Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) copass válasza Hunattila (#6300) üzenetére


copass
veterán

nem egyforma a két elem teljesen.
ha azokat az adatokat amiket listázol az nem egyezik akkor különveszi.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6302) Hunattila válasza copass (#6301) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Teljesen egyforma elemeket is különvesz, noha csak a nyitásirány más, de nyitásirány szerint sem összesíti. De már letojom. Több lap lesz, majd a kivitelező összesíti. Egyébként eléggé sokáig gyűjti a 38 oldalnyi konszignációt.

(#6303) copass válasza Hunattila (#6302) üzenetére


copass
veterán

valami biztos más benne, hidd el. ok nélkül nem szedi szét.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6304) Hunattila válasza copass (#6303) üzenetére


Hunattila
tag

Másolással sokszoroztam, csak nyitásirányokat változtattam. Ez van.
Az biztos, hogy ezt a konszignációs dolgot lehetne kicsit kezelhetővé tenni. Egyszer biztosan megoldják, ha igény lesz rá, mert azért ez így eléggé macerás.

(#6305) copass válasza Hunattila (#6304) üzenetére


copass
veterán

nyitásirány változás

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6306) Raysen623 válasza Hunattila (#6304) üzenetére


Raysen623
addikt

Szerintem nem macerásabb mint máshol, cserébe több mindent tud már most...processzoridőben valóban sok néha.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6307) copass válasza Raysen623 (#6306) üzenetére


copass
veterán

igen. 24 már nagyon sok mindent számol ezzel a szerkezeti mókával...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6308) OgreImre válasza copass (#6307) üzenetére


OgreImre
senior tag

Pont tegnap volt egy webinar erről a szerkezeti mókáról. Archicad - FEM Design viszonylatban. Utána nagy lendülettel nekiálltam kipróbálni valós körülmények között egy nagyobbacska 3 szintes családi házon Archicad - AxisVM viszonylatban.
5 óra alatt nem tudtam értékelhető analitikus modellt készíteni AC-ben, egy olyan meglévő szerkezeti modellből, amiben minden a helyén volt, úgy ahogy a valóságban lenne.
Arra következtetésre jutottam, hogy bele kell nyúlni a szerkezeti modellbe, hogy lehessen generálni jó analitikus modellt. Referencia tengelyeket kell tologatni stb.
Jobban bele fogom ásni magam az biztos, de addig marad az .ifc.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6309) daninet válasza Hunattila (#6300) üzenetére


daninet
veterán

Hát.. a paraméterek kuszák, mert ugye van:
-tárgy paraméterek
-IFC/Osztályozás paraméterek
-Rendszerparaméterek (ID például vagy terület stb.)

És az a szép az egészben, hogy ezeknek lehet ugyanaz a neve :D Szóval lehet az osztályozásnál is egy ID meg az elemet kijelölve a tulajdonság panelen is, de biztos vagyok benne, hogy a tárgy paraméterei közül is lehetne ilyet találni.
Igazából ez egy régóta felemlegetett probléma archicad-el, nem szabadna, hogy ennyi féle kusza paraméter legyen, ezt mind össze kellene fésülni. De ugyan ez történik a felületeknél, van belső motor, open GL, cinema 4D kb ebben a sorrendben implementálták és mindig hozzáadták az újat, de egymástól függetlenek. Így egy felületet 3x kell beállítani :U

Szóval a te eseteben ki kellene találni, hogy milyen paraméter lett hozzáadva. Ha sok hasonló nevű van, én mindig hozzáadom az összeset, aztán meglátod melyik mit ad be. Utólag meg kitörölgeted.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6310) copass válasza daninet (#6309) üzenetére


copass
veterán

jó de ezeket külön-külön szűröd.
a legegyszerűbb mindig csak az ID-t kigyüjteni, aztán lehet további paramétereket megadni.
minél több paramétered van annál több lesz az kongszignációd.
én csak a legszükségesebbekre szűrök, mert iszonyúan bele lehet bonyolódni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6311) Raysen623 válasza daninet (#6309) üzenetére


Raysen623
addikt

Kérlek ne menjünk ebbe bele, mert én speciel torkig vagyok a family, shared meg project paraméterekkel is másik oldalon és állandóan mókolni kell hogy tudjak egyedi dolgokat is listázni néha. ArchiCAD oldalán kb ugyanez van, DE van egy felület ahol az egészet tudod managelni, másik platformon meg kapok egy ömlesztett listát aztán görgess amíg bírsz...

Az ID-t nem kell alapesetben babrálni, de legfőképpen nem létrehozni ugyanazt mégegyszer ugyanazzal a névvel. Tárgy paraméterek csak GDL elemeknél vannak, egy részét használod mert konfigurálni kell az elemeket és azt listázni is akarod stb. Minden más mehet tulajdonságokból és csókolom.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6312) Raysen623 válasza OgreImre (#6308) üzenetére


Raysen623
addikt

Elvileg a referencia tengely eltolása is megadható szabályként...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6313) daninet válasza Raysen623 (#6311) üzenetére


daninet
veterán

"Az ID-t nem kell alapesetben babrálni, de legfőképpen nem létrehozni"

Pedig a leírása alapján pont ez a gond nála

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6314) Raysen623 válasza daninet (#6313) üzenetére


Raysen623
addikt

Azt nem állítottam egy percig sem hogy ilyen hibákat nehéz elkövetni. :D

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6315) copass válasza Raysen623 (#6311) üzenetére


copass
veterán

"Az ID-t nem kell alapesetben babrálni"
dehogynem! :D
ami egyforma azt egyformára állítod kézzel vagy elem ID kezelővel feltételek alapján kiosztja neked automatikusan.
utána ezt finomítod a többi paraméterrel.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6316) OgreImre válasza Raysen623 (#6312) üzenetére


OgreImre
senior tag

Igen, a szabályok létrehozásával töltöttem a legtöbb időt. Ki kell egyesével tapasztalni, hogy melyik mit és hogyan állít, ne üssék egymást, megfelelő sorrendben legyenek. Rá kell majd erre is szánni az időt, máshogy nem megy.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6317) Raysen623 válasza copass (#6315) üzenetére


Raysen623
addikt

Nem így értettem. Amit írsz az tiszta sor.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6318) turit


turit
tag

Ez az új helyiségcímke 25 mire használható?
Helyiségre sehogyse rakja rá.

(#6319) turit válasza turit (#6318) üzenetére


turit
tag

Közben megtaláltam a választ. Későbbi funkció:


Bemutató videó:
https://buildingtogether.graphisoft.com/ondemand/test-partner-video-1 (19:40-től)

[ Szerkesztve ]

(#6320) daninet válasza turit (#6319) üzenetére


daninet
veterán

egy kicsit megnyugtató, hogy a Kínáig érő kívánságlistáról azért szemezgetnek néha :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6321) turit válasza daninet (#6320) üzenetére


turit
tag

Tavaly később jelent meg a 24. Idén időben jött a 25 de a funkciók egy része késik. Eljön-e az a pillanat amikor kihagynak egy évet a csúszások miatt?

(#6322) daninet válasza turit (#6321) üzenetére


daninet
veterán

nem mert a rakás ssa szerződés őket is köti. teljesen átmegy játékiparosba a dolog. Valamit ki kell adni aztán majd peccseljük. Első javításig kb felrakni se szabad :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6323) copass válasza daninet (#6322) üzenetére


copass
veterán

igen.
pl. ac25 goodies a fasorban sincs, pedig eddig már megjelenéskor megvolt.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6324) copass válasza copass (#6323) üzenetére


copass
veterán

helyesbítek: tegnap felkerült, miután szóltam a dealernek hogy mizújs! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6325) turit


turit
tag

Ki lehet zárni valahogy egyszerűen az al elemtípusokat a konszignációból?

(#6326) Raysen623 válasza turit (#6325) üzenetére


Raysen623
addikt

Ki. A fenti részen hozzá kell adni ezeket az elemeket és "nem ez"-re állítani.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6327) turit válasza Raysen623 (#6326) üzenetére


turit
tag

Ezt a 23 "nem ez" sort akarom elkerülni.

(#6328) Sesy válasza turit (#6327) üzenetére


Sesy
aktív tag

esetleg rendelj az elemekehez egy tulajdonságot és arra szűrjél

Born stupid... Try again!

(#6329) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Szeretnék egy meglévő tervből komplett épületet átmásolni egy másik tervbe. Sem modulként, sem 3 d-ként, sem gsm.ként nem igazán sikerül. Van valami ötlet erre?
A választ köszönöm.

(#6330) daninet válasza turit (#6327) üzenetére


daninet
veterán

Hát választhatsz 23 nem ez, vagy 13 "ez" között :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6331) daninet válasza Hunattila (#6329) üzenetére


daninet
veterán

átmásolni akarod további szerkesztéshez, vagy csak referenciának kell, hogy látsszon?
Előbbi esetben kijelölöd, csoportosítod az egészet, majd vastag szaggatott kijelölő, másolás, új tervben beillesztés.
Utóbbi esetben pedig kapcsolt modult kellene használni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6332) Raysen623 válasza turit (#6327) üzenetére


Raysen623
addikt

Ja hát azt egy szóval sem mondtad hogy nem így akarod, ami egyébként a leg kézenfekvőbb ilyen esetben. Marad az egyedi paraméter amit csak ezekhez az elemtípusokhoz rendelsz hozzá.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6333) Hunattila válasza daninet (#6331) üzenetére


Hunattila
tag

A választ köszönöm. Egy meglévő tervhez kellene egy új épületegységet csatolni, mert pályázni akarnak és ez lenne hozzá szükséges. Gondoltam egyszerűbb, ha egy másik AC példányban megtervezem - mivel a már meglévő így is eléggé zsúfolt - és csak átteném a megfelelő helyére. Ki fogom próbálni a javasolt megoldásokat.

(#6334) copass válasza Hunattila (#6333) üzenetére


copass
veterán

ha nem az épülethez kerül bővítésként, akkor érdemes külön tervben tartani és csak helyszínrajzon jelenik meg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6335) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Tudja innen valaki, hogy tercben hogyan lehet a tételek betűtípusát egyszerre módosítani? Egy input költségvetésből vettem át tételeket, amiben más betűtípus volt, most pedig kb. 200 tételen kellene átállítgatnom a betűtípusokat egyesével.

(#6336) turit


turit
tag

Building Together Challenge modellem. [link]
Ha erre jártok, nyomjatok egy like-ot. Köszönöm :R
Az új szabad formájú áttörés eszközzel készültek a portálok, a födém besüllyesztések és a kocka (16 áttöréssel faragva egy födémből ). Az ajtó működő kétszárnyú tolóajtó. ;)

(#6337) zero X


zero X
újonc

Sziasztok.
Néhány Twinmotion kérdésem lenne:
1/ Melyik anyagot szoktátok használni egyszerű, basic anyagnak a könyvtárból? (olyanra gondolok, amelyik alkalmas matt anyagnak, esetleg tükröződni is tud)
2/ Ha anyagot váltok Archicadban egy objektumon és ismét beolvasom a TM-be, akkor más anyagok, amelyekben meghagytam az eredeti anyagot, de már textúráztam őket, azok elvesztik a textúrákat. Mi a megoldás? Mergelni kell ilyenkor, vagy a kimeneti-bemeneti beállításokat kell állítgatni?
3/ Egy felületre hogyan lehet egy képet aránytartóan rátenni?
Köszi

(#6338) daninet


daninet
veterán

Valaki el tudja nekem magyarázni mi a különbség a Forward és az SSA között? :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6339) nagyt0m válasza daninet (#6338) üzenetére


nagyt0m
tag

Szerintem ez csak a márkaneve. Ott van mögötte "TM".

(#6340) daninet válasza nagyt0m (#6339) üzenetére


daninet
veterán

Mert pl redshiftnél ezt irja:
"now available as a Technology Preview for Archicad 25 SSA and Forward subscribers. "
Szóval két külön terméknek tűnik

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6341) turit válasza daninet (#6340) üzenetére


turit
tag

DLC - vehetsz kiegészítő funkciókat az Archicadhez ;]
Remélem csak az SSA átnevezése.

(#6342) daninet válasza turit (#6341) üzenetére


daninet
veterán

alap csomagban lesz fal meg födém eszköz, de oszlop már 100 eur lesz évente ;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6343) Raysen623 válasza daninet (#6342) üzenetére


Raysen623
addikt

Amennyire én eddig olvastam ez az SSA-nal is többet ad, leginkább support és egyéb kiegészítők terén. Nem az alapfunkciók lettek megnyírbálva.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6344) gNAT_hu válasza daninet (#6338) üzenetére


gNAT_hu
tag

Forward az új SSA lesz. Magyarországon késik a bevezetése. Új dolgok már csak Forwardosoknak lesznek. (...Redshift)
Forwardban minden licencnek bent kell lennie, cserébe lehet parkoltatni a licenceket.

(#6345) Raysen623


Raysen623
addikt

Van itt valaki aki távoli asztallal dolgozik csapatmunkában? Mennyire gyors vagy lassú? Alaprajzi zoom és map mennyie elfogadhatóan működik?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6346) turit válasza Raysen623 (#6345) üzenetére


turit
tag

Anydesk-kel 2d-ben egész jó. 3D nézet forgatni nem igazán lehet.

(#6347) copass válasza turit (#6346) üzenetére


copass
veterán

nekem simán forgatja, de érdemes alacsonyra tenni a minőséget. sávszélességtől is függ.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6348) Raysen623 válasza copass (#6347) üzenetére


Raysen623
addikt

A minőséget hol veszed alacsonyra? Remote desktop beállításaiban? Egy rakás dolgot én is lekapcsoltam már. AC beállításokban is visszavettem a 2D-s kirajzolási pontosságot, de sokat nem segített. Van egy gyanúm, hogy az egyik egyedi kitöltés lesz a ludas...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6349) copass válasza Raysen623 (#6348) üzenetére


copass
veterán

anydesk beállítások: megjelenítés, legjobb reakciósebesség.
lassú, de aránylag használható. de én csak supportra használom.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6350) gNAT_hu válasza OgreImre (#6308) üzenetére


gNAT_hu
tag

ArchiCAd-Axis videók is vannak - [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.