Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! BUÉK!
Kérdésem: AC 25-ben készített tervet hogyan tudnék megnyitni - ha lehetséges - AC 21-ben?
A válaszokat köszönöm.

(#6602) copass válasza Hunattila (#6601) üzenetére


copass
veterán

visszamented verziónként. AC25-AC24, AC24-AC23,....

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6603) Hunattila válasza copass (#6602) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Azért ez így elég macerás. Ezt Direkt csinálják?

(#6604) daninet válasza Hunattila (#6603) üzenetére


daninet
veterán

azt is le kell programoznod hogyan mentesz vissza. Szóval beleraksz egy új funkciót pl új oszlop eszköz, akkor le kell programoznod az hogyan fog az előző verzióba visszafelé mentődni. Ha le kellene programoznod hogyan működik az előző 8 verzióval minden új funkció valszeg felemésztené a kevés fejlesztési időt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6605) copass válasza daninet (#6604) üzenetére


copass
veterán

igen. ez iszonyú macerás.
igazából én semmi értelmét se látom, annak hogy visszamentegetünk X verziót.
borzalmas kínlódás és rengeteg problémát okoz.
arról nem is beszélve, ha egy olyat nyitsz meg amikor még nem voltak építőanyagok és szépen legyárt többszáz építőanyagot ahogy ő gondolja! :D
itt látszik hogy melyik verzióval meddig lehet olvasni és írni: [link]

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6606) Hunattila válasza copass (#6605) üzenetére


Hunattila
tag

Nem beszélve, hogy az összes meglévő verziót fenn kellene tartanod a gépen.
Az is probléma, ha egy régi, pl. 6.5 -ben készült tervet akarnék ma megnyit x év után.
Valószínű ez azért van, hogy lehetőleg minden "évjáratot" megvegyél.

(#6607) daninet válasza Hunattila (#6606) üzenetére


daninet
veterán

hát, amire hajtanak az az, hogy mindenki előfizetéses legyen és többet ne számítson, hogy kinek milyen verziója van, mindenki az utolsó kettőt használná. Ha megnézed minden szoftverrel ez a szitu a világon. Adobe, Autodesk stb mind ezt csinálja. Sokkal nagyobb biznisz, mint hogy egyszer valaki vesz egy licenszet és 6 évig azzal rajzol amíg ki nem hullik alóla a szoftver az OS miatt.
A régi fájlok megnyitására vannak telepítés nélkül futtatható régi verziók a graphi oldalán, 10 az utolsó ami nyitotta a 6.5-öt

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6608) Hunattila válasza daninet (#6607) üzenetére


Hunattila
tag

A szitu az, hogy egy tervező kolléga, nálam jóval fiatalabb, de nem igazán AC guru, inkább kézzel, kapott agy AC 25 ös pln-t, amivel foglalkoznia kellene. Neki AC 21 van, azt akarta, hogy oldjam meg neki. Nekem AC 22 van. Ez van. Nem veszek feleslegesen újabb újabb verziókat, mikor gyakorlatilag alig van újdonság. Olvasom itt tőletek.

(#6609) copass válasza Hunattila (#6608) üzenetére


copass
veterán

AC21 óta azért rengeteg újdonság belekerült...
ha nem akarsz váltani, akkor szépen visszamentegeted egyesével amibe kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6610) OgreImre válasza copass (#6609) üzenetére


OgreImre
senior tag

De nem tudja visszamentegetni, mert nincs 25-ös licensze. És a visszamentéshez nem elég hogy fenn van az összes AC 21-től 25-ig, de kell a licensz/kulcs is ami mindegyikkel megy.
Én is sokat sz*ptam már a visszamentegetésekkel. Kíváncsi vagyok mikor fogják meglépni az előfizetéses rendszert, Allplan-nál ha jól tudom akkor már átálltak, nem lehet már "példányt" venni.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6611) copass válasza OgreImre (#6610) üzenetére


copass
veterán

SSA már van, csak még lehet nélküle is használni. hosszútávon jobban megéri az SSA. ez úgy nem kérdés.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6612) Hunattila válasza copass (#6611) üzenetére


Hunattila
tag

Fiúk én már a koromból fakadóan nem vagyok annyira aktív, mint ti, ezért az egyre újabb licenszek megvásárlása megnyomná a büdzsémet, no meg amiket én manapság elvállalok, az általában családi lakóház, esetleg csarnok, néhány emeletes 10-20 lakásos társasház. Ez utóbbi nem a jellemző. Ezekhez meg nekem momentán az AC 22 bőven megfelel.
Amúgy meg guru én sem vagyok, sokat tanulok tőletek itt a fórumon, ezért is kérdezlek benneteket.
Mindenesetre köszönöm a diskurzust, mert nekem hasznos.

(#6613) daninet válasza Hunattila (#6612) üzenetére


daninet
veterán

az SSA verziókövetés nem teljes licensz ár. Lényegében van egy licenszed amit teljes áron megveszel, aztán évente 3-400ezer nemtom most hol járnak és kapod az új verziót automatikusan. Elvileg jár hozzá egy-két prémium dolog is, most pl Enscape licensz illetve támogatás meg bővített anyag könyvtár.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6614) copass válasza daninet (#6613) üzenetére


copass
veterán

szerintem megéri hosszútávon, mintha csak X verziónként frissítenél külön. úgy akkor sokkal drágább lesz a frissítés.
plusz most már nem lehet frissíteni SE-ről teljesre...áprilisban lehetett utoljára.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6615) daninet


daninet
veterán

van ötletetek egy közel 5Gb pontfelhő fájlt mivel lehetne kezelni?
Az idióták egy órát repkedtek a drónnal és egy darabban mentették le a pontfelhőt :W
ReCap-al próbáltam de még kitakarítva is összeomlik tőle minden :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6616) copass válasza daninet (#6615) üzenetére


copass
veterán

cloudcompare-val csökkented a pontszámot. [link]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6617) Raysen623 válasza Hunattila (#6612) üzenetére


Raysen623
addikt

Kitől kapta a 25-ös fájlt? Ők miért nem tudják neki visszamenteni a kért korábbi verzióra? Ennyit igazán megtehetnének.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6618) daninet válasza copass (#6616) üzenetére


daninet
veterán

működött, de még recap-ba be kellett még egyszer importálnom mert civil3d-be persze egyik open formátum se megy csak *.rcs meg *.rcp amit CC nem ment :D
köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6619) daninet


daninet
veterán

dwg-t akarok menteni úgy, hogy a koordinátákat megtartsa de hiába. DWG export beállításoknál semmi erre utalót nem találtam, modelltérből mentek csak modellteret tervlap nélkül. AC24 Hol a gond?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6620) Raysen623 válasza daninet (#6619) üzenetére


Raysen623
addikt

24-es nem tudja még a natív mérési pontot (25-ben a DWG fordítóban már meg lehet adni a mérési pontot origónak), így nem tudsz EOV helyes (ha jól értem ilyet akarsz) DWG-t menteni. Kerülő megoldás lehet egy vonatkozó munkalap létrehozása, ahol eltolod a rajzot az EOV koordinátába.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6621) daninet válasza Raysen623 (#6620) üzenetére


daninet
veterán

emlékeztem rá hogy ott kéne legyen és tényleg 25ben ott van, sajnos ez a projekt nem 25ös verzió, marad a cad fájlok kézzel eltolása :(((

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6622) gNAT_hu válasza daninet (#6619) üzenetére


gNAT_hu
tag

Berakod modulként EOV helyesen egy exportáló tervbe és onnét adod ki a DWG-t.

(#6623) daninet válasza gNAT_hu (#6622) üzenetére


daninet
veterán

az úgy nincs nagyon messze az origótól? mindenféle baja lesz tőle a programnak. 45km az egyik koordináta a másik 27km

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6624) gNAT_hu válasza daninet (#6623) üzenetére


gNAT_hu
tag

Nincs. Ott nerm szerkeszted - publikálsz belőle, jó lesz.

(#6625) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!
A geoshopból rendelt dxf helyszinrajzot hogy tudom megnyitni méretarányosan?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6626) daninet válasza petymeg (#6625) üzenetére


daninet
veterán

Nyitsz egy új üres munkalapot, beállítod a méretarányt aztán beledobod a dxf-et.
Megkérdezi majd, hogy az a rajz a méretarányt

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6627) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok,
az miért van, hogy nem tudok ac26-ban egy szövegen belül copy/past-elni, illetve egyik szövegből a másik szövegbe átemelni szövegrészeket?? valamit engedélyezni kell valahol, hogy ez működjön??
nagyon nehézkes így rétegrendet írni :F

az a fura, hogy egy külső docx/pdf fájlból gond nélkül beilleszti a kiválasztott szöveget a megadott helyre, de ha az archicaden belül egyik szövegből másolnék valamit egy másik szövegbe az már valamiért nem megy...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6628) daninet válasza Sesy (#6627) üzenetére


daninet
veterán

hmm... demó verzióban copy-paste tiltva van. Licensz rendben van? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6629) Sesy válasza daninet (#6628) üzenetére


Sesy
aktív tag

elvileg igen, nem tudok róla, hogy ne lenne...

Born stupid... Try again!

(#6630) dhrbikes


dhrbikes
csendes tag

Sziasztok! Arról van valakinek információja, hogy egyedi nyílászáró konszignációt hogyan lehet létrehozni a butácska táblázatos szerkesztő helyett? Pl. XML struktúraként megadni, stb. Esetleg tudtok olyan személyt-céget ajánlani, aki fejlesztőként ilyet programozna AC alá?

(#6631) copass válasza dhrbikes (#6630) üzenetére


copass
veterán

interaktív konszignáció miért nem jó? mi az amit nem tud?

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6632) dhrbikes válasza copass (#6631) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Röviden: csúnya. Bővebben: összevonni csak legfelső címsorba tud, azt is csak vesszővel elválasztva, tehát nem tudom fix méretű cellákba rendezni az adatokat.
De a kérdés továbbra is az, hogy létezik-e valaki, aki ezt be tudja nekünk állítani, vagy ennyit tud?

(#6633) copass válasza dhrbikes (#6632) üzenetére


copass
veterán

"nem tudom fix méretű cellákba rendezni az adatokat."
[link] de lehet
eptar.hu foglalkozik fejlesztéssel, megkérdezheted őket.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6634) dhrbikes válasza copass (#6633) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Nem nyitja meg a súgó tartalmat, megírnád a címét?

(#6635) copass válasza dhrbikes (#6634) üzenetére


copass
veterán

jah bocs, helyi súgót hozta be...
[link]

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6636) gNAT_hu válasza Sesy (#6627) üzenetére


gNAT_hu
tag

Egyes vírusirtók új funkciója - Böngésző védelem... okoz ilyet.

(#6637) Sesy válasza gNAT_hu (#6636) üzenetére


Sesy
aktív tag

ESET Internet smart secutity védelmem van, kikapcsoltam és ugyan úgy nem sikerült a copy paste... aztán újra indítottam a rendszert és az első próbálkozásra sikerült EGY sort copy pastelni, utána megint semmi... úgyhogy vissza kapcsoltam az ESET-et

mit lehetne tenni? rettenetes így szöveget másolni, gyakorlatilag minden azonos feliratot egyessével be kellene írogatni minden egyes helyre egy szövegen belül... ez így nem jó :F

Born stupid... Try again!

(#6638) copass válasza Sesy (#6637) üzenetére


copass
veterán

melyik verzió?
nekem AC26 4019 simán másolok

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6639) turit válasza Sesy (#6637) üzenetére


turit
tag

Archicad elemeket tudsz másolni? Egy új fájlban is van ilyen gond?

(#6640) dhrbikes válasza copass (#6635) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Ezeket ismerem, már párszor végigmentünk rajta. Sajnos annyit tud, amennyit mutat, hogy van egy sorban egy paraméter, mellette meg a tárgyhoz beállított érték. Ennél többet nem tud, és ez kevés. Olyasmi kellene, mint amikor automatikus szöveget leraksz egy tervlapra és az hoz értékeket a rárakott nézetből és azt bárhova elhúzhatjuk a lapon.

(#6641) copass válasza dhrbikes (#6640) üzenetére


copass
veterán

tulajdonságokkal bármit beletudsz rakni...
[link]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6642) dhrbikes válasza copass (#6641) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Tudom.
Ismét: Az nem jó, hogy nem tudom a tervlapon SZABADON mozgatni, csak az alapértelmezett táblázat formában tudom elhelyezni. (Illetve nem tudom hogy hogyan tudnám szabadon mozgatni ezeket a tulajdonság mezőket)

(#6643) copass válasza dhrbikes (#6642) üzenetére


copass
veterán

konszignáció arról szól hogy összegyűjtöd az egyforma műszaki tartalmú elemeket és tulajdonságait egy átláható táblázatban.
mutass már egy példát hogy mit akarsz látni egy konszignációban, mert ez így elég zavaros.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6644) Nixon18 válasza copass (#6643) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szerintem ilyen lapokra gondol:

link

dhrbikes:

Ha valóban ez a cél, akkor szerintem a legegyszerűbb megoldás az, hogy kimented AC-ből a listát xlsx-be és összerakod egy wordben a konszignációs lapokat levelezéssel.

[ Szerkesztve ]

(#6645) dhrbikes válasza copass (#6643) üzenetére


dhrbikes
csendes tag


Pl a második sor a megnevezéssel, Id-vel, darabszámmal az oké, hogy összevonható, de nem tudom így cellákba formázni, csak vesszővel elválasztva lehet.
(Az már csak ráadás, hogy ezt nem lehet alulra mozgatni, hogy mondjuk egy tervpecséttel együtt helyezkedjen el.)

De amúgy megvan egy megoldás kerülőúton, több konszignációt kell létrehozni ugyanazokra a tárgyakra és azokat egy tervlapra helyezve és egy lapra tördelve már egyszerre lapozódnak a publikálási készletben.

(#6646) copass válasza dhrbikes (#6645) üzenetére


copass
veterán

értem hogy ez így látványos, de feleslegesen túl van bonyolítva.
tehát: 1 tulajdonság 1 sor.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6647) dhrbikes válasza copass (#6646) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Túl van bonyolítva vagy sem, ez a kérés.

(#6648) copass válasza dhrbikes (#6647) üzenetére


copass
veterán

kinek a kérése? megrendelői vagy tervezői?
ha megrendelői akkor keresni kell egy fejlesztőt aki ezt lefejleszteni neked. nem kevés pénzért. ha nincs rá keret akkor kézimunka vagy megértetni a megrendelővel hogy te milyen tudsz előállítani.
ha tervezői akkor tájékozatni kell az AC korlátaival, mivel az nem táblázatkezelő.
kompromisszumokat kell kötni, úgy hogy a dinamikus kapcsolat élvezzen előnyt a statikussal szemben.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6649) Sesy válasza copass (#6638) üzenetére


Sesy
aktív tag

AC26 4019 kipróbáltam teljesen új fájlban, ott sem tudok szövegen belül semmit másolni.
Se ctrl+c / ctrl+v se másolás/beillesztés paranccsl. Úgy sem megy természetesen, hogy egyik szöveg egy részét át akarom másolni egy másik szöveg adott helyére...
Ha egy teljes szöveget akarok másolni mondjuk egyik szintről a másikra az megy!
Elemeket (falak, födémek, stb...) simán másolok ctrl+c/ctrl+v használatával bárhonnan bárhová.

Megpróbáltam AC24-ben is egy teljesen új fájlban ott sem megy.

Software keys van és a licenszem rendben van.

Born stupid... Try again!

(#6650) Sesy válasza dhrbikes (#6645) üzenetére


Sesy
aktív tag

egyszer kipróbáltam, hogy tudok-e ilyet csinálni, mert érdekelt a probléma...
sikerült és kurva bonyolult lett, mire "olyan szép lett" amilyet szerettem volna :)
ezért úgy döntöttem, hogy elengedem a dolgot, mert semmi értelme nem lett volna tovább foglalkozni vele... gyorsabb megcsinálni manuálisan :D

az AC nem alkalmas rá alapból sajnos, hogy egyszerűen ilyet csinálj vele

én egyébként a fejlesztők helyében ilyen, tényleg hasznos fejlesztésekkel foglalkoznék, ahelyett, hogy a wc szennyvíz bekötését ábrázolom vagy a konyhaszekrény ajtó nyitását megjelenítem...

Born stupid... Try again!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.