Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) kkarika222


kkarika222
csendes tag

Érdekességként mesélem:

Asus Xonar D1-em van, 2 hónapja használom, 5.1 hangfalszettel, az Genius de mind1.

A lényeg, hogy nem éreztem jónak a filmek alatt az 5.1-et mintha nem működne jól, és rájöttem miért. Az asus driver-nél be lehet állítani hogy a bejövő jel az 2 vagy 6 channel-es, ez nekem kettőre volt állítva, mert így a zenéket a hátsó hangfalakon is tolja, de ha egy 5.1-es filmet nézek, akkor azt át rakni 6 channelre, így tökéletesen működik az 5.1!

(#1852) 2o1i válasza kkarika222 (#1851) üzenetére


2o1i
senior tag

Én még nagyon rövid ideje nyúzom a DX-emet egy Megaworks 550 társaságában, de 5.1-es filmeknél még mindig ámulok, hogy mennyivel jobb mint az előző XrtemeGamer karim! :R

(#1853) Demolator


Demolator
tag

Sziasztok!

Minőségi hangkártyát szeretnék (alaplapihoz képest), optikával vagy rca-val kötném a digitális jelet a Yamaha házimozierősítőmre, feltétel hogy a játékok is digitális jelen 5.1-be működjenek (ez most sajnos nem így van). Pánzügyileg az ingyen és a minél olcsóbb között gondolkodok :) Xonar-t néztem az alapokat ds d1 de nemtudom van-e alternatíva és hogy ezek tényleg tudják-e a DDL-t tehát digitális jelen játszni 5.1-be...

A reklám helye

(#1854) kopidoo válasza Demolator (#1853) üzenetére


kopidoo
senior tag

Igen, tudják a DDL-t (5.1 a játékoknál). Én is úgy használom és szintén Yamaha erősítővel. D1/DX Dolby Live-os, a DS az DTS Connest-es.

(#1855) Demolator válasza kopidoo (#1854) üzenetére


Demolator
tag

Köszi, akkor a legolcsóbb a ds az is tudja? akkor mivel tud többet a d1 mondjuk?

A reklám helye

(#1856) Demolator válasza Demolator (#1855) üzenetére


Demolator
tag

Most ha jól olvasom a d1 az jobb mint a ds független attól hogy régebbi 100-as chip van benne és a dx az ugyanaz mint a d1 csak pcix minislotba megy? az kéne nekem mert sima pci helyeimet elfolgalja a vga-m vagyis inkább a hűtése....

A reklám helye

(#1857) cowboy_bebop válasza Demolator (#1856) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Hát a DTS Connect jobb minőségű, mint a Dolby Digital; de ez csak akkor számít, ha digitális kimeneten viszed ki a hangot.
Analógnál az ár és az AV200 miatt DS.
Persze, ha nincs szabad sima PCI slotod, akkor meg DX. :)

(#1858) bzoley válasza Demolator (#1856) üzenetére


bzoley
veterán

Az AV100 nem régebbi, csak a DTS tiltva van benne. De mindkettő uaz a CMI8788.

(#1859) wdarty


wdarty
tag

DX: 24-bit D-A Converter of Digital Sources:
Cirrus-Logic CS4398*1 for Front-Out (120dB SNR, Max. 192kHz/24bit)

DS:
24-bit D-A Converter of Digital Sources:
Wolfson WM8776* 1 (108dB SNR, Max. 192kHz/24bit) / Wolfson WM8766*1 (103dB SNR, Max. 192kHz/24bit)

Ha jól értem, akkor ez az analog minőségére írt adat. Szóval ha nem érdekel DTS/DD csak a minőség, akkor DX számomra. Úgy tervezem, hogy fejhallgatót is veszek mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Demolator válasza wdarty (#1859) üzenetére


Demolator
tag

Köszi az infókat mindenkinek sajna az ahelyzet hogy nekem a vga-m bő 3 slotot foglal ezért csak a kicsi pcix-ekre tudok valamit még berakni szóval akkor kénytelen leszek a dx-nél marad habár nálam pont a digitális kimenet lenne a lényeg mivel azt akarom használni játéknál is de komolyan anynivaljobb a dtsc mint a ddl? meg nemértem ha lényegében a ds jobb kariakkor miért olcsóbb? mert analógon a dx jobb ahogy nézem de nekem pont nem az a lényeg

A reklám helye

(#1861) Demolator


Demolator
tag

Most jobban utánaolvastam és arra jutottam hogy analóg kimeneten jobb hangkariról jobb hang megy ki mint spdif-en szóval akkor 1 régebbi de jóféle hangkari ami simán kiküldi a dts-t ha filmet nézek mint az alaplapi de nemtudja a dtsc-t se a ddl-t játékoknál viszont analógon meg ugye működik a dolog akkor felesleges xonar-t vennem alég valami régebbi jóféle hangkari - ötlet?

A reklám helye

(#1862) Demolator válasza Demolator (#1861) üzenetére


Demolator
tag

tud valaki olyan olcsóbb régebbi de jó vagy erős közepes hangkarit ami ugyanilyen kispcix slotba megy? sajna nem nagyon találok...

A reklám helye

(#1863) cowboy_bebop válasza wdarty (#1859) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ez így hülyeség.
A DX másfélszer annyiba kerül, mint egy DS. Ráadásul nagyon minőségi hangfal kell, hogy észrevedd a kettő között a különbséget.
Akinek meg ilyen hangfala van, nem 10K-ért fog hangkártyát venni.

(#1864) cowboy_bebop válasza Demolator (#1860) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

DDL (D1/DX): DVD : 448 kbit/sec, Blu-Ray: 640 kbit/sec.
DTS (DS): 1509.75 kbit/sec.

Szerintem a számok önmagukért beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#1865) kopidoo válasza cowboy_bebop (#1864) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ez a Blu-Ray nem tudom mi akar lenni... Ahhaa közben rájöttem :B
A blu-ray lemezeken a dolby hangsáv bitrátája. Ha blu-ray akkor én már nem gondolok a mezei dolby-ra, ha egyszer ott van a hd. :)

(#1866) kopidoo


kopidoo
senior tag

Itt egy kis iromány a dolby és a dts közötti különbségekről. Ebből kiderül, hogy a bitráta nem mindig mérvadó...
Jobban belegondolva, amíg nem magas minőségű hangokat (több mint 16bit 44kHz) akarunk DDL vagy DTSC segítségével hallgatni, addig mindegy melyiket választjuk.

[ Szerkesztve ]

(#1867) Demolator


Demolator
tag

nemtud valaki olcsón Xonar DX-et szerválni? kiszállítással kb 17K azazért nem kevés (nekem)

A reklám helye

(#1868) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Milyen programmal tudom megnézni, hogy mintánként hány bites egy szám/videoklip?

Mert nekem a win-ben 16 bit/48000khz van beállítva, de ha esetleg 24 biteseket is használok, akkor lehet, hogy jobb lenne a minősége?!

Ha nem azt állítom meg a driverben meg a winben, amilyen minőségű zenét hallgatok, akkor ugye felkonvertálja a hangkártya, kérdésem: Ettől jobb vagy rosszabb lesz a minősége?

(#1869) tigipuf válasza bzoley (#1858) üzenetére


tigipuf
senior tag

oké.oké,de nem lehet valahogy "kipiszkálni" belőle a DTS-t????

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1870) bzoley válasza tigipuf (#1869) üzenetére


bzoley
veterán

Nem.

(#1871) wdarty válasza tigipuf (#1869) üzenetére


wdarty
tag

VLC, powerdvd lejátsza.

(#1872) MaciG


MaciG
addikt

Vnn egy olyan gondom, h hiába dugom be a mikrofont ahova kell (kézikönyv szerint), egyszerűen nincs hang, a windows-ba beállítottam úgy ahgy egy korábbi képen linkelve volt ,viszont ITT a record fül alatt lévő mező meg tök üres... Jah asus xonar d1- a kari

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1873) kopidoo válasza wdarty (#1871) üzenetére


kopidoo
senior tag

tigipuf a DTS CONNECT-re gondolt.

(#1874) betonfelhő


betonfelhő
tag

megvan a xonar u1-em. tiszta hang, jól működik. pár perc alatt meg volt minden. egyszerű és kafa.

(#1875) Oliverda


Oliverda
félisten

Valaki tudna készíteni Xonar kártyával egy screenshot-ot az Everest-ben a Multimedia -> OpenAL tabjáról?

Kössz

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1876) bzoley válasza Oliverda (#1875) üzenetére


bzoley
veterán

Megpróbáltam, nem találtam ilyen részt.

(#1877) dudika10 válasza bzoley (#1876) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem sincs. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1878) Oliverda válasza bzoley (#1876) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor az egy viszonylag régi Everest lehet.

mod: Maga az OpenAL egyáltalán fel van telepítve?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1879) dudika10 válasza Oliverda (#1878) üzenetére


dudika10
veterán

4.50, nem tudom ez "viszonylag régi"-nek számít-e.
OpenAL természetesen fennvan.

szerk.: Hát látszik, hogy nem foglalkoztam már régen az Everesttel. :D

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1880) Oliverda válasza dudika10 (#1879) üzenetére


Oliverda
félisten

Az már ölég régi. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#1881) MaciG


MaciG
addikt

Mostmár végképp kezd elmenni a kedvem ettől a hangkaritól, mert most meg azt játsza, hogy nem szól csak a 2 első hangszoró a zenéknél, mióta a windowsba beállítottam az 5.1-et, tehát nulla mély van + a mikrofon sem működik.

Ha valaki tudja mért van ez, kérem ossza meg velem, mert ahogy egy idézet is szól "már szétbax az ideg". :(((

BANZAII

(#1882) MaciG válasza MaciG (#1881) üzenetére


MaciG
addikt

Jah még annyi lemaradt, hogy megnéztem a win-be a tesztet és ott rendesen megy az 5.1...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1883) dudika10 válasza MaciG (#1882) üzenetére


dudika10
veterán

Nem akarok hülyeséget mondani, de a GX funkció nem pont arra van, hogy a sztereo jel is megszólaljon az összes csatornán? :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1884) MaciG válasza dudika10 (#1883) üzenetére


MaciG
addikt

Én hiába nyomok rá, semmi :( MEg elég sok funkció van amit hiába kapcsolgatok nem történik semmi...

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1885) bzoley válasza Oliverda (#1878) üzenetére


bzoley
veterán

Az lehet, 4.60. Legkorábban hétvégén, ha addig nem jön semmi.

(#1886) grunge válasza Oliverda (#1875) üzenetére


grunge
addikt

tessék, nekem ezt dobta:) Amúgy pontosan mit kell telepiteni :F

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1887) bzoley válasza Oliverda (#1878) üzenetére


bzoley
veterán

http://www.lhsite.hu/other/oal.jpg
mod: egy pindurkát lemaradtam

[ Szerkesztve ]

(#1888) bozont válasza bzoley (#1887) üzenetére


bozont
veterán

Érdekes nálam kicsit máshogy néz ki a dolog. Először azt hittem hogy az openal miatt lehet, va negy kis eltérés a verziószámban, de grunge-nál ugyan az a verzió van mégis mást mutat az everest.

Nekem a legfrissebb driver van feltéve.

MaciG
Biztos, hogy jó helyen állítottad be? A mikrofonnál kell lennie egy pipának.

A GX funkcióval működnie kell a felkeverésnek is (de lejátszás közben nem történik semmi ha kapcsolgatod, újra kell indítani a lejátszót a funkció ki-be kapcsolgatásakor). Ha nincs basszus, akkor kapcsold be a FlexBass funkciót, utána működnie kell.

(#1889) grunge válasza bozont (#1888) üzenetére


grunge
addikt

nekem a 775-ös végű driver van fennt GX benyomva, semmi mást nem tettem fel. elvileg tunia kéne az eax5-öt emulálva. Everest melyik van neked?

[ Szerkesztve ]

159 SW 1.9 jtdm <3

(#1890) MaciG válasza MaciG (#1884) üzenetére


MaciG
addikt

Nah feltettem egy másik drivert, ahol már tudok álligatni, stb ,de nem értem akkor sem.
Az audiót ha 6 chanel-re teszem akkor már aimp2 playerrel rendesen megy ,de a youtubon hallgatott zenék még mindig csak 2.0... Ha meg átrakom 2 chanelre a windowsban is átáll stereora a hangzás.

Jah ,de így is csak akkor van mély ha bepipálom azt ,hogy " Swap center/ bass outpu" DE nem értem mért kell felcserélnem, mikor ezt a 2 hangszorót nem is lehet rosszul bekötni (felcserélve) ,mert egy jack ajzaton vannak..

(#1888) bozont: Igen. ott van a pipa.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#1891) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok! :R

Már 2 napja olvasom a topikot az elejétől. ;)
De még most sem tudok ki igazodni hogy a Xonar DS illetve Xonar D1 -e a megfelelő.
Nos hogy miért?
Mert nekem adott egy Sony STR házimozi erősítő egy nagyon jó vas,és nekem az lenne a lényeg hogy az avi felmeket és lője ki az erősítőre 5.1-re.Nekem a napokban azt mondták hogy ezt ami nekem kell a Dolby Digital Live tudja,én ekkor felfedeztem a Xonar D1-et.
De itt már olvastam olyat is a DTS jobb meg ilyenek szóval kicsit össze kavarodtam.

Kérem ha vki tud segítsen nekem.
Nekem a fent említett művelet tudású kártya kellene.

Köszönöm!!! :R :R :R :R :R :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1892) cowboy_bebop válasza lucky07 (#1891) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Ha az erősítőd tudja a DTS Connect-et, akkor egyértelműen Xonar DS.

(#1893) lucky07 válasza cowboy_bebop (#1892) üzenetére


lucky07
aktív tag

Értem de az le fogja adni nekem az avi filmek után az 5.1-et?
Mert nekem igazából emiatt kellene főleg.
Az erősítő

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1894) kopidoo válasza MaciG (#1890) üzenetére


kopidoo
senior tag

A youtube nálam is csak sztereóban szól, de ez engem nem zavar. Meg kéne nézni a lejátszóban, hogy a hangkimenet mire van állítva (wave out, directsound, és hasonlók) mert asszem az is beleszólhat a 2.0 és 5.1 kérdésbe. A swap center/bass opció az nem véletlenül van. Pont az ilyen esetekben van jelentősége, amikor a hangfalgyártó vagy a hangkártyagyártó fordítva köti be a centert és a sub-ot. Ha a 7.1 virtual shifter bekapcsolod, akkor plusz egy kis "térhangzás" az eredmény.

(#1895) kopidoo válasza lucky07 (#1893) üzenetére


kopidoo
senior tag

Ha a lejátszóban az s-pdif pass through van kiválasztva, akkor simán kilöki a NYERS hangot DDlive nélkül is. HA 5.1 van a film mellett akkor azt, ha 2.0 akkor azt. Ha nem pass through, hanem pl wave out van beállítva, akkor már a DDlive/DTS Connect is beleszól(hat). De persze itt is lehet ügyeskedni, hogy a sztereo hangot felkeverje akár 7.1-ig.

(#1896) lucky07 válasza kopidoo (#1895) üzenetére


lucky07
aktív tag

De remélem azzal nem csináltam hülyeséget hogy Xonar D1-et veszek nem pedig Xonar DS-t
Mert direkte emiatt választottam ezt a kártyát. :W

Egyébként az erölködő:
Erölködő

Mert nekem az volt a problémám hogy volt egy Abit AB9-Pro alaplapom és az optiakai szálon keresztül minden bele piszkálás nélkül gyönyörűen ki tette a hangot az erölködőnek.
De aztán fejlesztés miatt le cseréltem a lapot Asus P5Q-Deluxe-ra amin ugyancsak ott volt az optikai kábel lehetőség amivel természetesen éltem is.
És az istenért sem tudtam ugyanazt a hangot elő varázsolni na ettől padlót fogtam,és próbáltam segítséged kérni a kérdésemnek megfelelő topikokon de sehol nem tudtak mit szólni,míg tegnap sikerült elérnem telefonon egy szakértőt.
És felvilágolt hogy ne is várjam azt a hangot amit az Abitnál megkaptam mert más a chip vagy mi és mondta hogy én egy DDL-t tudó kártyát keresek ami a Xonar-ban testesül meg.
Itt hamar rá is találtam a célom ne továbbjára ami a Xonar D1.
Nos ennyi a rövid történetem.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1897) kopidoo válasza lucky07 (#1896) üzenetére


kopidoo
senior tag

A Xonar jó választás lesz. Még játszani is tudsz majd 5.1-ben az optikain keresztül, aminek és kifejezetten örültem :)
Ha meg lesz a káryta és segítség kell, akkor már tudod hol a helyed. :D

(#1898) lucky07 válasza kopidoo (#1897) üzenetére


lucky07
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget épp most is a topikot olvasom az elejétől most járok a 400/450 oldalon Csak hogy a DS vagy a D1 vacilálásom jó döntés volt -e mert én a D1-t választottam. :R :R :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#1899) MaciG válasza kopidoo (#1894) üzenetére


MaciG
addikt

Az audió chanlet átraktam 2 channels-re és most minden szól rendesen, még a youtube is, meg ugye "swapoltam" ,de így meg hangfal tesztnél amikor a subra nyomok a center szól és fordítva ,de már nem izgat, örülök neki h sikerült beállítani, mert nem gondoltam volna h ennyit szívok vele, főleg azok után ,hogy a nagy többség azt mondja h az asus jobb driver terén, mint a creative, de nekem eddig creative hangkarim volt, és ott meg simán beállítottam mindent egyből faxán...

BANZAII

(#1900) Oliverda válasza grunge (#1886) üzenetére


Oliverda
félisten

Hardveres hangpufferek száma 0. Érdekes.... Bár lejjebb meg már 62. Pontosabban inkább 64 csak már kettő foglalt.

Renderer: Szoftver

Ez is érdekes...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.