Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) tonigold


tonigold
csendes tag

Sziasztok skacok!

A segítségetekre lenne szükségem!
Asus Xonar D1 et szeretnék venni PCI csatisat!
Eddig nekem is SB Audigy2 volt ... még működött is vista alatt,hozzátenném nem hibátlanul!!!
Mondjuk úgy együtt lehetett valahogy élni vele!
Most fel szeretném tenni a 64 bites WINDOWS 7 et és itt bizony már előjöttek a gondok ... csak sztereo ... szarik mindenre!

Nos én nem vagyok annyira nagyon kisarkazva a kristály hangzásra,nekem az Audigy,meg az SB Live hangja totál megfelelt,EGY FONTOS DOLOG LENNE,AMI VISZONT NAGYON KÉNE!

Van a Creative kártya drivernél egy ilyen,hogy EAX SETTINGS és azon bellül CMSS 3D Surround és ezt kijelőlve lehetőség van a STEREO SURROUND kiválásztására!
Tehát sima zene mp3 hallgatásánál is szólnak a szatelitek és a mély egyaránt!!!

Nekem ez az opció lenne a legfontosabb egy sima mezei Genius fadobozos 5.1 analóg hangrendszerem van!

Az ASUS XONAR hangártyánál van ilyen opció Windows 7 64 bit alatt?
Kérem szépen akinek van tapasztalata,ötlete tanácsa mielőbb ossza meg velem,akár priviben is hálás lennék érte ...

Nem ragaszkodom az ASUS XONAR hoz ha nem tudja az opciós amit szeretnék,lényegében nekem mindegy milyen csak szóljon úgy mint az SB legyen rajta CMSS 3D SURROUND és működjön Win 7 64 bit alatt!

Jah és mégegy fontos!
Legyen rajta egy nyomorult hanszint szabályzó ami szabadon állítható,nem előre megszabott profilok mint Jazz,Classic ... hanem MANUAL!

Kérlek segítsetek!

u.i : mi a külömbség az ASUS Xonar 1 és 2 között?

(#1052) bozont válasza tonigold (#1051) üzenetére


bozont
veterán

Nah, én pont most ruháztam be egy Xonar D1-be és most sikerült kicsit meghallgatni mit is tud. Egyszerűen eszméletlenül jól szól (nekem is a "Jóöreg" Genius 5.1 3600 van), egy X-Fi Xtremegamer Fatality Pro kártyát cseréltem erre és nekem jobban tetszik a Xonar hangja. Valahogy a térhatások is jobban érvénysülnek (talán jobban poziciónál :F ) rendes 5.1 hang esetén is. A mélyek is sokkal lágyabbak és a magas hangok kicsit tisztábbak. Win7 64bit-et használok most már én is és semmi problémám nincs eddig vele (bár játékokat még nem nagyon volt időm kipróbálni) és igen rendesen fel tudja keverni a sztereót (itt GX-nek hívják), nagyon jól működik. :K És a megszabott profilok mellett készíthetsz sajátot is.
A Xonar 1 is bőven elég lesz, a másik aránytalanul drága szerintem. Ha jól tudom lényegében csak annyi a különbség a kettő között hogy a "2" minőségibb alkatrészekből készül és támogatja a DTS Connect-et is. Én nagyon ajánlom ezen kártyák bármelyikét, de egy Xonar D1 vagy DX-nél nem kell több. :R

(#1053) bozont


bozont
veterán

Amúgy ez az Audio channel mire jó pontosan a Main fülön? [link]
Mindenesetre a Crysis demónál pl akkor működik rendesen az 5.1 ha 8 csatornára állítom, pedig nekem csak 5.1 rendszerem van és 6CH esetén csak sztereóban szól. Viszont más játéknál meg megy rendesen akkor is ha 6 csatornára állítom. Pedig kezdtem örülni, hogy itt nem kell mindig állítgatni semmit, ha játszani akarok. :(
Ja és a GX 2.5 mikor jön ki? Most nézem hogy nálam még csak a 2.0 van.

[ Szerkesztve ]

(#1054) CséZé


CséZé
őstag

Hi!

Megjött a D1, msot próbálgatom, de mit érdemes beállítani?
a zenéim rendre 44.1khz-en mennek, viszont a Xonar driverében 96khz-re van állítva, most ezt hova érdemes állítani? Mert lehet 192khz-re is. Meg elfogadnék néhány beállítási tanácsot. :R

mod: fejhallgatóval használom, és 90%-ba zene

[ Szerkesztve ]

(#1055) CséZé válasza CséZé (#1054) üzenetére


CséZé
őstag

továbbá: sokkal halkabb, mint az alaplapi, de miért? :F

(#1056) dudika10 válasza CséZé (#1055) üzenetére


dudika10
veterán

Ha fejhallgatóra állítod a kimenetet akkor használja a saját erősítőjét. Ha eddig nem arra volt állítva akkor azért halkabb mert nem volt erősítve a jel, ha pedig eddig is fejhallgatóra volt állítva akkor egyszerűen kisebb teljesítményű az erősítője mint az alaplapi hangkártyádnak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1057) CséZé válasza dudika10 (#1056) üzenetére


CséZé
őstag

na de ennyire? :Y
full fel van véve a filmezésnél a hangerő és egyáltalán nem hangos
alaplapinál fele vagy negyed hangerőn néztem a filmeket, zenét kb fél hangerőn
a sample rate-t mire érdemes állítani?

a hangerőre tényleg nincs más megoldás? :F

(#1058) dudika10 válasza CséZé (#1057) üzenetére


dudika10
veterán

Hangerőre megoldás egy fejhallgató erősítő, nagyon sokat dobhatna a hangzáson. :K

A mintavételezést meg a zenéhez szokás állítani. Azt olvastam, hogy elég jól megbirkózik a hangkari azzal is, ha nem a zenéhez állítod be, de ezt csak olvastam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1059) CséZé válasza dudika10 (#1058) üzenetére


CséZé
őstag

nagyszerű... most vettem hangkártyát, már meg fejhallgató erősítő kell, hm....

(#1060) dudika10 válasza CséZé (#1059) üzenetére


dudika10
veterán

Megnéztem az adatlapod, azzal a fejhallgatóval szerintem elég hangosan kéne hogy szóljon, szerintem valami más hibázik nálad. Viszont nincs ötletem, hogy mi lehet a baj. :F

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#1061) c41r0^ válasza CséZé (#1059) üzenetére


c41r0^
őstag

Én Sennheiser HD500-ast használok közvetlen a hangkártya front kimenetéről, az is 32 Ohm-os impedanciával rendelkezik, mint a te fülesed, és egyáltalán nem halk. Nem kell külön erősítő. A kártyán felülről a 2. jack helyre kell dugni, ez a front kimenet. Sorrendben felülről:

1, toslink spdif/mikrofon váltva
2, front (2.0, füles)
3, side left/right (4.0)
4, center/sub (5.1)
5, surround left/right (7.1)

íme a beállítás zenéhez, fülessel:

MAIN fül:

Audio Channels: 2 channels (ha csak fülessel hallgatod, akkor ide állítsd, ez adja meg, hogy a Windows hány audiocsatornát kezeljen. Lehet ez 6-on is, ha van 5.1-ed pl. a füles mellett, nem zavar bele a dolgokba, csak legyen szinkronban a Windows audio beállításával). Tehát nálam úgy is működik a füles, ha 6 channels-en marad ez.

Sample rate: nem probléma, ha egy fix értéken használod (nálam is mindig 96KHzen van)... ha nem 96KHzes a forrás, akkor újramintavételez a hangkártya 96KHzre, ez egy 44.1KHz-es mp3-nál lényegtelen...de inkább javallott a forráshoz állítása (CD audio, mp3, lossless audio, stb. általában 44.1KHz), ez is legyen szinkronban a Windows audio beállításával. Van olyan eset, hogy pl. egy-egy játéknak nem lesz hangja, ha nem állítod át 44.1KHz-re a sample rate-et, de ez játékfüggő.

Analog out: Headphones (gondolom egyértelmű). Bár nekem 2 Speakers állásban is ugyanolyan erős a fülesben a hangerő.

A Dolby Headphone feature NE legyen bekapcsolva.

MIXER fül:
A playbacknél 2 sávot kell látnod, left/right, ezt hagyd alapon, ugyanis az a 0 dB, tehát kiemelés nélkül van (megnyomhatod a resetet, az biztos arra állítja)
, ha feljebb húzod, az torzítással járhat, mert +dB-t ad, tehát fontos, hogy NEM SZABAD max-ra húzni

a record itt lényegtelen

EFFECT fül:

Environment legyen off, custom EQ-t használhatsz, ha akarsz, a beépítettek eléggé szétszedik a hangképet...

KARAOKE: off

FLEXBASS: off

AEC: off

Vocal FX: off

Fő panelen jobb oldalon master volume nálam 80, SVN-t kapcsold ki, ha be van (ez egy limiter, zenénél sokat ront, max. beszédes hanganyagnál jöhet jól). DSP módokat kikapcsolhatod, mindet (ne világítsanak az ikonok).

A kártya manualjában én nem láttam, hogy pl. egy jumperrel ki-be kapcsolható lenne a kártya saját erősítője. Szerintem az mindig aktív. Tehát az szvsz nem igaz, hogy "Headphones" állásban kapcsol csak be. Legalábbis nálam nem így van.

Oprendszer Vista x64, driver a legújabb, 6.12.8.1764.

Szerintem nálad a Master volume vagy az alkalmazás csatornájának hangereje nincs felhúzva.

[ Szerkesztve ]

(#1062) c41r0^ válasza bozont (#1052) üzenetére


c41r0^
őstag

A GX nem keveri fel a stereo zenét 5.1be. Az az EAX-ot emulálja szoftveresen, mint a Creative-nál az ALchemy. Nincs olyan funkció a Xonarnál, mint a Creative-nál a CMSS stereo sorround. Állítólag néhányaknak XP alatt működik az 5.1 sorround upmix sztereóról, de hogy hogyan, azt nem tudom. Legfeljebb a "7.1 virtual speaker" beépített feature-rel. Nálam Vistával nem működik sehogy sem driverből. Az egyetlen megoldás nálam Vista alatt "stereo to 5.1-re" a Foobarban a külön letölthető "Channel mixer" plugin használata.

(#1063) CséZé válasza c41r0^ (#1061) üzenetére


CséZé
őstag

először is köszi h ilyen részletesen leírtad
de nekem minden ugyanígy van állítva ahogy írtad, azért ennyire én is vágom :) beleértve h a hangerő fel volt húzva maxra is.
viszont nekem nincs Audio Channel :F
megpróbálok egy driver reinstallt, hátha segít és írom h mi van.

(#1064) CséZé válasza CséZé (#1063) üzenetére


CséZé
őstag

mikor a hsz-t megírtam a legújabb driver volt fenn, most feltettem a cd-n lévőt, de a helyzet változatlan, nincs olyan fül a Main résznél h Audio Channel, vagy ez csak Vista-n van?
én XP-t használok.

(#1065) c41r0^ válasza CséZé (#1063) üzenetére


c41r0^
őstag

Az Audio Channel csak Vista alatt aktív/van, mert a driver átállítja a Windows audio csatornák számát is.

De sztem olvasd át a manualt.

[ Szerkesztve ]

(#1066) CséZé válasza c41r0^ (#1065) üzenetére


CséZé
őstag

hát a manualba nem sok minden van azon kívül h a különböző hangrendszereket hogyan kell csatlakoztatni a kártyához.

lehet a hangerő miatt a powerDVD rakoncátlankodik, vagy pont olyan filmet választottam ki amlyiknek 5.1-es hangot lehet csak választani, de nem hiszem h ez meg akkor baj lenne...

(#1067) c41r0^ válasza CséZé (#1066) üzenetére


c41r0^
őstag

Tedd vissza a legfrissebb drivert, biztosan nem driver hiba. Minden hangerő szintet ellenőrizz, a Windowsban a vezérlőpult/Hang alatt is, mert sokszor XP alatt a Wave elállítódik. A masternek meg a wave-nek kell kb. 80%-on állnia XP-ben, arra már nem emléxem, hogy XP-nél a driverben a master volume knob-ja melyiket szabályozza, sztem a Win masterét. Esélyes, hogy a wave van neked lehalkulva. Bebootolom az XP-t (de régen em indítottam el :) és csinálok screenshotot). De miért nem próbálsz stereo zenét pl. Foobar-ral, fülessel? Most már nem értem, mi a probléma :)

[ Szerkesztve ]

(#1068) CséZé válasza c41r0^ (#1067) üzenetére


CséZé
őstag

a film a halk, Foobarral hallgatok most is zenét, na jó az nem halk (ha majdnem full hangerőn hallgatom), de nincs olyan hangos, mint az alaplapival.

(#1069) c41r0^ válasza CséZé (#1068) üzenetére


c41r0^
őstag

katt

hát 5.1es forrásnál meg 5.1be tedd...vagy ha nincs 5.1-es szett, akkor meg keverd le stereoba a médialejátszóval vagy pl. AC3 filterrel...ha stereo a film hangsávja, akkor meg headphones-ba, vagy 2 speakers-be állítsd, filmnél amúgy is még a külső kodekben állítható a hangerőszabályzó is, az is beleszólhat (pl. AC3 filter, stb.)

[ Szerkesztve ]

(#1070) CséZé válasza c41r0^ (#1069) üzenetére


CséZé
őstag

ugyanez van nekem is

(#1071) South Velen


South Velen
addikt

Üdv!

Ma vettem egy Asus Xonar DS-t, abszolút meg vagyok vele elégedve, az agyondícsért Realtek ALC889A-t is porig alázza, viszont van vele egy kis baj, mégpedig a bal hangszóró (középbalansznál) 50%-kal hangosabban szól, mint a jobb. Szoftverből ki lehet egyenlíteni, ha jobb sávot 100-ra, bal sávot kb. 75-re állítom, viszont engem zavar, hogy alapból miért ilyen?
Melelsleg először a Vista drivert raktam 7 alá, hát egy kicsit megzavarodott a rendszer... de a W7 beta driverrel már szépen megy (ezen a problémán kívül.)

[ Szerkesztve ]

(#1072) ImI87


ImI87
őstag

Ha találtok megoldást erre a "halk"-ságra, az engem is nagyon érdekelne. Nálam nem ilyen rossz a helyzet, de a régebbi X-Fi Elite Pro-hoz képest nekem is érezhetően halkabb a DX2. :F

(#1073) bozont válasza c41r0^ (#1062) üzenetére


bozont
veterán

Nekem pedig akkor keveri fel a stereot (pl zenénéll meg filmnél is) ha bekapcsolom a GX-et. Win7 RC 64 bit és vista driver kombó. Viszont az még mindig furcsa hogy a crysis demonál csak akkor megy az 5.1 ha 8ch-re állítom, más játéknál eddig nem volt gond 6ch mellett sem. Bár valószínűleg akkor a demonál lesz a gond inkább.

Ez a halkság meg rejtély, én meglepődtem hogy hangosabban szól mint az X-fi fatality pro kártyám, és mindezt sokkal szebben. :R Mondjuk az is igaz, hogy nála nem fejhallgatóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#1074) c41r0^ válasza bozont (#1073) üzenetére


c41r0^
őstag

én is letesztelem akkor ezt a felkeverést GX-szel XP és Vista alatt is, pedig szerintem minden lehetséges dolgot kipróbáltam már... gondolom 6 channels, 5.1 output, GX on, és egy zenelejátszó indítása stereo hanganyaggal?

igazság szerint én mindig kikapcsolva hagyom a GX-et, csak 5.1es játékoknál kapcsolom be, akkor sem mindig, csak ha köztudottan EAX-os

nálad "klasszikus" felkeverés van stereonál, azaz a két fronton hallható forrás kimegy a két side-ra, a centeren pedig a két front keveréke hallható és megy a sub is?

A Crysis demo-val pedig sztem ne foglalkozz, bár megpróbálhatod GX-offosan is 6 csatornával, hátha akkor megy. Nálam is votl már, hogy a GX-et bekapcsolva csak stereon ment a játék, kikapcsoltam és máris ment az 5.1.

Ha belegondolsz egyébként szeritnem mindegy, hogy 8 vagy 6 csatorna ha 5.1es rendszered van, mert 8 csatornánál a side-ra ugyanazok mennek ki, mint 6 csatornánál, azt meg úgyis hallod. Amit nem hallasz az a 2 hátsó sorround. De azt így se úgysem fogod.

[ Szerkesztve ]

(#1075) bozont válasza c41r0^ (#1074) üzenetére


bozont
veterán

Igen úgy van belőle + a flexbass hogy szóljon a sub. Aimp2 zenelejátszót használok és Zoomplayer a videóknak ffdshow-val.

Arra nem is gondoltam, hogy mi van ha kikapcsolom a GX-et, de majd azt is kipróbálom. Hogy pontosan hogyan csináljaa felkeverést az nem is néztem, de majd meghallgatom jobban. Bár szerintem a "klasszikus" felkeverés elvén megy csak.

(#1076) c41r0^ válasza bozont (#1075) üzenetére


c41r0^
őstag

bakker tényleg működik :)

én Foobart használok, mondom akkor kipróbálom, amit írsz...nem megy...mondom nézzük csak meg a Foobarban a DSP plugineket, csak egyet használtam, a Resamplert (hogy újramintavételezze az audiot 96KHzre), kikapcsoltam és működik a felkeverés és tényleg a "klasszikus" formában

XP és Vista alatt is megy, valóban olyan, mint a Creativenál a CMSS Stereo Surround:

6 channels (only on Vista)
analog out: 5.1 speakers
GX DPS Mode: ON

A FlexBass-t így tényleg célszerű bekapcsolni, eddig nem találkoztam olyan móddal, ahol célszerű lett volna, de így tényleg jobb. Nálam 80 Hz az LFE Crossover freq. és a centernek large-ot állítottam be.

(#1077) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Valószínűleg beszart a hangkártyám ezért újat szeretnék venni. Eddig X-fi Musicra fájt a fogam, de olvastam, hogy sok a driver gond + a Xonar D1 kb egytudású de olcsóbb valamivel.
Ugye hardveresen adja a hangot, tehát nem használja a procit hozzá? D1 és DX között az a különbség, hogy a D1 PCI-s, míg utóbb PCI-e-s. Csatolófelületben ez úgy különbözik, hogy PCI helyre bele sem megy a DX? Nekem ilyen alaplapom van, akkor ugye D1-et érdemes vennem?
Előre is köszi a válaszokat! :)

(#1078) Morden24 válasza MATEO6600 (#1077) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát nézd, a lapodon van PCI-E slot is, szóval akármelyiket veheted.
De amúgy nem, a pci-e kártya nem megy bele a pci slotba.

És igen, leveszi a terhet a prociról.

Sectumsempra - For Enemies

(#1079) MATEO6600 válasza Morden24 (#1078) üzenetére


MATEO6600
őstag

PCI, vagy PCI-e a jobb? melyik a hosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#1080) Morden24 válasza MATEO6600 (#1079) üzenetére


Morden24
nagyúr

A mérete szerintem megegyezik.

Ha a jövőbe tekintesz, akkor lehet, hogy érdemesebb a pci-e, de egyébként drágább szokott lenni egy kicsivel a pci-os társánál.
Szerintem teljesen mindegy, gyakorlatilag ízlés dolga.

Sectumsempra - For Enemies

(#1081) bzoley válasza Morden24 (#1080) üzenetére


bzoley
veterán

Sokan a PCIe-s változat külső tápcsati igényén vannak kiakadva, mondjuk nem értem miért, de nem árt, ha tudja, hogy van ilyen különbség is. Amúgy tényleg teljesen mindegy, én anno a DX-et választottam.

(#1082) Morden24 válasza bzoley (#1081) üzenetére


Morden24
nagyúr

Igaz, ezt elfelejtettem.

Személy szerint én is pci-e slotosat vettem, többek között az időtállóság miatt is. Egy hangkártyát azért jó esetben nem egy-két évre vesz az ember, főleg ami a nívósabbakat illeti...

Sectumsempra - For Enemies

(#1083) Egon válasza Morden24 (#1082) üzenetére


Egon
nagyúr

Viszont sokaknak (köztük nekem is) olyan szempont is jácik, hogy - egy nagyobb, ergo csendesebb vga-hűtést feltételezve - p35-ös lapon nincs elérhető PCI-E foglalat...:( Leszámítva a vga felettit, de oda szvsz nem érdemes hangkártyát dugni. Így marad a PCI-os verzió.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1084) Egon


Egon
nagyúr

Driverekről.
Divat szidni (persze nem alaptalanul) a Creative drivereit, de el kell mondjam: több mint egy évtizednyi Soundblaster-használat alatt egyszer sem szívtam akkorát, mint most a D1-gyel.

Massive Assault: Phantom Renaissance feltelepít, elindít. Átlag negyedóránként a program feladá futását, a taszkot lecsuká, egyszer a gépet is lefagyasztá. Eseménynaplóban az alábbiakat rögzíté: "Hibás alkalmazás: mapr.exe, verzió: 0.0.0.0, hibás modul: mapr.exe, verzió: 0.0.0.0, memóriacím: 0x00086da5."
Msconfig elindít, automatikusan elinduló programok kikapcsol. Láss csodát: a játék tökéletesen futá. Zömét visszakapcsolá, a játék újból sűrűn hanyattdobálá magát. Sok szívás után, Xonar betöltődő sz*rai lekapcsolá, és a játék ezt élvezé: ismét stabilan futá...
Asus honlapjára el, de frissebb driver nem lenni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1085) Ijk válasza Egon (#1083) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne is mondd pont ezzel szívok én is. Nem gondolkodtam előre, és most az accelero S1 fölött 2mm-re ott a D1x, a vga-m meg bitangul melegszik. Párszor emlegettem az alaplaptervezők anyukáját.
Szóval csakis sima PCI csatlakozásút szabad venni!

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1086) Morden24 válasza Egon (#1083) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ez is igaz.

A fenti slot már csak azért sem előnyös, mert a legtöbb esetben lazán végigér a kártya, és ha 4 ram-modul van bedugva, akkor valaki nem fog elférni.
Na meg van olyan alaplap is, ahol a southbridge hűtése simán lekorlátozza a felső PCI-E slotba dugható kártyák méretét.

Meg amúgy is, pont a vga fölött nem szerencsés. Meleg van ott.

Sectumsempra - For Enemies

(#1087) tigipuf válasza Morden24 (#1086) üzenetére


tigipuf
senior tag

Így igaz :K ,nekem gigabyte alaplapom van,és 1 DX-et egyszerűen nem tudnák benne hova elhelyezni a vga-m miatt(ekkora egy állat barom tervezőket,hogy egy modern alaplap készítésekor nem gondolnak a nagyteljesítményű, 2 slotot elfoglaló ,és nem mellékesen nagy hőt leadó videokártyákra :((( .marad az alsó pci foglalat vagyis a d1! És nem is micro,hanem normál ATX lapokról van szó!Én javasolnám,hogy aki D1,vagy DX között vacillál,először mindenképpen kukkantson be a házikójába :) ,nehogy vásárlás után így legyen kénytelen csinálni: :W

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#1088) Morden24 válasza tigipuf (#1087) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egyszerűen nem számolnak már hangkártyával a gyártók, vagy nem tudom.

Nekem speciel egy pci-e16-os sínben van a kártya, így kellően messze a meleg vga-tól, ellenben nincsen a légáram útjában.

Az előző alaplapomon a vga vagy 15-20 fokkal volt melegebb, mert az intelligens tervezők az egyetlen 16-os pci-e sín alá rakták a 2 pci-e1-eset, amiből egy a dual slot vga hűtő miatt kilőve, a másodikba belerakva meg konkrétan elfedte a vga ventilátorát, pár mm volt a két felület között.

A fenti pci-e sínbe meg nem ment bele, mert ha nem is akadna bele a csipszet hűtőbordájába, akkor ütközne a cpu-hoz közelebb eső memóriamodulokkal. Zsenik :W :U

Sectumsempra - For Enemies

(#1089) Ijk válasza Morden24 (#1088) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha nem számolnak hangkártyával, akár bele sem kell rakni a pci-e foglalatokat. Vagy minek vannak ott, dísznek? Ja tudom, azért papíron legyen már a specifikációban, hogy ilyen is van rajta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1090) Morden24 válasza Ijk (#1089) üzenetére


Morden24
nagyúr

Úgy értettem természetesen, hogy az adott méretekkel.
Egészen konkrétan alaposan rá kell készülni, hogy milyen lapot veszel, mert utólag meglepődhetsz, mint ahogyan írtam is.

Sectumsempra - For Enemies

(#1091) Egon válasza Morden24 (#1090) üzenetére


Egon
nagyúr

Egészen konkrétan nem tudsz rákészülni, mert azonos chipset azonos kiosztású alaplapot szokott eredményezni (érdemes megnézni a p35-p45-ös lapokat, de mondhatnám az X48-at is: gyártótól függetlenül majdnem tökegyformák), és hát nyilván adott procihoz - többé-kevésbé - adott chipset dukál. Azaz aki pl. egy éve vett új gépet, és Intel prociban gondolkodott, hiába "készült (volna) rá": nem nagyon lett volna alternatívája ebben a kérdésben (mára szerencsére változott a helyzet).
Inkább arra kell rákészülni, hogy milyen (csatolófelületű) hangkártyát veszel, nemde? :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1092) Morden24 válasza Egon (#1091) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván ahhoz kell alkalmazkodnod, ami adott.

Sectumsempra - For Enemies

(#1093) BullZeye


BullZeye
veterán

Eléggé "visszhangos" alapból ez a kártya, mit kéne beállítanom, hogy egy icipicit se legyen az?
Effecteknél minden szürke (off, kikapcsolva).

szóval hol lehet még állítani?

Logitech x540 hangfal szettel, és egy 12nm-es szobával, és a hang olyan mint a moziban ahogy visszhangzik....eléggé idegesítő :)

[ Szerkesztve ]

(#1094) BullZeye válasza BullZeye (#1093) üzenetére


BullZeye
veterán

jah és még valami, be van dugva a megfelelő helyre a 700 forintos mikrofon, viszont nem nagyon van hang :\ Egyszer volt még a legelején, de aztán mivel nem nagyon volt microphone boost, ezért alaplapit használtam. Most viszont újra bedugtam, és TSen egyiken sincs hang, mármint Mixer/Record, ott se Line In, se AUX, se MIX nem jó :)

na meg hol van Asus Xonar DXnél a Microphone boost, picit röhejesnek tartom, hogy egy ennyibe kerülős kártya, ilyen alap dolgokat nem tud, és még minidg kénytelen vagyok az alaplapi hangkarit használni erre ... ><

jah és W7 64 bit oprendszert használok.

[ Szerkesztve ]

(#1095) bzoley válasza BullZeye (#1094) üzenetére


bzoley
veterán

"...picit röhejesnek tartom, hogy egy ennyibe kerülős kártya, ilyen alap dolgokat nem tud..."
Arra nem gondoltál, hogy esetleg csak nem találod?
Bekapcsolható az AC-ben, és a Windows felvételi eszközeinél is. Mint általában.

(#1096) BullZeye válasza bzoley (#1095) üzenetére


BullZeye
veterán

Az a baj, hogy első dolgom volt ott nézni, volt is, bekapcsoltam, semmit sem használt, ugyanúgy halk maradtam, mintha nem is működött volna, most meg a mikrofont fe se ismeri, ahogy írtam előzőleg :) tény hogy normálisan működő önálló W7 driver nincs még :\ de akkor is :D

(#1097) BullZeye válasza BullZeye (#1096) üzenetére


BullZeye
veterán

Most, hogy megy reggel óta a mikrofon (semmit nem nyúltam hozzá tegnap óta). Tudok képet küldeni róla, de a vezérlőpultban a hangok/felvétel/stereo mix/jelszintek ott csak egy skála van 1-100ig, és BALANSZ, viszont nincs itt microphone boost (réges rég volt, most nincs)

(#1098) bzoley válasza BullZeye (#1096) üzenetére


bzoley
veterán

Azt, hogy működik-e, nem tudom, nem használok ilyen eszközt, de az opciót látom.
Igen, azt el is felejtettem, hogy a Win7 még sehol sincs.

(#1099) MATEO6600 válasza Morden24 (#1082) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem még nem teljesen tiszta ez a csatolófelület, bocs az értetlenkedés miatt, de ha D1-et veszek, akkor hová kell csatlakoztatnom?

Ugye nem a kékhez? :S Mert közvetlen felette van a videókártyám, ami nem kifelé fújja a levegőt.

(#1100) grunge válasza MATEO6600 (#1099) üzenetére


grunge
addikt

D1 a feketékbe megy. tedd a legalsóba, ott nem fog zavarni semmit:) a DX-viszont a két kék közé való, de az alső kék slotban is működnie kell.

159 SW 1.9 jtdm <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.