Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) bozont válasza Oliverda (#1900) üzenetére


bozont
veterán

A renderer az rendben van, nem hardveresen végzi a dolgát, a cpu-val számoltat. Viszont nálam rendesen kijelzi a pufferek számát és az eax5 mellett is van pipa. Az egyedüli különbség az everest alapján, hogy nekem nincs az a Creative OpenAL DLL.

(#1902) Oliverda válasza bozont (#1901) üzenetére


Oliverda
félisten

"A renderer az rendben van, nem hardveresen végzi a dolgát, a cpu-val számoltat."

:Y Tehát ez ennél így a normális?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1903) bozont válasza Oliverda (#1902) üzenetére


bozont
veterán

Igen szoftveres emuláció van, a legtöbb játékot becsapja és úgy lehet bekapcsolni a hardveres támogatást. :K

(#1904) Oliverda válasza bozont (#1903) üzenetére


Oliverda
félisten

A renderer meg az EAX emuláció az két különböző dolog. Ebben az esetben a szoftveres renderer kb. azt jelenti mintha egy játéknál a renderelést nem a GPU hanem a CPU végezné. Gondolom láttál már ilyet és akkor sejtheted hogy mi a különbség a kettő között.

OpenGL esetében is nagyon hasonlóan működik az egész.[link]

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1905) cowboy_bebop válasza lucky07 (#1898) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Digitálishoz a DS a jobb választás (majd 3-szor akkora bitrátája van a DTS Connect-nek, mint a Dolby Live-nek);
analógnál pedig ugyanúgy szól a kettő, de mivel a DS jó 5 ezerrel olcsóbb, így ott is az a jobb választás.

Ha csak analógot is használsz, és a pénz nem számít, akkor természetesen jó döntés a D1 is.

[ Szerkesztve ]

(#1906) lucky07 válasza cowboy_bebop (#1905) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia

A pénz most már nem számít mert elkülőnítettem rá,megküzdöttem érte foggal körömmel.
De így hogy a D1-t választottam remélem nem estem el vmi plusz funkciótól vagyis nem döntöttem rosszul.
Meg az a baj HA baj hogy megrendelte a terméket,és én az a fajta vok aki nem szeret másokat megvezetni.
Most már végképp nem értem hogy jót tettem hogy azt a kártyát választottam vagy sem.
Mert nekem az volt a fő probléma hogy a filmeket a zenét mindent 5.1-ben szeretten volna
erre azt mondták nekem hogy akkor én a DDL-ot keresem,mondom akkor jó és egyből GO a számtek boltba rendelés le ad,áru érkezik én meg örül mint majom a farkának.
De akkor végül is most rosszul döntöttem?Vagy én már tényleg nem értem.
Tudna vki segíteni??? :R :R :R :W
EZ az erősítőm ezzel lenne hajtva:
Sony

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1907) bzoley válasza lucky07 (#1906) üzenetére


bzoley
veterán

A D1 tud DDL-t, vagyis tudod használni. Mi a probléma.
Ez a "DTS sokkal jobb" dolog meg marhaság. Számokban jobb, de mindegy, hogy melyiket használod, főleg ha szar forrásról van szó. Ha meg a forrás eleve jobb, akkor fölösleges a DTSC is.

(#1908) lucky07 válasza bzoley (#1907) üzenetére


lucky07
aktív tag

Sajnálom ha problémát okozok a kérdéseimmel,csak kicsit belegabalyodtam a témába és megrémültem hogy volt egy lehetőségem,meg is rendelem a terméket és a végén etlegesen a kakinak pofon érted.
De ki várom a végét és amikr én is Xonar tulaj leszek akkor jelentkezem az élményekkel. :R :R :R :R :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1909) MaciG


MaciG
addikt

Nah most lett tele a hócipőm a hangkártyának a "mikrofon részéből" ,mert én mindet úgy állítottam be ahogy itt korábban mondtátok, windowsba is meg a hangkártya driverében is ,de semmi, pedig a mikrofon jó, mert öcsém gépénél működik. ÉS arra jutottam aktiválom az alaplapi hangkártyát és oda kötöm be a mikrofont, de vajon ez bezavar a hangzásba?

BANZAII

(#1910) wdarty


wdarty
tag

Megjött a kártya. (ds)

Óriási a különbség FLAC, DTS kódolású zenéknél. ( mp3-at még be se raktam... :) )

(#1911) wdarty válasza MaciG (#1909) üzenetére


wdarty
tag

Felraktam, 5.1 bekötve, mikrofon az 1-es portra. Xonar Audio Centerbe analog 5.1 van beállítva. Recordnál* meg mikrofonról vesz. Így nálam megy.

*Xonar Audio Center -> Menu(nyíl) -> Mixer -> Record -> Mic Select

(#1912) modflow


modflow
veterán

Mi a fenéért van az, hogy hogy pattog a hang? Iszonyatosan idegesítő. Pláne, hogy direkt azért vettem ezt a hangkarit, hogy ne legyen gond vele.

Hogyan tudom felvenni hangot "belsőleg"? Azt vegye, amit le is ad. Hogy tökéletes legyen a minőség? Olyan creative-os What you heard" felvételt mi csinál?

Hogy megmutathassam nektek, milyen pattogásra gondolok.

Már kitudnám baszni az egészet a pattogás miatt. :O

(#1913) wdarty válasza modflow (#1912) üzenetére


wdarty
tag

Xonar Audio Center -> Menu(nyíl) -> Mixer -> Record -> Mix (vagy wave)

(#1914) modflow válasza wdarty (#1913) üzenetére


modflow
veterán

Mix- em van csak. Itt a csúszka alatt a select -re rákattintottam és most mivel vegyem fel?

Mert a windows felvevője továbbra is a mikrofonról vesz.

[ Szerkesztve ]

(#1915) modflow


modflow
veterán

Hallgassátok meg légyszi:

Link 1
Link 2

[ Szerkesztve ]

(#1916) kopidoo válasza modflow (#1915) üzenetére


kopidoo
senior tag

A mixerben a csatornák hangereje 100 vagy 76?
Különböző sample rate-nél is csinálja?
Tápkábel rajta van?

szerk: meghallgatni nem tudom, mert munkahelyen vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1917) wdarty válasza modflow (#1915) üzenetére


wdarty
tag

Angol fórumon találkoztam ilyennel, halk/rossz hang
- Mixerbe 100%-ra vett mindent (gyári 70)
- Tápcsatlakozót nem rakta rá rendesen (DX)

Szedj le mindent amit tudsz, programoknál és eszközkezelőben is. Aztán CCleaner registry, restart és rakd fel újra.

(#1918) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok

csak érdeklődni szeretnék hogy erről a hangkártyáról mi a véleményetek?
Theatron Agrippa DTS 7.1

Fontos lenne a válasz mert e között és egy D1 között lebegek.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1919) modflow válasza wdarty (#1917) üzenetére


modflow
veterán

Nálam 76-on van minden alapból, tápcsatlakozót azt valóban nem tettem rá, nem is tudtam, hogy kell. Xonad D1-em van, mint lent látható.

Az a fura, hogy már másodszor rakom fel a W7-et pont emiatt. De mindig ezt csinálja.
Játék alatt azonban sose! Ami fura, csak mp3 és film alatt. Mély hangoknál is csinálja, meg mint hallható, mintha kimaradna a milisec. hanganyag belőle a lejátszás során.
Mintha nem kapná az adatot kellő sebességgel.

(#1920) lucky07 válasza modflow (#1919) üzenetére


lucky07
aktív tag

Szia

Szted milyen kis kari a Xonar D1?
Mert én most akarok vásárolni egyet.
Kíváncsi vok mi a véleményed? :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1921) kopidoo válasza modflow (#1919) üzenetére


kopidoo
senior tag

Bocs, nem figyeltem. Otthon meghallgatom a mintát. Nekem akkor dadogott a hang (AC-3) filmezés közben amikor összeakadtak a kodekek. Kicsit játszottam vele és jó lett.

(#1922) bozont válasza Oliverda (#1904) üzenetére


bozont
veterán

Tudom hogy két különböző dolog, csak példaként hoztam fel, hogy az EAX effektek számítását pl nem a hangkártya végzi mint az X-Fi, hanem a cpu. Gondolom ezért írhat szoftveres renderer-t az everest. Persze lehet, hogy rossz ez a gondolatmenet, annyira nem értek hozzá.

(#1923) bozont válasza modflow (#1919) üzenetére


bozont
veterán

A D1-re ne is dugd rá, arra nem kell tápcsati, csak a DX-re. Ha játékoknál nem csinálja, csak zene és film esetén akkor könnyen lehet codec probléma. Másik pci portban próbáltad? Az is lehet, hogy nincs rendesen a helyén, vagy por került a foglalatba, bár akkor játék alatt is jelentkeznie kellene a problémának (vagy ott nem vetted észre).
Az alaplapon a legfrissebb bios van? Ha nem akkor frissíts rá.

(#1924) 7600GT


7600GT
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy az Asus Xonar DS, D1, DX trioból melyik a jobb, melyik érné meg jobban az árát.
A választ előre is köszönöm! :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#1925) modflow válasza bozont (#1923) üzenetére


modflow
veterán

A legfrissebb van, ami nem beta.

De codec nincs is fent semmi, csak:

- CoreAVC Professional Edition v1.9.5
- AC3Filter 1.63b
- ffdshow-rev3142_20091203_clsid

Ami fontos leget, ti W7 alatt milyen drivert használtok a hangkarihoz?

Nekem ez van:
PCI-D1-090923-8.17.75(Vista_W73264-RC-01)

[ Szerkesztve ]

(#1926) modflow válasza lucky07 (#1920) üzenetére


modflow
veterán

Hát most nem tudnék korrekt véleményt adni, mert nagyon haragszok most rá, mert iszonyat idegesítő ez a pattogás, dadogás dolog.

De ezt csa kWindows 7 alatt csinálja, XP alatt jó! Pedig ott több codec van fent.

[ Szerkesztve ]

(#1927) modflow


modflow
veterán

Letöröltem ezeket:

- CoreAVC Professional Edition v1.9.5
- AC3Filter 1.63b
- ffdshow-rev3142_20091203_clsid

Újraindítottam a gépet. Elindítottam dextert és kép nincs, de hang van, és úgy tűnik, hogy az jó!

Szóval ebből talán már el lehet indulni.
Viszont hiába van 5.1-en, nem a megfelelő hangszóró szól. Lehet az AC3 filter a jóra küldte a jelet és ebből lett a galiba.

De ami furcsa, hogy centerből miért nem a center szól?

A W7 tesztje és a Xonar saját tesztjéből a megfelelő hang jön a megfelelő hangszóróból, csak film alatt nem. Az alapból 5.1-es hanggal megáldott Dexter esetén úgy szól a centerből a beszédhang, ha az Audio channel "2"-n van. (6 helyett)

(#1928) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Tegnap vettem egy xonar ds karit,olyan problémám lenne vele hogy mikor filmet nézek néha szaggatja azt és néha kis pukkanás hallható,ha a audio centerébe bekapcsolom a svn-t akkor ha megállítom a filmet 2-3 másodpercre majd elindítom hatalmas dübbenés hallható de csak ha ez be van kapcsolva win7 64-et használok és a 7.12.8.1775 driver van fenn.
Ha van valakinek valami ötlete mi lehet baj legyen szives írja meg köszönöm.

(#1929) modflow válasza pruzsi (#1928) üzenetére


modflow
veterán

Hasonló problémával küzdök, mint láthatod.
Mi az az svn?

(#1930) kopidoo válasza modflow (#1929) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az SVN valami sound volume normalization, azaz kiegyenlíti a leghalkabb és a leghangosabb hangokat, olyan mint a night cinema. Szerintem a kodekekből elég csak az ffdshow. Ha nem a centerből jön a beszéd, akkor az kodek (fú de szarul néz ki így leírva) probléma, esetleg a lejátszóban be van kapcsolva a channel remap. Én MPHC-t használok. Az outputnál a hang Defaul Waveout device, a filtereknél meg az AC3 és a DTS spdif-en megy ki az erősítőbe.

(#1931) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok !

Holnap délután a tulajdonomba kerítek egy Xonar D1-et már nagyon várom nagyon kíváncsi vok.
Le tettem a Club3d kártyáról mert többen mondták akik értenek hozzá hogy kerüljem a cmediat mert jobb a Xonar.
Így maradtam a Xonar mellett,remélem jó lesz.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1932) bzoley válasza lucky07 (#1931) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor jól bevásároltál. Az összes Xonar-t C-Media chip hajta :D
De ebből látszik is, mennyire is értenek hozzá az illető személyek.

(#1933) modflow válasza bzoley (#1932) üzenetére


modflow
veterán

Akkor ez epic fail! :DD

A D1 -hez van GX2.5 vagy csak GX2.0? Vagy ez mitől függ?

Istenem végre nem recseg pattog a hangkártyám W7 alatt. De király ! :D

[ Szerkesztve ]

(#1934) modflow válasza bzoley (#1932) üzenetére


modflow
veterán

Én ezt nem néztem, csak azt, hogy ne creative legyen.

De honlapon D1 -hez ezt írják:

Audio Processor:
ASUS AV100 High-Definition Sound Processor (Max. 192KHz/24bit)
24-bit D-A Converter of Digital Sources:
Cirrus-Logic CS4398*1 for Front-Out (120dB SNR, Max. 192kHz/24bit), Cirrus-Logic CS4362A*1 for other 6 channels (114dB SNR, Max. 192kHz/24bit
24-bit A-D Converter for Analog Inputs:
Cirrus-Logic CS5361* 1 (114dB SNR, Max. 192kHz/24bit

Itt mi a C-Media? A Cirrus? Vagy mi?

(#1935) wdarty válasza modflow (#1934) üzenetére


wdarty
tag

C-Media CMI8788 = ASUS AV100/AV200

Epic Fail-ben te sem vagy biztos ezek szerint...

[ Szerkesztve ]

(#1936) bzoley válasza modflow (#1934) üzenetére


bzoley
veterán

AV100=CMI8788 C-Media, Oxygen HD

A GX verziója attól függ, hogy hol tartanak a frissítéssel.

(#1937) modflow válasza bzoley (#1936) üzenetére


modflow
veterán

Hát van olyan kártya, amihez 2.5-öt írnak, de nekem az Audio Centerben csak 2.0 van.

(#1938) modflow válasza wdarty (#1935) üzenetére


modflow
veterán

Azért írtam, ha ha az igaz, akkor kínos nagyon!

(#1939) bzoley válasza modflow (#1938) üzenetére


bzoley
veterán

Annyiból volt talán igazuk, hogy az egyszerű c-media chipek azért túl sok mindenre nem alkalmasak. De azért az Oxygen HD chip egy más kategória.

Én az Audio Centerben semmilyen ezzel kapcsolatos infot nem látok. 2.0 csak az EAX után van.

[ Szerkesztve ]

(#1940) modflow válasza bzoley (#1939) üzenetére


modflow
veterán

Az király! Mert én meg EAX-ot nem látok! :D

Hol az EAX?

[ Szerkesztve ]

(#1941) bzoley válasza modflow (#1940) üzenetére


bzoley
veterán

Info panelen. Alul nálam csak GX-ig írja, verzió nincs.

(#1942) lucky07 válasza bzoley (#1932) üzenetére


lucky07
aktív tag

:Y :C
Na az szép,nem baj úgy is mindegyik a Xonar mellett voksolt.
Próbáltam kérni véleményt de senki nem válaszolt itt.
Így maradtam a Xonarnal,remélem nem bánom meg,ha mégis akkor eladom a p-be.
Köszönöm a válaszod.
És szerinted melyik lett volna jó választás?
Mert még mindig nem késő :R :R :R
Xonar 1
vs
Club 3d

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1943) lucky07


lucky07
aktív tag

Bocsánat de fent ki maradt a "D"
Szóval Xonar D1 :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1944) kopidoo válasza lucky07 (#1943) üzenetére


kopidoo
senior tag

Szerintem a Xonar D1. De ha a C3D-s fórumba kérdezed ott meg az a jó. :)
Na de félre a tréfával, tudatlanságom bizonyítéka de én ezelőtt nem is nagyon hallottam a másik kártyáról, ezért nem is tudok véleményt mondani. Egy tesztben nem nagyon dicsérik, gond van a hangerővel (legfőképp a mély hangokkal), az open al és eax támogatással sem nagyon dicsekedhet.

[ Szerkesztve ]

(#1945) ram34 válasza lucky07 (#1942) üzenetére


ram34
tag

Szerintem nagyjából ugyanazok a paraméterek, mivel hasonló chip dolgozik rajta (C-Media
)
Itt a márka dönt illetve ami különbség lehet a 2 kártya között az árán kívül, az a driver és a kezelőfelület.

(#1946) Kr/\toS válasza bzoley (#1907) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Szerintem sem jobb. Sokkal gyengébben "fogja be" a közepeket, és a magastartományt mint a DDL.

(#1947) TothMG


TothMG
aktív tag

Hello, nézegettem az asus hangkártyákat, és kettő között kellene döntenem.

Xonar Essence ST

vagy

Xonar D2/PM

Mindkettő PCI

Árban kb hasonlóak. Egy sennheiser HD-595-ös fülessel lenne használva, és fontos a jó minőségű analóg hang.

Melyik lenne erre a jobb választás?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1948) TothMG válasza TothMG (#1947) üzenetére


TothMG
aktív tag

Most nézem, hogy a Essense AV100-as, D2/PM pedig AV200-as, mi a különbség?

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

(#1949) kopidoo válasza TothMG (#1948) üzenetére


kopidoo
senior tag

ITT a kérdésedre a válasz.
Az Essence ST jobb ha fejhallgatót akarsz hajtani. És cserélhetők rajta a műveleti erősítők, amikkel tudsz javítani a hangzáson.

szerk.: a térhangzáshoz viszont külön kell beszerezni a H6 DAC kiegészítő kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#1950) TothMG válasza kopidoo (#1949) üzenetére


TothMG
aktív tag

Köszi én is nézegettem, és megrendeltem az Essence-t.
Leginkább zenére kell fejhallgatóhoz és arra úgy láttam nincs jobb.
Már nagyon várom.

Tévedni emberi dolog, megmondta a sündisznó is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.