Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Raysen623 válasza nagyt0m (#6800) üzenetére


Raysen623
addikt

De nem 19-es verzióban.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6802) copass válasza nagyt0m (#6800) üzenetére


copass
veterán

...az első mentésig lesz jó. mivel az EOV eltorzítja a koordinátarendszert, az AC pedig mentéskor felülírja a sajátjára...
arról nem is beszélve, hogy tehát kiraksz egy elemet a világvégére és szétesik az egész modelled...
ezért volt nagy újdonság a "Felmérési pont" AC25-től.
részemről helyszínrajz és kitűzési rajzon kívül másra nem igen használom.
de vannak elvetemült cégek akik alaprajzot is EOV-ban kérik. de most már gyakorlatilag egy kattintással megvan az EOV helyes dwg.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6803) nagyt0m válasza copass (#6802) üzenetére


nagyt0m
tag

Igen tudom, nem is használtam az EOV-ba eltolást a rákba. A Felmérési pontra gondoltam, az előbb is.
#6801 Raysen623: ez igaz, átsiklottam a verzió felett.

(#6804) copass válasza nagyt0m (#6803) üzenetére


copass
veterán

nekem az volt a megoldásom rá, hogy megnyitottam az EOV helyes dwg-t, majd a telekre bemásoltam azokat a pontokat aminek kellett az EOV koordinátája. leraktam a koordináta tárgyat és a végén szétrobbantottam szövegre és azt átmásoltam.
babra volt, de ott volt! :D
volt hogy menetközben direkt ezért váltottam verziót egy nagy projektben. hogy ne szívjak az EOV-val! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6805) Raysen623 válasza copass (#6804) üzenetére


Raysen623
addikt

Jellemzően helyszínrajzokat kell EOV helyesen menteni, ami megoldható egy Worksheet-en kezelt rajzi tartalommal, ami ki van tolva EOV helyes koordinátákba. Sima 2D-s terv, amiről bármit alá lehettenni a modellnek, vagy tervlapon összeollózni a két nézetet. Felesleges mindent egy nézeten tárolni. Aztán jött a mérési pont és léptünk egyet előre. Még az a funkció hiányzik, amikor át tudom venni egy modul terv koordináta rendszerbeállítását egy klikkel XML-ek export-importálása helyett.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6806) copass válasza Raysen623 (#6805) üzenetére


copass
veterán

én már nagyon rég nem munkalapon csinálom a helyszínrajzot...
amúgy mentéskor az is elszáll ugyanúgy.
nekem kellett már dolgozni EOV alaprajzot is. nagy épületeknél előfordul.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6807) Raysen623 válasza copass (#6806) üzenetére


Raysen623
addikt

Én is már csak az elmozgatási vektort és forgatási szöget nézem meg Munkalapra rakott geodéziából, aztán mehet a mérési pont és kész.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6808) Hunattila válasza copass (#6806) üzenetére


Hunattila
tag

Megkérdezhetem, hogy milyen jó megoldásod van a helyszínrajzhoz?
Köszi!

(#6809) copass válasza Hunattila (#6808) üzenetére


copass
veterán

földszintből csinálom. kikapcsolok nagyjából mindent, csak a geodéziát hagyom meg és a külső dolgokat. járda, terasz,stb. 1:500-ra váltok át és egy ""helyszinrajz" fóliára teszem azokat a dolgokat amik a helyszínrajzhoz kellenek.
az épületet izometriából szedem le, az még 2D. kitölsékkel rárakom és kóc.
de ha bonyibb akkor csak az épületből csinálok egy 3D dokumentumot.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6810) petymeg válasza nagyt0m (#6798) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi!
Az EOV helyes helyszínrajzba beszúrtam az épületek alaprajzait vonalból, ez így rendben is van.
Viszont ez a modulos dolog nem nagyon megy. Csináltam a helyszínrajz alapján egy terepmodellt, födémből falakból stb. megrajzoltam az udvart, az utakat, kiemelt szegélyeket stb. Ha kapcsolt moduból le akarom helyezni az épületeket, akkor viszont totál szétcsúsznak a szintek és még módosítani sem engedi. Minden épületnek más-más a szintek magassága.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6811) nagyt0m válasza petymeg (#6810) üzenetére


nagyt0m
tag

A modulokat úgy kell elhelyezni, hogy a saját magasságukat alkalmazzák.
Az elhelyezés előtt az elemek beákkításaiban a "Függőleges pozíció megtartása a modul szintbeállításai szerint"-et kell használni.
Módosítani csak az eredeti file-ban tudod (ami pont helyett négyzettel van kijelölve az ilyen), ha ott módosítod akkor az a közös file-ban is frissül.

(#6812) petymeg válasza nagyt0m (#6811) üzenetére


petymeg
addikt

Megnézem, de mintha ilyen beállítás nem lenne. Tárgyat generáltam az épületekből és úgyhelyeztem le, végül is így iy működőképes, csak kevésbé elegáns.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#6813) Sesy


Sesy
aktív tag

ac26-ban, ha létrehozok egy új vonal típust, hogy tudom megoldani azt, hogy a beillesztett elemek ne az új vonal középvonalára kerüljenek, hanem alulra?
vagyis, a beillesztett elemek alsó része kerüljön oda, ahol majd a vonalat megrajzolom!

Born stupid... Try again!

(#6814) Sesy


Sesy
aktív tag

rájöttem, az origóhoz kell illeszteni és akkor megy... de ez munkalapon nem működik

Born stupid... Try again!

(#6815) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv mindenki! Kérdésem: A lumionon és a Twinmotionon kívűl milyen olyan 3 d-s látványtervezőt tudtok ajánlani, ami az ArchiCad-del is működik és elviselhető árú, illetve nem kell hozzá egy egyetemi krzus, hogy használata elsajátítható legyen egy korosodó építésznek is?
A válaszokat köszönöm.

(#6816) copass válasza Hunattila (#6815) üzenetére


copass
veterán

twinmotion-nál egyszerűbb nincs és ingyenes...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6817) Sesy válasza Hunattila (#6815) üzenetére


Sesy
aktív tag

úgy-úgy +1 a twinmotion-nak :C

Born stupid... Try again!

(#6818) Hunattila válasza copass (#6816) üzenetére


Hunattila
tag

Köszi. Az megvan nekem is, de valamiért az AC -be betett BRAMAC, Tondach vagy egyéb cserepezést nem hozza át rendesen, csak a gerinceket. Mi lehet az oka? Igaz mostanában kezdtem nézegetni és még csak ismerkedek vele. Lehet, hogy én vagyok a kakukktojás és valami nincs jól beállítva. Még küzködök a háttér beállításokkal is. Kurzust kell vennem.

(#6819) copass válasza Hunattila (#6818) üzenetére


copass
veterán

texturánál be kell kapcsolni a 2 sided módot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6820) Sesy válasza Hunattila (#6818) üzenetére


Sesy
aktív tag

Fura, mert nekem tökéletesen átvisz mindent!
Be lehet állítani a cserepezésnél, hogy 3d-s cserepeket használjon és ne csak textúrát. Ebben az esetben tökéletesen működnie kell!

A youtube-on rengeteg jó video van a twinmotion használatával kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6821) snowman válasza Sesy (#6820) üzenetére


snowman
tag

Twinmotion verziótól is függ, az újabbak automatikusan állítják át a szükséges felületeket kétoldalasra.

(#6822) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Tud valaki egy jó szájbarágós ajtó, ablak konszignáció készítésről valami okosítást ajánlani?
Mert herótom van attól, hogy az egyéni konszig számokat nem fogadja, írja ki, csak az ID-t. Ha 10 db ugyanolyan ajtó-ablak vann, akkor tízet ír ki. Mivel ebben és nem vagyok guru szeretem a valamikori konszignációk megjelenését ezt szeretném leheteleg elérni.
A válaszokat köszönöm. :W :W

(#6823) daninet válasza Hunattila (#6822) üzenetére


daninet
veterán

Szerintem neked a paramétereket kellene átnézned úgy kollektíven. Aztán ha az megvan akkor azokat már csak hozzá kell adnod a konszignációhoz. Az egésznek a lényege 22 verzió óta, hogy többet ne a tárgyakba épített paraméterekre hagyatkozz hanem legyenek saját paramétereid amiket úgy hozol létre ahogyan csak akarsz. Ezek lehetnek akár kombinált paraméterek is, tehát definiálod, hogy ez egy fa nyílászáró, ablak, nyíló stb és ebből neked összerakja egy sorszámmal az ID-t. Ez csak egy példa, de remélem a lényeget érted.
Archicad youtube csatornáján van róla jópár videó
[link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6824) Hunattila válasza daninet (#6823) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Ezt most meg kell rágnom. Vitathatatlan előnyben vagytok a számítástechnikában hozzám képest.
Én még redisztollal kezdtem, a csőtoll már tiszta mennyország volt.
... és sajna az agy átállítása így öregecsként nem túl gyors folyamat.

Elég megküzdeni a felesleges hatósági szarakodásokkal, az inkompetens főépítészekkel, horribile dictu a Tervtanáccsal. Amely véleményem szerint jogellenesen működik. Elődjét a rosszemlékű ÉSZB-t emlékeim szerint jogellenes működés miatt kaszálta el az Alkotmánybíróság. Indokok között pl. olyan, hogy egyik építész a másikat pusztán szubjektív esztétikai okok miatt ne cseszegesse, szívassa.

(#6825) lorcsi


lorcsi
veterán

Az ajto-ablak konszignaciot szeretnem jol lathatoan megcsinalni, de valamit nagyon elállitottam mert ilyen piciben rajzolja :
[kép] [kép]

az ablak beallitasainal hiaba allitok normalisabb ertekeket.. megis ilyen pici marad :F

hol keresgeljek ?

(#6826) lorcsi válasza lorcsi (#6825) üzenetére


lorcsi
veterán

A helyiseget is ilyen picibe irja

(#6827) snowman válasza lorcsi (#6826) üzenetére


snowman
tag

Állítsd át a léptêket, most kb 1:1 lehet.

(#6828) lorcsi válasza snowman (#6827) üzenetére


lorcsi
veterán

Legalul ?
azzal a komplett rajz merete valtozik

nekem csak a feliratokat kellene :(

(#6829) Sesy válasza lorcsi (#6828) üzenetére


Sesy
aktív tag

pontosan ezért kéne a rajz léptékét változtatni, ahogy előttem snowman kolléga is írta a rajz léptéked ~1:1 lehet, ezért nem látszik semmi a konszignációból!
állísd át 1:100-ra és rögtön látszódni fog!

Born stupid... Try again!

(#6830) lorcsi válasza Sesy (#6829) üzenetére


lorcsi
veterán

De akkor az egesz rajz meretet allitja, nem ?
nekem meg csak a szovegek a picik
valami olyan kellene, ahol veletlen a rajz teljes teruleten atallitottam a betumeretet, de nem talalom hol

ugyanezzel a stilussal eggyel korabbi rajzban siman lathato minden

(#6831) daninet válasza lorcsi (#6830) üzenetére


daninet
veterán

dobj már egy printscreent az egész archicad ablakról, kíváncsi vagyok a beállításaidra. Szerintem valami nem oké

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6832) snowman válasza lorcsi (#6830) üzenetére


snowman
tag

A lépték nem a rajz méretét állitja (hiszen azt valós méretekkel csináltad), hanem a léptékfüggő méretekkel megadott elemeket.

(#6833) lorcsi válasza snowman (#6832) üzenetére


lorcsi
veterán

:R
igazad volt, osszeneztem a ket erteket a ket rajzon es 1:100-ra allitva mar minden ok
koszi!

(#6834) lorcsi válasza lorcsi (#6833) üzenetére


lorcsi
veterán

a képeket azért beteszem, h hogy nézett ki a probléma:
itt volt a mini szöveg miatt a problem: [kép]
ez meg a jó méret: [kép]

az 1:100 lett a megoldás :)

(#6835) lorcsi


lorcsi
veterán

gépészeti rajzokat mivel szoktak készíteni ?
gépész oktató ismerős kért meg, h cad-ben rajzoljak meg egyszerűbb dolgozat feladatot neki
de az archi nem tud padlófűtést, hidraulikus váltót, golyóscsapot
mi az ami tud iylet és köünnyen használható ?

(#6836) nagyt0m válasza lorcsi (#6835) üzenetére


nagyt0m
tag

Autocad-ből tudsz átvenni blokkokat és térgyként elmenteni, azokat akkor tudod használni.
Nálunk a kollégák Revit-et használnak, de van aki Autocad-et ZWCAD-et vagy valamilyen Autocad-hoz hasonlót és mindent vonalasan megrajzol.

(#6837) daninet válasza lorcsi (#6835) üzenetére


daninet
veterán

Autocadhez vannak spec kiegészítők is amik pl a padlófűtés csőkígyóját belerakják egy helyiségbe automatikusan. [link]
Kicsiben szinte kizárólag autocaddel dolgoznak, közepes-nagy projekteken pedig többnyire revit.
De mivel Autocad 2D (és gondolom neked már van Archicad a gépen) simán rajzolhatsz 2D-ben archicadben is. Vonal meg kör eszköz van abban is.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6838) lorcsi


lorcsi
veterán

Köszi!

(#6839) architect26


architect26
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan hely, ahol olcsóbban hozzá lehet jutni archicad szoftverhez?

Vagy korábbi verziójú (max Ac-25-től) szoftver adok-veszek csoport létezik? :))

Per aspera ad astra

(#6840) turit


turit
tag

Év végétől megszűnik az örök licensz vételének lehetősége. Éves előfizetéses modellre tér át a Graphisoft , mint a Revitnél. :Y
Meglévő licenszek frissítése utána is folytatódik SSA-val, de kérdés meddig és milyen áron.
GS community forum a témában.

(#6841) daninet válasza architect26 (#6839) üzenetére


daninet
veterán

ncore ;]

ki van találva, mert minél régebbi szoftvert veszel annál drágább az upgrade. Pontos árakra nem emlékszem, de nagyjából 700k nettó 2 verziót frissíteni. Ha nem adják oda gombokért a "használt" archicad-et lényegében ráfizetsz.

turit:
várható volt. Lényegében nincs semmi ami nem előfizus manapság, ráugrottak ők is a vonatra.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6842) nagyt0m válasza architect26 (#6839) üzenetére


nagyt0m
tag

A licensze átírási lehetőség úgy tudom megszűnt kb 1 éve, már nem lehet adni venni a nem használsz szoftvereket.

(#6843) copass válasza turit (#6840) üzenetére


copass
veterán

SSA jobban megéri hosszútávon. ~300E kapod évente a frissítéseket...SSA nélkül 300+100...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6844) v.tom


v.tom
őstag

Sziasztok,

Előre leszögezem, hogy nem ismerem az Archicad-et, legalábbis az utóbbi 20 évben megjelent verziókat már nem követtem, ezért kéne nekem egy kis segítség, de lehet hogy hülyeségeket kérdezek: lehetséges valahogyan Archicad-ből anyagszükséglet listát exportálni?

[ Szerkesztve ]

(#6845) Sesy válasza v.tom (#6844) üzenetére


Sesy
aktív tag

igen

Born stupid... Try again!

(#6846) v.tom válasza Sesy (#6845) üzenetére


v.tom
őstag

Köszi! Ez már önmagában jó hír. Ez tételes lista mennyiségekkel és típussal? Vagy miként kell elképzelni?

Nekem ez egy szoftver projekthez kell, amiben ilyen és ehhez hasonló output dokumentumokat használnánk fel inputként, ehhez mérem fel a lehetőségeket.

(#6847) lorcsi válasza v.tom (#6846) üzenetére


lorcsi
veterán

nem használtam még ezt a funkciót, de tervben van
rákeresve találtam egy ilyet: [link]
szerintem nagyon jó :K
de mondjuk ez sem gyenge leírás [link] :Y

(#6848) Raysen623 válasza v.tom (#6846) üzenetére


Raysen623
addikt

Minden eltérő anyag külön listasorba kerül, mennyiségével együtt. Erre gondolsz?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6849) copass válasza v.tom (#6846) üzenetére


copass
veterán

amire igény olyat csinálsz. de ehhez előfeltétel hogy helyesen kell modellezeni, építőnyagokat használni, osztályozásokat, azonosítókat beállítani,stb.
csak nem valami ifc kezelő cucc lesz?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6850) daninet válasza v.tom (#6846) üzenetére


daninet
veterán

huszon valahanyas verzió óta saját paramétereket hozhatsz létre. Pl ha van egy fal akkor annak az elemnek kiolvashatod a beépített paramétereit pl.: hosszát, magasságát és a vastagságát. Aztán létrehozhatsz egy saját paramétert ami ((Hossz * Magasság)-Lyukak mérete) / tégla norma per m2
Ez megadja majd neked az adott falhoz mennyi tégla kell. Méf függvények is vannak ha pl kerekíteni akarod a számot. Kb mint excelben.
Utána ezeket bele lehet rakni konszignációkba (táblázatokba) amit bármilyen formátumba exportálhatsz.

Viszont hozzátenném, hogy az archicad anyagmennyiségekhez egy ágyúval galambra szoftver, ez kb a funkcióinak az 1%-a. Ha már létezik BIM modell akkor sokkal egyszerűbb és olcsóbb szoftverek is vannak anyagkimutatásokra amik IFC fájlokat használnak.

Tehát a kérdésedre a válasz az, hogy az output nem standard, mindenki magának csinálja a saját templatejében. Az output lehet egy excel fájl vagy egy csv is. Az egyedüli ami standard lehet az az IFC kimenet.
Viszont mivel ennyire szabadon beállítható semmi nem gátol meg, hogy te megálmodj egy kimenetet a szoftveredhez ami neked kényelmes, utána ahhoz elkészíthető visszafelé az archicad paraméter amit a szoftverrel együtt megoszthatsz.
Továbbá készül egy magyar BIM template, azt is alapul veheted megelőlegezve, hogy sokan fogják használni (nem) :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.