Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) kopidoo válasza Salvador20 (#1150) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nézd meg hogy jó helyre dugtad-e be a fülest. Lehet, hogy a center/sub aljzatba tetted. De ha a FP-n is ezt produkálja, akkor passzolok.

(#1152) Salvador20 válasza kopidoo (#1151) üzenetére


Salvador20
őstag

nincs olyan, hogy center/sub...ez sztereó hangkártya :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1153) bnss


bnss
veterán

Ismételten él a problémám, gondoltam egy alaplapcsere megoldja... Sajnos tévedtem. Asus alaplapban is ugyanaz a hiba, mint az MSI-ben, statikus zaj, csak egy csatorna szól és a sípolás. Érdekes, hogy ha a driver ablakát mozgatom, a sípolás megszűnik...

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1154) NoName?! válasza Salvador20 (#1137) üzenetére


NoName?!
csendes tag

ssence stx, gondolom ez sem rövidebb méretben mint a többi? :F

Öné a híd Egyes!

(#1155) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mit ajánlotok egy Logitech Z-2300 és egy Senheiser HD202 mellé?
Asus Xonar D1 és DS-t néztem ki. Szerintetek? Jellemeznétek ezeket a kártyákat?
Semmi különleges igényem nincs, csak szépen szóljon. Analógon fogom majd nyomatni. :B

A másik 2 esélyes a konkurenciából: Audigy 2 Zs, Creative XFi Audio, csak itt a driver támogatás zavar. Asusnál van ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

(#1156) grunge válasza Vasinger! (#1155) üzenetére


grunge
addikt

Hali!
Az itt olvasottak alapján olyan támogatás van, mire a cl-esek szerintem irigykedhetnek. (én is igy tettem mig audigy 2 zs-el toltam :K ). tovább megyek, a realteknek is sokkal jobb a driver köritése. omg 10 év creative-ozás után érdekes ezt kimondani:D
A D1 minőségibb alkatrészekből épül fel mint a DS. szerintem mind a kettő nagyon jó vétel, nem lehet rosszul járni. Én is azt fogom venni, amelyikre lesz kess. X-FI audio meg nem 'olyan' x-fi.

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1157) Salvador20 válasza NoName?! (#1154) üzenetére


Salvador20
őstag

képzeld el meglepődtem!!! kisebb,rövidebb, és a tápot fölülre rakták, elfér a ram modulok mellet. azt hittem be****ok. :D

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1158) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Az a helyzet, hogy nagy dilemmában vagyok.

Lehorgonyoztam az Asus Xonar D1-nél, de sajnos boltban 14-15k ami nekem nagyon sok.
Használtan is min. 12k-ért tudok hozzájutni. Most mi legyen? Max. 10k-t szánnék rá, de azt is nagyon szájhúzogatósan. Nem értem mi kerül ezekbe ennyibe. Lassan többe kerül mint egy VGA. Esetleg olcsóbban tudtok hasonló képességű kártyát? Vagy D1-t valahol olcsón? Mert sehol sem találtam, csak itt egyet PH!-n.

(#1159) bozont válasza Vasinger! (#1158) üzenetére


bozont
veterán

És a DS az nem jöhet szóba? Tudásban szinte megegyezik a két kártya.

[ Szerkesztve ]

(#1160) Vasinger! válasza bozont (#1159) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

De azt sem látsz 10k-ért sehol. :( Pedig az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1161) bozont válasza Vasinger! (#1160) üzenetére


bozont
veterán

Igen, 11k a legolcsóbb, de szerintem megér annyit, főleg ha azt nézzük hogy nem fél évre vesz az ember egy hangkártyát. Használtan meg nem valószínű hogy találsz sajnos, még nem olyan rég került a piacra.

(#1162) Vasinger! válasza bozont (#1161) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hiába éri meg, de nekem sok. Nekem 1000 Ft is rengeteg pénz. Jó lenne ez az Asus, csak drága. Használtan meg nuku. Nincs mást tenni, mint várni...

(#1163) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Úgy néz ki szerdán veszek egy Asus Xonar D1-et. Beláttam, hogy nincs más választás.
W7 RTM-n fog menni? Ha igen, melyik drivert kell felrakni?

(#1164) fradi81 válasza Vasinger! (#1163) üzenetére


fradi81
veterán

Van win7-es driver szóval igen.

moto g72, Ninebot d28e

(#1165) bnss


bnss
veterán

Használ valaki Xonar DX-et vagy egyáltalán Asus hangkártyát AMD 7xx chipsettel szerelt alaplapban?

Illetve próbálta valaki már az elérhető patchek valamelyikét? Nálam annyit csinált a patch, hogy rögtön újraindítást kér.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1166) Salvador20 válasza bnss (#1165) üzenetére


Salvador20
őstag

először ki kell lőni azt a progit, hogy Cmaux64.exe, akkor telepít és újraindítást kér. Ez essence-nél van így, gondolom így kell dx-nél is.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1167) bnss válasza Salvador20 (#1166) üzenetére


bnss
veterán

Rendben, köszönöm a tippet, lehet, hogy még egyszer megpróbálkozom, mielőtt elválnak útjaink. :)

szerk.: azért kérdeztem, mert semmiféle instrukciót nem olvastam a patch telepítésével kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1168) Salvador20 válasza bnss (#1167) üzenetére


Salvador20
őstag

igen ,én is véletlenül találtam rá, nem írnak semmi hivatalosat....csak patcheld

közbe megtaláltam:
Question: How do I install patches?

Answer:
1. Install this patch after installing driver.
2. Under XP32/Vista32, Please execute CmAux.exe; Under Xp64/Vista64, Please execute CmAux64.exe
3. Please reboot your system after installing OK.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1169) bozont válasza bnss (#1165) üzenetére


bozont
veterán

Nem tudom, nálad mi okozhatja a problémát, de nekem tökéletesen működik a kártya a 790X chipset-es Giga lapomban. Mondjuk nekem a D1 van. És a patch-ek is gond nélkül felmentek, és gondolom azért kéri rögtön az újraindítást mert csak kb fél megás méretről van szó. Már nem emlékszem, de gariztatni próbáltad a kártyát? Géppel együtt lenne a legjobb bevinni a boltba, ott talán egy másik darabot is bele tudnak próbálni és ha az sem működik rendesen, akkor nem a kártyával van baj. Na meg nem lehet hogy ez valami IRQ ütközés vagy ilyesmi?

(#1170) Salvador20 válasza bnss (#1167) üzenetére


Salvador20
őstag

mivan ha a hangkari a rossz, azt mondtad, alaplapot cseréltél...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1171) bnss válasza Salvador20 (#1168) üzenetére


bnss
veterán

Ezt láttam én is, de ebben az nem áll, hogy a futó CmAux.exe-t be kellene zárni, ezért is kérdeztem. ;)

bozont: nem tudom elvinni a garanciális ügyintézésre a PC-t, mivel az Pesten van, én pedig nem sokat járok arra. Ugyan IRQ-t nm néztem még, még a végső próbánál ránézek. A kártya működik, kipróbáltuk egy harmadik alaplapban - Abit IP35E - elsőre működött, gyönyörűen szólt.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1172) Salvador20 válasza bnss (#1171) üzenetére


Salvador20
őstag

nekem 3 napos használat után tönkrement a sennheiser pc350-em, recsegett, zörgött a jobb oldali füles, ha basszus volt. Hivtam garanciafutárt és elvitte ma, azt írták 2 hét körül lesz.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1173) bnss válasza Salvador20 (#1172) üzenetére


bnss
veterán

Az én Sennheiser fülesem és a hangfalak is működnek. Sajnos nem ilyen triviális a hiba forrása, azt csak megtaláltam volna 2 hónap alatt.

szerk.: nem abból az üzletből van a kártya.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1174) Salvador20 válasza bnss (#1173) üzenetére


Salvador20
őstag

a szer. utáni részt nem értem

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1175) bnss válasza Salvador20 (#1174) üzenetére


bnss
veterán

Garanciafutár iPon-nál van, de nem ott vetem a kártyát.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1176) Salvador20 válasza bnss (#1175) üzenetére


Salvador20
őstag

ja értem, de most nem az a lényeg, hanem ha valami tényleg baj van, akkor garancia és a nagy többség küld kocsit....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1177) Morden24


Morden24
nagyúr

Sziasztok!

Aki végleges Win7-et használ, azoktól kérdezném: született valami megoldás a Xonar driverek által okozott anomáliákra?
Nemrég pakoltam fel a 90 napos licenc-es Enterprise-t kipróbálás céljából, és a Xonar driver installja után a 32bites IE egyszerűen nem indul el.
Ez nem feltétlenül a világ vége (bár adott esetben kurva kellemetlen lehet), de tartok tőle, hogy lesz itt még egyéb is.

Szóval van valami workaround ezekre a problémákra?

szerk.: Pontosítok, 32bites appok közül minimum kettő (IE és WMP) nem indul, ellenben ha kilövöm a process-ek közül a HsMgr.exe-t, akkor észhez tér.
Ha jól tudom, ez a process a kártya GX módjához kell, tehát a 32-es appok alatti EAX emulációhoz. Na most ha csak ennyi, akkor anélkül tudok élni, mivel eddig sem használtam egyetlen egyszer sem az EAX-et.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#1178) fradi81


fradi81
veterán

Előbb töröltem a 7-et mert nem indultak a programok, akkor mostmár gondolom miért :DDD Bár lehet nem a xonar driver miatt volt de van rá esély.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#1179) Morden24 válasza fradi81 (#1178) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szinte tuti.

Szerintem nem egy nagy para, gondolom októberig amúgy is kijavítja az Asus. Addig is msconfig-ban off-ra tettem a 32bites HsMgr.exe-t, oszt' csókolom.

Sectumsempra - For Enemies

(#1180) kopidoo válasza Morden24 (#1179) üzenetére


kopidoo
senior tag

Bakker! Nekem is ugyanezt produkálta a win7. Azt hittem szétszabom a microsoftot, hogy ilyen szart csinált, közben mega beta driver kavart be...

(#1181) Morden24 válasza kopidoo (#1180) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igen, elég tipikus, hogy az MS van szidva a fos driverek miatt :K

Sectumsempra - For Enemies

(#1182) hossszú válasza Morden24 (#1179) üzenetére


hossszú
őstag

Te vagy a megmentőm, már egy hete szivok a win7-el és lám itt a megoldás. :DD
Már mindenre gondoltam csak az Xonar driverre nem. :W

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#1183) bozont válasza Morden24 (#1177) üzenetére


bozont
veterán

Én mondjuk RC-t használok és a Vista driver van fent, de a Program Files(x86) mappából indítva megy a WMP is. Viszont előfordult olyan (pl a Vantage-nál és a COD4 demo-nál) hogy indulna a program aztán fekete képernyő és se kép se hang. Ilyesmi volt ez a probléma? Lehet teszek megint egy próbát és kilövöm amit írtatok. Na meg a CoJ2 sem indult el, bár a menüig még eljutok, de a töltőképernyőnél mindig megfagy.

(#1184) Morden24 válasza bozont (#1183) üzenetére


Morden24
nagyúr

Az RC-n tökéletes a Xonar driver, a megjelenése óta azt használtam és nem volt gond.
RTM alatt van gebasz.

Sectumsempra - For Enemies

(#1185) bozont válasza Morden24 (#1184) üzenetére


bozont
veterán

Közben rájöttem, mert kipróbáltam amit írtál és úgy sem indul a Vantage pl. :( Megyek át a Win7 topicba, hátha ott tudnak valami megoldást.

(#1186) bnss válasza Salvador20 (#1176) üzenetére


bnss
veterán

Mint azt már leírtam párszor, működik a kártya, Abit IP35E alapban gyönyörűen szólt. Ez most már nem számít.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1187) kopidoo válasza bozont (#1185) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha kapsz használható infót, akkor kérlek majd osszad meg velünk.

(#1188) Salvador20


Salvador20
őstag

mit csináljak, hogyha hallom a fülesben is a vincsi hangját, meg az egérnek a kattingatását ilyen gépi zajként?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1189) kopidoo válasza Salvador20 (#1188) üzenetére


kopidoo
senior tag

Nekem régen volt ilyen problémám a kreatív kártyájával. A mic, line-in, aux csatornák valamelyike szedte össze nekem a zajt. Próbáld meg lenémítani a csatornákat. Ha ez nem jön be, akkor mindent üss ki a record fül alatt.

(#1190) Morden24 válasza Salvador20 (#1188) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbáld meg a Win beállítások közöt átrakni a Recording-ot, vagy az Audio Center-ben némítani a bejövő jeleket.

Ahogy sejtem, itt a PH!-n mi vagyunk a két Essence-es :)
Nekem amúgy eddig ilyen gondom nem volt.

Sectumsempra - For Enemies

(#1191) Salvador20 válasza Morden24 (#1190) üzenetére


Salvador20
őstag

eddig nekem se, de most megjöttek az új ventik, meg cpu hűtő, és a beszerelésük után már ezt a hangot adja ki, a "gép hangját".

Valószínű interferál vmi, de már átdugdostam egy teljesen különálló molex-re, hogy ne legyen együtt a ventikkel, de ugyanaz...

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1192) Salvador20 válasza Morden24 (#1190) üzenetére


Salvador20
őstag

hát a jobbaknak :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1193) Morden24 válasza Salvador20 (#1191) üzenetére


Morden24
nagyúr

Próbáld meg másik pci-e slotba dugni, ha tudod.
Akár 16x-os sínbe is mehet, nem lesz baja. Nekem is abban van :)

hát a jobbaknak

Felháborítóan jó a hangja. Mondjuk most jelenleg csak az optikát használom házimozin, mert AKG füles beszerzés alatt :K

Sectumsempra - For Enemies

(#1194) Salvador20 válasza Morden24 (#1193) üzenetére


Salvador20
őstag

nekem meg sennheiser gariba :D

Próbáltam másikba, most egy 16X-ban van, előzőleg egy 1X-ben volt, de az már foglalt sajna

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1195) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Vettem egy új hangkártyát, de a driver kezelőfelülete nagyon kínai. Mit állítsak át és mire?

Általában 44100 Hz-es 1000 kbit/s-es zenét hallgatok.
De van amikor játszok is. Ilyenkor mire állítsak?
Játék alatt 2.0-s fülesről, zenehallgatáskor 2.1-es Logitech Z-2300-ról használom.

(#1196) bozont válasza Vasinger! (#1195) üzenetére


bozont
veterán

Ez így jó (ugye értelemszerűen fejhallgatónál a Headphone-ra kell állítani), de igazság szerint az a legjobb ha úgy állítod be ahogy neked jobb. Próbálgatni kell egy kicsit. Esetleg, ha a 2.1 rendszernél nem szólna a sub, akkor a FlexBass-t is bekapcsolhatod. Meg játék esetén még bekapcsolhatod a GX funkciót is az eax-hoz, ha neked kell.

[ Szerkesztve ]

(#1197) fradi81 válasza Vasinger! (#1195) üzenetére


fradi81
veterán

hello, ha analóg módon van összekötve a hangfalad akkor nem kell állítani semmit. Ha a fülest az előlapra kötöd akkor átállítod FP headphone-ra.

moto g72, Ninebot d28e

(#1198) Salvador20 válasza Vasinger! (#1195) üzenetére


Salvador20
őstag

hadd gratuláljak, csak megszületett akkor :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1199) bozont válasza kopidoo (#1187) üzenetére


bozont
veterán

Sajnos nem nagyon kaptam, de nem a hangkártya vagy a drivere az ok, az már tuti.

(#1200) Vasinger! válasza bozont (#1196) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Oké, akkor a GX-et és a headphone-t állítgatom majd. :)
A bass rendesen szól, úgy is ha nincs FlexBass. De ez pontosan mit is csinál? Nem éreztem sok különbséget hangzásban.

fradi81: Füles hátulról megy természetesen. :K

Salvador20: Köszönöm! Valóban, nem volt egyszerű szülés, de 10k-ért enyém lett 3 év garanciával a picike. :B

Én ezt csak azért kérdeztem, mert nem értem mit csinál pl ez az SVN kapcsoló, a másik meg, hogy mekkora legyen a sample rate? Hány Hz? A számok 44.1KHz-en mennek, az megnéztem, de a játékok és a filmeket nem tudom. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.