Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) turit válasza Sesy (#6399) üzenetére


turit
tag

Gyors megoldás ha kicsit visszahúzod a falfelülettől.
Nálam is megjelennek a vonalak. 23 és 25 ben is.
Találtam róla cikket.

(#6402) copass válasza Raysen623 (#6400) üzenetére


copass
veterán

én kivonnám szilárdtestel a falból.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6403) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Kezdek szívrohamot kapni. A sokadik egérrel gyűlik meg a bajom. Tudnátok egy megbízható, AC-hez használható egértípust ajánlani?
Köszönöm.

(#6404) turit válasza Hunattila (#6403) üzenetére


turit
tag

Gamer egereket használunk.
Steelseries Rival3, Logitech G203, G102, Dream machines DM4 evo. (Asus rog sica, de ezeknek a fele görgő hibás lett).

(#6405) copass válasza Hunattila (#6403) üzenetére


copass
veterán

egér topik
kézméret és fogás függő a dolog.
jellemzően 20k+ felett kezdődik az hogy minőségi egér.
ami neked a fontos az a görgő taktilissága, tehát a szabadonfutósok mint pl. a logitech mx master 3 az felejtős, mert a görgője borzalmasan rossz mert mágneses elven működik és fém.
aztán jöhet olyan finomságok hogy mennyire nehéz az egér, milyen forma kényelmes neked,stb.
nekem ~1 éve xtrfy m4 van 20/10 cm kézhez, palm/finger hibrid fogással.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6406) OgreImre válasza Hunattila (#6403) üzenetére


OgreImre
senior tag

Nekem is gamer egerem van, Logitech G403. Viszont két kollégám/barátom most váltott vertikális egérre, Logitech MX Vertical, és meg vannak vele elégedve 2 hónap után.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6407) copass válasza OgreImre (#6406) üzenetére


copass
veterán

vertikális egér a legnagyobb szemfényvesztés! :D 135grammot ráncigálni úgy hogy oldalra klikkelsz, minden csak nem egészséges. arról nem is beszélve hogy folyamatosan ellen kell tartanod a hüvelykújjaddal.
próbáld ki hogy élére állítod az egeret és ráfogsz rendesen, nyomogas a gombokat és a görgőt próbáld nyomva tartani...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6408) daninet válasza turit (#6404) üzenetére


daninet
veterán

Nekem az eddigi legjobb egerem a Razer Deathadder. Asszony Roccat AIMO-ra esküszik.
Logitech-ek valamiért mindig olcsónak tűnnek miután megfogom a Razer után.
6 éve nyúzom, már mindkét mikrokapcsolóját cseréltem :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6409) Sesy válasza turit (#6401) üzenetére


Sesy
aktív tag

volt ez a hozzászólásom korábban:
https://prohardver.hu/tema/archicad_9_0_hun/hsz_6360-6360.html

ha a gerenda benne van a falban és csak a vasbetont és a kiegészítő szigetelést tartalmazza, akkor nem jók a vonalvastagságok a metszetben... ez akkor is így van ha kivonom szilárdtest művelettel, de elvileg a falból a gerendát nem is kellene kivonni...

ha a gerenda ugyan olyan széles és rétegfelépítésű mint a fal akkor jó a metszet, de ezek szerint a homlokzat nem...

a visszahúzást nem gondolod komolyan ugye, mint megoldást, mivel akkor tönkrevágja a modelt, amiből jön a metszet... :Y

a gerenda más fólián van, mint a fal és alapból 0-ás vastagsággal van a legkülső réteg...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6410) Sesy


Sesy
aktív tag

érdekesség még az egészben, hogy csak azon a részen jellennek meg a plusz vonalak, ahol árnyék van, ahol nincsen ott minden olyan amilyennek lennie kell... :F

az is furcsa, hogy árnyékos helyen ott is van egy plusz vonal, ahol két teljesen egyforma fal találkozik egymás fölött két különböző szinten...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6411) snowman válasza daninet (#6408) üzenetére


snowman
tag

Barkácsolós kedvűeknek, akik nem szeretik az egérkattogás hangját:
KAILH silent mouse switch
Már jó ideje kicseréltem az egereimben, csodás. Többé nem akarnék már normál kapcsolósat használni...

(#6412) Sesy


Sesy
aktív tag

ki szeretném listázni egy helyiséghez tartozó falak területét és ajtók számát

a kézikönyv ezt írja:

vagyis a ha a fal bármely része a helyiség poligonon belül van, akkor is meg kellene adnia ezeket az értékeket. valamiért csak akkor működik, ha a helyiség poligon a fal élével egybe esik...

ennek vajon így kell lennie és hibás a könyv, vagy kell valami beállítással mókolni, hogy működjön :F

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6413) Raysen623 válasza Sesy (#6412) üzenetére


Raysen623
addikt

Miként van beállítva a fal? Alapesetben ugye helyiséghatároló, tehát vágja a helyiséget (helyiség poligon a fal élével esik egybe eset áll fenn). Ebben az esetben az értékek leszámítódnak. Másik kérdés: milyen helyiségeket pakolsz le? Manuális élekkel rakod le vagy automatikus varázspálcás módszerrel? Helyiségek frissítetted?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6414) Sesy válasza Raysen623 (#6413) üzenetére


Sesy
aktív tag

azt szeretném elérni, hogy réteges falakkal határolt helyiség esetén ha a vakolatot is bele számolom a helyiség területébe (manuális beállítás, mert másképpen nem megy), mert mo-on ezt területet szerepeltetjük a terveken, akkor is ki tudjam nyerni mondjuk az ajtók számát vagy a falak területét... ha automatikusan teszem le akkor a fal éléhez ígazítja a helyiségpecsétet vagyis a vakolat nem lesz benne a helyiség területében, de megkapom a kért adatokat, ha manuálisan teszem le a helyiségpecsétet és a falak éléhez illesztem akkor működik, de ha a maghoz illesztem akkor már nem... pedig a kézikönyv szerint működnie kellene, hiszen a fal 2d-s poligonja belül lesz a helyiségpecsét 2d-s poligonján, de nem működik :W az is lehet persze, hogy én értelmezem rosszul...

kipróbáltam a falak helyiséghez való viszonyulásának módosításával is, de az eredmény nem változik...

Born stupid... Try again!

(#6415) copass válasza Sesy (#6414) üzenetére


copass
veterán

vakolat? teljesen felesleges ennyire kidolgozni egy tervet ennyire részletesen, időpocséklás.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6416) Sesy válasza copass (#6415) üzenetére


Sesy
aktív tag

szerinted...
szerintem meg nem, meg ha a program tudja (elvileg), akkor miért is ne használjuk ki a lehetőséget. egyébként meg költségvetéshez szeretnék pontos(!) mennyiségeket kinyerni, ha már van hozzá szoftverünk :D

Born stupid... Try again!

(#6417) copass válasza Sesy (#6416) üzenetére


copass
veterán

minél részletesebb a modelled, annál több időd megy el a modellezésre és kezelhetetlenebb lesz a tömeged.
ajánlom elolvasásra:
AZ ÉPÜLETINFORMÁCIÓS MODELLEZÉS (BIM) OPTIMALIZÁCIÓJA ÉS IMPLEMENTÁCIÓS LEHETŐSÉGEI MAGYARORSZÁGON

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6418) daninet válasza Sesy (#6416) üzenetére


daninet
veterán

vakolatot falfelület normából számolják, nem kell hozzá megmodellezni. Ahogy pl cserepet sem mert azt is tető m2 normából számolják. Tégla darabszám is falfelületből számítódik.
Ha megmodellezed a vakolatot:
-Folyamatosan figyelned kell mit méretetezel, mert a kőműves vakolatlan falfelületekkel számol és épít
-Plusz egy anyag aminek az összemetsződéseit állítani kell
-Rondítja a nyomtatott tervet azáltal, hogy olyan dolgokat nyomtatsz ki ami nem látszik az adott méretarányban és vastagabbnak tűnnek tőle pl a falkontúr vonalak. 100-as léptéknél a vakolat 0.2mm, 50-nél 0.4mm!

Mikor érdemes vakolatot modellezni?
Konyhatervnél
Burkolat kiosztás tervnél
1:20as az alatti részletrajzok/nagyított terveknél
és ezeknél is úgy, hogy a terv többi részén ne legyen látható

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6419) copass válasza daninet (#6418) üzenetére


copass
veterán

nagyobb cégek már kikötik hogy ifc-ben vakolat ne legyen benne.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6420) Sesy válasza daninet (#6418) üzenetére


Sesy
aktív tag

tudom, hogy mit miből kell számolni egy kiírásnál, éppen ezért szerettném valahogyan a modelből a jó értékeket kinyerni...
méretezni a magot méretezem, soha nem volt probléma, hogy mellé ment volna...

nekem a vastag vonal 50-ben 0,2-0,25 a vékony meg 0,1 de az is előfordul, hogy 0 és patentül látszik minden amit meg akarok mutatni, soha nem volt ronda egy terv...

engedjük el, hogy milyen részletesen van lemodellezve valami, ettől teljesen függetlenül a kérdés akkor is adott, hogy miért nem úgy működik a program, ahogyan a kézikönyvben le van írva :D

Born stupid... Try again!

(#6421) snowman válasza Sesy (#6420) üzenetére


snowman
tag

A program megfelelően működik (legalábbis ezen a téren), te viszont duplán szivatod magad a vakolatmodellezéssel és a kézi helyiségmegadással.

(#6422) copass válasza Sesy (#6420) üzenetére


copass
veterán

nem jól értelmezed, azért nem működik úgy ahogy te gondolod.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6423) turit válasza Sesy (#6414) üzenetére


turit
tag

Csak automatikus helyiséggel működik. Ha manuálisra van állítva akkor a falak úgymond nem hatnak a helyiségre, ezért nem is számolja bele a nyílásokat.

Én se állítok be vakolatot. Semmit nem ad a tervhez csak pluszmunka.

(#6424) copass


copass
veterán

LOD 300-ra mondom azt hogy az arany középút.
de már ott is rengeteg idő megy el a szakág IFC-re, rajzokon helyesen jelenjen meg, ütközéstvizsgálat,frissítgetni,stb.
ezt úgy itthagyom tanulságként:

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6425) Sesy válasza turit (#6423) üzenetére


Sesy
aktív tag

fura, mert ha manuálisan módosítom a helyiségpecsétet akkor is működik a falfelület méreteinek és mondjuk az ajtók darabszámának meghatározása... de csak akkor, ha a fal kontúrja és a helyiségpecsét kontúrja azonos...

Born stupid... Try again!

(#6426) Sesy válasza copass (#6422) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez van a kézikönyvben:
"Az ajtó akkor található a helyiségben, ha 2D-s poligonjának bármely része belül van a helyiség 2D-s poligonján, vagy egybevág annak élével."

nekem ez azt mondja, ha a fal bármely része belül van a helyiségpecséten, akkor működnie kellene...

Born stupid... Try again!

(#6427) Sesy válasza copass (#6424) üzenetére


Sesy
aktív tag

ez egyértelmű, nem is a munka hatékonyság miatt merült fel a vakolat modellezése, hanem csak kíváncsiságból :D

Born stupid... Try again!

(#6428) copass válasza snowman (#6411) üzenetére


copass
veterán

ez nem minden egérbe jó...
de van már olyan egér amiben hotswap cserélhetőek a két fő gomb switchei és nem a tappancsok alá van rakva a csavar! :D Asus Rog Keris

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6429) snowman válasza copass (#6428) üzenetére


snowman
tag

Ha van olyan egér, amiben nem normál mikrokapcsoló van, akkor abba nem jó. Van olyan?

(#6430) daninet válasza snowman (#6429) üzenetére


daninet
veterán

én elég sok egeret szétszedtem már de őszintén azt a négyzet alakút amit linkeltél csak görgő alatti mikrokapcsolónak láttam eddig azoknál az egereknél ahol lehet a görgőt oldalra kattintani. Gémer egerek ezt a hosszúkás mikrokapcsolót használják, a legtöbb omron kapcsolókat tesz bele. Én ha javítanom kell a piros Kailh kapcsolókat használok amiket egyszer nagyobb számban tudtam kibontani valamiből :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6431) copass válasza snowman (#6429) üzenetére


copass
veterán

régebbi egerekben ilyen kapcsoló volt a fő gombok alatt is. MS egerekben asszem.
a silent switchekkel az a gond, hogy egy idő után hangosodik egy picit.
ez a Keris tényleg ritka jószág. mert általában a tappancsok alá teszik a csavarokat. egyrészt a garancia ugrik amint szétszeded, másrészt a ptfe tappancsokat kukázni lehet. mert hiába hajszárítózod, deformálódni fog.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6432) snowman válasza daninet (#6430) üzenetére


snowman
tag

Oké, hogy gyárilag hosszúkás van benne, de ezt be lehet rakni a hosszúkás helyére, és csak 2 lábat kell beforrasztani, mivel annyi van neki. A szétszedéssel kapcsolatos problémák nyilván fennállnak (teflontalp görbül, stb), de az egész műveletet eleve a barkácsolós kedvűeknek ajánlottam ;)

(#6433) snowman válasza copass (#6431) üzenetére


snowman
tag

Ha hangosodik, akkor kicserélem újra ;)
Én amúgy ezt nem tapasztaltam, ellenben a balklikk intenzív használat mellett 2 évet bírt, utána cserélni kellett, mert nem kapcsolt rendesen.

(#6434) P_Petronius


P_Petronius
csendes újonc

Sziasztok,
meg tudja valaki mondani nekem valaki, hogy ha nem tudok egyszerű vágással levágni a falakat a tetővel, akkor mi lehet a gond?
Köszi előre is!

(#6435) juhasz.p válasza P_Petronius (#6434) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Triviális a kérdés, de felérnek a falak a tetőig?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#6436) P_Petronius válasza juhasz.p (#6435) üzenetére


P_Petronius
csendes újonc

Igen, persze, ezért nem értem...

(#6437) nagyt0m válasza P_Petronius (#6434) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

A fal a tető vezérvonalához képest merre van?
Régebben csinált olyat, hogy ha a vezérvonal rossz oldalán volt a fal akkor csak egy részét vágta le. Ha sehogy nem megy akkor használd a szilárdtest műveletet, ami kb ugyan az.

(#6438) gabor222


gabor222
tag

Sziasztok

Erre van valami megoldás?
Volt egy régi terv, amit úgy kaptam. AC17-ben készült. Megnyitottam AC21-ben verzióváltással, majd elmentettem. Minden egyes indítás után írja, hogy hiányzó könyvtári elemek vannak. Különböző felületek textúra képeit nem találja. Kitöröltem az összes ilyen felületet az Attribútumkezelőben, alkalmaztam, leokéztam. El is tűnnek. Viszont hiába mentem a tervet így, minden egyes megnyitás után újra előjön és a törölt felületek is visszakerülnek. A legjobb, hogy ebből a tervből egy szöveg eszközzel készített szöveget átmásoltam egy másik tervbe és azóta az is ugyan ezt csinálja...

Fogalmam sincs miért visz át más tervbe felületeket, ha csak egy sima szöveget átmásolok.

(#6439) daninet válasza gabor222 (#6438) üzenetére


daninet
veterán

Valami tárgy be van töltve ami tud texturákat létrehozni. Viszont ha annak a tárgynak a könyvtára nincs betöltve akkor a hivatkozott képek hiányoznak majd. Tipikus példa a Hormann kapuk például. Nézd át a beágyazott könyvtárat mik vannak benne

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6440) copass válasza daninet (#6439) üzenetére


copass
veterán

master.gdl-ben szokott lenni általában, define material parancs.
ha másolsz egy ilyen tárgyat, akkor a kapcsolódó összes attributumot bevágja a beágyazott könyvtárba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6441) daninet válasza copass (#6440) üzenetére


daninet
veterán

nagyon sok tárgy létrehoz 100-200 anyagot kérdés nélkül, amugy piszok idegesítő

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6442) copass válasza daninet (#6441) üzenetére


copass
veterán

engem csak az zavar, hogy másolásnál is átviszi másik tervbe.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6443) gabor222 válasza daninet (#6439) üzenetére


gabor222
tag

Ó basszus. Valamiért nem néztem át a Beágyazott könyvtár részt. 6 db Master_gdl_hoerman - Kingspan stb. .gdl tárgyak kerültek be a tervbe.

Köszi

(#6444) Raysen623 válasza gabor222 (#6443) üzenetére


Raysen623
addikt

A Hörmann GDL-ek az egyik legmooocskooosabb könyvtári elemek közé tartoznak. Mi is nehezen tudunk megszabadulni tőlük. A gond az, hogy nehezen pótolható más, gyári elemmel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6445) Manitou válasza Raysen623 (#6444) üzenetére


Manitou
addikt

Mi csak "vírusnak" hívjuk ezeket :DDD Egyszer küldött valaki külsős be egy tervet, utána alig tudtunk megszabadulni tőle.

(#6446) dhrbikes


dhrbikes
csendes tag

Sziasztok! Kezdőbb szintű AC kérdés: Ilyen falakat mit a linken lévő ház, milyen elemből érdemes létrehozni? Csak a látvány a lényeg, egy koncepció lesz! Fal megdöntve és összerakni háromszögenként? Tető vagy függönyfal? Vagy van valami spéci felület, amiben lehet 3D-ben pontokat definiálni?
https://projects.archiexpo.com/project-257974.html

(#6447) copass válasza dhrbikes (#6446) üzenetére


copass
veterán

alakzat a legkönnyebb út, ha csak koncepció kell.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6448) Jansen83 válasza copass (#2179) üzenetére


Jansen83
csendes tag

Köszi!🙂

(#6449) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Megoldható-e, hogy a Lumionba háttérképet tudjak helyezni?
A válaszokat köszönöm. :W

(#6450) daninet válasza Hunattila (#6449) üzenetére


daninet
veterán

Hanyas Lumion verzió? 10 előtt ezt nem tudta (egyszerűen)
10 től hozzá tudsz adni egy photo matching nevű opciót a fotózásnál ahol összepasszinthatod a képpel az épületedet. Utána pedig vagy háttérel vagy anélkül kiexportálhatod.
10 előtt hdri skydome-ot kell csinálni, azt pedig be lehet tölteni, de ez egy több lépéses folyamat-

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.