Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) bozont válasza Egon (#800) üzenetére


bozont
veterán

Más részről azt sem értem, hogy az alaplap gyártók miért pont az elsődleges vga csatlakozó köré teszik a PCIe csatlakozókat. Lefelé a kártya hűtése miatt nem fér el, felette meg a chipset vagy cpu hűtés miatt, így csak a PCI-os lenne jó nekem is. :(

(#802) LGA 911


LGA 911
tag

sziasztok!

lehetséges a hangerőt maximalizálni valahogy a windowsban?

azt szeretném hogy a master volume ne mehessen 60% fölé
azért szeretném ezt mert félek hogy egyszer véletlen magasabban hagyom és leveri a fejem a fülesem
arról nem is beszélve hogy a füles károsodhat nagy hangerőnél

köszi!

(#803) scott_free


scott_free
senior tag

no, akkor itt is felteszem a kérdésem:

le kellene cserélnem a régi Philips Acoustic Edge (PSC706) hangkártyámat, mert az új alaplapban a drivere kifagyasztja a windows xp-t. (a korábbi Gigabyte-ban hiba nélkül működött, de a mostani Asus-nál fagyogat).

eredetileg a Creative X-Fi Xtreme Audio-t néztem ki, barátságos ára miatt. viszont itt a PH-n a hd-s cikkben olvastam ezt:
"Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer (de nem az X-Fi Xtreme Audio, mert az gyakorlatilag egy Sound Blaster Audigy SE!)"

szóval most akkor tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen hangkártyát vegyek?
(lehetőleg 20k alatt)

a hozzászólásokat olvasva egy Asus Xonar D1-gyel nem járnék rosszul, igaz? :F
a csatlakozók miatt nekem is pci kéne, vagy akkor ez most felejtős? (amúgy a DX-nél a csatlakozón kívül van más különbség?)

(#804) Egon válasza scott_free (#803) üzenetére


Egon
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy milyen célra kellene a kártya, milyen oprendszer alá stb.
Játékra és XP alatt lehet hogy jobban járnál egy X-fi-vel. Az Audio valóban felejtős, a Gamer sem egy nagy szám hangzás tekintetében. Ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, akkor talán érdemes elgondolkodni egy használt Xtreme Music beszerzésén (állítólag jobban szól mint a Gamer).
Asus-ból a D1 illetve a DX lehet az alternatívád (gondolom a D2-k kiesnek az áruk miatt). Elvileg nincs különbség a két kártya között, leszámítva hogy az egyik PCI-os a másik meg PCI-E-s. A gond csak az, hogy nehéz beszerezni a D1-et (ha esetleg sikerül, légyszives írd meg, hogy hol kapható, mert mást is érdekelne). D2 elvileg rosszabb (vagy inkább kevésbé jól sikerült) mint a PCI-E-s verziója (hogy konkrétan miben azt nem tudom: írták korábban, külföldi tesztekre hivatkozva), így nem biztos hogy jó vétel. Az Essence PCI-os verziója meg szvsz csak karácsonyra lesz nálunk elérhető...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#805) scott_free válasza Egon (#804) üzenetére


scott_free
senior tag

xp alá (később win7), főleg zene, film, játék - ilyen sorrendben.

(#806) bozont válasza scott_free (#805) üzenetére


bozont
veterán

Akkor viszont, Asus ha találsz még valahol. Egy új X-Fi gamer a legolcsóbb helyen 20k annyit nem ér meg. Vagy tényleg használtam egy Xtreme music vagy esetleg a Gamer (ha jól láttam 12-14k körül mennek), de mint mondták az lemarad a Musictól és a D1-től. De ha sikreül találni D1-et, akkor eladó az én Xtrem Gamer Fatality Pro kártyám is 22K-ért. ;)

(#807) Egon válasza scott_free (#805) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre elvileg jobb az Asus.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#808) Raz3raddict


Raz3raddict
tag

hi (tanácsot szeretnék kérni) :)

ilyen hangkarin gondolkozom:[link]

ha valakinek van ilyen pls irja meg,hogy milyen tulajdonságai vannak!!
megéri e megvenni,jó e a hangzás,softver kezelés,szal úgy minden :) (tapasztalatok)

ui.: azér takarok venni hangkari-t mert most egy alaplapi van amihez vettem egy Razer Barracuda head set-et.A hangzás jó, de gondolom többet is ki lehetne hozni belőle....
kb ezért:D

válaszaitokat előre kösz :R

(#809) #72042496 válasza Raz3raddict (#808) üzenetére


#72042496
törölt tag

Először is rossz a link, bár az URL-ből kiderül, hogy Xonar DX-et nézegetsz. Másrészt mi az, hogy "valaki írja meg..."? Erről szól a topic fele, de csak azért, mert a másik fele a rokon D2-ről. Tessék visszaolvasni!

(#810) ImI87


ImI87
őstag

Na, sikerült eladni az X-Fi-t, hétdőn jövök egy D2X karival........ :))

(#811) Móci


Móci
addikt

Nekem is elment a hét vége felé az X-Fi, hétfőn jön a D1, nagyon várom már...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#812) Bonyi


Bonyi
csendes tag

szevasztok,

használta már valaki a D2-t ASIO-t igénylő programokhoz, például reasonhöz, ableton livehoz, vagy valami egyébbel hang (például gitár) rögzítéséhez? érdekelne, milyen latency érhető el, több ASIO-t használó szoftver is futhat-e párhuzamosan, és minden egyéb hasznos megfigyelést szívesen olvasok.

ne mondjátok, hogy mindenki csak a ryan közlegényt nézi vele!

továbbá érdekelnek még tapasztalatok 64-bites Windows-zal (XP és 7) kapcsolatban is.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#813) Tom5 válasza Bonyi (#812) üzenetére


Tom5
addikt

64BIT-es Win7-el tökéletesen működik a kártya. A többi dologról nemnyilatkozom mert azt sem tudom miről beszélesz :DDD nah, megyek inkább Ryan közlegényt nézni... ;]
mod - jah és most látom D2-ről beszélsz...ez nem az én napom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#814) Daneeka


Daneeka
senior tag

Megrendeltem egy fekete U1-et az Ipontól. Remélem a maga módján méltó lesz a HD555-höz, az erősítőjéről nem olvastam jókat, azt elvileg építek hozzá. :)

(#815) Egon


Egon
nagyúr

Melyik most a legjobb driver D1-hez? Azt hallottam, Asuséknál nem feltétlen a legfrissebb a legstabilabb... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#816) c41r0^ válasza Bonyi (#812) üzenetére


c41r0^
őstag

Szia!

Ugyan D1-em van (a D2-n is ugyanaz az audio processzor dolgozik), de az ASIO-t XP alatt használom a Traktor DJ Studio-hoz (ver 3.2), 4 ms latency meg se kottyan neki :K

Vista x64 alatt is tökéletesen megy a kártya, ezekkel nincs gond 64 bites Win alatt.

Egon: Nálam a legfrissebb tökéletesen stabil (Vista x64 és XP x86), Version 6.12.8.1764., igaz az összes többi driver is az volt, pl. a 1747.

[ Szerkesztve ]

(#817) bzoley válasza Egon (#815) üzenetére


bzoley
veterán

Csatlakozom az előttem szólóhoz. 1764, de a korábbiakkal sem volt gond.

(#818) Móci


Móci
addikt

Végre megérkezett a D1!
Elsőre furcsa volt, hogy kattannak a NEC relék, de ennyit szívesen elviselek a szebb hangért.
Gyönyörűen szól, nagyon tetszik! A legfrissebb driverrel használom. Furcsa, hogy a csatornákat váltani kell/érdemes mozi, zene alatt, de megéri, mind a kettő eddig eszméletlen jól szól vele!
A programja is tetszik, végre nem kell 200-300 megákat felpakolni egy nyamvadt mixerprogramért. Kreatív nyalja meg.
Ami elsőnek feltűnt, hogy az éles, magas hangok nagyon szépen, tisztán szólalnak meg vele, s kicsit lágyabb a basszus, mint az x-fi-vel. Az integráltat nem említem, az egy kalap sz@r. A zenét is szépen kitolja az összes hangszóróra.
Egy szóval nagyon meg vagyok eddig elégedve vele, ha esetleg van még valami tipp, hogy mit érdemes belőni rajta, szívesen fogadom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#819) scott_free válasza Móci (#818) üzenetére


scott_free
senior tag

és hol tudtál D1-et szerezni? :F

(#820) Móci válasza scott_free (#819) üzenetére


Móci
addikt

Az Aqua-ból való az enyém (16k volt + futár), nem tudom, hogy tudnak e még szerezni, ő is rendelésre jött.
De ha itt rákeresel, szerintem találsz pár boltot, ahol van még. Ha jól emlékszem, a pcland-ban van még raktáron. Talán.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#821) #72042496 válasza Móci (#818) üzenetére


#72042496
törölt tag

Jó olvasni, hogy tetszik. Milyen rendszeren hallgatod?

(#822) abridabri


abridabri
veterán

Ti hasznaltok smart volume (SVN) opciot xonarhoz ? nem igazan ertem mire jo ez, csak azt tapasztalom ,hogy hangosabb lesz tole
Ja meg meg lenne 1 olyan kerdesem, h erdemes uj driverekkel probalkozni , vagy semmi kulonbseg nincs az alap cdn talalhatophoz kepest ? ( hangminoseg szempontjabol kerdezem )

[ Szerkesztve ]

(#823) #72042496 válasza abridabri (#822) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom konkrétan mit csinál az SVN, de amikor bekapcsoltam, nagyon bután szólt a kártya. Személy szerint a driverek között semmi különbséget nem vettem észre.

(#824) c41r0^ válasza abridabri (#822) üzenetére


c41r0^
őstag

A hangminőség szempontjából nem volt hallható különbség nálam sem driverek terén.

SVN: próbálja mindig egy szinten tartani a hangerőt, kb. "masterel" a szoftver automatikusan (nagyon magyarázósan: mikor pl. egy trackben csak az ének hallatszik, akkor annak felveszi a hangerejét a megfelelő dB értékre, majd ha hirtelen még plussz 5 hangszersáv bejön, akkor is a megfelelő dB értéket tartja, emiatt tehát a szóló részeknél "hangosabban szól" a kártya). De benne van minden funkció leírása a manualban ;)

szubjektív vélemény: szerintem nem igazán hasznos az SVN funkció, főleg zenéhez nem (a stúdió masterelést szedi szét), talán szöveges hanganyagokhoz lehet használni.

(#825) abridabri


abridabri
veterán

kosz a valaszt mindenkinek , akkor svn off, es marad az alapdriver :)

(#826) c41r0^ válasza abridabri (#825) üzenetére


c41r0^
őstag

azért a legújabb drivert ajánlatos feltenni, ASUS support weblapról könnyen letölthető

(#827) Daneeka válasza abridabri (#822) üzenetére


Daneeka
senior tag

Konkrétan kompresszor vagy limiter.

Zenéhez tilos.

Filmekhez jó pl. ha a párbeszéd halk, a robbanás meg leviszi a fejed, akkor ezek hangerejét megpróbálja közelíteni egymáshoz, a halkat hangosítja a hangosat halkítja --> csökkenti a dinamikatartományt.

(#828) Egon válasza bzoley (#817) üzenetére


Egon
nagyúr

Köszi.

Többiek: ha már szóba kerültek az opciók. A Hi-fi beállítás mit tesz a kártyán?
Amúgy a Windows hangjai (különösen az IE alatt, klikkeléskor hallatszó hangok) igen furcsán szólnak (elég tompa az X-fi-hez képest; egész másképp szól).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#829) Bonyi válasza c41r0^ (#816) üzenetére


Bonyi
csendes tag

kössz, ez fantasztikus, és akkor még volna egy olyan kérdésem, hogy a hozzá kapott ASIO drivert, vagy ASIO4ALL-t használsz?

(#830) Daneeka válasza Egon (#828) üzenetére


Daneeka
senior tag

Defaultra állít mindent és kikapcsolja a DSP effekteket.

Szvsz zenehallgatásra csak ez a mód használható.

(#831) Móci válasza #72042496 (#821) üzenetére


Móci
addikt

Egy kreatív T5400-as szól, van vagy 5 éves a drága. Vasárnap majdnem beszartam, elkezdett hülyülni a nemrég kicserélt hangerőszabályzó poti, de leszedtem a vezérlő kis vacak hátulját, s jó lett.
Amúgy ez a 2 potméter a leggyengébb pontja a rendszernek, hamar behalnak.
Ha minden sikerül, nemsokára egy Orion HT-550 jön haza, de még ez sem 100.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#832) ImI87


ImI87
őstag

Nálam is itt figyel a DX2, mindjárt beszerelem, aztán jövök a tapasztalatokkal. Kár, hogy este van már, így nem tudom döngetni. ;] Majd holnap.........

Vista64-en lesz, lehet gond a korábbi X-Fi driver-ek miatt? Uninstalláltam mindent, volt driver sweeper is, meg manuálisan töröltem minden Creative cuccot a registry-ből. Remélem így nem lesz gubanc.......... :U

(#833) Móci válasza ImI87 (#832) üzenetére


Móci
addikt

Én Win 7-re raktam fel X-Fi, na meg alaplapi hangkártya után,s nem volt vele probléma.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#834) c41r0^ válasza Bonyi (#829) üzenetére


c41r0^
őstag

alapból települ az ASIO drivere a hangkároly driverrel együtt, van neki szép control panelje, ahol a latencyt lehet állítani

röviden: saját

(#835) bzoley


bzoley
veterán

Öröm látni a sok új boldog Xonar tulajt :)

(#836) Móci válasza bzoley (#835) üzenetére


Móci
addikt

Még használni milyen öröm! :R
Jó, hogy anno annyit bizonygattad a Xonar jó tulajdonságait, nem bántam meg a cserét.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#837) ImI87 válasza bzoley (#835) üzenetére


ImI87
őstag

Már én is majdnem boldog vagyok, csak egyenlőre szoknom kell a kezelőfelületet, meg végigzongorázni a beállításokat. Már 3 éve az X-Fi-hez voltam szokva.

Amúgy már elsőre kellemes volt, ahogy a kártya szivárványt festett a falra. :D
És végre a driver telepítés nem tart fél óráig, és nem kell 4x restart-olni, hanem mindez megvan 2 perc alatt és egy restart-tal. :C

Pár kérdés:
Kicsit gyengének tűnik nekem a basszus, mondjuk csak kis hangerőn tudom nézni, mert este van és panelban lakom. :U
Az a FlexBass pontosan mit csinál? :F Mert én semmit sem veszek észre, akármit állítgatok azon.
Jobb oldalt van 5 gomb (DSP mode), azokat mikor mire érdemes állítani? Ha jól gondolom,m akkor azok ilyen előre beállított profilok. Kell vele v.mit foglalkozni, vagy mindegy? Játékok alatt mi legyen bekapcsolva?
És mi a tököm azok a dolgok a VocalFX fülön?

(#838) bzoley válasza ImI87 (#837) üzenetére


bzoley
veterán

Adhatok egy kicsit, mert nálam még halk tévézésnél is remeg az ágy, nincs basszus hiányom :)
A FlaxBass a sub-ra küldött hangot vágja elvileg a megadott frekvencián. Használata nem szükséges.
VocalFX=idétlen hangok Skype-hoz, és egyebekhez. Fölösleges "extra".
DSP módokat nem szoktam kapcsolgatni, mind lelőve. Vista-n, Win7-en játékokhoz szükség lehet a GX módra, ha kell térhangzás. Olyan ez, mint a Creative-nál az Alchemy, csak nem kell hozzá semmit telepítgetni.

(#839) ImI87 válasza bzoley (#838) üzenetére


ImI87
őstag

Na majd holnap d.e. megdöngetem a cuccost, aztán kiderül az igazság. Lehet, hogy így kis hangerőn nem jön elő rendesen. A mélynyomó szól, mert érezni, hogy remeg, csak v.miért kevésnek tűnik. :U

Köszi az infókat, asszem már mindent tudok! :DD :R
Holnap majd megmondom, hogy én is elégedett tulaj vagyok-e.

Amúgy annyi cuccot adtak a kártyához, hogy alig tudtam visszapakolni. Mondjuk nekem pont semmi nem kell, esetleg a coax-toslink átalakító jól jöhet késöbb.
És végre lesz egy eredeti PowerDVD-m is. ;] Remélem ez nem ilyen 30 napos gagyi verzió......

(#840) kopidoo válasza ImI87 (#837) üzenetére


kopidoo
senior tag

Egy kicsit kiegészíteném bzoley hozzászólását FlexBass téren:
Ha bekapcsolod, akkor meg tudod vágni, hogy milyen frekvenciáig dolgozzon a sub. Pl: 140Hz-nél az ez alatti frekvenciákat a subra küldi, a felette lévőket pedig a többi hangszóróra.
A hangszóró méretekkel tudod befolyásolni, hogy melyik hangszórókra küldje rá a teljes dinamikát (Large beállítás). Minél többet állítasz Large-ra, annál több jelet vesz el a sub csatornától, így az nem szól olyan dinamikával. Ezt ki kell tapasztalni, hogy milyen beállításokkal szól jól, ízlés dolga.
Én a FlexBass-t mindig használom (140Hz) és az összes hangszóróm small-ra van állítva (így van elég mély :) ), de néha a frontokat large-ra teszem.

A DSP-vel nem foglalkozom, csak a GX van bekapcsolva.

(#841) ImI87 válasza kopidoo (#840) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi! :R

Ezt a basszus dolgot X-Fi-vel sem használtam, szerintem most sem fogom. De majd kipróbálgatom.........

Közben kipróbáltam DTS filmet coax-on, faszán szól az is. DD Live is zsírul működik. Eddig semmi hiba, semmi baszakodás, jónak tűnik ez az új kütyü. :K

[ Szerkesztve ]

(#842) bzoley válasza ImI87 (#841) üzenetére


bzoley
veterán

Azért annyi lóvéért már legyen is jó:)
Én sem panaszkodom.

(#843) ImI87


ImI87
őstag

Látom van firmware frissítés is a kártáyhoz. (1.1) Érdemes azt feltenni? :F

(#844) #72042496 válasza ImI87 (#841) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam a vágás 80 Hz-en volt, a hangszórókat pedig nagyra állítottam. Nekem így tetszett a legjobban. (D2 és Z-5500)

[ Szerkesztve ]

(#845) Móci válasza #72042496 (#844) üzenetére


Móci
addikt

Kipróbáltam én is, plusz még egy kicsit szórakoztam a basszussal, de kikapcsolva nekem jobban tetszik.
Annyi még az észrevételem, hogy néhány jobb hangminőségű videónál (5.1) a center elég dobozhangon szól. Lehet szar a rendszer, sok neki a hangerő, nem tudom.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#846) Daneeka


Daneeka
senior tag

Megjött az U1-em, mik az ilyen alapvető dolgok amiket Windowsban, lejátszókban be kéne állítanom?

OP: 32bit Vista, legújabb ápdétek. Fülhallgatóval használom: Sennheiser HD555

Csak sztereó zenéket fogok hallgatni, 44.1Khz forrásból.

Most ezek a beállítások vannak:

- Vez.pult-Hang-Lejátszás-Asus U1 Device-Tulajdonságok: 16bit, 44,1 kHZ.

Lejátszó: Wave Out vagy Direct Sound választás van. Mindkettőn belül gondolom a "Hangszórók Asus Xonar U1 Audio Device" kell nekem, de Wwave Out vagy Direct Sound a jobb?

Esetleg hajtsak rá egy Foobar-ra és mennyek rá ilyen KernelStreaming, Wasapi dolgokra?

(#847) Daneeka válasza Daneeka (#846) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mostmár úgy néz ki megoldottam, Foobar2000+Wasapi, amúgy annak a Windowsos beállításnak van értelme? És ha igen mi?

(#848) c41r0^ válasza Daneeka (#847) üzenetére


c41r0^
őstag

A WASAPI plugin a legjobb sztem neked valóban zenehallgatáshoz, így bitre pontosan történik a visszajátszás, azonban így a Xonar driverében beállított értékeket (pl. EQ, hány csatorna van beállítva, hány hangszóró van beállítva, egyéb effektek, pl. virtual dolby headphone) megkerüli a Foobar, bár ez persze nem is baj zenehallgatásnál. Azt, hogy neked fülesed van, azt a Windows audiobeállításainál kell megadnod, ezen kívül be lehet állítani az audio tulajdonságoknál, hogy milyen mintavételezéssel és milyen frekvenciatartományban szólaljon meg a kártya, szerintem ha csak 44.1Khz/16bit (CD minőség) anyagra használod, akkor felesleges pl. 96KHz/24bitre resample-ezni, újramintavételezni az oprendszerben(egyesek szerint javul, mások szerint rosszabbodik az újramintavételezéssel a visszajátszás dinamikája, ebbe nem akarok belemenni, mert nem értek hozzá). Maradjon csak 44.1KHz/16bit, az a forrás is, akkor baj nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#849) Daneeka válasza c41r0^ (#848) üzenetére


Daneeka
senior tag

Végülis a forrás 44,1Khz-es, a kártya csak 48Khz-et támogat. Most a Windowsban 44,1Khz-et állítottam be, hogy ha választani kell akkor inkább a kártya csinálja a mintavételezést ne a Windows.

Amúgy szerintem a Wasapi ezt megkerüli, mert lejátszáskor nem is mutatja a a Windowsos beállításoknál, hogy ugrálna a zöld csík.

Amúgy kártyán minden defaulton van, Hi-Fi mód van beállítva, EQ kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#850) ImI87


ImI87
őstag

Na ma tesztelgettem a zenéket a D2X-szel, és vegyes a véleményem.
Szerintem összességében kisebb a hangerő, mint az X-Fi-vel volt, bekapcsolt Crystalizer mellett. :( (Nem vagyok zene-guru, ez csak amatőr vélemény.) A basszus is kicsit gyengébb, és kevésbé öblösen szól. A Z-5500-ast ugyanolyan hangerőhöz 2-3 kockával feljebb kell csavarni. Ugyanolyan hangerőn a redőny is kevésbé rezeg, ez egyértelmű bizonyíték. :) A Mixer fülön minden 80%-on van, a woofer-t feltettem 100%-ra, így kicsitt jobb a helyzet.
Viszont magasabb hangerőn a magas tartományú hangok szebben, élesebben szólnak (pl ének, vagy zongora, szaxofon......)

Próbálgattam az FlexBass-t llítgatni, én nem veszek észre semmi különbséget. Azt is megfigyeltem, hogyha benyomom a Hi-Fi vagy Music módot, akkor tompább lesz az egész hangzás.

V.kinek van v.mi ötlete, hogy mit kéne még állítanom? :F Mert ez így nem az igazi. Nem rossz, de kicsit gyengébb, mint az Elite Pro-val volt. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.