Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) daninet válasza Raysen623 (#6500) üzenetére


daninet
veterán

grasshopper csak archicad elemekkel tud interakcióba lépni (amik a rajzterületen vannak), erre nem is lesz megoldás. API szinten C++-al lehetne valamit csinálni ehhez

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6502) Raysen623 válasza daninet (#6501) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is erre jutottam. Azért köszönöm. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6503) |AP|


|AP|
veterán

érdekes problémába futottam bele:
elem konszignációt készítettem egy irodaház területkimutatásához. Egyszerű elrendezés, szintenként szűri a helyiségpecséteket kategóriák szerint, majd összesíti.

Viszont: az 1000m2-nél nagyobb összesített területeket valamiért leosztja 1000-rel és így jeleníti meg a listában. Sok ilyen listát csináltam már, de ilyen problémába még nem futottam. Miért lehet ez? :F

(#6504) |AP| válasza |AP| (#6503) üzenetére


|AP|
veterán

windows területi beállítasa volt a ludas, megoldódott.

(#6505) Raysen623


Raysen623
addikt

Ki az aki már találkozott alábbi figyelmeztetéssel IFC mentése közben? Mi lehet erre a megoldás?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6506) daninet válasza Raysen623 (#6505) üzenetére


daninet
veterán

gondolom az alap dolgokat megpróbáltad, másik meghajtó, nem UNC path, egyszerűbb fájlnév ?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6507) copass válasza Raysen623 (#6505) üzenetére


copass
veterán

vírusírtó bekavarhat ha zárolja a fájlt írás közben.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6508) Raysen623


Raysen623
addikt

Köszönöm mindenkinek, közben úgy néz ki rájöttünk a megoldásra. Nem a hagyományos írásvédelemmel volt baj, hanem egyes falak összemetsződései tréfáltak meg minket.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6509) turit


turit
tag

Sziasztok.

25-ben másképp viselkedik a helyiség területszámítás.
Egy mosdóblokk belső falait akartam kivonni a "kivonás a helyiségből" opcióval , hogy a falakkal csökkentett össz nettó területet számolja.

23-ban még működött, sőt ugyanazt a fájlt nyitottam meg, ugyanúgy 23-as helyiséggel. Minden beállítás ugyanaz, mégis a helyiség frissítésénél nem veszi figyelembe. Az alábbi egyszerűsített példa:
Ez gondolom hiba nem pedig feature? :((( A legfrissebb 5010-es frissítés van fent.

(#6510) Raysen623 válasza turit (#6509) üzenetére


Raysen623
addikt

Szia.

Nálam működik, szintén 5010-es build-en. Ez egy feature egyébként. A Zónák címkéje itt már Label-ként működik, aminek a kiírt tartalma külön állítható a címkebeállításokban. A Nyíl eszközzel tudod kijelölni legkönnyebben elvileg. Lehet megérné lecserélni a Zónát 25-ös verzióra Helyiségkategóriáknál.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6511) gNAT_hu válasza Raysen623 (#6500) üzenetére


gNAT_hu
tag

Attribútum kezelőben a jobboldali mezőbe másolod az elemeket és utána a megfelelő sorrendben vissza. Ha tényleg sok van akkor kimented .xml-be és azt adjusztálod.
Egyébként nem látom érdemi hasznát, kiválasztáskor a neve alapján tudod azonosítani, ill. a szerint rakja sorba.

(#6512) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Belebotlottam és nem tudom a megoldást. Ezzel a lépcsőüggyel amúgy is mindig gondom van. Valószínű én vagyok a kakukktojás. Acéllépcsőnél a mellékelt kép szerint az egyik pofagerenda hosszabb, mint a másik, de nem tudom megtalálni hol tudom rövidíteni olyanra, mint a nem jelölt oldal. [kép]

(#6513) Raysen623 válasza Hunattila (#6512) üzenetére


Raysen623
addikt

Ha nincs hotspot-ja a 3D-s nézetben, akkor a gerendát kiszelektálva a beállításaiban kell mókolni vele sajnos. Tetszetős az új lépcső eszköz, de kissé szerintem túl bonyolították. Helyenként nem kellően félreérthetetlen és felhasználóbarát. Pedig sok van benne, és még többet lehetne kihozni belőle.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6514) Hunattila válasza Raysen623 (#6513) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Ez a bajom az új lépcsővel, hogy néha mégsem rugalmas. Nekem herótom van az AC-k alapszíneivel úgy általában. Maradi vagyok (régi iskola). A lépcsők, korlátok liláskék színeitől kiver a víz. Az bosszantó, hogy az elemeket egyenként lehet átszínezni, ha a nézeteket vesszük. A sok mókolásra nem mindig van idő. Kérik a látványt tehát akkor is muszáj, ha nem akarnám. Ez van. Szeretném, ha a lépcső-korlát dolgok még rugalmasabbak lennének.

(#6515) copass válasza Hunattila (#6514) üzenetére


copass
veterán

kedvencekből kell dolgozni. beálítod amit te akarsz és legközelebb csak válogatsz.
sokkal gyorsabban fogsz haladni. BIM szinten ez már nélkülözhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6516) Raysen623 válasza copass (#6515) üzenetére


Raysen623
addikt

Így van. Évek óta próbálom megszoktatni a kedvenceket a kollégákkal és nehezen megy. Egy jó sablonfájl nélkülözhetetlen manapság.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6517) copass válasza Raysen623 (#6516) üzenetére


copass
veterán

én ezt úgy csinálom, hogy ha más tervét kell folyatnom akkor azt mondom hogy ezt újra kell raknom a sablonból...szóval plusz idő.
hiába sablonból dolgoznak, ha átbarmolják. bemásolgatnak mindenféle régi tervekből dolgokat...az hogy a fóliacsoportoknak annyi egy dolog, de megy az osztályozás a levesbe...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6518) Hunattila válasza copass (#6517) üzenetére


Hunattila
tag

Üdv! Régebben is ajánlottad és el is kezdtem egy saját tpl filét, amit köszönök, mert sokat segített. De a sablonok elkészítéséhez olyan irdatlan idő kell, hogy ahhoz én már öreg vagyok. Megmondom őszintén, hogy a kedvenceket eddig nem nagyon használtam. Mindenesetre a tippeket köszönöm. A lépcsőtől nem lettem jobban, zavar az a sok tökölődés, amíg egy szükséges, vagy igényelt lépcsőt összehozok. Nyilván én vagyok ehhez a kevésbé rugalmas. Koromból fakadóan elnézem magamnak. :W

(#6519) copass válasza Hunattila (#6518) üzenetére


copass
veterán

lépcső, korlát, függönyfalra határozottan érvényes a kedvencek használata.
rá kell szánni az időt, mert enélkül hatalmas szívás lesz minden.
ha van, akkor meg már csak karban kell tartani és folyamatosan fejlesztgetni.
a kedvencek ezért jó, mert könnyen át tudod vinni egyik tervből a másikba.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6520) daninet válasza copass (#6519) üzenetére


daninet
veterán

nekem az egyik legnagyobb hiányosság archicad-ben, hogy nem lehet kedvencekhez rögzíteni dolgokat. Pl azt akarom, hogy egy ajtó mindig frissüljön ha a kedvenc ami alapján létrejött módosul. Ehelyett sorban ki kell őket választgatni és újradefiniálni kedvencből. Kicsit sokat reviteztem, tudom :DDD De BIM management szempontból ez nagy dolog lenne, mert van egy csomó fájl, és ha módosul egy ajtó amit betöltesz, biztos lehetsz benne, hogy az összes ami az alapján jött létre módosul, és nem neked kell mindenféle paraméterek alapján kitalálni, hogy mik lehettek azok az ajtók. Aprópénz az elmém :P

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6521) copass válasza daninet (#6520) üzenetére


copass
veterán

háát az mocskos nagy szopás lenne! :D
feltételesen kijelölöd térben ID szerint és módosítod vagy egy másik kedvencet adsz hozzá. paraméterek átvitelével is el lehet szöszmötölni! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6522) daninet válasza copass (#6521) üzenetére


daninet
veterán

na ezaz.. honnan tudod, hogy mind kijelölted? ne abból indulj ki, hogy te csináltad a tervet és te tudod mi a helyzet. Nagyon gyakori érv, hogy "nEm MaJmOkKaL kElL RaJzOlTaTnI" de simán meg tudja egy projekt komplexitásban ugrani azt a szintet amikor már egy ember nem elég a nyílásszárókhoz. Aztán az a megoldás, hogy 55 féle szűrő alapján próbálod megtalálni a dolgokat, meg nézegeted a konszignációt, hogy megjelentek-e duplikátumok. Ez a rendszer nagyon kényelmes az elején amikor tervezni kell, de amikor később szerintem sz*pás.
Nem azt mondom, hogy kötelezően kedvencek alapján kellene a dolgoknak műkönie, de lehetne egy checkbox hogy ez a nyílászáró hozzá van kötve egy kedvenchez és onnan húzza a paramétereket.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6523) copass válasza daninet (#6522) üzenetére


copass
veterán

"honnan tudod, hogy mind kijelölted?"
jól kell összerakni a tervet! :D
konszignációból ki lehet jelölni az összes azonosat térben, legjobb funkció.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6524) Raysen623 válasza daninet (#6522) üzenetére


Raysen623
addikt

Értem amit írsz, de nekem ilyen gondom egy projektnél sem volt. Pedig igen nagy projekteken dolgoztunk, ahol százasával mentek a nyílászárók.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6525) Raysen623


Raysen623
addikt

Nem tudom ki mennyire van otthon a modulozásban és kapcsolt attributumok terén de megpróbálom, mert nekem kissé érthetetlen miért viselkedik így a program.

Több épületből álló projekt, két szakág ArchiCAD-ben (építész és tartószerkezet). Van egy GEN modell fájl, ahová mindegyik modell fájl be van linkelve. Kompozit szerkezetek részéről vannak azonosak és eltérők épületekre vonatkozóan.

Ugye az indexelésre ügyelni kell, mert ha két eltérő modellben, eltérő kompozitok kapják ugyanazt az indexet, akkor a GEN-ben ebből probléma lesz.

Jelenleg ha új kompozit falat kell létrehozni tevfejlődés esetén, akkor azt minden másik modell fájlba be kell vezetni jelenleg az attributum kezelő segítségével. Itt jön a kérédésem: miért duplikálja a kompozit szerkezet kapcsolt attributumok checkbox bepipálásakor az építőanyagokat, kitöltéseket, felületeket és a folytonos vonalat is!? Ezek minden tervfájlban ugyanazok, mivel egy ugyanazon sablonból lettek létrehozva és nem babrálhatja őket senki.

Ha kiszedem a pipát a chechkboxból, akkor hiányzóként állítja be ezeket a kapcsolt attributumokat, de nem mindet csak néhányat. Csináltam egy tesztfájlt és elkövettem hasonlót, de ott nem volt ilyen probléma. Találkozott már valaki hasonló problémával?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6526) Hunattila


Hunattila
tag

A lépcső továbbra is az őrületbe kerget.
Szeretném, hogy a törésvonal felett mint rendesen szaggatott legyen a vonal, de bármit kapcsolgatok az folytonos vonal marad. Mit rontok el, Mi a fészkes fenét kell állítani, hogy a kívánalmaknak megfelelő legyen az a nyavalyás lépcső?
A megoldásokat előre is köszönöm. :W

(#6527) turit válasza Hunattila (#6526) üzenetére


turit
tag

A lépcső alaprajzi jelnél nincs felülírva (bepipálva) a vonaltípus és a toll?

(#6528) Raysen623


Raysen623
addikt

Több minden szólhat bele:
- Modellnézet beállításokban nézd meg mi van megadva,
- Lépcsőbeállításokban nézd meg mire van állítva a lépcső alaprajzi megjelenítése (modellnézet vagy elembeállítás a mérvadó),
- amit #6527turit írt, ;)
- Grafikus beállításoknál nincs e lépcsőre vonatkozó rész.

Nyugi van, Revit esetén ilyenkor már rég eret vágtál volna. :D

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6529) turit


turit
tag

Osztályozom kellene a tervben az elemeket Uniformat 2010 rendszerben. Van valakinek magyar nyelvű leírása mit mire kellene rakni? Vannak olyan elemek amihez szerintem nincs megfelelő osztály. (Pl. helyiségek, falvédelem, stb. )

(#6530) daninet válasza turit (#6529) üzenetére


daninet
veterán

a uniformat nem lesz elég akkor. Uniformat csak a fizikai elemeket osztályozza. A nem fizikai elemekhez akkor további osztályozási rendszereket kell alkalmaznod pl masterformat vagy uniclass. Például mi uniclass-t használunk ehhez, abban van "spatial elements" azaz helyiségek. De uniclass nem kompatibilis teljesen az uniformattal ugyhogy nektek szerintem masterformat-ot kellene használni.
Megrendelővel tisztázni kell pontosan mi is a célja ennek az egésznek és milyen elemek lesznek osztályozva.

Első fejezet a Uniformat kézikönyvéből:
UniFormat™ is an arrangement of construction information based on physical parts of a facility called functional elements, otherwise known as systems and assemblies. These elements are characterized by their function without identifying the work results that compose them. Elements render a view of a constructed facility different from the view rendered by a breakdown of building materials, products, and activities that comprise work results. In this way, UniFormat complements MasterFormat™. UniFormat subdivides a facility by functional elements and MasterFormat subdivides by work results.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6531) Ranger^41 válasza daninet (#6530) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Ezt en inkabb ugy fogalmaznam meg hogy a Uniformatnak es Masterformatnak mas mas Uniclass tabla felel meg (tobbe kevesbe) . Talan a systems es products, igy fejbol. Az a baj hogy a uniformatot ugy irja elo csuklobol a megrendelo hogy igazabol fogalma sincs, hogy mi az. Europaban a Uniclass sokkal esszerubb.

(#6532) gabor222


gabor222
tag

Windows újratelepítéskor ti milyen mappákat szoktatok elmenteni, ami az Archicadhez tartozik?

Ahogy nézem a C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\GRAPHISOFT mappát érdemes lehet, mert ebben van a Munkakörnyezet, interaktív konszignáció stb.

A C:\Users\felhasználónév\GRAPHISOFT\DXF-DWG Translators 21.0.0 HUN se árt, ha van egyedi.

Ti, hogy szoktátok megoldani, hogy minden maradjon ugyan olyan az archicaddel kapcsolatban, ha új gépre költöztök, újratelepítitek a windowst?

(#6533) copass válasza gabor222 (#6532) üzenetére


copass
veterán

én semmit, mindent lehet exportálni,importálni. gyakorlatilag csak a profilt importálom be és lehet dolgozni, de nagyon ritkán telepítek windows-t. csak ha indíthatatlan állapotra kerül, de az nagyon ritkán történik már meg szerencsére.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6534) daninet válasza gabor222 (#6532) üzenetére


daninet
veterán

ahogy copass írja a munkakörnyezet beállításoknál a 4 menüpontból exportálod a menüket, billentyű kombinációkat, palettákat, UI elrendezést és kb ennyi a dolog. Ha ezt a 4et visszatöltöd a plugineket leszámítva ugyanazt az archicad-et kapod

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6535) copass válasza daninet (#6534) üzenetére


copass
veterán

én a munkakörnyezet profilt exportálom, abban minden benne van. verzióváltásnál viszont csak a gyorsbillentyűket hozom át, mert a többi az kuka...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6536) gabor222


gabor222
tag

Köszi mindkettőtöknek. Akkor exportálok mindent, amit lehet.

(#6537) gNAT_hu válasza Raysen623 (#6525) üzenetére


gNAT_hu
tag

Arra tippelnék, hogy nincs jogosultságod az attribútumok módosítására. A létrehozás egy másik jogosultság.

(#6538) Raysen623 válasza gNAT_hu (#6537) üzenetére


Raysen623
addikt

Admin-ként kissé fura lenne szerintem.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6539) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Valaki elárulná nekem, hogy mit kell ahhoz átállítani, hogy a segédvonalak alapértelmezetten a terv vízszintes, függőleges és 45°-os szögeihez igazodjon és ne pl. a vonallánc vagy kitöltés kezdőpontjához?

Ki nem állhatom, hogy hiába nyomom a shift-tet, nem rögtön a vízszinteshez/függőlegeshez/45°-hoz kezdi igazítani a következő szakaszt, hanem valami teljesen más és random ponthoz/vonalhoz.

Köszönöm ha tudtok segíteni és van rá megoldás!

(#6540) Raysen623 válasza Nixon18 (#6539) üzenetére


Raysen623
addikt

Saját tapasztalatom az, hogy a segédvonalak használata esetén már nem kell nyomogatni a shift-et, hanem csak húzod a kurzort és dobja ki a segédeket vízszintes, 45 fok és függőlegesen. Amikor megjelenik ráhúzod a kurzort és mehet a klikk. Tehát elvileg egyszerűbb lett.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6541) Nixon18 válasza Raysen623 (#6540) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igazad van. Valóban nem kell a shift, de nem mondom, hogy ettől gyorsabb lenne és most szokhatok le a shiftről is...

Köszi!

(#6542) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudnék nádfedeles tetőt kreálni?
Mellékelem a képet, hogy mire gondolok.
A válaszokat köszönöm.

(#6543) daninet válasza Hunattila (#6542) üzenetére


daninet
veterán

én elsősorban egy jó nád textúrán gondolkodnék amit egy olyan vastag tetőre raksz mint a nád.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6544) rotring0,5


rotring0,5
csendes újonc

sziasztok !
Van egy eladó AC 26 HUN öröklicencem. Privát üzenetben lehet érdeklődni.

(#6545) dhrbikes


dhrbikes
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki arra megoltást 2D rajzolgatás nélkül, hogy nyílászáró konszignációban 2D jelképnél a falszakaszból is mutasson néhány 10 centit (káva mélység miatt pl.) és esetleg az alaprajzi kótázás is megjelenjen?
Köszi!

(#6546) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok,
pár éve a twinmotionhoz lehetett archicad liszensszel felhasználói liszenszet szerezni, ez most már nincsen, de úgy tudom, hogy ha akkor megszerteztem a twinmotion liszeszet, akkor az továbbra is használható... hogyan?
én egyelőre csak a trial verziót tudom telepíteni :F

Born stupid... Try again!

(#6547) copass válasza Sesy (#6546) üzenetére


copass
veterán

össze kellett kötni az epic accountot a GS accountal. volt erre egy oldal direkt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6548) Sesy


Sesy
aktív tag

most is van egy ilyen promóció, mivel? melyik programmal?

Born stupid... Try again!

(#6549) copass válasza Sesy (#6548) üzenetére


copass
veterán

D5 render, de az csak kedvezményt ad.
TM ára se vészes vmi 250E. az ingyenes limitációja egyedül a max. 2K render

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6550) Raysen623 válasza dhrbikes (#6545) üzenetére


Raysen623
addikt

Méretezést a lista ablakban bal oldalt tudsz beállítani, de csatlakozó szerkezetet nem tud megjeleníteni tudtommal.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.