Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Szabii14 válasza jaffa 2843 (#6000) üzenetére


Szabii14
csendes tag

Így már azért más, de most zene mellett nem hallom a pattogást, majd este a film alatt kiderül, remélem megszűnt, mert elég idegesítő...

(#6002) gyenesmartin válasza Szabii14 (#6001) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem ez 2000us körül szokott lenni. De én nem hallok semmilyen pattogást. Valószínű emiatt is pattogott annyira az előző hangkártyám.

(#6003) leonel


leonel
aktív tag

Sziasztok!

Egy jobb minőségű 7.1 TrueHd, 3d erősítő és egy 7870 vga kártya mellé melyik xonar javasolt?

A pc-ről menne
-mkv és blue ray lemez házimozi (koncert is - jazz, komoly)
-játék
-mp3

Fülesből max egy 7.1 gamer lesz használva játékokhoz

DX2 vagy stx?
Vagy elég valamelyik olcsóbb is?
1 napja olvasom a topicot - de már belezavarodtam. :DDD

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6004) jaffa 2843 válasza leonel (#6003) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Az összekötés gondolom digitális optikai lenne. Arra egy sima DS vagy pci-express -es DSx is tökéletesen elegendő.
A 7.1-es gamer csoda valszeg USB-s, tehát nem oszt nem szoroz neki a hangkártya.

Ha mindenképp a felsoroltak közül kell választani, akkor D2X.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6005) leonel válasza jaffa 2843 (#6004) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi! :R

A vga-t összekötném az erősítővel hdmi-n. Az a házimozit elviszi.
A játékok miatt kell a hangkártya - amin még elgondolkodtam, hogy az erősítő vagy az Stx Dac-ja lenne a jobb megoldás?!

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6006) PiE137 válasza leonel (#6005) üzenetére


PiE137
senior tag

Az stx-é.

(#6007) leonel válasza PiE137 (#6006) üzenetére


leonel
aktív tag

Köszi!
Ezt nem tudtam - ha tippelnem kellett volna. talán az erősítőre tettem volna :DDD
Azért gyűlnek az érvek az stx mellett is. Azt tudja mint az olcsóbb és még ott van a dac=analog kimenete... :U Ami ezekszerint "elég" jó :)

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6008) jaffa 2843 válasza leonel (#6007) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nekem még mindig nem tiszta, hogy mit szeretnél analógra rákötni.
Ha leírnád részletesen, hogy mit hova szeretnél kötni és milyen módon azt nagyon megköszönném. Egyelőre nem rétem a DAC körüli mizériát.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6009) leonel válasza jaffa 2843 (#6008) üzenetére


leonel
aktív tag

VGA hdmi ---> erősítőre =házimozi
Xonar koax --->erősítőre= játékoknak
Xonar analóg ---> erősítőre= vannak nagy felbontású koncert és jazz felvételeim digitálisan tárolva. Minimális ráfordítással tudnám a Hdav pci kártyámat egy stx-re cserélni (pci helyem megszűnt így kell egy pcie kártya) ezért gondoltam, hogy annyit megér.
A füles erősítés meg már hab a tortán - ki tudja mit hoz a jövő. ;)

De nyugodtan javíts ki ha valamit rosszul vizionáltam. :DDD

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#6010) jaffa 2843 válasza leonel (#6009) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Értem. Az STX analóg része az csak stereo, ezt ne feledd. Természetesen a zenét stereoban a legélvezetesebb hallgatni, erre a sok.1 nem is igazán alkalmas.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6011) Rival


Rival
aktív tag

Tisztelet kollégák! Ügyfélnél meghalt egy régi SB Audigy. A probléma az, hogy kondenzátormikrofont használt, ami az alaplapi mikrofon bemeneten nem működik. Ezért az Asus valamelyik alacsonyabb kategóriájú kártyáját szemelte ki (DS/DG). A kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy melyik kártya biztosít fantom tápot a mikrofonnak, mert a specifikációkból nem tudtam kideríteni.

Ha ezek közül egyik sem, akkor esetleg javaslat egyéb megoldásra?

[ Szerkesztve ]

(#6012) PiE137 válasza Rival (#6011) üzenetére


PiE137
senior tag

Az lehet, h az audigy kártyáját még ki tudta "szipolyozni" a miki-je, és adott némi életjelet vele, de ez a mostani hangkártyáknál esélytelen! :N (az ilyen mic-ok akár 48V-ot is képesek megkajolni, lehet pont ezért nyiffant ki az audigy-je!)
USB-s audio interfészt kell vennie, az való a kondenzátor mikrofonhoz! :K

(#6013) gyenesmartin válasza PiE137 (#6012) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem Elektret (kondenzátor) mikrofon van rákötve a D1, de nem venném észre, hogy nem illene ide. Elég hangos is.

(#6014) PiE137 válasza gyenesmartin (#6013) üzenetére


PiE137
senior tag

Igen, az egy olyan fajtája a kondenzátor mikrofonnak, amely nem igényel nagy feszültséget, bár az előfoka általában elemről veszi az áramot.
Természetesen ha csak ilyen primitív kondenzátor mikrofonról van szó, akkor azt még az alaplapinak is illene vinnie! :B
Én már stúdió technikában gondolkodtam! :DDD

(#6015) Szabii14


Szabii14
csendes tag

...most meg az a gondom, hogy a jobb oldali hangszóró nem szól. Mióta megvettem a dx-et egyfolytában csak a problémák, kezdem megbánni az egészet... Na mind1 tudna valaki segíteni mit lehet ezzel kezdeni? Telefonról működik mind2 hangszóró.

edit: a bal meg recseg

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6016) gyenesmartin válasza Szabii14 (#6015) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Indítsd újra a gépet. Ha nem segít akkor ez már garancia lesz.
Nekem is van olyan, hogy elhalkul a jobb. De olyankor viszont nem recseg a bal.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Szabii14 válasza gyenesmartin (#6016) üzenetére


Szabii14
csendes tag

Lehalkítottam a balt, szól a jobb, csak nagyon halkan, a bal meg nem fullra recseg, csak hallani hogy van benne recsegés...

Restart után se jó... Azt még kipróbálom, köszi:)

[ Szerkesztve ]

(#6018) gyenesmartin válasza Szabii14 (#6017) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Próbálj még ki olyat, ha eddig nem, hogy át tenni másik pci-e csatlakozóba. Pl ha most az alsóban van tedd feljebb a vga alatt lévő fekete pci-e be.

(#6019) LackoMester


LackoMester
addikt

Hel,
olyan kérdésem lenne,h. melyik UniXonar driver lenne jó a Xonar DX kártyámhoz, és mennyivel jobbak mint a gyári cucc.
köszi

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6020) Mezi1982 válasza LackoMester (#6019) üzenetére


Mezi1982
tag

Nekem ez van

UNi Xonar 1796 v1.52

hogy mennyivel jobb ? ez jó kérdés ki kell próbálni

(#6021) jaffa 2843 válasza LackoMester (#6019) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A kérdés az, hogy van-e valami problémád a gyári driverrel? Ha nincs akkor felesleges cserélgetni.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#6022) LackoMester válasza jaffa 2843 (#6021) üzenetére


LackoMester
addikt

Igen van, ha nem lenne nem akarnám lecserélni. ;)
Néha nincs hang ( érdekes a miki viszont megy ), szóval semmi, restart után Ok minden.
Köszi a választ. :R

Mezi
este megpróbálom. Valami gebasz ( kompatibilitási hiba ) lehet az új rendszerrel, mert a régin ilyen nemvolt, meglátjuk egy próbát megér.
:K :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6023) Rival válasza gyenesmartin (#6013) üzenetére


Rival
aktív tag

Csak annyit tudok, hogy valami Shure "hakni" mikrofon... :) Szóval azt mondjátok, hogy inkább valami USB-s külső? Esetleg jobban járna, ha venne egy egyszerű, kicsi keverőpultot saját táppal, ki és bemenetekkel, aztán azt rákötni line-inre... szerintem...

(#6024) gyenesmartin válasza Rival (#6023) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Hát a Shure biztos, hogy nem gagyi cucc. Ha "hakni" szó alatt azt érted, hogy ez valamilyen zenész cucc, akkor igen kéne alá egy jobb mikrofon erősítő.

(#6025) Maxtreme


Maxtreme
addikt

A Shure meg a hakni cucc. Jó vicc: Ez most szíven ütött mint stúdióban (is) dolgozó emberkét :D

A topikhoz:
kezd a tököm tele lenni ezzel a hangkártyával. Már másodszor játszotta el a bal csatorna eltűnős mókát.
Az xfit a drivermizériák miatt "hajítottam ki", nehogy már ezzel is szívjak, mert innentől már sok lehetőség nincs..

[ Szerkesztve ]

(#6026) gyenesmartin válasza Maxtreme (#6025) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ezzel mire célzol? A Shure akkor jó vagy nem?

(#6027) Maxtreme válasza gyenesmartin (#6026) üzenetére


Maxtreme
addikt

hogy jó? Az egyik legjobb. (ha nem a legjobb)
szerk: Bár nem mikrofon, de ez sztem sokat elárul a márka milyenségéről :D

[ Szerkesztve ]

(#6028) radi8tor válasza Maxtreme (#6027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tegyük hozzá, hogy abból is van olcsóbb példány, ami nem olyan jó, mint egy stúdiómikrofon.

⭐ Stella

(#6029) Maxtreme válasza radi8tor (#6028) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nyilván. Viszont a cég extragagyit nem dob a piacra. Arra ahova az adott termék készült, ott tuti megállja a helyét. :)

(#6030) hoolla


hoolla
aktív tag

Sziasztok!
Hangkártyát szeretnék végre venni, ki is néztem egy Recon3D-t, de végül inkább az Asus ROG Xonar Phoebus mellett maradnék, meg is rendeltem már, meglátjuk. Van valakinek tapasztalata vele?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#6031) Maxtreme válasza hoolla (#6030) üzenetére


Maxtreme
addikt

Bár a kérdéses Asus-al nincs tapasztalatom, de tuti hogy jól választottál.
A Recon3D-től az Isten mentsen meg. katt
Eddig süllyedt a Creative.

(#6032) LackoMester válasza Mezi1982 (#6020) üzenetére


LackoMester
addikt

Végül is UNi Xonar 1800 v1.601.exe tettem fel, jónak tűnik, meglátjuk. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6033) hoolla válasza Maxtreme (#6031) üzenetére


hoolla
aktív tag

Igen én is olvastam néhány hiányosságot, de meglepett amit linkeltél. Mindegy is, viszont nem rég küldték a mailt, hogy várnom kell az Asusra talán heteket, én meg nem akarok várni. :) 5 éve akarok venni egy hangkártyát és most itt a lehetőség, hogy pénz nem számít címmel beruházzak egybe úgyhogy ha tudtok valamit ajánlani ami bizonyított már azért nagyon hálás lennék! Azt tudom hogy a szóban forgó Asus a játékosokat célozza meg, de nekem nem csak arra kellene, hanem filmezésre is. Zene annyira nem lényeg. Néztem a D2x-t, de nem találtam semmit ami meggyőzött volna.
Szerintetek?

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#6034) Rival


Rival
aktív tag

Mivel nem tudtam kideríteni, hogy szolgáltat-e elegendő fantomtápot a kártya, ezért inkább ajánlottam egy mini keverőpultot, amit aztán ráköthet vonalbemenetre. Elnézést a "lehaknizásért", a Shure cuccok minőségével is tisztában vagyok, de a márkán kívül nem tudtam megmondani, hogy milyen mikrofonról volt szó... :)

(#6035) proly01


proly01
őstag

Azt megtudja mondani nekem valaki,hogy az mitől van ,hogy van egy xonar DX XD a típusú hangkártyám és mikor feltelepítem a drivert akkor a bal alul látható képen a "hangszorót" veszi alapértelmezett eszköznek ami le van a képen tiltva,de ha fogom és átnyomom hogy az SPDIF passtrouth device legyen az alapértelmezett a bal képen alul szintén vagyis a digitális kimenet akkor az asus driverében gyakorlatilag semmi se történik hiába emelem a hangot az asus driverében nem emelkedik a gépen "jobb oldalt alul" illetve semmire sem reagál rányomok az asus driverében a tesztre nem történik semmi majd kb 3-4 másodperc múlva a házimozi hangfalaira rádob egy sisteregő hangot és akkor utána már van hang végig is megy a hangfal teszt aztán elmúlik a hangfal sistergése és megint nincs hang.
Elindítok egy filmet és kb olyan 5-10 mp ig nincs hang a filmen majd jön a sistergés és akkor elkezd szólni a házimozi kijelzője szerint DTS ben vagy DD ban vagy épp ami a film.Eléggé idegesítő mert így olyan mintha szarok lennének a hangfalak vagy ha valamiféle gyenge jelet felerősítene a házimozi vagy ilyesmi.....
Nektek van ilyen?
Vagy ti hogy lőttétek be az asus xonar-t pc vel házimozi erősítőre?Esetleg tudtok képeket küldeni vagy nekem segíteni ötlet ilyesmi?

Szóval gyakorlatilag annyi hogy mik a jó beállítások?
:R :R :R

....Pr:)ly....

(#6036) proly01


proly01
őstag

Aha szerintem nekem is itt a hiba:

most ilyenkor mit csináljak? :Y :F

:R

....Pr:)ly....

(#6037) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Egy ilyen kábellel össze lehet kötni a D1 kártyámat az erősítőmmel? Illetve mennyire számít a kábel minősége? Meg a kártya ugye nem támogat dts-t de filmben lehetne használni?

(#6038) radi8tor válasza gyenesmartin (#6037) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha a kártya nem támogat DTS-t, akkor az azt jelenti, hogy nem fog belőle kijönni olyan jel.

Mik vannak :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#6039) bozont válasza gyenesmartin (#6037) üzenetére


bozont
veterán

Össze és a minőséggel sem lesz probléma, főleg hogy optikai kábelről beszélünk. A DD és DTS hangsávot is probléma nélkül ki tudja küldeni az erősítőnek.

mod.: A DTS Interactive-ot nem támogatja, ami a játékokhoz kell csak, de arra meg ott van a DD Live, az is ugyanolyan jó.

[ Szerkesztve ]

(#6040) gyenesmartin válasza bozont (#6039) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Köszönöm. Erre kíváncsi leszek milyen lesz így a hang.
Viszont játéknál lehet, hogy baj lesz. Mert az erősítőn csak DTS logó van, hogy csak azt támogatna.

(#6041) bozont válasza gyenesmartin (#6040) üzenetére


bozont
veterán

Ha a DTS-t támogatja akkor a DD-t is, de amúgy ott van rajta a Dolby Digital logó is a DTS mellett.

(#6042) gyenesmartin válasza bozont (#6041) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Igen, de nincs utánaírva a live :DDD .Egyébként megérné optikain használni analóg helyett?

(#6043) proly01 válasza gyenesmartin (#6042) üzenetére


proly01
őstag

Most nekem ugyanez van mint neked amúgy csak nekem DX kártyám van.
Annyi van hogy én is optikai kábellel kötöttem össze az erősítővel és a 1974 es meg a moddolt 1600 as drivert is használtam.Most épp ez van fent.
Aztán ha fogod és felteszed a driverét akkor alapból a hangszórókat veszi alap eszköznek és ezenkívül lesz egy olyan hogy spdif pass-throught device:

igen ám csak ha a hangszórókon hagyod akkor az nem tud DTS jelet kiküldeni csak az spdif et jelölöd meg alapértelmezettnek.
Ezenkívül azt is észrevettem hogy ha bejelölöd a drivereben hogy spdif passthrough:

Akkor kiküldi a DD t is hangszórókon keresztül mivel van egy ilyen opció hogy beállíthatod hány hangszóró szóljon:

De ez kicsit olyan ha nézed a filmet (én pl. MP-HC án nézem) mintha csak a sima stereót dobná szét 6 csatornára mert film közben ismétlem!!! (ha az alap beállítás tehát a driver által javasolt hangszóró az alapértelmezett) mert a hátsó hangszórókból is jön ugyanúgy a beszédhang mint például a front ból vagy a centerből.

Viszont ha a pass through ot választod ki alapértelmezettnek:

Ott van DTS meg minden meg ki is írja az erősítőm hogy DTS vagy DD ha abban jö a jel de a hangfalak pattognak recsegnek ropognak elmegy a hang meg a stereo jelet egyszerűen nem képes kezelni SŐT!!! a windows hangokat sem!!! nincs a win alatt semmifél hang vagyis van de csak mikor gondol egyet.De film alatt Ami !!!! DTS vagy DD !!!! az alatt tökéletes.Ezenkívül azt is észrevettem hogy mikor spdif et használok akkor van az mikor nem kap jelet az erősítő akkor csendesek a hangfalak és mikor kap akkor ugye hallatszik egy pici sistergés a hangfalakból.Itt nekem úgy felerősíti a zajt hogy már már zavaró és ha automatikusan kikapcsolja a jelet.Vagyis ha nem nyúlok a géphez kb 2 percig akkor kikapcsol a jel aztán mikor elindítok egy filmet kb 3-4 mp fáziskéséssel jön meg a hang.Vagyis rákattintok a filmre.....elindítom.....elkezdődik a sistergés......stabilizálódik a sistergés.....megjön a DTS vagy DD hang.

Egyszóval fogalmam nincs hogy hogyan kéne ezt úgy belőni hogy normálisan spdif alatt is legyenek win hangok mindig jöjjön a hang ne sisteregjen és a stereo 2.0 ás wmv ket vagy avikat is kezelje vagyis legyen rajta hang.
gyhogy most úgy használom a DX et hogy ha zenét hallgatok vagy avit nézek akkor alapértelmezettre teszem a hangszórókat aztán ha HD-t DD vagy DTs el akkor az SPDIF et választom ki alapértelmezettnek.

....Pr:)ly....

(#6044) gyenesmartin válasza proly01 (#6043) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Értem. Akkor ez nem nekem való, hogy mindig állítani keljen rajta. Azért köszi. Jó így ahogy van inkább. Meg azt sem tudom, hogy működik-e. Mert egyszer kipróbáltam egy dvd lejátszó coax-át rákötni az erősítőmre, de semmit sem csinált.

(#6045) proly01 válasza gyenesmartin (#6044) üzenetére


proly01
őstag

Hát aztán figyelj.Lehet én vagyok a hülye hogy nem tudom beállítani normálisan ezért kértem feljebb segítséget:
[link]

De nem igazán írt rá senki hogy mit is kéne csinálnom szóval ebből azt vettem le hogy más se tudja mit kéne hogy kéne.
Ezért próbálkoztam egy ideig a ropogást megszüntettem úgy ahogy a filmek alatt és ez tűnt a legkézenfekvőbb megoldásnak hogy mindig álligatom amíg nem ír valaki valami megoldást erre.
D már mikor megvettem a kártyát akkor mondták hogy komolyabb PC vel foglalkozó emberek is napokig állítják mire olyan mint amilyet szeretnének.....
Ennek fényében hát....mik akarok én?! :DDD :U

Nekem mondjuk a legkézenfekvőbb problémának ez tűnt amit itt írt a srác:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Szóval ezt megcsináltam amit az utolsó linkben ír a srác és úgy úgy ahogy megszűnt a ropogás és normális a hang.De itt is ahogy átnyomom hangszóróról pdif re mert ugye csak úgy tudok filmet nézni mert az előbb írtam hogy ha hangszórón nézem akkor csak olyan mintha egy 5.1 es felskálázást csinálna tehát át kell tennem digitális spdif re akkor már nekem is ilyen 8000-10000 ezer körül mozognak az értékek.Ha megnyitom a böngészőt akkor is 4000-6000 körül szóval ne értem én ezt.Jaaa és ráadásul úgy hogy kb a fél gépet letöröltem meg letiltottam....akkor most mi van? :F :U

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#6046) proly01 válasza proly01 (#6045) üzenetére


proly01
őstag

Ezért is nem értem,nincs itt egy olyan ember akinek D1 e D2 ja vagy DX e van és házimozin nézi a filmeket PC n keresztül és normálisan szól neki a digitális spdif kimeneten a film a házimoziról....
nem hiszem el! :U

Vagy mondjuk tudja hogyan kell normálisan beállítani a kártyát,nem fülesre meg pc s hangfalakra meg barkácsolt 2.0 ra 2.1 hanem optikai 5.1 re?!

....Pr:)ly....

(#6047) bozont válasza proly01 (#6046) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk csak egy kicsit kellett volna visszaolvasni. :U
[link]
[link]
[link]

A DD Live-ot csak játékok esetében kell használni, csak akkor kell állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#6048) proly01 válasza bozont (#6047) üzenetére


proly01
őstag

Hát én még így se Teljesen értem a dolgot. :(((
Akkor ha stereoban vagyis hogy csak a front meg a mélyláda szóljon például zenénél akkor hangszóróra kell állítanom és PCM re ha DD akarok akkor dolby digital livre ra de PCM re ha pedig filmet nézek(nálam ez a gyakoribb napi 1-2 HD film)
akkor pedig spdif re és 5.1 csatornás Dolby digital livra ra?
Akkor csak állítani kell mindig?Nincs olyan hogy egy beállítás és minden úgy szól ahogy én akarom?
Nálam így néz ki most a beállítás HD filmekre.Ez most pont egy dts hangsávú de én nem használok kodaket a MP-Hc hoz hanem AC3 filtert.

Akkor ez így most jó?
A beállítás zenére 2.1 re stereora ugyanez nálam csak ott nem az spdif et használom hanem a hangszóró az alapértelmezett!!!

....Pr:)ly....

(#6049) bozont válasza proly01 (#6048) üzenetére


bozont
veterán

Játékra (és alternatív 5.1 hangkódolású filmeknél, például FLAC vagy AAC 5.1) hangszórók + DDLive, minden másra S/PDIF + PCM. Így elég keveset kell állítgatni, szinte csak játékoknál, filmeknél ritka a FLAC és AAC 5.1 hansáv, inkább anime-ék esetében lehet ezzel találkozni.
Az AC3 filter is codec, de én a helyedben kikapcsolnám ott az AC3 kódolót, az lényegében ugyanaz mint a DDLive, csak felesleges konvertálás.

(#6050) proly01 válasza bozont (#6049) üzenetére


proly01
őstag

Én játszani PC-n egyáltalán ne játszom úgyhogy ezt ki is zárhatjuk.
Viszont ha beállítom úgy ahogy leírtad nekem semmilyen hang sem jön ki a hangszórókból.
Figyu: windows hangok és stereo vagy felkonvártált hangok (nem AAC vagy FLAC nekem ilyen hangtartományú anyagom nincs is ) youtubon például videók ezzel a beállítással mennek:

A DTS DD és Dolby Digital plus pedig ugyanezel a beállítással megy csak ott NEM a hangszórók az alapértelmezett hangeszköz hanem az SPDIF viszont ebben a beállításban ugye a DTS DD stb megy de az összes többi hang nem amiket fent írtam pl youtube videók vagy egy mp3 nem.

viszont ha hangszórón hagyom akkor ott is megy a dolby digital de a DTS nem és a dolby digital olyan mintha ne DD lenne hanem csak a stereot osztaná ki 5.1 re mert a hátsón is szól a beszédhang.Pont mint egy youtube videónál például.

....Pr:)ly....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.