Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) dhrbikes válasza Sesy (#6650) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Örülök, hogy ezt nem csak én gondolom AC hiányosságnak :)

(#6652) copass válasza Sesy (#6650) üzenetére


copass
veterán

azért ezzel vitatkoznék, mert amikor van egy 10.000 m2 üzemed amiben van többszáz tétel...
kézzel egyszerűen lehetetlen követni a konszignációt, csak irgalmatlan nagy időráfordítás árán.
arról nem is beszélve, hogy minél bonyolultabb egy rendszer annál nehezebb fenntartani.
ha kell hozzá valami extrát tenni, akkor összeborul az egész mint egy kártyavár.
nekem volt olyan konszignációm amiben 20 sor volt, mert annyi adatot kért az ügyfél.
simán lekezeltem elemtulajdonságokkal, az ügyfél meg csak nézett hogy 1-2 napon belül ott vannak a kért módosítások nem pedig heteket kell várni rá mint más tervezőnél...
fényévekkel meggyorsítja a munkát az, amikor elemekhez kötöd az információkat.
egy kiviteli terv folyamatosan változik és változásokat is vezetni kell. mert ezeket folyamatosan kérik már mindenhol.
az hogy elégedetlenkedünk hogy jajjezdeszarmiértnemolyanamilyeténszerenték, azzal a probléma még megmarad.
de ez NEM PROBLÉMA: hogy 1 sor helyett 3 sorod lesz...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6653) Sesy válasza copass (#6652) üzenetére


Sesy
aktív tag

félre értettél szerintem :)
miután elkészültem a csilivili konszignációmmal, ami olyan lett kinézetre, amit szerettem volna, olyan bonyolult lett kezelni, hogy az már manuálisan is egyszerűbb lett volna... de megoldottam, amit akartam és akkor számomra ez volt a lényeg :)

simán tulajdonságokkal csinálom én is... egy sor egy tulajdonság, nem olyan szép, mint szeretném, viszont hatékony és ez a legfontosabb! az interaktív konszignációt viszont fejleszteni kellene nagyon!

Born stupid... Try again!

(#6654) Sesy


Sesy
aktív tag

más...
nézzétek el nekem tudatlanságomat, eddig hardver kulcsom volt, csak tönkrement és szoftver kulcsra cseréltem.
eddig nem kellett másik gépen használni, tehát nem foglalkoztam vele, hogyan tudom átvinni másik gépre. viszont most ez a copy past-es probléma miat ki akarom próbálni a laptopomon, hogy ott működik-e (most instaláltam újra az oprendszert és az ac-t is, vagyis teljesen szűz minden)
eddig ugye kihúztam volna kulcsot és átdugom a laptopba :)
na de most?
a laptopon is kell lennie Licence Manager Tools-nak?
egyáltalán mit kell csináljak, hogy a gépem "elfelejtse" a licenszet és a másik gépen használni tudjam... gondoltam a demo módot, de ugye ott pont a copy paste inaktív :)

Born stupid... Try again!

(#6655) dhrbikes válasza copass (#6652) üzenetére


dhrbikes
csendes tag

Az automatizáltságból nem engedek, ebben egyetértünk.

Azt sikerült működésre bírni, hogy egy tervlapra több konszignációt lerakok ugyanazokra a tárgyakra, csak mindegyikben különböző tulajdonságokat listáztatok, és akkor az egymástól független konszignációk mozgathatók is egymástól függetlenül, (mint egy automatikus szöveg) viszont lapozáskor szinkronban lapozza őket. Nem horror megcsinálni, 1-2 óra, és így szép is és automatikus is, csak olyan mint amikor jobb kézzel vakarom a bal fülemet, hihetetlen, hogy 2023-ban itt tartunk.

Az hogy szép-e vagy nem, az NEKED nem probléma, nekem sem lenne az, de van akinek az, szóval ezt meg elfogadhatnád. ;)

(#6656) copass válasza dhrbikes (#6655) üzenetére


copass
veterán

A SZÉPSÉG LÉNYEGTELEN egy kiviteli tervnél! :D
két dolog érdekli kivitelezőt:
1. nagy olvasható betűk
2. könnyen értelmezhető legyen

az hogy bezsúfolsz egy sorba 4 információt az teljesen szemben megy minden tervolvasási logikával.
ugrál a szemed összevissza hogy mi hol van. nincs feliratozva a mező hogy akkor ez most minek az értéke?

fontossági sorrendben:
ADAT | NEVE ÉRTÉK
azonosító jel | K1
megnevezés | külső ajtó
méret | 1000 x 2100
darabszám | balos 1, jobbos 2

vezeti a szemet, így könnyebb értelmezni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6657) copass válasza dhrbikes (#6655) üzenetére


copass
veterán

"Nem horror megcsinálni, 1-2 óra, és így szép is és automatikus is, csak olyan mint amikor jobb kézzel vakarom a bal fülemet, hihetetlen, hogy 2023-ban itt tartunk."
1-2 óra? ne viccelj már! :D ez így full gányolás és hiba lehetőség a szépség oltárán áldozva...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6658) OgreImre


OgreImre
senior tag

Nem akarok bele vauvau, régen csináltam már építész konszignációt. De ezeket az automatikus nézet rajzokat használjátok az elemekről (ajtó/ablak)? Van ezeken elég információ?

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6659) copass válasza OgreImre (#6658) üzenetére


copass
veterán

persze. mindenhez vannak már tulajdonságok. elemből jön minden.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6660) Sesy


Sesy
aktív tag

na kipróbáltam a copy paste-t a frissen telepített laptopomon, miután sikerült a szoftver kulcs dolgot megoldanom...
sajnos ugyan úgy nem megy, vagyis szövegen belül nem tudok másolni szövegrészleteket...
mit lehetne tenni??? ez így nem jó, nagyon nem :(
nem lehet, hogy a szoftver kulccsal van valami gebasz?

Born stupid... Try again!

(#6661) Sesy válasza OgreImre (#6658) üzenetére


Sesy
aktív tag

a rajzi részt, meg ha nagyon muszáj ki lehet egészíteni manuálisan

Born stupid... Try again!

(#6662) copass válasza Sesy (#6660) üzenetére


copass
veterán

érdekes...szerintem kérdezz rá annál akitől vetted a kulcsot, ő hamarabb eléri a GS-t.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6663) Sesy válasza copass (#6662) üzenetére


Sesy
aktív tag

itt van köztünk és remélem olvassa :)

Born stupid... Try again!

(#6664) Raysen623


Raysen623
addikt

Konszignáció témához is szólva: vannak még a szakméban régi motorosok, akik abban a világban élnek, amikor még 1 lap / 1 konszignációs elem volt elkészítve, magyarázó részletrajzokkal kiegészítve adott esetben. Csináltam ilyet még AC9-ben és felért egy érfelvágással.
Az automatizálás sajnos fontos és a standardizálás is ebben a témában. Ott pedig sajnos csorbát fog szenvedni a szépség és a design-os kialakítás, amit senki nem fog kifizetni soha érdemben. Az ilyen jellegű harcokat pedig sajnos mindenkinek meg kell vívnia az irodájában vezetőivel, kliensekkel. Sajnos ez van, felgyorsult világban élünk, ahol a lehető leggyorsabban kell minden - lehetőleg tegnapra és már az is késő - ráadásul még vezetni kell a módosításokat, mert azzal tudsz csak elszámolni adott esetben.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6665) Hunattila


Hunattila
tag

Kérdésem, kérésem lenne.
BIMx file visszakonvertálásáhnak van lehetősége AC-be?
A válaszoket köszönöm.

(#6666) copass válasza Raysen623 (#6664) üzenetére


copass
veterán

teljes mértékben egyetértek. mindent automatizálni kell amennyire csak lehet.
egy ablak,ajtó konszignáció tényleg annyi hogy feltöltöm adatokkal az elemeket, elem ID kezelővel kiszóróm az azonosítókat és a címkéket kell rátenni a kijelölt elem címkézésvel.
ha módosítani kell vagy kiegészíteni akkor egyszerűen meg lehet tenni.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6667) copass válasza Sesy (#6660) üzenetére


copass
veterán

itt azt írják hogy az ESET kavar be, tehát le kell szedni nem elég kikapcsolni. [link]
de írnak többféle megoldást is, amit win+v érdemes bekapcsolni még, ez a vágólap előzményét kapcsolja be.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6668) Sesy válasza copass (#6667) üzenetére


Sesy
aktív tag

köszi, át fogom olvasni

Born stupid... Try again!

(#6669) Sesy


Sesy
aktív tag

kikapcsoltam a böngésző védelmet, bekapcsoltam a vágólap előzményeket és most rendesen működik...
ez mondjuk fura, hogy két ilyen komoly program így összeakad.
na ezt kellene akkor például sürgősen megoldani a graphisoftos fiúknak, mint a konyhaszekrény ajtó nyitásirány jelölését :D

Born stupid... Try again!

(#6670) gabor222 válasza Sesy (#6669) üzenetére


gabor222
tag

Nálam a AC 21 csinálja ezt, hogy időnként gondol egyet és akkor nem működik a másolás, beillesztés. Gép újraindítás szokta csak magoldani.

(#6671) copass válasza Sesy (#6669) üzenetére


copass
veterán

nem tudom, nekem még nem volt problémám vele előtte sem.
lassúság volt, de az inkább terv specifikus volt.
vágólap előzmény mondjuk állati hasznos cuc. azt mondjuk én már alapból bekapcsolom.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6672) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Konszig téma: én továbbra sem tudom miért ragaszkodnak emberek foggal körömmel a régi, kézzelrajzolós időkből származó konszignáció dokumentációs formátumokhoz... Tőlünk nyugatra mindenhol a táblázatos konszignálás megy, és sokkal hatékonyabb, mi meg rajzolgatjuk a valójában indokolatlan, kontextus nélküli konszig lapokat. Revitben sajnos meg lehet csinálni ezt a fajta konszignálást, bár az is óriási tákolás, és valójában a végeredmény sose 100%, mert mindig van olyan, hogy valahol kevés a hely a szövegnek, vagy valamelyik tételhez kicsit más jellegű adat kell. Abba már bele se merek menni, hogy ezeket az adatokat valójában minek kell nyomtatva / papírra rendezve kimutatni és átadni, amikor ezek adatbázisként kezelve sokkal hatékonyabban feldolgozhatóak és értelmezhetőek.

(#6673) copass válasza Ranger^41 (#6672) üzenetére


copass
veterán

akkor álltunk át táblázatosra, amikor egy nagyobb nagy csarnokot+irodát kellett kinyomtatni A4-lapokra. nyomtató már nem tudta összetűtzni! :D nagyon nagy szívás a dokumentálás.
táblázat A4 fekvő vagy A3 sokkal egyszerűbb.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6674) OgreImre válasza copass (#6673) üzenetére


OgreImre
senior tag

Mi annyira szerettük a konszignáció rendszerünket (amilyen szörnnyé vált), hogy egy nagyobb munka leadása után (fővámtériszabadidőközpont új épülete anno) a nyári csapatépítésen a tábortűznél égettük el rituálisan a sok munkaközi konszignációs lapot.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#6675) daninet válasza Ranger^41 (#6672) üzenetére


daninet
veterán

Van egyébként automatizált mód rá. Az irodában nálunk az ID csapat generál "BOD" lapokat (Basis of Design). Ezek lényegében A4 konszignációk és minden lapon egy bútor, burkolat stb van rajta.
Úgy oldottuk meg, hogy van egy excel kimenet, ez lehet akár archicadből vagy revitből, mindegy. Az excel-t pedig csatolod egy Microsoft Access adatbázishoz. Ott lényegében feltölti az excelből a mezőket, és Access tud amolyan template alapú kimenetet amikor mezőket ráhelyezel egy A4 lapra grafikával stb és exportálod PDF-be az A4 lapokat.
Szerintem még excellel is megoldható lenne, abban is van ilyen mező behelyettesítős dolog, mi access-t láttuk rugalmasabbnak.
Mára teljesen ki van taposva a metódus, csapat exportálja az excel-t revitből a megbeszélt mezőkkel, ha van még valami manuálisan hozzáadják, mi meg 15 perc mulva visszaküldjük nekik az A4 lapokat PDF-be összefűzve.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6676) copass válasza daninet (#6675) üzenetére


copass
veterán

azért ez messze van az automatizálástól! :D
arról nem is beszélve hogy egy külön csapatnak csak ezzel kell foglalkoznia.
nagyon nem átlagos felhasználás...
minél több az adatcsere, annál nagyobb a hibalehetőség...

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6677) daninet válasza copass (#6676) üzenetére


daninet
veterán

Hát azért annyira nem vészes... Oké, nem automatikusan publikált, de kb annyi a dolog, hogy kimented az excelt aztán meg kimented a PDF-et. Egy gombnyomással több.
Azért külön csapat foglalkozik vele mert nem tudják használni az Access-t. Ez inkább amolyan HR probléma :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6678) copass válasza daninet (#6677) üzenetére


copass
veterán

ez azért nem pár gombnyomás...
kimented valahová, azt valaki berakja az adatbázisba, átnézi, aztán kimenti megint valahová,stbstb
ez mind-mind idő és hibalehetőség.
ezért mondják azt hogy minél kevesebb köztes elem van egy rendszerben, annál stabilabb lesz.
már egy DWG import is végtelen problémát tud generálni, ha nem jól csinálják. IFC-ről meg ne is beszéljünk! :D
elég sokat mentek IFC-ben és jöttek az "igények", hogy minden adat kell bele...meg se tudták nyitni, mert összefosta magát coftver a sok adattól! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6679) daninet válasza copass (#6678) üzenetére


daninet
veterán

az első beállítása semminek sem pár gombnyomás. Még egy táblázatos konszignációnak sem. Itt arról beszélünk inkább, ha frissíteni kell az mennyi idő. Az tényleg pár gombnyomás

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6680) copass válasza daninet (#6679) üzenetére


copass
veterán

"csapat exportálja az excel-t revitből a megbeszélt mezőkkel, ha van még valami manuálisan hozzáadják, mi meg 15 perc mulva visszaküldjük nekik az A4 lapokat PDF-be összefűzve."
én erről beszélek, hogy ez mind hibalehetőség és nem egy gombnyomás...
maga a konszignáció készítés természetesen egész más móka.
de ha van egy jól beállított konszignációd, akkor csak adatokkal kell feltölteni és változáskor ismét csak 1 gombnyomás a publikálás.
nem kell exportálni, ellenőrizni mindent, export megint...
túl nagy áldozat számomra ez a hatékonyság oltárán...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6681) gabor222


gabor222
tag

sziasztok

Van valami jó modszeretek vagy esetleg valami program/applikáció régi ház felmérésére?
Egy darab derékszög nincs a házban. A külső fal szerintem soha nem tartja ugyan azt a vastagságot még egy oldalon se. Már lemértünk minden egyes oldalt, átlókat is a helyiségekben, de katasztrófa, hogy milyen ferdeségek jönnek ki, ami kívülről ránézve meg az egyes helyiségekbe állva nem tűnnek ekkorának.

Nincs valami olyan program aminél megadsz egy origót és akkor onnan mérné a távolságokat, úgy hogy minden sarokban regisztrálsz egy pontot?

(#6682) daninet válasza gabor222 (#6681) üzenetére


daninet
veterán

Nincs valami olyan program aminél megadsz egy origót és akkor onnan mérné a távolságokat, úgy hogy minden sarokban regisztrálsz egy pontot?

ööö.. esetleg archicad? :DDD szerkesztővonalakkal, körökkel, manuálisan begépelt koordinátákkal mindenhogy meg tudod ezt oldani.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6683) nagyt0m válasza gabor222 (#6681) üzenetére


nagyt0m
tag

Szia

Erre van a pontfelhő.
Leica-nak vannak rá eszközei pl. BLK3D, BLK360 ezek elég drága játékok. Vagy vannak cégek akik kijönnek és felmérik.
Pontfelhőt iPhone-nal iPad-del is lehet készíteni, de nem lesz olyan pontos mint egy erre dedikált hardver.

Az is fontos szempont, hogy mennyire kell pontosnak lennie a felmérésnek. 5-10 cm belefér e? Az ilyen régi házak fala jellemzően nem függőleges, az sem mindegy, hogy milyen magasságban méred.

Ha felmérős applikációt szeretnél az van pl az OrthoGraph, megrajzolod a helyiséget tableten vagy telefonon, megméred az oldalakat és hozzá igazítja a felmért adatokalapján. De már a lézeres távolságmérőkhöz is van a gyártóknak szoftvere.

(#6684) gabor222 válasza daninet (#6682) üzenetére


gabor222
tag

Oké, lehet nem a legjobb szó volt rá a program. Ha már vannak koordináta értékek akkor megrajzolom, persze :)

Akkor pontosabban: Én arra gondoltam, hogy a ház elé leraksz mondjuk egy készüléket, ami folyamat jelet sugároz, a kezedben viszel egy eszközt, odállsz kívülről az egyik falsarokhoz és megnyomsz rajta egy gombot, ezzel rögzíti a lerakott eszköztől a távolságod, majd így végigmész a teljes házon kívül-belül. És ebből lenne egy pontokból álló adatod, aminél már csak össze kellene kötni a pontokat archicadben, vagy ha nem importálható formában mentene akár még a sima xy értékekből manuálisan is megrajzolnám.

Nem kell milliméter pontosan, de szerintem gyorsabb és pontosabb lenne, mint mérőszalaggal vagy belül lézerrel mérni. És a falvastagságok is pontosabban meglennének.

Mert most pl egy ilyen házzal szenvedtünk, így se lett minden teljesen olyan, mint lemérve az egyes helyiségekben. A leghosszabb oldalon is vagy 3x biztos megtört a fal.

@nagytom: köszi az OrthoGraph tippet.

[ Szerkesztve ]

(#6685) A Zéé válasza gabor222 (#6684) üzenetére


A Zéé
addikt

vannak erre szakosodott lézerscannelő, meg térscannelő cégek, gugliban találsz többet is. Nem lenne egyszerűbb valakinek kifizetni az árát? Nem tudom mennyit kérnek egy ilyen felmérésért, de ha tényleg pontosan kell, akkor nem sok más opció van.
Egy munkára egy ilyen gépre beruházni lehet, hogy sok lenne...

Just a simple Lineman...

(#6686) copass válasza gabor222 (#6684) üzenetére


copass
veterán

a legolcsóbb egy iphone+polycam vagy rengeteg fényképet készítesz a helyszínen és azokból csinálsz modellt.
lézerszkennelés napi díja ~200E kezdődik...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6687) nagyt0m válasza copass (#6686) üzenetére


nagyt0m
tag

Igen, ez a legolcsóbb egy 13 pro + Polycam én ezt is használom, egy gimballal még lehet javítani a pontosságán. De meglepő, hogy kézben tartott és mozgatott telefon mennyire pontos tud lenni.

@gabor222: van ilyen megoldás, pl. Leica Distro X4+állvány P2P méréseket is tud.

(#6688) copass válasza nagyt0m (#6687) üzenetére


copass
veterán

igen. ez ki is ment a fejemből! :D
nekem mondjuk elég molyolós, de működik.
ponthálóval vagy fotóból készült modellel én gyorsabban tudok haladni! :D
https://www.youtube.com/watch?v=A-fBmQylsN8

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6689) nagyt0m válasza copass (#6688) üzenetére


nagyt0m
tag

Fotóból készült modellt mivel csinálsz ami pontos? A RealityScan inkább tárgyakhoz jó.
pontháló = pontfelhő?

(#6690) daninet válasza gabor222 (#6684) üzenetére


daninet
veterán

ezek jó sokat ittak mikor ezt a házat építették :DDD középkori ásatásokról rajzolnak ilyen görbe alaprajzokat :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6691) Sesy


Sesy
aktív tag

sziasztok,
az beállítható valahol, hogy egy elemhez rendelt tulajdonság csoportok összecsukva vagy kibondtva jelenjenek meg?

ezen a képen az átépítés csoport kibontva jelenik meg, az IFC tulajdonságok meg összecsukva

aztr szeretném elérni, hogy ha egy elemhez több tulajdonság van hozzárendelve, akkor azok alapból össze legyenek csukva és én tudjam kiválasztani, hogy melyiket akarom majd módosítani

Born stupid... Try again!

(#6692) TRicKolas


TRicKolas
csendes tag

Sziasztok! Bocs, ha ezerszer volt már a téma. Geodéziai felmérések..
Nekem Revit/Autocad felhasználóként egyelőre még nem áll teljesen kézre az Archicad néhány funkciója, de ez legyen az én bajom. :D
Tegyük fel, van egy EOV-helyes DWG-m, ojjektum 800.000/200.000 m körül. Behúzom Archicadbe (XREF vagy Külső rajz), szép messze ledobja az origótól, helyesnek tűnik. Azt állítják a kollégák, hogy nem nagyon szeretnek az origótól távol dolgozni. Ennek lehet valamilyen technikai hátulütője - pl. "nem pontosan" számol a program ilyen távolságban? Vagy csak szokatlan nekik ez a megoldás és kész?

A másik kérdésem az lenne, hogy ha nem lapos a dwg (pl. helyes magasságon lévő polylineokkal és 3dpolykkal örvendeztettek meg), kizárólag úgy tudok ebből profitálni Archicadben, ha tárgyként importálom?

(#6693) Raysen623 válasza TRicKolas (#6692) üzenetére


Raysen623
addikt

da

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6694) Raysen623 válasza Raysen623 (#6693) üzenetére


Raysen623
addikt

Kifutottam a szerkesztési időből, bocsánat.

Mi nem használunk XREF-et, mert egy rettenet. Még mielőtt jobban belemegyünk AutoCAD-ben is az! Kezelhetetlen az egész veleményem szerint.
Munkamódszer alapja, ha nem akarod teleszemetelni a tervet AutoCAD-es "hulladékkal" a következő:
- létrehozol egy külön Worksheet-et (Munkalap) és ott lerakod Rajz eszközzel a DWG-t.
- a lerakott rajzot, szépen kimozgatod EOV helyesen, tehát először beforgatod a nézetet EOV észak irányba, majd eltolod a koordinátákkal. Jellemzően valamelyik telek sarok pont koordinátát használj erre a célra.
- Az így előállt EOV-s helyszínrajzot szépen pauszként berakod az alaprajzon, és a pausz referenciát behúzod a projekt origóba, vagy a közelébe. (Azért van erre szükség, mert ha nagyon távol modellezel az origótól, akkor a 3D modell elemek fogópontjai le fognak mászni a kubus sarkokról és vibrálni fog a kép is. Ha jól emlékszem ez a lebegőpontos számítás kerekítései miatt jön elő. Kérem a jobban hozzáértőket erősítsenek vagy cáfoljanak meg ebben a hitemben :DDD .)
- Lerakod a rasztereket - ha vannak, és kezdhetsz modellezni. Ha EOV helyesen akarsz menteni IFC-t vagy DWG-t majd, akkor a Felmérési pontot (észak irányba forgatása a tervnek itt is első lépésben megy) kell még alaprajzon beállítani az EOV koordinátákkal, mégpedig negatív előjellel. A művelet ellenőrzése történhet a koordináta tárgy elemmel alaprjzon. DWG és IFC fordítóban a Felmérési pontot be kell állítani mint origót.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6695) TRicKolas válasza Raysen623 (#6694) üzenetére


TRicKolas
csendes tag

Köszi!
Ezt a negatív irányba elmozgatott felmérési pontot mondták, de nem akartam elhinni, hogy tényleg ilyen fapadosan trükkösen kell csinálni. :S
Az Xrefekkel én teljesen harmóniában voltam Autocadben világéletemben. Ha mindenki szépen koordinátákkal dolgozik, nincs gond.

(#6696) Raysen623 válasza TRicKolas (#6695) üzenetére


Raysen623
addikt

Revitben is elviekben a Survey pontot viszed negatív irányban és nem a Base pontot pozitívba :D De ott lehet így is, meg úgy is csinálni. Megbeszélés kérdése.

Apropó, a nem lapos DWG-re nem tudok mit ajánlani neked. Elvileg van arra mód, hogy szintvonalas felülethálót készítsen neked róla a program.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#6697) Hunattila


Hunattila
tag

Egy kérdés bánt egy ideje. Van-e használható egér AC-hez, vagy egyáltalán CAD munkához. Idén a második hal meg és még hol a félév? Megjegyzem nem volt ez utolsó sem olcsó vacak.
Tudtok ajánlani valami olyat, ami vélhetően pár hónapon túl si működik?
A válaszokat köszönöm.

(#6698) daninet válasza Hunattila (#6697) üzenetére


daninet
veterán

Mindenki mást fog írni amire esküszik, nekünk asszonnyal a Roccat és Razer egerek jöttek be legjobban. Én Razer Deathadder Elite-et nyúzok immár 5 éve, asszony pedig Roccat Kone Aiomo Remaster egeret használ. Utóbbi egy nagyon prémium egér prémium áron.
Sokan a Logitech egerekre esküsznek, G502, MX Master

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#6699) copass válasza Hunattila (#6697) üzenetére


copass
veterán

egy minőségi egér 2-3 évet bír ki, úgy hogy sokat dolgozom és játszok is amikor időm engedi.
nekem fontos a forma, mert hosszúak az ujjaim és nem árt ha könnyű is.
tehát ilyen 55g felé már nem megyek súlyban.
pl.: pulsar, xtrfy, lamzu. ~20-40E.
2 év után a görgőből eltünik a taktilitás és a gombok is duplázni fognak, de ezeket lehet cserélni, filléres tétel. némi forrasztással.
logitechet próbáltam 1 év alatt elhullott mindegyik, mx mastert visítva vittem vissza 134g-os féltégla rettenetes gombokkal, görgőkkel! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#6700) OgreImre válasza Hunattila (#6697) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én egy Logitech G403-t használok 4 éve, a párom pedig egy Razor Viper Ultimate-t 1 éve. Mindkettő un. "gamer" egér. Meg vagyunk elégedve velük.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.