Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6151) daninet


daninet
veterán

ouch

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6152) OgreImre válasza daninet (#6151) üzenetére


OgreImre
senior tag

Remélem nem erre a 8 hozzászólásra alapozva fogják kivenni a következő kiadásból...
Én személy szerint örülnék egy "all around" megközelítésű Archicadnak, de ez álom marad.
Még nem próbáltam ki a SAM-t, shame on me, de az a fránya időhiány...

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6153) Raysen623 válasza daninet (#6151) üzenetére


Raysen623
addikt

Pont most kezdjük első projektünket 24-essel. Hamarosan lesz tapasztalat SAM-ről is. De nálunk pozitívak voltak az elvárások.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6154) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Belebotlottam. A mellékelt kép szerint ferde (lejtős) lapostetőre szeretnék oldalra lejtést követő kavicsfogó lécet készíteni. A szegélyt elkészítettem a profil szerkesztőben. Falként és gerendaként mentettem. Falként a vízszintes elhelyezésnél nincs is gond, (gerendaként nem látom) viszont ferdén a fallal nem tudom követni a lejtést. Milyen megoldás lehetséges? A választ köszönöm.

(#6155) daninet válasza Hunattila (#6154) üzenetére


daninet
veterán

profilos gerendával csinálnám, ott simán be lehet írni a lejtését

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6156) nagyt0m válasza Hunattila (#6154) üzenetére


nagyt0m
tag

A profilkezelőben be kell állítani, hogy gerenda is lehessen.

Szerk. Látom, hogy beállítottad, elsőre nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#6157) Hunattila válasza daninet (#6155) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. És hol található a profilos gerenda? Vagy nagyon pancser vagyok?

(#6158) daninet válasza Hunattila (#6157) üzenetére


daninet
veterán

ahogy nagyt0m mutatja, profilkezelőben megrajzolod a léc keresztmetszetét, bekapcsolod, hogy gerenda is lehessen, majd gerenda eszköznél kiválasztod a profilt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6159) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Be lehet valahogy állítani azt, hogyha elforgatom az alaprajzot a tájolással, akkor a sraffozást ne forgassa vele együtt, de ne is az építőanyagoknál kelljen beállítani, hogy elem origóhoz illesze a kitöltéseket?

Köszi! :R

(#6160) daninet válasza Nixon18 (#6159) üzenetére


daninet
veterán

a sraffozás az origó ponton levő X/Y-tól indul. Szóval ha elfordul a terv fordul a sraffozás is. Ugye a terv elforgatás nem arra való, hogy az épületet elforgasd, hanem egy nézetet ha úgy van megfordíthatsz vele. Ezért fordul a kitöltés is.
Neked szerintem az egész épületed el kellene forgani, nem? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6161) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok

következő probléma van:
új videó kártya van a gépemben, mert az előző megadta magát, ugyanolyan 1050 ti mint az előző, csak másik tipus (gigabyte windforce 1050ti 4gb volt, ez most MSI 1050ti 4GT LPV1), mind a kettőn 4gb ram van. elvileg (legjobb tudomásom szerint) a leújabb driver van telepítve, mert pont mindent újra telepítettem...

ac24 alatt ezt csinálja:

"mákosodik" de csak a munkaterületen

minden más alkalmazás normálisan megy!

mi lehet a hiba? ez így borzasztó zavaró :(

Born stupid... Try again!

(#6162) copass válasza Sesy (#6161) üzenetére


copass
veterán

vidd vissza. nem szabad mákosodnia, ez ram hiba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6163) Sesy válasza copass (#6162) üzenetére


Sesy
aktív tag

kölcsön kaptam, mivel a másik tönkrement :(
ezzel nem tudok akkor mit kezdeni?
egyenlőre ez van, majd megpóbálok szerezni másikat :W

Born stupid... Try again!

(#6164) daninet válasza Sesy (#6163) üzenetére


daninet
veterán

nem nagyon. nekem színes kockákat rajzolt annó az archicad-ben, kuka volt a kártya :(
Azért csak a szerkesztő területen látod a hibákat mert az grafikusan gyorsított, a többi menü körülötte nem.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6165) Sesy válasza daninet (#6164) üzenetére


Sesy
aktív tag

akkor a kisfiam megszívta, amíg nem tudok venni másik értelmes kártyát a játszó gépből jön az irodába a 2070 super ez meg megy az övébe, mert játékon kívül minden másra, jó ez is :D

Born stupid... Try again!

(#6166) copass válasza Sesy (#6163) üzenetére


copass
veterán

ram hiba asszem, nem tudsz semmit. max eladod hibásan. hidd el megfogják venni jó pénzért.
de most szívás vga-t venni, rettenetesen elszálltak az árak.
boltban gtx 1660 240k...2 éve vettem 90k , használtan 140k...
most vettem rtx 3060 12GB 330k és ez nagyon jó ár volt érte! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6167) turit válasza Sesy (#6165) üzenetére


turit
tag

Ha Intel processzorod van akkor mehet az integrált grafikus gyorsítóval is. Közepes méretű tervekig nincs gond vele.

(#6168) Statikus válasza turit (#6167) üzenetére


Statikus
senior tag

Megerősíthetem. Legyen egy jó i7 procid grafikus maggal és átlagos épületekig nem kell külön kártya, észrevehetetlen, nem lassú. (Néhány lakásos épületekre, vagy nagyobb csarnokokra gondolok.)

Renderelés gyorsításra tudnátok mondani valami megoldást? Kegyetlen, amikor egy kép 1 óra, vagy több (szintén nem gigaprojektről beszélek).

(#6169) copass válasza Statikus (#6168) üzenetére


copass
veterán

ha CPU renderel akkor erősebb proci pl. Intel i9-10900X vs AMD Ryzen 9 3900XT
cinebench eredményeknél lehet válogatni.
most raktunk össze egy ilyen i9-eset, hasít rendesen! :D
ha GPU akkor meg erős vga kell sok rammal, egy rtx 3060 12GB már a 4K felbontás is megvan Twinmotion alatt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6170) Raysen623


Raysen623
addikt

Próbálják a kollégák a Twinmotion-t befogni, de több olyan kritikus problémával szembesültek ami nagyon gáznak hat.
Livesync nem működik stabilan, elvesznek a textúrák és minden modell frissítés után újra kell textúrázni. Animáció is nagyon nehezen készíthető vele.

Találkozott már valaki hasonlóval? 2020-as verziónál de 2021-esnél is ugyanúgy szenvedős.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6171) copass válasza Raysen623 (#6170) üzenetére


copass
veterán

több éve használom, nagyon régóta nincsenek ilyen problémák már vele.
annyira hogy már teljesen átáltunk artlantisról twinmotionra, kollegák mondták hogy nagyon hasonlít a kezelés az artlantisra (abvent fejleszti ezt is továbbra is a twinmotiont (francia akcentus a videóikban), az epic "csak" megvette).
direct link stabil, frissítés is jól működik nincsenek textura hibák.
(textura vesztés akkor fordul elő ha a textura a tárgyból jön, tehát a felület GDL valamivel indít.) de ez ritka.
animációt ennél egyszerűben és gyorsabban nem lehet csinálni.
pláne úgy hogy most már lehet mozgatni,forgatni is az elemeket és lehet olyat csinálni hogy emberre,járműre aktiválja magát. pl. ember odaér ajtóhoz, az meg kinyílik.
megascan integrálása meg csak hab a tortán! :D

legutóbb egy komplett autópálya mérnökséget (nem publikus még...) raktam össze vele.
~50 kép nappal/éjszakai 5 perces séta animáció, ~12 épület.
animáció ~ 1 óra alatt számolta le egy gtx 1660 6GB-val. nagyon ritkán lép ki.

lumion directlinkje annyira "remek" hogy nem is találja meg a magyar ac mappát installnál , tehát úgy kell kézzel odamókolni egy add-on mappát hogyteddmárfelb+.
frissítés komplett rémálom, nagyrészt meg se csinálja. le kell menteni obj-ként és azt beadni neki, majd azt mentegetni...vicc kategória.
jó a render szebb, de cserébe ősrégi gui és irgalmatlan gépigény + 3000€...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6172) daninet válasza Raysen623 (#6170) üzenetére


daninet
veterán

Mi vettünk inkább Lumion licenszet. A live sync speciel nem volt gond, de baromi fapad sok dologban, alig vannak beállítások bármihez, 1-2 gomb és annyi. 1-2 hétig erőltettük, de minden dupla annyi ideig tartott mint Lumionban. A végső képminőség is elmarad tőle. Verziókövetéssel nem vészes a Lumion licensz, nincs géphez kötve, ugyhogy ugrottunk.

az addint át kell másolni telepítés után ez igaz, de azért ez nem dealbreaker
frissítéssel semmi gondunk nem volt, a 11es nyitotta a 10es projektet és dolgoztunk tovább
gui ősrégi dolgot nem értem, pont TM-nél volt az a bajunk, hogy a képernyő felét elfoglalják a tök felesleges hatalmas menük amik mintha érintőképernyőhöz lettek volna tervezve, de minek.
"irgalmatlan gépigény" az egy minimum 1660 kártyát jelent ami szerintem nem irgalmatlan :)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6173) copass válasza daninet (#6172) üzenetére


copass
veterán

"minden dupla annyi ideig tartott"
ez júzererror...olyan is képes volt vele látványtervet csinálni pár óra után, aki soha nem használta. próbáld meg ezt egy lumionnal, pilóta vizsgás az egész kezelőifelület és logikátlan.
1 misiért messze többet többet várok, az olcsóban szar sincs fél misiért. hát kösz.
enyiért 3dsmax+octane-t veszek amit meg se közelít a lumion.
csak egy gépen használhatod egy időben a licenszet, tehát várni kell ha valaki éppen foglalja a licenszedet. nem tudsz ráengedni egy animációt miközben egy másik gépen dolgoznál egy másik lumion terven, mert ugye foglalja a licenszet és az egész asztalt.
mert az a legnagyobb wtf, hogy nem lehet letenni tálcára amikor renderel! :D
egyetlen előnye az éles árnyék, ortogonális nézetek.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6174) daninet válasza copass (#6173) üzenetére


daninet
veterán

Nem arról beszélek hogyan dobálod be a tárgyakat vagy textúrákat. Ha csak alapelemeiben nézed szinte ugyanaz a kettő.
De rengeteg olyan dolog van Lumionban ami nincs TM-ban kezdve a perspektíva illesztés fotóra, részletes render beállítások, generált égbolt és még lehetne sorolni. Pl 11es verzióban bedobom a lineáris fényt az álmennyezetbe és magától beforgatja és átméretezi akkorára amekkorára kell. Minden vacak menthető presetbe amiket a képekre állítasz.
Nem azt mondom, hogy használhatatlan a TM, csak pont annyit ér mind amennyiért adják és funkcióban is nagy különbség van a kettő között.

"enyiért 3dsmax+octane-t veszek" persze vegyél, de az nem erre való amire ezek a szoftverek be vannak lőve. Nem csinálsz vele 15 perc alatt rendert importálástól.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6175) Raysen623


Raysen623
addikt

Ahoj! Nagyon köszönöm mindenkinek a véleményáradatot, tudtam hogy jó helyre írom be. Én is attól félek hogy a kollégák valamit nagyon nem jól csinálnak.

Lenne még pár kérdésem ill. kérésem:
- ArchiCAD és Twinmotion verziószámokat kérnék.
- Operációs rendszeren milyen jogosultsággal bír a felhasználó? Admin vagy sima User? Tapasztaltam már olyat, hogy ez bizony beleszól a rendes működésbe.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6176) Raysen623 válasza Raysen623 (#6175) üzenetére


Raysen623
addikt

További kérdéseim lettek közben:
- füvet mivel és hogyan? 3D-s fűvel is vannak gondaink ugyanis, modell frissítésekor.
- animációkból milyen hosszú szokott készülni? Van 5 perc körüli is?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6177) copass válasza daninet (#6174) üzenetére


copass
veterán

"részletes render beállítások" "generált égbolt"
"Minden vacak menthető presetbe amiket a képekre állítasz"
TM dettó. kedvenc színeket, texturát, tárgyat letudsz menteni egy saját könyvtárba, kamerát,stb.
"bedobom a lineáris fényt az álmennyezetbe és magától beforgatja és átméretezi akkorára amekkorára kell"
TM-ben ott a glow shader, nem kell semmit méretezni
ami még nagyo előnye a TM-nek az hogy Unreal Engine-re épül.
Most már be lehet importálni UE alá és dinamikus marad a kapcsolat a TM projektel.

3dsmax alatt Mirza Link Manager-t használnak és rengeteg scriptet van ami felgyorsítja a munka folyamatot. de az egész más liga.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6178) Sesy válasza turit (#6167) üzenetére


Sesy
aktív tag

az a helyzet, hogy nem jön ki rajta a 4k, de még a 2k felbontás sem, úgyhogy az felejtős...

megoldódott, átkerült a 2070 super a gépbe és így superül ( :D ) működik

Born stupid... Try again!

(#6179) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Belebotlottam abba a témába, hogy az e-közmű közműveit el szeretném helyezni az AC helyszínrajzába, kerülendő a manuális pepecselést. Úgy tudom, hogy az Autocad-be be lehet importálni. Én viszont csak az AC használom. (Még mindig csak tanulom.) Van-e arra mód, hogy az AC-be is importálni lehetne az e-közmű rajzait?
A választ köszönöm.

(#6180) Statikus válasza Hunattila (#6179) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia,

az e-közműből dxf formátumot lehet lehívni. A földhivatali téképek is dxf formátumúak.
DXF-et simán meg tudja nyitni az archicad.

(#6181) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Bele szeretném a helyszíni fotóba helyezni a megtervezett épületet.
Látok sok-sok elképesztően elkészített ilyen képet. Hogyan tudom azt elérni, hogy a tervezett épület a helyszínbe beilleszkedjen és a perspektíva, a méretek stb. megfelelőek legyenek.
Photoshopban próbálkoztam (ebben nem vagyok még járatos), de nem igazán tudom a várt elképzelést hozni. Vannek-e ötletek arra, hogyan lehet ezt jól megoldani a rendelkezésemre álló szoftverekkel. AC22, lumion 9,5, Photoshop 2020-as kiadás.
A választ(okat) köszönöm.

(#6182) daninet válasza Hunattila (#6181) üzenetére


daninet
veterán

Lumion 11től van ugye az a funkció, hogy könnyen egyeztesd a képet a renderrel, most kénytelen leszel szemre belőni, de az sem szörnyű, mert photoshopban lehet kicsit igazítani.
Azt kell kideríteni első körben milyen fényképezővel készült milyen fokális távolsággal a kép. Telefonok jellemzően 35mm-es lencsével rendelkeznek.
Utána beforgatod a házat és a kameránál a fokálist ugyan erre állítod. Ki tudod exportálni az alpha mask-ot ami abban segít majd, hogy kijelöld photoshopban. Hogy ezt az opciót lásd, png-be kell mentened.
Utána photoshopban kell törölnöd az alpha alapján a hátteret, mögé rakni a fotót. Utána kicsit torzítani méretezni.
Kezdd el, és ha elakadsz segítek a lépésekben.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6183) P_Petronius


P_Petronius
csendes újonc

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni. A nézet elhelyezése tervlap parancsnál. nálam nem jelenik meg rajz a tervlapon, miután lekattintom a kurzort. Mitől lehet ez, és hogyan lehet megoldani, hogy működjön? Eddig ezzel nem volt gondom.. Segítségetek előre is köszönöm!

(#6184) Nixon18 válasza P_Petronius (#6183) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia! A nézet hogyan van lementve? Nem lehet, hogy csak azon a részen amit lehelyez nem látszik a rajz? pl. A nézet beállításainál a jelenlegi nézet mutatása van kiválasztva, ami épp nem mutat semmit.

(#6185) Raysen623 válasza P_Petronius (#6183) üzenetére


Raysen623
addikt

Hogyan van beállítva a Rajz eszközöd? A Keret fülön mi van beállítva? Lerakáskor ugyanis az itteni beállítás a meghatározó a látszó rajzi tartalom terén. A rajzhoz igazodó keret a legjobb, ebben az esetben legfeljebb a tervlaptól arrébb rakja le a rajzot. A kézzel átméretezett esetben a tervlapon jelenik meg a rajz, de a tartalma a kereten túlra szokott kerülni. Ilyenkor a keret beállításánál át kell kapcsolni rajzhoz igazodóra, utána valószínűleg elmozdul a rajz a tervlap felületéről, amit igazítani kell.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6186) P_Petronius válasza Raysen623 (#6185) üzenetére


P_Petronius
csendes újonc

Szia, valóban a rajz eszköz beállítása volt a gond! Átraktam rajzhoz igazodóra és szuperül működik. Örök hálám! :R

(#6187) OgreImre


OgreImre
senior tag

Elgurult a gyógyszerem...egyszerűen nem találom a Graphisoft honlapján az Archicad programok letöltését. Csak a 24-et dobja fel, a regebbiekhez meg csak a frissítéseket. Beléptem az ID-val, de nem találom. Valaki tudja hova vannak eldugva ezek?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6188) copass válasza OgreImre (#6187) üzenetére


copass
veterán

ac24

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6189) OgreImre válasza copass (#6188) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, ez ok. De nekem speciel a 21 kellene és nem találom, csak a frissiteseket dobja fel az alapprogramot nem.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6190) nagyt0m válasza OgreImre (#6189) üzenetére


nagyt0m
tag

modistudio honlapjáról szoktam letölteni, ott a nagyon régiek is fenn vannak.

(#6191) Raysen623 válasza OgreImre (#6189) üzenetére


Raysen623
addikt

Legközelebb jó szavakat írjál be a gógliba:

Electronic Deliveries – GRAPHISOFT

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6192) OgreImre válasza Raysen623 (#6191) üzenetére


OgreImre
senior tag

bocs, hogy nem a gugliba kerestem hanem a gyártó oldalán, biztos velem van a baj.
kössz, ezt így a graphisoft oldalán nem lehet lenavigálni.

[ Szerkesztve ]

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6193) turit


turit
tag

Okozhat-e gondot azonos projekten , akár csapatmunkában, angol és magyar nyelvű archicad (23) használata? A magyar AC könyvtárat és irodai könytárakat használnánk.

(#6194) Raysen623 válasza turit (#6193) üzenetére


Raysen623
addikt

Elviekben nem és működnie kell.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6195) Raysen623 válasza OgreImre (#6192) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem veled van a baj, de én sem találom meg a legtöbb esetben más gyártó oldalán sem a keresett részeket, viszont egy jó kereséssel a gyártó oldalának felderítése nélkül is megtalálom legtöbbször.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6196) turit


turit
tag


Dwg kimentésnél a címkék szövege balra elmászik. ( címke általános 23 , alsó kör : címke tul. 23)
Próbáltuk az összes alap dwg fordítót. A címke fogópontajit is minden pozícióba rakni, semmi változás. AC 23, de 24-ben sem jó.
Találkoztatok már evvel?

(#6197) copass válasza turit (#6196) üzenetére


copass
veterán

próbáld váltogatni a export módját
el kell engedni, mert rengeteg időt elvesz és soha nem lesz tökéletes.
-Papírtér vágott nézeti tartalommal: A tervlapon szereplő kézzel rajzolt elemeket a program az AutoCAD rajz papírterébe menti. A tervlap kinézete az AutoCAD rajz papírterében kerül újraépítésre. A tervlapon lévő rajzokat először a befoglaló poligon körbevágja a tervlapon (ez azt jelenti, hogy csak a behatárolt területen szereplő elemek és elemrészek kerülnek exportálásra), majd ezeket a program DXF/DWG formátumban elmenti.
-Papírtér teljes nézeti tartalommal: a tervlapon szereplő rajzi elemeket a program az AutoCAD rajz papírterébe menti. A tervlap kinézete az AutoCAD rajz papírterében kerül újraépítésre. A program a tervlapon szereplő rajzokat teljes tartalmukkal elmenti DXF/DWG formátumban.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6198) turit válasza copass (#6197) üzenetére


turit
tag

Majd hétfőn próbálkozok. Sajnos a német megrendelő elég precíz, a pdf és dwg kinézetnek egyeznie kell. A héten avval küzdöttünk hogy a homlokzati rajzon dwg-ben is az adott RAL szín jelenjen meg. Sok próbálkozás után összejött.

[ Szerkesztve ]

(#6199) copass válasza turit (#6198) üzenetére


copass
veterán

nálunk mindig a pdf/nyomtatás az irányadó.
szerződésben rögzítjük, hogy a dwg megjelenésben (színek,vonaltípusok,kitöltések,stb.) eltérő lehet a pdf-hez képest.
volt olyanra is példa hogy kaptunk AC fordítót xml-t a megrendelőtől.
de én az elmúlt 20 évben, egyszer se kaptam még soha német irodától normális dwg-t, pláne nem ifc-t! :D
mert vannak olyan finomságok, hogy layoutban a raszternél ott van pontvonal, modellre váltva meg sima vonal a dwg trueviewben...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6200) daninet válasza turit (#6198) üzenetére


daninet
veterán

mondjuk ha valaki ilyet kér az esélyes hogy kis módosítással újra ki akarja az eredeti tervet exportálni :DDD PDF-en legyen aláírás de a dwg-n ne :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.