Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:12:53

LOGOUT.hu

ASUS hangkártyák
A topik összefoglalójában általános információkat és beállítási útmutatót találsz az ASUS hangkártyáihoz.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Salvador20 válasza bzoley (#350) üzenetére


Salvador20
őstag

:R

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#352) SlaveDealer


SlaveDealer
tag

Xonar DX driverében hogy lehet engedélyeztetni az előlapi kimenetet?

(#353) CséZé válasza audi100td (#346) üzenetére


CséZé
őstag

köszi :R

még egy kérdésem lenne: Xonar U1? Ez miben más mint a D1? Azon kívül h USB-s?
A kettő közül melyik lenne jobb választás?

(#354) Salvador20 válasza CséZé (#353) üzenetére


Salvador20
őstag

az u1 a laptopokba való, ahol nem bírod berakni bővitőhelyre a hangkártyát, ink. a mobilitást szolgálja....

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#355) c41r0^


c41r0^
őstag

sziasztok!

Lehetséges, hogy egész jó áron be tudok szerezni egy használt PCI-E-s Xonar DX-et.

A kérdésem, hogy nem overkill-e egy kissé a Logitech X-530-as rendszeremhez ez a kártya? :) Mondjuk van egy Sennheiser HD 500-as fülesem is, ahhoz biztosan nem lesz az. Film, zene, játék (főként CS 1.6 stereoban fülessel, de a nagy neveket kipróbálom 5.1ben és hát akkor jól jön az EAX is, pontosabban majd az ASUS-os megfelelője) - tehát mindenre használnám.

szerk.: ja és analóg kimeneteken használnám a kártyát egyelőre (Logitech X-530, Sennheiser HD 500), nincs erősítőm a DDLive-hoz

A mostani kártyám egy Audigy (SB0090), Vista x64-el használom és hát hagy némi kívánnivalót maga után a dolog, bugos, Vista alatt a hivatalos driver le van csupaszítva, nincs CMSS from 2.0 to 5.1 upmix (mondjuk a daniel_k-féle driver és körítés szép és jó és működik vele, de ki szeretnék már próbálni vmit, ami nem Creative!), a legidegesítőbb, hogy a mikrofon minden alkalmazás alatt (pl. MSN partnerhívás, CS 1.6) néha tökéletes (10%), néha robothangom van benne(60%), néha meg sem mukkan(30%). Maga a mikrofon tökéletes, mert unmute tökéletesen hallom a hangját. Mondjuk ez lehet, hogy inkább a Vista x64-re vezethető vissza (próbáltam már én mindnent, mintavételezést állítani, stb., próbáltam 4 drivert, moddoltat is, de ugyanez a helyzet), még kipróbálom az integrált ALC1200-at is, ha ott is bugzik a miki, akkor nemtom, mit csinálok...Xp Prof SP3 alatt persze tökéletes a mikrofon az alkalmazásokban

[ Szerkesztve ]

(#356) audi100td válasza CséZé (#353) üzenetére


audi100td
nagyúr

Egyértelműen a D1, az USB-s cuccokat általában erősen butítják. :)

(#357) harylmu


harylmu
őstag

Üdv.

Valaki tudja a Xonar D1 méretét?
Félek nem férne be a WiFi adapterem mellé.

(#358) Salvador20 válasza c41r0^ (#355) üzenetére


Salvador20
őstag

ha egész jó áron tudod beszerezni,akkor nagyon jól jársz vele,mivel mostmár úgy tűnik menni fognak föl az árak

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#359) harylmu válasza Salvador20 (#358) üzenetére


harylmu
őstag

Igen, sajnos DX-et már nem tudok szerezni. Imádkoznom kell hogy beférjen a PCI-os D1..

[ Szerkesztve ]

(#360) SlaveDealer


SlaveDealer
tag

Kb negyedszere fogom beírni a mostani kérdésemet. de sebaj ezekszerint nem tudtok rajtam segíteni viszont akkor egy kérést szeretnék kérni Xonar DX tulajoktól!

Azt szeretném elérni hogy a hangkari hátulján a hifi jack-jét dugom be, a házam elején lévő front panelba(hangkimenet+mikrofon) meg a fülesemet használnám. Rádugtam a kártya oldalára a front panel csatiját, de ennek ellenére nem érzékeli ergo bármit dugok a front panel hangkimenetébe süket! Szóval vki probálja már ki hogy müködik-e neki vagy sem mert akkor gariba visszavitetem!

Előre is kösz a segítséget! :R

(#362) #72042496 válasza #56474624 (#347) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindennél sokkal lényegesebb azonban, hogy józan gondolkodású ember magából a rendszerből (itt egy költségvetési korlát is megjelenik) igyekszik kihozni a maximumot, mégpedig úgy, hogy annak minden elemét a lehető leghatékonyabban hasznája. Éppen ezért a példa, amit hoztál hiába igaz, ha a gyakorlati jelentősége nulla. :)

(#363) c41r0^


c41r0^
őstag

elvileg a napokban megérkezik a Xonar D1-em (végül nem DX lesz, de talán jobb is...), kíváncsi leszek, hogy mit hoz még ki a Logitech X-530-amból (ebből vszínű semmi plusszt) és a Sennheiser HD 500-amból (itt reménykedem) az Audigy1-hez viszonyítva :)

(#364) harylmu válasza c41r0^ (#363) üzenetére


harylmu
őstag

A méretéről megköszönném, ha írnál egy picit. Hogy aránylag mekkora.

köszi

(#365) c41r0^ válasza harylmu (#364) üzenetére


c41r0^
őstag

Dimensions: 10.7x13.3x3.8
tehát 13 cm hosszú, gondolom neked ez kell

KATT

(#366) harylmu válasza c41r0^ (#365) üzenetére


harylmu
őstag

:R

(#367) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdv minden Xonar tulajnak!

Tegnap csatlakoztam én is a klubhoz!
Lenne 1-2 kérdésem a már tapasztaltabb felhasználók felé.

A rednszer Asus Xonar D2 (sima PCI), a legújabb NEM béta drivert szedtem le hozzá az Asus honlapjáról más utility nincs telepítve csak az Audio-Center+driver, Logitech Z-5500,

1. Az Audio Centerben hol lehet a beállításokat elmenteni? Mivel hiába állítom be hogy hány khz legyen minden újraindítás vagy bekapcsolás után visszaáll a 44.1khz-re.

2. Hol tudom beállítani vagy megnézni hogy 16/24 bit-re van állítva?

3. Melyik SPDIF (mivel én ezen a kimeneten keresztül kötöttem össze a rendszert)
funkciót ajánljátok vagy melyiknek kellen elvileg szebben szólnia filmnézésre/zenehalllgatásra? A lehetőségek a DTS Interacive, Dolby Digital Live, PCM vagy esetleg a SPDIF in Loopback.

4. Ha DTs-t opciót választom és éppen nincs hang akkor a logitech központi egysége folyamatosan a detecting szöveget írja ki, ellenben ha a Dolby Digital Live vagy PCM-nél ott a normális no digital data szöveg jelenik meg. Erre van magyarázat vagy megoldás mert idegesít hogy folyamatosan detektálni akar. Emelett akármelyik funkciót választom ki a központi egység nem írja ki a khz és bit minőségét a korábbi hangkártyámnál (SB Live! -24bit) ott kiírta pedig ott is SPDIF-en volt összekötve.

Egyenlőre ennyi amit így az elmúlt 1 nap alatt találtam, majd ha lesz még akkor írok.

Előr eis THX! :R

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#368) Brezo


Brezo
csendes tag

Üdv mindnekinek!
Lenne egy kérdés: Az ASUS DX-en van Digital Coax is, avgy csak optikai a Digitális kimenet? Aki biztosra tudja szóljon, mert nekem a Digital Coax fontos lenne! Azt tudom, hoyg optikait tud, és van hozzás a toshlink adapter is, de haver esküszik, hoyg tud Digital coaxot is ezen a kimeneten jack-rca átalakítóval....

Amúgy van valyon valami különbség, hogy optikai vagy coax kábelt használok digitális jeltovábbításra?

[ Szerkesztve ]

(#369) Salvador20 válasza LBandi (#367) üzenetére


Salvador20
őstag

1. Nem tudom :DDD (jól kezdődik, mi?)
2.Vista lejátszóeszközök->asus xonar...->hangszórók->tulajdonságok->speciális
3.A optikain van, akkor ha azt szeretnéd,hogy a kari dekódoljon,akkor dd vagy dts-re rakd, ha azt szeretnéd, hogy a logi,akkor pipáld ki, és rakd pcm-re.
4.Erre nem tudok biztos választ, ha nekem nincs hangforrás dts-en,akkor átvált a logi stereo-ra
:K

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#370) Salvador20 válasza Brezo (#368) üzenetére


Salvador20
őstag

kérdezd meg bzoley-t, neki olyanja volt, mint neked.

[ Szerkesztve ]

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#371) LBandi


LBandi
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat.
1. Ezek szerint neked neked elmenti az utoljára használt khz-et? Akkor itt még várok ötleteket. :F

2. Nem Vistam van hanem XP (SP3) ott nincs erre lehetőség, tehát egyéb ötlet hogyan lehet 16/24 bit-re állítani?

3. Melyik dekódolás a jobb minőségű tapsztalatod szerint a Xonar vagy a Logi? Amúgy Coax kábellel van összekötve tehát nem az optikai toslink+átalakítós megoldás.

4. nálam nem vált át de ahogy próbálgattam elég érdekesen viselkedik a kijelző olyan mikor milyenje van szerint írja ki. :F

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#372) Salvador20 válasza LBandi (#371) üzenetére


Salvador20
őstag

xp-n nincs sajnos-......
mikor milyen kedvem...filmeket meg logi.

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#373) Zinho válasza Brezo (#368) üzenetére


Zinho
aktív tag

Hali!
Nem vennék rá mérget, de én szerintem is tudja.

Egyébként elméletileg a coax jobb, ha rövid a kábeled, mert eggyel kevesebb jelátalakítás szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#374) #72042496 válasza LBandi (#367) üzenetére


#72042496
törölt tag

1.) és 2.) Vistám van, a hangoknál beállítottam a 24 bit / 192 kHz-t, a hangkártya szoftverében pedig a 192 kHz-et. Mindvégig megmaradtak a beállítás, semmi nem állítódott el. Ennél többet sajnos nem tudok segíteni.

3.) PCM-en maximum sztereó, vagy eleve kódolt jelet (pl. DVD filmek) fog kiküldeni a kártya, DD Live és DTS Interactive esetén viszont a többcsatornás jelek is átmennek, mert kódolva lesznek. A DTS kedvezőbb algoritmussal dolgozik, inkább azt használd.
Az S/PDIF Loopback azt jelenti, hogy összekötheted a kártya digitális kimenetét a digitális bemenetével. Így lehet különböző méréseket végezni, pl. RMAA-val, de Neked most nyilván nem ez kell.

4.) Passz, nem tudom, miért lehet. Nálam DD Live-nál kiírja, hogy No Digital Data, DTS-nél pedig Stereo x2-re áll vissza (alapból azon van), ha nem kap jelet.
A Z-5500 kijelzőjén csak a 96/24 jelenik meg, ha 24 bites és legalább 96 kHz-es jelet kap.

Én azt javaslom, hogy használd analógon, mert szebben szól, s nem lesz meg az az idegesítő fél másodperc, amit a Z-5500 a hirtelen csend után kapott hang elejéből elhagy. Filmeknél meg mehet a digitális, hadd dolgozzon a beépített dekóder! :)

[ Szerkesztve ]

(#375) #72042496 válasza LBandi (#371) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bár nem nekem szólt, de akkor erre is. :)

1.) Igen, elmenti.

2.) Sajnos passz, ld. az előbbit.

3.) A Xonar csak kódolni tud hardveresen, dekódolni nem. Utóbbira a Logitech képes. Ha a DAC-ra (digitális-analóg átalakító) gondoltál, az a Xonarban fejlettebb, ezért szól szebben analógon, mert így a kártya DAC-jét használod.

4.) Bzoley biztos árnyalni fogja a képet, de én ismét csak az analógot ajánlom, akkor nem fogsz vele többet szívni.

Brezo:

Pár kattintás megnézni a honlapon, s láthatod, hogy csak optikait tud. :U
A D2X az, amelyikre coax, ill. optikai kábelt is köthetsz.
Az optikai és coax kérdés pedig olyan, mintha valaki azt kérdezné, hogy megengedhet-e magának egy Rolls-Royce-ot. Utóbbira élből az a válasz, hogy nem. Az előbbire meg az, hogy tökmindegy. (Ha olyan rendszered lenne, amelyiknél ez számít, akkor tudnád, melyik a jobb és miért.)

[ Szerkesztve ]

(#376) hétalvó


hétalvó
addikt

Xonar HDAV1.3

Ért valaki ehhez a karihoz? Főleg olyan ember válasza érdekelne akinek van is.

Szeretnék a PC-mből egy fullos blue-ray lejátszót faragni. A gond csak annyi, hogy a marantz-om csak 7.1 lpcm-t fogad digitálisan hdmi-n. Ez a kártya tudja, hogy a videójel mellé keverje a hangot és ha minden igaz az lpcm-t is tömörítetlenül(bitstream) kezeli. A legnagyobb kérdés, hogy mit csinál DTSHD,DD+,TueHD esetén. A PS3 és az ATI4xxx ha minden igaz áttmörítve ki tudja küldeni az erősítőnek.
Igazából ez már csak szoftver és codec kérdése, de az én kis AC3 filterem még csak DTS-t kezeli, LPCM-nek még a hírét se láttam és gyanus, hogy a többi se fogja kezelni, mint alap kimeneti hangformátumot lehet, hogy átengedik, de hogy át nem tömörítik arra mérget vennék. De ha mégis akkor veszek egyet talán.

Nem szeretnék egy hangkártyára kidobni annyi pénzt mint amennyibe egy videókártya kerül, kb 40k, ha ugyanazt tudja és nem tömöríti át és maradnék nvidia-s továbbra is, ha lehet.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#377) bzoley válasza hétalvó (#376) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyen kártyám nincs, csak a driverét használom. De legtöbb infót ezzel kapcsolatban a legfrissebb driver description-jében láttam. Ebből eldöntheted, hogy megfelel-e.

Release Notes:
1.Support Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus HBR audio bitstream via HDMI output under PAPS
2.Support Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus 24bit/192KHz LPCM playback via HDMI or analog output under PAPS
3.Requires to install TotalMedia Theatre player v.2.1.13.125 to support Blu-ray disc HBR audio functions

Balika911:
4.) Analóg, és kész. Nem kell túlbonyolítani :)
De kíváncsiságból végig néztem. Elsőre lekapcsolt az ST, de aztán attól függően, hogy mire állítottam, a megfelelő szöveget írta ki(Dolby Digital, DTS Digital)

LBandi:
Töröld a drivert, tedd fel az aktuális beta-t, és akkor talán megjegyzi a beállítást. Emelett az OS-ben is legyen beállítva a megfelelő mintavételezés.

(#378) LBandi


LBandi
aktív tag

Köszönöm Balika, bzoley a válaszokat!

Adriveres módszert holnap mindenképp kipróbálom és megírom mire jutottam.

Még valami! Arrra lettem figyelmes hogy amikor be/ki kapcsolom a gépet illetve amikor újraindítom akkor a hangkártya ad egy kattanó hangot ez normális jelenség?
A hang leginkább arra hasonlít mintha egy tűt leejtnénk egy fém lapkára

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#379) bzoley válasza LBandi (#378) üzenetére


bzoley
veterán

Leginkább arra hasonlít, mint amikor egy kapcsoló relé kapcsol egyet. Nem véletlenül, mert pont az. Mindenki megkérdezi.

(#380) SlaveDealer


SlaveDealer
tag

Mitöl lehet az hogy ha 96 vagy 192 khz-re teszem a Xonar DX-et + Vista vezérlőpultba is beállítom az adott khz-t nem tudok semmi EQ-t vagy Effektet állítani a Xonar Dirverén belül sőt még azok a EQ csúszkák sem mozognak. Legujabb beta driver van fent + vista64bit SP1

(#381) #72042496 válasza SlaveDealer (#380) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapszabály, hogy beta cuccokat csak saját felelősségre. Próbálj ki egy véglegeset, mert amiket írtál, azoknak működnie kell. (Szintén Vista 64, SP1-et használok.)

(#382) bzoley válasza #72042496 (#381) üzenetére


bzoley
veterán

Rossz alapszabály. Perpill a leghasználhatóbb a 1747beta, vagy DX-nél még a jóval korábbi 1731, ha jól emlékszem.
Nem véletlenül adják ki őket, bár nem mindig segítenek.

Egyébként lehet, hogy elég egy eltávolítás/telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#383) #72042496 válasza bzoley (#382) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor itt a kivétel erősíti a szabályt. :B

(#384) bzoley válasza #72042496 (#383) üzenetére


bzoley
veterán

Nem csak itt, de azért nem árt óvatosnak lenni. Nem minden cégben lehet megbízni :)

(#385) hétalvó válasza bzoley (#377) üzenetére


hétalvó
addikt

Túl egyszerű lenne :)

Perpillanat az ATI HD4670-emen még a stereo se megy hdmi-n :(

Tulajdonos kerestetik. Próbálni kellene...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#386) bzoley válasza hétalvó (#385) üzenetére


bzoley
veterán

Ennél többet én sem tudok mondani, tulajt leginkább az Asus fórumon találhatsz.
Viszont egy vga az akármilyen hdmi kimenetével nem a legjobb példa, az vagy tud valamit, vagy nem. A HDAV meg elvileg ilyen feladatokra készült.

(#387) hétalvó válasza bzoley (#386) üzenetére


hétalvó
addikt

Lehet itthon egyáltalán kapni?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#388) VIBO


VIBO
őstag

üdv urak

lenne egy kérdésem

van egy xonar d2-m a z5500al optikailag összekötve
és alaphangon van alapzaj ha felhangosítom
azaz amikornem megy semmi, akkor is vannak zajok
mélehet ez?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#389) #72042496 válasza VIBO (#388) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mozgasd meg a Z-5500 kábeleit, szerintem ott lesz valami érintkezési hiba.

Más hangkártyával nem csinált ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#390) VIBO válasza #72042496 (#389) üzenetére


VIBO
őstag

megmozgatom....

más hangkarival nem volt még kapcsolatban a cucc :C

pl ha töltődik be a vista akkor van egy olyan hang mintha pl egy mototrt leállítanánk és egyre halkulva lassul le a hang :Y

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#391) #72042496 válasza VIBO (#390) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ilyet viszont nem szabad csinálnia. Ha nem jön helyre, akkor nézd meg egy másik hangkártyával is (alaplapi pl.), ha azzal nem jelentkeznek ezek a tünetek, akkor a Xonarral van valami gikszer.

Ekkor kipróbálhatsz egy másik drivert, átrakhatod másik slotba, végső esetben másik gépbe a kártyát...

(#392) LBandi


LBandi
aktív tag

Megint itt vagyok! :))

Ugye az volt a problémám hogy a rendszer nem menti el a mintavételezést amit beállítok neki.Namármost töröltem a drivert és feltettem a legújabb bétát (és még a régebbi teljest is kipróbáltam), az eredmény az hogy Win Xp (SP3) alatt ha a hangkártya DTS dekódolásást használom akkor nem menti el a rendszer, viszont ha PCM-re rakom (azaz a logitech dekóderét használom), akkor elmenti a legutoljára beállított értékeket.
Érdekesség még az is hogy a Win XP alatt nincs semmi lehetőség ezt beállítani a vezérlőpulton keresztül , de ez a Xonar esetében van így mert előtte ( SB Live! 24-bit) volt egy olyan rész a vezérlőpultban az audibeállításoknál ahol ezeket szépen be lehetett állítani. Ez most nincs sőt az audio beállítások rész is jóval csupaszabb mint az SB Live-nál volt, tehát röviden a Xonar-t inkább az Audio Centeren keresztül kéne állígatni.
Úgy látszik érik a oprendszer cseréje...

Még az SPDIF-hez annyit hogy én összekötöttem mind 2 kétféleképpen (analóg, SPDIF) és analógon nekem határozottan "rosszabb" a hangminőség/hangerő.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#393) c41r0^


c41r0^
őstag

na sikerült beszereznem a D1-et, tényleg szépen szól, az Audigy1-et megérte lecserélni

5.1es DVDvel próbáltam, a Sennheiser HD 500-ammal próbáltam, és az X-530-ammal is, nagyon szépen szól tényleg, jó a 10 sávos EQ-ja is, beállítottam a nekem megfelelő hangzásképet (custom EQ). Analóg kimeneteken használom, 24bit/96KHz-en, a legújabb BETA driverrel, Vista Ultimate x64 alatt.

Azonban van egy kérdésem, mindent állítgattam, de sehogy sem jön össze az, hogy stereo jelet (MP3 via JetAudio) upmixeljen 5.1-re (megkétszerezze a 2.1 jelet). Beállítottam a 6 channels-t, 5.1et is. A JetAudióban hiába állítom a Surround Speakerst, nem működik a dolog. 6 channels/5.1 beállításnál csak egy kiterjesztés tud aktív lenni a driverben, a 7.1 virtual shifter, ezzel próbálgattam eltolni (rotate) a csatornákat és mikor a körbeforgóst választom, a stereo jel valóban körbefordul és hallom a centert és a rear-eket is, de ha defaulton van, akkor nem. Tehát valami van, de nem az igazi. próbáltam "drag-and-drop"-pal a frontok mellé tenni a két hátsót a driver képecskéin a virtual shifter alatt, de nem szólalnak meg, csak nagyon halkan mennek, és a center is. Akkor szólalnak csak meg, ha jól eltolom őket és a frontokat is, dehát úgy meg az egész térhangzás torzul nem kicsit.

Az Audigynél úgy kellett ezt a "stereo to 5.1" upmixet beállítani, hogy 5.1-re kellett tenni az Audio Console-ban a kimeneteket és a CMSS fülön a "stereo sorround"-ot kellett kiválasztani. Így elértem, hogy a center és a rearek is szóljanak stereo zenénél. A két frontot duplikálta a rearekre, a centerre meg a két front kevert jele ment, a sub pedig ugyanolyan maradt. Ez a funkció hiányzik most nekem :O

Az integrált ALC1200-nál is működik az upmix dolog, csak ott nincs olyan intelligens a driver (nincs ugye CMSS, mert az Creative "találmány"), de ott a JetAudioban beállítva a Surround Speakerst ki tudtam tök jól tenni 5.1re a stereo MP3-at. Ott úgy ment, hogy 5.1-re az outputokat a driverben, és a progiban pedig Surround Speakers ON.

Most a Xonar D1-el ez nem megy, akárhogy is trükközök (2/6channels, 2/5.1 speakers, progiban Surround Speakers ON/OFF, tök8, mit állítok ), meg kipróbáltam még a Dolby Virtual Speakert, Dolby Headphone-t, de egyik sem az, ami nekem kell.

Amit még észrevettem, hogy ha nem 6 channelt állítok be, akkor az effect fülön pl. nem aktiválódik az EQ, de ez végülis mind1. Végig hagyom 6 channels-en (ez igazából csak Vista alatt látszik ugye, ez mondja meg a Vistának, hogy hány csatornásra állítsa a hangot) és azt variálom, hogy az output füles (headphones) vagy 5.1 legyen, attól függően, hogy melyiket használom éppen.

(#394) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok!

Egy kis helpet kérnék még ha nem is teljesen idevágó a problem....

Adott egy ASUS M2N-E alaplap, (AD1988) nem rég váltottam digitális bemenetű erősítőre és vannak bizonyos dts (csak hanganyagaim) amiket egyszerűen nem tudok sehogy kiküldeni mert az erősítő csak pcm-nek érzékeli...holott a POWER dvd 1 értelműen írja DTS 5.1 ugyanez lejátszó hd vagy dvd hangnál simán tolja kifelé a dts-t vagy dd5.1-et. Namármost találtam az alaplaphoz DTS drivert

AD1988DTS_510016110.zip

amit ha felrakok akkor nagyszerűen tol ki felé mindent, úgy hogy az erősítő dts-t ír ki még akkor is ha az anyag nem az de a dts, ha tényleg az gyönyörűen szól rajta.....(dts kódolású audio cd is )

Egy idő után viszont szépen befagy minden....és jöhet a restart... összeakadhat valamivel?

Esetleg AC3 FILTER?

Tudomány??

Köszi....

(#395) hétalvó


hétalvó
addikt

Nem akar véletlenül valaki megszabadulni Xonar D2/D2X kártyájától?

lehet kihagyom a hdmi hülyeséget. Főleg mióta sejtem az árát. 75k-t az egész gépem nem ér lassan. 220/280 euro-s árat láttam. khm.... és már hallottam pár véleményt, hogy jobban szól a rendszer analóg kábelekkel összekötve.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#396) Kis zöld izé válasza #72042496 (#391) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Mostmár teljesen bekattintottatok..... :DDD Na most ha nekem nincs problémám az X-FI driverével immáron 3 éve, egyébként XP SP3-at használok, akkor is megéri lecserélnem egy PCI-os Xonarra az X-FI-t? :F

Bye!

(#397) audi100td válasza Kis zöld izé (#396) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem nem...

(#398) Kis zöld izé válasza audi100td (#397) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Én is így gondolom! :K Nem hinném, hogy annyival szuperebb a hangkép..... :N Egyébként köszi a megerősítést! :R

Bye!

(#399) audi100td válasza Kis zöld izé (#398) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ebben az árkategóriában még nincsenek olyan óriási különbségek. :)

(#400) bzoley válasza Kis zöld izé (#396) üzenetére


bzoley
veterán

Hogy a fenébe ne érné meg. Tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés :)
Mondjuk csak az után tudnád eldönteni, ha hallottad mindet. A tippek félrevezetőek lehetnek.
Én hallottam, el is mondtam korábban a véleményem, többször is. Nekem megérte.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.