Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Zinho


Zinho
aktív tag

Nos, bzoley kolléga közreműködésével nekem is lett egy DX-em :) Mondanom sem kell, hogy Audigy SE-hez képest jelentős javulást hallok :) Egy flac album már kezd élvezhető lenni.
Ha lesz időm, lehet hogy csinálok egy hallás utáni tesztet, összevetve az Audiotrak 7.1-gyel, csak ahhoz ki kell paterolnom a tuner-kártyámat... Nem egy kategória, de azért kíváncsi vagyok.

(#202) Henker2 válasza Zinho (#201) üzenetére


Henker2
addikt

Szerinted, ha az Audigy2 ZS-met lecserélném egy ilyen Xonar-ra észrevehető lenne a hangzásbeli különbség?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#203) Zinho válasza Henker2 (#202) üzenetére


Zinho
aktív tag

Nem hallottam még Audigy2 ZS-t, szóval érdemben nem nagyon tudok nyilatkozni :(
(Az Audigy SE mintha ugyanaz lenne mint az SB Live!24bit; az Audigiy 2 meg már új chipet kapott, zóval köze nincs az én ex-Audigiy-mhez.)

(#204) perempe válasza Henker2 (#202) üzenetére


perempe
addikt

Ha minden igaz, akkor a DX-ben ugyanaz a CS4398 DAC működik, mint a $300-os x-fi Elite Pro-ban. [link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#205) Zinho válasza Henker2 (#202) üzenetére


Zinho
aktív tag

Így a fórumokat olvasgatva sztem a 2zs-nél is tisztábban szól a Xonar; ha nem valami gyagyi csipogót kötsz rá, akkor sztem ki is hallatszik a különbség.
Szerezz egy Xonar-t kölcsönbe és próbáld ki :D

[ Szerkesztve ]

(#206) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Aranycsatis Audigy kártyám van és most tervezem X-Fi Music/DX/D2X cserére.
Akkor ha jól értem a DX-ben nincsen DTS vagy DD és ha optikain kiviszem a Z5500-ba akkor a saját dekóderjét használja?
Érdemes egy D2X-et venni, hogy a hangkártya digitális dekódere jobb lenne, mint a Z5500-é?

(#207) Henker2


Henker2
addikt

Üdv! Az ASUS Xonar D2 megvásárlásán gondolkodom. EGy már ki is van nézve és pontositás alatt van. Amiért irok. Találtam egy cikket, és annak egy részletét bevágnám ide:

"Támogatja a Dolby Digital Live-ot, a DTS Interactive-et, az OpenAL-t, valamint az EAX 1.0 és 2.0 API-kat is. Sajnálatos módon az EAX Advanced HD nem szerepel a funkciók listáján - ezt elsősorban a játékosok nehezményezik majd."

Mit is jelent a VÉGE? : Sajnálatos módon az EAX Advanced HD nem szerepel a funkciók listáján - ezt elsősorban a játékosok nehezményezik majd

Mert annak ellenére, hogy filmet nézek, és zenét hallgatok a gépen, (inkább filmet nézek) Nagy többségében játszok. És mindig a legaktuálisabb játékkal. Ezek szerint akkor mégsem jó választás ez a kártya számomra?
SEGITSETEK?
Ha nem akkor mit vegyek?
Kicsit elbizonytalanodtam
Üdv

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#208) Henker2


Henker2
addikt

A másik dolog. Adott a Logi Z-5500-as hangcuccom. Ha minden igaz, és játékokhoz is tudom majd használni, akkor egy ASUS Xonar D2.

Segitsetek 1-2 kötési módszer megvalósitásán. Van egy SAMSUNG 72-es TV-m. Van rajta 2 SCART csati az egyik ebből AV. És van rajta 3 RCA csati, ami a video és az audio.

Van egy Thomson DVD lejátszóm. Van rajta egy SCART csati (TV audio - video out), van rajta a 2 audio RCA, 1 video out RCA, és a COAXIAL DIGITAL AUDIO OUT.

Na hogy kellene ezeket összehoznom, hogy még a TV hangja is "ál"5.1-ben szóljon. Mert azt olvastam, hogy a Xonar D2 biztosan szétdobja 5.1-re.

Köszi a válaszokat. Meg esetleg ha tudtok, még olyan topikot, ahova ezekkel a kérdéseimmel fordulhatok, adjátok már meg.
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#209) bzoley válasza Henker2 (#207) üzenetére


bzoley
veterán

Néhányszor már le lett irva. Hivatalosan 2.0-ig támogatja az EAX-ot, azon felül megpróbálja utánozni. Ha neked ez a legfontosabb, akkor X-Fi. Viszont az EAX-nek egyre kevesebb jelentőssége van, és eddig bármelyik játékkot próbáltam, nem volt gond a térhangzással.

(#210) Henker2 válasza bzoley (#209) üzenetére


Henker2
addikt

Akkor nincs több kérdésem! :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#211) Salvador20 válasza Henker2 (#207) üzenetére


Salvador20
őstag

-

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#212) Henker2


Henker2
addikt

208.-as hsz-emre tud valaki választ adni? :F

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#213) bzoley válasza Henker2 (#212) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a másik scarton kimegy a hang, akkor csak egy olyan scart-rca kábel kell, amin audio out is van, azt átalakítod Logi kompatibilis kimenetté, mondjuk sztereo jack.
Igaz így a hangkártya ki van kerülve, de az már csak részlet kérdés, hogy melyik eszközbe dugod. Mindkettő fel tudja keverni a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#214) Henker2 válasza bzoley (#213) üzenetére


Henker2
addikt

Az nem is lenne baj, ha ki lenne a hangkari kerülve, mert azért egy kicsit gáz, hogy csak akkor lenne a TV-n hang, ha a PC be lenne kapcsolva. Egy bibi van csak: A TV-n van 2 SCART csati az egyik ebből AV. A SCART1-en ami nem az AV(SCART2) ugye azon most a DIGI TV csatlakozott rá a csatival.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#215) bzoley válasza Henker2 (#214) üzenetére


bzoley
veterán

És? Miért, a másik csak dísznek van? Vagy keresel valami scart elosztót, azt teszed be az STB, és a tévé közé, majd azon keresztül nyúlod le a hangot ugyanúgy.
Esetleg tévé fejhallgató kimenete, de ez már gány megoldásnak számít:)

(#216) Zinho válasza Henker2 (#214) üzenetére


Zinho
aktív tag

Tehát ha jól értem akkor az egyik scartod kiesett, a 3 RCA meg gondolom bemenet. Tehát csak a másik Scartról tudod kiküldeni a hangot. Kapható olyan scart dugó, aminek a másik végén van 3 RCA dugasz, meg egy S-Videó, valamint egy in/out pöcök, sztem vmi ilyesmi kéne neked.

(#217) Henker2 válasza Zinho (#216) üzenetére


Henker2
addikt

És ez a SCART dugó mehet a SCART2 AV-be is ezek szerint?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#218) Zinho válasza Henker2 (#217) üzenetére


Zinho
aktív tag

Az AV sztem nemes egyszerűséggel az Audió, Videó jelre utal. Az a lényeg, hogy a SCART vagy bemenet lesz, vagy kimenet. Tehát ha veszel egy ilyen adaptert, nem használhatod az S-Video-t bemenetnek mondjuk a számítógépről, miközben a mellette lévő két RCA-ról megy ki a hang a HiFi-re.

(#219) Zinho


Zinho
aktív tag

A legújabb béta driver Vista Sp1 alatt okozott vkinek problémát, konkrétan kékhalált? Nekem fagy a gépem (BAD_POOL_CALLER), ami elméletileg driver problémára utal. Bár nekem még mindig a gyenge szektoros vinyóm az első számú gyanúsítottam.

(#220) bzoley válasza Zinho (#219) üzenetére


bzoley
veterán

Nincs ilyen gondom. 1747-ről van szó?

(#221) Salvador20 válasza bzoley (#220) üzenetére


Salvador20
őstag

sztem arra gondol, nem tudok annál újabb bétáról.....most tettem föl az sp1-es vista(64bit)-t, úgyhogy ha valami gondom lenne vele, akkor majd megosztom

Első dolgom volt megnézni viszont a hangnál a cod 5 miatt a hz-et, ott volt, xp-be sajnos nem;)

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#222) bzoley válasza Salvador20 (#221) üzenetére


bzoley
veterán

Viszont olyan van, hogy "Mintavétel-konverziós minőség", azt esetleg ha lejjebb húzod?
Feltéve, hogy megvan még az XP-d.

(#223) Zinho válasza bzoley (#220) üzenetére


Zinho
aktív tag

Igen. Először az eggyel korábbit tettem fel, de azzal játékból kilépve csúnyán zúgott a kártya. A bétával ez megoldódott, de rögtön utána kékhalál.
Igazából ki akarom zárni a kártyát, és teljes bizonyossággal bűnösnek kikiáltani a vincsesztert :D

(#224) Salvador20 válasza bzoley (#222) üzenetére


Salvador20
őstag

sajnos nem, azt írtam neked először, hogy sztem az az, de nem működött...
viszont más:
TeamSpeakba, meg úgy mindenbe, ha micet bekapcsolom, akkor a többiek visszahallják magukat, mégha füles is van rajtam, ha bekapcsolom az AEC-et akkor meg én hallom magam vissza...hogy orvosolhatnám ezt???
Válaszotok előre is köszönöm

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#225) strabowsky


strabowsky
tag

Sziasztok!
Én is most vettem egy Asus Xonar D2/PM-et és csak ajánlani tudom mindenkinek. :C
Erölködőre kötve tisztán hallani az alaplapi hangkátya és ez közötti különbséget.Aki zenére és filmezésre akarja használni leginkább bátran vegye :R

(#226) Salvador20 válasza strabowsky (#225) üzenetére


Salvador20
őstag

:))

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#227) the people


the people
csendes tag

helló nem tudod hogy az asus a8n-e nek integrált hangkártyája van van nem integrált és ha integrált akkor hol lehet driver szerezni hozzá előre is kösz

(#228) Zinho válasza the people (#227) üzenetére


Zinho
aktív tag

Sztem kicsit rossz topikba tetted fel a kérdésedet, meg aztán gugliban kb. 15 mp alatt találnál választ... :)
Egyébként: [katt]

[ Szerkesztve ]

(#229) Ult!ma


Ult!ma
csendes tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül köztetek olyan, akinek nincs szüksége az Asus Xonar-hoz kapott optikai kábelre? Szükségem lenne továbbá a Toslink átalakítókra is. Amennyiben van ilyen, kérlek üzenjetek!!

Ja és, ha bárki tud boltot, ahol lehet kapni ilyen optikai kábelt (tehát 3,5 mm->Toslink jack), akkor az frankó lenne, ha le tudná írni.

Köszönöm,
Ult!ma

(#230) Salvador20 válasza Ult!ma (#229) üzenetére


Salvador20
őstag

intersparban vehetsz, van átalakítóval együtt. én neonzöld színbe láttam

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#231) fradi81


fradi81
veterán

Hali
asus xonar d1 kiviszi digitálison erősítőre az 5.1 hangot vagy csak pcm?

moto g72, Ninebot d28e

(#232) bzoley válasza fradi81 (#231) üzenetére


bzoley
veterán

Elvileg a DDL segítségével AC3-ban igen.

(#233) fradi81


fradi81
veterán

nem sokan írnak ide, ilyen kevés a gond? :D

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#234) bzoley válasza fradi81 (#233) üzenetére


bzoley
veterán

Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve :)
Amúgy nekem tényleg nincs semmi gondom. Ez nem C betűs topic :D

(#235) Zinho válasza bzoley (#234) üzenetére


Zinho
aktív tag

Gond az nincs szerencsére :)
A múltkor felvetett kékhalálos dolog is tévesnek bizonyult a béta driverrel kapcsolatban. Nincs annak semmi baja. Más volt a gond...

(#236) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Szemezgetek már 1 ideje az ASUS karikkal, még anno (mikor ez a topik nemvolt) tettem fel kérdést, vártam tapasztalatokat vele kapcsolatban a C-s topikban, de ott mindenki csak az x-fi -re gerjedt :D

Kérdéseim a következők lennének:
A D1 és a DX között a csatin kívül van vmi difi? Én nem nagyon találtam..
Melyiket érdemesebb venni? Én D1re gondoltam, amiatt mert az kicsit újabb, hátha vmi apróságot javítottak...

Igazából sok más dolog nincsen, tesztekben rommá dicsérik, még annyi, h eddig Live! 7.1 24bit karim volt, és genius 5000es 5.1 el, az alap beállításban ha pl mp3at vagy más sztereó jelet küld a hangfalnak, akkor csak a 2 front szól, az úgy elég kaki, vagy esetleg van 2.1, de az EAX consolban van ez a CMSS 3D ami szétküldi a jelet minenhova, így elég malacul szól a kicsike... hasonló sztereó feljavítás elérhető a DX/D1 szoftverében?

Mennyire jól kezeli a kimenő sztereó jelet ha 5.1es hangfalra megy ki?

Sub buz1 vagyok, remélem rendesen megtudja szólaltatni majd a woofert(persze azt sejtem h a többi hang sokkal szebben fog szólni), szeretem ha szép mélyen dübörög a zene, vagy remeg az ágy egy jó filmnézés közben, remélem erről nem kell lemondanom a hangkari váltásnál :DDD

Köszi a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#237) bzoley válasza Hooper (#236) üzenetére


bzoley
veterán

Nehéz elfogultság nélkül nyilatkozni a kártyáról, de megpróbálom.
A két típus között nincs lényeges különbség, csak ezért van kettő, hogy mindenki tudjon magának választani.
A hangkártya fel tudja keverni a bemeneteire érkező hangot is, pl. tévé kártya, de már egy MP3-at is képes úgy megszólaltatni, mintha valódi 5.1-es zene lenne.
Forrásnak, ha hat csatornás hangot adsz meg(nálam default), azt úgy is kezeli, vagyis küldi szanaszét. Én a hangfal hátsó hangszóróit szoktam lehalkítani, ha nincs rá szükség.
Nem tudom, mire képes a Genius-od, nekem tucc-tucc zenénél szinte teljesen le kell tekernem a basszust. Más zenénél kb. félig, két harmadig van feltekerve a sub. Szóval nincs vele gond kellően dinamikus. Jó hangfallal mehetsz vele építkezésre, bontani :)

(#238) Zinho válasza Hooper (#236) üzenetére


Zinho
aktív tag

A hangkártya váltástól ugyanúgy dübörögni fog a Geniusod, csodát nem tesz a hangkártya :DD Na nem piszkálódásból, de én nagyon sokat vacakoltam azzal hogy milyen frekvencián vegye át a sub a mély hangokat, az alapbeállítás borzasztó... de megérte! :)
De hogy talán többet is segítsek neked: én valszeg pont a hétvégén fogom rákötni a régi SW 5.1-et egy Asus DX-re. Majd beszámolok a lekeverésről!

(#239) Salvador20 válasza bzoley (#237) üzenetére


Salvador20
őstag

Nehéz elfogultság nélkül nyilatkozni a kártyáról, de megpróbálom.

Ez aranyos....de akkor látom összeszedted magad :DDD

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#240) bzoley válasza Salvador20 (#239) üzenetére


bzoley
veterán

Igyekeztem :)
Néha benézek egyik-másik c betűs topicba, nézem, hogy szenvednek, és jókat mosolygok magamban. Megtehetem, mielőtt megtértem, én is ott szenvedtem :)

(#241) Hooper válasza bzoley (#237) üzenetére


Hooper
őstag

Köszönöm a válaszokat!
Ezek szerint nem tévedtem nagyot amikor a DX megjelenésekor kinéztem magamnak :B
csak féltem megvenni, mert mindenki csak "CREACREACERA!", és erről senki meg se nyikkant... most viszont 5Kval több mint amikor legutóbb néztem :O

Azért az 5500nál nemcsodálom, h lekell csavarni a SUBot, az egy igazi állat :DDD

Zinho- köszi, előre is. Várom a hétvégét ;)

[ Szerkesztve ]

(#242) Zinho


Zinho
aktív tag

Hát a hangfal teszt lehet hogy egy kicsit odébb tolódik... Kicseréltem a tápot így a floppy tápcsatit is kihúztam, és mintha az a műanyag kis ház elcsúszott volna, és most lötyög... ilyen brutálisan húztam volna ki :F az a műanyag a kártya végéig ér, vagy kilóg?

(#244) Henker2


Henker2
addikt

Xonar D2-őm van. Windows XP rendszert használok. Tudnátok segiteni abban, hogy a COD5 nevű játék miért nem megy? A Xonar előtt Audigy2-őm volt. Azzal ment. Mióta a Xonar van nem megy. Ezt a hibaüzenetet irja ki azóta: Error during initialization: Unhandled exception caught

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#245) Salvador20 válasza Henker2 (#244) üzenetére


Salvador20
őstag

az bukó.....hankártya mintavételezése túl magasan van, a játék csak a 44khz-et támogatja 16biten, ha van alaplapi hangkarid, akkor használd azt, ha nincs akkor vista, mert ott lehet állítani. de legjobb,ha hagyon a cod5-öt és mész vissza 2-re vagy 4-re,mert 0

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#246) Ijk


Ijk
nagyúr

Lehet már tudni valamit aXonar Essence STX-ről? Megjelenés, ár?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#247) Salvador20 válasza Ijk (#246) üzenetére


Salvador20
őstag

várom már,de még a HDAV1.3D sem érkezett meg,de ha ez valaha kijön akkor biztos befizetek rá, nem hiszem,hogy drágább lesz mind a sima xonar. De örülök,hogy amibe az asus belekezd, azt sose hagyja félbe(pl EEE :DD,mondjuk nekem Wind van :P )

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#248) Henker2 válasza Salvador20 (#245) üzenetére


Henker2
addikt

Köszi a kimeritő és egyben őszinte választ... :DDD :R

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#249) Salvador20 válasza Henker2 (#248) üzenetére


Salvador20
őstag

:K

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#250) mzso


mzso
veterán

Az miért van hogy kattog a kártya? A számítógép leállításakor és az operációs rendszer betöltésekor is szokott. Meg még akkor is amikor ubuntu alatt az alsa mixerben ki/be pipálom frontpanel és a vonalbemenet beállítást. Normális működés ez? Egyáltalán mi tud kattogni a kártyán?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.