Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6451) Hunattila válasza daninet (#6450) üzenetére


Hunattila
tag

Köszönöm. Beszereztem a méregdrága 11-est. De most tanulom és a tutoriálokban nemigen láttam erre megoldást. Ha tudnál erre valami szájbarágóst az nagy segítség lenne.

(#6452) daninet válasza Hunattila (#6451) üzenetére


daninet
veterán

[link]
jelezd ha elakadsz valamivel

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6453) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Üdv,

publikálni szeretnék jpg formátumban.
De bár mit állítok be mindig csupa pixel lesz a publikált jpg.
Valaki csinált már ilyet vagy egyedi hülyeséget kérdezek?!

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#6454) copass válasza juhasz.p (#6453) üzenetére


copass
veterán

nem tudsz jpg-et exportálni.
pdf, majd abból egy másik progival mentesz png,jpeget.
pl. pdf xiewer ,vagy tömegesen win2pdf

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6455) juhasz.p válasza copass (#6454) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Köszönöm, megnézem.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#6456) daninet


daninet
veterán

Itt egy kérdés:
OpenGL motor, üveg mögött nem látszanak a födémek. Ahogy forgatod az épületet amint üveg mögé ér a födém (csak a födém) láthatatlan lesz.
A terv tiszta, nincs semmi messze az origótól.
3D stílusoknál átlátszóság be van kapcsolva, új tervben jó minden, ebben az adott fájlban van gond.
AC23



Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6457) Hunattila válasza daninet (#6452) üzenetére


Hunattila
tag

Üdv!
Tököltem elég sokat, mire ráéreztem. Egész jól sikerült, amíg el nem mentettem a képet. Azonban a mentett képen nem ott volt az elhelyezett modell, mint mentés előtt. Eléggé elcsúszik, pedig többször próbáltam másként pozícionálni.
Végül is megoldottam valamennyire, de a Photshop elkerülhetetlen, ha valamit el akarok érni.
Még egyszer: Köszönöm a segítséget. A fiam Dubaiban.

(#6458) evdeb75 válasza Statikus (#6180) üzenetére


evdeb75
csendes tag

Szia. És Dxf-et hogyan lehet lehíni az e-közműből? Eddig én csak PDF-re találtam rá

(#6459) daninet válasza evdeb75 (#6458) üzenetére


daninet
veterán

én sem látok dxf-et, most megnyitottam.
De a PDF amit letöltesz vektoros, be tudod húzni archicad-be és szétrobbantani

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6460) daninet válasza daninet (#6456) üzenetére


daninet
veterán

ez pedig megoldódott közben, az üveg felület volt hibás. Még akkor is hibás maradt a nézet mikor azt az anyagot teljesen lecseréltem könyvtárból. Törölni kellett és egy új üveget létrehozni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6461) turit


turit
tag

Valaki közületek jelentkezett a 26 preview tesztelésére?

(#6462) copass válasza turit (#6461) üzenetére


copass
veterán

az még van?! :D
én már nagyon régóta nem folyok bele (kórosidőhiány) + azt vettem észre hogy összezavar teljesen hogymostezbennevoltdekiszedtékvagymivan! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6463) turit válasza copass (#6462) üzenetére


turit
tag

Nagyobb körben elérhetővé tették a mostani bétát. Bárki jelentkezhetett.
https://community.graphisoft.com/t5/What-s-new/Archicad-26-Preview/m-p/333834

(#6464) Raysen623 válasza turit (#6461) üzenetére


Raysen623
addikt

Többször voltam én is, DE nagyon károsnak tartom a minőségre nézve az évenkénti kiadást. Ki kellene tolni két évre, mert így nem fogják bírni a versenyt és minőségben sem lesz olyan a program, amihez hozzá voltunk szokva. Ott tartunk, hogy véletlenszerűen crash-el a program. Nem tartom megfelelő iránynak a mostanit.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6465) copass válasza Raysen623 (#6464) üzenetére


copass
veterán

+1
már már használhatatlan kategória az évenkénti kiadás, kell 1 év mire befoltozzák az előzőeket.
AC25-nél meg fél évvel később tolták bele az újdonságok, az elég WTF részemről.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6466) turit válasza copass (#6465) üzenetére


turit
tag

Mi még 23-at használunk, hiába van meg a licence 25-re.
Tesztelgettem az új verziót és nagy terveknél lassúnak tűnt. Lehet a verzióváltás miatt?
Ami a legnagyobb gond most számunkra, hogy a gépész és elektromos IFC-ket nem tudjuk behívni mert 64 gb rammal is lefagy. Ezen jócskán fejleszthetnének.
Dalux-ban nézzük össze a modelleket és úgy próbáljuk korrigálni a tervünkben az elemeket.
Simán forgatjuk benne a több gigás IFC-ket, nem tudom hogy csinálják, valami hasonló technológiát beépíthetnének az Archicad-be is.

(#6467) copass válasza turit (#6466) üzenetére


copass
veterán

24-től kegyetlen gépigénye lett (szerkezet elemzéstől szerintem),25-öt még csak nézegettem de nem mertem éles tervre használni.
22-t használjuk aktvan, de állunk át 24-re. de amikor több munka fut egyszerre, nehéz az átállás.
az a probléma az IFC-vel, hogy nagyon sokan nem állítják be rendesen és ezért szakad szét az egész terv.
nálam ki van adva, hogy revitből extra low-ban kérjük exportálni az ifc-ket.
így is veszett sok idő megy el arra hogy beállítsam a szűréseket, hogy mit akarok behozni és mit nem. pl. statikánál a csavarokat ne hozza be, vagy egyéb baromságokat.
sokszor az origo is problémát okoz, főleg a statikusoknál. csinálnak valamit aztán örülj neki hogy kaptál valamit mentalitás jellemző.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6468) turit válasza copass (#6467) üzenetére


turit
tag

26-ra tervezünk átállni, csak elég macerás az áttérés a rengeteg futó projekttel.
25ig azért van pár olyan funkció ami megkönnyíti a munkát. ( konszig. összevonás, sokszög áttörés, koordináta beállítás, helyiség címkék) Remélem a 26 is tartogat munkát gyorsító újdonságokat. Ha már "Design Efficiency" lesz a mottó. link
Az IFC-ben már minden low, de egy 100.000+ m2 épületnél elég sok elem van.
Ha modulként hívod be az ifc-t akkor egyszer a helyére rakod és ott frissülget.
Dehát milyen szép metszeten, hogy a csavarok is látszódnak :D

(#6469) copass válasza turit (#6468) üzenetére


copass
veterán

az a probléma hogy az évenkénti frissítés nagy terhet ró azokra akik egész nap AC-el dolgoznak.
nagyon szépen hangzanak ezek az újítások. de csak úgy lehet beépíteni a munkafolyamatba, ha van rá elég idő. most arról ne is beszéljünk, hogy még mindig vannak olyan hibák amiket 23 óta görgetnek maguk előtt...
én alakzatban hívom be kapcsolt modulként, és azzal bűvészkedek grafikus felülírásokkal, fóliákkal. mondjuk ezzel is vannak problémák, fólia kezelés,stb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6470) Raysen623


Raysen623
addikt

Én már egy ideje mondogatom, hogy nagyon szép ez az IFC linkelgetés (mi egyébként tiltjuk a megbízhatatlan szakági IFC export miatt), mert látszik minden még metszeten is, csak éppen a terv válik tőle kezelhetetlenné, arról nem is beszélve hogy az építésznek nem feladata a GENPLAN tervek készítése, összakági megjelenítéssel, mert abból a tervből nem lehet építeni!!! Koordinációra jó, és akkor kezelhető nézeteket lehet generálni, akár 3D-ben is, de csak arra használjuk amire valóban kell.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6471) copass válasza Raysen623 (#6470) üzenetére


copass
veterán

kezelhető az, csak sok időbe kerül az optimalizálás.
ütközésvizsgálathoz elengedhetetlen hogy benne legyen a szakág is és már kérik ezt sokszor.
persze minél nagyobb a lépték annál nagyobb lesz a gépigény.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6472) daninet válasza copass (#6471) üzenetére


daninet
veterán

archicadben csinálod az ütközésvizsgálatot?

Vannak szoftverek amik sokkal jobban kezelik a nagy IFC fájlokat mint archicad. BIMvision ingyenes, 150eur hozzá az ütközés vizsgálat plugin.

Mi újabban revizto plus-t használunk, elég penge, automatizált ütközésvizsgálat van benne, kapom emailben a reportot a problémákról. Kicsit drágább 4-500eur/user.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6473) copass válasza daninet (#6472) üzenetére


copass
veterán

persze. teljesen jó, minek fizessek egy külső progiért amikor minden benne van ami kell.
odaugrik a hibára, tudok áttöréseket egyből csinálni. tudok bcf-et exportálni, abból lehet egy word doksit is összeállítani akár. volt hogy a gépészt felhívtam megosztottam a képernyőt és végigmentünk az ütközéseken. én meg csak frissítettem egyet az IFC-re.
plusz nem lesz az hibalehetőség, hogy nem jó fájlt hasonlítottam össze.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6474) daninet válasza copass (#6473) üzenetére


daninet
veterán

pont azért nem csináljuk amit írtál, hogy trükközni kell a fájlokkal, alakzatként behúzni stb. Ha 10 szakág IFC-jét berakod akkor megölöd a tervedet, archicad nem vagy szarul tudja kezelni. Ráadásul nekem bim koordinátorként nem csak azt kell ütköztetnem ami az építészt érinti, hanem a gépész szakágakat is egymással.
Itt a tegnapelőtti clash matrix, minden egyes szám egy ütközésvizsgálatot jelent.

Ezek a dolgok irodánként változnak, én sosem engedném meg a csapatnak, hogy mindent belinkeljenek a projektbe. Neked lehet, hogy a projekt mérete/típusa ezeket nem indokolja.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6475) turit válasza copass (#6473) üzenetére


turit
tag

Így kellene működnie, de technikai korlátozott az AC.
A motorját kellene átírni hogy úgy kezelje az IFC-t mint a külső programok.
Nem hiszem hogy pár éven belül ez megtörténik. A vírus óta (ac24 előtt fél évvel) valahogy nem úgy mennek a dolgok GS-nál ahogy előtte ment. Szerintem elcsúsztak a fejlesztéssel, a 24-ben már a 25 funkcióinak bele kellett volna kerülnie.
Ahogy néztem a fórumot, a béta tesztelők azt se találták mik az új funkciók a 26-ban. :Y

(#6476) copass válasza daninet (#6474) üzenetére


copass
veterán

azért kell bűvészkedni vele, hogy megkönnyítsd a munkád később.
alakzat a legrugalmasabb, mivel képes vetületként megjelenni.
tárgy ellenben nem tudja, oszlop/gerendára nem tudsz mindent átalakítani.
pl. én minden gépész, elektromos berendezést alaprajzon IFC-ből nyerem ki. álmennyezeti terven dettó.
de láttam én már 2-3 GB statika ifc tárgykönyvtárat beágyazva! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6477) Nerazim


Nerazim
őstag

Üdv!
Rég jártam már itt nem is nagyon használom már az AC-t, de most megint elő kellett vennem és egyből el is akadtam. Lényeg, hogy AC17 van fent megnyitottam egy AC16 fájlt (pln) nincs belőle pla-m. Az összes tárgy, ablak, ajtó hiányzik, hogy lehet ezt a leggyorsabban helyrehozni, hogy lássam az ablakokat, ajtókat? Jó lenne, ha nem kellene minden ablakot egyesével átállítani 17-es ablakra.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6478) nagyt0m válasza Nerazim (#6477) üzenetére


nagyt0m
tag

Ha szerencséd van akkor a verzióváltási könyvtár betöltésével megoldódik a gondod.
Amikor megnyitod a 16os fájlt akkor nem ajánlja fel, hogy könyvtárak verzióváltása?

(#6479) daninet válasza Nerazim (#6477) üzenetére


daninet
veterán

Fájl menüben könyvtárkezelőt keresd meg. Ott lesz a 16os könyvtár és írja majd mellette, hogy hiányzó. Kijelölöd és lesz az ablakban lentebb egy házikó ikon egy visszafelé nyillal. Megnyomod és hozzáadja a verzióváltási könyvtárat.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6480) Nerazim


Nerazim
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek sikerült. De még a 17-es könyvtár se volt betöltve eddig valószínű azért nem jött be semmi :DDD

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#6481) Raysen623


Raysen623
addikt

AC25 HUN 4013-as alatt a következővel szembesültem gerenda beállításokban: miután a szélesség és magassági értéket zároltam, majd megadtam neki egy értéket és lehelyeztem modell térbe, majd a zárolást feloldom és keskenyebb gerenda méretet szeretnék megadni, csak és kizárólag a nulla értéket viszi be. Magasságra sem tudok utólag más értéket megadni.

Ez most feature vagy BUG? :DDD Más is találkozott már vele?

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6482) felsatan


felsatan
tag

Sziasztok!
A pontfelhő 3D-ben az videókártyaigényes dolog vagy nem? Új laptop vásárlása előtt állok és árban nagyon nem mindegy hogy egy "átlagos" vagy egy "szuper" videókártyával rendelkezőt kell vegyek....Renderelni nem renderelek a gépen, csak a pontfelhő miatt kérdés.
Üdv,

(#6483) daninet válasza felsatan (#6482) üzenetére


daninet
veterán

A 3D ablak OpenGL-t használ ami egy elemek 3d renderelését biztosító nyílt API. Szóval bármi amit a 3D ablakban megjelenítesz az videokártyát fogja használni.
Ha a terven nézed a dolgokat ott már egy kevert megjelenítési mód van, először a számítógép kiszámolja processzorral a rétegeket, felülírásokat stb. majd a videokártya megjeleníti. De a processzor felé billen a mérleg a munkában.

Viszont itt felvetülnek még kérdések, például mekkora pontfelhőket kezelsz? Optimalizálod őket mielőtt betöltöd?
Továbbá: Ha hosszú távra gondolkodsz a jobb konfigot vegyed. Archicad erőforrás igénye folyamatosan növekszik!

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6484) felsatan válasza daninet (#6483) üzenetére


felsatan
tag

Köszi!
:R

(#6485) Sesy


Sesy
aktív tag

ac24 ajtó beállításoknál a méretezési jelnél ki lehet íratni a jel mellé a tűzvédelmi/akusztikai osztályt.
ezt hol lehet hozzárendelni az ajtóhoz, honnan vesz a "mért értéket"?
egyedi szöveget oda lehet írni egyessével azt látom
tulajdonságot adtam hozzá az általános osztályozásnál, de nem azt jeleníti meg :(

megtaláltam közben, a leírásban megadott értéket írja ki automatikusan :W

ez viszont új kérdést vet fel:
az ajtó leírásnál sok adatot meg lehet adni, ezeket hol tudom kinyerni ha megadom őket?
cimkébe nem sikerül bele tennem automatikus szövegként, csak a tűztvédelmi/akusztikai osztályt...
lehet-e valahogy ezt a leírási listát bővíteni, hogy ne kelljen az egészet tulajdonságok készítésével megoldani, ha már itt van a helye...

[ Szerkesztve ]

Born stupid... Try again!

(#6486) turit válasza Sesy (#6485) üzenetére


turit
tag

Az nyílászáróknál lévő kitölthető mezők még a tulajdonságkezelő előtti időkből maradt bent.
Érdemes inkább saját tulajdonságot létrehozni, mint ezeket használni.
Konszignációban mondjuk lehet őket listáztatni, de bővítésre nincs lehetőség.

(#6487) Sesy válasza turit (#6486) üzenetére


Sesy
aktív tag

gondoltam...
viszont innen lehet a tűzvédelmi határértéket kiíratni az ajtó mellé :W
nyilván meg lehet csinálni a tulajdonságokkal is, de azt hittem van rá beépített lehetőség
köszi

Born stupid... Try again!

(#6488) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Ti mivel illesztetek be látványt google maps utcaképbe/3D nézetbe?
Nekem valamiért a .kmz-t nem jeleníti meg a Google Earth Pro.

(#6489) daninet válasza Nixon18 (#6488) üzenetére


daninet
veterán

szerintem a többség valami látványtervező programot (twinmotion, lumion, artlantis stb.) használ és kicsit rámókol photoshoppal

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6490) Nixon18 válasza daninet (#6489) üzenetére


Nixon18
senior tag

Gyorsan kellett valami megoldás, így ráment majdnem egy napom :D

Egyébként az volt a baj, hogy AC-ből a .kmz-t 1:1 léptékben kell kimenteni, onnan meg valahogy szenvedni Google Earth-ben a magasságok beállításaival.

(#6491) OgreImre


OgreImre
senior tag

Ejj, belerakhatnák a programba, hogy visszafelé lehessen menteni olyan hardverkulcsról is ami nem elég magas verziójú a fájlban való ügyködéshez.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6492) turit válasza Nixon18 (#6490) üzenetére


turit
tag

A terv helyénél be kell állítani a koordinátákat, balti feletti magasságot és az észak irányt.
Ha van EOV helyes dwg, onnan könnyen meg lehet állapítani az origó helyzetét.
Ezen az oldalon szoktam a EOV koordinátát GPS koordinátára átváltani és ezt beírni a terv helyéhez. Ezután AC-ből közvetlenül át lehet küldeni a modell-t Google Földbe. (Fájl - együttműködés - modell küldése Google Earth-be). Így valós helyére rakja, nem kell már mozgatni a modellt. ( Érdemes csak a külsőleg látható elemeket megjeleníteni , ha nagyon részletes a modellnél előfordulhat hogy nem tölti be a GE).

Készítek pár képet a GE-ben és mint referencia, ehhez igazítom a látványterven a nézetet, majd PS-ben összeszerkesztem.

(#6493) turit válasza turit (#6492) üzenetére


turit
tag

gif[link]

[ Szerkesztve ]

(#6494) Nixon18 válasza turit (#6492) üzenetére


Nixon18
senior tag

User error! A "Modell küldése Google Earth-be" felett elsiklottam és az interneten sem utaltak rá... Na sebaj legközöelebb.
Egyébként van EOV-helyes DWG, de így is mozgatni kellett a modellt GE-ben, de az a legkevesebb, végül azt is finomhangoltam, csak a magassággal volt a baj, azzal nem szórakoztam, de már megvan, hogy hol lehet magadni.

"Készítek pár képet a GE-ben és mint referencia, ehhez igazítom a látványterven a nézetet, majd PS-ben összeszerkesztem."

Na én erre reméltem valami egyszerűbb megoldást. Pl. meg lehet tudni a GE kamera pozícióját, látószögét vagy ilyesmi.

(#6495) turit válasza Nixon18 (#6494) üzenetére


turit
tag

Pl lumion-ban így lehet beilleszteni: https://www.youtube.com/watch?v=2oHI_XFK_e4

(#6496) Raysen623


Raysen623
addikt

Tud e valaki Rhino-Grasshopper megoldást attributumok kötegelt újraindexeléséhez?

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6497) daninet válasza Raysen623 (#6496) üzenetére


daninet
veterán

egy pontosabb példával meg tudom mondani mit csinálj. Illetve nem tudom mennyire ismered a GH-t, csak iránymutatás kell vagy kész megoldást keresel?

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6498) Raysen623 válasza daninet (#6497) üzenetére


Raysen623
addikt

Mindkét megoldás segítség: iránymutatás is elegendő, kész megoldás pedig nagyszerű.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6499) daninet válasza Raysen623 (#6498) üzenetére


daninet
veterán

Leírom így kútfőből én mit csinálnék aztán ha elakadsz megnyitom én is és kipróbálom.
Szóval össze kell gyűjtened az elemeket amiket újra akarsz számozni archicad-ből grasshopperbe. Erre a Parameters tab-ról tudsz elemeket gyűjteni.
Deconstruct node-al ki tudod szedni valami paraméterjüket ami alapján rendezni akarod (ezért kértem példát mert nem tudom, hogy geometriai úton vagy valami lista logikával akarod rendezni). Ha geometriai módszerrel akarod akkor szintén a decosntruct node-ból ki tudod venni a helyüket és azzal operálni.
Utána van egy Sort nevű node ahova lényegében beadod a listád és egy számsort az új indexekkel és az szerint újrarendezi a listád. Mikor megvan a listád az új sorrenddel akkor a property settings componenssel tudsz új adatot írni az archicad elemek paramétereibe.
Itt a manual hozzá, 47. oldaltól írja le mik az előfeltételei ennek

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6500) Raysen623 válasza daninet (#6499) üzenetére


Raysen623
addikt

Na ez lehet félrement. Alábbi képen az attributum kezelőben szeretném rendezni az indexeket pl. profiltípusoknak. Én erre nem találtam megoldást.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.