Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) cseee válasza Lacielvtárs (#8000) üzenetére


cseee
csendes tag

mivel rakotottem mp3 lejatszot igy kihagytam a szamitogepet(csak tapellatas usb) igy sem szol. Erositi kimenet szol rendesen. Fejes nem szol progiban kivalasztva eszkozon kivalasztva sem. Egyaltalan nem szol semmi hangja.
Zenehez nem lenne gond a felcserelt csatorna foleg ha analog osszekotest hasznalnek (maximum en felcserelnem a dugokat).
A baj csak film es jatek kozben van, pl balrol lonek jobbrol erkezik a hang. Digitalis hangkimeneten ugye semelyik csatornat nem tudom felcserelni, de meg rosszul sem lehet osszekotni.

Ebben a formaban nekem hasznalhatatlan a termek. A kerdesem csak az, hogy manal is fel van-e cserelve
a jobb es bal csatorna, mert ha igen azonnal viszem vissza es nem termekcseret kerek.

Koszonom!

(#8002) Lacielvtárs válasza cseee (#8001) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez nagyon jó kérdés hogy önállóan használható e gép nélkül
ezt én nem próbáltam
hát lehet azért a biztonság kedvéért várj valakit még ide, hátha van valakinek erre valami ötlete
nekem semmi ilyesmi hiba nem volt
a füles nálunk szólt, amint alapértelmezettre raktuk
érdekes, ezek fényében kérdezz rá ott ahol vetted
mert az ilyen hibajelenségeket mi nem tapasztaltuk

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8003) cseee válasza Lacielvtárs (#8002) üzenetére


cseee
csendes tag

Sajnos ilyen hibaval meg ensem talalkoztam, pedig voltmar par hankartya nalam.
Felcserelt hangcsatornarol meg hirbol sem, azt hittem ilyen nem letezik.

Koszonom szepen meg varok valakit.

(#8004) stewe2 válasza Flashget (#7994) üzenetére


stewe2
aktív tag

Most nagyon elbizonytalanodtam, mert én Xonar DX-et vennék, de sztereo (AKG, ehhez éppenséggel van USB DAC-om is) ill. 5.1 füleshez is használnám.
Sajna a Creativ SB Tactic Sigma fülesemnél (ami ugye valójában csak egy sztereo fülhallgató :D ) úgy vettem észre, hogy a hozzá adott USB 5.1 hangkari (és a Creativ Alchemy) mintha csak a EAX-es játékoknál adná a térhangzást :((
Később persze kötök rá hangenszert is, de én úgy értelmeztem az infokat, hogy fejhallgatót is meghajt a DX :F

Thx stewe :)

Na, szal azt akartam kibökni, hogy itt a topicban úgy olvastam, hogy a DX sztereo fejhallgatóra rákeveri az 5.1-et, mint ahogy a Creative külső hangkártya is, csak jobban.

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8005) stewe2


stewe2
aktív tag

Bazz... most nézem, hogy többször is leírtam a C betűs nevet :DDD Mea Culpa.

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8006) Flashget válasza stewe2 (#8004) üzenetére


Flashget
félisten

Én a xonar DG és DS közöti különbséget írtam le és hogy melyik kártya mire való.
Nálam a creative tactic hangkártyája (sajnos sigmát nem kapni már) hangosabban, teltebben, erősebb basszussal szólaltatja meg mint a xonar DS.
A DX megint más kártya már más ár kategória is.

Realme GT Master Edition

(#8007) stewe2 válasza Flashget (#8006) üzenetére


stewe2
aktív tag

:R

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8008) moonguru válasza stewe2 (#8004) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Neked szerintem olyan hangkártya kellene ami rendelkezik "Dolby® Headphone" funkcióval.

Sajnos ezek nem olcsók.

És igen, a "Xonar DX" is tudja.

Ui:

Én valódi 5.1 fejhallgatókról tértem át egy jó minőségű sztereóra és ezzel használom, mivel nekem sokkal jobban bejön.

Monitor Guru!

(#8009) stewe2 válasza moonguru (#8008) üzenetére


stewe2
aktív tag

Köszönöm, én mindkét stílust szeretem (természetesen a stereot azért jobban), de egy Roccat Kave 5.1-et asszem még veszek a DX melllé, mert még nem próbáltam :D

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8010) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Nem vagyok témában jártas, de a Sample Rate állítgatása számít valamit? Mintha legmagasabb állásban máshogy szólna az egész! Bocs a buta kérdésért :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8011) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Sziasztok!
Asus Z87 Gryphon laphoz, Edifier r1600T hangfalakhoz milyen használható, de nem drága hangkártyát ajánlanátok, ami az alaplapihoz képest előrelépést jelentene?Sajnos elég drágára sikerült a gép, ezért erre igen szűk a keret.Előre is köszönet.

(#8012) smiti válasza Bigemperor (#8011) üzenetére


smiti
addikt

Látom te is elcseszted egy kicsit, én sem vettem figyelembe anno, hogy az alaplapon nincs már PCI csatoló.
Általában az ASUS Xonar DGX (ASM)-et szokták az olcsó kategóriában ajánlani.
Én is ezen gondolkodom, de olvastam már rosszat erről a kártyáról : Egy DGX tulaj

Bár remélhetőleg egyedi az eset és nincs ilyen gond a többivel.

(#8013) Flashget válasza smiti (#8012) üzenetére


Flashget
félisten

Ne keverd!
Hangfalakhoz Xonar DS vagy ennek pci-e változata a Xonar DSX való. és kell egy műveleti erősítőt venni hozzá, mert a gyári az szar.

A DG és DGX jelölés a fejhallgatókhoz való.

Realme GT Master Edition

(#8014) smiti válasza Flashget (#8013) üzenetére


smiti
addikt

Ne már ! Cirka 15k a legolcsóbb amit érdemes megvenni? Pedig nekem ajánlották a DGX-et. :F

(#8015) Bigemperor válasza Flashget (#8013) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Tehát dsx, derék, hogy 15k a legolcsóbb.

(#8016) Flashget válasza smiti (#8014) üzenetére


Flashget
félisten

Felhasználás módja dönti el melyikre van szükséged.
Nálam DS van a gépben, lecserélve a műveleti erősítő, mert úgy volt lesz egy hangfal rendszerem.
nem lett csak mezei 2.1 amit ugye csak egy jack dugóval kell a hangkártyára kötni. Szól is meg a fejhallgató is, de útóbbi hangereje kb. az integrálttal vetekszik.
Vettem egy creative alpha fejhallgatót aminek van saját USB-s hangkártyája. Messze lepipálja ebben a felállásban a xonar ds-t mert nem erre találták ki. nekem útólag látva a történést, xonar DG-t kellett volna venni.

Egyébként itt vannak a tipusok olvasd el melyiket mihez ajánlja. Hozzáteszem emlékeim szerint anno nem volt oda írva, hogy "cserélhető műveleti erősítő"
[link] Játék és szórakozás sorozatba pipa.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#8017) Bigemperor válasza Flashget (#8016) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Tehát a Gryphon Z87 laphoz és Edifier r1600T-hez a ds vs. dsx ?
Használtból mit lehet érdemes nézni?

(#8018) smiti válasza Bigemperor (#8017) üzenetére


smiti
addikt

Nagyon gyenge egyébként a teljesítmény így? Nem szépen szól? Én is az Edifier 1900T II-n agyalok de ha nem sikerül akkor egy MODE COM MC-SHF80U lesz. Ha elfogadható lenne ( ideiglenesen ) akkor gyűjtögetnék inkább egy komolyabbra.

De ha most meg akarok venni mindent, akkor hangfalból csak a GENIUS SP-HF1250B férne bele a keretembe.
Akkor viszont a ASUS Xonar DX/XD is meglenne.

(#8019) Bigemperor válasza smiti (#8018) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Nem rossz, de azért egy jó hangkarival sokkal szebben szólna, úgy gondolom. Így nem vagyok elragadtatva a hangminőségtől. Sajna a gép (adataim között láthatod) sok pénzt lenyelt.Hangkarira nem igazán maradt. :B ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#8020) Lacielvtárs válasza Flashget (#8013) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
egy ilyen műveleti erősítőnek van jelentősége ha optikai alzaton hozom ki róla a hangot egy dolby erősítőnek?
amúgy ilyet hol lehet venni és kábé mennyibe kerülhet?
válaszod előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8021) Flashget válasza Lacielvtárs (#8020) üzenetére


Flashget
félisten

Asus Xonar DS blog bejegyzés a témában

én itt és ilyet vettem.
a kicserélés nem igényel nagy műszaki tudást.

Realme GT Master Edition

(#8022) Lacielvtárs válasza Flashget (#8021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm az infót :R
és ha jól gondolom, akkor ezt csak kicserélem?
tehát a kariból kiemelem minden forrasztás nélkül ezt meg belerakom, szinte mint egy ram csere?
mert ha igen és azt mondod szebb a hangja akkor már rendelem is :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8023) Lacielvtárs válasza Flashget (#8021) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez gondolom jó lenne
szerinted, mester? :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8024) shteer válasza Lacielvtárs (#8020) üzenetére


shteer
titán

Optikain nem szol bele

DS es DSX eseteben mint 1 ramcsere :K

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#8025) Lacielvtárs válasza shteer (#8024) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm a választ, mester Úr! :R
akkor nincs értelme gondolom hogy cseréljem :)
mert én csak optikai kábellel nyomulok
köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8026) #48929792


#48929792
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Asus xonar Dx/XD kártyám!
Analógon nagyon hal és zörög, recseg! Optikain viszont hibátlan! Mi szállhatót el? Javítható?

[ Szerkesztve ]

(#8027) Bigemperor válasza Bigemperor (#8017) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Gryphon Z87 és Edifier r1600T. A Xonar Ds és műveleti erősítő akkor jó lehet?Használtban érdemes lehet gondolkodni?

(#8028) Vartanus


Vartanus
őstag

Én is DS(X)-el kapcsolatban érdeklődöm.
Genius 5.1 Home Theater hangrendszernél hogy ad szerintetek jobb hangot,ha a DS(X)sorround kimeneteit is használom(a gyári OP-AMP-vel),vagy pedig egy ilyen átalakítóval kötöm hozzá a hangrendszer egyik sztereo bemenetét és az 5.1-es felkeverést a subwooferbe épített erősítő végzi,és a gyári OP-AMP-t lecserélem egy OPA2134-esre?

Egyébként hagnzás minőségében tényleg durva különbség van egy NE5532 és egy OPA2134 v 2604 között?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#8029) Flashget válasza Vartanus (#8028) üzenetére


Flashget
félisten

Egyébként hagnzás minőségében tényleg durva különbség van egy NE5532 és egy OPA2134 v 2604 között?

Biztosíthatlak, hogy igen mivel én nem optikán nyomtam ki a hangot. NE5532 volt a kártyában, utána vettem meg a linkelt IC-t.
Tényleg rémes volt a hang, persze lehet aki nem vájt fülű és az alaplapi realtek maga a mennyország, lehet azt mondaná semmi különbség :)

Realme GT Master Edition

(#8030) Flashget válasza Lacielvtárs (#8022) üzenetére


Flashget
félisten

ahogy írták mint egy ram csere csak annyi a különbség, hogy ki kell húzni az IC-t felfelé a másikat bedugni, arra kell vigyázni, ne görbüljenek el az IC lábai. Gyengén látóknak egy nagyító használata javasolt :)
Nem vagyok mester én is ebből a topicból tudtam meg anno ezt az IC cserét. ;)

Realme GT Master Edition

(#8031) Lacielvtárs válasza Flashget (#8030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de nagyon köszönöm a segítséged és a véleményed :R
másfelől is megerősítettek hogy ennek a cseréje csak akkor indokolt ha analóg-on használom a kártyát
a digitális optikához nincs semmi köze, így nem cserélek, ellenőre, úgy lehet :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8032) Vartanus válasza Flashget (#8029) üzenetére


Vartanus
őstag

Egy 5.1es rendszernél mennyit számítana a csere?Ha jól tudom csak a front csatornát erősíti az OP-AMP.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#8033) LASERwin


LASERwin
csendes tag

Sziasztok, és BUÉK mindenkinek! :)

Van egy Xonar U7-es külső hangkártyám, amivel nagyon meg vagyok elégedve, szép hangja van (árához képest), és jól használható úgy általában. Mivel inkább zenére, néha-néha filmre használom a rendszeremet, ezért nálam az 5.1 és a 7.1 nem játszik. Próbáltam a lehető legjobb hangzást kihozni a PC-hez egy viszonylag megfizethető keretből, így végül a Yamaha NX-50-es kis aktív frontokra és egy Yamaha YST-FSW150-es mélynyomóra esett a választásom. Nos a problémám a következő: mivel mind a frontok, mind a mélynyomó aktív, így külön-külön kimenetre kell rákötnöm a hangkártyán. Mivel 2.1-es lehetőség nincs a szoftver profiljában, így a mélynyomó csak úgy működik, ha 5.1-re (vagy 7.1-re) állítom a hangfal elrendezést. Zenével így nincs is baj, szól szépen, működik a Flex Bass mód, amivel ügyesen lehet a vágási frekit (nem Vágási Ferit :DD ) állítani. DE! Filmet próbáltam a minap lejátszani, és nem volt beszédhang. Nem értettem a dolgot először, majd kiokoskodtam, hogy mivel a film 5.1-es volt, nem sztereo, így a hangkártya szépen ki is keverte a beszédhangot a centerre, ahogy azt kell, viszont mivel nincs centerem, így maradtak a tátogó emberek, illetve valami nagyon nagyon elhaló halk suttogás a frontokon. Ha átállítom sztereo módra a kártyát, akkor szól szépen, csak épp a mélynyomó nem, mert ugye sztereo módban a center/sub kimeneten nem jön az ég világon semmi.
Esetleg valakinek valami ötlete, hogy hogyan lehetne összehozni ezen a kártyán a 2.1-es hangzást?

Köszönöm előre is a segítséget, és bocsi a hosszú esetleírásért... :)) :R

LASERwin

(#8034) moonguru válasza LASERwin (#8033) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én AC3filterrel oldanám meg.

Monitor Guru!

(#8035) LASERwin válasza moonguru (#8034) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Köszönöm szépen, ezt megpróbálom! És ez nem fog összegabalyodni szerinted a hangkártya saját szoftverével?

LASERwin

(#8036) moonguru válasza LASERwin (#8035) üzenetére


moonguru
őstag

Nem szabad neki!

Monitor Guru!

(#8037) LASERwin válasza moonguru (#8036) üzenetére


LASERwin
csendes tag

Köszönöm szépen mégegyszer, amint hazaérek a kemény munkából, meg is próbálom a módszert! :R :C

LASERwin

(#8038) #48929792


#48929792
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Asus xonar Dx/XD hangkártyám!
Analógon nagyon hal és zörög, recseg zenehallgatásnál! Optikain viszont hibátlan! Mi szállhatót el rajta? Javítható?

(#8039) Bigemperor válasza Flashget (#8016) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Akkor a Gryphon-hoz jó a Xonar DSX hangkártya?

(#8040) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , lenne egy kérdésem, meg lehet azt valahogy oldani, hogyha tv-zek es gépezek egyszerre , mindketőnek legyen külön külön hangja?
pl beteszek egy filmet kinyomom tv-re, a csdalád nézi én meg ugymond gépezek de én is szeretném hallnai ha ép játszok vagy valami.

vga

(#8041) Lacielvtárs válasza NFree (#8040) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az integráltat használod te mint aki játszol és az az alapértelmezett és egy média lejátszó (vlc, vagy mpc-hc) meg azon belül beállítod a hang beállításoknál hogy a hang kimenete ne az alapértelmezett legyen hanem a másik karid és akkor már menni is fog
anno netszalonban én is így oldottam meg, kinti hangfalon a winamp játszott egy mappából mp3 zenét és a gépnek fülesen más, mondjuk én esetben egy filmet néztem és ott meg külön ment a film hangja
remélem érthető voltam :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8042) NFree válasza Lacielvtárs (#8041) üzenetére


NFree
addikt

Igen értelek , még nincsd berakva a hangkari mert hiányzik a pcix hosszabító kábel, anniy a bibi , hogy akkor a vlc-ben kellne beálítsam ezt a hangkimenet dolgot , vagy valahol máshol keresgéljek :B
Bocs tehát értem meg lehet csinálni csak azt nem hogy konkrétan hol mit állítsak :B :B :B bocsi
Megnéztem asszem látom hol mondod köszi :R
Kár hogy nem lehet külön , beállítani , hogy az előlepi hangkimeneten menjen a vlc , a hangszoró kivezetésen meg a pc :( vagy akkor már sokat kívánnék :D

[ Szerkesztve ]

vga

(#8043) Lacielvtárs válasza NFree (#8042) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én úgy tudom azt sajnos nem lehet, mert az végül is egy eszköz
a lét külön hangforrás igényel két eszköz
én ezt így gondolom, aztán fene tudja, lehet meg lehet oldani amit te mondasz, max mások lehet megerősítenek engem vagy megcáfolnak :)
így ahogy leírtam, garantálom hogy menni fog, nekem anno is ment :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8044) NFree válasza Lacielvtárs (#8043) üzenetére


NFree
addikt

Igen valószinű , köszi szépen :R

vga

(#8045) #48929792 válasza #48929792 (#8026) üzenetére


#48929792
törölt tag

Senki?

(#8046) shteer válasza #48929792 (#8045) üzenetére


shteer
titán

Nincs koztunk elektronikai muszeresz ezek szerint

..szerintem jónak tűnik

(#8047) moonguru válasza shteer (#8046) üzenetére


moonguru
őstag

Van.

Csak már kaptam 1 figyelmeztetést.

Monitor Guru!

(#8048) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Próbálta már valaki coaxal használni a digitális jack kimenetétm igaz optikai adapter jár mellé, de engem a coax érdekelne, pl xonar DS,DSX nél. Egy angol nyelvű manual azt írja átalakítóval használható az is.

(#8049) Lacielvtárs válasza atoka1 (#8048) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én már próbáltam, nekem nem adott coaxálisan hangot ki
de lehet az átalakítóm volt a rossz
de én nem találtam a leírásban ilyen funkciót, csak is kizárólag hogy toslink átalakítóval jön ki az optikai digitális jel
bár itt valaki már írta hogy megy, csak neki nem xonar ds karija volt
nekem az van, nálam csak optikai és analog van

de olvass vissza néhány 10 vagy 100 bejegyzést, vagy keress rá a nevemre, nekem írta egy srác

bár lehet ebben a topikban írták, már nem emlékszem rá pontosan

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#8050) #48929792 válasza moonguru (#8047) üzenetére


#48929792
törölt tag

Szia!

Esetleg van tipped mi lehet a xonar kártyám baja? Így privátba!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.