Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) snowman válasza Hunattila (#6697) üzenetére


snowman
tag

Milyen a mostani egered, és mi a baja?

(#6702) TRicKolas válasza Raysen623 (#6696) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Nem feltétlenül olyan 3D dwg-re gondolok, ahol geodéziai felmérés van, lehet benne tetszőleges tartalom (tárgy stb.)

(#6703) Hunattila válasza snowman (#6701) üzenetére


Hunattila
tag

Deathadder nemtom számú. 20 ezer volt. A görgő feszik ki. Előre gurítom aztán táncol hátra majd előre. Tehát ez az ugrabugrálás nem kellemes. Gondolom hallgatok a fiúkra és beszerzek valami olyasmit, amit ajánlanak.

(#6704) copass válasza Hunattila (#6703) üzenetére


copass
veterán

csak nem Razer DeathAdder Essential? azt kerülni, mert gyenge az építési minősége. [link]
encoder megadta magát, javítható szinte mindegyik egér.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6705) daninet válasza copass (#6704) üzenetére


daninet
veterán

annyit szidjátok, az enyém nem akar kimúlni :D már tiszta fényes az egész annyit van a kezemben. Nekem Deathadder elite van

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6706) copass válasza daninet (#6705) üzenetére


copass
veterán

az elite az mást tészta, az azért annyi amennyi! :D
Razer DeathAdder V2-őm volt 2 hétig, de a kezem nem bírta megszokni a formáját.
de jó az építési minősége.
szerintem egy féltucat egeret visszaküldtem, mire megtaláltam a jó formát! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6707) snowman válasza Hunattila (#6703) üzenetére


snowman
tag

Ahogy a többiek is írták, a kapcsolók és a görgő encoder fogyóeszközök, bármelyik egérben meghalhatnak. Ha amúgy kényelmes az egér és tudsz forrasztani, érdemes kicserélni a hibásat, nem nagy kaland.
14 mm-es encoder való a tiédbe, itt egy példa:
https://a.aliexpress.com/_mO5X5JE
Kapcsolót meg rengeteg helyen vehetsz sokfélét, nekem pl. ez a kedvencem:
https://a.aliexpress.com/_mK3m0Hi

(#6708) Hunattila válasza copass (#6704) üzenetére


Hunattila
tag

Sajnos az.

(#6709) L4mie


L4mie
veterán

Egér: érdemes alzán árfigyelőt belőni az mx master 3s-re 2 hete rendeltem a cégnek 2darabot, 17k-ért adták darabját.
[link]

Én g602-t használok, sok gomb jó macrozva. :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#6710) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

AC24-ben, ha korábban kitöröltem egy korlátnak az oszlopait (nem a ballusztereket, hanem amik a végén vannak), akkor azt vissza tudom varázsolni, hogy ne kelljen a teljes korlátot újraszerkesztenem?

Köszi!

(#6711) copass válasza Nixon18 (#6710) üzenetére


copass
veterán

persze, hozzáadod megint.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6712) Nixon18 válasza copass (#6711) üzenetére


Nixon18
senior tag

Ne haragudj, de nem tudom, hogy mire gondolsz.
Van egy ilyen korlát:

Az oszlopok beállításainál nincs olyan opció, hogy hozzáadjak oszlopot a korláthoz (mint pl. a korlátrudaknál)

Hiába állítom be itt, hogy milyen oszlopot szeretnék, nem teszi vissza azt a korlátba.


Illetve már ha megnyitom a korlát-tárgy paneljét is ezt a korlátot hozza be, tehát újrakezdeni sem tudom, mert "reset"-et sem találok a korláthoz, ami visszaállít mindent alaphelyzetbe.

[ Szerkesztve ]

(#6713) copass válasza Nixon18 (#6712) üzenetére


copass
veterán

szerkesztő módba belépsz és ott megint hozzátudod adni az oszlopot.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6714) Raysen623 válasza Nixon18 (#6712) üzenetére


Raysen623
addikt

A belső oszlop fül alatt nézz körül. Mert ami a képen ki van választva, az csak a korlátszakasz végeken lévő oszlopokra vonatkozik. Ezeket külön kezeli a program. Továbbá a csatlakozásokat is nézd át, ott mi van beállítva, mert nem minden esetben rak ilyen helyekre oszlopot.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6715) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv! Lehet, hogy megzakkantam, de nem találom. Szeretném a vízszintes metszősíkot más méretre állítani, (magasabbra, alacsonyabbra) de nem találom. Lehet, hogy én vagyok a kakukktojás? A válaszokat köszönöm.

(#6716) Nixon18 válasza Hunattila (#6715) üzenetére


Nixon18
senior tag

Szia!

A Dokumentáció > Alaprajzi metszősíknál van, amit keresel. Csak le kell menteni a nézetet, hogy megmaradjon a beállítás.

(#6717) Hunattila válasza Nixon18 (#6716) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Ezerszer csináltam és most mégsem akadtam rá valamilyen zavaros okból. A sok munka, vagy az évek, vagy hülyülök megfele. :W

(#6718) P_Petronius


P_Petronius
csendes újonc

Sziasztok,

tudtok abban segíteni, hogy a tervlapon másképp jelennek meg a kóták, mint a modell térben, és ez mitől lehet? Illetve hol tudom beállítani, hogy a tervlapon milyen legyen?
Biztos banális a válasz, de én elakadtam.:W

Köszi előre is!

(#6719) daninet válasza P_Petronius (#6718) üzenetére


daninet
veterán

Az a mentett nézet beállításaitól függ. A tervlapra helyezett nézetedre a navigátorban jobbklikk (nem a szintre!) és nézet tulajdonságai. Ott lehet kiválasztani a méretezés típusát amit a tervlap használ

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6720) P_Petronius válasza daninet (#6719) üzenetére


P_Petronius
csendes újonc

Köszi, működik! :)

(#6721) Hunattila


Hunattila
tag

Üdv!
Segítek egyik barátomnak. Tanul még. Hozta az AC 26 tanuló vberziót. szeretnék helységpecsétet a szokott módon pl. AC 22 mintájára készíteni. De ha a helységpecsétben adom a paramétereket nem történik semmi. Ellenben feljön, ha a feliratra kattintok egy szövegdoboz, amely csak alig szerkeszthető, illetve a külalakja nem olyan, amit szeretnék. Nem tudok beírni burkolatokat.
Tudtok valamit javasolni? A válaszokat köszönöm.

(#6722) vbfodem


vbfodem
újonc

Ez az oka: https://community.graphisoft.com/t5/Getting-started/Archicad-Keeps-Getting-Better-Archicad-25-Update-2/ta-p/308009#toc-hId-988219095

https://help.graphisoft.com/AC/26/HUN/index.htm#t=_AC26_Help%2F040_ElementsVB%2F040_ElementsVB-142.htm&rhsearch=helyis%C3%A9gpecs%C3%A9t&rhhlterm=helyis%C3%A9gpecs%C3%A9t&rhsyns=%20

(#6723) beteg


beteg
őstag

Sziasztok!

Szerintetek ezzel már el lehetne dolgozgatni ArchiCaddel?

Dell Vostro 5401 típusú,üzleti szériás notebook eladó,ajándék laptop táskával.
10.generációs Intel® Core™ i7-1065G7 Processor 8M Cache, up to 3.90 GHz 4mag 8 szálon
16GB DDR4 memória
512GB vilámgyors NVMe SSD
Intel Iris Plus Graphics+Nvidia MX 330 2GB dedikált videókártya

Köszi!

Csak futni kell!

(#6724) daninet válasza beteg (#6723) üzenetére


daninet
veterán

családi ház, kis középület méretig jó lesz biztos. A konfig elég középkategória, személy szerint nem vennék már 32Gb RAM alatt workstation-t

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6725) beteg válasza daninet (#6724) üzenetére


beteg
őstag

:R

Csak futni kell!

(#6726) atti9995


atti9995
újonc

Sziasztok!

Most kaptam kézbe a friss és ropogós építész diplomámat. Szeretnék ArchiCAD programot venni, viszont az az ár... Jelenleg nem tudom kitermelni.

Kérdésem lenne, van e valakinek ismerőse, nyugdíjba vonuló építész kollegája, aki szívesen megválna az ArchiCAD programjától? A verziószám 16-24-ig de lehet régebbi is.

Előre is köszönöm a segítségeteket! Isten áldjon titeket!

Üdv: Attila

Akinek esetleg van, az kérem írjon privát üzenetet!

(#6727) daninet válasza atti9995 (#6726) üzenetére


daninet
veterán

az elsőt megvenni a legdrágább, az vele a szívás, hogy veszel egy régebbit akkor egyre drágább lesz sajnos a frissítés "bünti" jelleggel. Szóval ha most mondjuk szereznél valakitől egy 23os verziót ami 3-al régebbi akkor 1.1M (nettó) a frissítés :DDD
Viszont senki sem fogja 3-400ért eladni az öröklicenszet így ha több mint egy évre tervezel akkor az új licensz és az SSA szerződés éri meg legjobban ami "csak" 350k évente ha kiköhögted a kezdeti árat. Az már kitermelhető.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6728) A Zéé válasza atti9995 (#6726) üzenetére


A Zéé
addikt

bocsi, hogy belevau, de friss diplomával úgysem otthonról, egyszemélyes irodaként fogsz tervezni, akkor pedig minek megvenni a progit? Adja majd a munkáltatód, az ő feladata úgy is. Vagy beszerzed ugyanolyan forrásból, ahonnan diákként is beszerezted.

Just a simple Lineman...

(#6729) Raysen623 válasza atti9995 (#6726) üzenetére


Raysen623
addikt

Én azt javasolnám, hogy kezdetben ha otthonról szeretnél vállalkozóként dolgozni saját licenszel (én így értelmeztem szavaid), jogtisztán, akkor kezdéskor inkább béreld a licenszet, ami tervezhető addig amíg szükséged van rá, vagy nem lesz ráelég pénzed, és akkor SSA-ra tudsz váltani legfrissebb verzióval.

Nem éri meg feketézni, mert ha belépsz vele valakinek a csapatmunkájába rögtön látják hogy sumákolsz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6730) dhrbikes válasza Hunattila (#6697) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Logitech G502. A gombokra gyakran használt billentyűket be is tudsz állítani.

(#6731) dhrbikes válasza beteg (#6723) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Nem tudom mi a keret, de én ezzel dolgoztam. Most eladó.
https://hardverapro.hu/apro/msi_katana_gf76_17_3_gamer_notebook/hsz_1-50.html

(#6732) gNAT_hu válasza Hunattila (#6721) üzenetére


gNAT_hu
tag

26 már címke és tulajdonság alapon építi a helység pecséteket. Érdemes megtanulni, ne akarjátok a régi módon csinálni!

(#6733) gabor222 válasza gNAT_hu (#6732) üzenetére


gabor222
tag

Elvileg már a 25-ben bejött, legalábbis ott volt újdonságként említve.

Mi volt a gond a korábbi helyiségpcsétekkel, hogy így át kellett alakítani?
És miért lesz jobb ez a fajta? Én ahogy most próbálgattam szerintem sokkal rosszabb.

A jelenleg bent lévő helyiségpecsét címke még viccnek is rossz, még padlóburkokatot se lehet vele kiíratni, tetőtér esetén meg mondjuk a hasznos területet zárójelbe rakni.

Hogy ezek mind meglegyenek külön létre kell hozni egy új címkét, abba berakni, ami neked kell, aztán elmenteni kedvencnek. Azzal lerakni a helyiséget, de ha módosítod a tartalmát, akkor nem frissül magától mindenhol. Akkor jelöld ki az összeset, de mivel eltérő fóliát kap a helyiségpecsét és a címke is, így kell egy új külön fólia a helyiségpecsét címkéjének is, hogy könnyebb legyen mindet kijelölni egyszerre.

Szerencsére visszaállítható a régi a Modellnézet-beállítások\Szerkezeti elemek beállításai\Helyiségpecsétek megjelenítése.

Ez viszont nem túl biztató: "A helyiségpecsét (egyelőre) marad, de az új tervekben a helyiségpecsét megjelenítése minden modellnézet-beállításkészletnél ki van kapcsolva."

De majd talán a 27.-ben ez lesz a világmegváltó újdonság, hogy a régit teljesen kigyomlálják.

(#6734) copass válasza gNAT_hu (#6732) üzenetére


copass
veterán

ez a címkés helyiségpecsét még csak korlátozottan működik jól, egyelőre elég zavaros.
mondom ezt úgy hogy értem hogy mit akarnak, de a gyakorlat egész más mutat...
arról nem is beszélve, hogy 25 update 2-ben évközben bevezetnek egy új funkciót...
így volt ez a MEP-el is amit behoztak 24ben: katasztrófa volt az egész. minden elem más tárgy, nem lehetett egyszerre módosítani alapdolgokat mint toll, kezelhetetlen volt az egész.
3 év kellett hozzá, hogy a 27-ben egy használható eszköz legyen...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6735) Raysen623 válasza gNAT_hu (#6732) üzenetére


Raysen623
addikt

Jó magam üdvözlöm ezt az elképzelést, viszont régen voltak már azon idők, amikor a GS fejlesztőgárda azért volt számomra kedvelt, mert egy-egy új funkció behozatalakor elég rendesen átgondoltak, mit akarnak és hogyan lehet azt jól implementálni (illetve jobban mint a konkurencia). Mára odáig jutottak, hogy lesüllyedtek a konkurencia szintjére, és maradt a hangzatos marketing.

Visszatérve eme újításhoz, szerintem könnyebb lehet kezelni egy címkét és annak tartalmát, mint a régi zónabeállításokban elveszni. Azt is meg lehetett tanunlni és szokni, de annál ugye jobban működőnek kellene lennie a címkének. Én ezt várom majd a 27-től jövőre, mikor használható is lesz.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6736) gNAT_hu


gNAT_hu
tag

Helyiség eszköz az egyik legtöbb információt magával hordozó úgymond BIM-es eszköz. A régi helyiség pecsét egy GDL alapú, nagyon korlátozottan testre szabható megoldás volt. Ráadásul az információkat GDL paraméterekben tárolta, tehát az összes tudás amit a tulajdonság kezelőben el lehet érni (grafikus felülírás, különféle szűrések és kiválasztások, IFC kapcsolat, kifejezés alapú kiértékrlés/megjelenítés) az nem volt elérhető.
Szerintem már huszonöt előtt is tulajdonság alapon kellett ( volna) kezelni ezeket az információkat. A régi pecsét is meg tud jeleníteni tulajdonságokat. Az, hogy külön fóliára kerülő címkékkel lehet feliratozni az elsősorban azt hozza, hogy a különböző célú megjelenítések száma nem korlátozott. Korábbi pecsétel csak lépték szerint lehetett váltani a tartalmát. Tehát például egy álmennyezeti tervhez tartozó másfajta helyiség pecsét nem volt létrehozható. Ügyesen be kell állítani, ki kell alakítani a munkafolyamatot és jobban használható, mint a korábbi. Ja, hogy tanulni kell - az persze problémás.
Ezen a területen nem lesz érdemi változás 27-ben.

(#6737) Hunattila


Hunattila
tag

Erről valami tutorial nincs? Öreg vagyok én már ehhez.

(#6738) dhrbikes válasza gNAT_hu (#6736) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Értjük, hogy BIM, meg baromi hasznos, de mondjuk több processzormagot mikor kezd el használni végre? :D

(#6739) daninet válasza dhrbikes (#6738) üzenetére


daninet
veterán

A szoftverfejlesztés egy elég mostoha dolog, van egy úgynevezett technical debt. Ez azt jelenti, hogy fejleszted a szoftvered (jelen esetben mondjatjuk, hogy kb 9-10-es verzió óta hozzáadnak, az már úgy nézett ki ahogy ma kinéz a szoftver) és görgeted magaddal a régi verzók technológiai problémáit. Minél tovább görgeted annál valószínűtlenebb, hogy meg tudod oldani a problémáit. Ha a szoftver teljes alapja olyan elemeken nyugszik amik nem többszálú végrehajtásra íródtak akkor egy idő után lehetetlen teljes újraírás nélkül ezt fejleszteni.
Ez nem érint mindent, mert sok dolog modulszerűen kapcsolódik külön végrehajtási folyamattal (pl a render motor, hogy csak egy példát mondjak). Ezért láthatod azt, hogy néhány dolog pörög forog, másik dolgok pedig egy processzor magot nyomnak 15% terheltségen és nem érted mi limitálja a szoftver sebességét.
Megtehetnék, hogy ráfekszenek és megoldják ezt, de akkor nem lenne menő prezi a következő év elején, hogy mennyi új funkciót kapott a szoftver amiket senki sem kért :D

Ez nem egyedi problémája az archicad-nek, az összes régi fejlesztésű szoftver szenved tőle beleértve a rivális revitet is.

Szóval a válasz a kérdésedre, hogy bizonyos funkciók valszeg soha nem lesznek többszálúak, hacsak nem változtat a cég a szoftverkiadási stratégián és a fejlesztési prioritásokon.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6740) copass válasza dhrbikes (#6738) üzenetére


copass
veterán

elég régóta használja már a többmagot...szerkesztésnél mindig az egymagra eső órajel számít.
hiába van 12 mag 3,0 GHz, a 8 mag 4,5 GHz-el el fogja picsázni szerkesztéskor.
csak rendernél előny a több mag, mivel ott minden mag 100%-on fog pörögni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6741) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok
egy ilyen födémet kellene lemodellezzek:


van valakinek valami hasznos tanácsa, hogyan lássak hozzá?
a rámpa tárgy nem jó, mert a két ív középpontja nem esik egybe :F

előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6742) daninet válasza Sesy (#6741) üzenetére


daninet
veterán

hélyszerkezet eszközzel tudod megcsinálni. Az nagyjából olyan mint egy födém, de szabadon emelheted a pontokat mint egy terep esetén

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6743) Sesy válasza daninet (#6742) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszönöm, megnézem :R

esetleg kifejtenéd egy kicsit bővebben, mert bár nagyjából 25 éve élek az archicaddel, de ezt az eszközt nem ismerem... nem volt rá szükségem, mindent megtudtam oldani eddig nélküle :)

nyilván, most nekiülök majd a kézikönyv megfelelő részének, meg keresek majd yt videókat, de minden bizonnyal hasznos lenne, ha adnál egy-két támpontot hozzá.

előre is köszönöm

Born stupid... Try again!

(#6744) daninet válasza Sesy (#6743) üzenetére


daninet
veterán

Kipróbáltam, az íves oldalak miatt sztm egyszerűbb először egy fődémet majd abból alakzatot csinálni. Itt egy videó
[link]

ctrl+shift gomb lenyomásával tudod az alakzat éleit kiválasztani ahogy a videón csináltam

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6745) gabor222


gabor222
tag

Sziasztok

Homlokzati jelnél ki lehet választani, hogy vízszintes tartományban is lehatárolt legyen, de semmilyen méretet nem lehet megadni, hanem önkényesen meghatározza. Sehol nem látok rá módosítási lehetőséget. Én vagyok vak, vagy tényleg nem lehet?

(#6746) copass válasza daninet (#6744) üzenetére


copass
veterán

a héjszerkezet annyiból előnyösebb hogy tudsz neki réteget adni. igaz bütykölősebb picit! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6747) copass válasza gabor222 (#6745) üzenetére


copass
veterán

a vízszintes tartományt a homlokzati jel hossza határozza meg.
a függőleges tartomány pedig a magasságot tudod beállítani.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6748) Sesy válasza daninet (#6744) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszönöm
nem is értem miért nem jöttem rá magamtól... ez a fától az erdőt tipikus esete :D alakzattból próbálkoztam én is alapból, de valamiért kimaradt, hogy az a legegyszerűbb, ha a kész födémből csinálom az alap alakzatot, amit majd módosítok :W

megnéztem ezt a héjszerkezet eszközt, jó dolog, tényleg hasznos lehet sok esetben, arra mondjuk nem jöttem még rá, hogy ezt a problémát, ami nekem felmerült, hogyan tudnám megoldani héjszerkezettel..

eddig kimaradt ez az eszköz, úgy voltam ezzel, hogy ott van de minek ;] ha lesz majd időm rá kipróbálom részletesen a használatát

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6749) gabor222 válasza copass (#6747) üzenetére


gabor222
tag

Én erre gondoltam, hogy ha a homlokzat beálíltásokban átrakod a pöttyöt a Vízszintes tartomány részen Lehatároltra akkor készít egy ilyen befoglaló keretet. Ennek a nagyságát nem tudom sehol szabályozni, hogy milyen messzire lásson el a homlokzat. Volt egy rajz ahol megvolt az épület és mögötte készült egy tároló. A tárolóról kellett volna homlokzatokat csinálni és nem szerettem volna, hogy a homlokzaton látszódjon a ház, de ha a homlokzat végtelenen van akkor minden látszik, ami a jellel szemben meg van rajzolva.

(#6750) copass válasza gabor222 (#6749) üzenetére


copass
veterán

jaa. ez a vízszintes tartomány.
ezt a metszjelben tudod beállítani, hogy végtelen/lehatárolt/sík
lehatároltnál tudod alaprajzon mozgatni hogy meddig lásson.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.