Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) bzoley válasza lucky07 (#1942) üzenetére


bzoley
veterán

A DX előtt az Agrippát akartam megvenni, de ahogy itt is említették, többen mélyhang problémákra panaszkodtak, és a DDL-val is voltak gondok, a gyakorlatban csak 2.0-t tudott. Emellett EAX4 emuláció sincs, bár ez nem nagy hiány.

(#1952) lord szan


lord szan
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy kérdésem. Vettem egy Xonar D1-et, rádugtam a logitech z-5500-amat, szól is rendesen, viszont, a hangkártya utolsó bemenete pirosan világít. Ez miért van? Elvileg ide kellene dugni a tv-tunerből kijövő kábelt, vagy nem? Rádugtam, de a tunernek nincs hangja, bármit is állítgatok. A tuner egy leadtek tv2000 xp global. Please help!

(#1953) shteer válasza lord szan (#1952) üzenetére


shteer
titán

kiosztás:

de most nem emlékszem, hogy mit kell kapcsolni :B

én belső kábellel kötném össze

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1954) lucky07 válasza bzoley (#1951) üzenetére


lucky07
aktív tag

Hali!

Most már mind1 mert Hétfőn érkezik az Agrippa úgyhogy most már kipróbálom max túl adok rajta.
Több dobásom nincs mert sajnos munkanélküli lettem közben.
:R :R :R
Majd élmény be számolót tartok ha meg lesz.De az alaplapitól minden féleképpen jobb lezs az tény.Tudja a DDL-t,DTS meg mindent.
Úgyis optikain fogom tolni majd elválik most már.
Az a baj hogy sehol nem találtam magyar fórumot ahol jobban tudtam volna tájékozodni.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1955) tigipuf válasza lord szan (#1952) üzenetére


tigipuf
senior tag

Elég nagy baj volna ha nem világítana,mivel ott van az optikai kimenet :D
És valószínűleg igaza van shteer fórumtársnak,a gépen belől,a nyákról kellene megoldanod az összeköttetést a tunerrel ...

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1956) bzoley válasza tigipuf (#1955) üzenetére


bzoley
veterán

Global-nál létezhet belső, és külső átkötés is. De nem elég bedugni, a hangkártyának meg kell mondani, hogy milyen csatlakozóként kezelje.

(#1957) kopidoo válasza lucky07 (#1954) üzenetére


kopidoo
senior tag

Kíváncsi leszek, hogy a tesztben leírtak mennyire jönnek be. Leginkább az erős mély hangok utáni állítólagos hangerővesztés...

(#1958) lord szan


lord szan
csendes tag

Ohh! A belső összekötés eddig nekem nem is jutott eszembe. Most összedugtam, persze hang még nincs. Hogy kellene megmondanom a hangkártyának, hogy miként kezelje? Az audio centerben? vagy hol?

(#1959) bzoley válasza lord szan (#1958) üzenetére


bzoley
veterán

A Wondows mixerében. Win7 esetén lehet, hogy belsővel nem lesz hang. Legalább is többen ilyesmiről számolnak be, nem tudom alátámasztani, nem használok átkötő kábelt.
De ha a legfrissebb PVR2-ben ki tudod választani a tunert, mint hangeszközt, akkor sehol semmit nem kell állítgatni, se kábelezni.

kopidoo:
Erről az Agrippáról olvastál? Mert szerintem én egy régebbiről, ami még nem tudott DTS-t, csak DDL-t, bár lehet, hogy rosszul emlékszem, és uez volt.

[ Szerkesztve ]

(#1960) lucky07 válasza kopidoo (#1957) üzenetére


lucky07
aktív tag

Most már én is nagyon kíváncsi leszek.
Az a baj hogy tegnap lett volna Xonar D1-m de a számteches srác nem tartotta magát a megbeszéltekhez és így el estem a lehetőségtől.
Ezért voltam kénytelen ezt az Agrippát be szerezni.
Majd elválik hogy milyen lesz.
Most már mindegy.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1961) modflow


modflow
veterán

Hát megint újrakezdődött a dolog.
Pattog, dadog a hang. :(

Megőrülök! Se mp3-at, se a tuneremet nem tudom így nézni, mert tök idegesítő.

Eddig 2x telepítettem újra a Windows 7-et. Mégis miért csinálhatja ezt?

(#1962) shteer válasza modflow (#1961) üzenetére


shteer
titán

milyen sample rate-re van állítva?

..szerintem jónak tűnik

(#1963) modflow válasza shteer (#1962) üzenetére


modflow
veterán

PCM 96 Khz.

De az is érdekes, hogy az 5.1-es hang is úgy szól jól, ha Audio Channel 2 -esen van.

(Fentebb látható a képem. Hsz. 1940)

[ Szerkesztve ]

(#1964) shteer válasza modflow (#1963) üzenetére


shteer
titán

nekem meg úgy szól jól, ha 7.1-re kiterjesztem és az emberkét előretolom pöttyet

amúgy belegondoltam ma h olyan hangkártyával sem találkoztam még amit berkasz a gépbe, feltelepíted és jó. rá kell szánni nem kevés időt amíg kiismered és beállítod az igényeidnek :F

amúgy tegnap léptem be a klubba egy DS-sel, előtte elégedett Audigy 4 és 2 felhasználó voltam, majd a maximushoz mellékelt supremeFX elvette a kedvem még a géptől is :(

..szerintem jónak tűnik

(#1965) modflow válasza shteer (#1964) üzenetére


modflow
veterán

Hát én anno Creative -el elégedett voltam, feltelepítettem és jó volt.

Ez a D1 meg itt szopat agyba-főbe. Xp alatt tökéletes azt aláírom, de pont azért vettem, hogy átállhassak W7-re.

Ma most harmadszor felrakom W7-et, csessze meg!

(#1966) modflow


modflow
veterán

Aki W7-et használ, adjon már tanácsot, mit ne rakjak fel. Mi cseszheti el a hangot?

Hihetetlen, hogy csak nekem csinálja ezt. :W

(#1967) kopidoo válasza modflow (#1966) üzenetére


kopidoo
senior tag

Próbáld ki hogy egy kicsit megjáratod külön a vinyókat, memóriát, cpu-t az everesttel, vagy valami mással. A gpu-t meg a furmarkkal. Ha itt valamelyiknél előjön a pattogás, akkor az lesz a ludas. Egy kis fesz. ingadozás, bár nem hinnám hogy a corsair-nél előjöhet. Esetleg másik PCI slot. A vezérlőpult/hang/lejátszás/hangszórók/tulajdonságok/speciális-nál a jelformátum állítgatása, hátha bejön. Szerintem tregyél fel olyan lejátszót, amibe bele vannak integrálva a kodekek, mellé meg igény szerint AC3 filter.

(#1968) lord szan


lord szan
csendes tag

Hát hangom az még mindig nincs. Lehet én vagyok nagyon amatőr a dologhoz, de a windows mixerben én semmi ilyen jellegű beállitási lehetőséget nem találtam. Azért érdekes, hogy a kis gagyi alaplapi hangkártyával sose volt gondom a hangal a tunernél. Asszem kezdem feladni.

(#1969) modflow válasza kopidoo (#1967) üzenetére


modflow
veterán

Újraraktam, feltelepítettem a hangkártyát. Semmi mást.
Most még okés minden.

Egy kibaszott codec -et se fogok felrakni az biztos.

A KmPlayer -ben integrálva vannak a kodekek? Mert akkor felrakom azt és annyi.

(#1970) bozont válasza modflow (#1969) üzenetére


bozont
veterán

Az a baj, hogy látatlanban már nincs ötletem, nálam minden tökéletesen működik. A Windowsban 24bit/96Khz van beállítva és az Audio Centerben is 96Khz (lényeges hogy ugyanaz legyen). A K-Lite kodek pakkot használom, bár az AC3 filtert nem szoktam feltelepíteni, ffdshow-t használok mindenhez.

[ Szerkesztve ]

(#1971) modflow válasza bozont (#1970) üzenetére


modflow
veterán

"A Windowsban 24bit/96Khz van beállítva"

Ezt hol kell nézni/beállítani?

Mert ha itt ,akkor nálam pont nem egyezik. Pedig most éppen jó a hang.
(Nem tettem fel egy codec -et se. Még.)

[ Szerkesztve ]

(#1972) bozont válasza modflow (#1971) üzenetére


bozont
veterán

Igen ott. Meg nálam stereo filmnél vagy zenénél nem igazán van hatása, ha az audio channelt 2-re vagy 6-ra állítom, csak játékoknál inkább.
Mondjuk a legtöbb codec -ben van valami mixer funkció is, az ffdshow-nál pl alapból be van kapcsolva telepítésnél, lehet valami ilyen kavar be. Mert ha codec nélkül nincs probléma, akkor biztos hogy azok közül kavar be valamelyik.

(#1973) modflow


modflow
veterán

Ez a hangkari ahányszor feltelepítem annyi féle képpen működik.

Eddig ha Audio Channel: 2-n volt, akkor az mp3 alatt a centerből jött az ének, és az összes többi szólt.

Most ha 2-esen hagyom, akkor csak az első kettő szól, basszus, center hátsók semmit se.
Ha átrakom 6-ra, akkor szól az első kettő és a mély.

De mikor fog mindegyik szólni? Hisz a helpben ott írja, ha 2-esre rakjam mp3 alatt.
Még virtuális speakerrel se szólnak a hátsók.

Ilyet még nem b@sztam. De legalább még nem pattog, dadog. :D

[ Szerkesztve ]

(#1974) LackoMester


LackoMester
addikt

nagyon sokat filóztam,kellene egy hangkártya...körül is néztem a piacon max. van 60 euróm....
végül is leszükitettem 2 tipusra(Razer Barracuda már nem fért bele,bár találtam akcióban 100 euróért csak már nemvolt készleten,azt még megvettem volna),tehát akkor Creative SOUND BLASTER X-Fi Xtreme a másik pedig Asus Xonar DX...kicsit utánna olvasgattam-legtöbb,legértékesebb infókat itt kaptam(köszönet érte)...
végül is a döntésem a Xonar DX-re esett...hát mitmondjak...azóta csak hallgatok mint xar a gyamban :DDD nagyon jó :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#1975) shteer válasza lord szan (#1968) üzenetére


shteer
titán

pvr-ben beállítottad?

..szerintem jónak tűnik

(#1976) shteer válasza modflow (#1966) üzenetére


shteer
titán

konkrétan mire gondolsz? nálam codec8.3 van egyedül feltelepítve + a netről letöltött legújabb driver a kártyához

..szerintem jónak tűnik

(#1977) shteer válasza modflow (#1973) üzenetére


shteer
titán

a helpben ott írja, ha 2-esre rakjam mp3 alatt

na nehogy már át kelljen kapcsolgatni zenére meg filmre/játékra külön

..szerintem jónak tűnik

(#1978) modflow válasza shteer (#1977) üzenetére


modflow
veterán

Hát mondom, nekem eddig ha a következő beállítás volt:
- Audio Channel : 2 Channels
- Analog Out: 5.1 Speakers

Akkor mp3 alatt mind a 6 hangszóró szólt, és centerből jött a hang. Míg film esetén, ha csak 2 csatornával rendelkezett a film, akkor itt is a centerből szólt a hang és mind a 6 hangszóró szólt, míg a a film eredetileg 6 csatornás volt, akkor jelen esetben szarul szólt.

Ha ez volt beállítva:
- Audio Channel : 6 Channels
- Analog Out: 5.1 Speakers

Akkor a 6 csatornás filmek jól szóltak, centerből a center. Míg mp3 már össze vissza.

Nálad mi a helyzet?

Valamint jelen pillanatban az:

- Audio Channel : 2 Channels a windowsban automatikusan állítja a hangszórók számát sztereora, míg korábban nem. Nem is értem miért, mert ez a forrás hangcsatorna száma, nem pedig, hogy milyen hangrendszerem van. Stereo, 5.1, ... Nem?

[ Szerkesztve ]

(#1979) wdarty


wdarty
tag

XP alatt DS-t felraktam és minden oké. Egy funkció megy, az a Hi-Fi.(kikapcsolt minden effektet) Nem kell kapcsolgatnom semmit zenéhez, youtubehoz.
Írta itt valaki az FFDSHOW-t, nálam az kavart be hang keverésbe filmeknél.

Asus fórumon egy srácnak ki volt vezetve előlapra a jack meg usb. Nála emiatt zajt vett fel a kártya az usb-ről.

(#1980) modflow


modflow
veterán

A 1971-es hsz-ben lévő képen nem kellene lennie egy kis csúszkának alul-felül, meg centerre? Hogy tudjam állítgatni? Mert már olyan lehetőségem sincs.

Ez már x-akta ez az Asus driver!

(#1981) wdarty válasza modflow (#1980) üzenetére


wdarty
tag

Ahhoz ki kell pipálnod 7.1-et vagy a Dolbyt.

(#1982) wdarty válasza modflow (#1978) üzenetére


wdarty
tag

Manual

Audio Channels (For Vista only)

" This setting only appears in Windows Vista. Vista will delivers the audio channels to the audio driver according to this setting, no matter what the original audio content is or how many channels they have. You need to set this before you play it. "

XP Rúlzzz :)

(#1983) bozont válasza modflow (#1980) üzenetére


bozont
veterán

Az akkor jön elő ha 2channel esetén bekapcsolod a Dolby pro logic-ot.

Esetleg próbáld ki egy másik gépben ha tudod, lehetséges hardver ütközés is. Nekem a 4850-es vga veszett össze az alaplappal, igaz egy régebbi nforce4-es volt, de állandóan resetelt a kártya benne.

(#1984) wdarty


wdarty
tag

Valaki hallgat foobar2000-al, Kernel streamingel zenét ? Elképzelhető hogy szebben szól?

(#1985) c41r0^ válasza modflow (#1978) üzenetére


c41r0^
őstag

érdekes, nekem XP, Vista és Win7 alatt is tökéletesen működik a kártya, leírom szájbarágósan, hátha segít (másnak is), elsőnek a csatornakiosztással kapcsolatosakat

Neked alapvetően sztem az a gondod, hogy próbálgatod összevissza, de a GX-re nem figyelsz, hogy be van-e kapcsolva vagy nincs.

Az audio channel mindig 6 csatornán legyen, ha van 5.1-es rendszered és zenét is hallgatsz néha stereoban vagy fülessel, néha 5.1-re felkeverve, játszol is 5.1ben és filmezel is stereoban vagy akár 5.1ben. Ezt ne állítgasd el sosem, nincs jelentősége. Tehát mindig fix 6 channel és kész.

sample rate - amekkora rátájú a forrás, arra célszerű állítani (mp3nál elég általában 41KHZ, játékoknál 48KHZ elég, 96 és 192 pl. DTS hangsávos filmnél jöhet szóba... bár nálam ez is tejesen lényegtelen, fix 192 KHzen minden tökéletes, mp3, játék és 5.1 film is), így nincs down- vagy oversample, ami az audiofilek szerint hangzásbeli különbséget eredményez - hozzáteszem, a PC-s 5.1-eseden úgy sem hallanád a 44.1 és 192 KHz közti különbséget

Analog out: ezt minidg a forráshoz igazítsd (először állítsd át az Audio Centerben, majd utána indítsd a lejátszót), írok példákat:

stereo hangforrás, zene (pl. mp3, stereo film, stb.)
- ha stereoban akarod hallgatni, akkor 2 speakers és GX off (2.1/5.1 szett esetén a két front és a sub fog menni így, stereo szett esetén meg egyértelmű, hogy a két front)
- ha fülesen, akkor headphone és GX off (gondolom egyértelmű)
- ha a stereo mp3-at/filmet 5.1-re felkeverten akarod hallani, akkor 5.1 speakers és GX on (zöld legyen a GX ikon)

5.1 film (pl. 5.1es DTS,AC3,AAC hanggal ellátott film) - GX off és 5.1 speakers

5.1 játék - GX off és 5.1 speakers, HA támogatja az EAX-ot a játék, akkor GX on és 5.1 speakers

játéknál még előjöhet olyan, hogy csak 44.1 vagy 48KHZnél van normális hang, speciel én 5.1es játékot mindig 192KHz, GX off és 5.1 speakers beállításon tolok, soha semmivel nem volt problémám

Win7 és Vista alatt azzal, hogy az audio channelst x-re teszed, az oprendszer a hangmenedzsmentnél automatikusan átvált x-re, értelemszerűen 6 channelsnél 5.1 surround hangrendszerre. A sample rate-et már nem tudja elváltani, ez legyen szinkronban az Audio Centerben beállítottakkal. Ezért javasolm a 96 vagy 192 KHz-et, egyszer beállítod és kész (alapértelmezett formátum a speciális fülön), csak akkor kell elállítani, ha pl. egy játékban nincs hang (ha jól emléxem, vmelyik COD-nál jött elő, olvastam fórumban, csak 44.1KHznél volt normális 5.1), de nálam ilyen még nem jelentkezett. Az analog out és a GX on/off a rendszer hangmenedzsmentjében semmit nem változtat, ez a funkció csak a driverben van, de ugye ez az egyik legfontosabb pontja a dolognak, mint ahogy fentebb taglaltam.

a másik téma
pattogós hang, stb. - ha nem szűnik meg másik PCI slotban a pattogás, akkor kodekprobléma lesz -> ajánlom a mindig legfrissebb 32 bites, azaz x86 beta Media Player Classic Home Cinema lejátszót (integrált kodekek) INNEN + AC3 filtert külső kodekként, esetleg ha HD ripeket sűrűn nézel, akkor Haali Media Splittert (a kicsivel jobb Matroska képminőségért), más nem kell, 99,9%át a filmeknek vinni fogja ez a kombó

ezen programok beállításáról találsz ITT cikket (1-4 oldal tartozik rád)

remélem segítettem (sokaknak)

[ Szerkesztve ]

(#1986) bozont válasza c41r0^ (#1985) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk ha valaki a zenét és a stereo filmeket is úgy szereti nézni vagy hallgatni, hogy az összes hangszóró szól (mondjuk 5.1 esetén) akkor a GX-et nem is kell kikapcsolni, a valódi többcsatornás hangsáv esetén nem szól bele a lejátszásnál. Ilyen esetben én nem érzékeltem különbséget hogy most 2ch vagy 6ch van beállítva, egyedül a játékoknál. Van amelyik csak akkor szól rendesen 5.1-ben ha 8channelt állítok be (pl a Crysis ilyen).
Én mondjuk 48Khz-re állítottam most vissza, mert tényleg nem sok különbség van a 96hoz képest, viszont az ilyen youtube meg gametrailers (és hasonló) videókat nem keveri fel 5.1-re 96 és 192Khz esetén. Na meg általában 44 és 48Khz-es a legtöbb zene és film, meg szerintem a játékok is. Legalább is nekem a legtöbb filmnél, legyen szó AC3-ról vagy DTS-ről, 48Khz az általános, magasabb talán nincs is. Így talán felesleges is 48Khz-nál magasabbra állítani, viszont a 24bit sokat dob a hangzáson, még ha a hanganyag csak 16bit-es is.

(#1987) c41r0^ válasza bozont (#1986) üzenetére


c41r0^
őstag

az itt leírtakkal csak egyet tudok érteni, azonban ennyire részletesen nem szerettem volna mindenre kitérni, jó kiegészítést írtál hozzá a HSZemhez

[ Szerkesztve ]

(#1988) knsound


knsound
csendes tag

Sziasztok. Most vettem egy Asus Xonar DX hangkártyát. Hangjával megvagyok elégedve, az alaplapihoz képest tényleg király... semmi zaj, viszont egy gondom van vele:
A line in bemenetre kötöttem egy szintetizátort, hogy csináljak felvételt, és nem valós időben hallom amit játszok van egy kis csúszás benne. Ezt mások is tapasztalták?
Azt hittem ennyi pénzért már legalább nem lesz ilyen gondom :(

(#1989) modflow válasza c41r0^ (#1985) üzenetére


modflow
veterán

Köszi szépen, ezt korrektül leírtad!

- "ha a stereo mp3-at/filmet 5.1-re felkeverten akarod hallani, akkor 5.1 speakers és GX on (zöld legyen a GX ikon)"

- Na ha így csinálom, akkor se szól a center, meg a hátsók nekem. Csak a mély és az elsők. Vagyis ha GX on, vagy off, ugyanúgy szól.

(#1990) modflow válasza bozont (#1986) üzenetére


modflow
veterán

Igen, nagyon igazad van. Magasabb hz-en nem kever le 5.1 -re.

Most a próba kedvéért visszaraktam 48 Khz-re, és az mp3 így:

sample rate: 48 Khz
Analog out: 6 Channels
audio channel: 5.1 Speaker
GX: on/off tökmindegy, nem változik semmi

úgy szól, hogy első kettő + center.

Ha minden marad, csak Analog out: 2 Channels lesz, akkor 5.1 ben szól összes hangszóró, és centerből az ének.

Ez kicsit ellentmond a leírtaknak. Hogy is van ez akkor?
Várnám a tanácsaitokat, mert látom ti értitek a dolgokat, én viszont meg csak azt írom, amit tapasztalok. :)

(#1991) lord szan


lord szan
csendes tag

Légyszi segitsetek, mit mire állitsak, hogy legyen hangja a tuneremnek!

(#1992) bozont válasza modflow (#1990) üzenetére


bozont
veterán

Én csak a tapasztalataimat írom :D , ezért nem értem nálad mi lehet a gond. A GX-ről azt tudni kell, hogy ki/be kapcsoláskor csak akkor lép érvénybe a hatása, ha újra elindítod a lejátszót.
Amúgy milyet használsz zenelejátszáshoz? Lehet a lejátszónál nincs rendben beállítva valami. Én Aimp2-t használok, azzal tökéletes.

(#1993) modflow válasza bozont (#1992) üzenetére


modflow
veterán

Winamp 2.95 -öt használok.

(#1994) bozont válasza modflow (#1993) üzenetére


bozont
veterán

Az már elég réginek tűnik, ha jól látom már az 5.56-nál tart próbáld ki azt, vagy akár az Aimp2-t. Nekem jobbam bejön mint a Winamp, meg szebben is szólnak vele a zenék.

(#1995) modflow válasza lord szan (#1991) üzenetére


modflow
veterán

Nekem így van beállítva és jó!
De minden indításnál némítja a hangot, azt így kapcsold vissza!

Ez is a Xonar varázsa, hogy nekem nincs is olyan lehetőség, hogy Wave eszköz! :D
Mondom én, hogy király egy szoftvere van! Mindig tud meglepetést szerezni! :DD

Hogy csináltál Wave felvételi eszközt?
Nekem is kell! :)

[ Szerkesztve ]

(#1996) modflow válasza bozont (#1994) üzenetére


modflow
veterán

Azért használom ezt a 2.95-öt, mert ez az utolsó olyan verzió, ami még gyors. Rákattintok, már megy is a szám. Az ez utáni verziók már máshogy is néznek ki, és lassúak.

(#1997) bozont válasza modflow (#1996) üzenetére


bozont
veterán

Ha már témánál vagyunk, most találtam Logouton ezt az írást. [link]

Amúgy ez a Wave opció már nincs a vista-ban és win7-ben, szóval ez nem a xonar sara, teljesen normális.

(#1998) modflow válasza bozont (#1997) üzenetére


modflow
veterán

Teljesen normális mi?

Én a PVR2 -ben attól tudnék a falnak menni, hogy békésen netezek, kattintgatok.

Mondom megnézem mit linkeltél, ráviszem az egeret a linkre:

Majd rákattintok:

Mi a faxért jön ez elő? Hisz be van állítva, hogy ne lehessen látni, ne legyen aktív.

Csak azt tudom csinálni, hogy fullra kiviszem a képből a vezérlőjét, és ott teszem láthatatlanná. Rohadt idegesítő.

(#1999) shteer válasza modflow (#1998) üzenetére


shteer
titán

igen ez előfordul - nem lett tökéletes a rejtett konzol :)

..szerintem jónak tűnik

(#2000) shteer válasza modflow (#1995) üzenetére


shteer
titán

és aux?

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.