Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) dudika10 válasza DarthRoni (#4000) üzenetére


dudika10
veterán

DTS és DD csak digitális összekötésnél számít, egyébként tök mindegy, Te analógon szeretnéd használni.

Kékhalált és driver problémát én nem tapasztaltam, 1 év használat alatt, ettől függetlenül lehet, hogy valakinek volt, nem tudom, az egyetlen egy probléma amire többen panaszkodtak, hogy halk, de ezt se tudom miért, nem tapasztaltam ilyesmit sem, pedig volt nálam több is már.
Szerintem megfelel az Edifierhez.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4002) Ti4x válasza dudika10 (#4001) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Nálam ugyanaz volt, mint a logoutos srácnál, hogy szarrá fagyot folyamatosan azzal a driverrel, amit adtak hozzá. Aztán felraktam a Win7es, legújabb drivert és onnantól kezdve már térdeltem előtte. Amit ide művel ez nekem DTS audiosávos filmnél, meg játéknál... Az nem semmi. Haverék is csak néztek... Dead Space-t próbáltam játékban egy jóféle házmozi szetten és annyira para, hogy alig játszható. :)

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4003) DarthRoni válasza dudika10 (#4001) üzenetére


DarthRoni
tag

és Analógon van különbség a DS és a DX között?

(#4004) dudika10 válasza Ti4x (#4002) üzenetére


dudika10
veterán

W7 driver nincs a Cd-n (nálam legalábbis biztos), az nem nagy csoda, ha vista vagy xp driverrel nem tökéletes. A videókártyákhoz sem telepít W7-re senki épelméjű XP-s drivert. :)

DarthRoni: vanni van, én annó a DS-t választottam hallgatózás után. Szerintem nem ér meg annyit a D1/Dx pluszban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4005) Ti4x válasza dudika10 (#4004) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Tudom, hogy nincs, azt már netről szedtem. Én a Vistás driverrel próbáltam a CDről, mert az áll még közel a Win7hez. Nem ment... Sok más proginál megy.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4006) DarthRoni válasza dudika10 (#4004) üzenetére


DarthRoni
tag

és a véleményed arról, hogy másik műveleti vezérlőt kell a DS-be venni?

tényleg nem árt? vagy felesleges? vagy mit tegyek ha olyat veszek?

(#4007) dudika10 válasza DarthRoni (#4006) üzenetére


dudika10
veterán

Erősítő, nem vezérlő (opamp vagy müve).
Én másikkal használom. Jobb, személyre szabható valamennyire a hangzás.
Texas-tól lehet igényelni termékmintákat vagy 1000-1500 forint körül venni egyet a HQ videónál pl.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4008) DarthRoni válasza dudika10 (#4007) üzenetére


DarthRoni
tag

és tudsz olyat mondani ami bevált és tényleg sokkal jobb vele a hangzás?

csak netről tudnám megrendelni?

(#4009) dudika10 válasza DarthRoni (#4008) üzenetére


dudika10
veterán

Én az opa2604ap-t használom, ez 1500 forint ha bemész boltba. Ha netről rendelsz mintát a Texas-tól akkor ingyé kihozzák.
De én nem hallgattam olyan sokat meg.

Ti4x: ja.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4010) Ti4x válasza dudika10 (#4007) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Az opamp csak analóg használatnál számít, ugye? Nekem, ha van külső AV erősítőm, akkor tökmindegy?

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4011) DarthRoni válasza dudika10 (#4009) üzenetére


DarthRoni
tag

nekem azt az 1500 forintot símán megéri azért h szép minőség legyen, lehet h fogok venni, de melyik bolt megbízható hogy onnan megrendelhetem? :)

(#4012) dudika10 válasza DarthRoni (#4011) üzenetére


dudika10
veterán

Ha már rendeled akkor a Texas Instrument honlapjára regisztrálj, kérj sample-t, és ingyen kiküldik. Minimális angoltudás kell hozzá csak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4013) DarthRoni válasza dudika10 (#4012) üzenetére


DarthRoni
tag

okés, megpróbálom, regisztrációnál mi az a your company name?

[ Szerkesztve ]

(#4014) dudika10 válasza DarthRoni (#4013) üzenetére


dudika10
veterán

Meg kell adni egy cégnevet. Iskolát vagy valami céget pl.
Eredetileg ez a mintaküldés azért van, hogyha építeni szeretnél alkatrészeket akkor ki tudd próbálni és majd úgy rendeled a havi 1000 darabot. Szóval nem magánszemélyeknek, de ettől függetlenül kiküldik magánszemélyeknek is. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4015) DarthRoni válasza dudika10 (#4014) üzenetére


DarthRoni
tag

és ha regisztráltam és itt vagy a termék nevénél, hogy bírom free samplenak megrendelni?

(#4016) DarthRoni válasza dudika10 (#4014) üzenetére


DarthRoni
tag

hát mindegy, ez így nagyon gány.... azt írja h keressem fel a magyar beszállítókat meg mittomén....

(#4017) Dreamie


Dreamie
őstag

Sziasztok!

Vettem egy Asus Xonar D2X hangkártyát. Beszereltem, klassz minden, de azt nem tudom, hogy a házam elölapi mikrofon és füles bemenetét, hogyan tudom összekötni a hangkártyával. Ha vki tudja a megoldást akkor nagyon megköszönném!

Üdv.: Dreamie

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4018) kopidoo válasza Dreamie (#4017) üzenetére


kopidoo
senior tag

A ház hd audio csatlakozóját rákötöd a kártyára. De szerintem a leírásban benne van.

(#4019) Dreamie válasza kopidoo (#4018) üzenetére


Dreamie
őstag

Ezt vágom, de alaplapi csatija van, vagy ezt kellene a kártyához kötni? Nem találtam meg a leírásban, de meglesem megint.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4020) Dreamie


Dreamie
őstag

Nem találtam megoldást sehol, szal fingom sincs ezt hogyan lehet kivitelezni...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4021) schawo válasza Dreamie (#4020) üzenetére


schawo
titán

A frontpanelre az alaplapit kösd. Oda gondolom csak egy mikrofont akarsz kötni, annak meg úgyis tök mindegy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4022) Dreamie válasza schawo (#4021) üzenetére


Dreamie
őstag

Nem, van egy Plantronics Gamecon 777-es fülesem, amit eddig úgy használtam, hogy begugtam és akkor ez élt, asszony tudott aludni. Viszont akartam egy fasza hangkártyát, játékokhoz. Előlapira dugnám a mikrofont és a fülest, úgy hogy a kártya kezelné ezt is és software-sen átkapcsolni, mikor melyiket használnám, már ha ez kivitelezhető... De asszem nem...

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4023) Dreamie


Dreamie
őstag

Asus Xonar DS

Front-Panel Header:
Intel HDA front-panel compatible and supports HP jack-detection and automatically switch audio output from back-panel to front

Asus xonar d2x

ezen ilyen nincs, ennyi...

beszoptam...

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4024) schawo válasza Dreamie (#4023) üzenetére


schawo
titán

ez túl extra hangkártya ahhoz, hogy keresztülvigyük a jelet a házon.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4025) Dreamie válasza schawo (#4024) üzenetére


Dreamie
őstag

:D nem is rinyálok én, most fülest bedugtam, hangfalat kihúztam, ez a dolby headphone baszottul teccik, még vmi normális hangfalat kell nézzek hozzá. Apropó, ha jól tudom van ilyen elosztó, amit, ha bedugnék a front-ba akkor a hangfalat és a fülest is bedughatnám egyszerre, de ez gondolom a minőség rovására megy :)

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4026) dudika10 válasza Dreamie (#4025) üzenetére


dudika10
veterán

Jól gondolod.
Egyébként kb 150 forint.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4027) lucky07


lucky07
aktív tag

Lenne egy kérdésem.
Van egy Xonar D1-m,nos Foobar2000-t használok.
És azt szeretném hogy a zene amit le játszik frankón 5.1 legyen.mit hol hova kell állítanom mert már megbolondulok.
Mert ha így állítom az nem jó ha úgy állítom ez nem jó.
Ezalatt azt értem hogy ha itt állítok vmit akkor már a foobar csúszkájával nem tudom állítani a hangot,de ha meg amoda állítom akkor tudom állítani a hangot de viszont nem 5.1 a hang.
Kérnék vmi segítséget vagy vmi pontos beállítást
Előre is köszönöm!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4028) chros


chros
őstag

Sziasztok!

Mar regota foglalkoztat ez a kerdes:
Van egy Asus Xonar DS (PCI-os) hangkari es egy Sony CMT-CPX1 -es Mikro-Hifi analog kabellel (line-out - analog-in) osszekotve.

Ennek 2 bemenete van (logikailag (bekapcsolaskor valtoztathato), fizikailag csak 1):
MD es Video

A hasznalati utasitasban ez van roluk, es pontosan igy:
"MD (VIDEO) IN (phono jacks):
Sensitivity 450/250 mV, impedance 47 kilohms"

Melyikre allitsam a bemenetet elviekben a legjobb hangminosegert? MD vagy Video?

Koszonom!

(#4029) xavi


xavi
csendes tag

Sziasztok!
Xonar ds-em van és az a gondom, hogy ha a foobar meg van nyitva akkor semmi masnak nincs hangja (kmplayer. youtube...), ha bezárom a foobart akkor ujra kell inditani a kmplayert vagy frissíteni a lapot, hogy legyen hang. Mi lehet a nyűgje?

(#4030) dudika10 válasza xavi (#4029) üzenetére


dudika10
veterán

Ez természetes ha ASIO-t használsz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4031) xavi


xavi
csendes tag

Értem, köszi.

(#4032) dudika10 válasza xavi (#4031) üzenetére


dudika10
veterán

Nincs mit.
Az asio szabvány írja elő, hogy egyszerre csak 1 program férhet a hanghoz, a többi program meg így tolerálja ezt sajnos.
Ez van, nem igazán lehet mit tenni vele tudomásom szerint, ne használj asio-t és akkor nincs gond. :)
Tudom ajánlani pl a Jetaudio-t lejátszónak. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4033) Colos1 válasza xavi (#4029) üzenetére


Colos1
őstag

Tedd fel a 7.12.8.1780 -as drivert, azzal még jó.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#4034) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Sziasztok!

Közben sikerült már mindent meghekkelnem a gépen, hogy a Xonar DS teljes mértékig megfelelően működjön. Sikerült kiküldenem a Dolby Digital jelet is úgy, hogy a hangkártya ne nyúljon hozzá, stb, de amikor hasonlóképp küldök ki jelet érintetlenül, és a film például 6 csatornás AAC audiosávval van, akkor nincs semmi hang. Tudom, hogy ez nem "szabvány", mint az AC3, de nem lehetne megoldani, hogy ez a 6 csatornás AAC menjen ki a hangkártya érintése nélkül és hogy a külső, AV erősítő lejátssza azt a 6 csatornát?
Most jelenleg a Xonarral dolgoztatom át DTSbe, így is tökéletes, de gondoltam, hátha van erre is valami más megoldás.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4035) schawo válasza Ti4x (#4034) üzenetére


schawo
titán

Milyen az a 6 csatornás AAC szabvány? Ismeri azt valamilyen erősítő? :Y

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4036) bozont válasza Ti4x (#4034) üzenetére


bozont
veterán

Az maximum úgy fog működni ha PCM-ként küldöd az erősítő felé ha azt támogatja (lényegében érintetlenül), vagy ahogy most DTS-be kódoltatod a hangkártyával. Csak a szabványos DD és DTS hangokat tudod érintetlenül az erősítőnek küldeni.

(#4037) Ti4x


Ti4x
aktív tag

Aha, értem.
Azért kérdeztem, mert épp nemrég szedtem le egy koncert DVDt és a hangkártya átrakta ugye egyből DTSbe. Alapban Dolby Digital hangzása van és az az átvariálás ront rajta. A Dolby Digitalt ki tudom küldeni, ezt ki is tudtam, ezzel nincs is baj, de ha AACben van egy koncert vagy valaminek az audiosávja, akkor a hangkártya kódolása hasonló esetben gyengébb lehet. Egy másik, AC3as koncert AVI, amim volt itt a gépen, az is rosszabb lett ettől a DTSbe átvariálástól, de szerencsére még ezt is ki tudtam küldeni. Ezért érdekel, hogy ki lehet-e egyáltalán az AACt, úgy, hogy rendesen, a fájl 5.1-ében játssza az AV erősítőm, ne a saját pro logic meg nee kódolásában PCMként.
Van például filmem, ami AACs és lehet, hogy azon is ront a DTSbe kódolás, csak nem tudom megállapítani a különbséget, mert átkódolás nélkül nem tudom kipróbálni. Ezért szeretném kiküldeni a 6 csatornás AACt valahogy játszhatóan, ha lehet.

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4038) schawo válasza Ti4x (#4037) üzenetére


schawo
titán

Az AC3 az maga a Dolby Digital másik elnevezése. Ezt a kártya átalakítás nélkül küldi ki, csakúgy, mint a DTS hangsávot. Azonban a sokcsatornás AAC az nem szabványos, se a hangkártya, se az erősítő nem tud vele mit kezdeni (még én sem láttam ilyen tömörítést). Az ilyet a lejátszószoftvernek először le kell bontania 6 csatornára, amit viszont a kártya át tud konvertálni DTS sávvá, amit már ért az erősítő is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#4039) Ti4x válasza schawo (#4038) üzenetére


Ti4x
aktív tag

Tudtam, hogy az AC3 és a Dolby Digitalt ki tudom küldeni, csak azt nem, hogy a kettő ugyanaz. Csak annyit tudtam, hogy egymáshoz köthető, tehát az AC3nak a DDhez van köze, mint a Pro Logicnak, nem pedig a DTShez, amihez a Neo6nak.
Akkor ezt sehogy sem fogom tudni megoldani. Ez az AAC egyébként semmi más, mint fogták az AC3 7-800kbps audio tömörítését és 4-500ra összenyomták. Ezen kívül szerintem semmi különbség. Ja ugye még annyi, hogy nem ismeri fel külső erősítő, ami szerintem lényeges lenne.
Egyre többet látom egyébként BRripeknél az AACt, mint audio formátumot. Olvastam valahol, hogy az mp3 utódja, egy kicsit jobb minőségű, mert kisebb tömörítésű mp3 csak kb. Akkor ez csak hangkártya kódolással fog menni. A pro logicnak meg a neo6nak szinte köze nincs az 5.1hez... Az valami variált cucc, nem jó, ha az AACt PCMként küldöm ki és az erősítő kódolja át ezekbe.

[ Szerkesztve ]

nem vagyok mostanában gépnél , nem tudom , mikor érkezem...

(#4040) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket kérném:

Megvettem a Xonar D1-et, végre itt figyel a gépemben, feltelepítve, minden rendben... Kivéve, hogy a front panelen lévő fülhallgatócsatlakozómon keresztül nem jön hang :(

Mi lehet a baj? Az alaplapi hangkártyámmal működött, most egyszerüen az alaplapról átdugtam a xonarra, de hiába csatlakoztatom hozzá a fülhallgatót, semmi...

A xonar centerben is átállítottam az analog out menüpontban a "2 speakers"-t "FP Headphone"-ra, de semmi. Lehúztam a kábel a hangkártyáról, rádugtam újra, de semmi. (Pedig rádugni roszul nem lehet, szerintem.)

Várok bármi ötletet!

(#4041) dudika10 válasza NoOne1976 (#4040) üzenetére


dudika10
veterán

És ha visszadugod az alaplapra akkor ismét működik?
Amikor átállítod hallod a kattanást a kártyát? A relének át kell kapcsolni.
Próbáld ki a FP speakers-t, hátha úgy van hang.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4042) NoOne1976 válasza dudika10 (#4041) üzenetére


NoOne1976
őstag

A kattanást hallom, de hang nem jön ki se fp headphone, se fp speaker állásban. Nem lehet, hogy valahol le van némítva, hogy ne menjen ki rá hang?
Még reggel, mielőtt beszereltem, az alaplapiról működött a fp.

(#4043) tomi2611 válasza NoOne1976 (#4042) üzenetére


tomi2611
csendes tag

Helló!

Nekem is ez volt a problémám. Rákerestem googleban és egy angol fórumon írták, hogy át kell kötni a csatikat (részletesen le is írták, hogy mit hogyan), de sajna nem emlékszem már hol találtam. Megcsináltam leírás szerint és működik :) Mondjuk nekem dx van.

(#4044) lucky07


lucky07
aktív tag

Nekem írna vki választ?
A fenti problémámra?
Köszönöm előre is!
Ami ez lenne!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4045) NoOne1976 válasza tomi2611 (#4043) üzenetére


NoOne1976
őstag

Lehet ez a hiba oka?

Egy fórumban találtam. "Die Xonars sind nur mit HDA-Frontpanels kompatibel nicht mit AC97."
Vagyis a Xonar csak HDA kompatibilis frontpanelt támogat, nem AC97-est.

Az enyém AC97es kell, hog ylegyen, mert az alaplapi hangkártyám olyan volt, és azzal működött rendesen.

(Mondjuk azt se tudtam, hogy van különbség a frontpanelek között.)

(#4046) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv, a mai nap vettem észre hogy úgy a fejes mind a hangfalon ha zenét, filmet hallgatok és olyan részhez érek ahol mondjuk nincs nagy hangerő iszonyatos súgást hallok vagyis inkább csak zavarót ha lenyomom a pause gombot akkor viszont siri csend van pedig Flac formátumú zenét és HD filmeket nézek, hallgatok

milyen gond lehet az alaplapi hangkártya is le van tiltva egyszerűen nem értem akkor

(#4047) ooloo


ooloo
őstag

Üdvözletem,

Tud valaki információt arra vonatkozólag , hogy az Asus Xonar D2X kártyához mikor érkezik illesztőprogram ? ( Windows 7 Ultimate 64-bit operációs rendszer ! )

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#4048) dudika10 válasza ooloo (#4047) üzenetére


dudika10
veterán

Már van hozzá elég régóta. :U
Mi a baj azzal ami fenn van az asus honlapján?

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#4049) MaTTeS válasza lucky07 (#4044) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Ez viszont határozottan engem is érdekelne. Én se bírom rávenni a foobart, hogy ASIO-val, vagy simán kiadja a többcsatornás zenéket. Asus Xonar DX hangkártya, optikai kimeneten.

(#4050) MaTTeS válasza MaTTeS (#4049) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Megoldva, rájöttem, hogy az optikai nem alkalmas rá, csak 2 csatornás zene átvitelére (hülye szabványok...), analógon összekötöttem az erősítővel és működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.