Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Daneeka válasza ImI87 (#850) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szigorúan "szakmai" szemmel nézve, csak a Hi-Fi módon szól úgy ahogy azt a stúdióban elképzelte az előadó és a producer. Persze nem tudom min hallgatod. (Ja most látom, hogy Z-5500, ezt majd a többiek véleményezik) Meg végűlis mindenkinek egyéni ízlése, de az enyém hi-fi módban, kikapcsolt EQ-val szól a legjobban.

Bár nekem nem D2-őm van de ez általánosan mindre igaz.

[ Szerkesztve ]

(#852) ImI87 válasza Daneeka (#851) üzenetére


ImI87
őstag

Hát mondom nálam a Hi-Fi mód tökre letompítja a zenéket, de azért köszi!

Más:
Ha a VGA-mon szeretném használni a HDMI kimenetet (és ezesetben ugye össze kéne kötni a VGA-t a hangkarival), akkor azt a 2 pin-es összekötőkábelt hová kell csatlakoztatni a hangkártyán? :F (ha egyáltalán lehet)

(#853) c41r0^ válasza ImI87 (#852) üzenetére


c41r0^
őstag

Az SPDIF 2 pines csatlakozóra (nyákon van) kell rákötni.

Z-5500 - nem fikázni akarom, de nem zenére lett kitalálva. Játékra, filmre nagyon jó, de zenére nem annyira. Zenére sztereó rendszer, jó hangfalakkal és erősítővel, vagy marad a Z-5500 EQ-val.

Pl. az én X-530-am is tompábban szól Xonar D1-el zenénél Hi-Fi/Music módban, vagy ha kikapcsolom az EQ-t, de ez nem a kártya hibája, hanem a hangfalé. Ahogy írták, Hi-Fi módban azt adja ki a kártya, amit a stúdióban mastereltek. Nekem is a magasat fel kell húznom, középtartománya meg szinte egyáltalán nincs az X-530-nak, mondjuk azt hagyom alapon, mert eleve az "enyhe diszkómosoly" EQ-t szeretem, mivel elektronikus zenét hallgatok főleg. Ezt az 5.1-es szettet se zenére találták ki. A másik meg, hogy én eleve hozzászoktam és azt a hangzást szeretem, ami a "diszkómosoly" EQ-val jár, tehát ez szubjektív nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#854) Ijk válasza Daneeka (#851) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem értem ezt a Hi-fi módot. Ha be van kapcsolva, akkor nem nyúl bele a hangkártya az eredeti keverésbe, vagy igen?:F
Egyébként tisztábbnak tűnik a Hifi mód, most kipróbáltam, kevésbé vízhangos a zene.
A Foobarban én is wasapi-t használok 16bit, dithering nincs bekapcsolva, viszont rohadtul nem kerüli meg a xonar keverőjét.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#855) Ijk válasza Ijk (#854) üzenetére


Ijk
nagyúr

Utánanéztem, kikapcsolja az összes DSP-t, nagyon helyes!:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#856) c41r0^ válasza Ijk (#854) üzenetére


c41r0^
őstag

visszhangos :)

nálam a WASAPI mód Foobarban megkerüli az Xonar control panel EQ-t és a DSP-ket is

A DSP-k szerintem nem mások, mint profilok, kvázi egy-gombos-gyorsbeállítások (kivéve a GX-et). A Hi-Fi egy olyan profil, ami pont azt csinálja, hogy minden custom beállítást viszahelyez defaultra.

[ Szerkesztve ]

(#857) Ijk válasza c41r0^ (#856) üzenetére


Ijk
nagyúr

:DDD

Nem tudom mi lehet a wasapi-val nálam, pedig működni kellene a beállítások alapján. Vista 64 bit van.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#858) Daneeka válasza Ijk (#857) üzenetére


Daneeka
senior tag

Érdekes, nálam a Wasapi letíltja a többi hangot, (youtube, mediaplayer pl.) viszont Windows hangerőállítását, Asus eq, DSP-t nem bírja kikerülni.

Akkor nálam se működik? :F

(#859) Ijk válasza Daneeka (#858) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nálam is leállította ezelőtt, de mióta újraraktam a rendszert már azt sem némítja el.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#860) kopidoo


kopidoo
senior tag

Nektek mennyire működik az EAX használat? Nekem pl az Empire at War-nál nem engedi EAX 2-nél feljebb. Vagy ha fejlettebb technikát szeretnék használni, akkor ahhoz játékonként kéne külön patch (Bioshock)?

(#861) kopidoo


kopidoo
senior tag

Közben megnéztem a user manualt és ott azt írja hogy csak EAX2-ig támogat. ahhaaa
A cretive nem licenszel eax2 felett.

(#862) bozont válasza ImI87 (#850) üzenetére


bozont
veterán

Játékok terén mi, mennyi a különbség a két kártya között?

(#863) ImI87 válasza bozont (#862) üzenetére


ImI87
őstag

Játékban nem vettem észre különbséget. Mondjuk ezt így nehéz eldönteni.
Red Alert 3-at, Airborn-t, CoD 4-et meg Warhead-et próbáltam. Minden rendben volt, és szépen ment a térhatású hang is.

(#864) Bonyi válasza c41r0^ (#834) üzenetére


Bonyi
csendes tag

hm, köszi! ez a control panel egyébként hol található? nem lelem

(#865) AT1S válasza Bonyi (#864) üzenetére


AT1S
tag

Már, hogy a Xonar controll panelja? :B Jobb alsó sarok az óránál Xonar Dx Audio Center... Vagy nem erre gondoltál?

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#866) c41r0^ válasza Bonyi (#864) üzenetére


c41r0^
őstag

azt hiszem a driverben ezt nem lehet előhozni, de amikor az alkalmazásnál megadod, hogy ASIO-t használjon és ott a beállítások fülre mész, akkor kidobja a panelt...olyan 1ébként, mint az Audigy-é, egy lenyíló menüben ki tudod választani a ms értéket

AT1S: nem, az ASIO vezérlőpanelre gondolt

[ Szerkesztve ]

(#867) AT1S válasza c41r0^ (#866) üzenetére


AT1S
tag

Jah, pardon, akkor nem olvastam vissza eléggé.. :B

ლ(ಠ益ಠ)ლ

(#868) Bonyi válasza c41r0^ (#866) üzenetére


Bonyi
csendes tag

köszi, épp most jöttem rá én is a turpisságra! :)

(#869) Bonyi


Bonyi
csendes tag

na, eddig csak reasonnel próbáltam ki az asio-t, de remekül működik. sok panaszt olvastam interneten, hogy tudtak 100ms-nél jobb eredményt elérni, valószínűleg ők sem találták a control panelt : DDDDDDDDD

4 ms-en recsegés és egyéb hibák nélkül, egyszerre szól az itunes és a reason is (ez vista és windows 7 alatt nem működik már).

zeneszoftverhez és zenehallgatáshoz tehát eddig menő a d2, már csak filmhez és játékhoz kell kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#870) c41r0^ válasza Bonyi (#869) üzenetére


c41r0^
őstag

nálam is megy D1-el az ASIO 4 ms válaszidővel, Cubase SX-el és Traktor DJ Studioval lepróbálva

(#871) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Kérem segítsen valaki. Eladtam az X-fi Gamer-emet,hogy ASUS Xonar D1-re cseréljem, meguntam a driver gondokat. Most vitték el, de minden üzlet kínálatából eltűnt a hangkari. Hol tudnék szerezni emberi árban Bp-en? pl. segítsen valaki:(

(#872) abridabri válasza Spirit (#871) üzenetére


abridabri
veterán

szia
En innen rendeltem kb 1honapja a D1-emet . 3nap alatt leszallitottak
Nem a legolcsobb, de legalabb korrektek
[link]

[ Szerkesztve ]

(#873) Móci


Móci
addikt

Ma este sikerül(t) tesztelni kicsit a Xonart egy Sennheiser HD 202-es fülessel, mivel beszart a hangrendszer.
Nagyon szépen szól így is, élvezet vele zenét hallgatni...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#874) Spirit válasza abridabri (#872) üzenetére


Spirit
őstag

Ezt komolyan mondod?25k? Már 2 üzletet találtam, ahol 17-ért jövő hét közepe-végére beszerzik. Csak gondoltam megy ez könnyebben is. Mondjuk kinézem az üzletet, elmegyek, és megveszem, de mit is gondoltam, ez Magyarország.

(#875) abridabri válasza Spirit (#874) üzenetére


abridabri
veterán

bocs ,hogy segiteni probaltam :))

(#876) Spirit válasza abridabri (#875) üzenetére


Spirit
őstag

Nem Téged minősítlek, tényleg köszönöm, de a 25e ft tényleg durva, mindenhol 16-20 között van, mármint rendelhetőben, mert raktáron sehol nem találtam.

(#877) Spirit válasza abridabri (#875) üzenetére


Spirit
őstag

Na megjelent a kedvenc boltomban,hogy rendelhető, hétfőn megyek érte.(16400-ért)

(#878) kopidoo


kopidoo
senior tag

Visszatérve a FlexBass-hoz. Nekem ha nincs bekapcsolva, akkor a mélyládából nem jön hang.

(#879) abridabri válasza Spirit (#877) üzenetére


abridabri
veterán

helyes :) nem fogsz csalodni a kartyaban

(#880) borix


borix
őstag

Xonar D1,Xonar DX Között tudásban van különbség melyiket érdemes venni?

(#881) harylmu válasza borix (#880) üzenetére


harylmu
őstag

Nincs különbség. A D1-et sima PCI foglalatba tudod dugni, a DX-et PCI Expressbe. Ennyi

(#882) borix válasza harylmu (#881) üzenetére


borix
őstag

Köszi az infót.

(#883) grunge


grunge
addikt

árulom az aud2ZS-t, én is benevezek egy xonar D1/DX-re. logi z5300-ast kell hajtania. nincs kedvem tovább xarakodni kreativ-al...stereo felkeverés milyen? van többféle mód, pl: stereo surround?

159 SW 1.9 jtdm <3

(#884) adamssss


adamssss
veterán

Egy hangkártya többlettudása hol jön ki?
Jobban fog szólni, dinamikusabb lesz, vagy nagy hangerőnél nem fog recsegni?
Milyen hangkártyát ajánlotok( ne menjen 20k fölé)
Köszi
Üdv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#885) harylmu válasza adamssss (#884) üzenetére


harylmu
őstag

"Jobban fog szólni, dinamikusabb lesz, vagy nagy hangerőnél nem fog recsegni?"
Az összes. :) nem fog recsegni-> kevésbé fog

Xonar D1 vagy DX-et ajánlom.

Fejhallgatód vagy hangszóróid vannak? Milyenek?

[ Szerkesztve ]

(#886) c41r0^ válasza grunge (#883) üzenetére


c41r0^
őstag

XP alatt működik a stereo felkeverés 5.1-re driverből, de Vista alatt én csak Foobar-ral egy pluginnel tudtam megoldani

(#887) adamssss válasza harylmu (#885) üzenetére


adamssss
veterán

Egy logitech g51-es hangrendszerem van és gigabyte integrált hangkártya.
Ja és melyik a jobb és miért?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#888) harylmu válasza adamssss (#887) üzenetére


harylmu
őstag

881es hsz

(#889) adamssss válasza harylmu (#888) üzenetére


adamssss
veterán

Meg van!
Kösz

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#890) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Be kéne szereznem egy, az integráltnál jobb hangkártyát. Egy DX-et néztem ki, ezt lehet kapni is pár helyen, és egész jónak tűnik.
Vista 32bit és, ha minden jól megy W7 64bit alatt szeretném majd használni. Nincsenek driver gondok? (az X-fi-kről csak rosszat hallottam driverek terén :( )
Egy sennheiser HD205-össel és egy Logitech z-3e-vel lenne majd használva. Meg lehet oldani, hogy kábelek dugdosása nélkül elnémítsam majd a fejhallgatót ha épp nem használom?

Előre köszönöm a segítséget! :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#891) Salvador20 válasza dudika10 (#890) üzenetére


Salvador20
őstag

ha driver miatt aggódsz,akkor ne tedd :), vedd meg nyugodtan, nem fogsz csalódni.
Hát a sennheisert dugd bele a z-3e-nek a nekerő alatti részébe. Nem halkul el olyankor a hangfal? Vagy ez már sok dugdosásnak számít? :DD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#892) dudika10 válasza Salvador20 (#891) üzenetére


dudika10
veterán

Elhalkul a hangfal, és így dugdosnám ha nem lenne botrányos minőségű a távirányító kimenete. :(
Jelenleg ezt úgy oldom meg, hogy a driverben vonalszintű bemenetre állítom a fejhallgató kimenetét amikor nem kell. Ezt a DX-el meg tudnám csinálni?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#893) Spirit válasza Spirit (#877) üzenetére


Spirit
őstag

Na meglett tegnap a D1-es. Kicsit tesztelgetni akartam,mielőtt véleményt írok róla.
XtremeGamer-ről váltottam. A drivere valami álom, felrohant, minden okés, semmi bug, gyors, kicsi, semmi felesleges opció, nem is kell több.
A hangja véleményem szerint kicsit jobb,mint az X-fi-nek. A közép és magas tartománya megegyezik kb az X-fivel, de a mélyet teljesen máshogy kezeli, első megszólaláskor is már azonnal feltűnt, nem kicsi a különbség, és ez fogott meg. Vége a hosszan,50hz-en dörmögő szarnak, végre 20hz-en üt, ahogy kell, szép rövideket. A z-5500-as határozottan szebben szól, és az a tipikus mozis hangzás csalható mostmár ki belőle.
Este kipróbáltam egy 1,5mbit-es DTS-es hangú filmet egy AKG K-66-os fülessel. Állandóan ócsároltam a fülest,hogy mennyire nincs benne kakaó, meg mély hang se. Olyan mélyek jöttek belőle, hogy félelmetes, ha lehet, még több a különbség mint az 5500-ösön hallgatva. Mostmár biztos,hogy nem cserélem le a fülesemet.

Nem vagyok tucc-tucc őrült, nem azért emlegetem a mélyhangokat. Egyszerűen minőségben teljesen más, mostmár kellően alátámasztja a közép és magas tartományt, kellőképpen leválva róla, nem dörmböl össze-vissza, és mossa szét az egészet. Végre használható viszonylag normálisan zenére is a Logi.

Egyelőre maximálisan elégedett vagyok a kártyával, és a cserém 400ft-omba került.(16-ért vitték el az X-fit, és 16400-ért hoztam az ipon-ból) Mindenki, aki jót akar magának Gamer helyett D1-et, Elite pro helyett D2-t vesz magának..esetleg Essence-t:)

Szerk.: Jah, és nálam a módok közül egyik sem használható, minfegyiktől fos lesz a hang, csak a Hi-fi, de ha egyik sincs bekapcsolva, akkor is úgy szól,mint Hi-fi módban. Szóval akinek tompa, az a hangfal körül nézelődjön , ne a hangkártyát becsmérelje.

[ Szerkesztve ]

(#894) ImI87 válasza Spirit (#893) üzenetére


ImI87
őstag

Örülök, hogy tetszik! :C

Gondolom a hsz vége nekem szólt. :)
Nem akartam becsmérelnia kártyát, de nekem tényleg kicsit kevesebbnek tűnik a mély. A hangfalon nem tudok mit nézegetni, emmit nem csináltam vele. Kihúztam a régi kártyából, és bedugtam az újba. :U

(#895) Móci válasza ImI87 (#894) üzenetére


Móci
addikt

Szerintem elég a mély, bár furcsa volt X-Fi után. Viszont a Sennheiser fülessel baromi jó a zene, én is csak dicsérni tudom ismét ezt a kártyát.
Nekem kb. 4 ezer jó magyar forint volt anno a váltás, de megérte. Nagyon is! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#896) Spirit válasza ImI87 (#894) üzenetére


Spirit
őstag

Nem, nem elsősorban Neked, más is írta már. Nem úgy értem,hogy baja lenne a hangfalnak, csak nincs igazi középtartománya, azért hallod tompának szerintem. Nálam brutálisan süvít hi-fi módban.

(#897) Salvador20 válasza dudika10 (#892) üzenetére


Salvador20
őstag

passz

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#898) dudika10 válasza Salvador20 (#897) üzenetére


dudika10
veterán

Mind1, majd megoldom valahogy. Egyelőre még nem áll fenn a probléma, még nem izgulok a megoldás miatt. Természetesen köszönöm szépen a segítséget. :R

Azért ha valaki meg tudja mondani, hogy a fejhallgató kimenetét, hogy tudom némítani egy DX-en ha nincs rá szükség az ne tartsa magában. :R

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#899) Barney™


Barney™
aktív tag

Sziasztok! segítséget szeretnék kérni: Eddig X-fi treme gamer hangkártyát használtam, egy Z5400 hangszóróval, azonban szükségem van egy új pcie hangkártyára. Ideiglenesen egy xfi xtreme audiot raktam be a gépbe, reméltem hogy elég lesz ez is, de sajnos már tudom, hogy nem lesz elég..:) hiányoznak belőle funkciók, melyeket már megszoktam és megszerettem..
A lényeg, hogy két hangkártyát néztem ki, az egyik a Creative X-Fi Titanium 7.1 pcie a másik az Asus Xonar XD/DX 7.1 pcie. Elsősorban zenehallgatásra használnám, másodsorban játék és filmnézés. A creativenál megszoktam és megszerettem a CMSS-3D-t meg pl a Crystalizert, de sajnos az asusról nem tudok semmit sem. Árban olcsóbb, de nem tudom milyen szolgáltatásai vannak, és a creative kártyákhoz viszonyítva, melyiknek felel meg. Ami fontos lenne, hogy tökéletesen működjön vista/win7 64 bit alatt. Egyszerűen és könnyen lehessen felvenni vele mint a creative media playerével. És örülnék egy olyan funkciónak is, mint amit a komolyabb lapokon lévő realtek chipek tudnak, hogy minden hangot átalakítanak dd vagy dts hanggá. Ti melyiket választanátok ezek alapján?
Bármiylen építő jellegű hozzászólást, külön megköszönök :)

(#900) Tommi


Tommi
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni?
Asus Xonar D1hangkártya front paneljének bekötésére lenne szükségem.
A gépem előlapi audiocsatlakozója nem egyezik a hangkártyájéval, és ha nem muszáj, nem kísérletezgetnék a lábak össze-vissza kötözgetésével.

Egyébként ennek a kimenetnek külön meghajtása van, vagy egyszerűen össze van kötve a hátlapi csatlakozókkal? Pl. ha a front panelre fejhallgatót dugok, akkor a hátlapról az erősítőbe vezetett hangerő lecsökken vagy sem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.