Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) zero X


zero X
újonc

Sziasztok. Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan kell Archicad és Twinmotion között a modellt update-elni, direktlink nélkül? Úgy értem, hogy renderbeállítások után a modellváltoztatást hogyan kell újra behozni Twin-be. Az Artlantis reference funkcióját keresem... Köszönöm

(#6202) copass válasza zero X (#6201) üzenetére


copass
veterán

directlink nélkül sehogy.
pont ez a lényeg, hogy 1 klikkelésre frissül a modell.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6203) zero X


zero X
újonc

Köszönöm a választ, de ez biztosan így van? Ezek szerint modellfejlesztést nem lehet lekövetni a Twinmotionnel bármilyen másik modellezőprogramból? Ezt nehezen tudom elképzelni. Nem lehet importtal/merge-el sem? Az a problémám hogy két külön gépen fut a két program...

(#6204) daninet válasza zero X (#6203) üzenetére


daninet
veterán

ha olyan helyen van a modell amit mind a két eszköz lát, akkor azt tudod csinálni, hogy exportálod archicad-ből, aztán TM-ben betöltöd. Ha frissiteni akarod akkor újra export archicad-ből, és TM-ben az Import alatt meg fog jelenni egy kör ikon a fájl fölött azzal lehet újratölteni.
Nekem korlátozott szerencsém volt ezzel, mert néha sajnos eltűntek a textúrák. Direkt linket használtam később én is

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6205) zero X


zero X
újonc

Sziasztok. Ismét feltenném a kérdést, mert direktlinkkel sem megy: Ha van egy már felanyagozott környezetbe rendezett TM (Twinmotion) fájlom és egy időközben modellfejlesztett Archicad file-om, akkor hogyan tudom az új modellt a régebbi Twinmotion fájllal használni? (A twinbe kitörlős módszer sem működik, mert akkor újra kell anyagozni.) A Direktlinkem működik, de hogyan kell ezt a problémát megoldani? (tehát artlantis-szerűen referenszelni akarom) Please!!!!!!

(#6206) copass válasza zero X (#6205) üzenetére


copass
veterán

indítasz egy üres TM-et, amikor AC-ból directlinkkel elküldöd az adatokat. megkérdezi hogy new/exist project. meglévőt választod és betallózod neki a régi TM fájlt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6207) zero X


zero X
újonc

Köszi a választ, de így sem működik. Direktlink nélkül már tudjuk a megoldást. Dierktlinkkel csak úgy, hogy duplikálja a modellt, tehát beviszi az újat a régi mellé, de nem használja az új modell a TM file anyagait, csak a régi modell. Ez így nem jó. Van erre megoldás? Tehát a kérdés: A direktlink nélkül külön fejlesztett PLN modellt és a külön fejlesztett TM fájlt lehet-e később direktlinkes kapcsolatban fejleszteni? Sőt én azt szeretném, hogy új meló esetén is lehessen használni TM beállításokat direktlinkkel is... Ha valaki tudja a megoldást, legyen szíves részletesen írja meg, hogy milyen beállításokat kell használni. Köszönöm!

(#6208) copass válasza zero X (#6207) üzenetére


copass
veterán

persze mert nem ugyabban a mappa rendszerben van.
megpróbálhatod azt hogy mentesz új TM-et directlinkkel, megnézed hogy milyen mappába pakolja magát.
általában "Addin" mappa alá teszi, az archicad fájlnévből "akarmi.pln" mappába.
a régi TM fájlodat e-szerintem nevezed át amit kell és megpóbálod az existinggel megint csatolni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6209) zero X


zero X
újonc

Köszi, sajnos egyáltalán nem értem, hogy mit írsz.. Egy könyvtárban van az összes fájl. Légyszi lépésről lépésre írd le, hogy mit csináljak. Ott tartok, hogy van egy kész PLN fájlom, amit szeretnék Twinben renderelni, de régebbi, más modellre épülő TM fájllal. Megy mindegyik szoftver, a Twin üres legyen-e vagy sem, a régi fbx-et importáljam, vagy a referencia TM-et? Aztán hogyan tovább? Mit jelent az hogy régi TM fájl? Marha sok kombinációt kipróbáltam, közel egy hete szórakozok ezzel a programmal, de nem megy, pedig van 3dStúdiós múltam is. Amúgy nekem az üres Twinbe direktlink után iCloudba akarna menteni, ezt rendszerint átirányítom a gépemen lévő mappába... Egyszerűen nem értem, hogy mi a logikája ennek a programnak. Ennek a funkciónak egy totál alapszintűnek és könnyen megtalálhatónak kellene lennie...

(#6210) copass válasza zero X (#6209) üzenetére


copass
veterán

világosan leírtam, nem egy bonyolult dolog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6211) zero X


zero X
újonc

Köszönöm az eddigi segítségedet, sajnos nekem az existingnél mindig szinkronproblémát ír ki.
Kérném a segítségét olyasvalakinek, aki érti, hogy mi a problémám:
Az új archicad fájl: "Új.PLN" és legyen a használandó referenciafájl: "Referencia.TM", csináltam "Új.fbx"-et is. Egy könyvtárban vannak a gépen. Készítettem a Twin könyvtárába egy User library foldert is, majd ezt megmutattam a Twinnek a preferences-ben. A cloud libraryt hagytam az iCloudon. Addig eljutottam, hogy az Új.PLN átvitelnél helyesen jelennek meg az anyagok, de ha AC-ben hozzáadok pl. egy falat és direktlinkelek, akkor a modell duplikálva jelenik meg a TM-ben és a felanyagozatlan verzióban jelenik meg a fal. ???? Légyszi segítsen valaki.

(#6212) turit válasza zero X (#6211) üzenetére


turit
tag

Vagy mindig kimented a modellt fbx be és azt frissíted be. Vagy direkt linket használsz kezdetektől.
A kettő egyszerre nem működik szerintem.

(#6213) OgreImre


OgreImre
senior tag

M1-es Mac alatt van tapasztalata valakinek az Archicad-el?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6214) daninet válasza OgreImre (#6213) üzenetére


daninet
veterán

van erről egy cikk.
lényegében csak rosettával fut még és a programindítás lényegesen lassabb utána kb azonos a fájlműveletek sebessége. Az M1 gépekben nincs külön dedikált videokártya ezért a teljesítménye elmarad egy alap videokártyás géptől is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6215) Raysen623 válasza daninet (#6214) üzenetére


Raysen623
addikt

Én sem várok sokat egy integrált GPU-tól. Majd ha kedves alma hajlandó lesz engedni a termék vékonyításból és bepakol mellé rendes VGA-t is akkor lesz érdemi előrelépés. Jó lett az M1 de nem CAD szoftverekhez szerintem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6216) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Miért lehet szerintetek, hogy nem lehet feltelepíteni az AC23 to Artlantis 2020 add-ont?
A telepítésnél megengedi az AC20-at kiválasztani, de az AC23 szürke, mintha nem lenne a gépen feltelpítve a program.
Próbáltam az addon v1.01 és v1.05-tel is. Az AC23 4006 HUN build van telepítve. Több gépen, több licenc-szel, stb. Mindenhol működik csak ezen a frissen telepített Win10-es gépen nem.

(#6217) daninet válasza Nixon18 (#6216) üzenetére


daninet
veterán

talán nem szereti a magyar verziót. Próbálj csinálni Add-Ons/Import-Export mappát mint ahogy az angol verzióban van.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6218) Nixon18 válasza daninet (#6217) üzenetére


Nixon18
senior tag

A Kiegészítők mappában a magyar AC-nál is Import-Export van. Egyébként pedig nem lehet a telepítőnek megadni, hogy hová telepítse a programot (jelen esetben ugye az Add-Ons\Import-Exportba).
De ha a nyelv a gond valóban, akkor lehet, hogy az angol windowst nem szereti? Vagy az angol windowson a magyar AC-t?

(#6219) daninet válasza Nixon18 (#6218) üzenetére


daninet
veterán

Arra gondoltam hogy nem létezik Add-Ons mappa. De ez csak egy tipp.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6220) Nixon18 válasza daninet (#6219) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ja! Létezik, abban van az összes goodies, amik gond nélkül felmentek.

...csak elég kellemetlen másik géphez szaladgálni, atl-t menteni.

(#6221) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok! Van bármilyen módja annak, hogy az összes szintet átmásoljam egy archicad projektből egy másikba? Csak a szintet, bármiféle tartalom nélkül. Illetve mondjuk úgy, generáljak új szinteket egy fájlban egy másik fájl szintjei alapján? Vagy ennek a leg szofisztikáltabb módja, hogy fogja magát a paraszt és kézzel létrehozza az összes szintet, és egyesével beállítgatja?

(#6222) copass válasza Ranger^41 (#6221) üzenetére


copass
veterán

összefűzésnek két módja van:
- mindent szint
- minden tervlap,tervsablon,rajz
értelemszerűen be kell állítani a szinteket az importálandóra.
a bemásolás akkor szívás ha több szinten átmenő elem vannak.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6223) daninet válasza Ranger^41 (#6221) üzenetére


daninet
veterán

szerintem hacsak nem csinált ehhez valaki egy plugint ami API-n keresztül tud mondjuk egy excel fájlból szinteket importálni/exportálni akkor sajnos nem.
Megoldás lehet a projektenkénti "template fájl" ami gyakrolatilag üres, de az összes kedvenc, stb benne van és szorgalmasan frissítve van. Ezt utána bármikor lehet duplázni és rajzolni bele. De persze ez megint egy olyan dolog, hogy kell egy ember aki ezzel foglalkozik pl BIM manager, ami bizonyos létszám alatt nem megtérülő

Copass: összefűzés megpróbálja megfeleltetni a szinteket nem hoz létre újat.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6224) copass válasza daninet (#6223) üzenetére


copass
veterán

létrehozza a szintet is ami hiányzik. lehet választani hogy mit akarsz a magasságokkal kezdeni. de én sose használom, több a nyűg vele mint a haszon.
inkább beállítok mindent a földszintre az archicad fóliára téve mindent és átmásolom.
vagy modulként lementem és azt hívom be, majd beágyazom.
amúgy sablont kell csinálni és minden elemet a kedvencekből létrehozni.
persze jól beállítani az osztályozást,helyzetet,feltölteni adatokkal (ajtó,ablak típus,stb.) és akkor csak legózni kell.
több száz órát bele kell nyomni egy sablonba, de megtérül hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6225) Ranger^41 válasza copass (#6222) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nem szeretném összefűzni, egyszerűen modulként szeretnék behúzni egy épületet, amire rá szeretnék dolgozni, de szeretném meghagyni a frissítés lehetőségét. Minden szart ki lehet exportálni xml-be, reméltem a szinteket is, de ez így akkor kapufa, kezdődhet a kapálás... :D

(#6226) Ranger^41 válasza copass (#6224) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Na ez a UI pont ugyan az, mint modul behúzásakor, azzal a különbséggel, hogy ott nem tud szinteket létrehozni :D mindfuck

(#6227) copass válasza Ranger^41 (#6225) üzenetére


copass
veterán

nem írtad le konkrétan hogy mit akarsz.
modul arra való ha sok ismétlődő elemed van.
pl. komplett egységek: szobák,vizesblokk, teljes szintek vagy egész épületek.
becsatolod és legózol velük, úgy hogy az eredetin tudsz dolgozni.
modult ki tudsz menteni egy kijelölést vagy egész épületet is több szinttel.
amit elhelyezéskor meg is kérdez hogy egy szintet vagy mindet akarod behozni.
a szinteket neked kell beállítanod, mert a modul nem nyúl a beállításohoz. azt csak az összefűzés csinája.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6228) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Tudom mi rá a hivatalos mondás, de én most egy teljes épületet szeretnék behúzni modulként (és azért nem pln-ként mert nem érdekelnek a benne lévő nézetek, rajzok, tervlapok, stb). Revit-ben van olyan lehetőség, hogy behúzott linkből átvegye a szinteket és rasztereket (és stb...), én meg naívan azt hittem, hogy segít nekem ebben az Archicad is, hogy ne kézzel kapáljam végig, de sajnos tévedtem.

(#6229) copass válasza Ranger^41 (#6228) üzenetére


copass
veterán

tudod a francokat, csak rinyálsz itt hogy a revit milyen fasza. amikor az AC is tudja ugyanazt...

modul.mondtam már egy párszorm, de gugliba bevered hogy archicad modul...

"A modul fájl (.mod) egy egyszerűsített ARCHICAD fájl, amely elhelyezhető kapcsolt modulként vagy beolvasztható a tervbe.
•A modul fájlba menthető a terv összes eleme vagy csak a kijelölt elemek és szintek.
•A .mod fájl csak a modell és az alaprajz adatait tartalmazza.
•A .mod fájl tartalmazza a beágyazott tárgyakat, azonban a Metszet/Homlokzat/BF, Munkalap/Részlet, ill. 3D Dokumentum adatait nem.
•A .mod fájl csak azokat az attribútumokat tartalmazza, amelyeket az elemek ténylegesen használnak. Így egy .mod sokkal kisebb, mint egy .pln fájl"

#RTFM

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6230) Ranger^41 válasza copass (#6229) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Most ezzel mit is szeretnél mondani? Tudom mi a modul, és mivel jár a használata, és nekem tökéletesen megfelel, a problémám az, hogy modul elhelyezésekor nem képes létrehozni a hiányzó szinteket (csak szól, hogy hozd őket létre, különben a vonatkozó elemeket nem hozza be), ellenben összefűzéskor minden további nélkül.

Amúgy nyugodtan leállhatsz a személyeskedéssel, egy szóval nem mondtam, hogy a Revit milyen fasza, szerintem épp elég szar mindkét program, csak a workflowt próbáltam prezentálni, de valós megoldást továbbra sem sikerült írnod. De inkább ne is pazarolj több energiát a témára, megoldom kézzel. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6231) copass válasza Ranger^41 (#6230) üzenetére


copass
veterán

meh...
nem értem miért kell ennyit "problémázni" azon hogy létrehozol egy tucat szintet kézzel egyszer. 2 percnél nem több...
ha ez többször kellene megcsinálni akkor még érteném is, de így nem.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6232) Ranger^41 válasza copass (#6231) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

sajnos többször kell, más-más projektből, és nem a leg produktívabb időtöltés

(#6233) Raysen623 válasza Ranger^41 (#6232) üzenetére


Raysen623
addikt

Pedig ezt a folyamatot platformtól függetlenül végig kell vinni már a legelején a projektnek nincs mese. Erre kell mindig egy ember aki összerakja és felügyeli, nálunk is így van. Ekkora automatizmust jelenleg elvárni irreális.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6234) Ranger^41 válasza Raysen623 (#6233) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nyilván, egy ideális világban ez így működik, de amikor külsősként belerángatják egy olyan projektbe ahol anarchia van, akkor fölösleges ezen filozofálni. Arhicadben pont ezt szeretem, hogy az attribútumokat, projekt információt, osztályozást, tulajdonságkezelőt stb lehet export-importálgatni, pech, hogy pont a szinteknél nincs rá mód.

[ Szerkesztve ]

(#6235) copass válasza Ranger^41 (#6232) üzenetére


copass
veterán

20+ éve építek szarból várat! :D át tudom érezni elhiheted.
ha idegen cuccot kapok, rászánok egy napot és mindent átrakok a saját sablonomba.
persze szigorúan irányítottan. pl.: minden elemet archicad fóliára teszek, így nem axxa szét a fóliákat. egy alap építőanyagra, felületre állítok mindent. szintén nem lesz hatezer fóliám,anyagom,felületem amikor bemásolom.
a méretezést leszarom azt beáldozom másodlagos, feliratok meg egyébb szirszarokat másolom.
ezekhez képest a szint beállítás része a legegyszerűbb, még ha kézi munka akkor is.
nincs is rosszabb egy olyan terven tovább dolgozni, ami nem úgy van felépítve ahogy te szoktad meg.
cégnél persze nincs sok apelláta, ez van így kell csinálni. vagyis így kéne, ha megírnám azt a krva sablon útmutatót már végre! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6236) gNAT_hu válasza Ranger^41 (#6221) üzenetére


gNAT_hu
tag

Új tervet nyitsz a jelenlegi beállítások alapján (amiben megvannak a szintek) ezt lemented és összefűzöd azzal amibe áthoznád a szinteket.

(#6237) daninet


daninet
veterán

Holnap jön az új Archicad, most nem csináltam bétatesztet fogalmam sincs mi lesz az új verzióban, de nyomok egy erős tippet, holnap visszaolvassuk mi jött be belőle :DDD
1. valamelyik régen használt eszközt megújítják amit amivel igazából mindenki elvolt, de tessék itt van, 3x bonyolultabb lesz, csúcsszuper industry first (Héj eszköz, tető stb.)
2. 2 darab közepesen várt javítás a fórumról valami másodlagos eszközhöz amire sok komment volt, de nem a 15 éve torlódó fontosabb dolgok közül.
3. Valami eyecandy eszköz amit senki sem kért igazából de lehet demózni
4. Valamivel kicsit elmozdulnak a ST/MEP irányba, beleraknak valami már kész eszközt a csomagba (pl vasalás)

Nézzük :DDD

Véleményem szerint itthon is iszonyatosan vesztik a piacot, Revit nagyon betört. Nagyon kíváncsi vagyok mik a terveik.
Ha nagyot akarok mondani akkor egy Twinmotion jellegű dolog beolvasztását várnám a szoftverbe a C4D helyett. Valami géming motoros szép 3D-s dolgot.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6238) daninet válasza daninet (#6237) üzenetére


daninet
veterán

+ még az utolsóhoz. A felületek teljes kiganézása is jó lenne, az egész funkció olyan mint amit évről évre tákoltak. 3 féle beállítás minden felülethez attól függően milyen motort használsz. Egy beállítás, minden motor azt használja. Egy új 3D motor implementációja ezt lehetővé tenné

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6239) copass válasza daninet (#6238) üzenetére


copass
veterán

görögül már elkezdte vki felpakolni premierbe a videókat! :D
feliratokat leguggliztam: moduláris konyhabútor, lépcső finomítások, új tárgyak, sokszögű nyílások,metszetben felületi texturák és lágy árnyékok, részletesebb összetevők

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6240) daninet válasza copass (#6239) üzenetére


daninet
veterán

huh.. hát.. lássuk :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6241) turit válasza daninet (#6237) üzenetére


turit
tag

Nem értem miért nem promozzak se a magyar se a nemzetközi oldalon. Csak a dán oldalon találtam infókat.
Az indítókép kecskeméti lesz :D

(#6242) daninet válasza turit (#6241) üzenetére


daninet
veterán

Gondolom az új egyetemi épület. Más nem épült Kecskeméten a (a saját házamon kívül :DDD ) ami említésre méltó :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6243) Raysen623 válasza daninet (#6237) üzenetére


Raysen623
addikt

Véleményem szerint itthon is iszonyatosan vesztik a piacot, Revit nagyon betört.

Ezt nem tudom miből gondolod, vagy miből szűrted le. Ki az az idióta aki egy Revitért cserébe felad egy jól (messze nem tökéletesen) működő, könnyen tanulható és árban is korrektebb platformot?! :F Mondom ezt úgy hogy két platformon dolgozunk és abból az egyik valami eszméletlen sok pénzt nyel el mindenfajta Add-in fejlesztésekre olyan funkciókért is, ami a másik platformon több mint 10 éve megvan.

2021-es Revit verzióba bele bírták végre rakni hogy az 'és' helyett a 'vagy' is választható legyen Schedule-oknál pl. Óriási világrengető fejlesztés Autodesk oldalon.

De témánál maradva: mi erősen elkezdtük használni tartószerkezettel az ArchiCAD-et és eddig bőven vállalható. Az új feature-öket szépen szipkázzuk befele. A Surface dolgot meg teljesen értem részedről, de ez egy igen nagy falat lenne. Nem véletlenül van benne 3 féle motor, és engem nem is zavar semmiben. Viszont az élő kapcsolat megoldással újjra lehet majd kicsit gondolni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6244) daninet válasza Raysen623 (#6243) üzenetére


daninet
veterán

Látom, mert a munkám része, hogy nagyobb cégeket támogatok BIM Consulting formában, és bárki aki kicsit távolabb néz magyarországon nyomja át a projektjeit Revitre. Ez teljesen független attól, hogy melyik szoftver mennyire jó, benne van a szerződéseikben, hogy rvt fájlokat kell leadniuk. Több nagy BP-i fejlesztési projektről is tudok amik már nem archicad-el fognak lefutni.
A legnagyobb magyar irodáknál mind ez történik. A kicsiket ez egyelőre nem fogja érinteni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6245) turit válasza daninet (#6244) üzenetére


turit
tag

Lehet már menteni Revit fájlt archicadből, bár az nem tudom mennyire jól működik.
Revit 3+ éves távon az archicadhez képest 4-5x ára van. Ez csak külföldi projektekkel lehet kitermelni.
Egy egész irodai rendszert nem éri meg leváltani.
0-ról kellene sablont készíteni, munkatársakat képezni, szerintem ez nem megoldható futó projektek mellett.
Igazából a cél hogy minél kevesebb hibával, minél jobban dokumentálva, az elvárásoknak megfelelően megépüljön egy épület. Erre mindkét szoftver alkalmas.

Örülnék neki ha az attribútumokat külön lehetne kezelni a tervről, mondjuk BIM cloudban. A legnagyobb probléma ha egy projekt több fájlból áll, akkor nehéz egyeztetni a közös tulajdonságokat, felületeket stb.

(#6246) Raysen623 válasza daninet (#6244) üzenetére


Raysen623
addikt

Ugyanezt látom és tapasztalom én is, de ez egy teljesen más történet. Ez nem piacvesztés hanem adott külföldi beruházók belső rendszere, akik már jó rég óta így dolgoznak és azért RVT mert az üzemeltetés ezen a platformon fut vagy van jobb hozzáférése. Autodesk rendszere és megoldása zárt. Ezt lehet szeretni vagy sem.

Én azt láttam külföldön is, hogy a Revit egy "véglény" a láncolat végén amibe betuszkolják a modellt, amit minden mással megmodelleztek.

Ha ilyen igény van szakág részéről, akkor mi szépen mentünk egy RVT-t ArchiCAD-ből :DDD Ezt a részét remélem továbbfejlesztik majd a programnak.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6247) daninet válasza turit (#6245) üzenetére


daninet
veterán

"0-ról kellene sablont készíteni, munkatársakat képezni, szerintem ez nem megoldható futó projektek mellett."
Pedig ebből élek és van rá igényük :DDD

"Örülnék neki ha az attribútumokat külön lehetne kezelni a tervről, mondjuk BIM cloudban. A legnagyobb probléma ha egy projekt több fájlból áll, akkor nehéz egyeztetni a közös tulajdonságokat, felületeket stb."

Én általában elkülönítem fejben archicad-et és revitet. Archicad egy kiváló tervező szoftver, tényleg az építészek gondolkodása alapján. Csapatmunkára is jó, de rengeteg helyet hagy hibáknak, nagyon nagy fegyelem kell a rétegek és rétegkombinációk kezeléséhez. Több fájl között az attributumok koordinálása kisebb rémálom. Minél nagyobb a tervezőgárda ez annál jobban szétesik. Lehet mondani, hogy "hát nem majmokat kell odaültetni" de tudjuk, hogy ez nincs így.
A revitnek meg van az az előnye ami a hátránya is, hogy borzalmasan merev. Nem tudsz "csak úgy" betűtípust váltani egy méretvonalon, új típust kell csinálni stb. Ez a merevség nagyon nagyban hozzájátszik ahhoz, hogy bárkit bele lehet dobni egy projektbe rajzolni anélkül, hogy ismerné hol milyen nézetbeállításokat kell használni. Amiket fent írtál fájlok közötti szintek/raszter/címke kezelés pedig megvan revitben.
Én ha igazából javasolnom kellene bárkinek azt mondanám, hogy bizonyos tervezői létszám és projekt méret felett revit, alatta AC. Vagy amit a megrendelő megkövetel. Lehet OpenBIM-et szeretni, de ahhoz azért nincs fogható mikor saját natív formátumban tudsz koordinációt végezni egy másik céggel legyen az pla vagy rvt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6248) Raysen623 válasza daninet (#6247) üzenetére


Raysen623
addikt

Revit nem csak merev de rugalmatlan is és nem tudod leszabályozni az embereket hozzáférésben. Mindenki csinálhat mindent. Family-vel is az a legnagyobb bajunk hogy buta és értelmetlen túlságosan felokosítani. Attribútumokat is nehézkesebb kezelni.

ArchiCAD ezzel szembe testreszabható és kellően rugalmas. A két platform meg kényelmesen elfér egymás mellett.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6249) Ranger^41 válasza Raysen623 (#6248) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Sajnos a jogosultságkezelésben igazad van, ilyen nem létezik a Revitben és azért elég sok gondot is okoz. De ha az ember kicsit nyitottabb, van rá affinitása és erőforrása, akkor bármit alá lehet fejleszteni hála a kifejezetten jó API-jának. Family-kkel meg meg kell találni az arany középutat, arra meg csak sok év gyakorlat, tapasztalat után fog ráérezni az ember, hogy meddig kell, szabad elmenni, de az tuti, hogy a gyártói contentet messziről el kell kerülni. Attribútumokat is macerás kezelni, ismerni kell a teljes paraméterrendszert hozzá, hogyan működik a háttérben, illetve nagyon sok hiányossága is van. Szerintem egy modellen belül az Archicad Tuajdonságkezelője, együtt a Klasszifikációval sokkal erősebb. Mindezek ellenére Revitben még mindig könnyebb rendet tartani, ha az ember tudja mit cisnál.

(#6250) Ranger^41 válasza Raysen623 (#6243) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

"2021-es Revit verzióba bele bírták végre rakni hogy az 'és' helyett a 'vagy' is választható legyen Schedule-oknál pl. Óriási világrengető fejlesztés Autodesk oldalon."

Hol láttál te ilyet? Schedulenél még 22-ben is csak 'és' logika van :D Ja, 22-ben végre tudsz olyan Multi-category Schedulet csinálni ami tényleg multicategory, és tényleg minden modell elemet tartalmaz :D gyász

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.