Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) bzoley válasza abridabri (#700) üzenetére


bzoley
veterán

Ez persze nem igaz.

(#702) abridabri válasza bzoley (#701) üzenetére


abridabri
veterán

nem szoktam hazudni.... :N

(#703) bzoley válasza abridabri (#702) üzenetére


bzoley
veterán

Ez még nem hazugság, csak tévedés :)
Amúgy nincs semmi bajom a Jetaudio-val, egy időben használtam is, jól muzsikál, csak aztán elkurvult, elkezdett minden sz*rt lejátszani, ami nem zene. Az ilyesmi egy programra sincs jó hatással, de szerencsére időben tudomást szereztem a Foobar-ról.

[ Szerkesztve ]

(#704) Zinho válasza abridabri (#700) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ugyanúgy biztos nem szól, hallom! :)
De hogy jobban-e vagy rosszabbul, az gusztus dolga.
Én inkább a testreszabhatósága miatt szeretem a foobart, no meg az egyszerűsége miatt.
Ha meg minőséget akar az ember kapcsolja ki a gépet, és tegyen be egy klassz cd-t a lejátszóba.

[ Szerkesztve ]

(#705) abridabri válasza Zinho (#704) üzenetére


abridabri
veterán

"Ha meg minőséget akar az ember kapcsolja ki a gépet, és tegyen be egy klassz cd-t a lejátszóba."
Tehat egy asus xonar vagy egy emu vagy egy akarmilyen draga kartya-nak nincs olyan jo DAC ja mint egy cd lejatszonak ?:S mert akkor megyek es veszek cdplayert

(#706) Zinho válasza abridabri (#705) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hát azt ne felejtsd el, hogy egy hifihez szánt cd lejátszó mondjuk alsó hangon 50e ft. Azért azt ne várjuk el egy 10-15e ft-os hangkártyától, hogy legalább ugyanúgy szóljon. De vannak nagyon komoly hangkártyák, amiben a DAC sztem van olyan jó, mint egy alsókategóriás cd-ben. De az a hangkártya 30-40e és fölötte van.
Meg persze ott van maga a számítógép is, ami zúg mint a rosseb.
De igazából az egyik nem alternatívája a másiknak...

(#707) bzoley válasza Zinho (#706) üzenetére


bzoley
veterán

Azért ez sem teljesen igaz, max ha cd-t hallgatsz :)
De lehet akármilyen drága lejátszód, a cd "csak" cd marad, a maga 44kHz-es "korlátjával". Megfelelő forrással(pl. DVD-A, stb.) már ezek a hangkártyák is körberöhögik azt a cd lejátszót.

(#708) Zinho válasza bzoley (#707) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ha van megfelelő forrásod, megfelelő asztali lejátszót veszel.
De tedd be a számítógépbe. Olyan hangja van az olvasónak, mint a mosógépnek, plusz rájön a ventillátorok zúgása, és a tömérdek elektromos zaj odabent a rengeteg alkatrész miatt... Nem fogsz nekem olyan szgépet mutatni, akármilyen hangkártyával és forrással, ami jobb lenne egy tisztességes asztali cd lejátszós hifinél.

(#709) abridabri válasza Zinho (#708) üzenetére


abridabri
veterán

passziv gep, ventik nelkul+ vinyora rippelt cd +kulso hangkartya :C

(#710) Zinho válasza abridabri (#709) üzenetére


Zinho
aktív tag

A vinyó hangos, legyen inkább SSD! :DD

[ Szerkesztve ]

(#711) bzoley válasza Zinho (#710) üzenetére


bzoley
veterán

A hdd-m(is) teljesen néma, még ha kiteszem magam mellé az asztalra, akkor is :)
2,5-es, quiet drive-ban, a cpu-n Scythe Infinity van, a vga-n HR-GT 3, és összvissz két Noctua venti. A gép halkabb, mint egy laptop. A virtuális cd meghajtó meg nagyon halkan dolgozik :D
Ha van jó hangkártyád, legyen a gép többi része is normális.

(#712) Zinho válasza bzoley (#711) üzenetére


Zinho
aktív tag

És a táp? (Ezt inkább azért kérdezem, mert én is a halkságra törekszem :) )

Én továbbra is azt mondom hogy soha nem lesz alternativája a számítógép a különálló hifinek. Ha te a DVD-A-t vagy az SACD felmásolod a vinyóra, és onnan hallgatod, akkor az kb. olyan, mintha egy suzukiba (vagy bármilyen más mezei benzines autóba) magas oktánszámú aranyárban lévő szuper Shell akármilyen benzint töltenél. Nem lesz gyorsabb, nem fog kevesebbet zabálni stb.; hiába szuper a benzin, az a motor nem tud vele mit kezdeni.
A hangkártya az egy dolog. De ott van még a temérdek egyéb elektronika, ami nem a zenét hivatott szolgálni.
Én is hallgatok zenét a számítógépről, és fogok is, mert nem tudok megvenni minden cd-t amit szeretnék; meg amikor háttérzenének kell és amúgy is a gépen dolgozok, akkor úgysem a zenére figyelek.

[ Szerkesztve ]

(#713) #72042496 válasza Zinho (#712) üzenetére


#72042496
törölt tag

A számítógép egy univerzális megoldás, a Hi-Fi meg Hi-Fi. Aki a gépe köré építi a rendszerét, annak nyilván szüksége van erre az univerzalitásra. Minőségben ettől függetlenül számítógéppel is nagyon messzire lehet menni, elég messzire ahhoz, hogy abban max. a Hi-Fi őrültek találjanak kivetnivalót. :)

Tápból a 400-as Zen néma, ez már nem cincog, mint az elődje. Ha aktív hűtésű, akkor pedig az Enermax Pro/Modu sorozatát szokták ajánlani azoknak, akiknek elsődleges a halk üzem. Hamarosan jön a Scythe ChouRiki, arra is érdemes lesz odafigyelni. :K

(#714) bzoley válasza Zinho (#712) üzenetére


bzoley
veterán

A temérdek elekronikát meg lehet kerülni. De nincs is szó alternatíváról, te próbáltad bizonygatni, hogy egy 50e-s cd lejátszó többet tud. Valójában viszont a közelébe sem ér :)
Na jó, valami nagyon komoly DAC-kel ki lehet csalni belőle jobb hangzást is, de a cd csak cd marad.
Nem túl találó a benzines hasonlat, már a Suzukinál elbukik.
Ezekben a topikokban amúgy sincs semmi keresnivalója a hifi szónak, a hifi őrülteknek meg pláne, mert a kutyát nem érdekli, hogy a sokszázezres hifijük mennyivel szól jobban(szerintük) :)

A tápban van az egyik Noctua, kb. 500-at lapátol, halk huhogást hallani közelről, de vannak olyan tápok amik csak bizonyos hőfok fölött kapcsolják be a ventit. Azok sem rossz találmányok.

Balika911:
Biztos nem cicereg? Nem nagyon mertem idáig foglalkozni vele. Bár most sem panaszkodom.

[ Szerkesztve ]

(#715) #72042496 válasza bzoley (#714) üzenetére


#72042496
törölt tag

A topicját nem olvastam, de akinek eddig volt, az azt mondta nem cicereg, s megbízható, nem sül meg. R.Zoli gépében is ilyen volt (van?), tapasztaltam élőben, ez a táp néma. Ill. az egész gép is az. Félelmetes volt egyébként, oldallap leszedve, ajtó és ablak becsukva, ott tapasztottam rá a fülem, de a monitor hangosabb volt, miközben a gép teljes gőzzel, négy szálon számolta a Rosetta@home projektet. :)

[ Szerkesztve ]

(#716) bzoley válasza #72042496 (#715) üzenetére


bzoley
veterán

Kinézetre félelmetes, az tuti :)
Félő, hogy nálam nem lenne elég szellőzése a tápnak, elég nagy a zsúfoltság.

[ Szerkesztve ]

(#717) #72042496 válasza bzoley (#716) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na igen, kívülről már nem tetszik a gép, a letisztult megjelenést kedvelem. Én sem vennék teljesen passzív tápot. Ventilátor úgyis kell a gépbe, akkor már a tápban is elfér egy halkabb fajta. Olcsóbb, s szerintem biztonságosabb is.

(#718) Ijk válasza Zinho (#706) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem ez már nagyon szőrszálhasogatás.
Kezdjük azzal, hogy egy 200k-s cd lejátszó is a digitális tartalmat olvassa le a cd-ről, ami aztán megy a DAC-ba. Számítógépen ugyanaz a digitális forrásod van, tehát itt nincs különbség. És ezt ugye vagy egy hangkártyával alakítod át analóggá, vagy egy külső DAC-al. És itt jön a különbség. Ugyanis a külső DAC-od fogja meghatározni a minőséget, ami lehet jobb is és rosszabb is mint egy high-end lejátszóban.
A számítógép zaja pedig akkor mérvadó, ha nincs normálisan, jó alkatrészekből megoldva. Nem a tesco-s turbinákból kell kiindulni:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#719) Zinho válasza #72042496 (#713) üzenetére


Zinho
aktív tag

Ezért mondtam hogy az egyik nem alternatívája a másiknak. És azt, hogy nem felesleges a számítógépes zenelejátszás, szvsz megkerülhetetlen.

Nekem "olcsó" cd-lejtászóm van (cca 60k) és messze jobb a Xonarál, ez nem meglepő. Egy külső usb-s DAC meg majdnem kerül ennyibe. De akkor már inkább a CD, és marad a Xonar, mert nekem sajnos nincs néma gépem.
Az a baj, hogy nem kell vájtfülűnek lenni ahhoz, hogy halljad a különbséget egy (komoly) 5.1 hangfal+számítógép és egy félmilliós hifi között...

Igazából azért nincs értelme ennek a vitának, mert mindenkinek mást jelent a "vájtfülűség/ HIFI őrültség" azaz a komoly hifi fogalma. Nem kötekedni akartam, nem azt mondtam hogy a számítógépes zenehallgatás szutyok... mert az hazugság.

(#720) #72042496 válasza Zinho (#719) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az első felében megegyeztünk, viszont az 5.1-et - árkategóriától függetlenül - nincs értelme összehasonlítani a hifivel, mert másra van a kettő. :)

Azok a Xonar kártyák, amelyekről itt írunk az átlagember számára bőven megfelelő, sőt, sok esetben kihasznál(hat)atlan vegyes megoldások. Felsőbb szegmensben is jelen van az ASUS, ott viszont már egyértelműen differenciál is: zenére való a Xonar Essence STX, házimozira pedig a HDAV1.3 (Deluxe).

Előbbivel már érdekes lenne összehasonlítani a CD lejátszód, hogy vajon milyen különbségek hallatszódnak egy komoly rendszeren. A keret lehetne az általad említett félmillió forint.
Afölött már el tudom fogadni, hogy érdemesebb függetlenedni a géptől. Viszont ez már hifi őrület is egyben, amivel önmagában nincs is baj, csak itt offtopic. :)

[ Szerkesztve ]

(#721) Zinho válasza #72042496 (#720) üzenetére


Zinho
aktív tag

Na arra én is kíváncsi lennék! (Már én is néztem azt a kártyát... ) Az a baj, hogy előbb fogom lecserélni a cd-t egy jobbra, mint egy ilyen kártyát venni :(
De mondjuk beletenni egy teljesen néma gépbe a Xonar Essence STX-et, mögé ugyanaz az erősítő+hangfal mint egy alsó kategóriás cd mögé... biztos érdekes lenne!

Egy félmillióból (jól) összerakott erősítő+hangfalpár sztem már megérdemelne egy külön cd-játszót. Persze hasonló árkategóriában mint ami az erősítőre jutott, az meg már ugye majdnem negyed millió foorint...

[ Szerkesztve ]

(#722) #72042496 válasza Zinho (#721) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha már úgyis külön van a hifid, s hangos a gép, akkor tényleg nem lenne igazán jó ötlet az STX.

Van a családban egy remek hifi, ProAC Studio 110 hangfalakkal, csöves erősítővel, minden földi jóval - nagyjából ez az árkategória lehet. Egyszer hallottam csak, de bámulatosan szól. Ritkán mondok ilyet, de jobban belegondolva ezt már tényleg vétek lenne gépre kötni. :)

[ Szerkesztve ]

(#723) Zinho válasza bzoley (#714) üzenetére


Zinho
aktív tag

Én azt állítottam, hogy egy 10-15e ft-os hangkártyánál tud többet egy alsókategóriás cd, ne feledd! :)

Te hallottál már sok százezres hifit? Ahogy olvasom a hozzászólásodat, úgy gondolom hogy nem. Vagy mégis?

A Xonar esetében tényleg nincs értelme HIFI-ről beszélni, bár te azt bizonygattad eddig hogy egy HIFI cd-lejátszónál jobbak ezek a hangkártyák :)
Az Essence-nél bizony már van értelme HIFI-ről beszélni.
By the way tényleg nem itt kéne folytatni... ha egyáltalán érdemes folytatni. Szerintem nem. Sosem lesz vége :)

(#724) Zinho válasza #72042496 (#722) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hát igen, ezért mondtam hogy nem fogom... Annyi pénzt kéne költeni a gép elnémítására, hogy nem éri meg. Meg sok kompromisszummal jár, nekem meg kell a gép teljesítménye. Annyit értem el, hogy már csak a tápot hallom, de ha kell az erő, akkor muszáj feltekerni a ventiket...

(#725) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Nos, boldog tulaja lettem egy Xonar DX-nek. :DD

Rövid benyomások:

pro:
- driver gyorsan felment, átlátható, semmi csicsa
- a zenék főleg a lossless, de az mp3 is valami eszméletelen hogy szolnak, olyan hangokat hozott elő amiket a Gigabye alaplapija soha.
- filmeknél (igaz még csak a dolby teszt videóimat próbáltam ki) gyönyörű hangokat produkál, és valahogy az 5.1 sokkal jobban átjön mint a réginél.

kontra:

- hiányzik a régi driver néhány funkciója (pl. line in csatorna némítása)
- nem lehet külön állítani (vagy nem találtam meg) a kimenetek (front, rear) hangerejét ami azért hiányzik

Összegezve, eddig nagyon tetszik, szerintem bőven megérte. :)

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#726) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Eszre vettem valami nagyon furcsát és nem tudom megoldani. :(
Ha zenét játszok le, akkor a swap center/bass-t ki kell piálnom mert csak akkor szól a sub rendesen, viszont ha filmet nézek akkor meg ki kell vennem a pipát, mert akkor meg a subra küldi a centert. :(
Ez miért van? :F
Megnéztem és a program amivel lejátszom a zenét, filmet nem befolyásolja ezt.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#727) Newlocal válasza Newlocal (#725) üzenetére


Newlocal
aktív tag


- hiányzik a régi driver néhány funkciója (pl. line in csatorna némítása)
- nem lehet külön állítani (vagy nem találtam meg) a kimenetek (front, rear) hangerejét ami azért hiányzik

ezeket megtaláltam :)

[ Szerkesztve ]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#728) bzoley válasza Newlocal (#727) üzenetére


bzoley
veterán

Gyakorlat teszi a mestert :)
A gyártó oldalán mintha lenne valami fw frissítés, meg nem árthat a friss, 1764-es drivert sm feltenni. Nézz körül, ha nem javul a helyzet. Ilyen gondjaim nem voltak soha.

(#729) Newlocal válasza bzoley (#728) üzenetére


Newlocal
aktív tag

A legújabb driver van fent és a fw frissítést is feltettem, mivel elvileg ezt a hibát is javítja, de nekem nem változott semmi, pedig reboot is volt. Körülnézek külföldi fórumokon is hátha....

szerk: az alaplapival nem volt ilyen gondom

[ Szerkesztve ]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#730) Zinho válasza Newlocal (#726) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nekem ugyanez volt a problémám, de még creative kártyával, és arra nem találtam megoldást. A Xonarral meg eltűnt minden ilyen nyűgöm...

(#731) Newlocal válasza Zinho (#730) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Hmm. Hát tökjó. :)
Viszont engem azért nagyon idegesít ez. Elég sokat nézelődtem neten, de semmit se találtam. Lehet feladom mostmár. :(
Az a vicces, hogy a női hang frankón mondja ki amikor rákattintok a hangszórókra az audio centerben akkor minden csatorna jó helyen van. Ha zenét hallgatok vlc-ben akkor meg nem szól a sub, csak akkor ha swap sub/center be van pipálva, viszont ekkor meg az audi centernél a sub helyett a center szol és forditva.

Filmeknél pont ennek az ellenkezője. :(
Lehet egy windows telepítés megoldaná a dolgot, de arra most nincs időm. Majd vizsgaidőszak után.

Szerk: Ez a Flexbass mia szösz? Mire jó ez? :)

[ Szerkesztve ]

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#732) Zinho válasza Newlocal (#731) üzenetére


Zinho
aktív tag

Azt mondtad hogy a lejátszó beállításait átnyálaztad már; de másik lejátszóval próbáltad már? Kmplayer pl, vagy akármi...

A Flexbass-szal ahogy elnézem azt tudod beállítani, hogy milyen frekvencián vegye át a mélynyomód a mélyhangokat... asszem...

[ Szerkesztve ]

(#733) celf


celf
őstag

szerintetek melyiknek az integralt hangkartya a jobb
P5Q-E ADI® AD2000B 8-channel High Definition Audio CODEC
P5Q PRO Turbo VIA® VT1708S 8 -Channel High Definition Audio CODEC
?

(#734) karmester válasza celf (#733) üzenetére


karmester
senior tag

Én egyikre se bíznám rá ígényes zenék/filmek megszólaltatását... :U

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#735) celf válasza karmester (#734) üzenetére


celf
őstag

az rendbe' van, de valamelyik csak jobb :)

(#736) #72042496 válasza celf (#735) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdemi különbség nincs köztük, egyformán gyenge mindkettő. Amúgy ez a különálló Asus kártyák topicja... :)

(#737) karmester válasza celf (#735) üzenetére


karmester
senior tag

Bármelyik Audigy vagy egy sima Terratec 5.1-es kártya is jobb. Sajnos a vezérlő lapka csak egy része a hangkártyának, legalább ilyen fontos a minőségi DAC (Digitális-Analóg konverterek) és az ADC (Analóg-Digitális konverterek) jelenléte. Szóval, maga a vezérlő lapka sajnos nem sokat árul el... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#738) celf válasza #72042496 (#736) üzenetére


celf
őstag

egyformán gyenge mindkettő

ez konnyen elkepzelheto.
amugy ezt tapasztalatbol mondod ?

elnezest az offert. gondoltam asus hangkartya expertek tudnak majd mondani valamit az integralt dolgokkal kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

(#739) celf válasza karmester (#737) üzenetére


celf
őstag

Szóval, maga a vezérlő lapka sajnos nem sokat árul el...

ezekszerint nem eleg az info az alaplapok oldalan :)

minenesetre kar, hogy az integralt hangkarikra meg mindig ennyire keves figyelmet forditanak :N

[ Szerkesztve ]

(#740) #72042496 válasza celf (#738) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezeket konkrétan nem tapasztaltam, de az utóbbi két évben volt egy Gigabyte P965-DS4, egy Asus P5K Premium alaplapom, ill. most a Maximus II. Egy Logitech Z-5500-as rendszeren hallgattam őket: mindegyikük gyengén, tompán szólt pl. a topicban tárgyalt kártyákhoz képest. Visszaemlékezve azonos szinten teljesítettek, bár ha egymás után hallgatom őket, lehet feltűnik némi különbség. Ebből következtetem - az új alaplapi hangkodekek között nem szokott jelentős eltérés mutatkozni.

Nézd meg a pontos specifikációkat, ha nincs szemet szúró eltérés a kettő között, akkor azt a lapot vedd meg, amelyik egyébként jobban megfelel, ne a hang alapján dönts.

szerk.: Most látom hiába a tanács, a hivatalos oldalon semmit nem írnak a codec tudásáról. Próbálj meg valahol utánuk nézni, pl. a gyártók oldalán, ott csak találni érdemleges infót. Bár még mindig amondó vagyok, hogy lényeges különbség nem lesz köztük. :)

[ Szerkesztve ]

(#741) celf válasza #72042496 (#740) üzenetére


celf
őstag

en is szinte biztos vagyok benne.
kulonben meg kulso kari lesz. erosen megy a kutatas.

alaplap teren is.

koszi mindnenesetre a tanacsot ^^

(#742) Newlocal válasza Zinho (#732) üzenetére


Newlocal
aktív tag

Mindegyik lejátszóval ezt csinálja. Winamp, powerdvd, vlc, windos media player.
Viszont azt vettem észre, hogy a winamp nagyon ocsmányul szól a vlc-hez képest.

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#743) Bogre


Bogre
tag

Szerintem m4rc! inkább dolgozz, ne PH-zz!! :K

Ne felejtsetek el pirospontozni! WII , PS3 Fan

(#744) Bulletproof


Bulletproof
csendes tag

Két friss hír az Asustól.

http://www.asus.com/news.aspx?N_ID=deOz0WgNrEnv57p7
http://www.asus.com/News.aspx?N_ID=vVME4fRYwvKILC6y

Xonar DS 7.1 néven új kártya lesz. Ami furcsa számomra, hogy a DS és a friss hírben említett Essence ST pci express helyett a pci csatolófelületet kapott.

A pci express X1-es kártya használható X16-os slot-ban is?

(#745) Bulletproof


Bulletproof
csendes tag

The Xonar Essence ST card can also be upgraded to 7.1 channel output with the use of the Xonar H6 multi-channel extension board, which will be sold separately in the near future.

WWooOooWW!!!!! :DD :C

Ez sem semmi:
The Xonar DS has another onboard internal S/PDIF header, offering excellent digital audio to HDMI-ready graphics cards.

:))

(#746) Pepe87


Pepe87
tag

Hali!

Erdemes beruhazni egy atlagos usernek aki szereti a jo hangminoseget egy Asus Xonar D2 vagy elegendo a gyengebbik tarsa is? Indokkal alatamasztva legyszives!

Gigabyte X38-DS5 deszka ,Intel C2q q9450 2,66 Ghz ,4X1GB Kingmax kit 1066Mhz ,Palit GTX 580 3GB,500w Chieftech táp ,LG +-dvd rw,1db Samsung 400GB SATA winyó ,1db 400GB-os Hitachi HDD SATA2

(#747) bzoley válasza Pepe87 (#746) üzenetére


bzoley
veterán

Nem feltétlenül érdemes. De ez már le lett írva, indoklással együtt.
Persze ha a pénz nem számít, akkor igen.

(#748) NoName?!


NoName?!
csendes tag

Használja valaki gigabyte EP43 DS3 lappap a D2X-et, elfér a memóriától??? Vagy hány centire nyúlik be a ház belsejébe? Nem merem addig megvenni :F

Öné a híd Egyes!

(#749) Salvador20 válasza NoName?! (#748) üzenetére


Salvador20
őstag

én eladtam, mert nem fért el, az x58-as lapok az elsők,ahol már gondoltak hosszabb kiegészítő kártyákra, lefelé(x48,x38,p45,p35) sajon az összesen ütközik, és ha van egy 2. slot azzal is, mert akkor meg a memória leszorítójával még mindig összeér.....

szerk: nforce-os lapokról nem tudok mit mondani, mert azon nem próbáltam, de 90%, hogy ugyanez a helyzet....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#750) NoName?! válasza Salvador20 (#749) üzenetére


NoName?!
csendes tag

Köszi! hát most nem nyugtattál meg.. :F

Öné a híd Egyes!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.