsömle (#1489) üzenetére


tigipuf
senior tag

Ha olyan szépen is szól,mint ahogyan kinéz,akkor nem lesz rá panaszod szerintem! :) :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1491) Vasinger! válasza Vasinger! (#1482) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

UP? Válasz? :F

(#1492) CséZé válasza Vasinger! (#1482) üzenetére


CséZé
őstag

mi az a DTS minőségű szám? :B

(#1493) Vasinger! válasza CséZé (#1492) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

.wav formátumú, 1400 kbit/s-os hangfájl, ami nem sztereó, hanem 6 csatornás.

(#1494) CséZé válasza Vasinger! (#1493) üzenetére


CséZé
őstag

aha értem, gyors le is szedtem néhányat én is kipróbálásképp, és nekem is csak serceg :(

(#1495) Vasinger! válasza CséZé (#1494) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez vicc, egy ilyen kártyától nem ezt várja el az ember, főleg, hogy az alaplapi meg lekezeli...

(#1496) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#1489) üzenetére


Salvador20
őstag

úgy nézem állandóan egyfelé jár az izlésünk...először Thermaright, most meg neked is lett egy essenced ;) Én nagyon elégedett vagyok vele

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1497) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#1489) üzenetére


Salvador20
őstag

azért bármennyire jó hangkártya, nem tenném ki a plakátjait a falra otthon :) az már nagyon kocka (tudom,hogy nálad nincs kirakva,legalábbis remélem :) )

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1498) TESCO-Zsömle válasza Salvador20 (#1497) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nincs. Nálam a Darts-tábláé a falfelület. :P

Rég volt már, hogy én plakátot raktam a falamra... Akkoriban még az F50-es volt a legjobb Ferrari...

Sajna a kari nem az enyém, csak kipróbálom.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#1499) Salvador20 válasza TESCO-Zsömle (#1498) üzenetére


Salvador20
őstag

Fontold meg a vételét, vigyázz, komoly függőséget okoz már 2. hallásra is! :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1500) Tutivesztes


Tutivesztes
tag

Uraim könyörüljenek!
Erre mondjanak nekem valamit...

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.