Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) jilian válasza CséZé (#1599) üzenetére


jilian
addikt

:F

Már rég van Win7 RTM-hez driver!
Beta Version 7.12.8.1775

(#1602) CséZé válasza jilian (#1601) üzenetére


CséZé
őstag

nem bétára gondoltam

(#1603) bzoley válasza CséZé (#1602) üzenetére


bzoley
veterán

Nem mindegy mi a neve? Egy nem beta lehet rosszab is, mint egy beta. Nem a nevétől lesz használható egy driver.

(#1604) CséZé válasza bzoley (#1603) üzenetére


CséZé
őstag

szeretek végleges cuccokat használni

(#1605) bzoley válasza CséZé (#1604) üzenetére


bzoley
veterán

Ehhez természetesen jogod van.
De idővel majd talán rájössz, sok esetben többet ér egy beta. Végleges meghajtó pedig nincs, legfeljebb annak nevezik.

(#1606) Salvador20 válasza dudika10 (#1596) üzenetére


Salvador20
őstag

bejáratott volt a sennheiser? az elején hasonlót tapasztaltam....De lehet csálén állt a fülemen, nem volt kép, hogy hogy kell pontosan fülre rakni :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1607) dudika10 válasza Salvador20 (#1606) üzenetére


dudika10
veterán

Persze, be volt járatva. Lehet, hogy meg kell szokni, hogy hogyan szól ha előttem van valami és hogyan ha mögöttem. :)
Ami eddig egyetlenegy fejhallgatón se tetszett az a helikopter, azt egyik se tudja rendesen visszaadni. :N

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1608) jilian válasza Salvador20 (#1606) üzenetére


jilian
addikt

:DD :DD
"De lehet csálén állt a fülemen, nem volt kép, hogy hogy kell pontosan fülre rakn"

....aszittem bepiss... :DDD :DDD :DD :B
Nehari...csak
:DDD :DDD

Az jutott eszembe amikor még középiskolába jártam és volt ilyen hallás vizsgálat....többen mentünk be..és az egyik gyereknek kezdett lecsuszni a füléröl a füles és a TOPA (nemám szolt volna ,h vmi nincs rendbe nem hall semmit) ott ült mint egy ártatlan és nézett maga elé,szerecsétlen orvos meg már a max.-on tolta a készüléket mert azt hitte a gyerek süket... :DDD :DDD

OTT akkor azt hittem belehalok a röhögésbe, istenem de régen röhögtem vmin olyan jol mint akkor... :DDD :DDD
Mégegyszer mondom nem bántás/fikázás "röhöglek" ki.
Én beszélek amikor még nincs is ilyenröl fogalmam... :DDD

(#1609) Salvador20 válasza jilian (#1608) üzenetére


Salvador20
őstag

nem szokásom megsértődni és én is viccnek szántam

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1610) Salvador20 válasza dudika10 (#1607) üzenetére


Salvador20
őstag

az még a jövő zenéje :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1611) riov


riov
tag

Asus xonar D2 v. D2X hangkártya vételét tervezem a jövőben, és a szerencsés tulajoktól szeretném megkérdezni, hogy ha analóg kimeneten kötöm össze a hangkarit a logitech Z-5500-as cuccal, akkor zajos lesz-e a rendszer?
Mert most alaplapi hangkarival van összekötve analogon keresztül, és nagyon zajos....sípoló sercegő hangot adnak a hangszórók. Az egeret ha mozgatom az is bele hallatszik...stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

*** Home office ***

(#1612) bzoley válasza riov (#1611) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lesz zajos.

(#1613) jilian válasza riov (#1611) üzenetére


jilian
addikt

BIZTOS nem lesz zajos. :N

(#1614) dudika10 válasza riov (#1611) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudom milyen alaplapod van és azon milyen hangkártya, de hagy kérdezzem meg, nincs rajta optikai kimenet? Azon keresztül semmi különbség nem lenne az alaplapi meg egy drágább hangkártya között. Miért ragaszkodsz az analóg összekötéshez?

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1615) riov válasza dudika10 (#1614) üzenetére


riov
tag

Azt hiszem Realtec ALC662 chip van rajta, sajnos nincs rajta digitális kimenet. Úgy olvastam analógon sokkal dinamikusabban szól az 5500.

*** Home office ***

(#1616) jilian válasza riov (#1615) üzenetére


jilian
addikt

Hmmmm... :DDD
Hát ezzel én voltam az aki sokat vacilált!
Igen szerintem is "dinamikusabban" hallani, de sajna tényleg ami igazán ágy remegtetö az az Optikia hangzás , ott tényleg nyil egyenesn jön ki a hang. Bruti.
De tényleg nekem is szebben hangzik az analog kimenet...de hát ez van. :DDD

(#1617) bzoley válasza dudika10 (#1614) üzenetére


bzoley
veterán

D2X mellett előnyösebb az analóg átkötés. A Z5500 DAC-je gyengébb(persze nem sokkal).
De nem véletlen, hogy jobbnak halljuk analógban.

(#1618) dudika10 válasza riov (#1615) üzenetére


dudika10
veterán

Dinamikusabb, hogy sokkal azzal már vitatkoznék.
Nem akarok itt flame-t kelteni, de a z-5500 zenére nem a legjobb, filmnél pedig túl nagy különbséget nem lehet észrevenni a digitális és az analóg összekötés közt.
Igazából arra akartam célozni, hogy egy 80E-s rendszer mellé kiadni 40E-t hangkártyára egy minimális változás miatt nem biztos, hogy célszerű, de ha nincs optikai kimeneted akkor vedd úgy, hogy nem mondtam semmit. :)

bzoley: tudom, hogy dinamikusabb meg minden, de messze nincs akkora különbség mint árban.
Persze nem akarok senki pénztárcájában nyúlkálni... :N

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1619) bzoley válasza dudika10 (#1618) üzenetére


bzoley
veterán

Talán még az olcsóbb DX-szel uez a helyzet, de arra már nem nagyon emlékszem, rég használtam. D2X nem biztos, hogy megéri a többletkiadást, ha nincsenek kihasználva az egyéb extrái. Persze aki nem tud mit kezdeni a pénzével, persze hogy érdemesebb ezt választani :)

(#1620) Skizz


Skizz
addikt

Csoki

Win7RTM még mindig összeszarja magát a Xonar drivere láttán? (HsMgr mizériára gondolok itten).

(#1621) Salvador20 válasza Skizz (#1620) üzenetére


Salvador20
őstag

nem

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1622) Skizz válasza Salvador20 (#1621) üzenetére


Skizz
addikt

:R

(#1623) chros


chros
őstag

Xonar DS -e (PCI-os) van valakinek?
Kiprobalna analogon pl 4 channelen a Winamp ad-e ki 4 channel-es hangot, vagy csak stereot ????
(Barmilyen oprendszeren, pl. WinXP vagy Win7)

Nagyon megkoszonnom, nagy segitseg lenne egy 12.000 forintos hangkarinal ...

Koszi!!!

(#1624) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali srácok ! Tudom, hogy nem ebbe a topikba tartozik de a Realtek Hd Audio topik elégé pang és nem jött segítség.

Az lenne a problémám van egy [Gigabyte EX58-UD5] lapom és egy Z-5500 hangrendszer, amit optikai/coax kábellal kötöttem össze eddig minden jó és szép. Na most a hibajelenség ott kezdődik, hogy csak úgy netezés közben is akár elkezd felkúszni a cpu terhelés olyan szintre, hogy 1 magot maximálisan kihasznál miközben a hangkártya nincs is használva kb így :

Elméletileg minden létező drivert kipróbáltam valakinek esetleg valami ötlete ? :R

[ Szerkesztve ]

(#1625) Salvador20 válasza Zsozsooooo (#1624) üzenetére


Salvador20
őstag

na akkor core i7-et se veszek...azt hittem jobb :)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1626) kopidoo válasza Zsozsooooo (#1624) üzenetére


kopidoo
senior tag

Biztos, hogy a Realtek csinálja? Task manager-ben mi eszi a cpu-t? Nekem olyat csinált a win 7, hogy a 2 magot felváltva terhelte 100%-ra - kb. 5 másodperces váltásokkal a magok között - és nem lehetett lelőni. Már nem tudom mi zakkantota meg. Talán valami frissítés segített...

(#1627) Zsozsooooo válasza kopidoo (#1626) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Hát nem tudom mi lehet, ma újratettem a windows 7-t és ugyanúgy előjött a hiba nem kellet hozzá 5 perc. :O

(#1628) Salvador20 válasza Zsozsooooo (#1627) üzenetére


Salvador20
őstag

és mit csinál,ha mondjuk kiveszed azt a filet a gyorsindításból?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#1629) Baboon


Baboon
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mp3 hallgatásra egy Xonar DX vagy egy Creative ExtremeMusic a jobb?
A gép erősítőre van kötve és onnan hangfalakra.
Köszi!

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1630) Skizz válasza Baboon (#1629) üzenetére


Skizz
addikt

100 ezer alatt nem hallasz különbséget, ergo hangfalfüggő. Creative viszont nem tud drájvert írni, így egyértelműen Xonar.

(#1631) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

nekem az lenne a kérdésem h mennyit eszik egy D1? Majd akarok egy M-itx konfigot és kell számolgatni a wattokkal...

(#1632) Baboon válasza Skizz (#1630) üzenetére


Baboon
senior tag

Mi az hogy nem tud drivert írni?
Viszont a creativenak van vmi mp3 javító algoritumsa. Arról tud vki vmit?

Szerk:
Asszem leesett mire gondolsz :D Arra hogy állandóan szakarodás van a driver telepítéssel és működésével. Mondjuk nekem volt Audigy 2 ZS és sose volt gondom.

[ Szerkesztve ]

''Bocsánat, hogy ilyen közel megyek Ön előtt''

(#1633) dudika10 válasza Baboon (#1632) üzenetére


dudika10
veterán

Én mindenképp az asus-t választanám.

MP3 javító algoritmus? Ilyenről se hallottam még, gondolom mennyit használ... ;]
Ha egyszer valamit tömörítettél és kidobtad az adatok nagy részét azt semmilyen algoritmus nem fogja neked visszavarázsolni. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1634) Skizz válasza Baboon (#1632) üzenetére


Skizz
addikt

Magas tartományt "javítja", szerintem szimplán csak kiemeli a Crystalizier. Játszol egy kicsit az EQ-val azt ugyanott vagy.

(#1635) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali ! Szeretnék venni egy asus hangkarit segítsetek dönteni legyetek szívesek . Na most mivel a realtek alaplapi hangkártyám meg van bolondulva meg ahogy olvasom érdemes kipróbálni egy ilyen xonart ezért ezt szeretném én is tenni ! Érdekelne ti melyik típust ajánlanátok konkrétan, filmezésre és legfőképp játékra szeretném használni 5.1-el és a realteknél jobb minőségben ha lehet. Na most az árával úgy vagyok ha ez a realtek nem szivatna akkor eszembe sem jutott volna, hogy lecseréljem tehát aránylag jót és olcsór szeretnék és tudja azt amit a realtek coax/optika dolbydigital/DTS hangzást minimum vagy ami szerintetek a legjobb egy Z-5500 melé nemmondom azt, hogy a legolcsobb kell ASUS Xonar D1 -től ASUS Xonar D2X ASUS Xonar Essence STX -ig bezárólag bármelyik jöhet amelyik beszerezhető és szerintetek a legmegfelelőbb lenne nekem !

Köszönöm a segítségetek :R

(#1636) CséZé válasza Zsozsooooo (#1635) üzenetére


CséZé
őstag

szerintem D1-től felesleges drágábbat csak játékra venni
de ez csak az én véleményem

(#1637) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Én is beléptem a klubba egy Xonar DX-el :)
Eddig tetszik a kártya, de egy kérdésem lenne: Asio-t hol kell beállítani, mert azt eddig nem találtam meg?

[ Szerkesztve ]

(#1638) sirdond válasza sirdond (#1637) üzenetére


sirdond
őstag

Senki semmi?
Windows 7 alatt kellene egyébként

(#1639) c41r0^ válasza sirdond (#1638) üzenetére


c41r0^
őstag

Az AUDIO CENTER vezérlőpanelben nem tudod előhozni, de az adott szoftverben, amiben ASIO-t ki lehet választani, mindig van egy ASIO Control Panel beállítási lehetőség, ahol a latency-t (ms-ot) tudod állítani.

(#1640) sirdond válasza c41r0^ (#1639) üzenetére


sirdond
őstag

foobarban beállítottam, de azt hittem,hogy a kártya softwarében is külön be kell állítani
na mindegy, köszi

(#1641) Zsozsooooo


Zsozsooooo
tag

Hali ! Nekem is meglett a ASUS Xonar D2X remélem nem bánom meg :DDD

(#1642) sirdond


sirdond
őstag

Mit kell beállítani,hogy működjön a spdif out? az erősítőm egyszerűen nem ismeri fel,holott ha átdugom az alaplapi spdif coaxra, akkor egyből müködik :F

(#1643) Ijk válasza Zsozsooooo (#1641) üzenetére


Ijk
nagyúr

Be tudtad gyömöszölni a vga mellé? Egyébként szerintem felesleges volt z5500 mellé ezt venni, még majdnem hogy a Xonar D1 is sok neki:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1644) Ijk válasza Ijk (#1643) üzenetére


Ijk
nagyúr

Most látom, hogy a z5500-nak saját DAC-ja van, szóval alaplapi spdifről is lazán lehetett volna hajtani;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1645) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek várható a közel jövőben driver a Xonar hangkarimhoz ami windows 7 64 bit-hez jó és nem beta? :F

(#1646) CséZé válasza Vasinger! (#1645) üzenetére


CséZé
őstag

(#1647) Vasinger! válasza CséZé (#1646) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem nincs igaza 100%-osan. Az esetek döntő többségében, egy driver akkor stabil, jó és teljesen használható, ha az már a végleges verzió. A béta, az azt jelenti, hogy még tesztelés alatt folyik, lehet hogy már semmi hiba nincs benne, de lehet, hogy van.

(#1648) Ijk válasza Vasinger! (#1647) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem várható. Mondjuk nekem tökéletesen megy a béta win7 64bit alatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1649) CséZé válasza Vasinger! (#1647) üzenetére


CséZé
őstag

én ezzel tisztában vagyok, csak linkeltem h én mit kaptam a fejemhez, amikor olyan kérdésem volt, mint neked :DDD

(#1650) Vasinger! válasza Ijk (#1648) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én meg már nem tudok mire gyanakodni...:\

CséZé: :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.