Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) jilian


jilian
addikt

Béke ;]

Olvastam,h több emberkének volt problémája a Win 7 (x86)- D2X driverrel....
Hát szerncsésen jelzem, nekem is. :(((
Amire rájöttem ,h mi a baj a progikkal ..már túl voltam a 3. op. ujrahúzásán. :W
Az egyik kolega irt 1 +oldást:
HsMgr.exe "kiiktatását"
Nos sikerült, végre futnak a progik...
De az lenne a kérdésem: az normális ilyen esetben, h nem tudom rábirni az 5.1-es hangra???
Pedig az op.-t is meg a hangkarit is 5.1-->192/24 állítottam. (probáltam a többivel is)
De nyista.
..vagy örüljek,h a körülmények ellenére hallok 1álltalán hangot.. :)) :(((
Köszi

(#1302) Salvador20 válasza jilian (#1301) üzenetére


Salvador20
őstag

igen ez a megoldás, de nem tapasztaltam az általad leírt hibát utána. Egyszerüen játékoknál nem az "igazi".
De majd jön nemsoká egy driver....
Te analogba használod az 5.1-et vagy optikain? Mert optikain nekem pl nem támogatja a hangfalam a 192-t csak a 96-ot. Egyébként én 48/24-en szoktam hagyni mindig, az tökéletes mindenre

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1303) jilian válasza Salvador20 (#1302) üzenetére


jilian
addikt

Sajna MINDIG vmire várni kell!!! :(((
Ez van. :((
Hát én analogon szoktam hagyni mindig, nagy ritkaság ,h átteszem DTS-re.
Nem tudom miért de nekem az analogon mintha 'szebben szolna, mintha 'több lenne a hang.
Nem tudom +magyarázni....bizti vmit még állítanom kéne...h bruti legyen igazán!
Lehet aztán rosszul irtam ám vmit :) hogy miben szol...a windows is meg a hangkari is 192-ön van. mindig 5.1-en.
Lehet aztán teljesen másrol beszélek mint te.. :B :DDD

(#1304) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Hello!
Lenne pár kérdésem egy Asus Xonar DX-el kapcsolatban.
1. A dobozon alul látható pár feature logo. Pl DS3D GX meg VocalFX stb.. És ottvan az hogy SNR116, ASIO 2.0. Ezekről szeretném megkérdezni hogy mik, és hol tudom beállítani, ha az javít a hangzáson.
2. Az utolsó ikon szerint 192/24. Full Duplex hangkari.Tehát 192 khz és 24 bit. Ezek szerint rosszul tettem azt, hogy a cowon jetaudio progiban a 32bit hangázst betettem? 24 bit beállítási módot nem találtam.
3. Vistában hallom be lehet állítani a 24 bitet. Tehát vistával ahnagkártya szebben szól mint a most használt modifikált xp mel?(byte xp pyro)

(#1305) Salvador20 válasza jilian (#1303) üzenetére


Salvador20
őstag

azért mert a hangkari "színezi" a hangokat analogon, optikain meg csak kiereszti változtatás nélkül

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1306) Salvador20 válasza Shrike7973 (#1304) üzenetére


Salvador20
őstag

a ds3s gx az egyfajta eax utánzás szoftveresen lekeverve, vocalfx az mikrofonon jobb hangzást jelent. Az asio-t nem tudom elmagyarázni, de itt van egy nyers fordítás.
Az snr116 pedig sztem a decibel de ez nem 100%.
A másik részéhez nem értek egyáltalán

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1307) Salvador20 válasza jilian (#1303) üzenetére


Salvador20
őstag

de nem annyit mint egy creative driverre ;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1308) Salvador20


Salvador20
őstag

na jelentem kipróbáltam és így néz ki a center ( és sistereg...):

de ha megy zene, gyönyörű hangja van :))

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1310) Salvador20 válasza Vasinger! (#1202) üzenetére


Salvador20
őstag

hoppá,bocsi most próbáltam és tényleg nem müxik a vocalfx
De egyébként úgy nézem azért nem müxik,mert ahogy rá akarok nyomni valamire,a GX be akar kapcsolni, ami ugye ki van lőve....

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1311) Salvador20 válasza Salvador20 (#1310) üzenetére


Salvador20
őstag

heeh...téves...csak le volt tiltva a mic.... :DD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1312) Vasinger! válasza Salvador20 (#1311) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hogy volt letiltva? Nekem továbbra se müxik? Mik vannak neked beállítva? Egyébként nekem nincs letiltva a GX. :N

Az miért van, hogy nem ad semmi jelet a mikrofonom? Másik gépben kipróbáltam, ott tökéletes volt. Nálam meg semmi.

Így van nálam beállítva a hangkari driverében. Eddig prímán működött. Vista van fent. (katt a nagyobb képért)

[ Szerkesztve ]

(#1313) c41r0^ válasza Vasinger! (#1312) üzenetére


c41r0^
őstag

a MIC oszlopban a szem ikon ne legyen piros, tehát kapcsold ki, mert az a monitorozásra van még mindig, és ugye magadat nem akarod visszahallani, amit beszélsz a mikrofonba...

a front panel mellől vedd el a pipát, mert így nem a fizikailag a hangkártyán lévő mikrofonbemenetéről veszi a jelet, hanem a ház előlapi mikrofonbementéről, ami opcionálisan a kártyára köthető

szerk.: a piros négyzet jelenti, hogy az az eszköz az aktív input eszköz, amely sávján a kis négyzetre kattolsz, tehát az jó

[ Szerkesztve ]

(#1314) Vasinger! válasza c41r0^ (#1313) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezekkel mind tisztában voltam, de akármit is csináltam nem javult meg.
Most, hogy újraraktam és kavartam a vezérlőpultban, megjavult. Remélem nem csak ideiglenesen. :F

(#1315) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ezt nem hiszem el. Miért nem jó már megint a mikrofonom????

:W :W :W

Nincs kedvem mindennap újrarakni a drivert... :U

[ Szerkesztve ]

(#1316) bozont válasza Vasinger! (#1315) üzenetére


bozont
veterán

Pedig a kép szerint működik.

Esetleg kipróbálhatod, hogy mi van akkor ha a line-in bemenetre kapcsolsz, nekem az X-fi kártyánál úgy működött a mikrofon.

[ Szerkesztve ]

(#1317) Vasinger! válasza bozont (#1316) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A line in-nel sem müxik. Milyen Windows van fent?

A windowsba mit kell állítani? Mi lehet ami ezt letilthatja?

[ Szerkesztve ]

(#1318) Salvador20 válasza Vasinger! (#1317) üzenetére


Salvador20
őstag

gariztasd a vistád, szerintem az a baj..... :))

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1319) Vasinger! válasza Salvador20 (#1318) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Áhh, Istenem. Vicc. Olyan ideges vagyok. Letöröltem a W7-et, hátha Vistával minden flottul megy, mert hát ott nem Beta driver van, deh...

A vista egy hivatalosan megjelent, nem mai OS. Nem igaz miért nem tud normálisan működni. De sztem a driverrel van a gond...

(#1320) bozont válasza Vasinger! (#1317) üzenetére


bozont
veterán

Én Win7 RC-t használok és a legfrissebb Vista 64bit driver van fenn és minden jól működik.
Windowsban nálam így néz ki a dolog:

Más ötletem nem nagyon van. De az is előfordulhat, hogy hardveres a probléma és nem működik a az port a hangkártyán vagy valami. Ki kellene próbálni egy másik gépben (a mikrofont is, lehet csak az romlott el :) , hogy ott mi a helyzet, ha ott sem megy akkor vissza gariba.

[ Szerkesztve ]

(#1321) Vasinger! válasza bozont (#1320) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Másik gépben müxik a miki és a hangkari is biztos fog, mert tegnap működött megint ebben a gépben egy kicsit, csak valami elállítódott. Ezt max hosszas tesztelés után lehetne megállapítani, amire nekem se időm, se kedvem nincs. :W

[ Szerkesztve ]

(#1322) Salvador20 válasza Vasinger! (#1321) üzenetére


Salvador20
őstag

gallyra ment volna?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1323) Salvador20 válasza Vasinger! (#1321) üzenetére


Salvador20
őstag

és meddig próbáltad a másik gépen? Mert mondtad,hogy a tieden is ment egy ideig

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1324) Vasinger! válasza Salvador20 (#1323) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Még semeddig, mert nem volt rá idő. Talán 7végén. Nekem kb 2 hétig ment flottul, azt egyszer van, egyszer nincs. Tegnap nem volt, ma már megint van. WTF? :F :Y

[ Szerkesztve ]

(#1325) Salvador20 válasza Vasinger! (#1324) üzenetére


Salvador20
őstag

akkor vmivel akad....lehet föl kéne mégegyszer rakni a wint és minden progi telepítése után egy restart, és utána próba, én általában ezt csinálom, sajnos nem tudok gyorsabb módot rá....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1326) ImI87


ImI87
őstag

Akinek van D2X karija, az légyszi nézze már meg, hogy milyen meleg a kártya! Kicsit aggódom, mert nálam a burkolata elég meleg (nem tüzes, de nem is langyos), persze ebbe az is belejátszik, hogy egy 4890 közvetlen szomszédságában foglal helyet. :)

(#1327) Salvador20 válasza ImI87 (#1326) üzenetére


Salvador20
őstag

nálam egy 4850 volt mellette, és tojást sütöttem a hangkari EMI-jén :DDD
Én nem aggódnék, de ha mégis para, akkor rakj elé,alá,fölé,mellé egy ventit

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1328) Vasinger! válasza ImI87 (#1326) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem igazából egy Xonar D1-em van, de nekem kéz melegnek sem mondható, igazából szoba-hőmérsékletű, nem melegszik. Az igazságba az is beletartozik, hogy nekem is csak egy 4850-em van.

Valahogy így néz ki: (katt a nagyobb képért)

[ Szerkesztve ]

(#1329) ImI87 válasza Salvador20 (#1327) üzenetére


ImI87
őstag

OK, akkor majd kitalálok v.mit. :R De már így is tele van ventivel a gép. :((

Vasinger!: Hát nem is csoda.Nem is a VGA mellett van, meg ott vannak a ventik is. De azért köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#1330) Vasinger! válasza ImI87 (#1329) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És amit csak most vettem észre, hogy azok a 12-es ventik, rendesen keringetik neki a levegőt, szóval még az is + hűtés, ha lehet így nevezni. :B

(#1331) bzoley válasza ImI87 (#1329) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam épp, hogy langyos, de egy 12-es venti kavarog fölötte.

(#1332) ImI87 válasza bzoley (#1331) üzenetére


ImI87
őstag

Betettem egy ventit az oldallapra, így abból kap egy ki friss zug-ot a kártya. :) Biztos nincs rá túl jó hatással a meleg, dehát ez van. Ha majd netán gáz lesz vele, akkor gari........ ;]

(#1333) kkarika222


kkarika222
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Genius SW-HF 5.1 5005-ös hangfalszettet. Eddig és még mindig, Realtek HD audio cuccal hajtom meg, ami integrált cucc az alaplapon.

Tökéletesen felismerte a rendszer, a tesztnél is tökéletesen működik mind a 6 hangfal.

Sajnos zene közben nem tudom elővarázsolni, hogy a hátsó kettő hangfalból is jöjjön hang, ami még talán elfogadható.
Azonban filmek közben, full hd-s filmek például amin van 5.1-es hang, nemigazán működnek a hátsó hangfalak. Olyan mintha az elsőknek a hangját adná, de nagyon halkan, kis torzítással is. Próbáltam pl a Transformers-t amiben biztos van egy csomó hang hátulról és nem igazán tudtam megállapítani, hogy helyesen jött volna bármi.
Játékban, COD4-ben, Grid-ben hibátlanul szól, Red Faction-ben recsegős szar lett az egész hang.

Szóval a kérdésem, ha veszek egy Asus Xonar D1-et, mennyire valószínű, hogy megoldódnak ezek a problémáim?

Köszi szépen!

(#1334) #72042496 válasza ImI87 (#1326) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az enyém annak idején eléggé felmelegedett, de a kezemet nem égette meg. Semmi baja nem lett, az új tulajnál szerintem a mai napig tökéletesen működik.

(#1335) Vasinger! válasza kkarika222 (#1333) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezt olvastam ebben a tesztben:

Az egyetlen fájó pont Xonar esetében, hogy zene alatt egyelőre nem sikerült működésre bírnom az összes szatellitet. Sajnos csak a két frontsugárzó szólt, továbbá a mélynyomó, teljes erőbedobással. Remélem, mihamarabb rájövök, hogy mi okozza a gondot, ami egyébként a hangszínt nem befolyásolja.

De szerintem ez csak konfigurálási hiba, illetve lejátszói.

(#1336) fradi81 válasza kkarika222 (#1333) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Nekem windows xp-ben van 5.1 a genius szettel, de a realtekkel is szólt 5.1-ben, szerintem nálad valami beállítási hiba lehet. Milyen programmal nézel DVD-t?

moto g72, Ninebot d28e

(#1337) kkarika222 válasza fradi81 (#1336) üzenetére


kkarika222
csendes tag

Hello!

Először BS Player-t használtam, de már Media Player Classicot. Kipróbáltam most több filmet is és némelyikben úgy tűnt jól működik (nem szól hátul halkan az ami elől is, hanem teljesen más, pl erdőben enyhe madárcsicsergés, ami elől nem is szól), de némelyik filmben még mindig nem szólt megfelelően.

(#1338) fradi81 válasza kkarika222 (#1337) üzenetére


fradi81
veterán

mpc-be film közben jobb klikk, filters, ott kiválasztod az audio dekódert, és 3front 2rear-ra kell állítani stereoról és akkor jól kéne szólnia.

moto g72, Ninebot d28e

(#1339) kkarika222 válasza fradi81 (#1338) üzenetére


kkarika222
csendes tag

Filmekben már szól jól, az említett transformers-ben is kivehetők a külön hangok amik normálisan szólnak hátul. :)

Köszi a segítséget!

(#1340) Móci válasza Vasinger! (#1335) üzenetére


Móci
addikt

Nekem az összes hangszóróra kitolja a zenét is, de ha hazamegyek, leellenőrzöm még egyszer. Winampot használok. Itt érdemes elolvasni az első hozzászólást, az ac3 filter szerintem sokat dobna a helyzeten az mpc-hc mellett. Nekem gyönyörűen szól minden, s van 5.1 rendesen a filmeknél, dvd-nél.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1341) Vasinger! válasza Móci (#1340) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én ezt elhiszem, nem is azért írtam. Biztosan 5.1-ben is kell neki szólnia. Nekem is lenne alkalmam a kipróbálására, csak már maradok a 2.1-nél. :) Nincs kedvem bekötni az 5.1-et...

(#1342) gothic20


gothic20
aktív tag

Megérkezett az Essence ST hangkártyám, a hangja egyszerűen csodálatos.
Csak a Win 7-es driver egy kicsit vacak.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1343) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok,

Talalkozott mar valaki olyan problemaval Win 7 alatt, hogy friss rendszer minden jol mukodik, de amint feltelepitem a D1 driverjet semmilyen program nem indul, nem tudok telepiteni es megbenul a gep. Ezt mar 3x eljatszotta velem, atraktam masik PCI slotba a karit, de semmi valtozas. Van valakinek valami otlete, mi lehet a baj?

Atoka

(#1344) gothic20 válasza atoka1 (#1343) üzenetére


gothic20
aktív tag

Ki kel kapcsolni a HsMgr.exe-t.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#1345) atoka1 válasza gothic20 (#1344) üzenetére


atoka1
tag

Gondolom akkor ezt minden restart utan meg kell tenni. :((( De remelem orvosoljak majd a problemat.

Koszonom a valaszod!

Atoka

(#1346) Móci válasza Vasinger! (#1341) üzenetére


Móci
addikt

Én sem kötekedésnek szántam, csak gondoltam leírom a tapasztalatomat. :B

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#1347) Vasinger! válasza atoka1 (#1345) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Kapcsold ki az automatikusan induló cuccok közül.

Futtatáshoz írd be: msconfig

(#1348) Salvador20 válasza Vasinger! (#1347) üzenetére


Salvador20
őstag

vagy töröld le a systemből :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1349) ImI87


ImI87
őstag

Tul.képp. mi ez a HsMgr.exe? :F
És minek fut alapból, ha enélkül is meg lehet lenni?

[ Szerkesztve ]

(#1350) Vasinger! válasza ImI87 (#1349) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

DS3D GX 2.0 fjúcsör. Elvileg ez játékokban jöhet jól, de én nem vettem észre kül.-t. Bár javítsatok ki ha nem így van.

Valami baj van viszont a mikrofonommal. Arra panaszkodik a többi játékos a szerón, hogy olyan mintha a víz alól beszélnék. Ugye van egy ilyen opció a driverben, de én akármennyire is akarom, nem lesz olyan, mert nem műxik. Felvettem a hangom, visszajátszottam, semmi változás. De a többieknek működik. Akkor hogy is van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.