Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6851) v.tom válasza lorcsi (#6847) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi, ez tényleg elég jónak tűnik!

A második link nekem nem jó

(#6852) v.tom válasza Raysen623 (#6848) üzenetére


v.tom
őstag

Igen, pontosan erre: anyag + mennyiségre van szükségem elsősorban valamilyen rendszerezett formátumban, amiből adatbázis építhető.

(#6853) v.tom válasza copass (#6849) üzenetére


v.tom
őstag

Nem IFC kezelő lesz, teljesen más a cél, a modellek feldolgozása nem is kell, kizárólag az anyagok. Sokkal többet egyelőre nem oszthatok meg a publikummal erről a projektről, de nem világmegváltó dologról van szó, legalábbis azok számára biztos nem, akik nem a kivitelezésben érdekeltek.

@daninet
A leírásod alapján ez egy olyan feature aminek a használatára valószínűleg nem lehet csak úgy rávenni bármelyik tervezőt.

[ Szerkesztve ]

(#6854) daninet válasza v.tom (#6853) üzenetére


daninet
veterán

Ennél jobb. Elkészítheted és betölthetik a meglévő tervükbe.
Viszont ahogyan copass mondta egy előfeltétele ennek az egésznek az, hogy jó legyen a modell. Sajnos ez sem garantálható de elvárható :)

Az archicad demo verziója mindent enged a mentésen és a copy-pasten kívül szóval ha van hozzá kedved/időd rakd fel és próbálgasd. Asszem a trial periodban tán még menteni is tudsz.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6855) copass válasza v.tom (#6853) üzenetére


copass
veterán

IFC a legjobb irány amúgy, persze ott se mindegy hogy hogyan mentik le.
lehet kevés adatmennyiséggel is menteni és "kúrvasokkal" is! :D
a sokkal az a gond, hogy nagy lesz a fájlméret és nem lehet majd akármiben megnyitni majd. de abban minden benne lesz, felület,terület,térfogat,stbstb.

pl: rétegese falszerkezeteket (gipszkarton) lehet úgy menteni ifc-ben hogy szétszedi rétegekre teljesen.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6856) lorcsi


lorcsi
veterán

A helyiseg pecsetet hogy lehet atlatszora megcsinalni ?
pl egy lepcsohaz eseten latszo legyen a lepcso.. de a pihenoben a nm is lathato legyen

(#6857) Hunattila válasza lorcsi (#6856) üzenetére


Hunattila
tag

Alapból átlátszó

(#6858) lorcsi


lorcsi
veterán

nálam valami sárga szín van kiválasztva, ami mindent eltakar

(#6859) Raysen623 válasza lorcsi (#6858) üzenetére


Raysen623
addikt

Zóna kategória színt le tudod kapcsolni elvileg a modell nézeti beállításokban. De elég ha átváltod egy másik előbeállításra és el fog tűnni.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6860) snowman válasza lorcsi (#6858) üzenetére


snowman
tag

Korábbi verziókban a modellnézet beállításoknál lehetett eltüntetni a helyiség kategóriaszínét. Amióta van grafikus felülírás, azóta már csak ott lehet: a "Minden helyiségkitöltés: nincs háttér" szabállyal próbálkozz.

(#6861) Raysen623 válasza snowman (#6860) üzenetére


Raysen623
addikt

Teljesen igazad van, bocsánat. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6862) lorcsi válasza snowman (#6860) üzenetére


lorcsi
veterán

Minden helyiségkitöltés: nincs háttér" szabállyal próbálkozz.

ezt merre találom? :B

(#6863) daninet válasza lorcsi (#6862) üzenetére


daninet
veterán

az ablak alján jelenleg azt irja neked "Nincs felülirás" és egy szürke és fehér kis négyzet a jele. Arra kattints ott tudod a grafikus felülirásokat kezelni

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6864) lorcsi válasza daninet (#6863) üzenetére


lorcsi
veterán

Fu basszus
mire ezt az icipicit megtalaltam :U
es ez sem valami egyszeru atallitas resz :F

(#6865) daninet válasza lorcsi (#6864) üzenetére


daninet
veterán

A logikája ugyanaz mint minden másnak a szoftverben, preset alapú. Tehát csinálsz felülírási preseteket aztán azokat hozzá tudod adni a nézet felülírásaihoz.
Ez a helyiségkitöltés az alap templateben benne van csak hozzá kell adnod. Ha valami régi archicad templatet görgetsz ami a felülírások előtti akkor elképzelhető, hogy nincs benne, akkor létre kell hozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6866) lorcsi válasza daninet (#6865) üzenetére


lorcsi
veterán

24-es van fent
de az hihetetlen, h ezt nem lehet egyszerubben :O

atallitottam benne valamit
fekete satir szeru rajzom lett :Y

(#6867) Raysen623 válasza lorcsi (#6866) üzenetére


Raysen623
addikt

Bár angol nyelvű, de röviden ezek a lépések. Persze ezt a beállítást a nézethez is társítani kell még utána, úgy lesz teljes a felhasználói élmény.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6868) lorcsi válasza Raysen623 (#6867) üzenetére


lorcsi
veterán

Nagyon koszi :R

(#6869) daninet válasza lorcsi (#6866) üzenetére


daninet
veterán

A grafikus felülírások egy csomó másik funkciót váltottak ki egyben illetve kiváltotta a tollkészletek színeivel variálást. Használd kicsit és kitisztul majd a kép.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6870) daninet


daninet
veterán

Na ez mi lesz vajon? Új ífc fordító vagy a natív formátum import lesz fejlesztve?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6871) Raysen623 válasza daninet (#6870) üzenetére


Raysen623
addikt

Első olvasásra egy felhő alapú átjárást sejtet a két fejlesztő cégcsoport szoftverei közt, amire lehet majd fejleszteni elvileg Third-party progikat is.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6872) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Nővérem egyelőre 19-es Archicadet használ. Gépcsere előtt áll, de viszonylag kicsi a keret. Ryzen 5 4600G-ben található Vega 7 jó lehet, vagy mindenképp kell hozzá dedikált kártya?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6873) daninet válasza vzsryl (#6872) üzenetére


daninet
veterán

nem létszükséglet a dedikált kártya, de a projektek méretének tekintetében limitál. Egy bizonyos mennyiségű elem felett a képernyőn drasztikusan lassú lehet.
Szerintem családiház mérteben ha nem csinál rendereket elég lehet

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6874) vzsryl válasza daninet (#6873) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi a választ! :R
Ha netán úgy érzi, hogy nagyobb sebességre van szükség a rendereknél, akkor milyen kártyát érdemes bedobni?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#6875) copass válasza vzsryl (#6874) üzenetére


copass
veterán

AC alap engine nem használ GPU gyorsítást, csak cpu kell neki.
AC19-ben még nincs Redshift, az használja csak a gpu-t egyedül.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6876) daninet válasza copass (#6875) üzenetére


daninet
veterán

3d nézet GPU-t használ (ha openGL-t használod ami a default)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6877) copass válasza daninet (#6876) üzenetére


copass
veterán

az csak megjelenítést gyorsítja.
a render gyorsítás egész más történet...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6878) daninet válasza copass (#6877) üzenetére


daninet
veterán

elég az :) integrált GPU-val megnyitottam egyszer egy részletesebb csarnok modellt, teljes diavetítés volt.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6879) copass válasza daninet (#6878) üzenetére


copass
veterán

régen quadro-k is elvéreztek egy részletes 3D-nél! :D
2D-ben úgy ment mint az álom, de 3D-ben elverte bármelyik geforce.
mondjuk én már munkaállomásokba rtx 3060 12 GB alá már nem megyek. mert az már megy redshift,twinmotion pathtrace-el is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.