Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) audi100td válasza bzoley (#400) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen hangfalakkal hallottál olyan óriási különbséget?

Sima D1/DX-ről beszélünk.

(#402) bzoley válasza audi100td (#401) üzenetére


bzoley
veterán

Mivel FPCS-t cseréltem DX-re, mi másról is beszéltem volna?
Egyébként kérdésben nem hangzott el, hogy csak ezek jöhetnek szóba. D2/D2X-re hatványozottan érvényes :)
Skizz 6 pontot adott a Z5500-nak metal-ra, amit nem is értettem, de lehet, hogy nála tényleg csak annyi. Nekem minden szám felér egy élő koncerttel, a koncert felvételekről nem is beszélve :D
Simán 8pont. Még egyszer: nekem megérte.
És akkor még említettem a D2X-et, sőt D2X-et HDAV1 driverrrel. Na az aztán durva.

(#403) audi100td válasza bzoley (#402) üzenetére


audi100td
nagyúr

PFCS neked egy hangfal?? Nem azt kérdeztem, hogy miről váltottál!

Szóval akkor a kérdésemre a válasz Z-5500?

Nem csodálom, hogy 6 pontot adott rá, mivel az a cucc nem zenére való, mozira/játékra jó, de zenére pocsék az biztos.

(#404) bzoley válasza audi100td (#403) üzenetére


bzoley
veterán

Ki mondta, hogy hangfal? Neked nem volt egyértelmű, hogy milyen hangkártyáról volt szó, és talán nem csak az lehet érdekes, hogy mi jobb, hanem az is, hogy mitől jobb.
Ha az adatlapon Z5500 szerepel, akkor mi más lenne a hangfal. Meg ha nem azt használnám, akkor miért írkálnék olyan topic-ba, amihez semmi közöm, mert semmi közöm az adott eszközhöz?
Tényleg, melyik Xonart is próbáltad eddig?

(#405) audi100td válasza bzoley (#404) üzenetére


audi100td
nagyúr

Nem vettem észre az adatlapodon és azt hiszed olvasom a Z-5500-as topikot?!

Még nem próbáltam a Xonar-t, viszont sok jót hallottam róla, de azt nehezen tudom elképzelni, hogy óriási különbség lenne pl. egy Xtreme Music-hoz képest.

(#406) Kis zöld izé válasza bzoley (#404) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Igazándiból kíváncsi lennék arra, hogy mivel jobb? Én sem hallottam még, de kételyeim vannak..... eszem ágában sincs lehúzni a Xonart, mert biztosan nem rossz kártya. Milyen érv szól a Xonar mellett és milyen ellenérv az X-FI Gamer ellen? Nekem is Z-5500-as cuccom van többek között. Természetesen a Xonar D2/PM-re gondolok a X-FI Gamerhez képest.

[ Szerkesztve ]

Bye!

(#407) #72042496 válasza Kis zöld izé (#406) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a driver miatt cseréltem, de ha Te meg vagy vele elégedve, szerintem felesleges váltani.

#408:

Xp alatt. Vista alatt csak a Prelude-öt próbáltam, az működött szépen. Csak lassú volt a drivere, a megszokott X-Fi felépítésű (kapcsolgatás az üzemmódok között), s körülményes volt letölteni is, mert regisztrálni kellett hozzá az Auzentech oldalán.
Megláttam ezt a topicot, a dicsérő hozzászólásokat, s úgy döntöttem, teszek egy próbát. Kb. olyan szintű megkönnyebbülés volt ez a kártya, mint amikor letöröltem a Nero-t, s InfraRecorder-t kezdtem használni. (Ez tegnap történt. :D)

[ Szerkesztve ]

(#408) Kis zöld izé válasza #72042496 (#407) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Neked XP alatt voltak gondjaid a driverrel vagy Vista alatt?

Bye!

(#409) Kis zöld izé válasza #72042496 (#407) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Mivel neked is Z-5500-as cuccod van és volt pár X-FI kártyád, ezért a te véleményed lehet hiteles a számomra (már csak azért is, mert ahogy én észrevettem, te általában reális vagy mint elfogult.). Te hangminőségbeli javulást érzékeltél az Login az X-FI után? Vagy csak jobb a driver?

Bye!

(#410) hétalvó


hétalvó
addikt

Nem tudom mi lenne jobb. Várni egy 7.1lpcm-s hdmi-s karira vagy venni egy d2 és rábízni a rendszeremet analógban. Félek nagyon, hogy átjönnek zavarok a PC-ről.
Azért a Marantz erősítőmben is elég komoly D/A van (192/24) nem biztos, hogy ki kellene kerülnöm.

Szerintetek melyik szólna jobban?

Xonar D2 7.1 analógon az erősítőm 7.1 analóg bemenetére vagy
Xonar HDAV1.3 hdmi-n keresztül az erősítő 7.1 lpcm digitális bemenetére.

Logikusan a digitális összeköttetés a jobb, mert semmilyen zavart nem tud összeszedni.

Gyakorlatban pedig vannak olyan gondolatok, mintha a hdmi nem lenne az igazi és jobban szól analóg kábelen.

A legjobb megoldás a Xonar HDAV1.3 deluxe, mert ott mind a kettő adott, de könyörgöm 280 euro.

Ha lenne egy deluxe-om el tudnám dönteni, hogy d2 vagy HDAV kellene. :C

Esetleg még Auzentech X-Fi HomeTheater HD, de még meg se jelent, semmit nem tudni róla, de szimpatikus, hogy a PowerDVD támogatja.
[link]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#411) bzoley válasza Kis zöld izé (#406) üzenetére


bzoley
veterán

Az, hogy jobb-e, az relatív. Ha neked megfelel a jelenlegi, lehet, hogy nem lesz jobb, esetleg nem tetszene. Másképp szól, a topic elején leírtam, amit hallottam. Nekem jobban tetszett már a DX hangja is, a D2X-é meg főleg. Én inkább zenét hallgatok(nem tucc-tucc), és mozizok, a mostani párosítással végre elfogadható, élvezhető a hangzás. A D2 árát is figyelembe véve, nem biztos, hogy érdemes cserélni, a Z5500 már kevés neki, de kihozza belőle amit lehet.
Ha pesti vagy, szivesen elviszem hozzád, és meghallgathatod, és eldöntheted, hogy megéri-e cserélni. Eszem ágában sincs bárkit meggyőzni, rábeszélni, nekem sokkal jobban tetszik, mint az X-Fi. Az egyszerűségéről nem is beszélve.

Balika911:
Ezt az InfraRecorder-t megnézem közelebbről, Nero-t már rég száműztem, de még nem találtam használhatót helyette.

[ Szerkesztve ]

(#412) Kis zöld izé válasza bzoley (#411) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Nem is gondoltam, hogy bárkit megpróbálnál rábeszélni! :N Mivel ez egy fórum és valamelyest konyítasz a témához ezért segítesz másoknak. :K Én meg csak kérdezek! :) Szóval semmi probléma! :N No stressz! ;) Amúgy törökbálinti vagyok. ;)

Bye!

(#413) bzoley válasza Kis zöld izé (#412) üzenetére


bzoley
veterán

Oda sajnos nem érvényes a vízumom :)
Éveken keresztül ugyanazt csináltam, mint a többség. Amikor eljött az idő megnéztem, melyik SB kártyára kéne újítani. Így végignyúztam a Live-okat, Audigy-ket, X-Fi-ket, de egyre kevésbé voltam megelégedve velük. A harmadik X-Fi után végleg elegem lett. Azt meg én nem tudtam elképzelni, hogy nincs más rajtuk kívül. Aztán néhány selejtező után megkockáztattam egy DX-et. Azóta kánaán :)
D2X már csak azért lett belőle, mert volt rá lehetőség(nem került semmibe), és hajtott a kíváncsiság, hogy vajon jobb lehet-e a kistesónál. Jobb lehet. De ő már jobb erősítőt, hangfalakat kíván maga mellé.

(#414) #72042496 válasza Kis zöld izé (#409) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bzoley gyorsabb volt, amit leírt, ahhoz nem tudok mit hozzátenni. Nálam is ugyanaz a helyzet.

bzoley:

InfraRecorder, CDBurnerXp és ImgBurn, amit a legtöbben dicsérnek. Ezeket mind kipróbáltam, sőt sok-sok más freeware programot is, de az Infra jött be leginkább. Egy hátránya van, hogy nem jegyzi meg, hogy én leginkább csak DVD-t szeretnék írni - ezt mindig ki kell választani a menüből. Hozzáteszem, Nero esetén sem volt másképp.

[ Szerkesztve ]

(#415) #72042496 válasza Kis zöld izé (#412) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha Pesten jársz, szívesen megmutatom a kártyát, meghallgathatod, -nézheted, -szagolhatod, nem gond, csak szólj előtte. :)

(#416) bzoley válasza #72042496 (#414) üzenetére


bzoley
veterán

Első ránézésre tetszik. És portable, ez jó pont.
Ha a Data Disc-et választod, mellette ott van, hogy cd, vagy dvd. Ha úgy indítod, nem kell állítani semmit. Persze ehhez kell az indító menü is.

(#417) hétalvó


hétalvó
addikt

Nem tudom mi lenne jobb. Várni egy 7.1lpcm-s hdmi-s karira vagy venni egy d2 és rábízni a rendszeremet analógban. Félek nagyon, hogy átjönnek zavarok a PC-ről.
Azért a Marantz erősítőmben is elég komoly D/A van (192/24) nem biztos, hogy ki kellene kerülnöm.

Szerintetek melyik szólna jobban?

Xonar D2 7.1 analógon az erősítőm 7.1 analóg bemenetére vagy
Xonar HDAV1.3 hdmi-n keresztül az erősítő 7.1 lpcm digitális bemenetére.

Logikusan a digitális összeköttetés a jobb, mert semmilyen zavart nem tud összeszedni.

Gyakorlatban pedig vannak olyan gondolatok, mintha a hdmi nem lenne az igazi és jobban szól analóg kábelen.

A legjobb megoldás a Xonar HDAV1.3 deluxe, mert ott mind a kettő adott, de könyörgöm 280 euro.

Ha lenne egy deluxe-om el tudnám dönteni, hogy d2 vagy HDAV kellene. :C

Esetleg még Auzentech X-Fi HomeTheater HD, de még meg se jelent, semmit nem tudni róla, de szimpatikus, hogy a PowerDVD támogatja.
[L:http://www.auzentech.com/site/products/x-fi_hometheater_hd.php][link]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#418) bzoley válasza hétalvó (#417) üzenetére


bzoley
veterán

Optika nincs az erősítőn? Mert akkor a D2-t is rákötheted, nem kell analógban használni.

(#419) Kis zöld izé válasza #72042496 (#415) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Oksa benne vagyok! :K Nekem a Kosztolányi max 20perc... úgyhogy vigyázz, mert szavadon foglak ;) Természetesen csak előzetes megbeszélés alapján! Előre is köszi a segítséget! :R
bzoley: neked is köszönöm! :R

Bye!

(#420) hétalvó válasza bzoley (#418) üzenetére


hétalvó
addikt

Jelenleg is éppen optikával vagyok összekötve.
Csak szeretném maximumra kihajtani a rendszeremet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#421) audi100td válasza bzoley (#418) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha optikán köti össze, akkor minek ahhoz venni egy D2-t?

(#422) #72042496 válasza bzoley (#416) üzenetére


#72042496
törölt tag

Indítómenü nélkül szerettem volna kapásból DVD-t írni, úgy viszont mindig a CD-t hozza be. Azért ezzel együtt lehet élni, csak ha megjegyezné, hogy DVD, akkor kényelmesebb lenne.
Én a telepíthető verziót használom, az kapásból indul, nem nézi végig az eszközöket. :)

Kis zöld izé:

Szívesen, mondjuk én a Kosztolányitól még egy jó fél órányira lakom, ezt kalkuláld bele. :)

[ Szerkesztve ]

(#423) c41r0^ válasza c41r0^ (#393) üzenetére


c41r0^
őstag

felejtsem el a JetAudio-t és próbáljam ki a FooBart ahhoz, hogy egy sztereó forrásnál "stereo to 5.1 upmix"-et kapjak analóg kimeneteken?

mert tényleg nem működik nekem az, hogy Vista x64 SP1, 6.12.8.1747beta driver, 6 channels/5.1 output/96KHz, 24 bit (Winben is beállítva az 5.1 24/96), 7.1 virtual speakers shifter ON, és a frontok mellé húzom a reareket (pontosabban a side-okat), a rearek a side csatikba vannak dugva természetesen, tehát a manual szerinti az összedugdosás, az 5.1 hangteszt és egyéb más 5.1-es média tökéletes

csak ha a körbeforgós shiftert választom, akkor hallom a centert és a reareket (side-okat), de ha húzogatom önmagában a centert és a reareket (sideokat), akkor semmi nem változik, mindaddig, amíg a frontokat nem húzogatom, de akkor meg torzul a térhangzás...ja és a subwoofer ikon húzogatásra sem reagál semmit a sub

jól értettem bzoley hozzászólását, hogy a 7.1 shifter nélkül is mennie kéne a "stereo to 5.1 upmix"-nek 6 channels/5.1 output esetében, stereo jelforrásnál? legalábbis FooBarral, mert ő azt használ

(#424) bzoley válasza audi100td (#421) üzenetére


bzoley
veterán

Miért tőlem kérdezed? Nem én akarok venni.
Fölösleges kérdések helyett írhattál volna neki is valamit, de úgy látom, az már annyira nem kedvedre való.

Balika911:
Cserébe alig néhány MB. Szeretem a telepítést nem igényló programokat. Mindig, mindenhol kéznél vannak.

[ Szerkesztve ]

(#425) #72042496 válasza bzoley (#424) üzenetére


#72042496
törölt tag

A telepítős is ugyanakkora, persze nem rendelkezik a hordozható előnyeivel. :R

(#426) bzoley válasza c41r0^ (#423) üzenetére


bzoley
veterán

Jól érted, nálam működik rendesen. A Logi hátsó hangfalainak hangerejét szoktam állítgatni, attól függően, hogy mit hogy akarok hallgatni. Szoftverben nem szoktam kapcsolgatni semmit, Foobar-ban sincs beállítva upmix, ha jól emlékszem.
Mondjuk egyforma hangerő esetén nem mindig hallatszik messziről a hátsó. 10-20% plusz emelés után már igen.

(#427) audi100td válasza bzoley (#424) üzenetére


audi100td
nagyúr

Mert te írtad neki, hogy arra egy D2 is jó, miközben valójában teljesen felesleges még az is, de komolyan mondom tiszta röhej vagy :P , rögtön felkapod a vizet, inkább kezeltesd magad. ;]

(#428) hétalvó válasza bzoley (#424) üzenetére


hétalvó
addikt

Adtál egy olyan választ aminek semmi köze nincs a kérdésemhez :)
igaza volt a kollegának. (audi)

Az alaplapi optikám is pont ugyanazt fogja csinálni, mint az asus xonar. esetleg kapok 96/24 dts-t mindenhol a dts connect miatt. Ami tömörít csúnyán.

De nekem tömörítetlen 192khz 24bites csatlakozás kell 7.1-en.

Aki olvas avsforum-ot az tudhatja ott is ettől van kiakadva a nép.

Adott egy Blue-Ray amin 7.1 192khz/24bit tömörítetlen LPCM van általában (vagy 5.1) és nincs olyan eszköz amivel ki lehetne hozni a PC-ből. HDMI a megoldás igazából, de hatalmas a káosz.

Az HDAV-nak kellene tudnia, de ki tudja kompatibilis-e minden házimozi erősítővel. Marantz-osok és Denon-osok szívnak eleget hdmi-n EDID problémákkal. Többek között én is...

Hogy értsétek. HDMI-n kommunikálnak az eszközök és ha nem ismeri az adóegység(HDAV) az erősítő kódját, nem kommunikálnak és nincs hang. Az EDID olyasmi, mint egy fejléc ami ezt tartalmazza.
Az erősítő küldi, én 7.1lpcm-et tudok, HDAV te ki vagy, nem értem amit mondasz, akkor te nem is vagy, nem kapsz semmit. :U

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#429) #72042496 válasza hétalvó (#428) üzenetére


#72042496
törölt tag

Miért nem veszel egy HD4870-et, aztán lesz 7.1 PCM-ed is, meg egy erősebb VGA-d is úgy, hogy max. 30K-t kell ráfizetned.

(#430) c41r0^ válasza bzoley (#426) üzenetére


c41r0^
őstag

na a driverből nem sikerült from stereo to 5.1 upmixet kihozni, csak 4.1 upmixet, ezt úgy értem el, ha 6 channels/5.1 speakers be van állítva, be van kapcsolva a 7.1 virtual speakers shifter és a L és R jelű (két front) ikont az emberke mellé húztam, hogy az ember a két fronttal 180 fokos szöget zárjon be, így működik a 2 front és a két rear (side surround) meg a sub, de a center nem, azt akárhova is huzigálom, meg sem mukkan

aztán megnéztem a Foobart ( Foobar működése közben persze a 7.1 virtual speakers shiftert kikapcsoltam driverből), hát bizony alapból az sem tud semmiféle upmixet, gyárilag van egy olyan plugin, ami stereoból 4.0-t csinál, tehát ezzel ugyanazt értem el, mint a driverből

de 5 perc keresés után megtaláltam egy plugint hozzá, aminek a neve Foobar Channel Mixer, na itt a plugin beállításaiban már van surround, azaz 5.1 upmix és tökéletesen megy mostmár (sőt, a külön csatornáknak lehet hangerőt adni, így 115%-ra vettem a reareket hiszen azok hátrébb vannak pl., sőt van benne stereoimage width, tehát sztereókép szélesség, azaz wide stereo kiterjesztést is tud kapni a hang, meg van benne delay, azaz késleltetés, de ezt nem fogom használni, mert ettől visszhangozna), ezzel elértem azt, ami a CMSS Stereo Sorround volt az Audigy driverében, csak amíg az minden audiolejátszóban kifejtette a hatását, most nem lesz mindegy, mert a Foobart kell használnom az 5.1 upmixhez (ami egyébként nem érvágás)

de hangsúlyozom, alapból nem ment a dolog, nem tudom, neked miért ment egyből ez a DX-szel, talán a stable drivert használtad akkor még hozz? vagy talán Vista x86 vs. x64 miatt? mindenesetre nem értem :)

(#431) hétalvó válasza #72042496 (#429) üzenetére


hétalvó
addikt

Gondoltam rá :)
Vettem egy 4670-et blöffre, a hang része ugyanaz az összes 4xxx atinak.
És nem ment :( Hát ezért.

Most éppen egy G45-ös lapot készülök kipróbálni.

Ha azzal se megy veszek egy Xonar-t és használom a DAC-ját. Ha nem jön be azt is eladom, majd benevezek egy HDAV-ra, utána még 1 esély az Auzentech, de ott a vége. Csak jobb lenne nem saját zsebre játszadozni, hanem kapni egy választ, hogy mi a jó. Írtam a Marantz-nak is hogy mondják mivel megy az erősítőjük, de nincs válasz. 150k-ért vegyek marantz BR-t és jó lesz ami passzol is az erősítőmhöz az 250k. s akkor vehetek írót és lemezeket 2000-ért.
Azért megéri kicsit még szenvedni és még talán 75k-t is megér egy hangkértya, ha jó, csak senki nem tudja jó-e.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#432) hétalvó válasza #72042496 (#429) üzenetére


hétalvó
addikt

Ráadásul az ATI downsampling-ol, fogja a 192/24-et és átfordítja 44.1/16-ba.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#433) #72042496 válasza hétalvó (#432) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocsi, ezeket nem tudtam.
Cifu nem írta, hogy a kártya így kiheréli a hangot, meg is lepődtem most, mert azért ez nem kis különbség. Viszont nála ment a 7.1, ez az Onkyo erősítő miatt lehetett? Írtál az EDID-ről, de ennyire nem lenne egységes ennek a kezelése? :(

(#434) harylmu


harylmu
őstag

Na, nekem is meglett tegnap a Xonar D1-em. :)

Sokkal szebben szól. Amit először észrevettem, hogy még a 2.1ben is sokkal jobban érződik a térhatás.

(#435) c41r0^ válasza c41r0^ (#430) üzenetére


c41r0^
őstag

kipróbáltam Win XP Prof. x86 alatt is a Xonar D1 kártyát, és a beta driver XP alá érdekes módon egyből upmixel 4.0/5.1 beállítása esetén sztereó jelforrásból (bár kissé suta hangja volt), sőt a Dolby ProLogic II feature is működik, ami nekem Vista x64 alatt nem, meg a 7.1 virtual shifterben sincsenek anomáliák (pl. Vista alatt nem szól a center, hiába húzogatom az ikonját akárhova)

valószínűleg a Vista (legalábbis x64-en, mert x86-tal nem próbáltam) driveren még van mit csiszolni

na mindegy, végülis megoldottam Vista x64 alatt is az upmixet, csak gondoltam leírom, hátha segít valakinek

(#436) borix


borix
őstag

ASUS Xonar D1
ASUS Xonar U1 USB
ASUS Xonar DX
Ezekből melyiket ajánljátok?
Az usb-s tudja azt amit a PCI változat?

(#437) Archer


Archer
őstag

Üdv! Elhatároztam, hogy veszek egy D2-t de egyszerűen sehol sem lehet kapni (vagy csak marha drágán 45-50K) mert állítólag az Asus nem nagyon töri magát a magyarországi szállítással. Valaki nem tud egy jó helyet ahol van emberi áron vagy esetleg aki a közelmúltban vett, hol vette?

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#438) audi100td válasza Archer (#437) üzenetére


audi100td
nagyúr

[link]

borix: A D1-et vagy a DX-et ajánlanám, az usb-s természetesen nem egyenértékű a másik kettővel.

[ Szerkesztve ]

(#439) Archer válasza audi100td (#438) üzenetére


Archer
őstag

Ismerem, én is itt néztem de az első 5-6 bolt után meguntam a telefonálást miután sehol nem volt és nem is várható.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#440) audi100td válasza Archer (#439) üzenetére


audi100td
nagyúr

Utánanéztem, külföldről sem olcsóbb szállítással 45k-nál, sajnos ilyen gyenge a Forint, emiatt ment így fel az ára. :(

(#441) Archer válasza audi100td (#440) üzenetére


Archer
őstag

Hát jah, én Amazonon néztem de onnan is 40 fölött lenne mire ideér. Még felhívok 1-2 boltot hátha van náluk raktáron régi áron de nem valószínű. Mindenesetre ha valakinek van ötlete, szóljon.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#442) borix válasza audi100td (#438) üzenetére


borix
őstag

D1és a DX között mi a különbség?

(#443) borix válasza Archer (#437) üzenetére


borix
őstag

Itt kérdezz rá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#444) audi100td válasza borix (#442) üzenetére


audi100td
nagyúr

A D1 PCI-os, a DX meg PCIe csatolóval rendelkezik.

(#445) audi100td válasza Archer (#441) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ahogy előttem linkelték, itt lehet hogy megérné: Bandit-nál 40k, szerintem nem nagyon találsz olcsóbban... amúgy Z-2300 alá szeretnél ilyen karit?

[ Szerkesztve ]

(#446) Archer válasza audi100td (#445) üzenetére


Archer
őstag

Egyelőre az alá, aztán később pénz kérdése, de egy erősítő+hangfalpár kombóra lehet benevezek aztán úgy vagyok vele, hogy hangkártyát úgysem évente vesz az ember, akkor inkább veszem (venném)a komolyabbat. Bandit-nál rákérdeztem, még nem válaszolt de a legfrissebb lista is több mint két hetes szóval lehet, hogy nem 40k ott sem.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#447) audi100td válasza Archer (#446) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha sztereóba gondolkodsz és hosszú távra tervezel, sokkal jobban járnál egy külső DAC-al, hangminőségben többszörösen túl szárnyalja ezeket a "kommersz" hangkártyákat, szerintem pazarlás lenne egy ilyen Asus-ért ennyi pénzt kiadni (főleg ha sztereó-ba küldöd).

Ezt megkapod 42e Ft-ért (HiFi-s körökben elég elterjedt): [link], csak rá kell kötni az alaplap digitális kimenetére, a DAC kimeneteit meg az erősítőre, vagy jelen esetben a Z-2300-ra. Vannak USB-s megoldások is, de a Hivox-nál az már húzósabb (~80k).

(#448) audi100td válasza Archer (#446) üzenetére


audi100td
nagyúr

Viszont ahogy elnézem az alaplapodon csak optikai kimenet van, olvasgasd végig ezt az oldalt (persze csak ha érdekel :) ): [link] összehasonlítanak több DAC-ot, az olcsóbb árkategóriában is vannak modellek usb, illetve optikai csatlakozással is.

(#449) Archer válasza audi100td (#447) üzenetére


Archer
őstag

Kicsit beleolvastam de nem akarom ám ilyen komolyan nyomni :) egyelőre csak pc-s szinten gondolkozom a sztereó csak mint jövőbeni alternatíva, azért akartam D2-t venni (akkor még azt hittem 34k-ért kapok ami szerintem még elfogadható, lévén az komolyabb X-Fi-k is hasonló árban vannak csak nekem nem kell EAX nagyon sok meg XRAM meg a többi marhaság). Egy boltban még azt mondták rákérdeznek, hogy van-e 34K-ért, ha nincs hagyom. Akkor kicsit jobban utánanézek amit ajánlottál.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#450) audi100td válasza Archer (#449) üzenetére


audi100td
nagyúr

Viszont ha jó hangkarit szeretnél, inkább sztereó-ba gondolkodnék ott is, zenére ez sokkal jobb mint az Asus, akár komolyabb hangfalakhoz is: [link], de azért 5k-t alkudj le belőle ha érdekelne a dolog, újonan 40-ért szórják, de a használt értéke 20-25k.

Vagy újonnan még ezeket tudnám ajánlani: [link] [link] [link] [link] [link]

A legjobb talán az ESI Juli@ és az E-MU 1212M.

Viszont ha megmaradnál a Z-2300-nál, akkor ez pazarlás lenne (még a D2 is), oda elég egy Asus Xonar D1.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.