Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6101) copass válasza Raysen623 (#6100) üzenetére


copass
veterán

arról én nem tehetek, ha nem érted amit mondok.
Dunning–Kruger üdvözletét küldi! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6102) Raysen623 válasza copass (#6101) üzenetére


Raysen623
addikt

Ez a tipikus címkézés, amikor már nem tudod elviselni ha valaki vitába száll veled, akkor hülyének kezeled...gratulálok ehhez a fantasztikus csúcsteljesítményhez. :U

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6103) copass válasza Raysen623 (#6102) üzenetére


copass
veterán

milyen vita?! :D
csak azt látom hogy mosdatod az amd-t. kifogások: régiteszt, ó majd lesz támogatás, most mást csinálnak, majd ez , majd az...
mindig ezt csinálja az amd, ígérget fűt-fát aztán meg mindenki sír hogy hááát ez azért nem igazán az amit ígértek...
de felettébb vicces hogy engem próbálsz beállítani hülyének... :U

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6104) P_Petronius válasza snowman (#6099) üzenetére


P_Petronius
csendes újonc

Köszi szépen, működik! :) :R

(#6105) Raysen623 válasza copass (#6103) üzenetére


Raysen623
addikt

Na most jó lenne ha nem kezdenél el hazudozni is mert az már sértő. Teljesen jogtalan a felháborodásod, de úgy odavagy magadért hogy az már szemet gyönyörködtető jelenség.
Dunning–Kruger üdvözletét küldi - hogy egy klasszikust is idézzek. Ha pedig valami nem tetszik akkor tehetsz egy szivességet. Eddig is eléggé elnéző voltam veled mert elképesztő mennyire bunkó néha a modorod. Nem csak a te véleményed létezik széles e világon, de az alpári stílusodtól kímélj meg minket ha kérhetem.

Témánál maradva: ránéztem a Twinmotion oldalán és jelenleg az RTX support az Under consideration rész alatt van felvetve mint funkció. Bárki adhat hozzá egyéb igényeket...

Egyébként meg mi is használjuk munkánk során, Lumion mellett. A korábban általad belinkelt két tech videó is jó régi, és igen még az elején megnéztem mert tényleg minőségi fejlődés lenne egy ilyen szintű megoldás, DE még nem tartunk itt. Tehát az van amit én is leírtam hogy fejlesztés alatt, aminek kb ugyanúgy örülök mint te mert a mi munkánkat is segíti és engem kurvára nem érdekel melyik gyártó oldaláról kapjuk meg elsőnek.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6106) korcsillio


korcsillio
őstag

Sziasztok.
Tudna valaki segíteni mi lehet a gond?
Win10 a legfrissebb...

(#6107) copass válasza Raysen623 (#6105) üzenetére


copass
veterán

tények engem igazolnak.
intel+nvidia kombó megbízhatóságban az élen jár.

idézek az intel vs amd topikból:
"Vagy csak rájöttek sokan mégsem annyira jó az amd mint rebesgetik. ( Én is eladom a zen 3 at ahogy tehetem ,mert már az első napokban csalodtam benne,de mivel nincs jobb jelenleg a piacon tesztek szerint ezért ezt vettem)softweres dolokban sokkal előrébb jár legalább is saját véleményem szerint az intel mint amd és ez elég sok pluszt tud jelenteni . Lehet teszteken meg mindenhol jobban szerepel a vörös és jobbnak hirdetik viszont felhasználástól függ kinek mi a jobb. ( És igen gáz ha akad az egér még ha a program hibája akkor is kellemetlen ez csak egy példa volt hogy értsd mire gondolok,memoria elérés is egy év. És még lehet sorolni hogy sokszor nem is ugy reagál a dolgokra ahogy kellene. Intelel barmire nyomtam ugrott amd meg sokszor gondolkodik.. . Bár lehet ez is win hiba hogy nem elég optimalizált... Most ezt nem azért írtam hogy troll legyek csak nekem ez a saját tapasztalatom és így érzem hogy sok esetben kellemetlen szitu ér a gépen és mielőtt valaki írja tuti nálam a hiba 4 amd gépből az összes mindig ilyen volt... A kéknél soha nem tapasztaltam ilyet..)"

"Erős,sokmag meg cinebench meg minden de egy lomha instabil kiforratlan holmi.
(2600,2700,3200G,3700x,3900x,Asus tuf b450 pro gaming,Gigabyte b450 aorus elite,Biostar x470 gtn,Asrock x470 taichi ultimate,corsair lpx 4133,patriot viper steel 4400,patriot blackout 3600 2x kit,kingston hyperx 2666 2x kit,Gskill tridentz 3600,Gskill tridentz royal 4000)"

játékosok se nyomják annyira az amd vonalat...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6108) copass válasza korcsillio (#6106) üzenetére


copass
veterán

ezt megnézted már?
"'The operating system on this computer is out-of-date' error message during install"

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6109) korcsillio válasza copass (#6108) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi.
Visual C++ frissítettem és már működik is :R

(#6110) Raysen623 válasza copass (#6107) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt én nem kétlem hogy Intel+Nv kombó jelenleg stabilabban működhet vállalati környezetben, nem hiába ugye csak ezt kaptad a piacon évek óta, aminek oka volt. Híreket már sokat lehet olvasni az eljövendő AMD platformokról de kapni még nagyon nem lehet, azt is jellemzően kiherélve.

Abban pedig remélem kiegyezhetünk hogy két ember szubjektív véleménye nem mérvadó a nagy egészre nézve?! Saját példámon elindulva nekem nem volt érezhető különbség egyik megoldással sem, akkor sem amíg Intel procim volt és most sem hogy Ryzen procim van, de még az FX széria sem volt annyira problémás mint ahogyan azt sokan állítják.

Steam felmérés már sokkal jobb, hiszen lényegesen nagyobb merítésből képez statisztikát, a grafikonokon lehet látni a hosszabb távú változást, de ugye ez nem úgy működik hogy tömegesen elkezdenek VGA-t cserélni az emberek vagy procit, hanem évek múlva lehet érezhetőbb elmozdulás. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6111) copass válasza Raysen623 (#6110) üzenetére


copass
veterán

bárki vehet bármit már. arról nem is beszélve hogy az amd sokkal olcsóbb mint az intel.
tehát az ár nem okolható, a minőség már annál inkább.
20+ éve látom a piacot, vannak csúcsok amikor felfut az amd népszerűsége.
jellemzően amikor kijön valami új, majd szépen visszaesik és elárasztja a használtpiacot az amd.
pl: 1 hete történt: radeon vga (nem volt más kéznél a helyi boltban) csinált olyat AC-ben hogy perspektívára váltva kilép az AC-ből. bugreport nuku, mindenféle driver, frissítés. semmi változás.

ezek az apró nyűgök teszik tönkre az amd hírnevét, mert az erő magában kevés.
amd renderre nagyon jó, mert erős és olcsón lehet renderfarmot építeni belőle.
de szerkesztésre és általános használatra az intel+nvidia vált be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6112) Raysen623 válasza copass (#6111) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is tapasztaltam AC crash-t BUG report nélkül egy Xeon procis Lenovo workstation-ön egy 1080.as társaságában. Sajnos hallom a negatív híreket hogy már az AC sem a régi és egyre többen panaszkodnak stabilitási problémákra.

Melyik Radeon típus volt?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6113) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Az AC23 korlátszerkesztőjében hogyan lehet beállítani, a panelek távolságát az oszlopoktól (és nem a belső oszlopoktól) globálisan?
Mert eddig a legtöbb, amire jutottam, hogyha a Pontok menüben az oszlopok száma és eltolása nem 1 oszlopra van beállítva, akkor az oszlopot a sarkokon ugyan megcsinálja, de a panel keresztülmegy rajtuk, mintha semmi nem történt volna.

Meg lehet oldani úgy, hogy ne egyesével kelljen minden sarkot megoldani? Vagy legalább metsze össze a sarkokon a két panelt és ne jelenjen meg ott is ugyanaz a távolság, mint ami a belső oszlopoknál van

Köszi!

(#6114) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv mindenkinek!
Ha már korlát. Még soha nem készítettem korlátról konszignációt. Most itt az ideje. Van tippetek, hogyan tudnék egy ilyet okosan megoldani? a válaszokat köszönöm.
:W

(#6115) Hunattila


Hunattila
tag

És egy kép

(#6116) Hunattila


Hunattila
tag

(#6117) daninet válasza Hunattila (#6116) üzenetére


daninet
veterán

Részletrajzot szeretnél okosan kivitelezni vagy táblázatos konszignációt?
Utóbbit tudja az archicad. Előbbinél pedig segít ha minden szépen meg van modellezve, csak címkézni méretezni kell.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6118) Hunattila válasza daninet (#6117) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm a válaszod. Odáig eljutottam, hogy a keménysegg históriát nem úszom meg, modellezést, méretezést, de fogalmam sincs hogyan oldom meg a táblazatos konszignációt. Jön bútor, tetőelemek, cserép, stb., de korlátra nem tudok rájönni. Sajnos nagyon későn kezdtem az AC-t, és koromnál fogva nekem már nem minden olyan egyszerű, mint az ifjú titánoknak, akik AC-val a hónuk alatt születnek, és már az oskolában is ezzel kelnek, fekszenek. Én még a jó öreg tartályba csepegtetős toll, redisz toll, később Pelikán, majd Rotring csőtoll evolúcióján mentem keresztül, mig eljutottam az AC-ig. És általában eddig megúsztam konszignációk nélkül. Sajna most nem. Ezért kérdeztem, hogy hogyan juthatok el pl. a táblázatig.

(#6119) daninet válasza Hunattila (#6118) üzenetére


daninet
veterán

Felül lehet a szűrést beállítani kritériumok alapján

Alul pedig a mezőket hozzáadni

Itt egy részletes cikk ajtókhoz-ablakokhoz, ugyan ez a logika.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6120) juhasz.p válasza daninet (#6119) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

:C

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#6121) Hunattila válasza juhasz.p (#6120) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Sokat segítettél.

(#6122) juhasz.p válasza Hunattila (#6121) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Én?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#6123) valk3sz


valk3sz
csendes tag

Sziasztok,
Ha az elmúlt 2 napban kék halállal találkoztatok az ArchiCAD 23 indításakor, (nálunk csapatmunka esetén jött elő), akkor a gondot valószínűleg Windows 10 KB5000802 ,KB5000808, KB5000809-es frissítése okozza.

Emellett az PDF nyomtatáskor is történhet kékhalál legalábbis az alapján az 1 orosz fórumposzt alapján amit találtam.
A frissítésektől az alábbi módokon lehet megszabadulni.

1.Nyissuk meg a Start menü - Gépház - Frissítés és biztonság ablakot
2. Kattintsunk a Frissítések szüneteltetése 7 napig gombra, hogy a következő 7 napban megkíméljük magunkat további rettenetektől
3. Kattintsunk a Frissítési előzmények megjelenítése gombra
4. Kattintsunk a Frissítések eltávolítása opcióra
5. A megnyíló ablakban, a Microsoft Windows rész alatt, az alábbi frissítéseket távolítsuk el.
- Biztonsági frissítés a következőhöz: Microsoft Windows (KB5000802)
- Biztonsági frissítés a következőhöz: Microsoft Windows (KB5000808)
- Biztonsági frissítés a következőhöz: Microsoft Windows (KB5000809)
6. Ha sikerült mindent eltávolítani, indítsuk újra a számítógépet, és reménykedjünk egy szebb jövőben.

A BSOD dumpban az alábbi értékek esetén szinte biztos, hogy a fenti frissítések okozták a problémát.
Caused By Driver : win32kfull.sys
Caused By Address : win32kfull.sys+13fd09
File Description : Full/Desktop Win32k Kernel Driver
Product Name : Microsoft® Windows® Operating System
Company : Microsoft Corporation
File Version : 10.0.19041.867 (WinBuild.160101.0800)
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+3f5c50

[ Szerkesztve ]

Üdv, Máté

(#6124) kornéliusz


kornéliusz
csendes tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a következő probléma kapcsán:
A minap újraraktam a gépet, eleddig win 8.1 pro volt, most win10 pro. A szokásos progik telepítése után felraktam az AC15-ömet, ami kezdetben tökéletesen működni is látszott, ám mikor 3D nézetbe megyek, mikor először kijelölök egy elemet, azt gyönyörűen kijelöli a progi, elszínezi zöldre (vagy ki milyen színt állít be magának), látszanak a fogópontok is.
Majd ahogy megmozdulok térben, akár görgővel, akár a "kisemberrel", azt követően egyszerűen szétesik a 3D nézet.
Ha kijelölök egy elemet, azt a progi bár érzi, pl. ja falszakaszt jelölök, az infósávnál előjön az adott falszakasz tulajdonsága és szerkesztési lehetőségei, de nem színezi el a kijelölt elemet, nem látszanak a fogópontok...
Ki van jelölve, ha megragadom a kurzorral, arrébb is tudom pl. húzni, de mindezt vakon, és addig nem frissíti a 3D nézetet és rajzolja újra a már áthelyezett elemet, míg megint meg nem mozdulok térben.

Már féltucatszor újraraktam, JAVA-kat telepítettem/töröltem, egyszerűen tanácstalan vagyok. Gyanítom a win10-el van valami összeférhetetlenség, mert sem 7-en, sem 8.0/8.1-en nem volt ilyen probléma, de az marha nagy szívás, ha ez így ilyen formában használhatatlan lenne...

Tudom, bazi régi a 15, és miért nem használok újabbat, de ezt használom, ismerem évek óta, erre vagyok "beállva".

Bármilyen jellegű segítséget/tapasztalatot megköszönök!

(#6125) daninet válasza kornéliusz (#6124) üzenetére


daninet
veterán

Szia!
Milyen videokártyád van?
A 15 egyébként "működő de nem támogatott" rendszerként van graphisoftnál nyilvántartva.
Win7 kompatibilitási módot próbáltad már?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6126) kornéliusz válasza daninet (#6125) üzenetére


kornéliusz
csendes tag

Szia!

GeForce GTX 960M
A proci Intel 4720HQ 2,60GHz órajellel, 8 Giga RAM memória; szóval a konfigurációnak bírnia kellene.
Win7-es, és 8-as kompatibilitási módot is próbáltam már, a probléma ugyanúgy fenn áll.

Lehet akkor ez áll a háttérben - mármint, hogy nincs támogatva a 15...

(#6127) daninet válasza kornéliusz (#6126) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy több dologra is használt PC vagy csak munkára archicad-re használod?
Nem foglak verzióváltásról győzködni, gondolom tisztában vagy vele hogy sokat fejlődött a szoftver produktivitásban minden téren, de igazából sokat vártál vele és majdnem annyiba kerülne mint egy új licensz*. Úgy alakították ki a licenszeket, hogy akkor a "legolcsóbb" ha minden évben bedobod azt az ~240e forint körüli összeget. Neked most majdnem 800e lenne a frissítés.
Ha ezt nem akarod meglépni én visszaraknék egy windows 8.1-et vagy esetleg egy VMware virtuális gépben sem rossz a teljesítmény, de RAM-ot kellene venned hozzá.

*mod: most megnéztem és jól megdrágult az anyját :DDD 1.4M mostmár egy új licensz :U Őszintén nem tudom ezt az árazást hogyan magyarázzák itthon.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6128) kornéliusz válasza daninet (#6127) üzenetére


kornéliusz
csendes tag

Munkára használom a gépet.
Persze, tudom, hogy egy 10 éves progival bütykölök, azzal is tisztában vagyok, hogy nem én vagyok a felhasználók viselkedéspolitikájának iskolapéldája - bárkivel beszélek, mindenki dicséri az újabb verziókat; nyilván idővel én is lépni kényszerülök.

Egyébként pl. a Módistúdió honlapján AC13-tól kompatibilisnek minősíti a verziókat (13 és 14-nél ennek feltétele a Quicktime megléte), külföldi fórumokon is jellemzően arról írnak, hogy csak a telepítésnél ütköztek akadályba (JAVA okán), utána minden flottul ment.
Olyan ismerőssel is beszéltem akinek Win10-nél hibátlanul fut a 15-ös, úgyhogy már 'csakazértis' alapon kiderítem, nálam mi hibádzik.

Köszönöm a segítséget!

(#6129) snowman válasza kornéliusz (#6128) üzenetére


snowman
tag

Megerősítem, a 15-ös hibátlanul működik win10 alatt, nem kell semmiféle kompatibilitási bigyókat kapcsolgatni hozzá.

(#6130) gNAT_hu válasza valk3sz (#6123) üzenetére


gNAT_hu
tag

A gondot a (KB5000802) update okozza.
A kékhalál a nyomtató driverekkel függ össze - az Archicad is ellenőrzi milyen driverek vannak. Egy megoldás lehet a driverek leszedése és csak a szükségesek ujratelepítése. Ha ez nem elég akkor a fenti updatet le kell szedni míg MS nem javítja.

(#6131) daninet válasza kornéliusz (#6128) üzenetére


daninet
veterán

eszembe jutott még egy: próbálj meg egy öreg video drivert

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6132) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Igény merült fel, hogy a Google térképre felkerüljön a tervezett ház. Mivel ilyent eddig nem tettem, fogalmam sincs hogyan lehetne ezt megoldani?
Tudtok valami jó ötletet, tutorialt ehhez?
A választ köszönöm.

(#6133) daninet válasza Hunattila (#6132) üzenetére


daninet
veterán

Régen lehetett, többet nem. Régen úgy ment, hogy feltöltötted sketchup warehouse-ba és ki kellett egy formanyomtatványt tölteni és elbírálták. De sketchup többet nem a google hanem a Trimble kezében van, azóta ez sem lehetséges.
Viszont csak alacsony polygon számú modelleket fogadtak el, újra kellett volna modellezned alakzat eszközzel primitívre az épületet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6134) nagyt0m válasza Hunattila (#6132) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Google Earth-ba be tudod tenni.
1. a terv origójának beállítod a megfelelő hoszúsági, szélességi és magassági értéket, az északot is beállítod jó irányba.
2. 3d nézetben mentesz egy .kmz file-t
3. ezt megnyitod GE-el akkor elméletileg jó helyen lesz a jó épületed

koncepció/tömegvázlattal próbáltam már és működött, csak lehet, hogy a meglévő fák/épületek kitakarják a modelledet.

(#6135) daninet válasza nagyt0m (#6134) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem ő azt akarja, hogy bekerüljön a térkép adatbázisba.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6136) Sesy


Sesy
aktív tag

hogy tudom beállítani, hogy a nyílászáró konszignációban a nyílászáró nézete ne színes árnyalatos legyen, hanem vonalas?
nyilván itt van a szemem előtt de nem látom :W

Born stupid... Try again!

(#6137) turit válasza Sesy (#6136) üzenetére


turit
tag

Grafikus felülírást állítsd át "egyszerűsített terv"-re, ha AC sablont használsz.

(#6138) Statikus válasza daninet (#6127) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia, nyilván egy szoftver árát nem azokhoz árazzák be, akik évente 2-3M Ft bevételt termelnek.
Az SSA éves 240e Ft-os díja pedig simán elviselhető ha 4-5M felett termelsz évente.
Egy átlagos "kis" építésznek egyébként milyen szoftverre van szükséges?
Windows + Archicad, esetleg még egy Office.
Persze lehet bármivel bővíteni a tárházat, látványtervezés, photoshop, stb. de egy csupasz Windows + Archicad legális licenccel egy építész már tud minőségi munkát végezni.

Akinek pedig ez nem fér bele a vállalkozásába, annak el kellene gondolkodni, hogy valami nem jól működik, vagy nem működik, ha pedig nem működik, akkor vagy át kell alakítani, vagy át kell gondolni, vagy be kell fejezni.

(#6139) daninet válasza Statikus (#6138) üzenetére


daninet
veterán

az ac nem 240e forint, ez a licensz megújításának díja ha minden évben frissítesz. 1.5M forinthoz közelít most a licensz ára.
Egyébként ezzel nem az a gondom, hogy mennyi, hanem külföldön ahol 10x akkora bevételt termel egy iroda is ugyanennyi, vagy az áfa miatt még olcsóbb a licensz. Nincs régióhoz igazítva egyáltalán.
Dubajban ahol ~75M forintnyi dirhamért terveznek egy két szintes kis villát olcsóbban kapsz archicad licenszet mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6140) Statikus válasza daninet (#6139) üzenetére


Statikus
senior tag

Tisztában vagyok vele, mennyibe kerül egy AC, nekem is van néhány legális tervező szoftverem, AC is.
Nem azt kell nézni, hogy máshol, másnak mennyivel könnyebb, jobb, hanem azt, hogy itthon (vagy ahol dolgozni akarsz) hogyan tudsz többet, egyszerűbben, gyorsabban, könnyebben pénzt keresni.
Az ÁFA kérdést nem is értem. Ha vállalkozó vagy és akkora költségeik merülnek fel, mint egy AC, egy értelmes könyvelő (ha már maga a válallkozó nincs vele tisztában) javasolja, hogy áfásnak kell lenni.

Most találtam: USA 2250$ éves bérleti/használati díj

[ Szerkesztve ]

(#6141) Statikus válasza daninet (#6139) üzenetére


Statikus
senior tag

...és még annyi, hogy kötni kell SSA-t, az csak évi 200 + áfa és nem csak támogatás van benne, hanem a megjelenő legfrissebb AC is, negyedévente 50 + áfa...

(#6142) OgreImre válasza Statikus (#6140) üzenetére


OgreImre
senior tag

AC megvan, SSA-val, az évi 250k nem a világ vége.
Viszont februárban vettem meg az Axis-t 1.75M volt áfával. Na azt már megéreztem :) És katás egyéni vállalkozó vagyok, nincs áfa visszaigénylés.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6143) Statikus válasza OgreImre (#6142) üzenetére


Statikus
senior tag

Aki termel, az tud venni szoftvert, aki nem termel, annak persze, hogy drága.

Az pedig egy közel fél milliós hiba volt, hogy nem vagy áfás, de 1x kell megvenni.

Azért nyugtass meg, hogy nem Archicaddel csinálod a statikai terveket.

(#6144) OgreImre válasza Statikus (#6143) üzenetére


OgreImre
senior tag

Egyedül vagyok, nem fogok/nem akarok visszaülni irodába, voltam 12 évig, elég volt. Kicsiben utazom, amit egyedül meg lehet csinálni emberi időn belül. Családi házak (futószalagon) néhány lakásos társasházak mennek.
De, Archicadben csinálom a terveket, modellben mindent, zsaluzási tervek pikk-pakk megvannak, a vasalások meg vonalasak, de jól bejáratott sablon alapján. Biztos lehetne gyorsabban vasalni célprogrammal, de a VBExpress autocad alapú, nem szerettem, a Revit egy vicc és drága is. Ami mindig érdekelt az az Allplan, egyszer még teszek vele egy próbát.
Az AC-ban a Vasalás Éptár-os kiegészítő nem rossz, de még nem az igazi.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6145) Statikus válasza OgreImre (#6144) üzenetére


Statikus
senior tag

Én Allplanban dolgozom elsősorban, de az építészetet AC-ben csináljuk.

Ha megy a vállalkozósdi, akkor azt kell csinálni.

(#6146) P_Petronius


P_Petronius
csendes újonc

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni. AC 23-ban dolgozom és eltűnt az a pop up kijelző, ami mutatja pl. vonal húzásakor, hogy milyen hosszú lesz az adott vonal. A régi AC-ban volt alul egy rögzített méretszámláló, de itt viszont más funkciók kerültek be. Van valakinek ötlete? Vagy valamilyen megoldás?

Köszi előre is!

(#6147) Statikus válasza P_Petronius (#6146) üzenetére


Statikus
senior tag

Szia,

szerintem a koordináta palettát keresed.
menüsorban Ablak/Paletták/Koordináták

(#6148) snowman válasza P_Petronius (#6146) üzenetére


snowman
tag

Ezt véletlenül kikapcsoltad, kapcsold be:

(#6149) P_Petronius


P_Petronius
csendes újonc

Szia,
valóban, ez volt a probléma ezer hála!! :R

(#6150) P_Petronius válasza Statikus (#6147) üzenetére


P_Petronius
csendes újonc

Szia, amit snowman írt az volt a probléma, de neked is igazad volt, biztos ami biztos bekapcsoltam a koordináta palettát is! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.