Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) turit válasza daninet (#6242) üzenetére


turit
tag

Bocs nem a kecskeméti campus, pedig nagyon hasonlít rá. Ctrl+c ctrl+v az ötlet kicsit másképp :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6252) Raysen623


Raysen623
addikt

Rövid videó AC25 új képességeiről. Van még más is a hivatalos YT csatornájukon.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6253) daninet válasza Raysen623 (#6252) üzenetére


daninet
veterán

lakberendezőknek kedveztek most a színes metszetekkel meg az új bútorokkal, bár vártam volna hogy a bútorok 2D megjelenítése is változik. Sok lakberendező ismerősöm van, és nagyon mérnöki nekik az összes alaprajzi jel.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6254) copass válasza Raysen623 (#6252) üzenetére


copass
veterán

az a vicces hogy pár fícsör parancs már benne volt a 24-ben...pár napja találtam meg, amikor végre már beállítottam rendesen a 24 ikonsoromat...
a lépcsőn kalapálni már ideje volt, az rgb-nek és a texturált metszet/homlokzatnak is.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6255) Raysen623 válasza daninet (#6253) üzenetére


Raysen623
addikt

Azért nem csak nekik. Én speciel nagyon örülök az RVT/RFA integrációnak és a natív felmérési pontnak. Nálunk jelenleg ez a kettő igen nagy méregfog.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6256) Nixon18 válasza daninet (#6219) üzenetére


Nixon18
senior tag

A megoldás az lett, hogy másik gépről lementettem az apx és dll fájlokat, azokat bemásoltam az AC mappájába. A dll-t a főkönyvtárba, az apx-et az import-exportba és most működik.

(#6257) daninet válasza Raysen623 (#6255) üzenetére


daninet
veterán

az rvt/rfa integráció az nem csak az ingyenes plugin ami eddig is volt? mert úgy írták, hogy "from now part of archicad"
viszont ezt senki nem szerette, "direct shape" elemeket hoz létre amiket nem lehet revitben szerkeszteni. IFC jobb szvsz, bár tény, hogy "megtekintésre" szebb a modell amit kinyom, mert vannak textúrák stb.

btw #6237-ben megjósoltam hogy integrálnak vmi kész plugint bár én az éptár vasalásra számítottam a szerkezetesek miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6258) Raysen623 válasza daninet (#6257) üzenetére


Raysen623
addikt

Majd ha Revitből tudok olyan pln-t exportálni ami szintén szerkeszthető elemeket ad megnyitás után, akkor lesz majd olyan RVT exporter is ami ugyanezt az élményfaktort adja másik irányban. Ne legyünk már telhetetlenek :DDD

Egyébként valóban egy ingyenes Add-on volt korábban, amit pár év alatt sikerült felhozni erre a szintre. Ha Autodesk jobban állna hozzá a szakmához, akkor ez a feature sokkal jobb is lehetne...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6259) daninet válasza Raysen623 (#6258) üzenetére


daninet
veterán

ez nagyon nem openbim, nem értem minek rakták bele. jó volt pluginnek.
Próbáltam a plugint többször is, nem jó amit kinyom magából :U Egy csontváz modell ami nem szerkeszthető.
Revit sem kell, hogy pln-t mentsen. Nem kéri senki. Ott az IFC, azt kell fejleszteni.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6260) turit válasza daninet (#6259) üzenetére


turit
tag

A háttérben IFC formátumban dolgozik ez a kiegészítő, csak valahogy okosabban.
Elvileg a paraméteres elemeknek oda vissza szerkezthetőnek kellene lennie. Nem tudom hogy youtube videóban láttam vagy a BIM manager előadáson volt róla szó.

(#6261) copass válasza Raysen623 (#6258) üzenetére


copass
veterán

autodesk mindig is nagyon zárkózott volt fejlesztés terén.
pl: 3dsmax-ot is ezért utáltam meg, leszarják a felhasználói igényeket. a gui annyira 90-es évek hogy szörnyű...persze megtehetik hogy ők diktálnak, mert ugye industry standard...
a blender meg szépen "csendben" jön fel és már nem lehet félválról venni...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6262) daninet válasza turit (#6260) üzenetére


daninet
veterán

Mondjuk ezt kicsit kétlem, mert rvt nem ifc alapú. Én úgy tudom a sztorit, hogy vannak cégek akik fájlok reverse engineeringjével foglalkoznak, egy ilyen elkészítette az RVT visszafejtését, ők pedig csináltak hozzá egy plugint. Ha emlékszel eleinte nem is Graphis oldalról lehetett leszedni, mert külső fejlesztőjük volt hozzá.

Csináltam egy tesztet, AC24-ből exportáltam Revit 2020-ba.
Minden beégetett direct shape**, nem lehet szerkeszteni még egy sima falat sem:

**A direct shape a revit 3d tárgy -> revit geometria konvertere. Gyakorlatilag ugyan az mint a 3ds -> GDL konverter archicadben. Egy 2D-ben fura, 3D-ben csinos tárgy ami nem szerkeszthető.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6263) Raysen623 válasza daninet (#6259) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem túlkombinálod. Nem az a cél hogy szerkeszthető elemeket kapjál, mivel referencia modell elvet követünk továbbra is legyen akármilyen BIM amit használunk. Erre a célra meg ez tökéletes. Az IFC-vel sajnos ne is gyere mert pont a Revit használók - bocs a kifejezésért - b@sznak menteni IFC, amit megértek mert iszonyatosan fos a felület és nem működik jól.
AC IFC mentés sokkal szofisztikáltabb, többet is kell vele dolgozni az elején.

#6261copass: +1

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6264) daninet válasza Raysen623 (#6263) üzenetére


daninet
veterán

arra akartam kilyukadni, hogy hiába van ez a plugin, az IFC jobb, importra és exportra is (még úgy is, hogy a revit ifc exportja hulladék). Mivel írtad, hogy ti ennek is örültök. Persze nem az örömöd akarom elrontani, csak jelzem, hogy szerintem használhatatlan. Legalábbis nem értem kivel akarsz kibacni, hogy egy ilyen revit modellt adsz neki. Ez koordinációra alkalmatlan, max nézegetni, lemérni pár dolgot oké. Ha csak azért kell hogy kipipálj a szerződésben egy pontot... hát ok. :U
Az pedig hogy ki mit ment megegyezés kérdése. Kellően szarturált a magyar piac, hogy meg lehessen szakítani egy statikussal/gépésszel stb együtt működést ha hátráltatja a munkádat. Mi sem Kecskemétiekkel dolgoztatunk már hiába vagyok Kecskeméti. Okkal. :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6265) copass válasza Raysen623 (#6263) üzenetére


copass
veterán

revit userek 90%-ának halvány fingja sincs a revit IFC exportálási lehetőségeiről! :D
kiexportálják a bounding box-okat, LOD high mindent...aztán amikor mondom hogy ez így használhatatlan akkor megsértődnek...
nekem kell guglizni, hogy ő mit állítson be exportnál revitben hogy a vízes terv (sok a cső) poligonszáma ne legyen már 5x az épületemnek! :D
boundig box off, level of detail extra low...
statikus dettó, annak a rohadt csavarnak muszáj rajta lennie és én szűrhetem kézzel. mert ugye osztályozás se megy...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6266) daninet válasza copass (#6265) üzenetére


daninet
veterán

low nem jó mert ott csak vonalként jelennek meg a csövek és a légcsatornák. Minimum medium.
Mentettem neked egy "Preset"-et revitből, ezt küldd el, hogy ezzel exportáljonak egy medium nézetet neked és jó lesz. [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6267) copass válasza daninet (#6266) üzenetére


copass
veterán

nem. ez az extra low...medium használhatatlan iszonyat nagy poligonszáma lesz.
én úgy kérem most már mindenkitől. bb off, lod extra low és csók.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6268) Raysen623 válasza daninet (#6264) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt hiszem maximálisan egyet értek veled ebben. Nem kötözködni akartam, csak leírtam mitől szenvedünk, pedig házon belül van a szakág.
Ami sz RVT vs IFC-t illeti, régóta tudjuk milyen hatalommal bír a marketing. Nem számít mi mennyire jó szakmailag vagy használató e...

#6265copass: Revit-el is tervezünk és kb olyan mintha kiraknának a senki földjére dolgozni kézzel-lábbal. Újra fel kell találni mindent amit korábban máshol szinte alád raktak. IFC exportálásnál átérzem a problémáidat. Ennyit tud az ökoszisztéma, de megmagyarázzák azzal hogy nagy cégek érnek el komoly eredményeket ezzel a szoftverrel...a milyen áron meg időben már nem lényeg megint.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6269) copass válasza Raysen623 (#6268) üzenetére


copass
veterán

AC IFC fordítója nagyon rugalmas, de átlag felhasználónak nagyon mélyvíz.
amit én látok eddig szűk keresztmetszetet, az IFC 2x4, 4 megfeleltetés.
a telibevert proxyelement problémakör! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6270) Raysen623 válasza copass (#6269) üzenetére


Raysen623
addikt

Osztályozásokkal és IFC translator mapping-el mindenki szenved. Még nem léptük meg ezt a szintet országosan. Lehet az átlagfelhasználónak mélyvíz - ezt aláíírom - de nem neki kellene vele foglalkoznia.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6271) turit válasza daninet (#6264) üzenetére


turit
tag

Evvel probálkoztál? 3 féleképp működik.
https://graphisoft.com/hu/downloads/interoperability

(#6272) Ranger^41 válasza Raysen623 (#6270) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Pedig még mindig mérföldekkel jobb, mint a Revit Category alapú bindolása (Type/Instance felülírásokkal), ahol ha valami Fal eszközzel modelleztél, akkor az Ifc-ben IfcWall lesz ha belegebedsz is, hiába szeretnéd IfcCovering-nek, mert System Family-knél limitált az override lehetőség. A Revitnél az Ifc kezelés sajnos nagyon másodlagos, egyszerűen nem fűződik hozzá az Autodesknek piaci érdeke, mégha kifelé ezt máshogy is kommunikálják.

(#6273) Ranger^41 válasza daninet (#6266) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Az Ifc exporter detail level beállítása teljesen más mint a View-k detail levele. Exportert extra low fölé állítani a hét főbűn egyike :D

(#6274) copass válasza Ranger^41 (#6272) üzenetére


copass
veterán

nem lehet felülírni a revitben hogy milyen osztályba tegye? jeez.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6275) Ranger^41 válasza daninet (#6262) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Van ez az Open Design Alliance, akikkel egyszer már perre ment az Autodesk a korábbi dwg író olvasó sdk-juk miatt (azthiszem az AC az most is ezt használja), most meg már elvileg nagy a barátság, és ők csinálnak natív rvt + rfa író olvasó sdk-t és valszeg ezt vette meg a graphi. Szerintem semmi értelme ennek a roundtripnek, ami abból kijön revit file az a gyakorlatban szerintem használhatatlan, akkor már inkább az ifc. Attól még hogy valaminek rvt a kiterjesztése a hajunkra kenhetjük.

(#6276) Ranger^41 válasza copass (#6274) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Nem mindennek. Pl Floor esetében lehet IfcCovering, de mondjuk IfcPlate már nem. Wall csak IfcWall lehet mert csak. Betöltős Family lehet bármi. De tök bugyután van megoldva, van egy spec. text parameter amibe kézzel kell bepötyögni a cél Ifc Classt, aztán ha valamit nem sikerül pontosan leírni akkor IJ

(#6277) Ranger^41 válasza copass (#6261) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Apropó Blender: én azért titkon a BlenderBIM addontól nagyon sokat várok, kár, hogy nincs mögötte nagyobb brigád, és kicsit lassan haladnak, de szerintem azzal nagyokat lehet majd villantani.

(#6278) copass válasza Ranger^41 (#6277) üzenetére


copass
veterán

próbáltam már, elég jól működik.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6279) Ranger^41 válasza copass (#6278) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

én is játszadoztam vele, de azért produktív munkavégzésre még távolról sem alkalmas, főleg, hogy dokumentálni még szinte egyáltalán nem tud.

(#6280) copass válasza Ranger^41 (#6279) üzenetére


copass
veterán

persze. de szerintem itt már az importálási lehetőség is nagyon nagy dolog, sokkal látványosabb dolgokat lehet csinálni így. pl animálni,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6281) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Kis On-Topic: AC Elem Konszignációban (szöveges mezőknél) van lehetőség feltételes formázásra?

(#6282) Les64


Les64
újonc

ARCHICAD - 3D Modeling munkaállomás megfontolások, javaslatok:
Optimális hardver és ajánlott grafikus kártyák ARCHICAD 24-hez.

(#6283) copass válasza Les64 (#6282) üzenetére


copass
veterán

megtévesztő kicsit a cikk...
AC-nak is kell a magonkénti magas órajel, hiába tudja a többszálat akkor is kell.
Mivel ugrál a teljesítmény, nem kicsit.
rtx quadro 4000? 2 éves kártya...
3D-ben a quadro-k gyalázatosan elvéreznek, 2D-ben persze hasít. de az már kevés.
Advantages of NVIDIA Quadro RTX 4000:
Wider memory bus (256 vs 192 bit)
Higher memory bandwidth (416 vs 360 GB/s)
Advantages of NVIDIA GeForce RTX 3060
7.7% better performance in benchmarks
More pipelines (3584 vs 2304)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6284) Les64 válasza copass (#6283) üzenetére


Les64
újonc

Köszönöm a kiegészítést. Az RTX 4000 Quadro szerintem a még megfizethető kategória, az újabb/nagyobb 5000-es és főleg a 6000-es kártyák már nagyon mélyen zsebbenyúlósak.

Az Archicad saját ajánlása szerint inkább Quadro, mint GeForce (inkább pro, mint gaming), de természetesen a komolyabb gaming kártyákkal is szépen elketyegnek az AC-ek.

Proci ügyben is általában a budget szab határt. A nagy magszámú ÉS magas alap órajelű CPU-k már igen drágák, limitált költségvetés esetén inkább azt érdemes megfontolni, hogy inkább a magszám legyen magas VAGY inkább az alap órajel.

(#6285) copass válasza Les64 (#6284) üzenetére


copass
veterán

Az AC csak a CAD felhasználást nézi, hogy az ő programja mivel fut jól.
nem nézi azt hogy mást használnak-e mellette pl.:twinmotion,lumion-t amihez már kell egy erősebb vga is.
RTX 4000 helyett inkább egy 3060 12 GB.
8 GB ram kevés egy 4K kép leszámításához Twinmotion alatt. 12 GB VGA RAM kell, mivel csak abba fér bele egy ekkora kép.

magasabb órjael magasabb prioritást élvez, a magszámmal szemben. inkább egy 8 magos magas órajellel, mint egy 12 magos alacsonyabb órajellel. Több mag még mindig csak rendernél számít igazán, mert ott 100%-os terhelés van folyamatosan.
Ellenben szerkesztéskor ugrál a teljesítmény: 2D/3D között váltogatsz, programok között ugrálsz.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6286) Raysen623


Raysen623
addikt

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy egyedi ajtólap felületi beállításait utólag hogyan lehet módosítani? Sehogyan sem találom...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6287) daninet válasza Raysen623 (#6286) üzenetére


daninet
veterán

Fájl>Könyvtárkezelő>Könyvtári elem megnyitása

GDL-ben a 3D fülön át tudod írni a következő sort bármire:
r = REQUEST{2} ("Building_Material_info", "Homok", "gs_bmat_surface", bms_48)
és
set building_material "Homok", DEFAULT, DEFAULT

Értelemszerűen a kívánt anyag nevét kell behelyettesíteni

Esetleg még csinálhatsz a paraméterek alatt egy anyag paramétert és behelyettesítheted azzal.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6288) Raysen623 válasza daninet (#6287) üzenetére


Raysen623
addikt

Köszönöm, akkor bonyolítom: az ajtólap gsm-et nem találom sehol. Pedig valahonnan beolvassa.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6289) daninet válasza Raysen623 (#6288) üzenetére


daninet
veterán

Mikor elmented az ajtólapot ki kell választani hova mentse:

Utána ott lesz az:

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6290) Raysen623 válasza daninet (#6289) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is itt kerestem alapból, de nem ide mentették...még keressük.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6291) Cupertino


Cupertino
újonc

Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan problémával (AC22), hogy a 3D-s képnél zöld-sárgás csíkos a megjelenítés, tönkrevágva a képet? Új a gép, a régin nem volt gond.Köszönöm előre is!

(#6292) nagyt0m válasza Cupertino (#6291) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Vga ram hiba lehet. Próbáld ki másik kártyával.
Túlmelegszik, szemetel ...

(#6293) daninet válasza Cupertino (#6291) üzenetére


daninet
veterán

ha új akkor már küldheted is vissza gariban a kártyát

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6294) Hunattila


Hunattila
tag

Kérdezek:
A végtelen hosszú konszignációs listából, hogyan tudok a4 PDF doksit (nyilván több oldalast) készíteni?
A válaszokat köszönöm.

(#6295) daninet válasza Hunattila (#6294) üzenetére


daninet
veterán

ráhelyezed egy A4 rajzra, majd kijelölöd a lehelyezett nézetet, rajz tulajdonságai, és a "keret" résznél lesz egy pipa,hogy szétbontás több tervlapra (vagy hasonló)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6296) Hunattila válasza daninet (#6295) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Megtettem, de nem történt semmi.

(#6297) Hunattila


Hunattila
tag

(#6298) turit válasza Hunattila (#6297) üzenetére


turit
tag


A keretet előbb tervlap méretűre kell beállítani majd, ahogy fent írta Dani felosztás több tervlap között.
Lapozni pedig lent a nyilakkal lehet majd a lapok között.

(#6299) Hunattila válasza Hunattila (#6297) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. A dolog bevált. Néha nem értem az AC logikáját. Néha amerikai, néha magyar. Kezdek öreg lenni ehhez.

(#6300) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Még mindig vergelődök a konszignációval. Hiába van bejelölve az Egyforma elemek összevonása, nem vonódik össze. Osztályozás és tulajdonságban az ID számot átirom, de a konszignációs listában nem azt a számot adja.
Hogy is van ez?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.